Hypotheekmarkt volop in beweging >erso lekt Sprookjessfeer op de Da Costaschool Lagere woonlasten bij oversluiten hypotheek ICUL TÖÜR WÊLZlMCZ aruóhocK Vincent Bijlo in C-drie Snel hypotheekadvies via Internet 06-infolijn Auteur Jules Deelder gaat zingen j VOETI NVM HYPOTHEEKSHOP uw geldplan voor huis èn leven WOENSDAG 23 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT Op zaterdag 2 november in C-drie De Seniorenbus naar MC Molendael Aquarellen Borgman in Mariënburg Bluesnight: Blues Power trainer R ^ATEF Indruk wi Verkleedpartij bij afsluiting Kinderboekenweek-project Met 'Nietzeiken, gewoon doen'in C-drie Foto-ex] in Groei Centraal Meldpunt Een record aa drukwekkende precies op tijd i [blessure. De 1 strijden van [toernooi van J [dagvlekkeloo NVM HYPOTHEEKSHOP HOUDT 2 NOVEMBER OPEN HUIS EICEN HOME-PACE VOOR NVM HYPOTHEEKSHOP nvm HYPOTHEEK SHOP Te vaak wordt gedacht dat het 'oversluiten' van een hypotheek het opnemen van een tweede hypotheek is ter financiering van een tweede huis, een auto of een reis rond de wereld. Dat heeft echter niets met over sluiten te maken. Waar het bij oversluiten eigenlijk om gaat is het omzetten van de hypo theekrente naar de op dit mo ment geldende rente. Soms kan dit binnen de bestaande hypo theek, soms moet er een nieuwe hypotheek afgesloten worden. Oversluiten is het 'openbreken' van een bestaand hypotheekcontract, veelal met de bedoeling om lagere woonlasten te realiseren. Mensen, die bijvoorbeeld in 1991 een hypotheek hebben afgesloten tegen een rente van 10 procent met een Deskundig advies absolute noodzaak rentevastperiode van 20 jaar, wat toen niet ongebruikelijk was, zullen zich afvragen of er inmiddels geen goedkopere oplossing is. Kosten De kosten voor het oversluiten moeten aan zienlijk minder zijn dan het voordeel dat met het renteverschil te behalen is. Voor het oversluiten van een hypotheek naar een an dere geldgever moeten alle kosten - notaris- kosten, afsluitprovisie en taxatiekosten - op nieuw gemaakt worden. De grootste kosten post is echter de boeterente - of liever scha deloosstelling - die aan de geldverstrekker betaald moet worden bij het ongedaan ma ken van het lopende hypotheekcontract. Het kan echter zijn dat de kleine lettertjes in het contract vermelden dat het mogelijk is om het bestaande contract zonder kosten - behalve de boeterente - aan te passen aan de nu geldende rente. Rekenen Alhoewel deze kosten van de belasting aftrekbaar zijn, blijft het de vraag of de kostenbesparing opweegt tegen de be taalde boete. Oversluiten is dus vooral een kwestie van rekenen. De hulp van een deskundig adviseur kan in zo'n geval snel duidelijkheid geven. Een NVM Hypotheek- shopadviseur biedt uitkomst. Wilt u meer weten over oversluiten of een afspraak maken voor een kosteloos advies. Bel dan gratis 06-0767. Wilt u eeri huis kopen? Betaalt u teveel huur? Of twijfelt u aan uw huidige hypotheek? Dan kunt u een gratis en onafhanke lijk advies goed gebrui ken, Wat voor u de beste hypotheek vorm is, ligt aan uw persoonlijke omstan digheden. Want een hy potheek is meer dan een ienlng. Het is een persoon lijk geldplan. Voor lage rentes tot uitgebreid indi vidueel maatwerk gaat u naar de NVM Hypotheek shop. Bel gratis voor meer informatie of eenaf spraak 06-0767. dien een op maat gesneden hypotheek. Het NVM-Stappenplan is niet alleen interessant voor kopers van een nieuw huis. Ook men sen die willen nagaan of hun hypotheek in de huidige situatie nog wel zo gunstig is, kun nen er hun voordeel mee doen. Gratis en persoonlijk Bij alle NVM Hypotheekshops is het advies dat u krijgt persoonlijk, onafhankelijk én gratis. Ook tijdens het Open Huis op zater dag 2 november a.s.. Vanaf 10.00 uur vindt u daar de adviseur die antwoord geeft op al uw vragen. Inmiddels hebben vele mensen die een hypotheek zoeken de weg weten te vinden naar de NVM Hypotheekshop. leder een die informatie wil over hypotheken of bijvoorbeeld de huidige hypotheek wil con troleren, is van harte welkom. Jules Deelder zingt op zaterdag 2 november om 20.15 uur in Cultu reel Centrum C-drie. De schrijver zal met de taal als uitgangpunt zijn stem laten horen. Deelder: "Taal is mijn element. Ik spring in het diepe en kijk wel hoe ik eruit kom. Als ik mijn tekst kwijt ben, vraag ik de mensen 'hoe kwam ik hier nu op?'