voor Begraafplaats aan Veldweg uitgebreid met urnengraven 1RNAAL IEN Observatie verkeersgedrag Birkstraat-Rartolottilaan Presentatie ontwerp brandweerkazerne op woensdag 30 oktober OSCH Rondje Raadhuis Belangstellenden welkom PAGINA 21 ealer gen Telefoonnummers Agenda Spreekuren BOSCH en Controle brommers op recreatieve bosfietspaden Planning Mijn vraag... Bij harde wind en storm beter geen reclames op straat 'Nuttige inbreng' van inwoonster Soesterberg Beschadigingen aan fietspad worden hersteld maakt BOSCH Met de vele gelijkheid om ïoogwaardige aan te passen >ief hoogwoordi- |kap, koelkast, eramische kook- lede ideeën en men tegen st. Ideen-Küche De politie gaat controleren op het gebruik van recreatieve fietspaden in de bossen door bromfietsers. De controles zullen vooral tussen 17.00 en 18.00 worden gehouden. Burge meester en wethouders zeggen dit in antwoord op het veizoek hiertoe van een inwoonster van Utrecht. Zij heeft zich geërgerd aan het gebruik van de bospaden door bromfietsers. Het is voor de brandweer Soest nood zakelijk om voor de korpsen Soest en Soesterberg voldoende en goed gemo tiveerde vrijwilligers te hebben. Vol gens brandweercommandant J. Th. Bakker zijn invloeden van buitenaf er in belangrijke mate verantwoorde lijk voor dat het steeds moeilijker wordt aan deze eis te voldoen. Met name het feit dat werkgevers minder in staat zijn personeel toe te staan dit verantwoordelijke vrijwilligerswerk te doen zou op den duur tot problemen kunnen leiden, vooral in kleinere ge meenten of kernen. Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geo pend tot 13.30. Het infor matiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Pu bliekszaken kunt u onder andere terecht voor: de Gemeentelijke Basis Administratie personen, de burgerlijke stand, rijbewijzen, identiteitskaarten, uittreksels uit geboortenregister, woonruim teverdeling, huursubsidie, voorzie ningen voor gehandicapten, vergunningen voor markt- en standplaatsen, zaken met betrek king tot de winkelsluitingswet. Op donderdagavond is het infor-ma- tiecentrum en de afdeling Publieks zaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan echter geen zaken regelen die de burger lijke stand betreffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kun nen op donderdagavond wel wor den ingediend. Er geldt "klaar ter wijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411 De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek ge opend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12 Logtenstein kan men regelen via secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511. Belangrijke telefoonnummers zijn: - 06-11 algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambu lance), - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven, of het niet nako men van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderin-gen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vra gen over afval zoals klein chemisch afval(KCA) groente-, fruit- en tuinafval enzovoort. Aanmelden van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.25.346 Meldpunt woonomge ving (bereikbaar op werkdagen van 8.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.539 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgeval len telefoon 54.87.411 (politie). Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische af spraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. van maandag 4 november, commissie algemene bestuurszaken dinsdag 5 november, commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn woensdag 6 november, commissie milieu en openbare werken donderdag 7 november commissie financiën donderdag 21 november, raads vergadering De vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur. het toegestaan hier een steen of een -AF monumentje op te richten. Het 'it w - ««JWI Mm urnengraf heeft een afmeting van t ..f IK 5 y<V '-J 1.50 bij 1.50 meter. Het bestaat uit -• J/J^/kSÊÊU een piilycster gralkeldertje mei plaats l:i>' voor vier asbussen. Op het compartiment waar de kind- f ergraven lagen, is plaats voor 27 ara urnengraven. Het perceel wordt om- Hj ringd door een taxushaag. Ter weers- H zijden van het aansluitende schelpen- i SrCvJjSSSSflE' TfSf pad, in de groenstrook evenwijdig aan de bebouwing langs de Veldweg, I jgjSjsjSsa?» 