brilcentrum nota MU voert gasdruk op tot 100 mbar aars 'laars centrum tybree Bollenbus 'Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad...' Spullenhulp-veiling ontwikkelt zich tot succesvolle Soester traditie Ui Ut? fieuwe oogst brilcentrum Bloemdecoraties WOENSDAG 23 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 11 vestering van negen ton over acht jaar terugverdiend ekerpad 1 b.g.g. 6031310 hetische praktijk EERLAND kunstgebitten eparaties 2 uur) Sratis advies. jgen nu de primeur. 016251. Makëlaa^f I Weekendaanbieding: Andere technieken en materialen Bromfietser door auto geschept Snorfietster gewond éo&fe&tten mi MoemdecViatieb êwe/m wewc en exvlutiww éadeadi/ïelen. Verkeerscontroles: 33 bekeuringen Open brief aan het gemeentebestuur van Soest: Opbrengst (4100 gulden) voor Radio Soest Joyrider strandt met vracht wagen in plantsoen huur verhuur EG i station NS m. fr. uitzirhi roy. HOEKHUIS (30-erÏÏ m'3) m' §ar' e" d'epe cider, L-vorm. kamer enS(lit. Verd.: overloop m. balk Ip.kmr, L-vorm. voorsin ini i. vaste trap, c.v.-opstell. b ipelenmogelijkh.vooresta orte termijn. KOOPSOM: f385.000 - k.k. |ondere architeetuur) mod, E VILLA (1977), v.v. c.v.-he. i besloten tuin m. vijverpartij, ïgelwand, toil., m.k., roy. U 15 m2ged.verl.plaf. en indi. en open hrd, mod. keuk. nt oven, koel/vriescomb., .at' ïkb. en achtergel. bijkeuk. m nskwasapp. Verd.; overloop L-vorm. slp.kmr m. gr. bal- enjv en aangr. badkmr m. erslpkmr (v/h 2). Uitst. st. v, erre v.v. marmeren vloer m. (OOPSOM: f545.000,- k.k. iTRAAT ikteristieke villa met fraai en garage met souterrain, n van dit in voortreffelijke ade pand: hal met indruk- rtij, grote woonkeuken met tenunit v.v. app. De L-vormi- n haard meet maar liefst 65 n de stenen trap van het bor- optimaal privacy biedende ng: 3 slaapkamers, balkon, penslaande deuren aan de u op de uitbouw met plan- P'ng: grote hoge zolder met ling op korte termijn. Totale OOPSOM; f 648.000,- k.k. echtseweg 50, Amersfoort Telefoon 033-4632567 egbreestraat 205 - 207 3765 XE Soest efoon: 035 - 601 79 54 Fax: 035 - 602 82 97 vaak a^ter het net De *05 a'LZe tomen ^y'ken. Maar notrP Dtst Minute Koopin- et deze unieke service ontvangt ónn ?ï,actuele huizenaanbod m 'ing thuis het eerste halfjaar en f. 250.-bi) een huis gevonden en maakt s' taxatie- of financiële dien- drag van f 350.-direkt terug ilinute Koopinfo abonnement: Z57lanTcJUBp"M< Wor wonen in de oroenp zone Weinig Soesters, als het goed is geen één, zal er wat van hebben gemerkt. Maar voor de gasmensen van de REMU brak donderdag om drie minuten over half tien een histo risch moment aan. Op dat moment werd de gasdruk voor de wijken Soestdijk, Soest-Midden en Soest- Zuid opgeschroefd van dertig tot honderd millibar. De hogere gasdruk heeft niet een hogere gasrekening tot gevolg, maar zal in de toekomst besparingen opleveren voor de REMU. Over acht jaar is de inves tering van 900.000 gulden terug verdiend, daarna plukt het nutsbedrijf de vruchten. Door de hogere gasdruk kan de REMU met dunnere, goedkopere gasleidingen werken. Bij uitbreidingen en vervangin gen van de leidingen zullen de dunnere pijpen worden gebruikt. Verder kon het aantal districtsstations nu teruggebracht van 120 naar 108, waardoor minder onderhoudskosten worden gemaakt. Door de goedkopere distributie kan de iuctgroep gas van de REMU in de ekomst een betere concurrentiepositie lemen tegenover andere leveranciers. "Indirect gevolg hiervan is dat de kost prijs voor het gas laag kan worden ge houden," aldus chef ing. G. Boelhouwer. De regio Eemland van de REMU is een van de eerste in ons land die al zijn klanten (77.000 in Soest, Baarn en Amersfoort) gas levert met een druk van 100 mbar. De wijken Soestdijk, Soest-Midden