99 69 loest wint met het mes op de keel f45 79 'ndanks zege is BDC nog niet klaar enata dik* 45,- 25,- empo-versnellmgen WZ'49 genoeg Koploper SEC dwingt geluk gewoon af Laatste stukje ontbreekt bij SoVoCo e vervangen s.v. VVZ'49 - FC Utrecht 2 VoIIeybalsters nog beklemd >JÊÈÊÊÊÊI^ $£*3 Opluchting groot na geflatteerde 4-1-zege op Xanthos VOETBAL zondag leduldige handballers werken aan topvorm IANDBAL :ilaan 3 81 01 /echte reeks doorbroken met 5-2-zege op Scherpenzeel VOETBAL zaterdag ZAALVOETBAL DVS/De Kuil laat kaas van brood eten door Interhesp Periodetitel en vijf punten voorsprong voor Soesters VOETBAL zondag Verliezende ploeg weer onder niveau VOLLEYBAL Wind blijft gunstig staan voor winnend eerste team Selby Optimisme blijft overeind na derde nederlaag heren VOLLEYBAL WOENSDAG 23 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 15 MHHl I h l49 is ogende combinaties, sierlijke (lo's, afgemeten voorzetten, tech- iche hoogstandjes, het telt alle- lal even niet bij Soest. De blauw den, die al jaren schoonheid in hun spel nastreven, moeten alleen nog maar hun mouwen opstropen. Werk-, desnoods vechtvoetbal is nódig om te winnen. Vrouwen en kijnderen eerst. Soest speelde zondagmiddag voetbal dat niet bij de hoofdmacht past. Maar er werd gewonnen. Zoals trainer Peter Visee zei, met het mes op de keel, maar eijjwerd gewonnen. Zelden was de op luchting op de Bosstraat-Oost zo groot alp afgelopen weekeinde na de geflat teerde 4-1-zege die overigens pas na twee uitvallen in blessuretijd werd binnengeloodst door André Doorduyn. 'Weg-is-weg1 "We zitten niet in de positie om mooi voetbal te spelen," verklaarde Visee het 'weg-is-weg-principe' dat zijn elftal te gen Xanthos etaleerde. Typerend was dat Soest alleen maar slechter ging spe len, nadat het met 2-0 (Peter Wolfsen in de 49ste en Maurice d'Aquino in de 65ste minuut) was voorgekomen. De bal werd telkens zonder overleg van het eigen doelgebied gekaatst en dus kon Soest de bal net zo vaak terug- rwachten. De druk werd opgevoerd, oral nadat Peter Ruygrok de bal in de tste minuut binnen knikte. Op dat pment had Visee al Christiaan de Vos irstaan om de luchtafweer te verster- h. Wolfsen ruimde het veld. Xanthos w-v Jeroen van Veenendaal, die in de rust zou worden gewisseld, probeert twee Am sterdammers van zich af te schudden. Zijn vervanger André Doorduyn scoorde twee maal. Foto: Goos van der Wilt. stuurde ook nog eens de lange libero Michel Kleinzoon naar voren. Hij was het die prachtig inkopte na een hoge voorzet, maar met een fenomenale redding zette Wessel Sennef een streep door zijn twee fouten voor rust. In de rebound kopte Sylvion Zorgvol alsnog met dat soort dingen bezig in plaats van dat ze gewoon blijven voetballen." raak, Tien seconden later hing en trok iedereen over en aan elkaar, omdat scheidsrechter A. van Dijck had gezien dat Zorgvol had geleund op de schou ders van een Soester. Dat hij beide partijen acht minuten liet afkoelen, was in het voordeel van Soest. In de resterende tien officiële en zeven extra minuten drong Xanthos met min der overtuiging aan, maar kon Soest tot viermaal toe uitbreken. d'Aquino lobte net voorlangs en schoot net over, Doorduyn verzilverde in de 91ste mi nuut een pass van d'Aquino en was vijf minuten later nog een keer succesvol met een fraaie krul in de rechter boven hoek. Doorduyn liep in die situatie net dat extra stapje door, zoals Visee het graag ziet. "Ze willen nog wel eens irihouden of omhoog springen, maar je moet juist doorzetten. Als de bal panklaar op je hoofd wordt gelegd, kan ik ze ook nog wel inkoppen. Vandaag ging dit beter, nu moeten we zorgen dat we dit kunnen combineren met goed voetbal." Doorduyn beleefde zondag een sterke invalbeurt. Hij mocht na de rust Jeroen van Veenendaal op links vervangen. Omdat Jelle Huizenga geblesseerd was, had Visee zijn linker flank daarom vol ledig moeten