olumbus n°d|g? 4§jpen hij verhuisde Auto Niehof Vijftigjarige zoekt het hogerop NEWO B.V SCHADE- REPARATIE Werk aan de weg in Soest INSTITUT DES IAMBES® Kledingbeurs in Open Hof Brink Kantoorinstallaties en KN Minolta werken samen Remu verkoopt ecostroom Renault Mégane breidt uit Nu verkrijgbaar op CD-Rom: Quake - GrandPrix II Duke nukem 3D - Pinball world. En kinder CD-Rom's vanaf 4 jaar. PIET VAN HEUGTEN WOENSDAG 9 OKTOBER 1996SOESTER COURANT 1 HANDEL WANDEL PAGINA 9 VAKGARAGE Sfuur uw huid een uurtje de natuur in. i/RIJWILLIGERSHULP Verkoop-afdeling sinds twee maanden aan de Stationsweg Vü geeft uitleg er begroting n de gemeente Nu ook in Nederland Hèt antwoord op vele beenklachten en problemen. INSTITUT DES JAMBES® Beeninstituut Je loopt ermee weg! Middelwijkstraat 36 - 3764 CG Soest 'Us! Wie deze ant tot het einde *ATIS! ag geldt als tent, dat zonder n 30 november nuari 1997 en definitief halfjaar f 15,- inakaart wordt u 1 toegezonden. Actie diakonieën voor Colombinehuis Collectanten nodig voor diabetes van 3 tot 10 november Opgewekt met duurzame middelen Ook bij Stam Soestdijk B. V Geen Abraham, maar helicopter voor Cees Drost «t«f «JCWOlWWMHW» JAAR SUUWTtE BABÓR TEGELTAPIJT V.A 15,- TOT J20,- PER M' BEZOEK ONZE AFD. SPEC. PARTIJEN. ALTIJD 50.000 TAPIJTTEGELS IN VOORRAAD. Koninginnelaan 42a - 035-6032266 De winkel voor: Computers - Printers - Scanners - Software - Reparaties Netwerken - Supplies - Faxen - PTT Autotelefoons Componenten, CD-ROM's en computertijdschriften DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPIJT, Verkoop uitsluitend in Soester- berg, Amersfoortsestraat 22, of bel voor kleurenfolder en/of vrijblijvend bezoek aan huis/ bedrijf: 0346-351838. Wij le veren en leggen door het hele land. Voor grote en lichte aan alle merken auto's. Nijverheids weg 11 Soest Tel. 03S - 602 71 23 Auto Niehof houdt op vrijdag 11 oktober open huis. Aan de Stations weg, tegenover de Oude Kerk. Deze locatie is namelijk twee maanden geleden in gebruik genomen door het garagebedrijf dat voorheen aan de Beukenlaan was gevestigd. Het open huis in het van binnen en bui ten aangepaste pand is tussen 17.00 en 20.00 uur. Het nieuwe adres van Auto Niehof past beter in de strategie van het autobedrijf dat ook veel mensen van buiten Soest tot zijn klantenkring mag rekenen. "Aan de Stationsweg zijn we beter bereikbaar. Na twee maanden is dit al te merken aan de aanloop en de positieve reacties," zegt K. Niehof die met C. van Mierlo de leiding heeft over de verkoopafdeling. Het bedrijf bestaat veertien jaar en heeft bewezen dat betrouwbaarheid hoog in het vaandel staat. "Alle auto's vanaf 8.000 gulden zijn ANWB-gekeurd en elke wagen is voorzien van een autopas, zodat men kan zien dat de kilometers tand overeenkomt met de werkelijkheid. Verder zijn ze WN- en zo nodig ook laat u verwennen. Een maskerbehandeling is voor uw huid even verfrissend en opwekkend als een boswandeling. Door de geconcentreerde werking van actieve, natuurlijke werkstoffen zult u zich heerlijk ontspannen. Valeriaanstraat 42 - Soest TeJ; 035 - 602 64 98 Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterbero staurant DeSoester Duinen a>. iterbergsestraat geeft de afdri; t van de WD vanavond tek g over de gemeentelijke begl i Blommers, wethouder van fi» en fractievoorzitter Bert KA i het een en ander uit.de doeke! hvoorden vragen. De biieenkrJ ie liberalen begint om 20.00 'spataderen 'pijnlijke vermoeide benen en voeten kleine ontsierende vaatjes 'andere vaatproblemen zoals: open benen 'cellulite schilferige huid Aan het instituut is de arts-fleboloog R.S.M. Boonen verbonden. Bel voor een afspraak (035) 601 07 99. De Mégane-famiüe