VAN SOEST uk msili Bosboom Zwart Mul Co BlïiU „Selamat lalan Tour" wmm m ni sponsor u PROCAR Procar is 'n beetje S.O.Soest... Roest-Soest, 'King of the Road' in Nederland Toon van der Linden, louter kwaliteit onder kurk BBS Soest ROEST jac. de bruin VOORTJES SERVICECENTER BEUKENLAAN GOMMERS VAN EDE i VAN DORRESTEYN B' 0 0 0 n si! WOENSDAG 23 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 20 B.V. v/h Fa. H. v. ASCH Bodewes BOUW =53 Toon van der Linden BROUWER Systeembouw B.V. P.A. van den Dijsselb.v. BOSBOOM AUTOSCHADE WIJNHANDEL e.g. kerkhof bv PEKO B.V. WOONltaM! Vleescentrale Soest b.v. WASIEL STEITNER Bouw Maatschappij Uyland 035 - 601 60 55 Van Hengstum bv H. G. Dijkman Zn. KOGEVO BOUWBEDRIJF IVAN DEN HENGEL BV Li f Op zoeknaar financiële steun en toeverlaat? De Jong Accountants en belastingadviseurs! 1 GRONDWERKEN RIOLERINGEN SLOOPWERKEN STRAATWERKEN Zuidergracht 45 - Tel: 609 90 20 3760 AM SoASt Tal. 035 6018366 Fax 035 - 6016243 SUZUKI CHRYSLER Birkstraat 105, Soest, Telefoon 035 - 601 32 56 AANNEMINGSMAATSCHAPPIJ nieuwbouw - verbouw - reparatie - onderhoud A.A. van Breukelen en Zonen b.v. Van Straelenlaan 7, Soest, tel. 035 - 601 82 67 Slijterij r Wijnhandel voor gezelligheid... i/tip én voor al uw dranken? Qu Soesterbergsestraat 49, tel. 035 - 60124 90 Hartje Zuid - Soest uw partner in logistiek Nijverheidsweg 12, 3762 ER Soest Telefoon 035 - 601 05 44 rijwielspecialist GALLENKAMP PELSWEG 1 SOEST - TEL: 035 - 601 28 57 systeemplafonds inbouwverlichting Lange Brinkweg 34 - 3764 AD Soest Telefoon: 035 - 601 57 65 UW TOTAAL INSTALLATEUR loodgieterswerk, centrale verwarming electrotechnische installatie Laanstraat 34 a - Telefoon 035 - 601 24 72 Applikatiebedrijf - Schilderwerken Hartweg 70 - 3762 SG Soest - Tel: 035 - 601 35 66 Beukenlaan 27 - Soest - Tel. 035 - 601 68 35 Bi Birkstraat 105, Soest, tel: 035-6021102 OOÜÜt ooot OOf FC, Küyperstraat 26, tel 6021557 accountants belastingadviseurs Burg. Grothestraat 35 - Soest - Tel. 6016033 OaionderkMd loodgieters- en verwarmingsbedrijf en dakwerken korte brinkweg 37a - Soest - Tel: 035 - 601 43 32 Kraanverhuur tot max. 70 ton TEL: 601 66 65 (3 LIJNEN) "KO B.V. loodgieters- en verwarmingsbedrijf G.vandenPOLbv GasoKkrkMü SOEST van Lenneplaan 69, Soest, tel: 035 - 601 99 54 a c c o u ii tan t s bel astingadti S e u r s Burg. Grothestraat 28-30 telefoon 602 09 73 Groothandel in Vlees, Vleeswaren en Diepvriesprodukten Zuidergracht 16-18, Tel: 035-6012610 SLAAPSTUDIO - TAPIJT Lange Brinkweg 38 - 3764 AD Soest Telefoon: 035 - 601 96 00 Ons devies: BMU BOUWT SAMEN MET U! Postweg 57 - Soesterberg - Tel: 0346 - 350 504 GLASSERVICE Nieuwe Gracht 1 - Soest Koningsweg 18 - Tel: 601 59 33 601 57 59 apparatenbouw Dorresteinweg 65 - Tel: 602 03 64' VEEVOEDERHANDEL EEMLAND R. van Doorn J^rrA Birkstraat 125a - 3768 HE Soest - Tel: 033 - 461 87 14 AANNEMINGSBEDRIJF IS GEMETSELD PLASWEG 24 - TEL: 035-6019666 SCHOOL BOEKHANDEL SOEST Industrieweg 27 Telefoon: 035-6022388 Van Weedestraat 42-44 Soest Tel: 035 - 601 81 09 Havenstraat 120 Bussum Tel: 035 - 693 38 06 Werkplaats en kantoor: Veldweg 2c- 3764 CP SOEST Postbus 3204-3760 DE SOEST Tel: 035-6021065 Fax: 035-6026120 ftoutique Bloemsierkunst c'eslfleurs Steenhoffstraat 1 - Soest Telefoon: 035 - 6012455 De banden van Procar met S.O.Soest zijn hecht te noemen en bestaan al vele jaren. Vader en oprichter André van den Dijssel was wonderlijk genoeg zelf geen echte voetballiefhebber, maar had wel veel respect en sympathie voor de inzet van de vrijwilligers, die zich met een grote dosis clubliefde voor de grootste sportorganisatie van Soest inzetten. 