50,- extra voordeel uisCBzekerheiD HERKO b.v' "Het was liefde op eerste gezicht" ^Dauers Nationale titel vinoloog Leon Gommers iHANDEL WANjm NEWO B.V SCHADE- REPARflTIE Bauers Kwintet Schaapjes tellen Alhambra: SEAT van formaat bij Auto Van Doorn bv NEFKENS SOEST ANWB geeft Auto op Afroep SflVlON FRANK ZN Hoofdprijs naar Edwin Vos Winnaars van slagzin zien prijzen Pearle Opticiens Glas warme melk....? PAGINA^ WOENSDAG 16 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 17 Verhuurbedrijf^ Schoonheidsstudio jongensdroom voor Layla Slingerland R.WESTRA jéêt. VAKGARAGE Informeer naar onze kerstmenu 's •Dwc«taurani IJJ 9BI 71H m= Perzische tapijten Stuur uw huid een uurtje de natuur in. bab(|)r Hoeft niet meer! Beddernf^iézaak Soester ondernemer etaleert wijnkennis Edelsteenslijperij "De Sprong" Automobilisten ontlopen lasten van auto ambachtelijk timmerbedrijf Prijsvraag AH trekt duizenden deelnemers SUBARU Niet nodig! Bedderwf*<^zaak Ook van deze woningen zijn bouwkundige rapporten aanwezig!!! W verhumhaMtalles lo.a. stoelen, tafels,ü^r-- podia. partytenten terresmeubilair enz.| Batenburgweg 9 - Soestet' Tel-0348-35 48 Ba A.J.W. Bedrijfshygiëne Ongediertebestrijding HOUTWORM/BOKTOB Bel 033-2462248/ 033-4729839 Dorresteinweg 60 Soest Telefoon 601 32 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 uur GESLOTEN. Voor grote en lichte aan alle merken auto's. Nijverheidsweg 11 Soest Tel. 035 - 602 71 23 b< 5 gangen-menu ƒ55,- 60'RG. GROTHESTRMT 55 TEL 035 - 601 25 1 6 FAX 035 - 601 87 79 sinds 1965 Inkoop, verkoop, reparatie, reinigen Mahmoud Harzandi (vakman uit Perzië) Nieuwstr. 26, Baarn Tel. 035-5415577 Laat u verwennen. Een maskerbehandeling is voor uw huid even verfrissend en opwekkend als een boswandeling. Door de geconcentreerde werking van actieve, natuurlijke werkstoffen zult u zich heerlijk ontspannen. <rni m de Valeriaanstraat heeft Layla Slingerland haar jongensdroom /verwezenlijkt. Sinds juni runt de Soester specialiste in haar woning een schoonheidsstudio. Het Salon netje, zoals haar zaak heet, moet in de komende jaren worden uitge- Touwd tot de Salon. In haar tienerjaren had Layla Slinger land al een oogje op de schoonheids- branche. Met het diploma van de mid delbare school toog ze naar Frankrijk om de taal van de bevolking te studeren en het toeval wilde dat haar hospita les gaf op het gerenommeerde Institut jEsthecienne. "Ik liep wel eens rond op de school en het was liefde op het eer ste gezicht," herinnert ze zich. Twaalf jaar later blijkt dat de schoon heidsbranche zich een permanente plek in haar hart heeft verworven. "Terug in Van Weedestraat 11-13 SOEST 035 - 603 09 52 Nederland was ik van plan een oplei ding te gaan volgefi, maar door omstan digheden heb ik eerst een aantal jaren in het bedrijfsleven gewerkt." Ze heeft nu profijt van haar ervaringen en con tacten met mensen, vindt de schoon heidsspecialiste. Het ja-woord aan haar grote liefde kwam geleidelijk tot stand. Enkele jaren geleden kreeg ze een baan als ver tegenwoordigster van schoonheidspro ducten en reisde ze stad en land af. De ontmoetingen met specialistes waren, talrijk, de indrukken die ze in de ver schillende studio's opdeed divers en de opleiding tot schoonheidsspecialiste was drie jaar geleden een even logische als gewenste ontwikkeling in haar leven. Gediplomeerd Inmiddels is ze