m til roen licht voor afbraak Hoeksteen lerste lustrum schietvereniging I Soester ernstig gewond bij botsing Schuifdeurenshow in Dorpshuis Relatieconcert Sterrenberg Orgelconcert van Theo Hes as» IGemeente staat woningbouw toe \The British Lee': hobby en sport van Harry Wareman Meningen van lezers leactie van Soesterbergs Belang Helikopter-kijken in trek Kerkdiensten Medische dienst Griepvaccinatie Htdpverlenin^^Jj Dure gazonmaaier bij huis ontvreemd 'De Drie Eiken' WOENSDAG 30 OKTOBER 1996 Op donderdag 7 november Skiërs van start op kunstpiste in Brabantse Uden Op vrijdag 15 november om 20.00 uur m Informatie van Soesterbergs Belang Regels voor kopij van sportclubs Sportuitslagen Agenda OESTERBERGSE OURANT |Streven naar woningbouw op de ■locatie De Hoeksteen, zonder wijzi ging van het bestemmingsplan. De [Hervormde Gemeente te berichten [conform concept-brief nadat de (commissie ROVW daarmee ak koord is gegaan'. Eo luidt de beslissing van de gemeente Koest, naar aanleiding van de brief van E juli j.1. van de plaatselijke Hervormde Gemeente, met verzoek het gebouw te Logen afbreken voor woningbouw. De Irief was noodzakélijk omdat de ge beente in eerste instantie nee had ge- Ud, vanwege de nieuwe richtlijnen ge luidshinder. Deze stonden niet toe dat fop de plaats van De Hoeksteen woning bouw mocht worden gepleegd. Daar- loor werd de kerkeraad van de Her vormde Gemeente in een moeilijke |oek gezet. Intern lopen immers ook Procedures die elk afstoten van De Hoeksteen tegen gaan. Nu ook de ge beente geen medewerking zou geven, 0 het Samen op Weg-proces met de plaatselijke Gereformeerde Kerk wel is danig onder druk komen te staan. 1 die reden werd het verzoek op- lieuw gedaan en met nog meer redenen fcmkleed. De gemeente deelde telefo- Jiisch daarop mee dat zij het nog eens louden bezien of de geluidsproble- Bnatiek, zonder een wijziging van het Vigerende bestemmingsplan, kon wor- |jen opgelost. Op 7 oktober j.1. werd het besproken met buro geluid van de pro vincie, waarbij dhr. De Vries van de af peling Groen Milieu van de gemeente Boest aanwezig was. In dit gesprek «wam een opening om het zonder een bestemmingswijziging te doen, mits via fcen gedegen akoestisch rapport wordt aangetoond dat de geluidsbelasting van Jle nieuwbouwwoningen niet meer be- praagt dan 50 decibel. Uit eerder ge- Hane rapportages is bekend dat deze leiuidsbelasting voor De Hoeksteen la ger zal zijn, met andere woorden for meel is de weg vrij voor afbraak en ver koop van het terrein. De gemeente Soest heeft in haar schrijven aan de Her vormde Gemeente wel duidelijke voor waarden verbonden waaraan een woningbouwplan moet voldoen. Zo mogen niet meer dan hooguit tien grondgebonden woningen op het terrein worden gebouwd. Nadat het akoestisch onderzoek heeft plaatsgevonden kan Het laatste licht over de Hoeksteen? aan een jarenlang verlangen om met de gereformeerden één kerk te vormen, gehoor worden gegeven. De opbrengst de van verkoop van het gebouw en ter rein van De Hoeksteen kan dan worden aangewend om het gezamenlijk Kerke lijk Centrum aan de Gen. Winkelman straat aan te passen en te moderniseren. B'Als ze maar lang genoeg tegen je panpraten dan doe je soms gekke dingen. Het is nu bijna vijfjaar gele iden dat ik met nog vijf personen uit de regio de Soesterbergse Schiet Vereniging "The British Lee" heb opgericht." lissen de bedrijven door vertelt Harry Vareman over zijn sport: de schiet vereniging. In cafetaria d'Olde Bakkerij de Professor Lorentzlaan weet de uime