■|22£ 7sPBED Red Stars nog niet onoverwinnelijk eer royale overwinning van Selby Ongeloof bij spelers van WZ'49 Hees en trainer Jaan van de Veer op de weg terug Springbokken prolongeert rayontitel 9 - FC UTRECHT 2 s.v. WZ'49 - Scherpenzeel Zaterdag-elf SEC bloeit op WOENSDAG 16 OKTOBER 1996 C^n 1/ t^lwhOQ Verlies heren; damesteam wint wel na 'valse' eerste helft SOESTER COURANT kers slaan toe :gentesselaan :hten bezorging Sportprogramm^ Topscorers winnaars Binnenland schiet en verdedigt beter dan Soesters: 75-59 ASKETBAL Badmintonners aan de leiding BADMINTON elboekjes 71* LET OP! 26 OKTOBER HET BEKERAVONTUUR VOETBAL Open dag voor jeugd bij SEC op 23 oktober 'Saamhorigheid bij Selby vergroten' Springwedstrijd indoor Eldorado PAGINA 15 Getalenteerde ploeg zakt af naar onderste deel middenmoot AI uk* J- ittïx Veel records bij AV Pijnenburg Auto gekanteld VOETBAL zaterdag VOETBAL zaterdag Uitzicht op eerste periodetitel 1 TURNEN Meer sport op pagina 10 Eemland en Impala in Aqua Indoor verslagen Foto: Herman van Dam. Foto: Herman van Dam. v V wi~i \v^ I \J UI\ I ouLn i zjzjvj iotfstr.ial4fMeUUl,|., fjUt, j i "M/TT T/-1C1 rdag 17 oktober Piano e lange speelfilm va» 1 i. na Sweetie en An A„J is tevens haar mee« torden. Zij ontving Vo? s beroemde film een r 1 het filmfestival van Ca? a spelt zich tegen de historii and af van de immig, eeland uit Europa, von! t-Brittannië, Australië 5 m de negentiende eeu» 1 door Holly Hunter) am\ oot uit Schotland, bij h, ige dochter Flora (W ia Paquin) en haarpiaj genoot weigert om de piai, 1 van het strand naar Je ais stom en het pianosa iie e1 tn'!e cotnmunicai ongeletterde en getatoefe Barnes (Harvey Keitel) bi m zijn bezit. Met hem? bijzondere overeenkomst' ano terugwinnen op de it ze hem pianolessen gceb Privéles in zijn hut een» ch getinte eisen inwillim 20,30 uur; Entree f 7,50, cj 'braak in een woning aar ;elaan werden fotoapparat nlijke bescheiden ontvreei andere woning aan j elaan werd een poging tot» aan. Het goede hang- en sic nnderde de inbrekers echt innen te komen. op woensdag om 18.00 uui :er Courant nog niet in u« >t, kunt u tot 18.30 uur naai oorbellen (tel. 6014152).De >rdt dan nog dezelfde avond gd. Belt u woensdag na ir, dan kunt u uw naam en de band van het antwoord- inspreken. De krant wordt ter pas donderdagmiddag rberg abonnees in Soesterberg is iitennummer 035-6021841 Barneveld). Dat nummer woensdag tussen 18.30 en iur worden gebeld voor. jing op dezelfde dag. Belt u 1 wordt de Soester Courant' "Een uitermate slechte wedstrijd," vatte Frans Tordoir van MHC Soest samen. Na het thuisduel reageerde hij zijn woede en ergernis al even op zijn spelers af en ook deze week zal er nog worden gesproken over de onnodige 0-2-nederlaag tegen de hekkensluiter van de eerste klasse. Tordoir had aan de Koningsweg hele maal niets goed kunnen ontdekken. Het begon met onderschatting, MHC Soest gooide geen venijn in de duels, bewoog te weinig zonder bal, maakte teveel stopfouten en kon daarom niet in een !hoog baltempo spelen. Roomburg zette er een dosis werklust tégenover. Hoewel Soest meer in bal bezit was, werden de gasten beloond voor de inzet. Fouten aan Soester zijde [gingen vooraf aan de treffers. In de achttiende minuut werd Soest be straft met een strafcorner. Roomburg [scoorde. En in de 53ste minuut speelde Hilco Krook de bal verkeerd af, waarna ook Jeroen van Tol de mist inging: 0-2. Soest zette er een goede kans tegenover, maar Edwin Ros miste. "De tegenstander was een ploeg die knokte. Wij niet en dan groeit de tegen stander alleen maar. In de tweede helft hebben we voornamelijk bij hen in het 23 meter gebied gespeeld, maar we heb ben niet slim gespeeld en sloegen de bal alleen maar dom in. In de verdediging lieten we