gediplomeerd en in het bezit van het kwaliteits-garantiemerk van de Stichting Vakexamens Schoon heidsverzorging (Stivas), zeg maar de Bovag onder de schoonheidsspecialis ten. Dit waarmerk heeft nog meer waarde gekregen, nadat per 1 januari van dit jaar de vestigingswet voor schoonheidsspecialisten is vervallen. De klant kan op die manier het kaf van het koren scheiden, waarmee het risico dat hij bij een beunhaas naar binnenloopt, zo goed als zeker is uitgesloten. "Een goede opleiding is heel belangrijk, want je bent toch met de huid bezig en dat is een kwetsbaar orgaan," aldus de ambitieuze Layla Slingerland. "Ik ben van plan om het groots aan te pakken. Hier begin ik wel in het klein, maar de kwaliteit hoeft niet persé in het groot te worden ingepakt. Voorlopig denk ik aan een aanlooptijd van ander half tot twee jaar. Het is begonnen met mijn kennissenkring, familie en collega's van mijn man. De bekendheid krijg je vanzelf door de mond-op-mond re clame. Tot nu toe is iedereen dol- Aan de Valeriaanstraat is een 'jongensdroom' van Layla Slingerland uitgekomen. Foto: Goos van der Wilt. enthousiast. Ik probeer het net even anders te doen. Door meer aandacht aan de klanten te geven. De persoon lijke benadering is belangrijk. Als de mensen hier de eerste stap binnen zet ten, moeten ze zich meteen op hun ge mak voelen. Ook dat hoort bij mijn ta ken." Onderzoek, voorbereidingen en het zoe ken naar een goed product en dito leve rancier vergden zowel financieel als in tijd een investering. "Keuzes zijn er ge noeg, maar je moet een goed product hebben en een leverancier die met je meedenkt. Want in zekere zin is dit een eenzaam beroep. Omdat je geen colle ga's hebt met wie je even van gedachten kunt wisselen." In Cosba Nederland en Babor heeft de Soester schoonheidsspecialiste een leve rancier en product gevonden, waarin ze gelooft. "Met Babor kun je alle kanten op. Ze hebben een zeer uitgebreide lijn. Ook voor acné." Acné Met acné heeft Layla Slingerland met een het onderdeel genoemd, waarin ze zich dit najaar gaat specialiseren. "Er is veel behoefte aan en het geeft voldoe ning. Iemand met een slechte huid is dankbaarder dan iemand met een prachtige huid, die alleen voor de ont spanning komt. Daarom wil ik me spe cialiseren in acné. En in massage. Dat vind ik leuk om te doen en het zit in mijn vingers." Schoonheidsstudio Het Salonnetje is geopend van dinsdag tot en met zater dag, ook op dinsdag-, woensdag- en donderdagavond. Layla Slingerland is te bereiken op telefoonnummer 6026498. De Soester wijnkenner Leon Gommers gaat de geschiedenis in als de eerste Nederlandse vinoloog kampioen. Hij bleek de meeste ken nis te hebben van de ongeveer 85 deelnemers aan de nationale titel strijd die nog niet eerder was gehou den. De eervolle prijs werd niet zomaar ver geven aan Gommers. Voordat hij de eindstrijd bereikte, moest hij deelnemen aan twee regionale voorronden en een halve finale in Ede. Telkens kreeg hij twaalf glazen wijn voor zijn neus ge schoven en werd hem gevraagd welke wijn in welk glas zat. In de voorronden had hij het in 24 ge vallen zeventien keer bij het goede eind en in de halve finale had hij er tien van de twaalf goed. Ook in de finale boekte hij een score van tien uit twaalf, terwijl hij tevens op tien van de twaalf theore tische vragen het juiste antwoord wist te geven. "Bij de