omgooien. Zo stond Paul Hilhorst bijvoorbeeld linksback en nam Arjan van de Breemer diens positie op het middenveld in. Doorduyn was ech ter gretig, bereidde het eerste doelpunt voor met een lastige kopbal en hield zijn hoofd in de slotfase wel koel. Visee over de wissel van de niet fitte Van Veenendaal: "Jeroen loopt al een paar weken te sukkelen. De goal blijft uit bij hem en daar loopt hij mee te tob ben. De jongens hebben, denk ik, meer hersenen dan ik en daarom zijn ze teveel T" :ichts- /an 5 kwartier impers en/of Het visitekaartje van Smeeing/ BDC in de tweede divisie is afgege ven. Toch wil Gerard Tukker dat er een nieuw ontwerp wordt gemaakt en gedrukt. De 20-12-zege op Celeritas mocht er zijn, maar de lanier waarop deze zondag tot itand kwam, bevestigt de mening in de handbaltrainer. /at we hebben laten zien, is beter dan i de voorbereiding, maar we spelen nog liet zoals we kunnen. Dat het nog niet 'ekker loopt, komt omdat we in de voor- jreiding teveel mensen hebben moeten lissen door vakantie en andere rede- ïen. Er is nog tijd nodig om ons eigen niveau te halen. Daarom was het nu jelangrijk dat we er honderd procent Voor zouden gaan. En we zijn van be gin tot het eind blijven werken. Dat is een pluspunt. Het spel was niet gewei- lig, maar we hebben het geduld opge bracht om de wedstrijd naar onze hand te zetten." Voordeel Een voordeel was, vond Tukker, dat Smeeing/BDC in de eerste zaal- wedstrijd Celeritas tegenover zich had aan. In de eerste fase kon de promo vendus uit Odijk het aardig bijsloffen, jaarna kwam aan het licht dat de be oekers kracht en ervaring tekort kwa- hen én het tempo van Smeeing/BDC Biet aan kon. "Daar hebben we goed gebruik van gemaakt," aldus Tukker ver de opponent die veertien keer on- pdig de bal verspeelde. "a twaalf minuten was het nog maar 3- Svoor Smeeing/BDC dat dit seizoen al zijn geld heeft ingezet op nummer één Charles van Kordelaar geeft zijn visitekaartje af bij Smeeing/BDC. De aanwinst vierde zijn officiële debuut voor de Soester club met drie doelpunten. Foto: Goos van der Wilt. om de verlangde rentree in de eerste divisie te realiseren. Daarna werd de voorsprong langzamerhand uitgebouwd tot drie, vier doelpunten, mede doordat Dennis de Rijk zeker zeven keer de bal uit het doel hield. Hij mocht daarom blijven staan na de rust. Ook Charles van Zetten, topscorer met vijf doelpun ten, maakte de zestig minuten vol. In die tweede helft werd de wedstrijd vlot beslist. Celeritas leed tweemaal bal verlies, hetgeen door de Soesters werd aangegrepen om van 11-7 naar 13-7 te springen. En toen Arjan Roest in de 48ste minuut zijn tweede strafworp be nutte, werd het 17-9. Echt boeiend was het duel vervolgens niet meer. Maar Smeeing/BDC boekte, in de speurtocht naar de vorm, wel een duidelijke over winning en kon het zich permitteren vijf keer de omlijsting van het doel te raken en nog vijf andere kansen te laten lig gen." Debuut In de hoofdmacht maakten Bob van de Berge en Charles van Korlaar hun de buut in competitieverband. Met Van de Berge heeft Smeeing/BDC eindelijk weer een jeugdspeler die de overstap heeft gemaakt. Met Van Korlaar is de selectie van de club verbreed. Drie doel punten maakte de Utrechter die in de tweede lijn op elke positie kan spelen. Tegen Celeritas fungeerde hij voorna melijk als linker opbouwer. Een aan winst, vindt ook Tbkker. "Een kracht die ervaring heeft en vrese lijk goed bij de ploeg past. Charles past zich aan de groep aan. Maar je moet hem, net als Bob, toch inpassen omdat er via hem veel systemen lopen. Ook dat kost tijd. Daarom is het een voordeel dat we komend weekeinde vrij zijn en de nadruk op de trainingen kunnen leg gen." Tukker kan niet voorspellen wanneer zijn ploeg hetzelfde niveau als vorig sei zoen bereikt. Veel tijd is er eigenlijk niet, want op 10 november krijgen de handballers de op papier eerste serieuze tegenstander voor