en Soest-Zuid waren de laatste, waarnaartoe het gas nog met een druk van 30 mbar werd gedistribueerd. Dit gebeurde al sinds medio jaren zes tig- Bij de laatste zevenduizend woningen zijn de laatste maanden gasdrukregel aars op de binnenleidingen gemonteerd. Dit was nodig om de gasfornuizen en dergelijke goed te kunnen laten werken. Deze ftinctioneren alleen bij een druk van 30 mbar. De regelaar ontvangt het gas met een druk van 100 mbar, maar transporteert het met een druk van 30 mbar naar de toestellen. De klanten in de drie wijken zullen dan ook niets heb ben gemerkt van de drukyvijziging. Voor de veiligheid, die volgens Boelhouwer nu nog meer is verbeterd, is een zoge noemde gasgebrekklep in de gasdruk regelaars geïnstalleerd. Bij het plaatsen van de regelaars contro leerden de REMU-medewerkers overi gens ook de binnenleidingen van de woningen. In 350 gevallen ontdekten ze dat de leidingen niet helemaal dicht waren en in tachtig woningen was direct ingrijpen zelfs meteen nodig. De bewo ners, die de lekkages zelf niet hadden opgemerkt, hebben volgens de REMU dankbaar op deze actie gereageerd. Nog een voordeel van de opgevoerde druk is dat de capaciteit is verhoogd en dat er bij extreme kou geen knelpunten ontstaan. In sommige 'uitlopers' in Soest, waaronder de Gentiaanlaan in Soest-Zuid, liep de druk bij lage tempe raturen en een hoog gasgebruik omlaag en hadden de medewerkers van de REMU er hun handen vol aan om de druk op peil te houden. Dit probleem is nu uit de wereld geholpen. Een nadeel ontstaat als er ergens een buis breekt. Op dat moment zal meer gasverlies optreden dan bij een druk van 30 mbar. "We halen nooit de publiciteit, maar dat is alleen maar goed. Dat betekent dat alles goed gaat en er geen ongelukken gevuld met harde broodjes I. fles rode wijn voor jurroeovorr vïéöv'.,.-.,. c7 Birkstraat 93 - Soest- Tel. 60123 54 van Weedestraat 46A - Soest- Tel. 60138 77 Koninginnelaan 5 Soestdijk Tel. 601 89 04 Nu de blaadjes van de bomen val len, komt Brilcentrum Nota met {de nieuwe oogst" onder de bril- nonturen. De tendens van kleine ronde, ovale en rechthoekige vor- nen wordt uitgebracht in matte tin- en. Vrolijke combinaties in kleur en vorm waarbij een terugblik ligt naar de jaren ïstig wordt gemaakt in een hedendaags [jasje. Wat opvalt is de detaillering bij aanzet van de veren. Door nieuwe tech- R nieken en materiaalsoorten kan het bril- montuur verfijnder worden uitgevoerd. Opvallend is de collectie randloze mon turen. De topmerken waarborgen een goede pasvorm, want een bril moet lek- ker zitten. Met de komst van nikkelvrije materialen en titanium en de techniek van kleur "moffelen" is het oxyderen van brillen verleden tijd. Voor mensen met een metaal-allergie een uitkomst. Nu gaat het bij een bril om het zien. Met het glasprogramma van Nikon, bekend van de fotocamera's, brengt Brilcentrum een superieure kwaliteit. Dunner en lichter, glashelder kunststof met geharde oppervlakte voorzien van een hoog waardige ontspiegeling. Voor alles is het verstandig om de ogen te laten controleren. De high-tech appa ratuur en de ervaren opticiens van Nota garanderen niet alleen een vlot en cor rect uitgevoerde oogmeting. Men kan er zeker van zijn dat zelfs bij de geringste twijfel aan de gezondheid Nota u een bezoek aan de oogarts adviseert. Rede nen genoeg om de nieuwe oogst bij Bril centrum te komen kijken en de ogen te laten controleren of ze nog wel vol doende zien. ERKEND OPT1EKBEDRIJF CONTACTLENZEN VAN WEEDESTRAAT 87 - 3761 CD SOEST-TEL. 035 - 601 71 20 De druk is van de ketel. Opzichter J. Staal kan opgelucht ademhalennadat ook in de laatste wijken van Soest de gas druk is opgevoerd tot honderd mbar. gebeuren," meende Boelhouwer vorige week. Het in