glazen kreeg je steeds de namen van drie verschillende wijnen, anders wordt het natuurlijk wel heel erg moei lijk," aldus Gommers die zich sinds 1986 vinoloog van de wijnacademie mag noemen. In dit jaar slaagde hij voor de cursus van het bedrijfschap voor de detailhandel in alcoholhoudende dran ken. Bij het examen moeten de kandi- daten tenminste acht van de twaalf wij nen herkennen/raden en zich laten on derwerpen aan vijftig theorie-vragen. Volgens Gommers slaagt jaarlijks 25 tot dertig procent van de kandidaten. On der hen Gommers zelf die de titel zijn leven lang mag houden. "Als vinoloog kun je lid worden van de vereniging, waar je je kennis op peil kunt houden. Als je er niets aan doet, verlies je kennis en leer je niets bij. Want er verandert veel." Daarom bezoekt Gommers regelmatig wijn-proeverijen, lezingen en andere activiteiten die meestal in regionaal verband worden De kersverse Nederlandse kampioen Leon Gommers (rechts) met voorzitter An Phillipse van de Vereniging Vinologen (links) en Jos van Heijst naar wie de bokaal is vernoemd. gehouden. Ons land telt ongeveer 350 vinologen, van wie er zo'n 85 meededen aan het Nederlands kampioenschap. Gommers is met zijn titel een algemeen bekend lid geworden. In Soest geniet hij al langer bekendheid dank zij zijn Wijn handel Gommers aan de F.C. Kuypër- straat. eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 Soest Tel. 035-6013042 De Alhambra, de ruimtewagen van SEAT, staat nu bij Auto Van Doorn B.V. aan de Laanstraat. "Voor SEAT betekent dit het debuut in het populaire MPV segment. De Alhambra koppelt een zee van ruimte aan vertrouwde techniek, en dat allemaal voor een aantrekkelijk prijskaartje", aldus Henk van Doorn. De Alhambra neemt prijstechnisch ge zien een zeer sterke marktpositie in. Ten opzichte van zijn concurrenten is de Alhambra bijzonder laag geprijsd, zon der in te boeten op het motorvermogen of te besparen op de uitrusting. De grootste SEAT krijgt voorlopig twee motoren onder de kap, een 2,0 liter viercilinder met 85 kW (115 pk) en een 66 kW (90 pk) leverende 1,9 TDi mo tor met intercooler. Dit jaar nog volgt een tweeliter zestienkleppen benzine motor die 150 pk op de voorwielen brengt. In het ruime interieur kunnen vijf per- sorfen comfortabel plaatsnemen. Er is keus uit twee uitrustingsniveaus, basis en luxe. Hoewel de type-aanduidingen voor zich spreken, is de basis niet zo "basis" als de naam doet vermoeden. Een standaard airconditioning houdt immers de temperatuur op een aange naam niveau. De bestuurdersstoel is in hoogte verstelbaar en het dashboard telt twee airbags. Uiteraard zijn zaken als stuurbekrachtiging, centrale portierverg rendeling en een toerenteller ook aan boord. Bovendien beschikt de bestuur der over legio mogelijkheden om het interieur in te richten. De stoelen zijn eenvoudig uitneembaar. Het aantal stoelen is als optie uit te breiden tot ze ven stuks. In de luxe-uitvoering kunnen beide voorstoelen zelfs gedraaid worden om zo een kleine vergaderruimte te creëren. Tevens is in deze uitvoering een vol automatische airco (Climatronic) inbe grepen, in plaats van een handbediende,, alsmede een boordcomputer, elektrisch bedienbare ramen voor en achter, elek trisch bedienbare spiegels en geïnte greerde mistlampen in de voorbumper. De prijs van dit pakket bedraagt 4.500 gulden. Een "zelfdenkende" automati