I pen dag ateliers van Sterrenberg m Verbouw Kontakt der Kontinenten afwezig 19?5 Criminaliteit blokkeert hulpverlening aan jeugd Novalux siert Rademakerstraat Oranje Comité van start PAGINA ijzondere en feestelijke dag voor kunstliefhebbers ËM Rob Brouwer Themamorgen PCOB 17 oktober over Maarten Luther Bridgers spelen voor actie UNICEF Kerk-informatie MÉ Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijk^tand| Griepvaccinatie huisartsen F.P. Prause HUISARTS De collega's nemen waar voor spoedgevallen. Hulpverlening Bijzondere bus over geloof in Buijs Ballotlaan WOENSDAG 16 OKTOBERJ996 Het zes-sterren restaurant van de toekomst ïPSifil - -;i ii 1 Soesterhei^Belan^ Gevraagd: bestuursleden Revolutionaire böuw afgekeurd 'De Drie Eiken' Theatergroep Pommodore in De Drie Eiken Open Huis bij Ed Stomp Agenda Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tej./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 'Het zijn twee bergen met daar tus- Isendoor water. Dat heb ik eens voor defelevisie gezien. Maar nu moet de telefoon niet zo vaak gaan want dén weet ik niet wat ik wilde schil- deren". JWöensdagmiddag 9 oktober, open dag fin de ateliers van Sterrenberg. Het was leeii bijzondere en feestelijke dag gezien dé ballonnen en kleurige slingers die de 8 bezoeker naar de ateliers van Sterren- Iberg brachten. De ruimtes waren vol 1 mét bezoekers, vooral familieleden van 1 de bewoners van Sterrenberg wilden de I schilderskunst wel eens zien. Dhr. Van I Eijsden uit Gorinchem bekeek de vele I klfflrige platen met een glimlach. "Je 1 gaat hier naar 'toe met de gedachte dat naar wat geklieder van verf zal zijn. r~mr wat ik hier zie tart al mijn verras- nathankelijk uitgezet, kwamen singen. De kleurencombinaties zijn fan- spoedig san^n. Binnen een tastisch en kijk eens naar dit werk van s alles geregeld betreffende het Rieka Bettink. Het is net of ze heel haar kunstwerken gaan naar de artotheek bijbehorend grond, alsook de gemoed in dit werk heeft gelegd. Dit is van Sterrenberg en maken soms lange oing van de kerkelijke overheid, echte kunst; het hoort gek maar ik ben buitenlandse reizen. De kunstcommissie werd wat voorbereid op zijn er-kapot van. Dat dit uit de vingers van lestemmrag en op 24 juni 1927 deze mensen komt, zo eerlijk en zo eeds de naam Cenakel op de gaaf'. René van Schie, één van de be- n het gebouw. Enkele zusters woners, stond achter zijn ezel waarop loruit gereisd om praktische re- duidelijk twee grote bergen zichtbaar ^ij deden inkopen bij de leve- waren met daartussendoor water. René die toen bij de deur kwamen, wilde dit water een bruisend element ndere stond op het lijstje: een geven en de penseel gaf al ruim wit op- oleum en twee broden. spattend water te zien. De telefoon vlak- ïni 1927, in de namiddag kwa- bij rinkelde en René nam deze aan. andere zusters en werd de offi- Direct was één van de begeleiders erbij tvangst in het Missiehuis Sint maar zag dat hij het gesprek best alleen tuden. Behalve de oversten van kan afwerken. Terug naar de ezel en per ïgregatie, waren daar ook aan- vergissing pakte hij een penseel met :noemde Deken Fock, Pastoor grijze verf, waarop al het water ineens uit Soesterberg en Mgr. Alfons WG8 was. "Dat is de schuld van de tele- Deze bekende priester vanwege f°on want dan weet ik het niet meer", ikbestrijding, werkte meer in verontschuldigt van Sterrenberg heeft dan ook de han den vol aan de vele geleverde kunstwer ken. Ineke Bom: "Ondanks een beleid dat veel bewoners elders integreren, mogen