\fj» rü Geschrokken SEC herstelt zich knap Soest sluit deur in tweede klasse Shot ligt halverwege nog op koers Verkrampt SoVoCo snel onder douche r Barometer op tilt bij Firtina'93 ;bief >irit Jm atje 9.75 9.50 3.25 te vervangen i MM WÊÊm WB, igti# "~^W. OENSDAG 16 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 13 BAL Herstel Eemvogels tegen oude club trainer Jongeneel ATERPOLO De Duinkikkers na drie wedstrijden nog zonder punten CHAKEN aniël Stellwagen weer landskampioen bij rapid schaken VISSEN Ongeslagen koploper maakt 0-2-achterstand tegen APWCgoed •N DINGÊmansT ite winkel ken. Coppelwedstrijd «)<>r Livestro en ftllem van Zoeren BOWLING Bowler Wim Bekker valt in de prijzen VOETBAL zondag Blauwwitten voor rust beter, na hervatting onderuit: 3-0 VOETBAL zondag Verwachtingen vooralsnog waargemaakt door tafeltennissers TAFELTENNIS Damescoach Buddy Doornbos: "We kunnen beter" VOLLEYBAL Soester hoofdklasser raast koploper voorbij: 5-4 ZAALVOETBAL ffn Uitgerekend tegen de voormalige club van trainer Rinus Jongeneel herstelde De Eemvogels zich van de ruime nederlaag die een week eer der was geleden. Aan de Staring laan werd met 19-16 van het derde team van Huizen gewonnen. Het Soester team had zich voorgenomen zijn trainer niet teleur te stellen en voor kwam dat het in de openingsfase werd overrompeld. Na 2-2 zorgde een zuiver schot voor een voorsprong van 5-2. Daarna ontliepen de ploegen elkaar nauwelijks, al kwam Huizen terug tot 6- 5. Vlak voor rust verslapte de concen tratie van de gasten en De Eemvogels sloeg via Marco Kuil en Ton Kraaikamp meteen toe: 9-5. In de tweede helft schommelde het ver schil, maar De Eemvogels hield steeds een marge van minimaal twee doelpun ten. Waar in het verleden in de slotfase nog wel eens een voorsprong uit handen wetÖ gegeven, loodste de Soester ploeg de twee punten ditmaal in veilige haven. Via 12-10,16-12 en 17-14 werd het 19- 16 voor De Eemvogels. Na drie wedstrijden wachten de he ren van De Duinkikkers nog steeds op het eerste punt. De waterpoloërs leden zondag hun derde nederlaag op rij. Albatros won met 10-8. ^blgens coach Roel Timmer heeft het Soester team nogal wat ervaring moeten inleveren en is tot hu toe nauwelijks in complete samenstelling getraind. Ook in de wedstrijden ontbreken wel eens spelers, zoals afgelopen weekeinde onder anderen de doelman. Toch zit er progressie in het spel, meent depieuwe trainer/coach van De Duin kikkers dat eerder met 9-4 van De Snippen en met 7-3 van De Meent ver loor. In Aqua Indoor speelt De Duin- akkers zondagavond om acht uur een edstrijd tegen KAZ. '[Zor°iiectie:reproduk,ies 2'wenskaarten isten van he1Van P°SterS folo's van borduurwerken S batiks =FOON 035 - 802 62 60 Voor de tweede achtereenvolgende keer is Daniël Stellwagen Neder lands jeugdkampioen rapid scha ken geworden. Hij werd winnaar in de één-na-jongste leeftijdsgroep. Stellwagen was één van de jeugdige ïhakers die de Soester Schaakclub had Fgevaardigd naar Eindhoven. In de zo mer deed hij nog mee aan de Europese itelstrijd schaken, waar hij op een ge teelde vijfde plaats eindigde. In Eind- joven behaalde hij acht overwinningen en speelde hij eenmaal remise. Op de lijst voor clubs eindigde de Soes ter Schaakclub als 21ste. Er deden vijf honderd jeugdschakers van 47 vereni- igen mee aan de NK. •est, tel. 601 84 02 ÜWEEK verse zalm A- am "01 2.25 voor 1 ,95 e zalmfilet A im van 3.25 voor Zi70 etongschar ■•ekenbokking A r stuk, 3 voor 2.00 riabaarsfilet olffiiet charfiiet van 5.75 voor 4i9v aordelig. Profiteer ervan: e tarbot 44 e4 van 35,- voor £2uOQ uivelfilet fl_ iram van 6.50 voor4i5J5 3/ - Super en Extra jaat Jan Livestro dit seizoen voor de 'dubbel' of de 'triple'. De visser heeft in ieder geval al twee prijzen te pakken. Na de winst in de zomercompetitie won hij zaterdag de koppel wedstrijd van De Snoekbaars. Met zijn partner Willem an Zoerén ving hij 12.77 meter vis en Fdaarmee was het tweetal verreweg de beste van de 27 koppels die plaats