Groningen en op de Noordzee door de NAM gewonnen gas wordt via de Gasunie aan de REMU verkocht. De REMU ontvangt het gas via drie zogenoemde inkoopstations, waarna het via de districtsstations en wijkstations naar de klant gaat. Daar naast heeft de REMU zestig aflever- stations voor grote afnemers, zoals de vliegbasis Soesterberg, enkele kazernes en Medisch Centrum Molendael. De totale netlengte van de REMU in de regio Eemland bedraagt 900 kilometer. Een 20-jarige bromfietser uit Amers foort is vrijdagmiddag licht gewond ge raakt toen hij de Kerkstraat werd ge schept door een auto, bestuurd door een 36-jarige Baarnaar. Die had niet gezien dat de bromfietser over het fietspad na derde toen hij linksaf een inrit wilde in rijden. De Amersfoorter moest zich met kneuzingen en schaafwonden onder dokstersbehandeling stellen. Bij een ongeval op de Wiardi Beck- manstraat is maandagmiddag een 19- jarige snorfietster uit Soest gewond ge raakt. Ze werd aangereden door een auto, bestuurd door een 65-jarige plaatsgenote, die een parkeerplaats wilde oprijden en de snorfietster over het hoofd zag. Die liep schaafwonden op aan haar been en beschadigingen aan haar gebit. Wij helpen u met het maken van op onze sfeervolle lokatie in de oude Kerkebuurt. Natuurlijk zijn wij er ook voor al uw. Openingstijden: donderdag, vrijdag, zaterdag en op afspraak. Kerkstraat 13a - Soest Telefoon: 035 - 602 97 98 De politie hield vorige week vrijdag op diverse plaatsen in Soest een controle op het verkeersgedrag. In totaal vielen daarbij 33 bekeuringen voor diverse euveldaden en nalatigheden. De politie begon om zeven uur 's och tends op de "buitenwegen" (Peter van den Breemerweg, A.P. Hilhorstweg, Stadhouderslaan en Birkstraat) waar met name de bromfietsende schooljeugd werd gecontroleerd op het bezit van het voorgeschreven certificaat. Twee jonge lui hadden het niet; vier anderen kregen een bekeuring omdat hun verlichting niet deugde. De politie verlegde de aandacht daarna naar het autoverkeer. Vanaf half negen werd er gecontroleerd op de Beetzlaan, waar (in twee uur tijd) van de 117 pas serende auto's er zes te hard reden. De bestuurders kregen een proces-verbaal. De top lag op 71 km/u. Eén chauffeur kreeg een bekeuring omdat hij zijn gor del niet omhad. Daarna trok de politie naar de Koninginnelaan, waar in een half uuur tijd 72 automobilisten werden gecontroleerd. Twee reden er te hard en werden bekeurd; de top lag op 57 km/ u. Tussen de middag werd een uur lang gecontroleerd op de Laanstraat, waar 358 auto's passeerden. Zes bestuurders gingen in de fout en kregen een proces verbaal. De top lag op 66 km/u. Daar naast werden ook de bromfietsers hier in de gaten gehouden, waarbij in totaal nog eens 8 bekeuringen vielen voor o.a. het ontbreken van de gele plaat, het rij den op de hoofdrijbaan, het niet dragen van een helm of de afwezigheid van het vereiste bromfietscertificaat. 's Middags werden er tijdens een con trole op de Nieuwstraat bij 132 passe rende auto's géén snelheidsovertredin gen geconstateerd. Wel kregen vier au tomobilisten een bekeuring omdat ze geen gordel droegen. Wekelijks lezen wij, net als heel veel anderen, de officiële bekendma king van uw gemeente in deze krant. En tot voor kort geloofden we ook in de 'kleine lettertjes' waarmee u elke lezer vertelt hoe hij of zij ge motiveerde bedenkingen kenbaar kan maken en zelfs suggereert dat daar serieus mee om zal worden ge gaan. In deze krant stond op 7 augustus jl. dat er voor Vredehofstraat 7 een kap- vergunning was aangevraagd. Drieën twintig oude, volwassen bomen en strui ken zouden het veld moeten ruimen onder het mom van 'sociale veiligheid'. Dit laatste werd ons tenminste verteld toen wij als naaste buren informeerden