Dest! j Verhuizing MC Molendael een geslaagde operatie JÉYan Breukelen Vast-goed Gemoderniseerd ziekenhuis loopt vol 1.ACTUEEL Duur voetbalmiddagje voor man ondanks vrijspraak 'ïi PETERS Makelaardij l J De makelaar die perfect voor u werkt! De Soester Duinen Faalangst...? PAGINA 5 Klachten bezorging Soester Courant Open huis in Soest en Baarn voor bevolking WOENSDAG 16 OKTOBER 1996 in Soest/ SOESTER COURANT r"Je luistert maar een beetje naar de takken die tegen het dak slaan van lloorn Patiënten in Baarn beter af dan in oude gebouw Soest GESCHENKPAKKETTEN "Een huis verkopen met de blik op oneindig" f349.000,- k.k. f 495.000,- k.k. f 495.000,- f287.000,- k.k.' ?8 elk een bedrag oezeggen. ïrking aan nieuwe Vliegtuiglaan 60; ichten conform oord-brief. 495,00 beschikbaar st sociale vernieuwing. Drs. M. Scheffer in Soest. voor wonen in de groene zone Birkstraat 87, 3768 HD Soest, Tel.: 035-60 16 251 RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET Zondag 27 oktober Aanvang: 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 29,50 p.p. met live muziek We starten met een keuze uit overheerlijke soepen Culinaire parade van salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten. Met groente en aardappelgarnituur. Als feestelijk slot van dit overheerlijke buffet een keuze uit diverse smaken ijs en pudding. Bel en reserveer, dan zit u zeker Telefoon 035-6012739^ Soesferbergsestraat 188, 3768 MD Soest HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET BERGING HELFT VAN DUBBELE VILLA METCARPORT Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Hypotheken Onroerend-gosd Assurantiën Indien u op woensdag om. 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bel len (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de vol gende dag in de namiddag be zorgd. Haptonomie kan dan iets voor je zijn! Inlichtingen: Mieke Havik haptonomie en massage Tel: 035-602 77 18 plaats Soest adres MOLENSTRAAT woning helft van dubbel woonhuis met berging, tuinhuisje en grote tuin (438 m2 grond), bj. ca. 1920 indeling hal, toilet, m.k., L-vormige woonk. met houfkacheT, open keuken met inb.app., bijkeuken met aansl. voor wasmach. en ruime kelder verdieping overloop, 2 ruime sl.k. (voorheen 3 sl.k.), badk. mpt ligb., aparte douche en 2e toilet zolder bergzolder algemeen deze woning verkeert in perfecte staat van onderh. en is geheel voorzien van hardhouten kozijnen en dubb. glas Gevraagde koopsom WINKEL/WOONHUIS BELEGGINGSPAND plaats adres winkel/ woonhuis indeling algemeen Bussum LANDSTRAAT in winkelstraat gelegen, winkel/woonh. bestaande uit 1 winkel, 2 app,, gar.box, erf en tuin (ca. 161 m2 grond), kaaswinkel, 2 qpp. met eigen opgang en ruime gar.box het geheel verkeert in zeer goede staat van onderh. en is verhuurd voor f 51.500,- p/j (geïndexeerd) Gevraagde koopsom plaats Soest adres DR. RUPERTLAAN 36 woning moderne middenwonii}5> ■\k-C<5™9' er' en tuin Gevraagde koopsom Gevraagde koopsom Op zaterdag 16 november houdt Me disch Centrum Molendael open huis in het nieuwe dagziekenhuis aan de Dalweg in Soest. Na de officiële ope ning door gedeputeerde mevrouw drs. T.H. Poortenaar-Sikkema kan de bevolking van Soest, Baarn en Bunschoten vanaf 13.00 uur een kijkje nemen. Specialisten en ver pleegkundigen zijn aanwezig om tekst en uitleg te geven en aan de hand van demonstraties te laten zien hoe de apparatuur werkt. Het open huis in het verbouwde zie kenhuis aan de Molenweg in Baarn is op zaterdag 14 december. De openingshandeling wordt hier ver richt door minister mevrouw dr. E. Borst-Eilers van volksgezondheid. Om 13.00 uur gaan de deuren wa genwijd open voor nieuwsgierige 