had den genomen aan de Vecht. Livestro en Van Zoeren hadden 56 keer beet. Theo Bosman en Henk van Riet sloegen 49 vissen aan de haak, opgeteld goed voor 10.28 meter én de tweede stek. Met een achterstand van slechts veertien centimeter eindigden Ab Dek ker en W. Koenen als derde koppel. Een grote groep vissers zat zaterdag rond de sluizen van Nigtevegt, waar vooral de voorn toehapte. Halverwege de morgen werd de zuiderwind sterker en namen de vangsten tussen Weesp en Nederhorst den Berg af. Tijdens een bowlingtoernooi in Haarlemmerliede is Wim Bekker in de prijzen gevallen. Het lid van de Soester Bowling Vereniging ein digde als derde. Bekker deed mee aan een toernooi voor vijftig-plussers in de D-klasse. Na het bereiken van de finale moest hij nog vier games spelen, waarin hij een score van 141,' 154, 118 en 191 neerzette. Per game kreeg hij een handicap-score van acht, wat zijn totaal op 636 bracht. In de B-klasse waren Greet de Kroon en Sam Lezer minder fortuinlijk. Zij wer den uitgeschakeld voor de finale. Cy Iff'. '•O De schrik zat er even in bij SEC, toen APWC na 37 minuten spelen met 0-2 leidde. De Amersfoorters, nooit te beroerd voor het betere fy sieke werk, stonden tot op dat mo- Agressie ment verdiend op voorsprong tegen het onherkenbare elftal van Jos van Rouwendaal. Het herstel (3-2) was een lijstaanvoerder waardig. bal dook: 1-2. In de kleedkamer zette Van Rouwendaal zijn ploeg vervolgens weer op scherp. Hij zette Remco van Veenendaal onder de douche en voegde Kees van Dorresteijn aan het elftal toe. De invaller ging als linksvoor zpelen, waardoor Dennis Brons terugzakte naar het middenveld. Spits Peter van den Berg was zondag weer tweemaal trefzeker. Hij scoorde in zes duels al zeven keer. Foto: Herman van Dam. Timide en niet anders was het spel van SEC in de eerste helft. Dat Ten Hove en Ben Snijders scoorden, was de verdien ste van de gasten die meteen het initia tief pakten. En SEC kreeg nog een te genvaller te verduren, toen Edwin van de Luitgaarden met een elleboog-bles sure uitviel. Robert van Schalkwijk ver ving hem na een half uur. Dank zij een fout van de doelman veerde SEC vlak voor rust op. Peter van den Berg stond klaar toen de sluitpost bij een voorzet van Saban Aksit over de SEC toonde meer agressie dan daarvoor en begon beter te voetballen. APWC antwoordde met harder spel en de scheidsrechter legde het spel regelmatig stil voor blessure-behandelingen. Zelfs buiten de lijnen ontstonden er opstoot jes. Belangrijker was de gelijkmaker van Ramon Heijnen die een voorzet van Van Dorresteijn vallend afmaakte met zijn hoofd. SEC, dat al een kans had gehad van Van den Berg, bleef de druk opvoeren en zou de wedstrijd alsnog winnen. Met dank aan Van den Berg die kort voor het verstrijken van de officiële speeltijd zijn fluwelen techniek eta leerde. Met de buitenkant van zijn rech ter voet stuurde hij de bal, wellicht nauwkeuriger dan een computer, langs de doelman van APWC. Vlak daarvoor was SEC ontsnapt aan een tegentreffer toen Ron Daselaar de fout was ingegaan. Vlak daarna maakte Daselaar er nog bijna 4-2 van. Kaarten waren er, in de eerste helft, voor René van den Deijssel en Marco Martens. Ook twee spelers van APWC werden op de bon geslingerd. Voorlopig gaat SEC riant aan de leiding met de maximale buit uit zes wedstrij den (achttien punten). Het kampioen schap van de eerste periode is bijzonder dichtbij. SEC is in de 'winning-inood' en dus is het voor de groenwitten te hopen dat de weersomstandigheden geen roet in het eten gooien en ze hun uitstekende serie kunnen uitbouwen tot misschien wel een record in de geschiedenis van de club. Voor de historici van SEC wellicht lekker voer voor een onderzoekje. André Stafleu, voormalig prof van onder meer Feijenoord, deelde complimentjes uit aan Soest. "De beste ploeg tegen wie we tot nu ge speeld hebben," zei de DWS-er. Maar dergelijke opmerkingen ver sterken natuurlijk de eigen presta tie, vooral bij winst. Want DWS drukte Soest