. Dan helpen ze je en we vinden het al lemaal nog leuk ook." Wat Deelder ook doet, het loopt altijd uit op hilarische consternatie en verrassende uitspraken. Kaarten kosten twintig gulden en 17,50 gulden voor mensen met een CJP, Pas65 en VW-leden. Reserveren is mogelijk bij Cultureel Centrum C-drie aan de Willaertstraat, tel. 6022188 van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.30 uur en bij het VVV- Theaterbespreekburo aan de Steen hoffstraat, tel. 6012075. Iedere werkdag staat de Senioren bus klaar voor alle 55+'ers van Soest en Soesterberg. Van maandag tot en met vrijdag rijdt een Seniorenbus rechtstreeks naar het ziekenhuis in Baarn voor het middag- bezoekuur. Vertrek: maandag: heen tus sen 15.00 en 15.30 uur. Terug van MC Molendael Baarn naar Soest: 16.30 uur. Dinsdag tot en met vrijdag: heen 14.30 - 15.00 uur; terug 16.00 uur. Passagiers wordt verzocht de minimale ritbijdrage in de bus met gepast geld te betalen. Voor de bijdrage staat een collectebus klaar. De chauffeur heeft dus niet de mogelijkheid om geld te wis selen. Voor alle afspraken en informatie kan men terecht op het onderstaande tele foonnummer. De Seniorenbus rijdt van maandag tot en met vrijdag van 9.00-17.00 uur. Voor afspraken en informatie: 6019190, maandag tot en met vrijdag van 9.00- 16.00 uur. Verzorgingshuis Mariënburg heeft op de begane grond een expositie ingericht van aquarellen van Jos Borgman. De tentoongestelde schilderijen vormen een selectie uit haar oeuvre. Jos Borgman volgde een opleiding voor lerares textiele werkvormen. Ze geeft les op een school in Amersfoort en is me dewerkster van het open atelier van het creativiteitscentrum De Brink in Nijkerk. Haar aquarellen zijn dagelijks te bezich tigen van 9.00 tot 17.30 uur. Bezoekers kunnen bij de receptie de lijst opvragen van de geëxposeerde stukken. Jules Deelder. Bouwen met lego Op 30 oktober houdt SWS in samen werking met Stichting Jeugdwerk Soesterberg een instuif in De Schoof aan de Molenstraat. Alle kinderen van de basisschool kunnen deze middag bou wen met duplo of lego. Ze kunnen hier ook nog een prijs mee winnen. Het bou wen begint om 14.15 uur en de kosten zijn 2,50 gulden. Koken voor mannen SWS begint 31 oktober met een serie van tien kook- en eetavonden voor mannen. De kosten bedragen honderd gulden voor de cursus, inclusief ingre diënten. De kookgroep wordt gehouden in De Schoof aan de Molenstraat van 18.00 tot 21.00 uur. Deelnemers dienen zich vooraf op te geven via tel. 6017615. Ontmoetingsavond De Projectgroep Interculturele Activitei ten Smitsveen houdt op zaterdag 26 oktober een interculturele ontmoetings avond in het wijkcentrum. Het pro gramma bestaat uit een optreden van een Turkse band. Verder wordt er bingo gespeeld en treedt de Soester Boeren- dansgröep op. Volwassenen lezen ge dichten voor en zingen enkele volkslied jes. Doel van de avond is verschillende culturen dichter bij elkaar te brengen. Het programma begint om 20.00 uur. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Donderdag 24 oktober From DusktillDawn From Dusk till Dawn is een opmerke lijke combinatie van psychotisch getinte "nouvelle violence" en gepolijste vam pier-horror. De film begint als een soort gangsterfilm die later verandert in een horrormovie. Twee op hol geslagen broers, gespeeld door George Clooney en Quentin Tarantino (regisseur van onder andere Reservoir Dogs en Pulp Fiction) vluch ten na een bankoverval richting de Mexicaanse grens. Na een paar moor den gebruiken ze een van zijn geloot gevallen pater (Harvey Keitel) en zijn zoontje en tienerdochter (Juliette Le^os) als