flËöP w 9* SPECIALE Herfstaanbieding i ^t)arth uigen E)e Pisang start gespreksavonden Van Mourik nu ook partycentrum 4 feuten i Ronde Tafel Baarn/Soest zet zich in voor project kind en veiligheid iACTUEEL! V J SDDI TUINAFVAL azers ngzagen SOESTER ONDERLINGE vQ Nieuws van de bibliotheek entrum Uist ZONNESTUDIO - SOEST Kerkstraat Z Soest Tel: 602 30 22 Griftland College voert actie voor Irian Jaya pagina; riitshofj WOENSDAG 16 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 19 H A L EA KA LA ;weg 16, Soest 35 - 602 97 83 Soos Julianakerk breidt activiteiten uit Danscentrum: partner bij feesten op maat 1ENTÜ! teer!!! 'ZAGEN 349,00 169,00 Meningen van lezers Hemelwater De LAAGSTE PREMIE en toch extra uitgebreid verzekerd, inclusief glas! natuurlijk bij: OA stichting openbare bibliotheek Aanwinsten voor volwassenen nu w/50,- EN Soest 128 "Het Restaurant" voor uw bruiloft, jubileum of bedrijfsfeest. De stad Soest Vandaal loopt over auto van Soesterse Komende vrijdag in winkelstraten I r- Ak A la STUDIO instituut voor gezichts- en lichaamsverzorging OC XAO OT r\* Burg. Grothestraat 25 3 7 6 1 C K Soest, telefoon 03560204! Bakkerij van Buuren Stel u wilt een com- plete wand als kast ter beschikking heb ben. Voorzien van een praktische indeling met vakken, laden en korven exact voor u op maat. Super toe gankelijk door perfect afgewerkte schuifdeu ren. Een lust voor het oog. Of u zoekt een fraai wandmeubel voor in de huiskamer. Kom dan naar Schipper Soest. Daar vindt u de grootste kollektie in de buurt. En wat u zeker vindt is een vakkundig en goed advies. U bent van harte welkom. rmtis een half jaar geleden dat een i groep enthousiaste vrienden een soos startte in de kelder van de jlianakerk. Inmiddels vormen zij gjapestuur van De Pisang en zijn de giviteiten uitgebreid met een soos fr verstandelijk gehandicapten gespreksavonden, die deze md van start gaan. JWBvinden dat er te weinig mogelijkhe- dèn.in Soest zijn om gezellig bij elkaar »men", vertelt Marianne de Klerk bestuurslid van De Pisang. >m zijn we een half jaar geleden innen met de soos. We hebben eerst pjjfitelder van de Julianakerk opgeknapt en nu is iedereen een keer in de twee twjpken op zaterdagavond welkom. Je gezellig iets drinken en er wordt ;iek gedraaid. De laatste avonden [en bezocht door veertig mensen. Er is een bewaakte garderobe. Je betaalt 2,50 gulden als entree en krijgt iedere keer een stempeltje. Na vijf keer kun je dan de zesde keer gratis naar binnen." Het jeugdbestuur van De Pisang fun geert binnen de jeugdraad van de Julianakerk. Mariannne de Klerk merkt soms wat terughoudendheid bij kerk leden tegenover de soos. "Dat is te wij ten aan de vorige soos, die uiteindelijk veel problemen veroorzaakte. Maar wij zijn opnieuw begonnen, met nieuwe mensen en een nieuwe inrichting en tot nu toe gaat het prima. Regelmatig is er ook een thema-avond. Zo hebben we al een cowboyavond en een oranjeavond gehouden. Gehandicapten Een keer in de drie maanden organi seert het bestuur van De Pisang een avond die speciaal is bedoeld voor ver standelijk gehandicapten. "Het principe is hetzelfde als op de soosavonden. We hebben nu twee avonden gehad en daar waren zo'n dertig mensen", zegt Marianne de Klerk. "Ik heb zelf ervaring in het werken met verstandelijk gehan dicapten en sommige groepen nemen hun eigen begeleider mee." Een nieuwe activiteit zijn de gespreks avonden. Deze 'bananenpraatavond' wordt gehouden op verzoek van de jeugdraad van de Julianakerk. "Alle be zoekers van De Pisang krijgen een uit nodiging. Het komende half jaar hou den we elke derde woensdag in de maand een gespreksavond met een maatschappelijk onderwerp. De vol gende soosavond wordt gehouden op 16 november. De soos begint om 20.30 uur en is om 00.30 uur afgelopen." Gezelligheid is troef bij de Pisang. Foto: Herman van Dam. INDUSTRIEWEG Ü3 JINGSWEG 249,00 netto 125,00 netto 199,00 netto 169,00 netto 169,00 