rd\j olumbus h mmers Beveiligingssysteem slaat aan Onderzoek borstkanker in Soest ACTUEEL I' Van 24 t/m 30 oktober houden we 7 dagen lang speciale actiedagen van Het oog Raad start procedure voor kantoor aan Vredehofstraat Insulinde zoekt nog mensen voor woonproject Braamhage Werk aan de weg in Soest PAGINAj:WQENSDAG 23 qKTObeR 1996 SOESTER COURANT PAGINA 7 Aantal inbraken De Grachten drastisch afgenomen MHHHnHPi tfST WIJN HEVIGNAC 5/6 H. 35.00 CdK opent De Grachten op 29 november Mógelijk kantoor Arbodienst op bedrijventerrein Voor vrouwen van 50 tot 69 jaar Extra geld voor Museum Oud-Soest en Artishock kwaliteits kleurenfoto's Mobiel buitenbad bij Aqua Indoor al van de baan l\ MERK waardige "DAGEN I De specialist aan het woord Collectanten nodig voor Brandwonden Stichting Reeks bekeuringen op A.P. Hilhorstweg Betrapte autokraker laat buit achter Inbraak in huis Weegbreestraat Apparatuur weg bij inbraak woning Soesters gewond bij fietsbotsing 70 59 9.30 tot 17.00 uur. 6,75 :s opgezette '1 .5 57 ment 50,- p.pers ;erdag 9.30-17.00 uur e voorraad strekt. Ballotlaan 3-a jouw en zonnig dakterras keuken, balkon en entree. Dkamers, doucheruimte en ing: vaste trap naar zolder maisonette circa 340 m3. s. Soesterberg: gemoede- htige omgeving, gezellige lijk gezien in het bezit van itrale ligging. iestraat 111 /flat 204 •artement (midden-front) i grandioos uitzicht op tuin, :ij. Prachtige, bosrijke om- i openbaar vervoer binnen kamer, balkon, 2 slaapka- ken en toilet. Zonwering en •en. Prima staat van onder- Elke maand melden zich nieuwe bedrijven aan, die meedoen aan het ollectieve beveiligingssysteem op het bedrijfsterrein De Grachten, dat in augustus in werking trad. Ook bedrijven aan de andere kant van de koningsweg hebben belangstelling getoond en afgelopen week heeft zelfs de Mavo Soest geparticipeerd in het beveiligingsproject van de iirma VNV-beveiligingen uit Zeist. 'Sinds het beveiligingssysteem in wer king is getreden, is het aantal inbraken drastisch afgenomen", vertelt Monique Goossensen, bestuurslid van de Stich ting Bedrijvenkring De Grachten. "De regiopolitie van Utrecht houdt ons voortdurend op de hoogte van de cij fers." "Het beveiligingssysteem bestaat uit een collectief gedeelte waar alle bedrijven aan mee doen. Daarnaast kunnen be drijven zelf aangeven of ze nog andere veiligheidsmaatregelen willen nemen. Daarbij kan ook worden samengewerkt met andere firma's." De bedrijven van De Grachten betalen allemaal mee aan de surveillerende beamten van VNV-beveiligingen. Vooral 's nachts en in het weekeinde rij den zij met een auto over het terrein. Kentekens van verdachte auto's worden genoteerd en bewakers zijn alert op openstaande ramen en brandende lich ten. "Verder worden ondernemers niet meer uit hun bed gebeld als er loos alarm is", zegt Monique Goossensen. "Als het alarm afgaat, neemt de meld kamer contact op met VNV-beveiligin gen. Zij gaan eerst kijken of er werke lijk iets aan de hand is. Ik heb me laten vertellen dat hét alarm in bijna tachtig procent van de gevallen loos is. Pas als er echt iets is, wordt de ondernemer zelf gebeld." Tevreden De deelnemende bedrijven zijn erg te vreden over het beveiligingssysteem. Monique Goossensen: "Vooral toen De Grachten nog bouwterrein was, werd er veel gestolen en ingebroken. Als bedrijvenkring proberen we collectieve oplossingen te vinden voor problemen. Een goede inbraakpreventie