vijftiger heel goed de weg. Vader, noeder en vier hongerige kinderen van wege de herfstvakantie op doorreis, jveet hij binnen een paar minuten stil te 'krijgen met een fikse bestelling patat en bijbehorende artikelen. N.a.v. een ingezonden artikel van me- ouw Halberstadt in de Soesterbergse 'ourant van 16 oktober j.1.: De vergaderingen van de VSB zijn, zo als eerder werd vermeld, openbaar en [leden én niet-leden kunnen elk onder werp aan de orde stellen. Helaas heeft nevrouw Halberstadt nooit van die mo gelijkheid gebruikgemaakt om haar aenswijze en problemen te verduidelij- 'len, noch heeft een bestuurslid ooit een telefoontje van haar mogen ontvangen. Had zij zich wel die moeite getroost, dan 1 het bestuur van de VSB haar in ie- jder geval de juiste informatie kunnen ïrstrekken. Nu worden in haar verhaal ten onrechte zaken met elkaar verbon- Jen of wordt dat op z'n minst gesugge- gerd. Composteerbedrijf: |De VSB heeft tegen de ontwerp- ilieuvergunning van de provincie t.b.v. composteerbedijf aan de Oude '/Postweg te Zeist bezwaar gemaakt om jen aantal redenen: -- niet-passend naast een begraafplaats, laan- en afvoer niet goed geregeld, (■[Vergunning kan makkelijk verlengd worden (risico op termijn), herstel van het bos geniet de voorkeur, f Het bestuur van de VSB heeft geen jerdere bezwarenprocedure gevoerd randat: - na informatie blijkt dat de gemeente >est, eigenaar van de grond, niet voor nemens is de grond te willen verkopen aan de gemeente Zeist, noch aan een firma die het composteerbedrijf daar wil exploiteren. De gemeente Soest is bovendien geen voorstander van een 'blijvende) inrichting op die plek. De VSB heeft niet de gewoonte te blijven procederen als daar geen duidelijke re den voor is. Overigens is er slechts één persoon bekend bij de VSB, die beweert namens anderen op te treden, zelf wo nend in de gemeente Zeist, en keer op keer probeert de VSB voor de kar te spannen. Het bestuur van de VSB vindt het niet juist om op geruchten in te gaan. - Geruchten over verplaatsing van Beukbergen worden door instanties als onjuist aangegeven; - Het is bekend dat met het verdwijnen en verplaatsen van militaire activiteiten van het Kamp van Zeist, er instanties zijn - o.a. de Verenigde Ondernemers Soesterberg (VOS)- die industriële ont wikkelingen daar ter plekke toejuichen. De VSB behoort daar niet toe en heeft dat reeds vier jaar geleden schriftelijk en mondeling uitgedragen. Het bestuur van de VSB Waarom een schietvereniging? Ware man: "Ik heb de laatste wereldoorlog meegemaakt en vooral de bevrijding door de Amerikanen en de Canadezen. Familie van mij als van mijn echtgenote hebben in die oorlog geleden en zelfs hun leven daarin verloren. Dan vergeet je die tijd niet zo snel. Je verzamelt be paalde dingen en dat waren bij mij vooral wapens. Zo kwam ik bij toeval in het bezit van een echter Lee Enfield - geweer. Hij zag er niet uit vanwege roest en verwaarlozing, maar na een tijdje was hij weer als nieuw. In mijn diensttijd heb ik van dit wapen leren houden. Een voor deze tijd ouderwets geval, maar altijd nog zeer trefzeker. Spreek de man nen van mijn leeftijd die in de vijftiger jaren Hare Majesteits Wapenrok droe gen en zij zullen het beamen. Natuurlijk heb ik dat kreng ook vervloekt bij straf- exercities, vanwege zijn gewicht van meer dan zeven kilo. Maar op de schiet baan waren het allemaal rozen die je schoot. Een wapen dat je veel geeft als je het maar goed verzorgt, zoals meer dingen in de wereld." "Als je zo'n wapen