het op cruciale momenten lig gen en op het middenveld en in de aan val konden we geen vrije speler vinden. Het was een verschrikking. Een uiterst domme daad om twee punten zo te Ia- ten liggen," aldus Tordoir. Aan Soester zijde viel Daan Goofe uit. Hij kreeg de bal op zijn wenkbrauw en onderging in het ziekenhuis vijf hechtin gen. Een aantal andere spelers is half fit en daarom komt het Tordoir goed uit dat de hockeyers een week vrij van competitieverplichtingen zijn. "En ik hoop dat ze hiervan hebben geleerd." Dames Beter verging het de dames, al was dit niet na een 'valse' eerste helft. Soest had de wedstrijd de eerste tien minuten on der controle en drukte dit via een straf- bal van Merion van Asch in cijfers uit: 1-0. Het doelpunt kweekte een gemakzucht die niet op zijn plaats was en waarmee Soest het onheil over zich afriep. Toen Peter Heemskerk zijn donderspeech af stak, stond het al 1-2 voor Rood Wit, de degradatiekandidaat bij uitstek. Geen gaatje voor Edwin Ros van MHC Soest dat volgens trainer Frans Tordoir verschrikkelijk slecht speelde. Foto: Herman van Dam. De woorden van Heemskerk waren niet tegen dovemansoren gezegd, maar voor dat het herstel zichtbaar werd, kreeg Rood Wit nog een strafbal: 1-3. Vanaf dat moment was er meer beweging bij Soest en werden de verdedigende taken nadrukkelijker uitgevoerd. Het succes bleef niet uit. Caroline van de Meer rea geerde goed bij de rebound van een strafcorner en op aangeven van Stephanie van der Spoel zette Judith Gerritse haar handtekening onder de gelijkmaker. Er knakte iets bij de gasten en Soest had nog tien minuten om de winst te grijpen. Nathalie Corsmit, al eerder 'matchwinner', tipte de twee wedstrijdpunten vier minuten voor tijd binnen. Coach Heemskerk was uiteraard blij met de overwinning, maar worstelde na afloop ook nog met de wetenschap dat Soest het zichzelf moeilijk had gemaakt. Tegen andere ploegen kunnen de hockeysters het zich niet permitteren. "Die laten je niet terugkomen," aldus Heemskerk, volgens wie Huizen kam pioen wordt en Rood Wit volgend sei zoen een klasse lager speelt. "De rest kan van elkaar winnen." WOENSDAG 16 OKTOBER Zaalvoetbal 20.00 uur DVS/De Kuil-Interhesp (Aqua Indoor) DONDERDAG 17 OKTOBER Badminton 19.00 uur Inside'82 7-Selby (Baarn) ZATERDAG 19 OKTOBER Voetbal 14.30 uur VVZ'49-Scherpenzeel (Eemweg) 14.30 uur Hercules-SEC (Utrecht) Volleybal 13.30 uur Abcoude-Stam/SoVoCo (D) (Abcoude) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)- Woudenberg (De Bunt) ZONDAG 20 OKTOBER Handbal 13.40 uur Smeeing/BDC (H)- Celeritas (Beukendal) Voetbal 14.00 uur Soest-Xanthos (Bosstraat- Oost) 14.00 uur Hooglanderveen-SEC (Hooglanderveen) MAANDAG 21 OKTOBER Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Waterpolo 20.00 uur De Duinkikkers (H)-KAZ (Aqua Indoor) VELDVOETBAL 1. Marcel van Essen (WZ'49)9 2. Peter van den Berg (SEC-zo)7 3. Mohammed Touhami (SEC-za)...5 4. Jeffrey Dorrestein (Hees)4 5. Gerard Becker (WZ'49)3 Michel Besseling (SEC-za)3 Ramon Heijnen (SEC-zO)3 Peter Wolfsen (Soest)3 9. Aijan van den Breemer (Soest)....2 Razzo van Dam (SEC-za)2 Kees van Dorrestein (SEC-zo)2 Michel Vlaswinkel (Soest2 1. Mustafa Aksit (Firtina'93)12 Wilfried Engberink (SEC)12 3. Zeki Kurt (Firtina '93)8 4. Johan Blanken (SEC)5 Paul Haringsma (SEC)5 Michel Vlaswinkel (DVS)5 7. Sander van der Heijden (SEC)4 8. Martin van Ernst (SEC)3 ns op de boekjes papier-. Hoe? 309,3740 ah in Baarn. nekjes thuis. kan. Kom dan naar de (teurs in utrecht iond 2.Aliet vergeten dus! een koeien- of varkensfeest .enfuif of een clownsfestijn. |e Hoera, ik ben jarig van •ton (f 19,90) staan al deze tn een verjaardag echt een laken. U leest hierin hoe u gen, traktaties, uitnodigin- •Iijkde verjaardagstaart zelf eind