m Zondag 20 okt. geopend van 11-17 uur Koningsweg-tracé: veel maatregelen Toch steun Kunstuitleen RADE Oost-Soestdijk wordt 'semi'-open Woonpassage Soest ÖTAK 6027493 1 ACTUEEL! PAGINA 3 Vier maanden cel geëist tegen veroorzaker ongeval Amarene ster Jnderwijs )esterberg deutergroep kker (mJv) 6027493 Gemeente verleent opnieuw subsidie aan de Engh KLAREN /Middelman Meer dan twintig miljoen gulden nodig voor uitvoering Klankbordgroep Koningsweg-tracé Klankbordgroep Soestdijk Wie aan politiek doet leest de Soester Courant jfJ Kees Jensma Van harte gefeliciteerd met je nieuwe pand! Succes! Botsing fietsster en bromfietser Jker Baarn |k natuurlijk Soest 4 'JE, MAAR JITDEUKEN! Raad deelt weer extra geld uit SOESTER COURANT KLAREN QTROMP SS 'Doorgaande- en vrachtverkeer uit de wijk weren' taxaties Dronken Soester rijdt zonder rijbewijs Procedure voor verkeersplannen Weekendaanbieding: PAGINA 2 WOENSDAG 16 OKTOBER 1996 'te Soest KLAREN Fietsster brutaal van tas beroofd een Maisbrood voor de halve prijs hypotheken Sport- en spelproject wordt voortgezet Bemiddeling Hypotheken Taxaties drempels (Al Mie je/echten tont nooit ofiolen) STEENHOFFSIRAAT 47 SOEST 035-601 8252 onroerend goed 7000 M2 WOONPLEZIER V WONEN Birkstraat 99 te Soest. Telefoon 035-601 10 04. Vrijdag koopavond. MEENEEMMEUBELEN Birkstraat 101 te Soest. Telefoon 035-601 34 03. Vrijdag koopavond. Voor de verbetering van de zoge noemde Koningsweg-route (Biltse- weg-Birkstraat) heeft de klankbord groep een groot aantal maatregelen aangedragen. Deze moeten ertoe l leiden dat voetgangers en fietsers gemakkelijker kunnen oversteken, de negatieve effecten op de leef baarheid afnemen en de doorstro ming van het verkeer verbeterd, zonder dat er extra auto's worden aangetrokken. Hoewel de belangen van de vertegen- woordigers soms ver uiteen liepen en de emotionele betrokkenheid groot was, is de klankbordgroep erin geslaagd een eenduidige Burgerlijke Beleidsaanbe- veling samen te stellen. Puntsgewijs ko men die hierop neer: Biltseweg/Beckeringhstraat: Aanpassen verkeerslichten en verlengen In de klankbordgroep Koningsweg tracé zijn twaalf verenigingen, instel lingen en belangengroeperingen ver tegenwoordigd. Het gaat om de vol gende groepen met tussen haakjes de vertegenwoordiger(s). Huurdersvereniging KLM-wonin- gen (Bibo). Bewonersvereniging De Veenbes (Van Nues, Seegers en Groen). Vereniging van eigenaren Goud vink (Van Schaik). Dorpsrand Soest (Swart). Belangengroep Hartje-Zuid (Wessels). Bewonersvereniging Soest-Zuid (Pronk). Comité Ossendamweg (Klunder en Van de Flier). Bewoners Birkstraat (Roest en Van der Hucht). Fietsersbond ENFB (De Rond). IVN Eemland (Maas). Bewoners Nieuweweg (Kroon). Namens Arends Samhoud, bureau voor verkeers- en vervoerkundige diensten, namen de heren Van Lonkhuyzen, Swaans en Lax deel aan de besprekingen. opstelstrook linksafslaan verkeer en het aanbrengen van middengeleiders voor overstekende fietsers. Beckeringhstraat/Koningsweg; Middengeleider op de Beckeringhstraat voor betere geleiding afslaand verkeer. Koningsweg/Dorresteinweg: Aanleg van een rotonde met voorrang voor fietsers. Koningsweg/Vrijheidsweg en Koningsweg/Dalweg: Of twee rotondes met voorrang fietsers; Of verkeerslichten zodanig afstellen dat er een groene golf ontstaat bij een snel heid van 50 kilometer per uur of min der. Wegvak Koningsweg tussen Dalweg en Varenstraat: Aanleg van tunnel voor langzaam ver keer voor betere oversteek ter hoogte van de Dorpsstreek. Koningsweg/Obrechtstraat en Koningsweg/Varenstraat: Uitbuigen van de