hebt, word je lid van een schietvereniging. Daar maakte ik kennis met een paar knapen die een zelfde soort geweer hadden. Je kruipt vanzelf naar elkaar toe en dan maar pra ten over dat wapen. Ineens zei één van hen dat ik een Lee Enfield schiet vereniging moest oprichten. Omdat ze maar bleven aanhouden heb ik in ja nuari 1992 de oprichtingsvergadering gehouden. We waren toen met acht le den, die zich tot op heden heeft uitge breid naar 34 leden. De verste komt uit Ameland en vervolgens uit Heemskerk, Abcoude, Haarlem, Scharnewoude en omliggende plaatsen. Samen met mijn vrouw proberen we deze vereniging uit te breiden en ik moet zeggen, niet zon der succes. Wie lid van onze vereniging kunnen worden? In de eerste plaats moet je met één van de vele soorten Lee Enfield-geweer willen schieten. Als ver eniging bezitten wij diverse typen van dit geweer. Je moet tevens lid zijn van de Koninklijke Nederlandse Schietclub Associatie (KNSA). Deze beide lid maatschappen kost per jaar ongeveer 250 gulden. Vervolgens moet je zelf de munitie betalen, maar ondanks deze kosten vernemen we dat de belangstel ling voor onze vereniging vrij groot is. Vooral in de leeftijd van 25 tot 45 jaar en dat zijn toch mensen die bijvoorbeeld in de militaire dienst nooit met een Lee Enfield hebben geschoten." "Afgelopen zaterdag vierden we ons eerste lustrum met een internationale schietwedstrijd in de Harskamp. Meer dan honderd deelnemers waren aanwe zig, uit onder anderen Denen, Britten, opvallend veel Duitsers met echtgenote en kinderen en Belgen. Met mijn echt genote was ik die dag belast met de lei ding, dus voor wedstrijdschieten had ik geen tijd. Van 08.00 tot 15.00 uur was het een groot feest, dat zeker voor her haling vatbaar is. Twee leden van onze club zaten goed in de prijzen en dat op internationaal niveau. Als men er meer van wil weten kan men mij hier in mijn cafetaria vinden'. Soesterbergse Schiet Vereniging, The British Lee Enfield', p/a snackbar d'Olde Bakkerij, Rade- makerstraat 71a, 3769 BC Soesterberg, tel. 353547. In de nacht van zaterdag op zondag is een 35-jarige man uit Soest ernstig ge wond geraakt bij een verkeersongeval op de Van Weerden Poelmanweg. Ter hoogte van de Paltz raakte hij, komende uit de richting Soesterberg, vermoede lijk als gevolg van te hoge snelheid en een te scherpe stuurcorrectie de macht over het stuur kwijt, waardoor hij aan vankelijk in de linkerberm terechtkwam en vervolgens tegen een boom botste. Hoewel er in eerste instantie sprake leek te zijn van een beknelling lukte het het ambulancepersoneel de man uit de zwaar beschadigde auto te halen. Hij werd met diverse gecompliceerde bot breuken naar het Academisch Zieken huis in Utrecht overgebracht. De door de Vereniging Soesterbergs Belang georganiseerde 'helikopter-ex cursie' naar de vliegbasis Soesterberg blijkt bijzonder aan te slaan. Het afge sproken aantal van vijftig deelnemers was kort na de publicatie in deze krant al bereikt. Woensdag 6 november worden zij vanaf 12.30 uur in het Officiers Casino aan de Kampweg ontvangen met koffie. Om 13.00 uur vertrekt de luchtmachtbus naar de vliegbasis, waar om 13.15 uur in de basisbriefingroom een nadere uitleg wordt gegeven door majoor Jan Rijn- hart, hoofd Staf Voorlichting. Om 14.00 uur gaat men naar het 298 Squadron waar de Chinook wordt bezichtigd en om 14.40 uur volgt het 300 Squadron met de Cougars. Om 15.30 uur vertrekt de bus vanaf de vliegbasis met als eind doel het Officiers Casino, Indien meer mensen van deze