nog dieper de grbnd in: 3-0. De drie doelpunten vielen in de laatste twintig minuten van het duel, waarin de Soesters opnieuw niet wisten hoe ze de bal in het doel moeten schieten, koppen, duwen, brengen of bezorgen. Terwijl Soest in de eerste helft aardig voetbalde en goede kansen kreeg. Aijan van den Breemer's inzet werd afgekeurd vanwege buitenspel, Paul van der Grift testte de lat, René de Bree zag de bal na een schot boven de lijn worden weg- gekopt, Paul Hilhorst schoot enkele cen timeters te hoog en op slag van rust had Jeroen van Veenendaal de hoek voor het uitkiezen. Hij koos de paal. De kans van de schaduwspits ontstond na goed voorbereidend werk van Maurice d'Aquino die na ruim vijf maanden zijn rentree maakte. Nadat de KNVB zijn schorsing had ingekort en Michel Vlaswinkel zondagmiddag ge blesseerd moest uitvallen, mocht d'Aquino opdraven van Peter Visee. Afwachtend In de tweede helft begon Soest afwach tend en leek het vertrouwen uit de ploeg te sijpelen. DWS rook zijn kans, nam meer initiatief en stelde Wessel Sennef op de proef. Nadat hij enkele ballen had gestopt, zag het ernaar uit dét de wed strijd in een bloedeloze 0-0 zou eindi gen. Totdat de Amsterdammers in de zeven tigste minuut op de rand van het straf schopgebied een vrije trap kregen. Sennef ging niet helemaal goed te werk bij het formeren van zijn muur en het innemen van zijn eigen positie en zag de bal in de bovenhoek verdwijnen: 1-0. Nadat Martijn de Jonge nog een kans had verprutst, sloeg DWS in de slotfase tweemaal toe. Uit een hoekschop werd de bal langs Sennef gekopt en vlak voor het eindsignaal werd het zelfs 3-0. Sinds 1 september lukte het Soest niet meer te winnen. En in de laatste vijf wedstrijden behaalde de ploeg slechts twee punten. Het schrale totaal bestaat nu uit vijf punten, goed voor een plaats onder de rode streep in de tweede klasse. Na de helft van het aantal wedstrij den ligt Shot op de koers die de tafeltennissers naar de poort van de tweede divisie zal brengen. Het op timisme, waarmee ze aan het begin van de competitie aan tafel schoven, is allesbehalve getemperd. De cij fers zeggen voldoende. Met vier punten voorsprong op Victoria 2 en zes op Spaarne voldoet Shot aan de verwefthtingen die het zelf had gespan nen. Aangezien de concurrenten zater dag de punten deelden (5-5) en Shot met 8-2 van het zwakke Amstelveen 3 won, liep de club uit Soest iets verder weg van de achtervolgers die nog even tueel roet in het eten kunnen gooien. "Maar we moeten behoorlijk beroerd gaan spelen, wil het nog mis gaan," zei Berend Jonker nadat de eerste competi tiehelft werd afgesloten. Eén addertje zit er onder het gras. Arjan Hoogeveen verblijft inmiddels in het buitenland en zal de komende vier wedstrijden, waar onder die tegen Spaarne en Victoria 2, moeten missen. Hoogeveen is met veer tien zeges en slechts één nederlaag tot nu toe de voornaamste leverancier van de titelkandidaat. Ook tegen Amstelveen gaf hij geen punt weg. Hetzelfde gold voor Jonker die in drie enkelspelen ongeslagen bleef. Aksel van Elteren liet wel een punt lig gen, omdat hij niet in optimale vorm. verkeerde. In het dubbelspel met Jonker gaf Shot het tweede punt weg. Amstel veen trok deze partij in de derde game (21-23) naar zich toe. De meeste ove rige partijen werden in twee games in het voordeel van Shot beslist. Rene Daselaar, de vierde man bij Shot, neemt de komende periode de plaats in van de afwezige Hoogeveen. Komend weekeinde mag Shot gaan genieten van het herfstweer, daarna volgt de thuis wedstrijd tegen degradatiekandidaat DHC en op 2 november moet Shot naar concurrent Spaarne. Een week later, als Shot in het Orlandi-gebouw heeft ge speeld tegen Victoria 2, kan waarschijn lijk al de definitieve balans worden op gemaakt. Foto: Herman van Dam. Voorlopig voor het laatst in actie voor Shot. Arjen Hoogeveen is er in de ko mende, belangrijke weken, niet bij. De heenreis van Lycurgus duurde langer dan de wedstrijd. Gedurende het