van het feest is het leuk om de gasten een cadeautje mee naar jfe* ÏJois te geven. Maak Cd deze grappige pre- sentjes van tevoren °f nog leuker, op (P®. het feest zelf! Verpak ze samen met oepjes in transparant folie, ^feestelijk uit. De basketballers van Red Stars zijn niet onoverwinnelijk. Druïde Hans de Bruin heeft althans de formule van de toverdrank nog niet gevon den. Toch weet de Soester anoramix dat zijn spelers niet zo- Baar opgeven. Ondanks de 75-59- nederlaag tegen Binnenland toon den ze het karakter van Asterix en bleven ze werken. "Zij hebben een betere ploeg dan wat wij op dit moment kunnen bieden," was de simpele verklaring voor het eerste verlies. Binnenland maakte het Red Stars uitermate lastig met een straffe dekking. In de eerste helft verspeelde Red Stars 26 keer de bal. "Dat zegt al genoeg," aldus De Bruin die tevens zag dat de Barendrechters voor rust vrijwel geen afstandsschot misten. "En dan houdt het op." In twintig minuten tijd was het verschil opgelopen tot zeventien punten in het voordeel van Binnenland. Maar Red Stars kwam terug en verkleinde de ach terstand halverwege de tweede helft tot zes punten. "Omdat het team op geen enkel moment het koppie liet hangen. Daar ben ik blij om. Als je tegen een tegenstander speelt die beter is, vindt ik het prijzenswaardig als je blijft knok ken," stipte De Bruin het positieve aspect van de wedstrijd uit. Voor met name spelverdeler Peter van der Neut had hij een compliment. "Hij had een moeilijk baantje tegen de full court man-to-man, maar hij heeft het goed De laatste nederlaag van Red Stars werd ook al in Barendrecht geleden. Red Stars reside vorig seizoen driemaal af naar de Zuidhollandse plaats. De eerste keer werd er niet gespeeld en de tweede keer eindigde de strijd onbeslist, maar wilden de scheidsrechters niet verder in verband met een meningsverschil over de score. Daarom moest Red Stars te rug voor een verlenging van vijf minu ten. De Soesters verloren en misten daarom de promotiewedstrijden tegen Goba en BC Markt. Dames Met 79-40 scheelde het weinig of het damesteam van Red Stars had Green Giants gedubbeld. De trage Leusden- aren mochten lichte hoop koesteren, toen Red Stars na een snelle 13-4-voor- sprong de concentratie verloor (21-16), maar via 31-17 en 54-27 kwamen de Soesters uit op de ruimste overwinning sinds lange tijd. Patricia Jasper se werd weer eens top- scoorster. Ze maakte zestien punten en profiteerde, evenals Leontine Jansen, Sandra Verkoyen en Christel Wessels, van het overwicht onder de baskets. Ook deze drie speelsters maakten meer dan tien punten. welke? Vul dan de bon 1 in Baam. uknjgt dan De eerste thuiswedstrijd van Selby in de sportzaal van C-drie is zater dag bekroond met een royale zege op Vollenhove 2 uit Zeist. Het werd Het was geen gemakkelijke wedstrijd, Vollenhove was een lastige tegenstander 'oor Selby. In èen zeer spannende wed- itrijd maakte Johan Meyer ria een uur speeltijd zijn enkelspel af met 15-12,17- 14. Herman Scheerhoorn stond in de eerste game met 3-8 achter, kwam (daarna goed terug en kon met 15-11 deze game afsluiten. De tweede set ver liep zonder problemen 15-3. Het damesenkelspel van Chantal Broek huis leverde het enige verliespunt voor Selby op, omdat de dame van Vollenhove de shuttles goed wist te plaatsen: 3-11, 1-11. Lydia van den Dijssel was haar opponente te slim af en haalde met 11-0, 11-5 de winst binnen. Meyer en Scheerhoorn hadden geen moeite met hun dubbelspel 15-4, 15-4. Broekhuis en Van den Dijssel stonden in de eerste game voor met 13-10, maar lieten Vollenhove terugkomen tot 13-13. De dames van Vollenhove verlengden bij de stand 14-14, maar dat mocht niet meer baten. Met 17-14 kon Selby deze game pakken. De tweede set werd met 15-1 gewonnen. Meyer en Van den Dijssel speelden het eerste gemengd dubbel naar wens: 15- 1, 15-12, Scheerhoorn en Broekhuis haalden met 15-8, 15-12 het laatste punt voor badmintonclub Selby binnen. 