rijlijn, waardoor de snelheid van het verkeer wordt afge remd. Koniilgsweg/Nieuweweg: Onmogelijk maken om vanaf de Nieuweweg linksaf richting Soest-Zuid te rijden. Onmogelijk maken om vanaf de Koningsweg linksaf de Nieuweweg in te rijden. Op de Parklaan zijn dan maat regelen nodig om sluipverkeer te weren. Spoorwegovergang: Verschillende maatregelen zijn door de klankbordgroep aangedragen, waaron der een middengeleider voor overste kende voetgangers en fietsers en plaat sen waar auto's kunnen stoppen om mensen te laten uit- en instappen ('Kiss Ride'). Ook een aparte busbaan wordt voorge steld. In de ambtelijke kanttekeningen wordt evenwel gesteld dat nader onder zoek ten aanzien van onder meer de spoorwegovergang noodzakelijk is. Ossendamweg: Optimaliseren bestaande midden geleiders en eventueel aanleg nieuwe geleiders. Ter voorkoming van sluip verkeer moet de buurt tussen de over weg, de Ossendamweg en de Soester- bergsestraat een 30 kilometerzone wor den. Kruispunt Soesterbergsestraat: Bij sloop pompstation (sanering grond staat op de rol, verplaatsing station niet) een vijfpotige rotonde aanleggen. An ders een opstelstrook aanleggen voor het verkeer dat vanaf de Ossendamweg rechtsaf richting Soesterberg afslaat. Betere oversteekmogelijkheid voor fiet sers (onder wie veel scholieren). Vondellaan: Ter hoogte van PC Hooftlaan midden geleiders aanbrengen voor afremmen snelheid en steunpunt overstekende voetgangers en fietsers. Birkstraat/Vondellaan: De rechtdoorgaande rijrichting wordt Birkstraat-Vondellaan v.v. in plaats van Birkstraat-Birkstraat. Bewegwijzering (richting Hilversum) eventueel verande ren na onderzoek. Wegvak Vondellaan/gemeentegrens: Waar mogelijk middengeleiders en snelheidsremmers aanleggen, ter voor koming van sluipverkeer (met name Bartolottilaan) de buurt inrichten als 30 kilometerzone. Algemeen: Voor het gehele tracé de maximum snelheid'handhaven op 50 kilometer per uur. Dit aangeven met fysieke maatre gelen en op andere locaties regelmatig snelheidscontroles uitvoeren. De gemeente wordt gevraagd aandacht te besteden en maatregelen te treffen voor wat betreft de routes en vergunnin gen voor het vervoer van gevaarlijke stoffen (door heel Soest). Bewegwijzering naar alle wijken van Soest. Omliggende wijken inrichten als 30, kilometerzone. Kosten: De financiële consequentie van deze voorgestelde maatregelen wordt ge raamd op maximaal 22 miljoen gulden en minimaal elf miljoen gulden, afhan kelijk van het aantal maatregelen dat wordt uitgevoerd. In grote lijnen is het ambtelijk apparaat van de gemeente het met de klankbordgroep eens. Ook zijn er punten, waarbij kanttekeningen zijn geplaatst. Ook deze kanttekeningen worden meegenomen in de inspraakpro cedure. De doorstroming op het Koningsweg tracé moet worden verbeterd, zonder dat dit extra verdeer aantrekt. Voor de fiet sers en voetgangers moeten betere oversteekmogelijkheden worden gereali seerd. Foto: Goos van der Wilt. Het weren van het doorgaande- en het vrachtverkeer is de voornaamste doelstelling die de klankbordgroep Soestdijk heeft neergelegd. Hier voor is het onder meer noodzake lijk dat op tactische wijze een richtingsverkeer in de wijk wordt ingesteld. De bestaande afsluitin gen op de Verlengde Talmalaan en de Waldeck Pyrmontlaan kunnen dan verdwijnen. Zestien Soesters van dertien groepe ringen hebben zitting in de klank bordgroep die oplossingen voor de verkeersproblemen in Soestdijk heb ben bedacht. Ze werden begeleid door ambtenaren en externe deskun digen. Bewonersvereniging Waldeck