sche transmissie is bij de benzineversies optioneel. De buitenmaten van de Alhambra zijn gezien de binnenruimte opvallend com pact. Hij meet in lengte 4,62 meter en de SEAT is 1,81 meter breed en 1,73 meter hoog. De auto wordt samen met zijn broertjes de Ford Galaxy en de VW Sharan gebouwd in de gloednieuwe fa briek in Palmela (Portugal). "SEAT pro fiteert van het samenwerkingsproject zonder het typische Spaanse tempera ment* te verliezen", meldt Van Doorn. "Bovendien laat met name de grille na drukkelijk blijken dat de Alhambra deel uitmaakt van de SEAT-familie. Het is voor ons een waardevolle uitbreiding gezien het feit dat het segment van de MPV (Multi Purpose Vehicle) op dit moment één van de snelst groeiende markten is. Uiteraard verwachten we daarom ook een grote afzet te kunnen realiseren." De prijslijst start bij 53.995 gulden, de dieselversie vanaf 58.995 gulden. Een eigen auto kost elke dag geld. Een ANWB Afroep Auto alleen voor de dagen dat u.'m gebruikt. Dat scheelt ai gauw honderden guldens per maand. Als u vóór 1 november a.s. een vrijblijvende offertQ,aanvraagt, krijgt u bovendien nog 50,- extra voordeel als u daarna een abonnement sluit. Meer weten? Bel met of ga langs bij: AF ROE Birkstraat 30 Soest, telefoon 035-6012364 De ANWB biedt mobiel Nederland de Auto pp Afroep. Deelnemers kunnen een abonnement nemen voor een aantal dagen per jaar op de auto van hun eigen keuze. De chauf feur reserveert de auto een dag voor gebruik en kan hem dan vlak voor het rijden ophalen. Daarna wordt de auto weer ingeleverd. Een auto brengt veel lasten met zich mee: files, milieuvervuiling, onveilig heid, parkeerproblemen. Steeds meer mensen zoeken daarom naar een alter natief voor het autobezit. De Auto op Afroep is een van de oplossingen. De automobilist krijgt altijd een jonge auto mee met een zuinige motor. Het onder houd is verzorgd, de auto verzekerd en de wegenbelasting betaald. De ANWB levert verder met de Auto op Afroep het recht op hulp van de Wegenwacht en de Alarmcentrale in binnen- en bui tenland. Mensen vinden het prettig om met de Auto op Afroep niet voor onverwachte kosten te komen staan, maar iedere maand vaste lasten te hebben. Zij krij gen als abonnee een draagkoffer met onmisbare zaken voor in de auto, zoals een verbanddoos, een stratengids, een wegenkaart en een parkeerschijf. Met een taxipas kunnen ze bovendien voor zes gulden naar het uitgiftepunt in hun woongemeente worden gebracht. Vakantie Met de Auto op Afroep kunnen men sen beschikken over verschillende au to's. In het weekeinde of de vakantie kan een deelnemer een grotere auto meekrijgen. Het aantal dagen dat een automobilist de auto tot de beschikking wil hebben, moet tussen de twintig en honderdtwintig liggen. Per dag kan er honderd kilometer worden gereden. Dit is een gemiddelde, dat na twaalf maan den wordt berekend. Automobilisten, die belangstelling hebben voor de Auto op Afroep, kunnen naar uitgiftepunt Nefkens aan de Birkstraat of gratis bel len met 06-0706 van 09.00 tot 22.00 uur en 'in het weekeinde van 10.00 tot 17.00 uur. Tel: (035) 601 46 14 Maar liefst drieduizend mensen de den mee aan de prijsvraag van Albert Heijn in winkelcentrum Smitshof. Edwin Vos was de win naar van de hoofdprijs, een vouw fiets. De deelnemers moesten raden hoeveel flessen colaer in de opgestapelde torens