5765 EE Soest 317/601 06 47 Hel is vier dagen na Wales-Nederland. Bij de ingang van Medisch Centrum Hel is vier dagen na Wales-Nederland. Bij de ingang van Medisch Centrum Molendael in Soest hangen grote oranje zeilen. Een touringcar arriveert, j motoragenten rijden af en aan, maar er is geen bondscoach, voetballer of "supporter te zien. En toch is het druk bij het voormalige sanatorium. De 'Verhuizing van de 59 patiënten is woensdagmorgen in volle gang. De oranje lappen vormen een geïmproviseerde sluis tussen de hoofdingang en de laadklep van de verhuiswagens, waarin de bedlegerige patiënten worden ''vervoerd. Politiebond voor Dieren- waren gekomen de heer f, hoofd van de zedenpo- erdam, voorzitter en de ckel, commissaris van po- um, secretaris. De heer if leidde de film des mid- BEDRIJF SOEST 5015073-FAX 6017496 BOUW JUW RHOUD Voorlichting W Soest 10 93 460 >m vergunning ingevolge de iden van een handelsonder- soest. ing/ wijziging binnen de be- ïn de inrichting moet gecon- /ergunningverlening in 1981 is abusievelijk getracht de vervangen. In de gewijzigde )men. snoemde aanvraag. ter bescherming van het milieu, p betrekking hebbende stukken DENKJNGEN tegen hetgewij- us 2000,3760 CA Soest). Deze soonlijke gegevens niet bekend ij het gemeentebestuur worden -NKINGEN inbrengen op een waarbij de vergunningaanvrager adviseurs, slechts worden inge- ;ht, tenzij wordt aangetoond dat dan wel de beschikking straks Zojuist is C.W. Meijers, hoofd patiën tenzorg, met een aangepaste vrachtwa gen van verhuisbedrijf Deudekom, te ruggekeerd uit Baarn. "Het gaat echt perfect. Bij mij in de wa gen zat een patiënt met een heupfrac tuur en die heeft de reis rustig onder gaan. Door de luchtvering merk je ei genlijk niets. En je staat geen momenl stil. De weg is echt schoongeveegd dooi de politie." )e zeventien ritten van Soest naar laarn nemen ongeveer drie kwartier in eslag, omdat de chauffeurs de opdracht lebben gekregen niet te hard te rijden iet het oog op de patiënten. Terug gaat iet stukken sneller. Dr. E.K.W. jeutzer, één van de directeuren van ifolendael, overweegt nog even zijn ei- §en motorfiets van huis te halen. "Maar oals die agenten rijden, dat kan ik niet. Dp de terugweg ging het soms 130, met |e vrachtwagens, waar geen begrenzer 9P zit, er achter aan." Couveuse plotseling klinken de oh's en de ah's in de hal van wat ooit Zonnegloren heette. Mitchel wordt in een couveuse voorzich tig naar een verhuiswagen gedragen. Een baby-tweeling deelt een ledikantje. De directeur, het verplegend personeel en de artsen, die toch wel wat gewend rijn in hun werkkring, worden er even stil van. De meesten zijn gehuld in een witte IMolendael-sweater. In meer opzichten vormen ze een team, zegt Meijers. "Dit geeft een zeer sterk 'company-gevoel'. Iedereen helpt. Of je nou bij het mana- gement, het verplegend personeel of de artsen hoort, iedereen is hetzelfde. Wat? Ja, natuurlijk is dit altijd zo." Deudekom 'verscheept' 49 patiënten van Molendael Soest naar het gemoder niseerde ziekenhuis aan de Molenweg in Baarn. Vier mensen maken de tocht per ambulance en voor zes lopende patiën ten staat de touringcar geduldig te wach ten. De Soester A.M. Sassoon stapt in. "We moesten wel vroeg op, maar dat doen we wel vaker. Reizen ben ik ge wend. Het ziekenhuis in Soest heeft veel goede diensten gedaan. We zijn van te voren goed ingelicht en weten precies wat ons allemaal te wachten staat." Nieuwsgierig Het is nog donker als de bus als laatste vertrekt. De klok zegt iets over half acht, de verhuizing van do patiënten duurt dan al drie uur. Verpleegkundigen kij ken in Baarn vanachter de ramen nieuwsgierig