is er daar één van. Aan het eind van het jaar ho pen we een complete beveiliging te heb ben. Hoe meer bedrijven zich aanslui ten, des te goedkoper het wordt om de mensen van VNV-beveiligingen te laten surveilleren. Ook de Soester Zakenkring Nieuwe panden op bedrijventerrein De Grachten. De ondernemers werken sa men aan de veiligheid. Foto: Goos van der Wilt. stimuleert bedrijven zich bij de beveili ging aan te sluiten." De gemeente heeft inmiddels toestem ming verleend voor het plaatsen van handbediende draaibomen op de Nieuwegracht. De gemeente trekt 9500 gulden uit voor de extra beveiliging. Door de slagbomen te plaatsen, wordt het aantal vluchtroutes voor inbrekers beperkt. De bomen zullen door het beveiligingsbedrijf dagelijks rond 19.00 uur worden gesloten en rond 6.00 uur weer worden geopend. Brandweer en politie krijgen een sleutel, zodat zij te allen tijde het terrein op kunnen. Op vrijdag 29 november wordt bedrijventerrein De Grachten offici eel geopend. Voor de handeling komt jonkheer mr. P. Beelaarts van Blokland, commissaris der koningin van de provincie Utrecht, naar Soest. Om 16.00 uur is de ontvangst in het pand van de Asbo-groep aan de Zuidergracht 45. Een half uur later lopen de genodigden in optocht en begeleid door het Groot Gaesbeeker Gilde naar een van de slagbomen, waar de officiële opening zichtbaar wordt gemaakt. Daarna is er bij de Asbo een receptie. De Stichting Bedrijvenkring 'de Grachten' is aan het onderzoeken of er onder haar leden genoeg be langstelling bestaat voor de vesti ging van een dependance van de Arbodienst Gooi en Eemland in Soest. "Als er genoeg belangstelling is van bedrijven komt er een ruimte voor de Arbodienst in een van de gebouwen", vertelt Petra Thomas, vice-voorzitter van de Grachten. "Op dit moment kunnen mensen zelf kiezen of ze naar de Arbodienst in Hilversum of in Amersfoort gaan." s met uitgesproken sfee; utte, aangelegde tuin, vet- n fraai bijgebouw (ooc m3 met schuifpui, toilet ei totaal 580 m3. Oppervlac ving met parketvloer, lu» pparatuur, bijkeuken, ke- rdieping: 3 slaapkamer;, douche en 2e toilet. C.v izing, Merbau kozijnei, Het geheel valt als prak ;eren. 16 e villa met garage (ca. 41 et zuid-westen. Grondop cntlokatie en ruimte in he tot een ijzersterke combi praktijk aan huis. ge living (ca. 50 m3) me ten tuin, half-open moder- 'apparatuur, bijkeuken, to ng: 2 royale slaapkamers, Jime badkamer en over- zolder met mogelijkheid derheden: plavuizenvloer en luxe wand- en plafond- k licht huis met een maxi-, Op 30 oktober begint in de ge meente Soest de tweede ronde van het bevolkingsonderzoek naar borstkanker. Alle vrouwen van 50 tot 69 jaar krijgen hiervoor de ko mende maanden een uitnodiging. Het onderzoek vindt plaats in een verplaatsbaar onderzoekscentrum. Twee jaar geleden werden de Soes ter vrouwen nog uitgenodigd om naar Utrecht te komen voor het borstonderzoek. Borstkanker is in Nederland een groot gezondheidsprobleem. In 1994 werden 10.000 nieuwe gevallen van borstkanker ontdekt en overleden 3.500 vrouwen aan de gevolgen van deze ziekte. Door borstkanker met behulp van röntgenfo to's in een vroeg stadium op te sporen, wordt de kans op genezing aanzienlijk groter. Bij vroege opsporing is ook va ker een borstbesparende behandeling mogelijk in plaats van borstamputatie. Op de borstfoto's zijn heel kleine afwij kingen te zien die men zelf niet kan voe len. Om de foto's