'I De jeugd kan zich op woensdag 23 oktober op de Bosstraat-West ver maken tijdens de open dag van SEC. Om 9.30 uur start de voetbal vereniging een speciaal programma voor belangstellenden. In de ochtenduren worden de deelne mers getest op acht onderdelen, waar onder ingooien, dribbelen en jongleren. Voor de voetballertjes ligt een heus voetbaldiploma klaar. Na de gezamenlijke lunch barst het ballonvoetbal los. In een 4x4-toernooi krijgen de scorende ploegen voor elk doelpunt een ballon. Aan het einde van de middag worden alle ballonnen, voor zien van een kaartje met gegevens, de lucht ingelaten. Het team, waarvan de ballon het verst is gekomen, krijgt later een prijs. Aan de open jeugddag wordt medewer king verleend door onder anderen eer ste elftalspeler Remco van Veenendaal. De ClOS-student heeft van de dag een stage-project gemaakt. De saamhorigheid vergroten en de integratie van competitie-, jeugd- en recreantenleden verbeteren. Dit was en blijft de belangrijkste pijler in het beleid van Selby. De badmintonvereniging sprak dit vo rige week nog eens af tijdens de alge mene ledenvergadering. Nieuw in het bestuur is Marian Bloemendaal die Theo Otters verving in de toernooi- commissie. De jeugdcommissie werd uitgebreid met Joke van de Broek. De Oskambeker kwam dit jaar terecht bij Charles van Luneschlorf. De trofee wordt elk jaar uitgereikt aan een lid die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor Selby. Op zondag 20 oktober houdt de landelijke rijvereniging en ponyclub Eldorado de eerste indoor spring wedstrijd. Dit gebeurt in manege Eldorado aan de Bosstraat.. Deelname is mógelijk voor leden van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rij verenigin gen en Ponyclubs (KNF) en andere basisorganisaties. Zowel ruiters als amazones komen in actie op pony's of paarden. Alleen in de klassen B en L wordt voor promotie gereden. Dit in verband met de afmetin gen van de binnenbak. In de overige klassen (M en Z) zijn geldprijzen te win- A.s. zaterdag aan de Eemweg AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Kapsalon Marie-Claire De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: Boutique des Fleurs Van 't Net verhuizingen G. v.d. Munt Automaterialen Harrie Toonen Assurantiën Bakker bedrijfswagengroep Van Hengstum apparatenbouw b.v. Wasiel Steitner Autobedrijf Bosboom Café-bar De Kuil Procar Linden Bedrijfskleding ASBO-groep Bosman Sanidrome Vini's Bar Harry v. Es Recycling Wilhelm en Hop VOETBAL zaterdag Van de blikken was het ongeloof af te lezen in de kleedkamer van WZ'49. Weer verloren. Weer on nodig. Dit keer van Vianen, de trotse koploper waarvan iri de derde bekerronde nog met 11-0 was ge wonnen. Een uitslag van weinig waarde, maar toch. De 3-2-neder- laag kwam hard aan. In zes partijen was WZ'49 tot nu toe de sterkste ploeg. Maar in de laatste vier duels bestond de magere buit uit welge teld één punt. Veel te weinig voor het kwetsbare WZ'49 dat met twee zeges zo goed was begonnen, maar nu on derin de middenmoot staat. Veel te wei nig gelet op de (aanvallende) kwalitei ten van WZ'49. Henk van Asch gaf de voorkeur aan Raymond Brandes, waardoor Barry van den Berg het veld moest ruimen en Ton Wolfsen als libero ging spelen. Uit angst voor een tegendoelpunt begon WZ'49 aarzelend. Hetzelfde gold voor het be houdend acterende Vianen dat in de bekerstrijd al meer dan genoeg ruimte had weggegeven en doodsbenauwd was voor de voorwaartsen van de Soester club. Voor rust waren er goede kansen voor Frank Baars en Marcel van Essen. Buitenspel