naar de reden van deze kapaanvraag. Omdat we nog geloofden in de hierbo ven al genoemde 'kleine lettertjes' von den we houvast in de zin waarmee het blok 'aangevraagde kapvergunningen' wordt afgesloten: 'Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest'. En net als een aantal andere omwonenden maakten wij schriftelijk gebruik van die mogelijk heid. In de eerste plaats omdat door de gewenste kap een complete kaalslag op het terrein zou plaatsvinden waardoor onze groene woonomgeving ernstig aan getast zou worden. En in de tweede plaats omdat door een deel van de ge wenste kaalslag onze privacy in huis en tuin compleet zou verdwijnen: vanuit twee bedrijfspanden en vanuit Mariënburg zou men vrij zicht op onze leefomgeving verkrijgen. Wij pasten dus echt in de categorie die door de ge meente werd opgeroepen vooral te rea geren op deze publicatie. Helaas: kennelijk zijn diegenen die op het gemeentehuis over een aange vraagde kapvergunning beslissen, niet op de hoogte van de 'kleine lettertjes' waar wij ons aan vast hielden. Begin september ontving iedereen die tegen de kap-plannen geprotesteerd had het zelfde gemeentelijk schrijven waarin duidelijk werd gemaakt dat de kap vergunning werd verleend. 'Door de voorgenomen kapwerkzaamheden zal het beeld van zowel de Regentesselaan als de Vredehofstraat niet onevenredig worden aangetast', zo stond er. Maar op geen enkele manier werd ingegaan op de door iedereen afzonderlijk geuite bezwaren, noch op onze gemotiveerde belangen. Nee, we kregen een blauw formulier meegestuurd waarin werd uit gelegd hoe we tegen dit gemeentelijke besluit bezwaar konden maken. Enkele weken na ontvangst van de ge meentelijke beslissing moesten we hals overkop de kantonrechter vragen de aangevangen kapwerkzaamheden stil te leggen. Dat had succes: aan het eind van diezelfde dag moesten hakselaar en kettingzaag weer ingeladen worden. Er stond nog wat groen overeind en begin oktober mochten uw gemeente en wij de rechter vertellen waarom we 'voor' dan wel 'tegen' waren. Nog steeds gelo vend in de 'kleine lettertjes' en goed Voor de vierde keer in zijn bestaan hield het Soester kringloopcentrum Spullenhulp afgelopen zondag een speciale veiling in Artishock, waar bij een groot aantal "speciale" stuk ken bij opbod werden verkocht. Uit de grote belangstelling en de op brengst - maar liefst 4100 gulden! - blijkt wel dat de veiling zich langza merhand ontwikkelt tot een succes volle Soester traiditie. Ook ditmaal was de opbrengst van de veiling bestemd voor een "noodlij dende" organisatie. In de aflopen jaren konden o.m. Amnesty International en de Nederlandse blindenblibliotheek ge holpen worden, en nu was het Radio Soest - die geheel op vrijwilligers drijft en het binnenkort ook zonder gemeen telijke subsidie moet stellen - die het geld mag besteden aan de kosten van de verhuizing naar het Raadhuisplein. De lokale omroep heeft, na de sluiting van Zonnegloren, een nieuw onderdak ge kregen in de keldergewelven van het gemeentehuis. Voordat de veilingmeesters Wim Butzelaar en Peter Brinkers, die inmid dels al aardig wat ervaring hebben op gedaan, de ruim 80 schilderijen, bijna 30 boeken(series) en nog eens ca. 60 andere artikelen - variërend van vazen en serviesgoed tot schemerlampen en wajangpoppen - aan de man brachten was er een drukbezocht "kijkuurtje", waar de bezoekers alvast konden uitzoe ken warop ze later een bod zouden wil len doen. Toen het eenmaal zo ver was werd er meestal zeer enthousiast en on der grote hilariteit geboden, zodat het een gezellige boel werd. Spullenhulp- medewerker Raymond Nijssen zorgde er als "aanwijzer" voor dat de bieders elk stuk goed te zien kregen. Klapstuk Het "klapstuk van de veiling" was dit maal een