mogelijk heid gebruik willen maken, worden ze verzocht zich telefonisch in verbinding te stellen met mw. Riet Lensink, tel. (0346-)352975, of een briefje schrijven naar de Ver. Soesterbergs Belang, post bus 126, 3769 ZJ Soesterberg. In over leg met de vliegbasis kunnen meerdere rondleidingen worden georganiseerd. Vrijdag 1 november De Heybergh 14.30 pastores Huiskamp en v.d. Zandt en zr. Marie-Anne van Erven Zondag 3 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Vrijdag 1 november, 07.45 uur eucharistieviering. Zondag 09.00 eucharistieviering; andere dagen 07.30; gebedsdiensten: dagelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. A. Visser Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 351700. (praktijk vrijdag overdag open). Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. De plaatselijke huisarts Galjart houdt op woensdag 30 oktober van 15.00-1600 uur en van 17.30-18.30 uur en op vrij dag 1 november van 15.00-16.00 uur spreekuur voor de griepvaccinatie. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmansiraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Bewoners van de Amersfoortsestraat zijn door diefstal hun gazonmaaier kwijtgeraakt. Het gemotoriseerde 'tuin gereedschap' heeft een waarde van zes duizend gulden. Volgens de gedupeerde moet de maaier tussen 18 en 23 okto ber zijn ontvreemd. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Handwerkmaterialen Wegens reorganisatie houdt de handwerkclub van De Drie Eiken een grote uitverkoop. Op zaterdag 2 novem ber zal die om 10.30 uur in het dienstencentrum plaatsvinden. Zondag's open Met ingang van zondag 3 november is het dienstencentrum elke zondagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur geopend. Alle 55-plussers zijn welkom voor een praatje, biljart, een spelletje of gewoon tv-kijken enz. Dat alles is in het gezel lige centrum mogelijk onder het genot van een drankje naar keuze. Warme maaltijd Dinsdag 5 november is er weer een maandelijkse gezamenlijke warme maal tijd. Het menu zal bestaan uit: champignoncrêmesoep, kip met zuid vruchten, rijst of aardappelen (opgave vooraf), bloemkool en ijs met choco ladesaus toe. De kosten zijn ook deze keer slechts 7,50 p.p. Opgave uiterlijk 1 november te 12.00 uur bij mw. Tosca van Bussel, tel. 351402. Gelegenheidskoor Vrijdag 8 november komt, evenals vo rig jaar, het Baarns Gelegenheidskoor in het dienstencentrum. Het wordt weer een mooie muzikale avond voor ieder een, met van alles wat. Naast bekende christelijke gezangen zullen ook oud- Hollandse liederen ten gehore worden gebracht. De aanvang is 20.00 uur, de toegang is gratis en consumpties zijn voor eigen rekening. Creativiteitsmarkt Zaterdag 9 november wordt vanaf 10.00 uur een 'creativiteitsmarkt' in het dienstencentrum gehouden. Vele plaat selijke hobbyisten tonen daar hun vrije tijdsbesteding. Zij geven graag alle uit leg om ook anderen te laten genieten van een hobby. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 Zaterdag 2 november zal het Dorpshuis zijn derde 'Schuifdeu renshow' beleven. Vanaf 19.30 uur zijn bezoekers welkom om de vele vormen van kunst uit eigen dorp te zien en te horen. De presentatie is in handen van Frank v.d. Berg, bekend van toneel, radio en televisie. Henk Appeldoorn, beheerder van het Dorpshuis, is samen met Jolijn Knik- man, Frank v.d. Berg en George Legierse al weken bezig om alles goed op een rijtje te zetten. Aan hen de vraag wat men nu onder een Schuifdeuren show moet verstaan. 