naar de nieuwe gasten die aankomen. Mevrouw Wijnands wordt in haar bed uit de auto gereden en is blij dat de reis erop zit. Een verhuizing van een ziekenhuis maak je niet elke dag mee. "Het was luxe, maar wel warm en benauwd in de auto. Je weet helemaal niet waar je bent op de route en luistert maar een beetje naar de takken die te gen het dak slaan. Ik denk dat de poli tie wel genoten heeft en wij hebben zelf ook genoten. Het was best avontuur lijk." Op de voorruit van een aanrollende vrachtwagen plakt een bordje met num mer 6. Even later wordt het bed met nummer 107 de entree van Molendael Baarn ingereden. Nummer 107 is een jaar of vijf en ligt op zijn rug. Met zijn grote ogen lijkt hij te vragen wat er toch allemaal aan de hand is. Dat de patiën ten allesbehalve een nummer zijn, blijkt uit de liefdevolle opvang in de hal, waar tientallen medewerkers klaar staan. De gezichten verraden dat het voor hen ook allemaal een beetje vreemd en spannend is. Op dat moment ligt in het oude Zonnegloren nog één patiëntje. Het is een kindje uit Soest, dat rond midder nacht is binnengebracht, maar in de loop van de morgen zal worden overge bracht naar een ander ziekenhuis. Na de laatste rit voeren de dertien agen ten, met spontane rugdekking van de verhuizers, een charge uit op een tafel in de kantine. Het gereedstaande ontbijt is kansloos. T e directie, bestaande uit Kreutzer en drs. J.M.M. Beljaars, kijken instemmend toe. "De operatie is ge slaagd. De organisatie is zowel in- als extern vlekkeloos verlopen. De motor politie en de chauffeurs hebben perfect werk gedaan en dat is niet simpel in de ochtendspits. De patiënten waren con tent over het vervoer en er ontstond zelfs een zekere joligheid in de wagens." Beide directeuren zijn het erover eens dat de nieuwe werkplek in Baarn het personeel nieuwe energie verschaft voor het werk. Kreutzer: "We zitten in Baarn in een fantastisch mooi huis, maar het is natuurlijk een oneerlijke vergelijking met een gebouw uit 1928." Toch heerst er ook een melancholische stemming, nu het terrein aan de Soesterbergsestraat is verlaten. De sfeer die het voormalige Zonnegloren adem de, is immers niet na te bootsen. "Een verpleegkundige werkte al 31 jaar in Zonnegloren. Dan is het moeilijk om de bijzondere sfeer daar achter te laten." De patiënten, die allemaal een reistas hebben gekregen (de kinderen een beer) liggen dan al in hun nieuwe kamer. Niet wetende dat de zuster straks langskomt met een flesje sec. Bevalling Iedereen lacht, behalve Sascha Barendse. De zon is al onder als hij 's avonds om acht minuten over tien het eerste levenslicht ziet, 4.155 gram zwaar en 52,5 centimeter lang. Sascha, zoon van Paul en Francis Barendsen van de Rode Haan in Soest, is de hoofdrolspe ler in de eerste bevalling in het ver bouwde ziekenhuis, die overigens door huisarts Overbeek wordt gedaan. "Onze dochter was in Baarn geboren, nu dach ten we een echte Soester erbij te krijgen, omdat mijn vrouw eind september was uitgerekend," aldus de trotse vader Paul. Sascha vindt de publiciteit belangrijker dan zijn geboorteplaats. De volgende morgen betreedt dokter R.J. van der Wal als eerste de o.k. van Molendael. Hij snijdt de amandelen uit een jonge keel van een Bunschoter. Ook deze operatie slaagt. Voorzichtig wordt Mitchel in de couveuse naar de speciale verhuiswagen gebracht. De kleinste patiënt van Medisch Cen trum Molendael doorstaat de tocht van Soest naar Baarn evenals de andere ziekenhuislogés, goed. Foto: Goos van der Wilt. Lachende gezichten in de hal van het ziekenhuis als een nieuwe lading patiënten arriveert. Zeventien ritten zijn woensdagmorgen nodig