wij dagelijks veel van hen hier aantreffen. Onder hen zijn er velen die dagelijks naar en van Sterrenberg reizen. Wij werken hier met goed opgeleide beroepskrachten die heel goed met de bewoners kunnen omgaan. Juist in deze vorm van kunst opent vooral een gees telijke gehandicapte zich veel meer. Ook kunnen ze hun gevoelens door middel van tekenen en schilderen uiten. Kijk maar eens naar het doek van Rieka ie en Maarsen. Zijn laatste le- was bet water toch weer zichtbaar ge n verbleef hij in Amersfoort. In wörden. van 1927 volgde de inzegening Kjmst oude villa en werd de eerste itieviering gehouden. Daarmee Tfeamleidster Ineke Bom geeft met haar iltoos durende aanbidding be- vier collega's dagelijkse leiding aan de en gaat tot op heden nog door. beginnende en de reeds zeer ver gevor- n ons gesterkt en gesteund door derde kunstenaars van Sterrenberg. Uit sterbergers en bewoners van ver de vele bewoners weten zij de getalent- die toen en nu de weg naar het eerden eruit te halen en hen verder de weten te vinden. Daarvoor zijn schilderskunst bij te brengen. De vele heel erg dankbaar. Graag wil ik ende keer iets vertellen over ons ier in dit huis", aldus Zuster afaëlis. Bettink. Ze is een mevrouw van onge veer zestig jaren die zich moeilijk geeft, tschuldigde hij zich. Kort daarop Maar op het doek vertelt zij haar leven van de afgelopen dag of week. Heel duidelijk geeft zij haar gevoel daarin weer; wat was mooi en wat niet. Zo hebben wij via het werk van hen meer contact en kunnen positief op hun ge voelens inspelen. Dat maakt het werk hier zo enorm fascinerend. Indien men een famielid met dezelfde handicap thuis heeft, is er zeker een mogelijkheid om ook de dag in deze vorm op Sterren berg door te brengen. Laten ze even contact opnemen met ons dan kunnen we dat bespreken". Ateliers De ateliers van Sterrenberg bestaan bijna 25 jaar en worden wekelijks be zocht door ongeveer 150 mensen. Aan de rand van het terrein zijn ze ruim ge huisvest in voor hen aangepaste gebou wen. Naast groepsruimtes is er ook ge legenheid om individuele ruimtes te ge bruiken. De vermaarde schilder Piet Koopman is iemand die juist in die af zondering tot grote prestaties kan ko men. Dagelijks kan men hen daar van 09.00-11.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur daar aantreffen. Er wordt gewerkt vanuit het oorspronkelijke vormgevings- vermogen, dat wil zeggen dat anders dan in woorden vorm aan gevoelens en ervaringen kan geven. In groepen van acht tot tien personen wordt er gewerkt, waarvan de meesten één dagdeel daar aanwezig zijn. Naast teken- en schilders- werk kent men ook de druktechnische, textiele- en houtbewerkings werkvor men. Men kan de stukken lenen voor maximaal zes maanden tegen een zeer goedkoop tarief. Een bezoek aan de artotheek geeft duidelijk dat Sterrenberg niet alleen sterk in organisatie is, maar ook in kunst. WIJNHANDEL SLIJTERIJ ROYAL OPORTO Rode port A 095 liter voor de prijs van 0,751. I Ji HOOGHOUDT JONGE GRAAN- nnqc JENEVERZ\J. DUJARDIN ^AQc VIEUXzU. GLENN TALLOCH GEN. WINKELMANSTRAAT 37 SOESTERBERG TELEFOON 0346-35 34 39 'akerstraat 33, 35 en 37. waterleidingbedrijf gekocht en daarin haar kantoor. Daarna op heden bewoond door de Bree. n dan op het smalle straatje, de gsweg tussen de Gen. Winkel- it en de Rademakerstraat. vas dat de Verlengde Postweg ordelijke richting -nu de Van ndtlaan- Postweg werd ge rekt men die weg verder door lijke richting dan komt men op ge Postweg in Soesterberg recht. }ek met de Rademakerstraat i dubbel