Pyrmontlaan (Van Apeldoorn en Molmans). Belangengroep Nieuwstraat (Krol- Marsé en Hilbrands). Gezamenlijke belangenvereniging Soest (Duijkers). Bewonersvereniging 't Hart (Stof fers). Belangengroep Verlengde Talma laan (Osnabruggë). VW Prins Hendriklaan (Veldhui huizen). Wijk Soestdijk 't Hart (Barrink). Belangengroep Verlengde Talma laan (Van der Wal). •Bewonersbelangenvereniging Schrikslaan e.o. (Van Doorn- Cazemier). Attent Janmaat (Janmaat). IVN Eemland (Maas). Bewonersvereniging Schrikslaan/ Prinsenhof (Epema en Hagelen). Fietsersbond ENFB (Bakker). De opdracht die het gemeentebestuur heeft, is de wijk Soestdijk weer open te stellen, zonder dat dit leidt tot extra ver keer. De 'pijn' die moet worden geleden, moet zoveel mogelijk worden verdeeld over alle straten. 'Semi'-open wordt dit genoemd in het eindverslag van de klankbordgroep die verantwoordelijk is voor de eerste burgerlijke voorzet. Om de maximum-snelheid in de wijk te verlagen, is tijdens de vergaderingen ook overeengekomen dat Soestdijk een 30 kilometergebied moet worden. Dit moet een positieve uitwerking hebben op de leefbaarheid in de wijk. Met een tactisch eenrichtingsverkeer kan de doorgaande route dusdanig verlengd worden, dat de route voor sluipverkeer onaantrekkelijk is. De voorkeur van de vertegenwoordigers van verschillende instellingen en vereni gingen gaat tevens uit naar snelheids- remmende voorzieningen. Deze moeten worden aangelegd op strategische pun ten, zoals bij scholen, gevaarlijke krui singen en op lange, rechte straten. Hoe wel de klankbordgroep de wijk niet wil volgooien met drempels en andere ob stakels (dit zou het karakter van Soest dijk teveel aantasten), zijn dergelijke voorzieningen nodig om te voorkomen dat er te hard wordt gereden in de stra ten met eenrichtingsverkeer. Verder wil de klankbordgroep dat de voorrangsregeling in de wijk wordt her zien, omdat er nu geen consequente en daardoor onduidelijke situatie bestaat. In Soestdijk-Oost komen meer drem pels, als het aan de klankbordgroep ligt. Soestdijk-West Ook in Soestdijk-West staat de klank bordgroep een lagere maximum-snel heid en snelheidsremmende maatrege len voor. Het gaat hierbij om met name de Nieuwstraat en de Koninginnelaan, waar volgens de bewoners vaak te hard wordt gereden. In een reactie stellen de ambtenaren van de gemeente dat dergelijke maatregelen in deze twee straten onvoldoende zullen zijn. Volgens hen is een volledige recon structie van zowel rijbaan als trottoirs noodzakelijk. Zo'n ingreep komt echter uit op een kostenpost van 2,5 miljoen gulden. Voor de maatregelen in Soest dijk-Oost denkt men genoeg te hebben aan 700.000 gulden. De bus blijft een probleem. De klank bordgroep wil dat de bus niet in twee richtingen rijdt in straten waar een richtingsverkeer geldt. Nu is dit al het geval in de Hellingweg en de Korte Bergstraat. De ambtenaren wijzen erop dat de huidige busroutes in stand dienen te blijven, omdat anders vertragingen zullen optreden en het lokale busplan in duigen dreigt te vallen. Op de Dorpsstreek is maandag een zes tienjarige Soesterse ten val gekomen. In verband met de werkzaamheden aan het fietspad van de Koningsweg, fietste ze op het pad, links van de weg. Toen ze linksaf de Dorpsstreek insloeg, botste ze tegen een bromfietser uit Soesterberg die haar net inhaalde. Met een scheur tje in haar milt werd het meisje naar het ziekenhuis gebracht. 