olieverfschilderij van een aan tal koeien, vervaardigd door een onbe kende meester, dat voor 375 gulden werd verkocht. Ook een fraaie glazen vaas spekte de kas: 315 gulden. Bij de boeken waren spectaculaire koopjes te Drukte tijdens het evenement in het Artishock-gebouw, waar Raymond Nijssen van Spullenhulp een van de pronkstukken van de veiling toont. halen.' Zo ging de complete "De Jong" (het standaardwerk over Nederland in de Tweede Wewreldoorlog) weg voor 75 gulden en hadden liefhebbers 100 gulden over voor zes Verkade-albums. Een volledige serie Jules Verne "deed" 90 gulden. Opmerkelijke zaken waren verder een boek van Rinke Tolman en een heerlijk ouderwets boekje over verbandleer, evenals een ouderwets kinderfornuisje. De nieuwe coördinator van Spullenhulp, Marieke Ramselaar, verwelkomde de meer dan 200 bezoekers die zondag middag naar de "volbehangen" exposi tiezaal van Artishock waren gekomen. Na afloop kon Spullenhulp-secretaris Ad van den Herik zijn collega Nico Voet van Radio Soest blij maken met een reuzencheque van maar liefst 4100 gulden. Het uitzicht vóór de kap van de bomen. voorbereid pleitten wij mede namens een tiental omwonenden voor behoud van het groen en maakten we duidelijk wat onze bezwaren waren tegen deze rigoreuze kaalslag in ons deel van 'Na tuurlijk Soest'. Namens uw gemeente verdedigde mw. ir. Van Halsema het besluit om de kapvergunning te verle nen. Trots sprak zij over het 'gemeente lijke bomenplan', de vele monumentale bomen die de sfeer bepalen in onze woonbuurt en vooral noemde zij een aantal schitterende beuken dat het straatbeeld domineert. (Voor het gemak vergat zij te vermelden dat ons groene straatbeeld bestaat dankzij de zorg van ons omwonenden en niet dankzij de gemeente. Of doen we nu die ene 'ge meente-eik' op ons deel van de Regentesselaan echt tekort?) Maar de bomen die gekapt moesten worden wa ren niet bijzonder en kaprijp en daarom zag de gemeente geen reden om de ver gunning niet te verlenen, aldus uw woordvoerster. En zowaar ging ze ook nog in op ons schriftelijk geuite bezwaar over het verdwijnen van privacy in huis en tuin. Zouden de 'kleine lettertjes' dan toch waar zijn? Helaas. Mevrouw Van Halsema zei letterlijk: 'Tenslotte betoogt mevrouw Gastelaars dat haar woon genot en privacy in ernstige mate zou worden aangetast. Dit kan toch wel een tamelijk boute bewering worden ge noemd aangezien ze vermoedelijk de te verwijderen/verwij derde bomen alleen met grote moeite vanuit de woning kan onderscheiden tussen de veelheid aan bomen'. Wat een wijsheid voor een ambtenaar, die niet eens de moeite heeft genomen om bij ons in huis en tuin de situatie met eigen ogen te bekijken! De volgende dag besloot de rechter dat de kap op Vredehofstraat 7 gewoon door mocht gaan. Vorige week zijn de laatste bomen ge veld. Ruim veertig jaar oude coniferen zijn verdwenen. Een totaal verdwaasde eekhoorn zocht wanhopig een goed heenkomen: z'n nest is 'ie voorgoed kwijt! En wij? Wij zijn ons geloof in de 'kleine lettertjes' èn onze privacy in huis en tuin kwijt. Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele ver gunning kunnen dit mondeling of schrif telijk binnen 4 weken na deze bekend making kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest'. Beste gemeente, jullie zullen van hoger hand deze 'kleine lettertjes' moeten op nemen in de officiële bekendmakingen, maar wellicht is het mogelijk om ergens ontheffing van deze verplichting te vra gen (bijvoorbeeld met zoiets als een ar tikel 19 procedure!) Dan is het tenminste van het begin af aan duidelijk dat jullie niet serieus en inhoudelijk in zullen gaan op de brieven van 'diegenen die menen in hun belan gen te worden geschaad'. Want aan deze schertsvertoning heeft