winkelpand dat nu it Garage Ekris (nr. 31) met "woerd (nr 29). De garage was en zaak van ijzerwaren waar els, fietsen, maar ook benzine Q. Boven de deur stond "elek- ïeederij" en, weten de heren, 3k hoefsmid. Vooral de mili- 'den uit het Kamp van Zeist aar van nieuwe hoeven voor- lumus was omstreeks 1900 de /oner met kort daarna Nijhuis. ïstigde Nout zich daar met een huishoudelijke artikelen. In de ide men toen Van Baaren met toorboekhandel en rook- In 1950 kwam Ekris die het 'arage met woonhuis daarbo- uwde. Waar slager Verwoerd de heren weten altijd een sla- eest. In 1921 was dat de ouwerij" van Van den Berg. de oorlog kwam de bekende Jok uit Hoevelaken die het in 3cht aan Joop de Bruin, thans oest. In 1983 werd het slager en in 1994 wijzigde het in 1 Mandemaker. Maar dit jaar ils slagerswinkel weer in ere iet slager Verwoerd. "Dus de week gaan we verder met n De Korte? Mooi, we gaan iaar de markt. Bedankt en tot le week". Donderdag 17 oktober houdt de PCOB haar thema-morgen in het Diensten centrum De Drie Eiken, aanvang 09.45 uur. P. Bijl uit Zeist zal vertellen over het leven van Maarten Luther. Dit jaar wordt herdacht dat hij 450 jaar geleden op 18 februari 1546 op 63 jarige leeftijd gestorven is. Bekend van hem zijn de "95 stellingen" die hij op 31 oktober 1517 aanbracht op de deur van de slot- 'ipel in Wittenberg. De bridgeclub Soesterberg heeft op 8 Oktober deelgenomen aan de landelijke actie van de Nederlandse Bridge Bond ten bate van Unicef. Dit kinderfonds van de Verenigde Naties bestaat nl. 50 ar, juist in het jaar dat dichtbij huis is ebleken, dat nog veel dient te worden ereikt. >oor op de gebruikelijke speelavond jlubs deel te laten nemen aan deze ac- |^ie tegen een inschrijfgeld van f5,- per 'ïrsoon hoopt de NBB een groot be- rag over te kunnen maken. De totaal- bpbrengst zal op een nader te bepalen tijdstip bekend worden gesteld tijdens ben grootse tv-uitzending, waarin een ard-poging "vallende dominostenen" vordt geshowd. lede door een aantal nieuwe aspecten rerd de wedstrijd in een geanimeerde fcfeer gespeeld. Achteraf bleek het *elegenheidspaar Mw. van Esseveld- ")hr. Bloem met 68,3% landelijk op de elfde plaats te zijn geëindigd. Hun be- 1 loning is door een van de landelijke [sponsors ter beschikking gesteld en zal L zo spoedig mogelijk worden uitgereikt. In een schrijven aan de Soesterbergse ondernemers was gevraagd deze actie te {[ondersteunen. Een viertal bedrijven "ïeeft hier op gereageerd. Drogisterij Sukking en Nomotta door 4 resp. 8 prij- en ter beschikking te stellen voor de ieelnemers en Snackbar Wareman en kOntakt der Kontinenten door het ischrijfgeld van de club met f 25,- resp. 100,- te verhogen. Zowel in het vliegdorp als in Soest worden gesprekken gevoerd om de jeugd van Soesterberg iets te kun nen bieden. Uiteraard is zoiets niet binnen een paar weken te realise ren, want het moet een goede basis hebben wil het iets zinnigs zijn. In dit verband wordt er onder meer aan gedacht om in de Banninghal met de daarbij gelegen sportbar Time Out iets voor de plaatselijke jeugd te organise ren. Helaas begint bij de gesprekspart ners op dit gebied elke zin om dit voort te zetten, terrein te verliezen vanwege jeugdcriminaliteit. Het afgelopen half jaar werd drie keer een ruit in de deur van de Banninghal vernield, plastic afvoerbuizen van dit gebouw afgebroken, waarvoor ijzeren werden geplaatst, beplanting uit de grond gerukt, vijf fietsen gestolen en twee totaal vernield. In totaliteit is al voor meer dan