'l- - is plaats voor nog eens 20 van deze gK' ^AsjSySaWi? graven. De urnengraven worden uitgegeven voor een periode van 20 jaar, met tel- fe' j kens het recht deze met 10 jaar te MM verlengen. Het is een zogeheten'ei- j£| IHKhUi MMBmN&iïfflD&Ê gen graf. Dit betekent dat de recht hebbende bepaalt wiens asbus erin geplaatst wordt. De rechthebbende Het gedeelte op de algemene begraafplaats aan de Veldweg waar voorheen de kindergraven lagen, is aangewezen als moet de kosten betalen van het ver- plaats voor umengraven. plichte onderhoud van het graf. In Soesterberg bijvoorbeeld dreigt de beschikbaarheid van vrijwilligers oven dag in het gedrang te komen. Dit wordt overigens mede veroorzaakt door gebrek aan huisvestingsmoge lijkheden waar de meeste behoefte aan bestaat. Bakker verwacht niet dat de situatie in de toekomst gunstiger wordt. Dit wordt mede veroorzaakt door het feit dat er zijns inziens steeds minder werkgevers in Soest en Soesterberg zijn. "De mensen zoeken dus elders werk. Vaak gaan ze ook verhuizen en als het een brandweerman is, zijn wij die dus kwijt". De ideale situatie is volgens Bakker dat een vrijwillig brandweerman zowel in de gemeente woont als werkt. "Maar dat lukt al lang niet meer. Ook wij hebben vrij willigers die Wonen in Soest maar werken buiten Soest, en we hebben vrijwilligers die werken in Soest maar er niet wonen. Zo proberen we toch 24 uur lang voldoende mensen be schikbaar te hebben. Maar het wordt wel steeds moeilijker". Op de korpsavond in het brandweer huis in Soesterberg, waar Bakker dit onderwerp aansneed, haakte burge meester J. de Widt hierop in door een beroep te doen op de werkgevers om niet te gauw 'nee' te zeggen wanneer een werknemer ("of werkneemster, want ook vrouwen zijn welkom bij de brandweer!") laat blijken graag lid van de vrijwillige brandweer te wor den. Hij liet weten de werkgevers er kentelijk te zijn die personeël wèl in de gelegenheid stellen zich voor de brandweer in te zetten. De komende tijd zal regelmatig het gedrag van automobilisten op de Birkstraat ter hoogte van de Bartolottilaan worden geobserveerd om te kij ken of hier extra maatregelen nodig zijn ten behoeve van het overstekend (brom)fietsverkeer. Burgemeester en wethouders ant woorden dit op de vraag van een be woner van de Hildebrandlaan. Zij bevestigen desgevraagd dat de Birk straat vanaf de komgrens van trottoir banden is voorzien ter verbetering van de verkeersveiligheid. Hieraan lag het wijzigen van het wegbeeld ten grondslag, zodat de automobilist kan zien dat hij binnen de bebouwde kom rijdt en niet op een buitenweg. De vragensteller herinnerde tegelij kertijd aan een eerder gedaan ver zoek om ter hoogte van de Bartolot tilaan ook maatregelen te nemen ter vergroting van de veiligheid van over stekende (brom)fïetsers. Hij voegde een tekening bij met de suggestie om op het gedeelte tussen het fietspad en de rijbaan van de Birkstraat aan de rechterkant van deze weg gezien in de richting Soest, een vluchtheuvel aan te leggen. Hierdoor zou de situa tie voor het langzaam verkeer dat aan de kant van de weg staat te wachten om over te steken veiliger worden. In de bestaande situatie staan zonder enige bescherming langs de kant van de drukbereden weg. Onderzoek B. en w. zeggen dat het oversteek- punt voor (brom)fietsers naar de Bartolottilaan niet als zodanig is be doeld. Eigenlijk betreft het de uitrit van een garagebedrijf. Dit betekent dat dit punt niet zonder meer kan worden gereconstrueerd. Niettemin zijn ze bereid onderzoek te laten doen naar de noodzaak van extra maatregelen. Op woensdag 30 oktober presenteren de twee architecten die hiervoor zijn ge selecteerd hun voorlopig schetsontwerp voor de nieuwe brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. Deze presentatie-avond is openbaar, dus iedere belang stellende is welkom. Men krijgt bovendien de gelegenheid op beide schets