niemand iets! H.J. Jansen Y.C.M. Gastelaars Regentesselaan 1 De politie heeft zondagmiddag een 16- jarige jongen uit Amersfoort aangehou den, die met de vrachtwagen van zijn broer een tochtje dacht te maken. Zijn stuurmanskunst liet echter meer te wen sen over dan hij zelf kennelijk had ver ondersteld, want de rit eindigde in het plantsoen aan de Albert Cuyplaan. De jongen gaf tegenover de politie toe dat hij de vrachtwagen zonder toestemming van zijn broer had meegenomen. Een rijbewijs had hij uiteraard ook niet. De jongen moest mee naar het bureau en kreeg een proces-verbaal. De wagen werd later door zijn broer opgehaald. De schade aan het pintsoen viel geluk kig mee. Hetzelfde uitzicht, maar dan erna. Is de bewering dat woongenot en privacy worden aangetast te boud. Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Workshop straatdans Ulriche Rosaria en Cleareance Koorndijk geven in C-drie een work shop over straatdans. Alle dans die niet op dansopleidingen wordt onderwezen, is straatdans. Jongeren tussen de veer tien en achttien jaar kunnen aan de workshop meedoen. Ulriche Rosaria en Cleareance Koorndijk zijn leden van The Force, een straatdansgroep uit Amsterdam. De workshop wordt ge houden op zaterdag 26 oktober en za terdag 9 november van 14.00 tot 17.00 uur. De kosten zijn 75 gulden. Jongeren met een CJP krijgen tien procent kor ting. Inschrijvingen kunnen worden doorgegeven op tel. 6022188 van C-drie van 9.00 tot 17.30 uur of via het inschrijfformulier onder vermelding van cursusnummer 2301A. Computerfilm 'Toy Story' in C-drie In C-drie is op woensdag 30 oktober om 14.00 uur de film Toy Story te zien. Het is een computer-animatiefilm, die drie oscarnominaties kreeg. Het verhaal gaat over het speelgoed van een jonge tje, dat tot leven komt, zodra hij zijn kamer verlaat. Toy Story duurt 81 mi nuten en is Nederlands gesproken. Kaarten kosten vijf gulden voor kinde ren en 7,50 gulden voor volwassenen. Het is mogelijk kaarten te reserveren bij C-drie, Willaertstraat 49tel. 6022188 op maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.30 uur en bij het VW- Theaterbespreekburo, Steenhoffstraat 9a, tel. 6012075. Excursie Jan van Goyen en Jan Steen Met het GOCK uit Hilversum houdt C- drie een excursie naar de exposities van Jan Steen en Jan van Goyen. Op zater dag 30 november bezoeken de deelne mers onder leiding van twee kunsthisto rici eerst de Lakenhal in Leiden, waar de werken van Jan van Goyen, leer meester en schoonvader van Jan Steen, worden tentoongesteld. Vervolgens rijdt de bus naar het Rijksmuseum in Am sterdam, waar de schilderijen van Jan Steen te bezichtigen zijn. De kosten be dragen 65 gulden voor de hele dag. De opstapplaats is bij C-drie. Aan het be gin van de avond is de bus terug in Soest. Tot 29 oktober kunnen mensen zich aanmelden op tel. 6022188 van 9.00 tot 17.30 uur. Op zaterdag 22 no vember wordt er op de Noorderweg 96b in Hilversum een lezing gehouden over de beide kunstenaars. Kosten voor deze lezing bedragen vijftien gulden. Aan meldingen voor deze dag op tel 6838494 van het GOCK. Cursus kunst kopen In drie lessen geeft cultuurhistoricus drs. B. Spijker in C-drie uitleg over prijzen en kunst. Deelnemers krijgen informa tie over actuele werken, maar er wordt ook een relatie gelegd met de kunst historische ontwikkelingen. Aan de hand van het besproken werk laat Spij ker zien of de prijs van een kunstwerk reëel is ten opzichte van de kwaliteit. De cursus start op vrijdag 1 november van 20.00 tot 22.00 uur in Cultureel Cen trum C-drie. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij C-drie, tel. 6022188 of het inschrijfformulier invullen onder vermelding van het cursusnummer 3601A.

Soester Courant | 1996 | | pagina 11