3 Baarn gezondheid twoord trainen o ding een -builders sfeer die mij past riVITEITEN. imber: lie trainingsgroep. voor deze groepen een van kracht. les) De toekomst van de Soester Kunst uitleen is veiliggesteld, nu de ge meenteraad bovenop de huisves tingslasten toch elfduizend gulden beschikbaar wil stellen. Bij de kerntakendiscussie werd de sub sidie aanvankelijk geschrapt, omdat het volgens de'raad geen gemeentelijke kerntaak betrof. Op basis van dit besluit verhoogde de Kunstuitleen de tarieven en werd eén wervingsactie gehouden, die leidde tot een toename van het aantal abonnees. De raadsfracties zijn hiervan dusdanig gecharmeerd, dat ze besloten de Kunst uitleen toch te blijven steunen. Daarnaast wordt vanmiddag waarschijn lijk ook besloten dat Slachtofferhulp en de Vrouwenadviescommissie extra geld krijgen van de gemeente. Museum Oud- Soest maakt ook nog kans op extra sub sidie, maar zal dan eerst zijn plannen moeten verduidelijken. Verwacht wordt dat het museum bij de behandeling van de voorjaarsnota in 1997 extra steun krijgt. De PvdA-fractie probeert vandaag via een motie te bewerkstelligen dat er in Soest één loket komt voor alle hulpver lening aan ouderen. Haaks op alle plannetjes voor extra fi nanciële steun aan diverse instellingen, zal de motie van D66 staan. Deze frac tie komt met bezuinigingsvoorstellen. af de garantie op I-bedrijf voor. Wij aratie gaat kosten, met uw verzeke- 3at geldt voor alle t staat er een ver- ïhtstreeks bij ons oen: even bellen onrocrery I iji 1111 Bemiddeling Hypotheken TO&BP Taxaties TE KOOP SOEST G. v.d. Veenstraat 66 Omgeven door een heerlijke groe ne en zonnige tuin, opp. 418 m2, vrijstaande semibungalow, bouw jaar 1973, in rustige straat. Het pand verkeert in uitstekende staat en is ged. v.v. dubbele beglazing. Ruime oprit met garage waarin berging en hobbyruimte met vlie ring. Indeling begane grond: ruime hal, meterk., toilet, woonkamer met grote open keuken, berging, douche met aansl. wasmachine en droger, CV (moederhaard). Verd.: 4 slaapkamers, bergzolder, vaste kas ten. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs f 485.000,- k.k. Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 VERKOCHT SOEST Nachtegaaiweg snel, vakkundig en haarscherp Omdat hij op 19 november vorig jaar op de Amersfoortseweg in Soesterberg een ernstig verkeerson geval had veroorzaakt door onder invloed van alcohol door rood te rij den, is vrijdag voor de Utrechtse rechtbank vier maanden cel en drie jaar rijontzegging geëist tegen een 41-jarige man. De verdachte, die zonder bekende woon- of verblijfplaats is, verscheen niet op de zitting. Bij een aanrijding raakte de bestuurder van een andere auto zwaargewond. Hij liep een gebroken pols, borstbeen en spaakbeen op en ver loor korte tijd het bewustzijn. Ter obser vatie moest hij enkele dagen worden opgenomen in het ziekenhuis. Zijn echt genote, die op de passagierstoel zat, kwam met de schrik vrij. Hun auto was total loss. De verdachte reed in de richting van Amersfoort toen hij op de kruising met de Richelleweg de andere auto vol ramde. Het slachtoffer, die uit de tegen overgestelde richting kwam, wilde juist linksaf slaan. Getuigen bevestigden dat het slachtoffer groen licht had en de ver dachte het rode licht negeerde. Uit een ademonderzoek bleek dat de verdachte een alcoholgehalte had van 490 microgram, terwijl maximaal 220 microgram is toegestaan. Bovendien bleek dat de man niet eens had mogen rijden. Negen maanden eerder was hij ook al betrapt op rijden onder invloed. Bij die gelegenheid was zijn rijbewijs ingenomen. Nog erger vond de voorzitter van de rechtbank mr. E. van Schaardenburg dat de auto van de verdachte niet verzekerd