'Senior' van den Dijssel is helaas niet meer onder ons, maar de genegenheid voor het sportieve blauw-witte legioen aan de Bos straat-Oost is door André 'junior' - en ge lukkig voor S.O. Soest - overgenomen. De jonge directeur voetbalde wel en was jaren lang een gewaardeerde kracht in het eerste. Als de nieuwe 'aanvoerder' van Procar koes tert hij de relatie met 'z'n ouwe duppie' met zorg. In juni kwam zijn moeder naar de Industrie weg om er de eerste paal te slaan in verband met de op handen zijnde uitbreiding, waar het bedrijf hard aan toe was. Niet alleen omdat de groei van Procar zelf erom vroeg, ook de gevolgen van de talloze genomen maat regelen in het kader van de heersende milieu wetten, noodzaakten Procar naar meer me ters om te zien. Twee jaar geleden sleepten zij de milieuprijs van de provincie Utrecht in de wacht. Het is, zo vermeldt de officiële oorkonde die in de hal tegenover de receptie hangt, "een beloning voor origineel en innovatief denken en een stimulans voor een beter milieu". Van den Dijssel is er best trots op: "Al die voorzieningen kosten wel vierkante meters. De producten moeten alleen al uit veiligheids overwegingen gesepareerd worden opgesla gen; het zijn allemaal afdelingen, gerealiseerd door scheidingswanden. En waar vind je dat verlies aan meters terug in je bestaande hal len?" De oplossing lag dicht bij huis en, lo gistiek gezien, nog tamelijk goed bereikbaar ook. Glöckner Bamaco aan de Koningsweg vertrok en die vrijgekomen ruimten pasten precies in het Procar-toekomstplaatje. Ook Centrilab kon wel een beetje missen, waar door er een mooie verbinding tussen de twee complexen tot stand kan worden gebracht. In juni van dit jaar dreef mevrouw Van den Dijssel, keurig geregisseerd door de kraan machinist de eerste paal de grond in. Vol gend jaar moet alles klaar zijn. Tegelijk met de viering van het 45-jarig be staan van Procar. Dan zal er aan de Konings weg een groot distributiecentrum zijn verre zen, van waaruit de talloze reinigings- en onderhoudsmiddelen uitwaaieren over heel Europa. Daarvan komt 50% in de auto branche terecht. De andere helft vindt een bestemming bij de industrie en de overheid. Er zit een geweldige progressie in de omzet ten 'onder private lable'. Dat betekent dat Procar voor anderen produceert, verpakt en verzendt. Een loon-afvulactiviteit derhalve voor derden. Soms krijgen ze alles, tdt en met de dop van de flacon, aangeleverd, maar vaak moet er voor elk onderdeel zelf inkoop worden gepleegd. De kans is groot dat ook u ergens op een plank in de keuken, schuur, garage of werkplaats, zonder het te weten, een Procarproduct hebt staan met een 1 ver rassend bekende merknaam op het etiket. Naast onderhouds- en reinigingsproducten beweegt het bedrijf zich ook op de markt van preparaten die kleding waterafstotend maken. Procar levert zelf niets aan de consu ment. Alles verloopt via agenten. Er werken 99 mensen aan de Industrieweg, maar hele maal exact is dat niet te zeggen. Dat hangt mede van de seizoensdrukte af. Het personeelsbestand zit, met tijdelijke krachten erbij, vaker boven dan onder de honderd. De 35-jarige directeur werkt met die hele club keihard aan de toekomst van het bedrijf dat zijn vader bijna 45 jaar gele den aan Grote Melmweg startte. Jeugdig elan is hem niet te ontzeggen en dat hij plezier in zijn werk heeft, is hem goed aan te zien. Zijn belangstelling voor 'de voetbal' is groot gebleven. Ais we vaststellen dat Procar een béétje S.O.Soest is, vindt niemand dat erg, denken wij. Het is een glanzende relatie die al meer dan 30 jaar bestaat... Industrieweg 30-32, Soest, tel. 601 28 90 I V' accountants belastingadviseü De spreekkamer waar we zitten is dik wijls het rustige toneel voor gesprekken over financiële zaken. Veelal belasting technisch van aard, de fiscus kijkt nou eenmaal in dit soort gebouwen altijd over alle schouders mee, maar