blijft uitbrei den, ook bij Stam Soestdijk B.V. Na de vijfdeurs hatchback en de coupé introduceert Renault nu de Scénic, de eerste vijfpersoons ruimtewagen in zijn segment. Deze variant is een hele bijzondere, ver telt een woordvoerder van Stam Soest dijk B.V. "De Renault Mégane Scénic behoort niet alleen tot de serie Mégane's, maar vindt eveneens een plaatsje tussen de Twingo en de Espace. Deze drie auto's zijn allemaal een volume-auto's met een zee van ruimte. De Mégane Scénic heeft achterin drie losse stoelen in plaats van de gebruike lijke achterbank. Bovendien kunnen deze stoelen ook verplaatst worden of zelfs in hun geheel worden verwijderd. Het interieur laat zich dus eenvoudig voor veel verschillende doeleinden op maat maken." Hiertoe heeft Renault bovendien een groot assortiment acces soires gemaakt die het leven in en met de auto behoorlijk veraangenamen. De Mégane Scénic wordt geleverd met een 1.4,1.6 en 2.0 liter benzinemotor en met een 1,9 liter turbodieselmotor. La ter dit jaar wordt een Scénic met atmo sferische 1.9 liter dieselmotor (zonder turbo) leverbaar. De Scénic is er vanaf 35.975 gulden. De turbodiesel staat vanaf 43.895 gulden bij Stam Soestdijk B.V. in de showroom. De Renault- dealer is blij met de prijzen: "Op deze manier kan de Scénic echt concurreren met de gewone modellen in dit segment. Door zijn vele verschillende gebruik smogelijkheden heeft de Renault heel wat meer te bieden dan zijn concurren ten." Het uitrustingsniveau van de Scénic ligt op een comfortabel hoog niveau. De auto heeft standaard stuurbekrachtiging en centrale portiervergrendeling met afstandsbediening. Ook biedt de auto veel praktische extra's zoals opberg- vakken in de bodem onder de achter- stoelen en opklaptafeltjes aan de rugleu ningen van de voorstoelen. Bij het ont wikkelen van de Scénic heeft veiligheid een belangrijke rol gespeeld. De stoelen achter beschikken net als de voorstoelen over driepuntsgordels. Ook voert de auto een hooggeplaatst derde remlicht. De Mégane-serie van Renault scoort overigens goed bij het publiek. "Wat de Mégane-serie zo bijzonder maakt is de veelzijdigheid van de auto", aldus Stam Soestdijk B.V. Behalve de drie be staande modellen, brengt Renault bin nenkort nog drie auto's uit in de Mégane-serie. Nooit eerder heeft een autofabrikant zo veel verschillende ver sies op basis van één model uitgebracht, A) Hij wilde geen Abraham voor de deur, had hij zijn kinderen laten we ten. Dan liever een hele serie bal lonnen. "Dan laten we jou daaraan de lucht ingaan," had zijn dochter gezegd. En van het eeri kwam het ander. De verrassing bij Cees Drost was vrijdagmorgen groot, toen tegen elf uur een helicopter landde naast het kantoor van de Remu, waar hij werkt. Dat het hefschroefvliegtuig in het weiland aan de Lange Brinkweg aan de grond kwam te staan, had alles te maken met de vijf tigste verjaardag van de Soester. Eigen lijk wordt hij morgen pas een eeuw oud, maar omdat hij dan verhinderd is, beslo ten familie en vrienden eerder actie te ondernemen. Geen Abraham, maar een helicopter voor de jarige Job. Foto: Goos van der Wilt. Per helicopter maakte Cees Drost een rondvlucht boven Soest, waar hij op het dak van zijn woning in Overhees '50 jaar' kon lezen. Daarna zette de piloot koers richting Hilversum, waar de jarige Job een vliegles mocht volgen. De diakonieën van de hervormde en gereformeerde kerken in Soest houden op donderdag 24 oktober de 26ste kledingbeurs in De Open Hof aan de Veenbesstraat. De op brengst van de beurs draagt bij in de kosten voor de bouw van een serre in het Colombinehuis in Bidding huizen. De kledingbeurs is een jaarlijks terugke rende