te maken is maar heel Zowel Museum Oud-Soest als de Vereniging Artishock krijgen de ko mende drie jaren extra financiële steun van de gemeente Soest. Dit heeft de raad bepaald bij de behan deling van de begroting voor volgend jaar. Volgend jaar kan het museum al re kenen op een bedrag van 25.000 gul den, het jaar daarna op 16.000 gul den en in 1999 wordt nog eens acht duizend gulden overgemaakt op de bewaarders van het historische cultuurgoed van Soest. Een eerdere motie om het museum jaarlijks 25 mille extra te geven, haalde het niet. Met het extra geld, dat nu is toege zegd, kan de uitbreiding van het mu seum, dat is gevestigd in het St. Jozefgebouw aan de Steenhoffstraat, worden uitgebreid. Ook Artishock, een andere huurder in hetzelfde pand, krijgt een aflo pende bijdrage van de gemeente. In de komende drie jaren wordt 6.500, 45.00 en 2.500 gulden aan de vere niging betaald. Die is daardoor in staat de huurverhoging te betalen zonder dat daardoor tekorten ont staan. Van Artishock wordt wel ver wacht dat ze de komende driejaar de begroting zodanig bijstelt, dat exploi tatietekorten in de toekomst worden voorkomen. weinig röntgenstraling nodig. Door deelname aan het onderzoek kan borst kanker niet worden voorkomen. Ook kunnen niet alle gevallen van borst kanker vroegtijdig worden opgespoord. Pas in 1997 kunnen alle vrouwen in heel Nederland deelnemen aan het bevol kingsonderzoek. De vrouwen uit Soest kunnen zich nu voor de tweede keer la ten onderzoeken. Twee jaar geleden was de opkomst 75 procent. Het onderzoek wordt uitgevoerd door de Stichting Preventicon uit Utrecht, in samenwer king met de GGD Eemland en het In tegraal Kankercentrum Midden Neder land. Organisatie Het bevolkingsonderzoek is in principe bestemd voor vrouwen van 50 tot 69 jaar en vindt elke twee jaar plaats. Het is belangrijk om regelmatig deel te ne men, ook als bij het vorige onderzoek geen afwijkingen zijn gevonden. Dit jaar krijgen 4.200 vrouwen een uitnodiging van de GGD Eemland, op basis van gegevens uit het bevolkingsregister. Het gaat om vrouwen die geboren zijn in de periode 1927 - 1946. De uitnodigingen worden ongeveer twee weken van tevo ren verzonden, aan de hand van de postcode. Het borstonderzoek duurt ongeveer 30 minuten en is gratis. Het wordt uitge voerd door speciaal hiervoor opgeleide vrouwelijke laboranten. Alle cliënten krijgen binnen 14 dagen schriftelijk be richt van de uitslag van het onderzoek. Van alle onderzochte vrouwen is bij ge middeld één procent nader onderzoek nodig in het ziekenhuis om vast te stel len of werkelijk sprake is van borst kanker. Het onderzoek begint op 30 oktober en duurt tot eind januari 1997. Het onderzoekscentrum komt te staan op het parkeerterrein bij sporthal Beuken dal aan de Beukenlaan in Soest. De vrouwen uit Soesterberg kunnen zich de komende maanden in hun eigen woon plaats laten onderzoeken, in een ander onderzoekscentrum. Het is nog niet pre cies bekend waar en wanneer het onder zoek in Soesterberg zal plaatsvinden. Leeftijdsgrenzen Vrouwen jonger dan 50 jaar komen niet in aanmerking voor het onderzoek. Met röntgenfoto's is borstkanker bij jonge vrouwen nog niet zo goed op te sporen als bij oudere vrouwen. Bovendien komt borstkanker bij vrouwen jonger dan 50 minder vaak voor dan bij vrouwen van 50 jaar en ouder. Vrouwen ouder dan 70 jaar komen nog niet in aanmerking om gratis deel te nemen aan het