het kan ook over heel wat anders gaan. Zoals bij startende ondernemers. Dan is er nog niet eens een bedrijf, maar moet de man of de vrouw, die te gast is bij De Jong, nog helemaal beginnen. Verstandig om dan in zo'n kamer je licht eens op te ste ken. Aan de wand tussen de twee hoge ramen, die uitzicht bieden op de drukke Burgemeester Grothestraat, hangt een royaal folderrek. We hebben al koffie, "meneer komt er zo aan" werd erbij hoffelijk bij verteld. We vliegen langs een paar titels van brochures en fol ders: "Met een accountant draai je beter", "Met een accountant start je beter", "Rente vrij sparen", "Verzuimpreventie", "Werkge legenheidsbeleid", "Rente- en dividend vrijstelling"... Een accountant is blijkbaar van veel meer markten thuis dan we doorgaans denken. Het is allemaal fraai drukwerk en de teksten lezen prettig. Onze gesprekspartner, één van de twee gebroeders De Jong, beves tigt al direct na binnenkomst de vermoedens. Accountants zijn bewakers van lopende za ken, meedenkers en adviseurs als het om nieuwe wegen gaat die ondernemers willen inslaan, of steungevende leidsmannen voor starters die zich voor een compleet nieuw avontuur geplaatst zien. Vandaar dat 'beter draaien' en dat 'beter starten'. Of we die fol ders mee mogen nemen. "Uiteraard, wantje kunt nooit weten..."De Jong is één van de bekende en ervaren accountantskantoren in Soest. Achter een groot bord in de tuin voor het rustieke pand in de Burgemeester Grothestraat, dat vol staat met cijfertjes, deel- breuk-, wortel-, op- en aftrek- en leestekens, werkt een team van tien mannen en vrouwen voor hoofdzakelijk kleine en middelgrote on dernemingen. Ze regelen daar de fiscale za ken voor, stellen de jaarrekening op, houden de administraties bij en praten, als het even kan, eens per kwartaal bij met hun cliënten. De heer De Jong stelt er prijs op mee te mo gen denken, hij wordt graag op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen, de plan nen en de resultaten van een bedrijf. De Jong: "Je zou het 'vinger aan de pols' kunnen noemen. Van de bedrijven waarvoor we ook de administratie mogen verzorgen is het natuurlijk gemakkelijker om alles op de voet te volgen, dan van zaken waarbij dat niet het geval is. We signaleren achterstallige betalers en waarschuwen de klant ervoor, die dan maatregelen kan nemen of we constate ren dat iets absoluut niet loopt in een assorti ment. Dat hoeft een klant niet altijd meteen door te hebben. Vooral als het een ingewik keld breed assortiment is wordt 'stilstand' vaak te laat ontdekt Wij zitten daar met onze com puter-benadering sneller bovenop. Het maakt ons vak interessanter. We zijn werkelijk zeer geïnteresseerd"Hetzelfde geldt voor de star tende ondernemer. Vaak jonge mensen die ergens mee willen beginnen, maar bergen pro blemen op zich af zien komen. Accountants zijn wel degelijk de juiste mensen die in het woud van regels en voorschriften de weg kun nen wijzen. En dan komt later die hulp wel, bij de jaarrekening, de balans, de aangifte, de administratieve afwikkeling. Om de tarieven hoeft niemand het te laten, vernemen wij van De Jong. "Een goed begin is het halve werk en dat kan bij ons zijn." Jong geeft een Nieuwsbrief uit, onderhoudt de communicatie met zijn 'afnemers' op een moderne wijze. Het kantoor is lid van de NOVAA, de Nederlandse Orde van Accoun tant-Administratieconsulenten. Neem contact op met De Jong, als u een financiële steun en toeverlaat zoekt. Burg. Grothestraat 35, Soest, tel. 602 60 33 In een land waar Rotterdam "The Gateway to Europe" wordt genoemd is het zeker niet misplaatst om de titel "King of the Road" toe te kennen aan een bedrijf dat dagelijks met een vloot van ruim 50 vrachtwagens, waarvan 30 combinaties, duizenden tonnen goede