'Het is amateurkunst in alle vormen en op vele terreinen. We richten ons op personen van 16 jaar en ouder, die echt iets in hun mars hebben en dat einde lijk eens kunnen laten zien. Het vorig jaar heeft bewezen dat daar echte talen ten onder zitten van wie we in de toe komst nog veel zullen horen. Vergeet niet dat vele groten juist op deze wijze zijn geboren. Ook deze keer hebben we weer de eer primeurs van veel jong ta lent aan te kunnen bieden. Vooral bin nen Soesterberg is dat weer een hele belevenis. Veel mensen kennen elkaar en dat maakt het juist zo leuk. Het is een avondvullend programma, be staande uit zang, muziek, poëzie, sketches en een verrassing', aldus de organisatoren. De grote zaal van het Dorpshuis wordt niet, zoals de vorige keren, in een theateropstelling gezet, maar krijgt ge zellige zitjes rondom het podium. De voorstelling begint om 20.15 uur en kaarten a 5 gulden zijn dagelijks ver krijgbaar in het Dorpshuis en op zater dag 2 november aan de zaal. Telefonisch reserveren kan ook via tel. (0346) 35 1975. Op donderdag 7 november wórdt het jaarlijkse relatieconcert in 't Lichtpunt van Sterrenberg gehou den. Voor dit concert worden inwo ners van Soesterberg, Huis ter Heide en Zeist uitgenodigd. Het concert wordt deze keer verzorgd door het Trompetterkorps Bereden Wapens. Het is ontstaan uit een fusie van de vroegere dienstplichtige korpsen van de Cavalerie en Artillerie en is nauw met deze onderdelen en het Regiment Wielrijders verbonden. Dit komt onder andere tot uiting in hun ceremoniële uniformen en het zingen van traditio nele onderdeelsliederen. Het Trompetterkorps kent men onder andere van Prinsjesdag en militaire bij zondere omstandigheden. Ook in het buitenland is het geen onbekende. Het staat onder muzikale leiding van diri gent, kapitein Jan Schoonhoven. Hoewel de naam anders doet vermoe den, is dit geen orkest met alleen trom petten. Het is een fanfarekorps met alle soorten koperinstrumenten die er maar zijn, ondersteund door een stevige percussiegroep. Het zijn beroepsmusici, waardoor kwaliteit is gewaarborgd. Het eerste deel van het concert bestaat uit klassieke werken, met onder andere: Ouverture to the Gadfly en Concerto for Alto Saxophone and Band, met de soliste Ankie Loos. Het tweede deel van het concert is getiteld 'Music must go on' en bestaat uit een non-stop muziek en lichtshow met onder andere Queen- medley, Songs of the Wizzard en Children of Sanchez. Dit concert, dat zeker de moeite waard is, begint om 20.00 uur, de zaal is vanaf 19.30 uur open. Voor omwonenden zijn vanaf heden gratis kaarten te verkrijgen bij de Re ceptie van Sterrenberg. De Receptie is van maandag tot vrijdag geopend van 08.00-21.30 uur en zaterdag van 08.00- 16.00 uur. Het Skiteam Soesterberg heeft met wisselend resultaat deelgenomen aan een puntenwedstrijd in Uden. Rina Wieneke werd eerste, maar dit kwam mede doordat de concurrentie verstek liet gaan. Opmerkelijk was het debuut van Vera de Reus die verdienstelijk presteerde. Aranka van der Wal kwam twee keer ten val, maar werd toch nog vierde. De andere deelnemer van Skiteam Soester berg was Hugo van Aardenne. Trainer Stephan Zoetelief was nog niet tevreden over alle prestaties. "Maar ge lukkig staan we aan het begin van een nieuw seizoen en komen er nog veel wedstrijden. We zullen deze week flink gaan trainen, want zondag gaan we naar Bergen in Noord-Holland voor een wedstrijd op nationaal niveau." ■i Op vrijdag 15 november geeft Theo Hes een orgelconcert in de plaatse lijke RK