hun kiezen: Laren. Pas op 15 december moet Smeeing/ BDC naar Animo. Het waren Laren en Animo die in de slotfase van de vorige competitie de deur naar de eerste divi sie afgrendelden. De deur die nu na één wedstrijd alvast op een kier is gezet. Pdienst 035 - 602 27 44 'ankzij de 5-2-zege op Scherpen- sel is VVZ'49 van de negende naar je vijfde plaats geklommen. Het as vijf weken geleden dat de oesters voor de laatste keer had- len gewonnen. Vijf spelers scoor- len voor WZ'49. [enk van Asch had Bas van Doorn en Gert van de Munt van plaats gewisseld, "'aardoor Van de Munt op zijn ver- ouwde positie als rechtsback kon spe len. Van Doorn verhuisde naar het hart ran de verdediging. Scherpenzeel was amper aan de Eemweg gearriveerd of het was al 2-0. Peter van de Munt rondde een solo af met een schot en zijn broer Gert krulde de bal even later langs de matige doel man van de gasten. Marcel van Essen had de wedstrijd kunnen beslissen, maar hij schoot net naast na een voorzet van Gerard Becker. Het gaf Scherpenzeel adem en de ploeg kwam zelfs terug in de wedstrijd, toen ze vlak voor rust een strafschop benutte. Daarna was WZ'49 heer en meester en hoefde het niet eens voluit te gaan om de drie punten veilig te stellen. Enkele tempoversnellingen waren voldoende om Scherpenzeel de genadeklap toe te brengen. Van Essen, Raymond Brandes en Cees-Jan de Vries maakten er 5-1 van. Kort voor het einde scoorden de Scherpenzelers een keer tegen. Het elftal van Van Asch heeft in zeven wedstrijden tien punten vergaard. En als de ziekenboeg leeg is en de concentra tie op het middenveld en in de verdedi ging bewaard blijft, kan WZ'49 nog een rol van betekenis spelen in de derde klasse. Dit doet de club in elk geval nog in het bekertoernooi. Aan de Eemweg ont vangt ze zaterdag het tweede elftal van FC Utrecht voor een duel in de vierde ronde. De bekerwedstrijd tegen de be taalde voetbalclub begint om 14.30 uur.. A.s. zaterdag aan de Eemweg Bekerspektakel 4e ronde AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Bakker bedrijfwagengroep De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: - Boutique des Fleurs - Van 't Net verhuizingen - G. v.d. Munt Automaterialen - Harrie Toonen Assurantiën - Bakker bedrijfswagengroep - Van Hengstum apparatenbouw b.v. - Wasiel Steitner - Autobedrijf Bosboom Café-bar De Kuil Procar Linden Bedrijfskleding ASBO-groep Bosman Sanidrome Vini's Bar Harry v. Es Recycling Wilhelm en Hop Dankzij Slagerij v. Asch kunt u een half varken winnen. Spektakulaire Jeugdmiddag DVS/De Kuil liet zich woensdag avond in Aqua Indoor de kaas van het brood eten door Interhesp. In de eerste helft verzuimden de zaal voetballers de kansen te benutten en in de laatste tien minuten scoor den de gasten vijfmaal. Dit laatste was teveel van het goede. Tien minuten voor tijd was het nog 3- 3. Vlak nadat Interhesp het vierde doel punt maakte, kreeg Ramon Heijnen een tijdstraf en werd het binnen een mum van tijd 3-6. De wedstrijd eindigde met een stand van 3-8. Voor rust had Gert Aalderink gezien dat DVS/De Kuil voornamelijk in de aanval was. De paal en de lat voorkwa men treffers. "We maakten het niet af. Ik denk dat we het nu toch wel moeilijk gaan krijgen. Van dit soort ploegen moet je eigenlijk winnen." SEC In de tweede helft van de wedstrijd te gen Allen Weerbaar dreigde SEC voor de eerste keer te gaan morsen. SEC drong aan, maar AW counterde zich in die fase naar een 1-3-voorsprong. Kort hierna scoorde Wilfred Engberink na een één-tweetje met Fred Bos en tien minuten voor tijd zorgde Joep Rozendal met zijn tweede treffer voor 3-3. Inmid dels had SEC weer vat op de wedstrijd gekregen en scoorde Rozendal 4-3 toen er nog zes minuten waren te spelen. Martin van Ernst maakte er 5-3 van. Het elftal dat bovenaan staat, heeft vaak meer geluk dan een staart- ploeg, maar geluk schijn je in de sport af te dwingen. SEC voert