Bij de eerste gelegenheid voor Vianen was het meteen raak. Scheidsrechter Wassink zag volgens grensrechter Antonio van de Hengel een schoolvoor beeld van buitenspel en zijn opgestoken vlag over het hoofd: 1-0. Vijf minuten later was het al 2-0. In het tweede deel tapte WZ'49 uit een ander vaatje, ook nadat Vianen voor de derde keer had gescoord. Een span nende wedstrijd volgde. Eerst werd Peter van de Munt weggestuurd. Hij werd vastgehouden en toen hij zich pro beerde te bevrijden, meende Wassink dat de middenvelder zijn tegenstander sloeg: rood. Voor het vasthouden kreeg VVZ'49 niettemin een vrije schop. Wolfsen vond Van Essen die bij zijn te genstander wegdraaide en met een ouderwets puntertje zijn negende doel punt in zes duels maakte. Ondanks de numerieke minderheid drukte WZ'49 de gastheren diep terug op eigen helft. Vianen stond onder druk en beging een overtreding in het straf schopgebied tegen de voor Baars inge vallen Cees-Jan de Vries. Brandes mikte raak: 3-2. De Vries schoot de bal nog een keer rakelings langs het doel en bij een afstandsschot van Van Essen tikte de doelman van Vianen de bal met zijn vingernagels uit het doel. En het onge loof groeide, maar de waarheid was hard. it rriT T?mTT?rr In de marathon van Eindhoven heeft Jan van der Lee zijn persoon lijk record verbeterd. De Soester finishte na twee uur, 51 minuten en zeventien seconden, waarmee de Pijnenburger een snelle tijd neer zette. Van der Lee's clubgenoot Hans de Goede moest dertien minuten toegeven en kwam daardoor niet onder zijn beste tijd. In de Nederlandse lichtstad stond ook een halve marathon op het pro gramma. Vier atleten van AV Pijnen burg deden mee. Van hen was voorma lig triathleet Marcel de Boer de snelste in 1.30.40. Na hem volgden Mart van Hal (1.32.38), Rob Jansen (1.33.12) en Ben Kersbergen (1.50.32). De laatste deed het in verband met de marathon van Amsterdam rustig aan. Goede tijden werden ook neergezet in Leusden, waar twaalf Pijnenburgers deelnamen aan de Hamershofloop over tien kilometer. De wedstrijd bestond uit twee ronden over vijf kilometer. Gudulu Janssen en Mirjam Kortekaas namen halverwege de koers een verkeerde af slag, hetgeen hun tijden niet ten goede kwam. Harry van Brummelen (35.10) en Gijs Francken (36.20) tekenden voor hun beste seizoensprestatie en Co Lim burg kwam na 39 minuten en 47 secon den binnen. De zeven overige atleten van AV Pijnenburg verbeterden hun persoonlijke record op de 10 kilometer: Leo Kortekaas (44.55), Gijs Kok (47.50), Paul Janssen (47.50), Oscar Homan (48.45), Armand Trippaers (48.55), Diana Mays (52.24) en John Anderson (52.24). Vandalen hebben zaterdagnacht een auto gekanteld. Dit gebeurde op het Harperpad. Aangifte is gedaan door een veertigjarige Soester. Op het Harperpad werden uit een an dere auto een radiocassetterecorder en twee boxen gestolen. Na zijn vermoedelijk laatste wed strijd als coach van Hees kon Teus van Kommer concluderen dat de roodwitten op de goede weg zijn. Met de 4-1-zege op Cobu Boys werd voor de derde achtereenvolgende week goed gespeeld. De overwin ning op de Amersfoorters was dik verdiend. Nadat Jeffrey Dorresteijn en Nico van Veen dichtbij een doelpunt waren ge weest, opende Peter de Jong vlak voor rust de score. Hij onderschepte de bal van de keeper. Negentien minuten na de hervatting rondde Dorresteijn een voor zet van Michael van de Broek af. De doelpuntenmaker moest zich wel gebles seerd laten vervangen door Ewout Jan sen. Dat Jansen niet startte, had te ma ken met het vertrouwen dat Van Kom- SEC mag zijn topscorer Teus Ver woerd hebben zien vertrekken naar Hees, de zaterdag-equipe bloeit dit seizoen wel op. De selectie van Hendrik-Jan de Boer is een se rieuze gegadigde om de eerste periodetitel