twintigduizend gulden schade aangericht. Volgens ingewijden zijn het steeds de zelfde jongelui die dit kennelijk als ver maak zien, maar zij bederven het wel voor de vele goedwillenden. Ook wor den velen die daar hun sport bedrijven onheus door deze jongelui bejegend. Het resultaat is dat zelfs enkelen voor hun sport hebben bedankt, vanwege genoemde overlast. Zowel sportmensen, leidinggevenden als de personen die zich 'nog' voor de jeugd van Soesterberg willen inzetten, doen een dringend be roep op de bepaalde groep jeugdigen op te houden met het plegen van deze overlast. Zij zijn van mening dat agres sie op eigendommen van anderen geen enkele zin heeft, maar dat men energie uitstekend kwijt kan in vele soorten sport die geboden wordt. Sportbar Time Out De beheerders van Sportbar Time Out delen mede dat zij bij herhaling worden gevraagd of en wanneer deze bar geo pend is. Sinds begin van dit jaar is het geopend op zondag 10.00 tot 19.00 uur, maandag tot en met vrijdag 18.30 tot 01.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 02.00 uur. Cenakel: woensdag 23'oktober, 09.00 uur Eucharistieviering o.l.v. een pas in gewijde priester. St. Carolus: vooraankondiging voor vrij dag 15 november, 20.00 uur, orgel concert in de Caroluskerk door Theo Hess met o.a. werken van Bach, Mendelssohn en Reger. SoW-Kerken: miv zondag 27 oktober wordt in de diensten van de beide plaat selijke SoW-kerken een nieuwe orde van dienst gebruikt. De aanvang van de vie ringen worden ingeluid met enkele sla gen van de kerkklok. Verder wordt de gemeente nauwer betrokken bij de ere diensten met onder andere het zingen van het Kyriegebed en de nieuwe melo die van het Onze Vader-gebed. Voor beelden van deze gewijzigde liturgie kan men in de beide kerkgebouwen verkrij gen. Afgelopen woensdag 9 oktober ging om 9 uur voor het eerst de deur open van de nieuwe winkel Nova- lux. Een nieuwe speciaalzaak voor huishoudelijke- en kadoartikelen, elektrische apparaten, lampen, por selein, aardewerk, speelgoed, tuin meubelen enz. kan men nu vinden op het adres Rademakerstraat 27. Desgevraagd deelden dhr. en mw. Epping mede dat het assortiment uit Novalux 's avonds. duizenden artikelen bestaat. Wat is Novalux en waarom? Epping: "Het is een dochteronderneming van Blokker, dus een vertrouwd adres. De prijzen zijn altijd voordelig. Is de keuze uit duizen den artikelen toch nog moeilijk, dan hebben we ook nog kadobonnen die een jaar geldig zijn. Verder staan garan tie en service bij ons hoog in het vaan del. We zijn blij dat we in ons eigen dorp deze winkel mogen runnen." Zondag 20 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. Marie-Anne van Erven Zaterdag 19.00 gemengd koor Zondag 10.30 dameskoor Wereld missiedag Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. J. van Marion STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra (H.A.) Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt Dolderseweg 57a, Den Dolder, tel. 030- 2293100 Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. OVERLEDEN: 12 okt. Ir. Johannes Matheus Spenkelink (80), Kampweg 36. 14 okt. Mr. Frederik Lambert Joseph Göttgens (76), Mercury 13. De plaatselijke huisartsen staan op de volgende plaatsen en tijden weer klaar voor de griepvaccinatie: Galjart: Drie Eiken donderdag 24 okto ber van 14-15 uur; praktijk: woensdag 30 oktober van 15-16 uur en van 17.30- 18.30 uur; vrijdag 1 november van 15- 16 uur. Creutzberg: Drie Eiken donderdag 17 oktober van 14-15 uur; praktijk: dins dag 15 oktober van 14-16 uur en vrijdag 18 oktober van 18-19 uur. Prause: Drie Eiken donderdag 17 okto ber van 15-16 uur, praktijk: 22 oktober van 16-17 uur en donderdag 24 oktober van 19-20 uur. van 28 oktober t/m 10 november. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut), Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41. De tentoonstellingsbus "King's Coach" (Koets van de Koning) staat op vrijdag 18 en zaterdag 19 oktober in het winkel centrum aan de Buijs Ballotlaan. In de bus is een expositie te zien over het christelijke geloof. Vrijwilligers kunnen desgewenst uitleg geven. De toegang is vrij. Wereldwijd rijden er op dit moment zes King's Coaches: vier dubbeldekkers en twee singledekkers. Ze hebben hun basis in Engeland, Schotland, Denemarken, Nieuw-Zeeland en Nederland. Deze bussen zijn een idee van een Engelse predikant die het verlangen had mensen in de hele wereld de gelegenheid te ge ven op een vrijblijvende manier kennis te laten maken met de inhoud en de Boodschap van het christelijke geloof. Het Kontakt der Kontinenten, cen trum voor deskundigheidsbevorde ring, training en vorming, en conferentiecentrum, zou op 8 ja nuari j.1. beginnen met een vrij grootscheepse verbouw en nieuw bouw. Maar ongeveer op die datum begon de winter die ongeveer zes weken lang zou duren met als gevolg dat pas half februari met de grond werk kon worden begonnen. De achterzijde van het grote gebouw krijgt een geheel ander aanzicht door de bouw van een lounge met glasdak, een nieuwe slaapvleugel met op de begane grond 20 eenpersoonskamers, een ruime cursuszaal, 15 eenpersoons kamers op de eerste verdieping en een viertal twee-persoons suites. Vervolgens een halfronde restaurant met bar en di rect daarachter een modern ingerichte keuken. Reeds zijn de contouren van deze gebouwen duidelijk zichtbaar en geeft dat een geheel ander gezicht dan voorheen. De bouwactiviteiten leidden nauwelijks tot overlast voor de aanwe zige gasten. In de vakantieperiode van medio juni tot medio juli werd een extra ploeg ingezet om het soms oorverdo vende sloopwerk te realiseren. Dat was helemaal niet zo'n gemakkelijke klus omdat draagmuren van soms een halve meter dikte verwijderd moesten worden zonder geweld aan te doen aan de vele leidingen van cv, water, gas, elektra, te lefoon etc. Zo wa^en vervolgens 193 stempels nodig om de daarboven gele gen kapel te ondersteunen. De constructeurs van Konstruktieburo Krabbendam-Boerkoel b.v. uit Soest kwamen in die tijd dagelijks om deze fase goed te begeleiden. Ondertussen V'Sv-.y, ''■fwm.vi,, werkten de medewerkers van Bouwbe drijf Hoffmann b.v. uit Soesterberg en het sloopbedrijf Gebr. de Ruijter b.v. uit Baarn door en konden ze voor de bouw vakvakantie deze moeilijke opdracht nog afronden. Verbouw /Je meeste verbouw kan men reeds bij de huidige ingang St. Jan, onder de ka pel aan de voorzijde waarnemen. Hier komt de nieuwe hoofdingang met een ruime ontvangsthal die doorloopt in de lounge.. De huidige ingang met de be kende trappen blijft wel bestaan maar dan als dienstingang. Ook de voortuin wordt drastisch gewijzigd en de huidige '«VjA.' I'1 toegangsweg vanaf de Amersfoortse straat komt te vervallen. Reeds zijn ten westen van het gebouw nieuwe parkeer-, terreinen zodanig aangelegd dat het boskarakter werd behouden. Indien zich geen tegenslagen voor- doen zullen keu ken, restaurant, bar, lounge en hotel gedeelte mogelijk rond de jaarwisseling kunnen worden opgeleverd. Dan volgt het plaatsen van de benodigde inventa ris en hopen vooral de