ontwerpen te reageren door de voorkeur voor één ervan schriftelijk kenbaar te maken. Dit is mogelijk door een formulier in de bus te deponeren. Deze wordt geplaatst in de grote zaal van de brandweerkazerne waar de bijeen komst wordt gehouden. De aanvang is half acht. In aanwezigheid van de leden van de begeleidingsgroep nieuwbouw brand weerkazerne Soest, die uit vier gemeenteraadsleden en vier vrijwillige brandweerlieden bestaat, is voor ie der van de architecten, L. de Jonge uit Rotterdam en Kristinsson uit Deventer, anderhalf uur gereserveerd voor een toelichting op zijn plan. De belangstellenden kunnen vervolgens een keuze maken. Met hun voorkeur zal de begeleidingsgroep rekening houden als ze op woensdag 6 novem ber de presentaties evalueert en ten slotte een definitieve keuze maakt tussen de twee architecten. De Jonge en Kristinsson zijn uitgekozen op grond van hun ervaring met het bou wen van brandweerkazernes. Dit was één van de voorwaarden van de ge meenteraad. Nadat was besloten tot nieuwbouw van de kazerne op dezelfde locatie als de bestaande, begon de begeleidings groep destijds haar werk met het be zoeken van zeven kazernes: in Apeldoorn, Deventer, Huizen, Zutphen, Lelystad, Lisse en Enkhui zen. Daarbij is vooral ook gekeken naar de inpassing in de omgeving. Dit aspect is volgens de commandant van de brandweer Soest, J. Th. Bakker, vooral voor Soest van belang "omdat wij vinden dat dé brandweerkazerne op een prominente plaats in de ge meente komt te staan, vooral als straks eventueel de parallelroute er langs wordt aangelegd. Overigens heeft de gemeenteraad duidelijk aan gegeven dat het gebouw moet har moniëren met de omgeving waarin het staat, zoals de bebouwing langs de Korte Kerkstraat". Behalve deze is er nog een andere eis: het handhaven van de slangen toren, tenzij de architect hiertoe geen mogelijkheid ziet omdat anders het nieuwe ontwerp geweld zou worden aangedaan of een onlogische indeling van het gebouw er het gevolg van is. "Het moet natuurlijk niet zo zijn dat we door strikt vast te houden aan het handhaven van de toren een 'onge lukkige' kazerne krijgen", zegt Bak ker. De planning ziet er verder als volgt uit: op 27 november beoordeelt de begeleidingsgroep de uitwerking van het schetsontwerp, van de gekozen architect. Op 11 december moet het definitieve ontwerp klaar zijn. De aanbesteding is gepland in maart 1997, waarna in april de bouw kan beginnen. De eerste oplevering is voorzien in januari 1998, de eind- oplevering in maart 1998. De kazerne komt -zij het een kwart slag gedraaid- op dezelfde plaats, maar meer naar de Lange Brinkweg toe. Dit biedt de mogelijkheid om de bestaande kazerne te laten staan tot dat het nieuwe kantoorgedeelte ge reed is. De brandweer hoeft dus niet tijdelijk elders onderdak te zoeken. Na de verhuizing van het oude naar het nieuwe kantoorgedeelte, kan het oude deel worden gesloopt. Dezelfde procedure wordt toegepast met be trekking tot de stallingsruimte. Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen voor woensdag 23 oktober aan Voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). Uit bezorgdheid voor kinderhanden en blindenstokken heeft een bewoon ster van de Heuvelweg bij het college van burgemeester en wethouders geïnformeerd naar de mogelijkheid om draaiende reclamezuiltjes op het trottoir te verbieden. Hoe harder het waait, des te harder draaien de zuil tjes. Voor zover burgemeester en wethou ders bekend kan deze vorm van re clame niet verboden worden. Zij stel len de briefschrijfster enigszins gerust met de opmerking dat het zuiltje di rect stopt met draaien zodra het wordt aangeraakt. Overigens gaan b. en w. er van uit dat het probleem van de draaiende zuiltjes niet speelt bij harde wind of storm. Immers, degenen die mobiele reclame-uitingen gebruiken, zullen deze met het oog op omwaaien en de kans op het veroorzaken van schade in dat geval niet buiten zetten of la ten staan Op 't Hoogt: zonder dieptepunten. Kop in de Amersfoortse Courant: ROTTE KIES SINT JOSEPH GE TROKKEN Nooit geweten dat de heilige man kiespijn had... Dag ziekenhuis. Nieuw