traditie. Ieder jaar kiezen de diakonieën van de kerken een diacon aal jaarproject. Voor zo'n project wordt het hele jaar geld ingezameld. Dit jaar is gekozen voor het Colombinehuis, een project van de Dr. Daniël van den Hoedkliniek in Rotterdam. Het huis moet een plaats worden voor kinderen die rust, ontspanning en geborgenheid nodig hebben, omdat ze een zware me dische behandeling hebben ondergaan. Ook kinderen die langdurig ziek zijn, niet meer lang te leven hebben, thuis onder grote druk staan of op de vlucht zijn voor honger of oorlog kunnen straks in het Colombinehuis terecht. Het geld dat in Soest wordt ingezameld, is in het bijzonder bestemd voor de serre. Om kopers beter de gelegenheid te ge ven hun slag te slaan, zijn de openings tijden uitgebreid. Van 10.00 tot 20.00 uur kunnen bezoekers tweedehands kle ding en schoeisel aanschaffen. Tot en met maandag 21 oktober kunnen mensen spullen die heel en schoon zijn voor de verkoop afgeven bij een van inleveradressen. Soest-Zuid: Bartolottilaan 29, Van Lenneplaan 4, Middelwijkstraat 28, Birkstraat 60, Betje Wolflaan 31, Lange Brinkweg 42, Bosstraat 5, Duinweg 26, Buntweg 18 en Staringlaan 17. Soest-Noord: Schrikslaan 43, Nieuw- straat 29a, Groen van Prinstererstraat 14, Beetzlaan 14, Van Straelenlaan 13, Noorderweg 45, Prins Bernhardlaan 16, Ruysdaellaan 28, Nassaulaan 4, Prins Hendriklaan 17, Waldeck Pyrmontlaan 22, Julianaiaan 6 en Hartweg 7. Soest-West: Johannes Poststraat 49, Speenkruidstraat 33, Kamperfoelie- straat 30, Choristenpad 83, Valeriaan straat 98, W. Beckmanstraat 3, Draailier 8, Libel 46, Willaertstraat 32, Hazepad 2, G. v.d. Veenstraat 38, Eigendomweg 66 en Bazuin 1. Voor de nationale collecte "Geef 's voor diabetes" heeft het plaatselijke comité nog collectanten nodig. Van 3 tot en met 9 november mogen ze met een bus langs de deur. In Soest kan men zich opgeven bij A.J. van Sloten, tel. 6013627, van het Diabetes Fonds Ne derland (DFN). Diabetes kan ernstige complicaties ver oorzaken. Slechtziendheid en zelfs blindheid zijn de bekendste gevolgen in de westerse wereld. Hart- en vaatziek ten en aandoeningen aan de nieren en zenuwen behoren eveneens tot de ge volgen van de ongeneeslijke ziekte, waaraan in Nederland 450.000 mensen lijden. Op steeds grotere schaal wordt onder zoek gedaan naar het raadsel van deze ziekten en getracht een geneesmiddel te vinden. Het DFN financiert 85 procent van deze onderzoeken en heeft nog steeds veel geld nodig om daarmee te kunnen doorgaan. De opbrengst van de collecte wordt dan ook in dit onderzoek gestopt. Op vrijdag 4 oktober (j.1.) heeft Brink Kantoorinstallaties een sa menwerkingsverband bekrachtigd met KN Minolta te Badhoevedorp. Sinds 1978 is KN importeur van o.a. Minolta Businessmachines en behoort sindsdien tot de vier groot ste leveranciers van (colour)co- piers, faxen, laserprinter en multi functionele producten. Brink Kantoorinstallaties is er zeker van met genoemde leverancier een totaal pakket te kunnen leveren aan haar klan ten. Met name het "CS-PRO" concept heeft sinds anderhalfjaar bewezen dat aan de specifieke gebruikerswensen optimaal kan worden voldaan. Ten opzichte van APK-gekeurd," aldus Niehof. Andere 'paradepaardjes' zijn de duide lijke afspraken over garanties die in pe riode variëren van drie maanden tot twee jaar, mogelijk via een door de ANWB verlengde garantie én de om- ruilgarantie als blijkt dat de aange schafte auto toch niet bevalt. Niehot stelt in overleg ook een vervangende auto beschikbaar als er in de garantie periode een storing zou optreden. Prettig Volgens Niehof voelen de klanten zich prettig behandeld bij het bedrijf. "Veel kopers komen na een aantal jaren terug