borstonderzoek. Maar de verwachting is dat de bovenste leef tijdsgrens van 70 jaar vanaf 1997 enige jaren naar boven zal opschuiven. Bij wijze van overgangsregeling kunnen vrouwen van 70 jaar en ouder tegen betaling van fl. 75,- alsnog meedoen met het bevolkingsonderzoek. Wie hier voor belangstelling heeft, kan op werk dagen van 8.30 tot 16.30 uur een tele fonische afspraak maken met Preven ticon: (030) - 233 43 78. Wie de eigen bijdrage te hoog vindt, kan voor een te gemoetkoming in aanmerking komen. COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO SN VIDIO Zuidpromenade 15, Soest .Tol.: 601 28 74 De gedachte van de directie van Aqua Indoor om een mobiel buitenbad te gaan exploiteren kan over boord worden gegooid. Niet mogelijk, gelet op de geluidshinder, reageerde wethouder Ries van Logtenstein. Hij had maandagavond de gemeente raad op de hoogte gebracht van het idee van Aqua Indoor om buiten een zwem- voorziening te realiseren. Sinds de slui ting van het Soester Natuurbad heeft Soest geen openbaar openluchtbad meer. Op het terrein aan de Van Weer den Poelmanweg, waar momenteel wordt gebouwd aan Royal Pare, zou een buitenbad worden aangelegd, maar deze toezegging is vooralsnog niet verder ge komen dan woorden. Aan de Dalweg hoeft de bevolking niet te rekenen op een buitenbad, zo liet Van Logtenstein de raad woensdagavond weten. Een dergelijke voorziening zou, gezien het lawaai van badgasten, nooit de milieuwetten passeren. Helemaal niet nu sinds kort het dagziekenhuis van Medisch Centrum Molendael naast Aqua Indoor staat. 24 - 30 OKTOBER THAT STAY8 IN FASHION Koninginnelaan 22, 3762 DE Soestdijk Telefoon: 035 - 602 59 96 - Fax 035 - 601 27 40 Scheelzien Scheelzien is niet alleen een uiterlijk probleem. Scheelzien is een afwijking van de stand van de ogen. Onze ogen zitten naast elkaar in het voorhoofd. Bij scheelzien zijn beide ogen niet meer op hetzelfde punt gericht. Meestal ontstaat dit op jonge leeftijd, maar het kan ook bij volwassenen optreden. Bij kinderen kan door scheelzien "een lui oog" ont staan. Een lui oog ziet slecht en is alleen bij jonge kinderen tot ongeveer zes jaar met succes te behandelen. Daarom is het erg belangrijk om scheelzien op jonge leeftijd te "ontdekken" en te be handelen. Het luie oog Als scheelzien ontstaat op jonge leeftijd wordt meestal het afwijkende oog uitge schakeld. Dit in tegenstelling tot scheel zien bij volwassenen die dubbel gaan zien. Als de uitschakeling van het oog zich bij een kind een tijdje voortzet, ont wikkelt het "zien" in dit oog niet goed. Het wordt een lui oog. Dit kunnen wij nog verhelpen als we de juiste behande ling op tijd inzetten. In ieder geval voor dat het kind zes jaar is. Als de ogen om de beurt scheel kijken, is de kans op een lui oog klein. Ontdekken Bij kleine scheelzienafwijkingen kan het moeilijk zijn dit scheelzien te ontdekken. Juist deze kleine afwijkingen kunnen ingrijpende gevolgen hebben, zoals een lui oog. Deze kleine afwijkingen zijn al leen te constateren door gericht onder zoek. Tegenwoordig worden de ogen van zuigelingen en kleuters op de con sultatiebureaus onderzocht. Dit gebeurt door de consultatiebureau-arts. Als deze twijfelt, stuurt de arts de kinderen naar de huisarts die weer doorverwijst naar de oogarts. Wij doen dan uitge breid onderzoek naar de stand en de samenwerking van de ogen. Wij bestu deren de oogbewegingen en bepalen de gezichtsscherpte. Met