medisch centrum op terrein van het voormalig slachthuis aan de Lange Brinkweg. Ze zullen toch de naam niet handha ven, hoop ik... (C)-drie kaartjesdag. G. A. van Haren in de Gooi- en Eemlander over zijn nieuwe uitvaart centrum in het oude Lindner-gebouw aan de Koningsweg: "Het moet een huiselijke plek wor den, niet zo bedrijfsmatig". Op 't Hoogt: één grote scoorkaart Nieuw Soester spreekwoord: Geen Kerstroos zonder Van Doorn. Krantenkop: Zes kippen gestolen aan de Amersfoortsestraat in Soes terberg. De dief koos dus eieren voor geld. Van Atax tot Ztax. Manege aan de Bosstraat: Black Spot Grootste drugsdealer van Soest (in de krant): "Ik geef toe dat ik playboys, duifjes en draakjes heb verkocht, maar be slist geen pinguïns, kipjes, sinaasap pels, mandarijntjes, citroentjes en aardbeitjes". 'Een nuttige inbreng'. Dit is de reac tie van burgemeester en wethouders op het verzoek van een bewoonster van de Chr. Huygenslaan in Soester berg om het fietspad dat loopt van het eind van de Antli. van Leeuwenhoek laan in Soesterberg naar de fietsbrug richting Zeist op te knappen. Oorspronkelijk was de verbetering niet in de planning opgenomen, aldus b. en w., maar naar aanleiding van het verzoek van een inwoonster heb ben zij besloten de verbetering vol gend jaar uit te voeren. Dit is mede mogelijk nu binnenkort een begin wordt gemaakt met het vervangen van de verharding van speelplaatsen. Dit materiaal kan volgens b. en w. uitstekend dienen als half-verharding voor fietspaden. Op deze manier kan het materiaal hergebruik worden. Het bosfietspad van de Foekenlaan naar de Middenlaan in Soestduinen zal nog dit jaar worden hersteld op plekken waar dit nodig is. Deze toe zegging doen burgemeester en wet houders een bewoner van de Isaacstraat. Hij had zich aan de toe stand van het fietspad geërgerd. Het is burgemeester en wethouders be kend dat het pad nog niet is voorzien van een nieuwe deklaag. De proble men worden vooral veroorzaakt door wojtelopgroci. i i el SAMARA JADE GROEN I De gebruiksmogelijkheden van de algemene begraafplaats aan de Veldweg j zijn uitgebreid door het inrichten van een gedeelte voor 47 urnengraven. Met I dit nieuwe initiatief komt de gemeente tegemoet aan de wens van nabestaan- I den om een meer uitgebreide gelegenheid te hebben voor het herdenken van I overledenen. Op het gedeelte van de begraafplaats waar de oude, inmiddels I geruimde, kindergraven lagen en een aangrenzend gedeelte is ruimte gereser- I veeid voor het aanbrengen van polyester grafkelders. In elk daarvan kunnen I vier urnen worden bijgezet I Naast de van oudsher bestaande mo- I gelijkheid tot begraven kwam I cremeren steeds meer in zwang. Vol- gens Gerard Klifinan, beheerder van de begraafjplaats, ontstond bij de na- I bestaanden de behoefte aan meer I dan enkel cremeren, vooral aan een I plek ter nagedachtenis. "Voorheen I was er alleen de mogelijkheid een asbus bij te zetten in een normaal graf. Daarvan wordt echter weinig, hooguit enkele keren per jaar, ge bruik gemaakt. Later hebben we op verzoek een umenmuur gesticht met 72 plaatsen. I Daarvan zijn er nu 64 uitgegeven. Daarom zijn we bezig met de voor bereidingen voor het stichten van een nieuwe muur, ook met 72 plaatsen. Die komt op het vak links naast de aula. Verder was er het strooiveld voor het verstrooien van as. Daar is vorig jaar een herdenkingszuil ge plaatst, waarop nabestaanden een plaatje kunnen laten aanbrengen en waar ze een bloemetje voor kunnen zetten". In feite geldt dit ook voor de urnenmuur. De mogelijkheden van het aanbrengen van planten en bloe men zoals op een gewoon graf ont breken daar. Toch blijkt hieraan grote behoefte te bestaan, gelet op hetgeen de bezoekers er bij plaatsen. Als alternatief voor degenen die meer aandacht aan de overledene willen besteden, zijn er de 47 urnengraven bij gekomen. Deze bieden meer mo gelijkheden voor 'aankleding' met bloemen en planten. Bovendien is Sport kunt u zelf nu de Starlet extra's t.w.v. van 'Ovendien ontvangt ïr een gratis is jaarabonnement. is al een Starlet Dom. 6012330 J

Soester Courant | 1996 | | pagina 29