kwartiertje dat de tweede set in beslag nam, ging het licht in De Bunt voor Stam/SoVoCo volledig uit. Maar een pak slaag? Nee, zo wilde damescoach Buddy Doorn bos de 0-3-nederlaag niet omschrij- Ook dit seizoen bemoeien de Gronin gers zich ongetwijfeld met de strijd om de bovenste drie plaatsen. Van een schande wilde Doornbos daarom so wieso niets weten. De tweede set (1-15) moest maar zo snel mogelijk worden gewist van de C-schijf in de hoofden van de volleybalsters. "Zo'n set mag niet gaan overheersen," aldus de Amster dammer die rekening had gehouden met een nederlaag, maar uiteraard toch op een verrassend succesje had gehoopt. Verkrampt Stam/SoVoCo speelde niet vrijuit, werd geplaagd door een verkrampt gevoel in de eerste competitiewedstrijd in de am per halfvolle De Bunt. Naar de oorzaak kon Doornbos slechts gissen. In de voorbereiding op het duel was er in het begin van de middag nog zo ontspannen getraind. Lycurgus is gewoon beter, was daarnaast de logische verklaring van de trainer, wiens optimisme zeker niet werd aange tast door de duidelijke cijfers 11-15, 1- 15, 9-15. "Als we op onze top hadden gespeeld, zou er aanleiding zijn om te gaan vrezen, maar we kunnen beter. Bovendien hebben we tot nu toe tegen twee sterke tegenstanders gespeeld. We krijgen nu een serie minder moeilijke wedstrijden." Antwoorden had Stam/SoVoCo niet op de meedogenloze aanvalsters van Lycurgus, van wie met name Hannie Woldman de speelvloer teisterde. De gasten werden verder nauwelijks veront rust door de offensieve pogingen van Stam/SoVoCo, dat teveel moeite had met de service van Lycurgus. Doornbos wisselde notabene hoofdaanvalster Es ter van der Spek die in het begin van de tweede set werd afgeserveerd door Lycurgus. Toch had Doornbos momenten beleefd, waarop Stam/SoVoCo aanklampte. Zoals op 9-10 in de eerste set. En na de oorvijg in de tweede set kwam zijn ploeg zelfs op voorsprong: 6-2. "Dat zijn situaties, waarin ze de set naar zich kun nen toetrekken en juist dan serveren ze vijf keer mis. Dat mag niet gebeuren, daar ga ik ze over aanspreken. Dat vind ik vervelender dan zo'n tweede set." Aandachtig toeschouwer op de bank was Judith Meerding die donderdag voor de eerste keer had meegetraind en ook bij het inspelen had meegedaan. Het was de kersverse moeder goed be vallen. Volgens Doornbos krijgt de terugge keerde buitenaanvalster extra trainingen in het krachthonk om zo snel mogelijk beschikbaar te zijn. "Ik laat me daarin helemaal leiden door de medici. We gaan ervan uit dat Judith in januari speelklaar is, maar ik hoop dat ze in december misschien al kan meedoen. We zullen in elk geval niets overhaas ten." Heren Elk puntje is er één. Deze oude wijsheid is voor het herenteam van Stam/ SoVoCo iets om bij stil te staan. De ploeg van Jan Jansen had zaterdag middag alle kansen om in ieder geval één punt te pakken en uitzicht te hou den op twee punten. Alstavo'81 eiste evenwel de volle buit op: 1-3. Het moet de Soesters goed hebben ge daan, dat ze in de eerste set een achter stand ongedaan maakten en via 16-14 de winst proefden. Maar de onervaren ploeg is nog niet rijp genoeg om con stant te volleyballen. In de volgende sets waren er teveel korte inzinkingen die meteen desastreuze gevolgen hadden. Routinier Ron Goethals was er niet om de jonge garde de weg te wijzen. Routinier Jan Visser, die met rug problemen kampt, werd noodgedwon gen toch ingezet, maar bleek niet fit ge noeg en dus moest de routine van Jaap van der Vinne komen. Tot overmaat van ramp was ook Marcel Swart gebles seerd, waardoor de jonge aanvaller Jurrien van Slooten diens rol moest overnemen. Het zat Stam/SoVoCo niet bepaald mee en toch zag het er in de vierde set goed uit. Opnieuw veegde Stam/ SoVoCo een achterstand weg en was het op 12-8 dichtbij een beslissende vijfde set, maar bovenal een puntje. Het mocht niet zo zijn. De volgende inzin king kwam op het verkeerde moment en na ruim twee uur spelen droop Stam/ SoVoCo puntloos af. Er was ook