was. Zij zei haar hart vast te houden over de afwikkeling van de schade. De man had tegenover de politie verklaard diep in de schulden te zitten. Verder is van hem alleen bekend dat hij zijn auto gebruikt als slaapplaats. Officier van justitie mr. G. Hofstee zag geen verzachtende omstandigheden. Het strafblad van de verdachte telt zes veroordelingen voor dronken rijden, verspreid over twintig jaar. De laatste veroordeling, die ook al vrij fors was, dateerde van een halfjaar voor het on geval. De rechtbank doet op 24 oktober uit spraak. De aanbevelingen die de twee klankbordgroepen hebben gedaan en de kanttekeningen van de ambtena ren van de gemeente vormen samen het ontwerp-beleidsvoornemen. De inspraaktermijn hierop is vandaag gestart. Op woensdag 23 oktober wordt in het gemeentehuis een inspraakavond gehouden. De klankbordgroep Ko ningsweg-tracé presenteert dan haar Burgerlijke Beleidsaanbeveling. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Dit laatste geldt ook voor de in spraakavond over Soestdijk die op woensdag 30 oktober in de raadzaal wordt gehouden. Op beide avonden zijn vertegenwoordigers van instellin gen en burgers welkom om in te spreken. De inspraaktermijn sluit op 13 no vember. Het verslag van de inspraak gaat vervolgens naar het college dat op 19 november een (voorlopig) standpunt inneemt. Dit raadsvoorstel komt op dinsdag 3 december ter sprake in de commissie ruimtelijke ordening en verkeer, alvorens de ge meenteraad op donderdag 19 decem ber een besluit neemt' over het Koningsweg-tracé en de maatregelen voor de wijk Soestdijk. van 8,95 voor Tegen inlevering van deze waardebon: ;.00 - 1 7.00 uur 30 uur. in 1 januari 1997 tel. 035-6249237 (privé), aar een jong teamlid, vele fronten: met :e uitbouw daarvan wordt eling van ieder kind ig Katholiek Onderwjjs vermelding van voor een egelijke week naar eermeester) jgelijkheid om Bemiddeling Hypotheken Taxaties Een tas met persoonlijke spullen is maandagavond gestolen van een 24-ja- rige vrouw uit Soest. Ze fietste tegen acht uur op'de Nassaulaan, toen ze tus sen de Margrietlaan en de Irenelaan werd ingehaald door een bromfietser. Die rukte de tas van haar schouder en gaf vervolgens gas. (heel of half) Het sport- en spelproject van dit jaar wordt op woensdag 23 oktober afgeslo ten met een sportcircuit. Met medewer- Birkstraat 93 - Soest - Tel. 60123 54 van Weedestraat 46A - Soest Tel. 60138 77 Koninginnelaan 5 Soestdijk - Tel. 601 89 04 Sportcircuit voor een deskundig hypotheekadvies Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 De gemeente stelt de komende twee jaar opnieuw geld beschikbaar voor het sport- en spelproject de Engh. De subsidie van dit jaar was eigen lijk een eenmalige bijdrage. Het project is opgezet door stagiaire Annemiek Hakkers en was afgelo pen zomer een groot succes. Klachten van omwonenden over spe lende kinderen verdwenen toen buurt huis de Engh het sport- en spelproject startte. Honderden kinderen en ouders deden mee. Daarom wil buurtbeheer de Engh het project voor twee jaar in de zomermaanden verlengen. De gemeente zal in 1997 en 1998 10.000 gulden sub sidie verlenen. king van diverse sportverenigingen kun nen buurtkinderen van acht tot veertien jaar gratis deelnemen aan bekende en nieuwe sporten. De afdeling sport van de gemeente Soest stelt sportmaterialen ter beschikking. Het sportcircuit wordt gehoudeh op het veld van de Engh van 13.30 tot 16.00 uur. Deelnemers moe ten zich van te voren opgeven bij Annemiek Hakkers in het buurthuis.

Soester Courant | 1996 | | pagina 3