beroemd gewor den koks van het KdK dat zij omstreeks 1997 vanuit hun nieuw domein mogen opereren. Als de verbouw en nieuw bouw hebben plaats- gevonden zijn er grootse plannen die men het "her inrichtingsplan buitengebied" noemt. Rondleiding Als vervolg op de lezing van Hans van der Veen, commandant van het 300 Cougar Squadron, op 9 september in het Dorpshuis over de taken van de transport-helicópters op de vliegbasis, is majoor Rijnhart, hoofd Staf Voorlich ting van harte bereid medewerking te verlenen aan het organiseren van een rondleiding op de basis op woensdag 6 november. Deze rondleiding is bedoeld voor bewoners van Soesterberg en de naaste omgeving van de vliegbasis met als doel nader kennis te maken met het reilen en zeilen van een operationele basis. De rondleiding is op een woensdagmiddag geplanned om ook kinderen gelegenheid te geven mee te gaan. Spotters zijn op andere gelegen heden, die de basis organiseert, welkom. Het programma ziet er als volgt uit: 12.45 uur verzamelen bij het Officiers Casino aan de Kampweg; 13.00 uur ver trek per luchtmachtbus naar de vliegba sis; in de briefingroom uitleg en infor matie over de vliegbasis en gelegenheid om vragen te stellen; rondrit per bus over de vliegbasis en tijdens de busrit worden het Chinook en Cougar Squadron bezocht. 15.30 uur terug in het Officiers Casino. Men kan zich te lefonisch, na 18.00 uur of schriftelijk hiervoor opgeven bij Riet Lensink, Fokkerstraat 7, tel. 35 29 75; Marian Plugge, Kamerlingh Onneslaan 8, tel. 35 29 69 of Gert Lamers, Rumpler 21, tel. 35 27 05. Bij overgrote belangstel ling bestaat de mogelijkheid dat meer dere rondleidingen georganiseerd kun nen worden. Kamp van Zeist Er gaan diverse onjuiste geruchten over onder andere de toekomst van het Kamp van Zeist. Het bestuur van de Vereniging Soesterbergs Belang is ten alle tijden bereid uitleg te geven en ver antwoording af te leggen aan haar le den. De bestuursvergaderingen, die vooraf in deze krant zijn aangekondigd, zijn openbaar en kunnen door de leden en niet-leden worden bezocht. Daar kunnen alle onderwerpen aan de orde worden gesteld. Aangezien bekend is dat men de Vereniging Soesterbergs Belang van een onjuiste handelswijze beschuldigd zonder eerst overleg met haar te plegen, zal de VSB in de krant van woensdag 23 oktober hierop in gaan. Het Oranje Comité Soesterberg is dinsdag 8 oktober begonnen met de organisatie van de festiviteiten die zullen plaatsvinden op woensdag 30 april, zondag 4 en maandag 5 Van het vorig jaar zijn de dames Emmy Viersen en Anneke Pley als bestuursle den overgebleven en worden voor 1997 versterkt met de dames Wilma Kersten en Sonja Prins. De directe bestuurstaken zijn aldus verdeeld: Emmy Viersen voorzitter, Anneke Pley penningmees ter, terwijl Wilma Kersten en Sonja Prins beiden het secretariaat op zich zullen nemen. Het adres van het comité is met ingang van heden gewijzigd in: Oranje Comité Soesterberg, p/a Gen. Spoorstraat 29. 3769 EJ Soesterberg, terwijl ze telefonisch te bereiken zijn via de nummers 351612, 351931 en 353188. Het is nagenoeg zeker dat Emmy Vier sen en Anneke Pley de "oranje-kar" dit jaar voor het laatst mee zullen trekken. De vier dames zijn zeer zeker in staat om een goed programma voor het vol gend jaar neer te zetten, maar stellen elke steun zeer op prijs. In de vergade ring van 8 oktober werd al enige vorm gegeven aan de te houden activiteiten op Koninginnedag. De inbreng van de nieuwe bestuursleden was direct bijzon der positief en geeft heel wat