zaten. "Je zag mensen in de winkel hele berekeningen maken", vertelt J. Goossens. "We houden wel vaker een prijsvraag, maar dit keer waren er bij zonder veel deelnemers." De tweede prijs, een rugzak met radio, ging naar Niels Kok. Rianne Kareisen nam een rugzak mee naar huis en de vierde prijs werd gewonnen door Mark van Arkel. Hij kreeg een jack. FotoHerman van Dam. V!EflW(ÊWANDfi»VfN6 OP BilNA ALLE MOOELLEN ZONDER MEERPRIJS. GEMIDDELDE WAARDE FL 12.500,- STA N DAAR D EENMAAL MEE GEREDEN... U DURFT NÓÓIT MEER ANDERS Automobielbedrijf Qebr. van der Pouw Kraan B.V. Middelwijksiraat 40 - 42,3764 CG "SOEST Telefoon: 035 - 601 42 89 Mevrouw C.A. Overgoor-Schimmel gaat op reis naar Italië. Dankzij de slagzin die ze onlangs afmaakte bij Pearle Opticiëns aan de Van Weedestraat. De tweede prijs, een cursus Italiaans, ging naar Barbara van den Broek. Filiaalhouder Jan Ruhof, op de foto bij gestaan door medewerkster Wenda van der Helm, reikte vorige week dinsdag avond de prijzen symbolisch uit. Mevrouw Overgoor en Barbara van den Broek behoorden tot de deelnemers die tijdens de Italiaanse week bij Pearle een slagzin afmaakten. "Ik heb mijn bril bij Pearle gekocht, omdat luidde de incomplete zin. Mevrouw Overgoor maakte 'em als volgt af: "Omdat prijs en goed advies nog beter door mijn Pearle-bril ziet en geniet." Barbara van den Broek deed het zo: "Omdat al mijn dROMEn zicht baar worden." Foto: Goos van der Wilt. Van Weedestraat 11-13 SOEST 035 - 603 09 52 ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN SOEST Albert Cuyplaan 31 Vraagprijs f 157.500,- k.k. Aantrekkelijk op bovenste woonlaag gelegen 3-kamerappartement (voor heen 4), prachtig uitzicht over Soest. Met zonnig balkon en berging in de onderbouw. Indeling: entree, toilet, hal en woon kamer v.v. parket, eetkamer d.m.v. schuifdeur naar woonkamer ge scheiden, american kitchen, douche met m.v., grote slaapkamer (voorheen 2). Tevens in de doorzonwoonkamer een gezellige open haard. Het ap partement is goed onderhouden, servicekosten bedragen f 337,43/ maand (incl. o.a erfpacht en c.v.). Aanvaarding in overleg. SOEST Van Goyenlaan 143 Vraagprijs f 152.500,- k.k. Op derde woonlaag tegenover groenvoorziening gelegen 4-kam.ap- partement met berging. Ind.: entree, toilet, m.k., douche, hal, entree en woonkamer v.v. laminaat, 3 slaapkamers, keuken, bijkeuken. Ser vicekosten f 275,-/mnd (incl. o.a voorschot c.v.), ged. v.v. dubbel glas (kunststof koz.), app. is goed onder houden en ziet er bijzonder verzorgd uit. Aanvaarding in overleg. SOEST Van Goyenlaan 117 Vraagprijs f 155.000,- k.k. Aantrekkelijk op 2e en tevens boven ste woonlaag gelegen zeer goed on derhouden 3-kam.appartement met berging. Ind.: entree, hal, toilet, douche, door zonwoonkamer v.v. parket, balkon, 2 slaapkamers, mod. keuken, bijkeu ken. Servicekosten f 275,-/mnd, ged. v.v kunststof kozijnen met dubbele begl., uitzicht op groen en slechts 2 woonlagen maken dit app. bijzonder aantrekkelijk, oplevering per novem ber. Soesterbergsestraat 61 Soest Tel. 035 - 602 90 61 Op zoek naar een woning? U wilt uw huis gaan verkopen? Wij bieden u: gratis verkooptaxatie, standaard een bouwkundig onderzoek, gratis zoekopdracht, passende courtage, deskundige begeleiding en advies. Kom ook eens langs op ons kantoor voor vrijblijvende hypotheekinformatie.

Soester Courant | 1996 | | pagina 17