ren van A naar B tot en met Z en an dersom verplaatst. Roest-Soest, Euro pees, maar vooral Nederlands, met fre quente uitstapjes naar België en Luxem burg. Je vindt de uitvalsbasis voor de vijftig impo nerende Roest-Soesters in de buitenbocht van de Nijverheidsweg. Een opvallend goed op geruimd voorplein met in het midden een Terminal Station. Om de hoek de hoofdin gang voor de trap naar de kantoren boven. We ontmoeten halverwege de heer Piet Roest, directeur-eigenaar van het kilometers vretende vrachtbedrijf. Zijn ruime kantoor is al even efficiënt ingericht als het voorplein van zijn bedrijf. Het getuigt van gevoel voor organisatie. Piet Roest wil dat wel bevesti gen: "We zijn wat de winst betreft een mar ginaal bedrijf, organisatie en planning zijn de absolute kurken waarop dit soort onder nemingen drijven. Dagelijks worden we ge confronteerd met nieuwe maatregelen die ons bepaald niet in de kaart spelen. Hoewel u dat misschien niet meteen bij ons zoekt, bestaat vooral het kantoorteam uit zeer crea tieve mensen. De planner is, voor de hand liggend, de meest gewichtige. Van hem wordt verwacht dat 'ie 't onderste uit de kan haalt. Zo weinig mogelijk kilometers met zo veel mogelijk lading. Zowel heen als terug. En geloof me, daar komt veel voor kijken. Ie dereen denkt hier in kubieke meters." De 'geschreven' historie van Roest-Soest reikt tot in 1914. Het was Willem Roest, overgrootva der van de huidige Piet, die een expeditie bedrijf begon aan de Lange Brinkweg. Hij 'sleepte' zand, meel, grind en. noem maar op van over de Eem zijn dorp in. Met 1 PK en een kar op houten wielen met ijzeren ban den eromheen. Later ook drie maal per week van Utrecht naar Soest. Tolgeld moest'ie be talen, wel een paar keer. Tijd om te slapen was er nauwelijks. We slaan de oorlogstijd maar over. In 1946 was er één vrachtwagen, een Dodge. In 1948 deed Willem de zaak over aan zijn zonen Willem en Henk: "Fa. Gebr. Roest". Ze namen een Transport bedrijf in Baarn over, twee jaar later kwam daar nog een grote opslagschuur bij. De Roes ten groeiden uit naar vijf vrachtwagens. Er werd inmiddels ook in verhuizingen gedaan. Waarom ook niet. Toen de huidige eigenaar in 1962 aantrad, expandeerde de zaak pas echt goed. Het moest ook wel. De ontwikke lingen in transportland gingen razendsnel. Via 26 vrachtwagens, in 1969, kwam het huidige aantal van 50 al aardig in zicht. De naam veranderde in het korte, maar krachtige 'Roest-Soest", het verhuizen werd aan colle ga's overgelaten, er werd naar specialisme gestreefd in het beroepsgoederenvervoer. Dat is mooi gelukt. Aan de Soestef Nijverheids weg staan twee majestueuze hallen, één van 7.000 m2 en één van 6000 m2. Driedimensionaal gezien heeft Roest de be schikking over bijna 75.000 m3 op- en overslagruimte. Een indrukwekkend bedrijf. Het zijn niet alleen de auto's in de eigen kleu ren blauw en geel die u onderweg op de au to's van Roest-Soest aantreft. Ze rijden ook voor vaste klanten als Procar, Mercurius en Jacques Hermans. Alleen op de cabines is dan het logo van de vervoerder te lezen. Wat 'erachteraan' komt, de 'afzetbakken', zijn volledig uitgemonsterd in de huisstijl van de klant waarmee Roest-Soest op contractbasis samenwerkt. Sinds de afschaffing van de 'plaatselijke vergunninghouders', waarmee ook het fenomeen 'lijndiensten' kwam te ver vallen, zijn bedrijven als Roest-Soest 'van- huis-tot-huis'-bezorgers geworden. En, zo als dat heet, 'just in time'. Service, service en nog eens service. Vooralsnog zijn het zijn eigen chauffeurs en chauffeuses ("ik heb vier hele beste!") die hem er door heen helpen met vindingrijk en zo eco nomisch mogelijk rijden. Ver weg van de files ("ze zijn er meesters in"), wei nig kilometers, goede beladingsgraad. Roest