oogdruppels ma ken wij de pupillen wijd om de ogen van binnen te bekijken. Zodoende kunnen wij zien of de ogen gezond zijn. Ook kunnen wij vaststellen of het nodig is een bril te gaan dragen. Dit onderzoek gebeurt in samenwerking met de orthoptist. Behandeling De behandeling van scheelzien en/of van een lui oog kan relatief lang duren. In het algemeen streven wij ernaar om eerst het luie oog te behandelen. Pas in een later stadium kijken wij of een oog spieroperatie noodzakelijk is. Een lui oog behandelen wij door het goede oog af te plakken. Zo oefent het luie oog meer en gaat weer beter zien. Soms is ook een bril nodig. Een bril zorgt ervoor dat het luie oog een zo scherp mogelijk beeld ontvangt. Regel matig controleren wij de patiënt om vast te stellen of de behandeling resultaat op levert. Oogspieroperatie Als afplakken of een bril niet het ge wenste resultaat oplevert, moeten de ogen van kinderen die scheelzien "recht gezet" worden. Dit doen wij met een oogspieroperatie. Bij deze operatie ver zwakken of versterken wij de oog spieren. Dit is afhankelijk van de oor zaak en de ernst van het scheelzien. De oogspieren zitten aan de buitenkant van de oogbol vast. Wij verzwakken de oog spieren door ze naar achteren te ver plaatsen. Om de oogspieren te verster ken, korten wij ze in. Deze operatie kan aan één oog plaatsvinden, maar ook aan beide. Bij kinderen doen wij de opera tie onder algehele narcose en meestal gebeurt het in dagbehandeling. Dat wil zeggen dat het kind dezelfde dag nog naar huis kan. Vaak geeft de operatie voldoende resultaat, maar in sommige gevallen is een tweede operatie nodig. M.B. Garcia Garcia dr. C.W.J.M. Storimans Oogartsen Medisch Centrum Molendael In Soest is nog behoefte aan collectanten voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Deze in stelling mag van 27 oktober tot en met 2 november geld inzamelen. In de genoemde periode houdt de Stich ting de Nationale Brandpreventie Week, waarbij zoveel mogelijk de publiciteit wordt gezocht. Ook nu is de slogan 'Stel, het is je eigen vel'. In 1995 brak in ongeveer zevenduizend huizen brand uit, hetgeen veel persoon lijk leed tot gevolg had. Bijna tachtig mensen kwamen om en achthonderd slachtoffers raakten gewond. Door an dere oorzaken liepen vorig jaar nog eens 50.000 mensen brandwonden op. De 25-jarige Nederlandse Brandwon den Stichting wil de opbrengst van de collecte besteden aan de realisering van haar doelstellingen. Dit zijn verbetering van behandelingen, wetenschappelijk onderzoek, het voorkomen van brand wonden en het in stand houden van de huidbank. Verder is geld nodig voor nieuwe uitdagingen, zoals het voorko men en beperken van littekenweefsel. Ook wil de Stichting onderzoeken welke ondersteuning en begeleiding nodig is voor de patiënten, die naast blijvende lichamelijke gevolgen psychische proble men overhouden aan hun brandwon denongeval. Mensen die volgende week in Soest wil len collecteren, kunnen informatie in winnen en zich aanmelden bij Jan de Groot, Libel 19, tel. 6022169. De politie hield maandagmorgen tussen 08.00 en 09.00 uur een controle op de A.P. Hilhorstweg, tussen de Spiekerweg en de Hooiweg. Ter plaatse geldt een gesloten-verklaring voor al het niet- bestemmingsverkeer, maar zeven auto mobilisten negeerden het verbod. Ze kregen een proces-verbaal. Na een telefonische melding heeft de politie woensdagmorgen om twee uur een autokraker betrapt. Ze slaagde er evenwel niet in de jongeman aan te hou den. Qe onbekende dader maakte zich uit de voeten, nadat hij op de Albert Cuyplaan de politie ontdekte. Even la ter werden op de Rubenslaan spullen aangetroffen, die de jongeman op de Van Goyenlaan uit drie auto's had ont vreemd. Het betrof radio's en onder meer zonnebrillen. De spullen zijn te ruggegeven aan de eigenaars. Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een woning aan de Weegbreestraat. De 73-jarige bewoon ster ontdekte dat hij de complete audio- video-installatie had meegenomen en stelde de politie op de hoogte. Van een 32-jarige Soester is vorige week audiovideo-apparatuur gestolen. Ver antwoordelijk hiervoor is een inbreker die de woning aan de Weegbreestraat binnendrong. Op de Parallelweg raakten zaterdag middag twee fietsers uit Soest gewond toen ze met elkaar in botsing kwamen. Het ongeluk ontstond doordat de eerste, een 50-jarige man, plotseling naar links uitweek. De achter hem rijdende 44-ja- rige vrouw kon hem niet ontwijken. Beiden kwamen ten val en liepen daar bij kneuzingen en schaafwonden op. Het gemeentebestuur van Soest gaat een artikel 19-procedure star ten om de vestiging van een kantoor op perceel 7 van de Vredehofstraat mogelijk te maken. Dit is woensdagavond besloten. Een meerderheid van VVD, CDA, PvdA, BAM en GPV/SGP/RPF stemden in met het voorbereidingsbesluit. Op het perceel rust nu nog een woon bestemming, maar de Baarnaar A.F. de Swaan wil op de begane grond een kan toor vestigen. De eerste verdieping zal gebruikt blijven worden als woning. De kwestie speelde al eerder, omdat omwonenden een schorsingsverzoek hadden ingediend van de kapvergun- ning die de gemeente aan Swaan had verleend. De rechter heeft dit later in getrokken, waardoor de ondernemer niet verplicht is herbeplanting aan te brengen. Swaan was al aan het werk gegaan, na dat het college hem had gezegd in prin cipe geen bezwaar te hebben tegen de kantoor-vestiging. D66, Gemeente belangen Groen Soest en GL/PS von den dat het college onzorgvuldig te werk was gegaan door verwachtingen te scheppen bij Swaan. De grote meerderheid van de raad ziet evenwel geen bezwaren tegen een kan toor, mede doordat het karakteristieke pand door de inspanningen van het be drijf behouden blijft, aldus de PvdA. "Het wordt er alleen maar mooier op." Dat er bomen zijn gekapt, heeft volgens de WD geen ernstige aantasting van het woongenot van de buren tot gevolg. De liberalen stelden verder dat het aan tal bezoekers van het kantoor niet zoda nig is, dat de buren te vrezen hebben voor overlast. De woongroep Insulinde heeft nog enkele plaatsen vrij voor het project van vijftien wooneenheden bij Braamhage. Dit meldt het bestuur van de verenigde Indische Neder landers. De leden van Insulinde, die tussen de 50 en 67 jaar oud zijn, willen de laatste fase van hun leven doorbrengen met mensen die dezelfde achtergrond hebben, herin neringen delen en cultuur en tradities in stand houden. Na een lange zoektocht kreeg Insulinde in april van dit jaar de steun van het Soester gemeentebestuur. Besloten werd dat nabij vijftien woningen voor leden van Insulinde zouden worden gereali seerd. Daarbij werd de voorwaarde ge steld, dat op 1 januari 1997 goedkeuring moet zijn gegeven aan het project. Insulinde heeft nog niet voor alle vijfien woningen kandidaten. Belangstellenden wordt daarom verzocht