netto 129,00 netto 199,00 netto 195,00 netto '99,00 netto '99,00 netto nscentrum Van Mourik in Baarn gaat de eigen activiteiten uitbreiden met een partycentrum. Voor brui- jften, recepties, familiereünies en icdrijfsfeesten biedt Van Mourik naf mei volgend jaar feesten aan (op maat: aan individuele wensen in het nieuwe partycentrum zon der veel moeite tegemoet komen. In de afgelopen maanden hebben de ei- jenaren van het dans- en partycentrum ai proef kunnen draaien met hun nieuwe pzet. Het waren vooral mensen uit de Êring van oud-cursisten die het gebouw binnen hadden leren kennen en er ag gebruik van wilden maken voor tin eigen festiviteiten. Vólgens de eigenaren Anja en Nico van 'jjourik biedt hun centrum veel voorde llen boven andere meer traditionele jicaties in de omgeving. In de eerste Kaats is er de grote ruimte waardoor pensen elkaar niet direct voor de voe- 2 ten hoeven te lopen tijdens een recep tie. De grote dansvloer komt bij vrijwel Me feesten goed van pas. Als mensen liever een kleinere dansvloer hebben en neer ruimte voor andere activiteiten villen, dan is dat allemaal prima te re gelen. hok op het gebied van de catering kan het nieuwe partycentrum voldoen aan de wensen van de nieuwe klanten. "We scoren het beste met onze warme en koude buffetten," zegt Van Mourik. Zijn dans- en partycentrum geeft geen pro blemen met parkeergelegenheid en overlast voor de directe omgeving van wege de unieke ligging aan de rand van Baarn. Bovendien ligt het fraaie gebouw op enkele minuten loopafstand van sta tion Baarn, waardoor het bezoekers ge makkelijk wordt gemaakt te kiezen voor openbaar vervoer. Het partycentrum is alleen maar be schikbaar in de zomecperiode. In de maanden oktober tot mei is het gehele pand gereserveerd voor danslessen voor jongeren en ouderen. Waarom nu al zo veel aandacht voor het nieuwe party centrum terwijl de herfst nog nauwelijks is begonnen? Nico van Mourik: "Veel mensen weten al lang van tevoren dat er in eigen kring een feest aan zit te ko men: een familiefeest, een huwelijks feest of een 25-jarige trouwdag. Die mensen willen zich terecht oriënteren wat voor mogelijkheden er in de regio zijn. Wij denken dat wij met ons aanbod een aantrekkelijke partner voor hun feest kunnen zijn en willen hen graag attenderen op de mogelijkheden die wij in huis hebben," meent Van Mourik. Deze week is dans- en partycentrum van Mourik begonnen met de eerste danslessen voor het nieuwe seizoen. De officiële start van de lessen moest een week worden opgeschoven vanwege een interne verbouwing. Door het plaatsen van een nieuwe bar en een schilderbeurt kunnen de dansleraren Nico en Anja van Mourik hun cursisten dit jaar weer gastvrij ontvangen. Beide dansleraren houden vast aan de beide uitgangspun ten bij hun werk, namelijk de nadruk die zij leggen op kwaliteit en gezelligheid. Het dans- en partycentrum Van Mourik is gevestigd aan de Lt. Gen. van Heutszlaan 10, 3743 JN Baarn, tel. 541 33 19. Natuurlijk willen we in 't Natte Hart best meewerken om hemelwater in de grond op te vangen. Daar is geen dure voorlichtings-campagne voor nodig, want dat doen we hier al jaren. Sommi gen van ons houden zelfs permanent hun kelder vrij voor opvang van smerig rioolwater. Vorig jaar zou er dit jaar al iets met ons riool gaan gebeuren, maar volgend jaar of in '98, of de volgende eeuw of zo gaan B W er gelukkig écht snél iets aan doen. Wel jammer dat 't Soester-riool-budget al bijna helemaal is opgesnoept, want nu willen B W gr&ag dat we in 't Natte Hart ons hemelwater gaan scheiden van de rest van 't rioolwater. Wij zijn name lijk de enige wijk ter wereld waar regel matig binnen één uur 40 centimeter re genwater op straat valt, zónder dat onze dakgootjes daarbij overstromen. Dit is uniek en B W beseffen dat ook. B W dachten eerst aan waterfietsen, aanlegsteigers of gondels, maar denken nu dat regentonnen ons wel op 't droge kunnen helpen. B W komen dus