voor een jongere occasion. Sinds 1982 zijn er duizenden auto's bij ons de deur uitgegaan." In dat jaar startte Niehof aan de Laan straat. Daar werden hoofdzakelijk repa raties uitgevoerd. Toen de APK-keuring werd ingevoerd, was het reparatiewerk niet meer bij te houden. Ook voor de verkoop kwam het bedrijf ruimte te kort en daarom werd in 1989 besloten een aparte verkoop-afdeling op te zetten aan de Beukenlaan. Bij de verhuisde verkoopafdeling van Auto Niehof aan de Stationsweg wordt open huis gehouden. Foto: Goos van der Wilt. Sinds augustus is de verkoop-afdeling te vinden aan de Stationsweg. Daar staan Van Mierlo en Niehof klaar om techni sche informatie en inruil-adviezen te verstrekken. Ook wat financieringen betreft, kan men bij Niehof terecht. De werkplaats is het eerste adres aan de Laanstraat trouw gebleven. Niehof: "In middels zijn de technieken, mede door de toename van de electronica, dusda nig veranderd, dat de auto's minder storingsgevoelig zijn geworden. De onderhoudsbeurten zijn daarom pa na 15.000 en 30.000 kilometer nodig. Een auto die 100.000 kilometer heeft gere den, verkeert dan ook in goede condi tie. Mits er natuurlijk normaal onder houd aan is gepleegd." Wie een kijkje wil nemen bij de nieuwe verkoop-afdeling kan vanzelfsprekend altijd terecht aan de Stationsweg. Maar vrijdagavond houdt Niehof, speciaal voor de gelegenheid, tussen vijf en acht uur open huis. Frans Davelaar van Brink Kantoor installaties en Frank van Eekhout van Minolta zijn blij met de samenwerking. Foto: Goos van der Wilt. de huidige generatie kopieer-machines van de concurrentie onderscheidt de nieuwe "CS-Pro" serie zich positief door zijn bijzonder hoge betrouwbaarheid, slechts zelden voorkomende storingen, hoge productiviteit en opvallend gebruikersgemak. De afkorting CS in de naam van de nieuwe serie staat dan ook voor Customer Satisfaction. Brink en Minolta verwachten in de komende pe riode met deze serie kopieermachines hun marktaandeel in deze regio te ver hogen. Brink Kantoorinstallaties ver zorgt desgewenst op de Nijverheidsweg 9 demonstraties op een "CS-Pro" ma chine. Van Weedestraat Het werk op het gedeelte tussen de Korte Meimweg en de ING-bank wordt afgerond. Daarna wordt begonnen aan het gedeelte tussen de ING en de Etos. Tijdens deze werkzaamheden wordt het fietsverkeer over het fietspad aan de overzijde geleid. De parkeerstrook kan niet voor parkeren en laden en lossen gebruikt worden. Voor de voetgangers wordt zo veel mogelijk steeds verhar ding beschikbaar gehouden. Het auto verkeer naar Soest op de Amsterdamse straatweg in Baarn en op de Birkstraat wordt verwezen naar de met pijlen aan geduide route via de Koningsweg. De Remu vervangt elektriciteitskabels in de trottoirs van de Van Weedestraat vanaf Braamhage tot de Stadhouders- laan. Fietspaden Het asfalteren van de fietspaden is ge pland van 11 tot 16 oktober. Dit betreft de volgende gedeelten: Het fietspad langs de koningsweg tus sen de aansluitingen Nieuweweg en Vrijheidsweg. Het fietsverkeer richting Overhees wordt aan de overzijde geleid. Het fietspad van de Vrijheidsweg aan de zijde van het bedrijventerrein. Het fietsverkeer wordt aan de overzijde ge leid. Op andere fietspaden worden de grijze tegels vervangen door dikkere rode te gels. In de komende weken gaat het om de volgende fietspaden: Het fietspad langs de Middelwijkstraat vanaf de Kerkebuurt tot de Molenstraat en de Steenhoffstraat tot het Kerkplein. Ook hier wordt het fietsverkeer omge leid. Het fietspad langs de Kerkstraat tus sen de Veldweg en de Soesterbergse- straat is bijna klaar. Daarna zal met het fietspad aan de overzijde worden begon nen. Ook hier wordt het