een positief punt. Want de volleyballers, die vorig jaar nog onderin de eerste klasse bengelden en nu door de verjongingskuur van het eerste team plotseling een stap harder moeten lo pen, toonden zaterdag progressie. En dat kan op den duur vruchten gaan af werpen. Foto: Herman van Dam. Esther van der Spek omzeilt de blokkering, maar het was met name Hannie Woldman (8) van Lycurgus die zaterdagmiddag toesloeg. V Het was maandagavond windstil. Tot er om ongeveer tien voor half tien een storm de kop opstak, die een half uur zou duren. De Firtina, in Midden-Nederland alom ge vreesd, die te keer kan gaan dat er geen redden meer aan is. Tot vijf minuten voor rust stonden de gezichten bij het koele, zakelijke Lodewijkers strak. Hadden de Utrech ters de wedstrijd gecontroleerd en iedere tempo-versnelling in de kiem gesmoord. Daarna wisten ze niet.hoe snel ze de ramen en deuren moesten sluiten. Firtina'93 was weer ontketend nadat Zeki Kurt de achterstand op de koplo per had teruggebracht tot 1-2. Nog geen vijftien speelminuten later stond het al 5-2 in de op dat moment misschien wel leukste wedstrijdfase die ooit in Beukendal is gespeeld. De ene na de andere combinatie door brak de geluidsbarrière, een prachtig schot van Kurt, een subtiel één-tweetje op volle snelheid van Kurt-Mustafa Aksit-Kurt, dezelfde Aksit-in-de-draai en Saban Aksit die de tegenstander poortte, de doelman omspeelde en er 5- 2 van maakte. Het tempo was moor dend, de windrichting even veranderlijk als een kikker onder invloed, de baro meter stond op springen. Het publiek keek ernaar en hield de adem in. Lodewijkers hapte ernaar. De gezichten van de Utrechters, die voor de eerste keer Zouden omwaaien, stonden beurs. Met gemak had Firtina'93 de stand kun nen opvoeren, al moet gezegd dat de Lodewijkers enkele keren gevaarlijk counterde en het maar gqed was dat Satikboga de reflexen van een panter had. Lodewijkers offerde de doelman op voor een extra veldspeler die de middenlijn overschreed. Hans Peter van Zoelen mikte de bal, in zijn tweede op treden voor Firtina'93, over de stand-in die echter buiten de cirkel zijn handen gebruikte. De bal ging er in, maar de scheidsrechter had al gefloten en Firtina'93 hield er niet meer dan een overtal-situatie aan over. De spanning keerde terug na een 'lucky' en vijf minuten voor tijd werd het zelfs 5-4 in het duel, waarin de emoties in middels een aandeel hadden gekregen. De koersstijging was evenwel voor Firtina'93 dat door de overwinning de koploper tot één verliespunt naderde. Firtina'93 had vrijdagavond al de han den van het publiek in Lelystad op el kaar gekregen, nadat het Speedo met 1- 5 had geklopt. Mustafa Aksit (drie) en Kurt (twee) maakten de doelpunten. DVS/DeKuü Tegen Abma speelde DVS/De Kuil ei genlijk een gelijkopgaande wedstrijd, maar de Soesters vergaten te vaak te scoren. Individueel was de thuisclub vrijdag net iets sterker dan DVS/De Kuil. Het werd 4-2 voor Abma dat on der meer een keer scoorde toen Maurice d'Aquino een tijdstraf van twee minuten kreeg. Hij haalde zijn gram door een doelpunt te maken, maar dat bleek niet voldoende. SEC OSO was ongeslagen, SEC is nog steeds ongeslagen. In de strijd om het alleen recht op de eerste plaats deden de Soesters vorige week goede zaken in Kortenhoef. Met 4-6 zette SEC de zegereeks voort. OSO had een minimale bezetting en speelde verdedigend niet bijster sterk. SEC profiteerde en nam in de eerste helft een voorsprong (1-5). In de tweede helft had OSO toch een wisselspeler. Hij had voor rust gefloten, omdat de scheidsrechter niet was verschenen, in het tweede deel blies de zaalbeheerder op het fluitje. SEC viel terug en kwam nog in moei lijkheden, toen OSO 4-5 scoorde. In de eindfase vergrootte de ploeg het verschil tot twee doelpunten. De Soester doel punten kwamen op naam van Johan Blankenberg (3), Paul Haringsma en Wilfred Engberink. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035)-601 30 14

Soester Courant | 1996 | | pagina 13