vindt zijn weg wel. "King of the Road", vanuit Soest. Nijverheidsweg 12, Soest, tel. 601 05 44 Vroeger was het een bestelwagen, tegen- woonlig is het een kleine vrachtauto - met zo'n grote fles erop - die we regel matig door en rond Soest zien rijden. De gezellige slijter Toon van der Linden uit Soest-Zuid groeit gestaag. Geen won der ook. Nog maar een paar jaar gele den opende de alom bekende Slijterij- Wijnhandel een geheel nieuw opge trokken pand op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Gallenkamp Pelsweg, reorganiseerde hij zijn maga zijnen in een eerder nieuwgebouwde loods op hetzelfde adres en breidde hij onder andere zijn assortiment wijnen belangrijk uit. Logisch toch dat genieters Toon weten te vinden! Toon van der Linden is ook groothan del. Voor de horeca in de buurt. Hij le vert grootscheeps aan bedrijven, aan verenigingen en bij evenementen is hij altijd haantje de voorste. Als we hem bezoeken is Toon net terug van vakan tie en beginnen de Gildefeesten op de volgende zaterdag. Twee schitterende wijnen staan opvallend vooraan in de winkel. Een mooie rode Franse, 'Cöte de Roussillon Villages', en een frisse Duitse witte, een 'Bereich Bemkastel' (Moser-Saar-Ruwer). Beide met een speciaal etiket: dat van het Groot Gaes- beeker Gilde of Sint Aechten Schutters gilde van Soest. Deze in samenwerking met het Gildebestuur geselecteerde wij nen werden zowel in de feesttent, on der de mast waarop de beroemde vogel wachtte tot hij door de Koning weer neergehaald, als in het Gildehuis ge schonken. 'Toon van der Linden voor gezelligheid'. Het staat in zijn adverten ties, op zijn folders en prijslijsten, zijn visitekaartje. En dan zal het toch wel zo wezen. Wie een feestje wil bouwen kan bij Toon terecht. Niet alleen voor het natje, zeker ook voor het droogje, want Toon bemiddelt als compleet catering bedrijf; zelfs de stoelen en tafels die u tekort komt kunt u in ongebreidelde aantallen van hem betrekken. En bar's, en bartafels, -krukken, biertaps en glas werk in alle maten. Partyservice, met veel adviezen. Want een partijtje of bruiloft, receptie of familiefeest goed op touw zetten is een vak, zo niet een ware kunst. Zonder een goede ambiance ben je ner gens. Zelfs een eenvoudige barbecue met het beste vlees en de zaligste dran ken kan te vroegtijdig eindigen als bij voorbeeld de ingrediënten in de ver keerde volgorde op tafel, of op schoot, komen of als een en ander te lang duurt.' Een goede voorbereiding is vaak het halve feestwerk. Toon weet van wan ten; u kunt hem van alles vragen. Een slijter is veel meer dan een kenner van dranken, hij weet vooral ook hoe er- mee om moet worden gegaan en wan neer... Toon van der Linden is gediplo- meerd licquorist en idem 'bieroloog'. Dat is ook wel nodig met zo ontzettend veel soorten, merken en smaken op de planken De ruime winkel op dat be kende hoekje bij het winkelcentrum Hartje-Zuid glinstert je al van verre tegemoet. Wanden vol wijnen met lief lijke aanbiedingen, bier in overvloed welk merk ontbreekt? Een schat aan li keuren in heel kleine, maar ook in royale flacons. Alles overzichtelijk met goede informatie erbij. 'Slijten' is niet alleen verkopen, een fles over de toonbank schuiven kan iedereen, slijten is ook praten over je product, informeren, uit leggen. Hoe gemaakt, waar vandaan? Dat mag u van Toon verwachten. U zult er niet in worden teleurgesteld. Veel meer dan een halve eeuw - op 24 au gustus j.1. bestond de zaak 61 jaar - be dient de familie Van der Linden ons onvolprezen dorp. Met producten die het leven gezelliger kunnen maken. Maar waar altijd die zo goedbedoelde slogan 'geniet, maar drink met mate' bij- hoort. Soesterbergsestraat 49, Soest, tel. 601 24 90

Soester Courant | 1996 | | pagina 20