te winnen. Na de 5-0-zege op het zwakke Delta Sport'95 ("Het had wel 10-0 kunnen zijn") heeft SEC nog één punt achter stand op koploper Veenendaal. In de eerste periode moeten nog twee duels worden afgewerkt. Tegen het 'pittige' Hercules en CDW, een andere kanshebber. Tegen de nieuwe club Delta*Sport'95, dat in Houten een veld huurt van een mer het elftal van de week daarvoor wilde geven. Toen boekte Hees de eer ste zege en zat Jansen ook al aan de kant. Bij Wales-Nederland. Hoewel Jan sen volgens Van Kommer dé libero is vari Hees, wilde de interim-trainer geen uitzonderingen maken. Het werd 3-0 door Teus Verwoerd, evenals De Jong en Dorresteijn afkom stig van SEC. Concentratieverlies was er een minuut later de oorzaak van dat Cobu Boys tegenscoorde, maar de wed strijd zat al in de knip. Jansen deelde een knipoog uit naar Van Kommer die zag dat de invaller alleen op de doelman afstormde en de bal beheerst in het doel schoot: 4-1. Het werk van Van Kommer zit er bijna op. Deze week geeft hij nog de trainin gen. Zaterdag heeft Hees een vrije dag en daarna pakt de vrijwel herstelde Jaap van de Veer zijn functie als hoofdtrainer weer op. In de wetenschap dat, evenals hij zelf, zijn ploeg met zeven punten uit de laatste drie duels op de weg terug is. hockeyclub om de thuiswedstrijden te kunnen spelen, beleefde SEC geen be nauwde momenten. In de vierde minuut werd het al 1-0 door een doelpunt van Jeroen Verweij. Vervolgens was het woord aan Michel Besseling, van wie werd verwacht dat hij dit seizoen de doelpunten zou gaan maken. Tot zater dag stond hij echter nog op nul. Nu scoorde hij voor rust tweemaal e"n maakte hij er in de 48ste minuut 4-0 van. Mohammed Touhami pikte ook weer zijn doelpunt mee na een voorzet van Remi van der Pol die ook de twee eerste treffers had voorbereid. Van der Pol raakte ook de paal en bijna had zelfs Paul Wolfsen gescoord. De invaller uit het derde werd gevloerd in het strafschopgebied, maar kreeg geen penalty toegekend. Waarschijnlijk om dat het al 5-0 stond, een stand die niet meer zou wijzigen. De rayontitel van Eemland is op nieuw in handen gekomen van De Springbokken. De prolongatie vond plaats in het decor van Aqua Indoor, waar de wedstrijden zater dag werden gehouden. Met 67,26 punten behaalde de Soester club meer punten dan Eemland (66,86) en het favoriete Impala (66,47). Dat de Leusder vereniging was getipt voor de eindzege, kwam doordat De Springbokken en Eemland met betrek kelijk nieuwe ploegen verschenen. Met zes individuele eerste plaatsen legde De Springbokken echter de basis voor het clubsucces. In de E6/E7 won Lisette de Zeeuw overtuigend en werd Claire Schuch tweede. Winst was er ook in de E4/E5 voor Iris de Haes. In de E3 was Anneloes van de Baan op de vijfde plaats de beste Soesterse, terwijl Angelique Kreté vooral door een goede balkoefening zilver won. Met een vierde plaats in de D 2 behaalde ook Malu van Dijk punten voor De Springbokken. Bij de jongens won Arjen-Pieter Troost in de E6 goud. Het succes van De Springbokken kreeg extra glans door de gedeelde tweede plaats van Marco van 't Veld en Flip van Brienen, Eerste werd Bastiaan van Vulpen in de E5 met een- tiende punt voorsprong op clubgenoot Frank Sanders. In de D6/7 verwees Kjeld Henssen teamgenoot Olaf van Zandwijk naar de tweede plaats en ein digde Frank Taris als derde. Door een val van de brug miste Jacob Vriend de tweede stek. In dé D1/D2 moest Willem Strijbosch de achterstand op Eemland en Impala goedmaken. Met 47.60 punten bewees hij de beste turner in het rayon te zijn. Hij kreeg de hoog ste dagscore van de jury. Hoge scores vielen in de C-klasse niet te noteren. Winst was er wel voor Tjerk Egberts en Rob Demmenie.

Soester Courant | 1996 | | pagina 15