straks met 'n intensieve voorlichtings campagne over 't exacte aantal regen tonnen per vierkante meter. Ik heb zelf ook vast 'n ruwe berekening gemaakt: Bij 40 centimeter water op straat en 'n tuinbreedte van 10 meter en 'n straat breedte van 10 meter, kom ik uit op zo'n 40 kuub water op straat. De dakgootjes produceren dus samen blijkbaar 40.000 liter hemelwater binnen één uur. En die 40.000 liter moeten we voortaan ook weer samen wegwerken. Per huis komt dat neer op 133 regentonnen van 150 liter. In onze unieke wijk staan 2.000 huizen, totaal krijgt 't Natte Hart dus zo'n 266.000 regentonnen. Omdat B W bij dergelijke aantallen vermoedelijk problemen krijgen met de schoonheids commissie streven B W straks ver moedelijk naar een maximum van 15 tot 25 regentonnen rondom elke woning. De overige tonnen (ca. 110 per tuin) worden dan aan elkaar gekoppeld en ingegraven in de grond. Zoiets gaat soepeitjes in ,'n kale nieuwbouw-wijk, maar in ouwe tuinen zoals de onze heb je daarvoor behalve 'n stevige spa, vooral 'n héél stevige voorlichtings-cam pagne nodig. Als voorproefje op die campagne dreigt wethouder Van Logtenstein nu al met: "Als de bevolking van 't Natte Hart niet meewerkt dan kan er eens in de twee jaar gróte wateroverlast ontstaan.Van Logtenstein woont kennelijk in 't droge deel van Soest, want anders had hij ge weten dat dit voor ons geen dreigement, maar juist 'n bijzonder hoopvol en pret- w MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Soestcrbergscstraal 4'JA Soest - Tel. 035-60235,S4 tig vooruitzicht is. Maar goed, ik moet 'r toch niet aan denken dat m'n tuin door B W helemaal wordt open gegraven want ik ben bijvoorbeeld nogal zuinig op m'n bomen. De vast planten zullen 't wel redden, maar onze bestra ting, da's écht een vak apart. We heb ben namelijk van die leuke ouwe-boer- derij-klinkertjes, van die hoekige, waar van er geen twee exemplaren hetzelfde zijn. Hoewel ze zorgen voor 'n goede afwatering de grond in (dat vinden wij belangrijk), is 't wél even héél wat an ders dan die gladde strak-aaneengeslo- ten betonklinkers die hoog en droog op de gemeentehuis-terp zorgen voor 'n ge stroomlijnde afwatering richting het riool van de Dalweg en daarna linea recta richting de straten en kelders van 't laaggelegen Natte Hart van Soest. Het voltallig college heeft (onder toezicht) op de Van Weedestraat even mogen oefenen met 'n paar gladde strakke betonklinkers, maar het zal B W toch heus niet meevallen om volgend jaar of volgende eeuw of zo van onze ouwe klinkertjes weer fatsoenlijke paadjes en terrasjes te maken. Vooral niet nu 't Soester-riool-budget al bijna is opge snoept. Terwijl hier de gaten in 't wegdek val len, zit er gelukkig nog wél geld in de pot 'reserve-riolering' voor 'n intensieve regentonnen-voorlichtings-campagne onder het motto: "Laat 't tonnen rege nen in 't natte Hart van Soest'. Dat noem ik nou water naar de zee dra gen, maar zo kom ik tóch óóit van m'n natte voeten af. T. Vermeulen-Voorhout ii k Bijvoorbeeld: Jj Opstalverzekering steen/hard ■rf Opstalverzekering steen/riet Inboedelverzekering steen/hard jj Inboedelverzekering steen/riet k v f 0,80 per 0/00 f 2,00 per 0/00 {J f 1,40 per 0/00 k f2,25 per 0/00 H 3 VOOR AL UW VERZEKERINGEN EN FINANCIERINGEN {J Jj Soesterbergsestraat 26 - Soest - tel.: 035-602 90 60 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Detectives: Dexter, Colin: Moord op de Barbara Bray. George, Elizabeth: In handen van de vijand. O'Connell, Carol: De man die tegen vrouwen loog. Roberts, Nora: Zijden prooi. Psychologische romans: Roth, Philip: Sabbaths theater. Tryzna, Tomek: Meisje Niemand. Zomeren, Koos van: Meisje in het veen. Romantische verhalen Cookson, Catherine: Als de zon wil schijnen. Pilcher, Rosamunde: De thuisreis. Purcell, Deirdre: Die nacht aan het meer. Stone, Katherine: Paleis van jade. Science fiction: Carey, Diane: Het spookschip. Deweese, Gene: Bewaarders der vrede. Kerr, Katharine: Zilverdolk. Vance, Jack: Nachtlamp. Thrillers: Bedford, Martyn: Onvoltooid verle den tijd. Connelly, Michael: Hartzuur. Conrad, Patrick: Louisiana. Davies, Linda: De deal. Francis, Dick: Gekraakt. Kellerman, Jonathan: Het web. Ross, Thomas: Koerier voor Sarajevo. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. De 'Ronde Tafel' Baarn/Soest, één van de 180 afdelingen van de Ne derlandse Tafelronde, is een serviceorganisatie die zich onder andere ten doel stelt een positieve bijdrage aan de gemeenschap te le veren. Zij voert dit jaar een project uit dat moet leiden tot een grotere (verkeers)- veiligheid voor kinderen in Baarn en Soest. Ook een verhoging van de veilig heid op schoolpleinen is inzet van het project. In samenwerking met de Fa. Joh. Mets uit Soest, de hofleverancier gespeciali seerd in gastronomische relatiegeschen ken, wil de Ronde Tafel door de ver koop van eindejaarsgeschenken gelden bijeen brengen die ten goede komen aan scholen voor het verbeteren van de vei ligheid van kinderen. In overleg met schoolbesturen zullen de 'Tafelaars' naast deze geldelijke ondersteuning ook zelf de handen uit de mouwen steken om het project uit te voeren. Henk Slagt van de Ronde Tafel ver woordt het als volgt: "Bedrijven en par ticulieren kunnen natuurlijk op meer dere adressen terecht voor de aanschaf van hun eindejaarsgeschenken. Zakelijk denken we rond de jaarwisseling wel genoeg aan elkaar, maar het is toch aar dig als je weet dat een klein deel van je besteding (10 procent, overigens zonder extra kosten voor de afnemers) aan een goed doel als de veiligheid van kinderen op scholen ten goede komt." De Ronde Tafel vraagt bedrijven die geïnteresseerd zijn om via de Ronde Tafel Baarn/Soest hun geschenken pakketten te bestellen, contact op te nemen met Willem Prins (tel. 5412000) of Henk Slagt (030-2927341). Zij krij gen dan direct de brochure toegestuurd. Als daarvoor interesse bestaat, kan in een persoonlijk gesprek naar eigen voor keur en budget een eindejaarsge schenkenpakket worden samengesteld waarbij de Fa. Mets garant staat voor hoge kwaliteit en aangenaam verraste relaties. Willem Prins, Joost Mets en Henk Slagt van de Ronde Tafel. party restaurant eventueel gecombineerd met 4 automatische kegelbanen, op één van de mooiste locaties van midden Nederland! Voor informatie: tel. 035 - 6013807, Pr. Hendriklaan 1Soest. Als de berichtgeving in de Soester Cou rant van 2 oktober juist is over woning bouw in Hees, dan kunnen wij Soesters de conclusie trekken dat er in Soest ge woon doorgebouwd gaat worden, en dat Soest dus een stad wordt. Want, zo schrijft het Soester College: er zal be hoefte blijven aan woningen. Of het verstandig is om uit te blijven breiden (is Soest dan toch een groei kern?) en of het overeenkomt met wat Soesters eerder over hun woonomge ving is voorgespiegeld, is kennelijk niet aan de orde. Opzienbarend is de noti tie van het Soester College van B W, waarin ze schrijft dat het zinvol is een bouwlocatie achter de hand te hebben voor het geval de woningbouw elders zou stagneren. B W zijn er kennelijk zelf niet eens van overtuigd dat de wo ningbouw elders zal stagneren! (moet er soms een grondbedrijf in stand worden gehouden d.m.v. regelmatige en voort durende grondverkoop?). Het Soester College - door dadendrang gedreven - heeft natuurlijk al lang an dere bouwplannen in petto, en andere terreinen op het oog om met woning bouw door te gaan. We hoeven alleen maar in Soest de nog schaarse open ruimten aan te wijzen, en de stukjes bos die hier en daar nog staan!, om te weten wat daar mee gaat bebeuren (en daarna: zijn de Pijnerburger bossen veilig?). Dat de bouwdrift niet in het bestemmings plan past, is geen nood, want dat is in mum van tijd gewijzigd. Het is duidelijk dat het College van B W een toekomstbeeld voor Soest in het hoofd moet hebben dat wij niet ken nen. En dat ons maar mondjesmaat