vrijkaartje naar het beloofde land. met de pater achter het stuur van de camper op naar Mexico. Eenmaal aangeland op Mexicaanse bo dem verandert het filmkarakter, van "neo-noir" getint in "vampier-horror": in een neonverlichte biker-bar danst een vampier-priesteres. De muziek is onder andere van ZZ Top en Stevie Ray Vaughan. Aanvang 20.30 uur; Entree f 7,50, CJP/65+ f 6,00. kringloopcentrum Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX j Openingstijden: Dinsdag, woensdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Op zaterdag 26 oktober Op de nieuwe cd "New Hat, Same Jacket" komt duidelijk het ver nieuwde, dynamische groepsgeluid van Blues Power tot uiting. Daarin valt op dat ingrediënten uit de Southern Rock, New Orleans R B en Memphis Funk, sterk aan terrein hebben gewonnen, zonder overi gens de meer traditionele elemen ten uit te bannen. Gitarist Will Sophie heeft de eigenschap om geraffineerd en bijna onhoorbaar opnieuw het wiel uit te vinden. Zowel hij als zanger Hans Sligter, die ook te kent voor de meeste songs, gebruiken daarbij zoveel ingrediënten, dat meer bij te houden is waar Abra ooit de mosterd haalde. Ingewijden nen daarbij beamen dat Blues Poy ruimschoots in staat is dit repertoire l nog een extra dimensie mee te gevet Blues-rock formatie Blues Power in 1986 opgericht door gitarist Sophie. Hij kreeg naambekendheid; finalist in de roemruchte Am sterdart "guitar battle", door zijn sessiewerkvo The Prodigal Sons en zijn samenwerkt met Frederique Spigt (ex I've gotii bullets) en Rudd Engelbert (ex Hei Brood) in A girl called Johnny. Zanger Hans Sligter was de drijven kracht achter de in 1992 ontbonde; internationaal succesvolle Belui Memorial Bluesbrothers Band. Bassk blues-harpist Frank Schaafsma speel onder andere in de band van Blue coryfee Buddy Guy, tijdens het Varat- programma "Twee meter sessi Drummer Ronald Oor bekend van der andere I've got the bullets en H Martin Hutchinson Band kwam in 4 cember bij Blues Power. Blues Power treedt zaterdag 26 op in Artishock tijdens de maandelijt Blues Night. De aanvang is 22.00 ut zaal open 21.30 uur. De toegang kost; gulden. Blues Night is zaterdag te zien e horen in Artishock. fjp het momei jespreking lager jog in het watei gedstrijd. Kort< oblemen bij D oot en hebben 0 de resultaten. vakantie, een 1 fa een blessure. Ipenderedenen k jyer een complete ger nederlagen is e waterpoloërs d lt er intern notei Jorden. Hij wil op lugdspelers struc irenteam betrekk ïterne besprekinj ban. De conseqi |ens zou kunnen i Let worden opge n elk geval wil Ti Jk een oplossing 1 fie waarin hij nu Terder speelden pmpleet bij de bi beteen dat het bel fen goed aan de v let probleem bij t je heren jeugd vc eam spelen en vi per achter elkaar 1 Aqua Indoor be .vond met vier a Jaterpoloërs die a de rug hadden. Dt met 3-10. m de eerste perioc C-drie is op donderdag 31 oktober met CJP, Pas/65 en VW-leden. vanaf 20.15 uur het toneel voor Vincent Bijlo met het programma 'Niet zeiken, gewoon doen'. Aan het eind van elke eeuw zijn in Ne derland geluiden te horen dat de moraal zoek is en dat de wereld op haar einde loopt. Maar met alleen zeiken, bereik je niets. Geen woorden, maar daden. Geen moraliserend gezeur over een waterbesparende douchekop. De grote dingen, die moeten worden aangepakt. In het theater gaat Vincent Bijlo aan de 1 slag om een betere wereld te maken. Bezoekers kunnen kaarten reserveren bij de kassa van C-drie aan de Willaertstraat, tel. 6022188 van maan dag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.30 uur of bij het WY-Theater- bespreekburo aan de Steenhoffstraat, tel. 6012075. De kaarten kosten 17,50 gulden en vijftien gulden voor mensen Fotoverenig teur Natuur Amstelveen tober in Ka: thema van c tuur van tele De leden van zig met het f verscheidenh de natuur bie zich specialis (planten, inst v van), terwijl J het fotografe telefotografie Secretaris W VAN, geeft c ting op de ex] I 16.00 uur