Carolus Borromeuskerk aan de Rademakerstraat. Vanaf 20.00 uur kan men ongeveer een uur lang luisteren naar werken van Johann Sebastian Bach en zijn drie landgenoten die aantoonbaar door hem zijn beïnvloed, te weten Felix Mendelssohn-Bartholdy, Johannes Brahms en Max Reger. De toegang is gratis, een financiële bij drage ten bate van de verbouwing van het parochiehuis wordt op prijs gesteld. Van Bach (1685-1750) wordt de Fantasia G-dur ten gehore gebracht in de delen trés vitement, grave en lente- ment. Het eerste deel is een eenstem mige toccata in 12/8 maat die uitmondt in een vijfstemmig middendeel. De spil naar het derde deel wordt gevormd door een plotseling verminderd septiemac- coord. Daarin worden snelle sextolen gehoord met ondersteuning van een chromatisch dalende1 bas. Vervolgens de geheel andere Sonate III met de delen andante, adgio e dolce en vivace. Kenmerkend in het eerste deel zijn de vele versieringen, terwijl in het tweede deel duidelijk de viool en continuo en een fluittrio te horen zullen zijn. Vivace bestaat uit vijf segmenten waar van het hoofdthema van het middelste in majeur wordt gebracht. Van Mendelssohn (1809-1847) wordt in Grave en Adagio gewezen op de ernst van het leven in de lyrisch uitkomende Het concert vindt plaats in de RK kerk aan de Rademakerstraat. stem, afwisselend sopraan en tenor. De daaropvolgende twee delen Allegro maestoso e vivace en Fuga zijn uitbun dig feestelijk waarin orgel en organist goed tot uiting komen. Brahms (1833-1897) is bekend van on der andere zijn Elf Choralvorspiele Opus 122. Hieruit speelt Theo Hess no. 10 Herzlich tut mich verlangen en no. 11 O Welt, ich musse dich lassen. Brahms leed aan een leverziekte en het begrip passie en dood zijn in deze koraalbewerkingen voor orgel duidelijk herkenbaar. Het werden ook zijn laatste composities. Zijn laatste deel 11 is dan ook duidelijk in: O Welt, ich muss dich lassen. Ik fahr dahin mein Strassen ins ewge Vaterland. Mein Geist will ich aufgeben, dazu meine Leib und Leben Befehlen in Gottes gnadige Hand. Theo Hes laat hierin het orgel bijna huilen, een bewijs van muzikale deskundigheid en het bezitten van een bijzonder ge voel. Max Reger (1873-1916) is heel anders maar zeer mooi in zijn meesterwerk Phantasie und Fuge über B-a-c-h- opus 57 die hij in 1900 componeerde. In feite is het een onspeelbaar orgelwerk waarin het van toonsoort veranderen (module ren) een nieuwe demensie krijgt. De opening ademt een enorme rust uit maar voert via een geleidelijke dynami sche uitbouw tot een voorlopig hoogte punt. Dan volgt een gedeelte met hele snelle achtsten met een adembene mende uitbouw. Geluidswal 'De geluidswal langs de Mercury is een gatenkaas', aldus een reactie die bij de VSB binnenkwam. Een eigen onder zoek wees uit dat op vele plaatsen zand en modder was weggespoeld en geen begroeiing kon p aatsvinden. De ge meente Soest zal worden gevraagd gaas werk te gebruiken om dit euvel in de toekomst te voorkomen. De als zeer hinderlijk ondervonden geluidsoverlast kan hierdoor mogelijk iets worden te ruggedrongen. 