contact op te nemen met de secretaris D. Burgemees ter, De Akkeren 64, 3762 AT Soest, tel. 6020148 (of 013-5133619). Belangstellenden moeten een Indische achtergrond hebben, tussen de 50 en 67 jaar oud zijn en gemotiveerd en bereid zijn mee te denken en te helpen bij de voorbereidingen voor het project. Automatisering Koninginnelaan 42a - 035-6032266 PTT autotelefoons nu voor: GSM Pocketline Tango Pocketline Jazz Pocketline Darwin+ Pocketline Pascal 49,00 *1 128,00 *2 263,00 *2 322,00 *2 198,00 *3 148,00 *3 NMT Pocketline Amigo Pocketline Figaro *l In combinatie met een 1 jaar abonnement. *2 In combinatie met een 3 jaar abonnement (Super/Office). *3 In combinatie met een 3 jaar abonnement. Prijzen zijn incl. BTW en onder voorbehoud (geldig t/m 31-10-1996). Donderdag 24 oktober a.s. zijn wij de gehele dag gesloten, onze excuses voor het ongemak. h Van Weedestraat Er wordt nu gexyerkt op het gedeelte tussen de ETOS en de F.C. Kuiper straat. Ter plaatse zijn maatregelen ge nomen voor het fietsverkeer, het parke ren en de voetgangers. Fietspaden Het asfalteren van de fietspaden is vol tooid met het aanbrengen van rood as falt op de zogenaamde onderbanen van normaal zwart asfalt. Nu worden de aansluitingen van de fietspaden bij krui singen aangebracht. Dit betreft de vol gende gedeelten: Het fietspad langs de Koningsweg tus sen de aansluitingen Nieuweweg en Vrijheidsweg. Het fietspad van de Vrijheidsweg aan de zijde van het bedrijventerrein. Ook het vervangen van de grijze tegels door dikkere rode tegels gaat voort. In de komende weken gaat het om de vol gende fietspaden: Het fietspad langs de Steenhoffstraat tot het Kerkplein. Daarna wordt begon nen met het gedeelte langs de Middel wijkstraat vanaf de Molenstraat tot de Gouden Ploeg. Het fietspad langs de Steenhoffstraat vanaf het Kerkplein tot de Oude Raadhuisstraat. In november wordt ook gestart met het fietspad langs de Nieuweweg vanaf de Molenstraat tot de Parklaan. Het fietsverkeer wordt steeds over het fietspad aan de overzijde geleid. Deze week vinden verder de volgende werk- ffl zaamheden plaats: In Klein Engendaal wordt op de Wie lewaal de definitieve bestrating aange bracht en de Houtsnip bouwrijp ge maakt. Op het bedrijventerrein Soesterberg- Noord worden rioleringswerkzaamhe den afgerond. Wel zullen de riool- onderbrekingen in de Veldm. Montgomeryweg opnieuw worden geasfalteerd en zal de weg een dag af gesloten zijn. Het verkeer wordt dan omgeleid. De verharding voor de flats aan de Simon Stevinlaan in Soesterberg wordt opnieuw bestraat. Het opnieuw bestraten van de Lange Brinkweg tussen de Korte Kerkstraat en de Kruisweg verloopt voorspoedig. Deze werkzaamheden zullen - bij goed weer - nu tot eind oktober duren. Ter plaatse is doorgaand verkeer niet moge lijk. De woningen en bedrijven worden zo goed mogelijk bereikbaar gehouden. In de nacht van maandag 21 op dins dag 22 oktober zal de overweg Peter van de Breemerweg voor alle verkeer afgesloten zijn tussen 23.00 uur en 7.00 uur. Dit in verband met onderhouds werk door de NS. Het verkeer wordt omgeleid. In de wijken Klaarwater en Overhees legt de REMU glasvezelkabels aan. Ter plaatse van de werkzaamheden wordt van het verkeer extra oplettend heid gevraagd en een aanpassing van de snelheid. Dit in verband met de veilig heid van alle weggebruikers en degenen, die de werkzaamheden uitvoeren.

Soester Courant | 1996 | | pagina 7