aa tot en met 15 Kasteel Grot I ten, dinsdag 1 II van 10.00 to zondag van J_ Efteling. Nagenoeg alle kinderen hadden zich uit gedost als Roodkapje, Sneeuwwitje en andere bekende sprookjesfiguren en maakten er een kleurrijke dag van. Elke groep rondde het thema op eigen wijze af. Er werden liedjes gezongen, sprook jes uitgebeeld en videofilms gedraaid. Foto: Goos van der Wilt. Ook tijdens de projectweken had iedere groep een eigen invulling gegeven aan de Kinderboekenweek. Zo werden on der meer werkstukken gemaakt, die werden tentoongesteld tijdens een inloopavond voor ouders. Een huis kopen is een keuze voor jaren, soms zelfs voor de rest van het leven. De financie ring van een eigen huis is veel al afhankelijk van een hypo theek. Maar welke hypotheek moet het worden? De keus is groot en daardoor niet zo een voudig. Want een hypotheek heeft een grote invloed op de manier van leven. Het is meer dan een lening. Een hypotheek is een 'persoonlijk geldplan'. Een deskundig advies is in dit geval dus noodzaak. Om op alle vragen over toekomstige èn huidige hypotheken ant woord te geven, openen zater dag 2 november a.s. bijna alle NVM Hypotheekshops in Ne derland hun deuren. De laatste jaren is de hypotheekmarkt volop in beweging. Het aanbod van hypotheken is omvangrijk. In Nederland bestaan momen teel zo'n 500 varianten. Daarom hebben tegenwoordig meer en meer mensen be hoefte aan goede en vooral objectieve infor matie. Hoeveel geld kunnen we aan wonen uitgeven? Is de laagste rente nu wel het meest gunstige? Kan ik mijn hypotheek tus sentijds verhogen? Is het mogelijk de hui dige hypotheek mee te nemen naar een nieuwe woning? Deze en nog veel meer vragen dienen eerst duidelijk te worden be antwoord, voordat een keuze voor een hy potheek gemaakt kan worden. Niemand wil immers later onplezierig verrast worden. Een hypotheek moet exact bij iemands levens situatie passen. Bij de keuze voor een hypo theek is persoonlijk advies op zijn plaats. De adviseur bij de NVM Hypotheekshop helpt u bij die keuze. Grootste keten De NVM Hypotheekshop heeft een uitge breid distributienetwerk. Met ruim 255 kan toren is zij de grootste keten van hypotheek advieswinkels in Nederland. De adviseur bij de NVM Hypotheekshop is met recht een 'specialist' in hypotheken. En die deskundig heid krijg je niet zo maar. Iedere adviseur moet voldoen aan strenge eisen en heeft een gedegen opleiding achter de rug. Daarnaast Een hypotheek moet exact bij iemands levenssituatie passen. Bij de keuze voor een hypotheek is persoonlijk advies op zijn plaats. De adviseur van de NVM Hypotheekshop helpt bij het maken van die keuze. krijgteen NVM Hypotheekshopadviseur per manente nascholing en volgt hij of zij nauw gezet de ontwikkelingen op de hypotheek markt. Dat biedt een waarborg voor kwali teit en betrouwbaarheid. Zo kan hij voor u een geldplan maken dat bij uw huis èn uw leven past. Persoonlijk advies Voor de berekening van zo'n persoonlijk geldplan maakt de NVM Hypotheekshop adviseur bovendien gebruik van een geauto matiseerd hypotheek-vergelijkings programma: het NVM-Stappenplan. Met behulp van dit programma selecteert hij de voor u beste hypotheekvorm. Het resultaat van de ene stap bepaalt de manier waarop de volgende verloopt. Eerst wordt gekeken naar wat iemand wil betalen om te kunnen wonen. Daarbij houdt de adviseur rekening met het persoonlijk inkomen, belasting voordelen, aflossingswijzen, voorwaarden en verstrekkingsnormen. Uitgaan van het rente percentage alléén is bij een hypotheek berekening niet voldoende. Het is belangrijk van tevoren te bepalen hoeveel iemand maandelijks aan lasten kan en wil betalen. Nu, maar ook in de toekomst. Zo wordt voorkomen dat de klant over enkele jaren geldproblemen krijgt. Iedere maand meer uitgeven dan het budget toelaat geeft geen woongenot. Bij de volgende stap in het advies vergelijkt de adviseur alle mogelijke varianten en aanbiedingen van geldverstrek- kers. Deze selectie