perspec tieven voor de toekomst. Het zwaarte punt blijft steeds de onzekere financiële basis waarop zoveel moet worden geor ganiseerd. Het comité hoopt dat andere verenigingen niet alleen hun medewer king zullen verlenen maar in het alge meen belang zullen afzien van een fi nanciële vergoeding. Uit informatie van de bestuursleden bleek dat veel Oranje Comité's uit de regio vooral van hun plaatselijke muziekverenigingen gratis medewerking krijgen. Ze hopen dat de Soesterbergse meewerkende verenigingen één keer per jaar deze geste willen overnemen. Juist bijvoorbeeld op Koninginnedag krijgt elke vereniging de kans zich duidelijk te profileren en dat is volgens het bestuur toch ook heel wat waard. Het architectenburo Atelier 3 heeft de gemeente Soest namens de eigenaar/ bewoner Van der Vaart van de Vlieg tuiglaan 60 toestemming gevraagd om de bouw van een woning in de achter tuin van genoemd perceel. Gewoonlijk worden verzoeken om een nieuwe woning in de achtertuin te bou wen niet ingewilligd. Woningen achter woningen geven een ongewenste ver dichting en tasten de scheiding tussen openbaar en privé aan. In dit geval is de aanvraag echter zorgvuldiger bestu deerd, omdat het hier gaat om de bouw van een woning aan reeds bestaande wegen. De woning zou ontsloten kun nen worden vanaf de bestaande zij straat, de Oude Tempellaan, en zou een hoekpunt vormen van het pleintje van de Mercurystraat. De waarde van het bestaande groen, gesitueerd in de betrokken achtertuinen en doorlopend in het openbaar groen langs het voormalig Zeisterspoor (nu Hermes), wordt echter zo belangrijk geacht dat de gevraagde verstedelijking als ongewenst wordt beschouwd. Om die reden heeft de gemeente voor deze nieuwbouw geen toestemming gegeven. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Vrijdag 18 oktober presenteert Theater groep Pommodore "Soesjes bij de thee" in het Dienstencentrum De Drie Eiken. Aanvang 20.00 uur, de toegang is gra tis en consumpties voor eigen rekening. Pommodore heeft zich de afgelopen elf jaar gespecialiseerd op het gebied van theater voor ouderen. Binnen het dienstencentrum is men dan ook blij deze groep te kunnen uitnodigen voor een optreden in Soesterberg. Naast vele werken die zij uitvoeren wordt het op 18 oktober de vier één-akters "Soesjes bij de thee". Voor de pauze zal men het blijspel "Spinoza" kunnen zien. Een za kelijke directeur moet één dag samen werken met een excentrieke Inge Slingerland. Uiteraard loop dat com pleet uit de hand en leidt tot hilarische situaties. Na de pauze worden het drie vrolijke en korte één-akters van Anton Tsjechov. De 20-jarige woninginrichting Ed Stomp start zaterdag 19 oktober een maand lang feest met een open huis. Een promotieteam zal dit op die dag vlak voor de winkel accentueren en be zoekers uitnodigen om de vele artikelen en mogelijkheden eens binnen te bekij ken. Kinderen krijgen een leuke attentie en er is een kleurwedstrijd. Tot de elfde van de elfde kan men twintig procent korting krijgen. Dit geldt ook voor vooruitbestellingen, mits voor 11 no vember a.s. wordt betaald. Bijzondere aandacht verdient het naai-atelier van dit bedrijf, waar men getuige kan zijn van het verwerken van onder andere vi trages en gordijnen. Mevr. Stomp bezig met het verwerken van een opdracht. Donderdag 17 oktober 09.45 themamorgen PCOB, Drie Eiken Vrijdag 18 oktober 20.00 theatergroep Pommedore, Drie Eiken Zaterdag 19 oktober 15.30 korfballen KVO 1-DOS 1, sport park Kerklaan N

Soester Courant | 1996 | | pagina 11