deze stelling al twee weken achtereen in de praktijk uit. Tegen APWC scoorde Peter van den Berg op de valreep de winnende treffer (3-2), afgelopen zondag kopte Kees Dorrestein vier minuten voor de tijd de winst binnen in Hooglanderveen (2-3). Een minuut voor de treffer van de aan valler, ingevallen voor Ramon Heijnen, was Hooglanderveen voor de tweede keer op gelijke hoogte gekomen. Onte recht, want de koploper had veel meer wapenfeiten dan de nummer elf. Nadat de fase van aftasten achter de rug was, bleek SEC beter te kunnen voet ballen dan de Hooglanderveners die het vooral van hun fysieke krachten moes ten hebben. In de twintigste minuut be wees René van den Deijssel dat hij moeiteloos zou kunnen meedoen bij het spelletje latje-schieten van Sport Café. Hij schoot de bal uit een vrije trap kei hard tegen de dwarsligger. "En dat is acht," dacht Peter van den Berg die als eerste bij de bal was: 0-1. Strafschop Heijnen en vooral Dennis Brons (alleen voor de keeper) hadden SEC op rozen kunnen zetten, maar het was nog steeds 0-1 toen Hooglanderveen vijf minuten voor rust een strafschop kreeg. De veroorzaker was Van den Deijssel die zich wellicht nog ergerde aan de gele kaart die de Soester scheidsrechter De Rooij hem kort daarvoor had gegeven, omdat hij niet was gediend van com mentaar van de voetballer. Voor de overtreding werd de Seccer niet per soonlijk bestraft, maar de bal werd wel op de stip gelegd. Ronald Schimmel mikte goed: 1-1. Ook daarna was SEC, waarbij Mark Boetekees goed speelde, sterker dan Hooglanderveen. Na een uur werd Heijnen bedankt voor de bewezen dien sten en werd Kees Dorrestein ingezet. Hij viel goed in en bereidde de situatie voor, waarin Van den Deijssel zijn gram haalde en 1-2 maakte. Dat was na 74 minuten. Meteen daarna mocht Kemal Gurbuz zijn debuut voor SEC-zondag maken. Van Rouwendaal offerde Remco van Veenendaal op. Geklungel Hooglanderveen leek zich te hebben neergelegd bij een nederlaag, maar geklungel in de Soester defensie stelde Marco Bouwman in staat de 2-2 op het bord te krijgen. Meteen na de aftrap zorgde Kees Dorrestein met een achter waartse kopbal ervoor dat SEC zonder puntverlies bleef. Om tijd te winnen ruilde Van Rouwendaal topscorer Van den Berg nog in voor Jeroen van Dorresteijn. Opmerkelijk was dat de trainer van Hooglanderveen na het laat ste fluitsignaal nog een rode kaart kreeg van De Rooij. De zevende overwinning op rij voor de ploeg van Jos van Rouwendaal betekent dat SEC vijf punten los staat van de eer ste achtervolger. En: dat de Soesters periodekampioen zijn geworden. Na drie mislukte beurten gaat Buddy Doornbos eisen van zijn speelsters dat ze op hun niveau gaan spelen. Voor de nederlaag tegen Abcoude (3-1) zag de trainer van Stam/SoVoCo de druk als grootste boosdoener. Dat Esther van der Spek de hele week niet had getraind, omdat er bij haar een kies was getrokken, en dat Kyra Enderink, Paulien Visser en Marit Fakkeldij zeventig tot 85 procent fit zijn, wilde hij niet als excuses aanvoeren. Het voornaamste struikelblok was dat Stam/ SoVoCo de verkramptheid niet uit de ledematen, of beter gezegd, de hoofden kan schudden. "In de vorige twee wedstrijden mochten ze verliezen. Nu wisten ze dat ze moes ten winnen en dat beklemde ze. Verder hebben we puur op slagkracht verloren. Aan het net hebben we de slagen ge mist. We hadden weer moeite om te scoren." Hoewel de passing regelmatiger was dan tegen Lycurgus, een week eerder,, kwam de midaanval van Stam/SoVoCo niet door. Abcoude had het spelletje van de Soesters door, maakte gebruik van de lengte en blokkeerde uitstekend aan de buitenkanten. In de twee eerste sets was Abcoude ge woon beter, oordeelde Doornbos. Het werd 15-9 en 15-10. Na de winst in de derde set (10-15), waardoor het 2-1 werd, verkeerde Doornbos in de veron derstelling dat zijn ploeg het eerste competitiepunt zou veiligstellen, maar de