gebeurt onafhankelijk van banken en verzekeringsmaatschappijen. Zo krijgt de klant de meest gunstige en boven- Stefan en Carla de Vries willen graag een koopwoning. Makkelijk is dat niet. De vraag naar betaalbare koopwoningen is hier groot en mijn budget is beperkt', vertelt Stefan Of het nu gaat over reizen, winkelen, computers, sport of wonen, over ieder onderwerp is op de elektronische snelweg wel informatie te vinden. Via Internet bent u snel geïnformeerd, nu ook over hypo theken. De NVM Hypotheekshop startte kortgeleden op het Net een eigen site: "http://www.nvm. hypotheekshop.nl". De home-page biedt de consument nieuws en achtergrondinformatie op het ge bied van hypotheken. Met de Internet-site wordt de mogelijkheid van direct contact met de NVM Hypotheekshop uitgebreid. Het be tekent een verdere verbetering van de dienstverlening aan de con sument. De site wordt dagelijks geactualiseerd. Stefan en Carla de Vries wonen op dit mo ment in een huurappartement ergens in het Brabantse land. 'Eigenlijk is dit appartement voor alleenstaanden. We zijn al geruime tijd op zoek naar een koopwoning', vertelt Stefan. 'Makkelijk is dat niet. De vraag naar betaal bare koopwoningen is hier groot en mijn budget is beperkt. De vraag is ook altijd hoeveel je voor een woning kunt uitgeven. Ik heb inmiddels geleerd dat daar behalve de hoogte van de rentetarieven nog van alles bij komt kijken. We zijn dus nu wel toe aan het advies van een deskundige. Via Internet kwam ik uit bij de NVM Hypotheekshop. We ken den deze organisatie wel, maar zijn er eigen lijk nog niet binnengestapt. Nu ze ook op Internet zitten, heb ik hun homepage eens opgeroepen, da's wel zo makkelijk'. De site van de NVM Hypotheekshop blijkt een schat aan informatie te bevatten. De belangrijkste hypotheekvormen worden uit gebreid toegelicht en de actuele rentestanden van een groot- aantal geldverstrekkers zijn weergegeven. Daarnaast is er een uitge breide nieuws- pagina waarin tal van zaken over het kopen van een woning en de finan ciering ervan zijn opgenomen. Er zijn nog meer pagina's: een met de tien meest ge stelde vragen over hypotheken, een zeer informatieve pagina over huis en fiscus on- der de titel 'fiscaal' en een pagina met een compleet overzicht van alle adressen van NVM Hypotheekshops in Nederland. Dein- formatie wordt dagelijks geactualiseerd. 'Ik had natuurlijk heel wat vragen en die kon ik via E-mail al stellen. Maar we vinden beiden toch dat hypotheekadvies maatwerk is', ver telt Stefan verder. 'Daarom hebben we een afspraak gemaakt. Dat kon via diezelfde Inter- net-pagina. Advies-op-maat Stefan en Carla de Vries zijn op bezoek gegaan bij de NVM Hypotheekshopadviseur, die slechts een paar straten vanaf hun appar tement kantoor blijkt te houden. Stefan: 'We zijn erg enthousiast. De adviseur liet ons niet alleen zien wat de mogelijkheden nu waren, maar vooral ook de beperkingen. Waar we eventueel in de toekomst problemen mee zouden kunnen krijgen en hoe we dat kun nen voorkomen. We kregen een advies-op maat, waarvan de koopwoning de basis vormt. We weten nu zeker dat een eigen woning er binnenkort voor ons in zit. Ook is het een veilig gevoel dat je zo'n woning ook in de toekomst kunt blijven betalen en dat je zo een basis legt voor een goede pensioenvoorziening. Daar had ik nooit aan gedacht. En dat allemaal door via Internet even een afspraak te maken'. I Op de velden lengde Oude U naam met vee [voormalige K< [Tazmanian DeA P?C Jammerkai kaar. Ook de [Boys, True Col< Kleintje Bier er fitot het veld va ileeftijdscategor de eerste plaats In de jongste den slechts E Ukkies tot de speelden drie l De Debutandj< den zaten en E stuk groter vo( De Da Costaschool was één van de vele die in de afgelopen weken aan een project rond de Kinderboeken week werkten. De afsluiting ervan was vrijdag, waarbij de lokalen en vertrekken van het schoolgebouw associaties opriepen met De

Soester Courant | 1996 | | pagina 16