om alle zieken over te brengen van Soest naar Baarn. De verhuizing verloopt vlekkeloos. Foto: Goos van der Wilt. leiding in het kader van de De meeste van de 155 bedden in Medisch Centrum Molendael Baarn zijn inmiddels bezet. Vorige week woensdagmiddag stond meer dan de helft nog netjes opgemaakt. Omdat bij het opnamebeleid van het ziekenhuis nadrukkelijk reke ning is gehouden met de verhuizing. De bedden worden in een periode van twee, drie jaar vervangen of verbeterd, een proces dat overigens al in gang is gezet. Verder ziet bijna alles er nieuw uit in het gebouw, waaraan het afgelopen anderhalfjaar werd gesleuteld en gespij kerd en gemetseld. Zelfs voor de regel matige bezoekers is het uitgebreide zie kenhuis aan de Molenweg, zowel buiten maar vooral binnen, nauwelijks nog her kenbaar. Kinderziekten "Het ziekenhuis kampt nog wel met wat kinderziekten," gaf directeur drs. J.M.M. Beljaars vorige week toe. "Een gedeelte van de techniek moet nog wor den ingeregeld. In een verloskamer ont brak een schakelaar, zodat het licht voortdurend brandde. Ook in de ko mende tijd zullen we nog wel tegen het een of het ander oplopen, dat is nor maal. Als je hier drie weken geleden liep, vroeg je je af: komt dit allemaal op tijd klaar. Ze zeiden: maak je geen zor gen, het lukt wel. En het is gelukt. Petje af voor de leveranciers, onze eigen tech nici en iedereen die hieraan heeft mee gewerkt." In Zonnegloren waren nog kamers met zes bedden, in het gemoderniseerde hospital in Baarn staan maximaal vier Kno-arts Van der Wal voert donderdagmorgen de eerste ingreep in het verbouwde Molendael Baarn uit. Ook deze öperatie slaagt. Foto: Goos van der Wilt. bedden op een kamer, maar de meeste vertrekken zijn ingericht voor één of twee patiënten. Elke patiënt heeft de beschikking over een eigen televisietoe stel, waarvoor volgens C.W. Meijers een geringe huur moet worden betaald. Via het scherm kunnen 32 kanalen worden bereikt, waaronder drie voor videofilms. "Patiënten kunnen de ingreep, die ze moeten ondergaan, op Video zien. Er zijn zelfs mogelijkheden om de eigen Na drie zittingen gewijd te hebben aan de zaak, besloot de Utrechtse politierechter woensdag een 26-ja- rige Soesterberger vrij te spreken van openbaar geweld tegen de poli tie. De rechter geloofde de Soesterberger, die altijd had ontkend dat hij had mee gedaan aan rellen na afloop van de bekerwedstrijd tussen Volendam en F.C. Utrecht in maart vorig jaar. Dat de politierechter zoveel tijd nodig had om tot die conclusie te komen, was vooral te danken aan het feit dat twee M.E.-ers zeiden dat zij hadden gezien dat de ver dachte stenen naar hen gooide. De rech ter riep telkens weer getuigen op, die allemaal hetzelfde verklaarden: dat de Soesterberger had staan kijken, maar niet aan het strijdgewoel had deelgeno men. Volgens de verdachte was hij aangehou den, omdat hij protesteerde toen de agenten - naar zijn zeggen ten onrechte - een vriend van hem arresteerden. Bo vendien hadden andere getuigen ver klaard dat de hele situatie zo chaotisch was dat de M.E.-ers zich makkelijk kon den hebben vergist. De rechter volgde de eis van officier van justitie, die ook tot de conclusie was gekomen dat het verhaal van de ver dachte overtuigender was dan dat van de agenten. Ondanks de vrijspraak, was het voelbalmiddagje de Soesterberger duur komen te staan. Alles bij elkaar hield hij er een beet van een politie hond, een nacht in de cel, drie gemiste werkdagen en drieduizend gulden advocaatkosten aan over. operatie na afloop op video te bekijken, maar daar wordt niet zoveel gebruik van gemaakt. Verder is er voor iedereen ste reo-radio. We hebben