33 van Soesterberg Op dinsdag 19 november worden 'De 33 van Soesterberg' herdacht. Om 13.30 vertrekken de genodigden per bus van het Casino naar de vliegbasis, waar de stille tocht en kranslegging zullen plaats vinden. De VSB zal met een delegatie aanwezig zijn. Luchtvaartmonument De VSB heeft haar adhesie betuigd aan het streven om een blijvende herinne ring in Soesterberg op te richten ter ere van de luchtvaart in het algemeen en de militaire luchtvaart in het bijzonder. Eind oktober wordt de eerste uitnodi ging voor een oriënterend gesprek met partijen verwacht. Excursie vliegbasis De geplande excursie is een groot suc ces geworden. Om die reden zal in over leg met de leiding van de vliegbasis naar meer rondleidingen worden gestreefd. Brandpreventie De commandant van de Soesterbergse brandweer, dhr. René Moraal, zal op donderdag 7 november om 20.00 uur in het Dorpshuis in woord en beeld ingaan op het begrip brandpreventie. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. Activiteiten De geplande fiets-schaapskooi-tocht wordt vastgesteld in de 20e week van 1997. Ook zal in het vooijaar een geo loog voor een lezing worden uitgeno digd. Ingezonden brief Op de brief van mw. Halberstadt, ge plaatst op 16 oktober in deze krant, zal adequaat worden gereageerd, aangezien deze vol staat met onjuistheden. Kamerlingh Onneslaan De markering op de kruising met de Kampweg is vanwege herstelwerkzaam heden verwijderd. Het autoverkeer drukt het fietsverkeer aan de kant, waardoor soms gevaarlijke situaties ont staan. De gemeente Soest zal worden gevraagd deze markering weer opnieuw aan te brengen. De kruising van de K. Onneslaan van uit de Oude Tempellaan is onduidelijk. Enerzijds is de afslag heel moeilijk te zien en vervolgens levert het gevaar op voor verkeer van rechts. Om die reden zal de gemeente Soest worden gevraagd dit te accentueren met verkeersborden, bijvoorbeeld de zgn. vliegende bom. Ter verduidelijking aan de cor respondenten van de Soester bergse sportverenigingen volgen hieronder enkele regels met be trekking tot de sportkopij voor de Soesterbergse Courant. Wedstrijdverslagen worden alleen opgenomen van de eerste senioren teams. Dit geldt tevens voor even tuele vermelding in het sport programma. Van de overige ploegen worden wel de uitslagen vermeld, mits ze worden aangeleverd. Voor de jeugd is in de jeugdrubriek een beperkte ruimte beschikbaar (ongeveer zeven getikte regels). Sponsoring en sport worden strikt gescheiden. Sponsorfoto's en derge lijke worden alleen geplaatst in over leg én tegen betaling van een aange past advertentietarief (zestig procent van de normale kosten). In de sport- verslagen wordt alleen de statutaire clubnaam gemeld. De clubs worden verder verzocht een compleet competitieprogramma van de eerste teams beschikbaar te stel len aan de redactie, zodat met enige regelmaat actiefoto's van wedstrijden kunnen worden gepland en gemaakt. De programma's kunnen worden in geleverd bij Piet Taai, Van Maaren plein 1, tel. 351252. Uitslagen en wedstrijdverslagen kun nen zondag tot 12.00 uur op dit adres worden ingeleverd. Daarna (tot maandag 10.00 uur) bij de redactie van de Soester Courant, Van Weede- straat 227, 3761 CD Soest (tel. 035- 6014152; fax: 035-6024904). AGAVS VOLLEYBAL Dames: AGAVS 1-Volkei 5 3-0, AGAVS 2- Volkei 7 0-3. Heren: AGAVS l-Vo[kei 3 3-1, AGAVS 2- Woudenberg 3 2-2, AGAVS 3-Volkei 6 1-3 AGAVS 4-Volkei 7 3-0. Jeugd Meisjes: AGAVS Bl-Volkei BI 0-3 AGAVS Cl-Leos Cl 0-3, AGAVS C2-CoL kra Cl 0-3. Jongens: AGAVS Cl-Volkei Cl Vrijdag 1 november 10.00 modeshow, Drie Eiken 18.00-21.00 chemokar Buijs Ballotlaan Zaterdag 2 november 09.00-12.00 oud papier, Rabobank 10.00 verkoop handwerkclub, Drie Ei ken 20.00 schuifdeurenshow, Dorpshuis Zondag 3 november 14.00 open huis, Drie Eiken Maandag 4 november 11.15 zitting Rabobank Drie Eiken Dinsdag 5 november 12.30 gez. warme maaltijd, Drie Eiken

Soester Courant | 1996 | | pagina 15