Amsterdammer kwam bedrogen uit. Abcoude kwam meteen voor met 4-1 en maakte de wedstrijd met 15-4 uit. "We hebben niet goed gespeeld, omdat nog niet iedereen veel op de juiste po sities heeft kunnen spelen. Maar het gemiddelde niveau moet omhoog om direct te scoren." In De Bunt kan Stam/SoVoCo zaterdag de 'hatelijke' nul misschien wegwerken. Tegenstander is Set Up'65 dat zich vo rig seizoen als nieuwkomer met een grote dosis enthousiasme en ongecom pliceerdheid handhaafde. De thuis wedstrijd begint ditmaal om 17.00 uur. Het blijft goed gaan met Selby. Na overwinningen van 8-0 en 7-1 werd donderdag met 2-6 van het zevende team van Inside'82 gewonnen. Al leen Herman Scheerhoorn en Lydia van den Dijssel verloren een keer. De eerste partij werd binnengehaald door de goed spelende Johan Meijer. Met 5-15 en 2-15 gaf hij zijn tegenstan der geen kans. In de enkelspelen won ook Chantal Broekhuis in twee sets: 8- 11, 6-11. Scheerhoorn (15-11,15-11) en Van den Dijssel (5-11, 11-8, 11-9) red den het dus niet. Daarna won Selby in Baarn alle dubbel spelen. Geen enkel probleem ondervon den de Soester heren (twee keer 3-15), bij de dames waren drie games nodig. Selby verloor de eerste met 11-15, kwam vervolgens met 14-10 achter, maar sleepte een verlenging uit het vuur, waarin het uiteindelijk 16-17 werd. In de beslissende game bracht selby het tot een goed einde: 8-15. De gemengde dubbelspelen werden beide in twee games beslist. Meijer en Van den Dijssel deden dit in 10-15, 4- 15 en Scheerhoorn en Broekhuis ken den nauwelijks problemen: 4-15, 2-15. De hoop van Jan Jansen bleek ijdel. Ook in de derde wedstrijd, thuis te gen Woudenberg, lukte het de he ren van Stam/SoVoCo niet de eer ste punten binnen te slaan. Terwijl de kans daartoe wederom aanwezig was. "We hadden moeten winnen," durfde Jansen zelfs te beweren. Dat het niet lukte, kwam onder meer doordat de gasten meestal op de juiste plek in de lucht hingen als Stam/ SoVoCo aanviel. Verder lieten de hoofdpassers het volgens Jansen afwe ten en werden slordige foutjes gemaakt. De eerste twee sets werden dan ook (nipt) verloren: 13-15 en 15-17. Hoewel Stam/SoVoCo de derde set opeiste (15- 7), ging het tot slot wederom fout (9- 15). "We moeten een voorsprong kunnen nemen in plaats van dat we iedere keer een achterstand moeten wegwerken. Daarmee verspeel je veel energie en dat is zonde," zei Jansen. In de tweede set kwam Stam/SoVoCo terug van 3-8 tot 15-15, maar de finale klap bleef uit. In het begin van de wedstrijd hield Jan sen zijn ervaren krachten aan de kant hield. Van het drietal Jaap van der Vinne, Ron Goethals en Jan Visser werd de laatste gespaard vanwege zijn rug problemen. "Ik heb liever dat hij vol gende week voluit kan spelen. Als hij helemaal is hersteld, heb je weer een wissel op het midden." Bij gebrek aan personeel voor de genoemde positie werd buitenaanvaller Goethals in het midden gezet. Spelverdeler was Jurriën van Slooten, over wie vorige week in deze krant ten onrechte werd geschreven dat hij stand-in was voor de gebless eerde Marcel Swart. Jansen: "Jurriën heeft vier maanden keihard geknokt om eerste spelverdeler te worden, hij is in de vakantie zelfs doorgegaan." Een opvallende rol vertolkte Richard van Rouwendaal die een week eerder niet was ingezet, maar die zaterdag be gon. Jansen was bijzonder te spreken over de jonge aanvaller. "Hij heeft, denk ik, 98 procent gescoord en goed ge speeld." Het was een positief punt in een wed strijd met een negatief resultaat. Jansen: "Er zit progressie in de ploeg. Het laat ste stukje ontbreekt alleen om punten te pakken. Iedereen zegt: het komt. Dat geloof ik ook, maar het moet wel ko men." Foto: Goos van der Wilt. En weer heeft Richard van Rouwend aal (rechts) uitgehaald. De jonge aanval ler bleef op de been, Stam/SoVoCo niet en verloor voor de derde keer. V j, '3539 h k

Soester Courant | 1996 | | pagina 15