ons best gedaan om kale, steriele gangen te voorkomen. In alle ruimtes, waar patiënten komen, moet kunst aan de muur hangen. We hebben zelf een behoorlijke voorraad," aldus het hoofd patiëntenzorg die be weert dat het gemoderniseerde zieken huis veel beter is voor de patiënten. Eén van de voordelen voor het verplegend personeel is dat de loopafstanden veel korter zijn dan in Zonnegloren. Verbouwingen Molendael heeft de periode van verbou wingen afgesloten. Het ziekenhuis in Baarn is gemoderniseerd en aan de Dal- weg is een spiksplinternieuw dag ziekenhuis in gebruik genomen, waar dagbehandelingen plaatshebben en de specialisten ook hun spreekuur houden. Directeur dr. E.K.J. Kreutzer: "Het ge bouw Zonnegloren stamt uit 1928. Ver bouwingen vergden altijd forse investe ringen en het nodige sloopwerk, omdat het zo degelijk was gebouwd." De uitbreiding van Molendael Baarn eist een aanpassing van de infrastruc tuur. De 125 bestaande parkeerplaatsen kunnen het aantal auto's niet meer aan en daarom worden tachtig extra plaat sen aangelegd. Kreutzer verwachtte dat de omgéving van het ziekenhuis af en toe onder druk zal komen te staan, maar voorspelde dat in de loop van volgende week, uiterlijk een week later, ook bui ten alles klaar is. plaats Soest-Zuid adres GALLENKAMP PEISWEG woning nabij winkelcentrum gelegen helft von dubbele villa met carport (geschikt voor 2 auto's), schuur en vrije tuin op 4385 m2 vrije grond, indeling hal, toilet, kelder, ruime woonkamer, grote eetkeuken met inbouwapp. en openslaande deuren naar tuin verdieping overloop, 2 ruime slaapkamers, 2 badkamers met douche, ligbad, dubbele wastafel en 2e toilet zolder met.vaste trap en 3e grote slaapkamer algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is geheel voorzien van dubbele beglazing, c.v., spouwmuurisolatie en dakisolatie. UITNODIGING Kom nü al kijken naar onze Kerstetalage met vele Scheepvaart SLA UW tromSLAG BIJ DE TROMSLAGER Steenhoffstraat 58 Soest 035-602 28 71 en vergoeding 0 verlenen voor •n Nieuwegracht 2. 'king, maar geen kosten- )or straatnaam- en idingen. igen of ingebruikgegeven rgestelde wijk plattegrond- iatsen bestaat daartegen ïitingen accentueringen b. van Nieuwegracht II. kprocedures inzake werp-beleidsvoornemens 'estdijk en het Konings- ïeschreven wijze Gezinsuitbreiding bij de trotse familie Barendsen van de Rode Haan. Sascha is thuis na de eerste bevalling na de verhuizing. Foto: Goos van der Wilt. Een goed startpunt leidt naar succes... "We zagen er best tegenop. Huis verkopen, nog niet weten waar je terecht komt. Kinderen die op hetzelfde moment ook nog zelfstandig gaan wonen... Valt er wat te plannen of moet je de blik op oneindig zetten en er het beste van hopen? In zo'n situatie is een goede makelaar zijn gewicht in goud waard. Een gesprek met Peters Makelaardij lag, gezien een eerdere transactie, voor de hand. De manier waarop hij de zaken in de hand nam en zijn controle over het totaalgebeuren, gaven ons meteen vertrouwen in de afloop. En steeds was er feedback. Direct vanaf de verkoopopdracht werden we dage lijks op de hoogte gehouden van de vorderingen. Je ziet dan ook hoe correct er wordt gereageerd op kleine probleempjes. Nu staat het bordje "VERKOCHT" in onze tuin. Wij weten waar ons nieuwe plekje is en onze kinderen ook. De kritische instelling die in ons werk nodig is, maakt ons wel eens veeleisend. Maar Peters Makelaardij verdient niets dan lof voor de voortreffelijke wijze waarop ze haar taak volbracht." 2 instelling zal aan de alge- bestuur gesteld, voldoen. l°ber 1996 tot 13 november 'gen van 8.30 tot 12.30 uur.

Soester Courant | 1996 | | pagina 5