wordt geserveerd; in stapjes, om niet te veel te schokkeren. Ik heb begrepèn dat er door raadsleden op inspraakavonden al om burgers wordt gegniffeld. We kun nen ons voorstellen wat er zal worden afgelachen in besloten kring. Het is een wonder dat er nog iemand naar die inspraakavonden wil komen, want wat is daarmee te bereiken? Als ik goed ben ingelicht, zijn de sala rissen van B W gekoppeld aan het aantal inwoners van de gemeente. LJver op het gebied van huisvesting wordt zonder meer beloond. Nee, de toekomst van Soest als dorp is eng (over eng ge sproken: wanneer komt weer het frisse idee naar voren om de Soester Eng toch maar helemaal vol te bouwen: er is toch behoefte aan woningen?). We kunnen ons nu al voorstellen wat er gaat gebeuren in het 'groene' Soest, bij voorbeeld aan de rand bij Paleis Soest- dijk. U weet wel, dat gebied dat nu nog schilderachtig is, maar dat in stappen ook wel deskundig 'afgemaakt' zal wor den. Daar zullen wel luxe appartemen ten verrijzen. De projectontwikkelaars zullen - met een enthousiast College achter zich geschaard - dit complex dan wel Oranje Staete dopen (de toevoeging Staete schijnt de prijs gunstig te beïn vloeden). Het wordt dan zo hoog dat de gelukkige eigenaars net over de toppen van de bomen op het terras van Prinses Juiiana en Prins Bernhard kunnen kijken. 'Laat ste mooie bouwlocatie in Soest'; dat zul len we nog in lengte van jaren horen. De Soesters die deze ontwikkelingen niet leuk vinden kan ik troosten, maar het is een schrale troost: de gemeente Soest - en misschien lukt het ook wel bij de pro vincie - neemt zijn burgers niet grof bij de neus; nee, het gebeurt stap voor stap. Drs. F.A.P. de Zanger In het weekeinde heeft de auto van een 37-jarige vrouw uit Soest deuken opge lopen in het dak en de motorkap. De schade ontstond doordat een onbekende vandaal over de wagen was gelopen. De wagen stond op de Wiardi Beekman- straat geparkeerd. Kerkstraat 7 3761 CR Soest Tel: 035 - 602 30 22 Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 x f75,00 per keer f 10,00 Snelbruiners met 2 gezichtsbruiners extra pigmentlampen 10 x f 100,00 per keer f 12,50 Jumbo met 4 gezichtsbruiners 10 x f 150,00 per keer 17,50 Openingstijden: maandag dinsdag t/m vrijdag zaterdag 13.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 22.00 uur 10.00 uur tot 17.00 uur Opnieuw in samenwerking met de Derde Wereld Groep Soest (DWG) wordt voor leerlingen van klas 2 een actiedag georganiseerd. Zoals be kend is deze vrijwilligersorganisatie voortdurend bezig de betrokken heid met de Derde Wereld te ver groten bij jong en oud. Dat sluit prima aan bij het aardrijks kunde onderwijs van het Griftland Col lege in het tweede leerjaar. Na vele ja ren van actie voeren ten behoeve van een leer- en leefgemeenschap voor jon geren te Linz, Brazilië richt de DWG zich nu op Irian Jaya. De keuze voor Irian Jaya sluit goed aan bij het onderwerp wat in het begin van klas 2 in de aardrijkskundelessen aan bod komt. Verschil in cultuur, de leef omgeving en de traditionele levenswijze komen aan bod. Ook het probleem van de interne volksverhuizing, de transmi gratie, wordt in de aardrijkskundelessen behandeld. De school heeft de keuze laten vallen op een educatieproject in Sorong, gelegen in het westelijk deel van Irian Jaya, de z.g. Vogelkop van 'Nieuw Guinea'. Ontwikkelingswerk staat hier nog in de kinderschoenen, vandaar dat dit project zich meer richt op volwasseneducatie dan op kinderen. De grpnd is inmiddels aangekocht. Hulp is hard nodig. Daarom doen de leerlingen van klas 2 mee aan een financiële actie om het werk van de DWG te ondersteunen. Op vrijdagmorgen 18 oktober zijn in alle winkelstraten leerlingen te vinden, die uw schoenen willen poetsen, u een kopje koffie te koop aanbieden en uw winkelkar willen terugzetten (en de gul den houden voor de actie). Collecteren is niet toegestaan. 1

Soester Courant | 1996 | | pagina 19