fietsverkeer omgeleid. Volgende week vinden de volgende werkzaamheden plaats: energiebedrijven vinden dat echter veel te weinig. Ze willen graag investeren in meer schone en groene productiemid delen. Ook klanten die oog hebben voor het milieu en de toekomst kunnen daar aan meedoen. Het opwekken van duurzame elektrici teit is duurder dan het opwekken van elektriciteit op traditionele wijze. Daarom betaalt de klant voor een kilo wattuur Ecostroom 7,9 cent méér dan voor gewone stroom. Klanten met pioniersgeest kunnen al vanaf een paar gulden per maand een deel van) hun elektriciteitsverbruik als Ecostroom af nemen. Op hun beurt garanderen de energiebedrijven dat elk kilowattuur Ecostroom dat de klant afneemt, wordt omgezet iri een nieuw kilowattuur, bo venop de al beschikbare kilowatturen schone en 'groene' energie. Accountants controleren het nakomen van deze toezegging. Daarnaast contro leert het Wereld Natuur Fonds of er niet meer Ecostroom verkocht wordt dan er opgewekt is. Bij het opwekken van 'tra ditionele energie' met kolen, gas en olie komt C02 vrij. De uitstoot van C02 veroorzaakt het broeikaseffect, waar door forse veranderingen in het klimaat zullen ontstaan. Met drastische gevolgen voor de natuur. Bij het opwekken van Ecostroom komt geen C02 vrij. Daarom ondersteunt het Wereld Natuur Fonds Ecostroom. Via het gratis telefoonnummer 06 - 0159 kunnen klanten meer informatie opvragen over Ecostroom of zich aan melden als deelnemer. Tot en met woensdag 9 oktober wordt op de aansluiting van de Smitsweg op de Veenbesstraat een plateau aange bracht. Gedurende deze periode is op de aansluiting geen verkeer mogelijk. De bussen van de lijnen 71, 284 en 's avonds en op zondag van lijn 70 zullen worden omgeleid. Hiervoor is om zoveel mogelijk bushaltes te bedienen gekozen voor de route via de Varenstraat, Weegbreestraat en Ereprijsstraat. De halte Veenbesstraat vervalt. De haltes Speenkruidstraat en Varenstraat worden wel bediend. Op de Burgemeester Grothestraat wordt het riool in het fietspad vervan gen vanaf de Emmalaan. Het fietspad zal daarna van rode tegels worden voor zien. In Klein Engendaal wordt op de Wie lewaal de definitieve bestrating aange bracht en de Houtsnip bouwrijp ge maakt. Tegenover de aansluiting van de Smitsweg op de Nieuweweg wordt het fietspad van rode tegels voorzien na het aanbrengen van nieuwe riolen. Hier wordt gewerkt vanaf de Molenstraat richting de Parklaan. De fietsers worden over het fietspad aan de overzijde ge leid. Op het bedrijventerrein Soesterberg- Noord worden rioleringswerkzaamhe den afgerond op de aansluiting van de Batenburgweg en de Veldmaarschalk Montgomeryweg. Op de Stemerdingweg wordt de bouw- weg vervangen door de definitieve be strating. Tussen de Korte Kerkstraat en de Kruisweg wordt de Lange Brinkweg opnieuw bestraat. Deze werkzaamheden zullen tot half november duren. Ter plaatse is doorgaand verkeer niet moge lijk. De woningen en bedrijven worden zo goed mogelijk bereikbaar gehouden. De samenwerkende energiebedrij ven Eneco (Zuid-Holland), Energie noord west (Noord-Holland) en REMU (Utrecht) bieden hun klan ten een nieuw product: Ecostroom. Ecostroom is elektriciteit die wordt op gewekt met duurzame middelen als zon, biomassa, water en wind. Eneco, Ener gie noord west en REMU beschikken op dit moment over voldoende duur zame energie om ongeveer 50.000 huis houdens van Ecostroom te voorzien. De Ter plaatse van de werkzaamheden wordt van het verkeer extra oplettend heid gevraagd en een aanpassing van de snelheid. Dit in verband met de veilig heid van alle weggebruikers en degenen, die de werkzaamheden uitvoeren.

Soester Courant | 1996 | | pagina 9