WZ'49 laat unieke kans liggen Stam/SoVoCo laat publiek schrikken "99 Teleurstelling over rapport Heidemij Red Stars spreekt nog woordje mee imsoesjes iroom n grote pizza Records en hoge posities voor leden AV Pijnenburg 'Off-day' dames MHC Soest BASKETBAL VOLLEYBAL ATLETIEK TAFELTENNIS Shot moet hard en lang werken tegen lastig DHC: 7-3 WATERPOLO Duinkikkers hebben tijd nodig om te groeien in duels Meer kans meer geld, bij Kapsalon Tielemans Soest in de Staatsloterij VOETBAL Hockeyteam haakt af voor tweede plaats HOCKEY PAGINA lg WOENSDAG 30 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 17 Bekernederlaag (2-4) tegen FC Utrecht 2 niet nodig Veel individuele fouten oorzaak van vierde nederlaag Verontwaardiging bij politiek, Sportraad en werkgroep over clustering v k de b°ek en z°on bv ped gevulde Basketballers nemen na rust afstand van Leiden: 83-61 Kodak 2w: Op het sportieve vlak gaat het niet goed met de dames van Stam/ SoVoCo. De oplettende toeschou wer moet zaterdag zijn geschrokken van het spel van de volleybalsters die weliswaar keihard werkten, maar onnoemelijk veel fouten maakten tegen Set Up'65. Pas in de tweede helft liep Red Stars duidelijk weg van de bezoekers. Dit kwam mede doordat Leidenaar Scheffer vier minuten na rust zijn vijfde persoon lijke fout haalde en op de bank moest plaatsnemen. Red Stars, dat beter ver dedigde, kreeg daardoor nog meer over wicht onder de borden. In defensief opzicht onderscheidde Marco van Maanen zich. Alleen in de openingsfase al pakte hij drie keer de bal af, waardoor het jonge Red Stars team naar een 19-9-voorsprong rende en draafde. Daarna kwam het zwakke punt aan het licht. In de set-aanval is Red Stars nog geen hechte ploeg en hangt het succes meer af van persoon lijke acties dan een systeem. Omdat sommige spelers te snel wilden hande len, kwam Leiden weer bij: 19-19. Op dat moment werd Scheffer naar de kant gehaald vanwege zijn tweede 'péé'. Manfred Dikkers sloeg meteen toe in de bucket en maakte in het restant van de eerste helft tien punten. Scheffer werd daarom vrij snel teruggebracht, maar liep daarbij ook tegen zijn derde en vierde fout aan. Kort na rust (38-32) zat het duel er voor hem op en bleken de andere lange spelers van Leiden niet in het bezit te zijn van tegengif. Red Stars, dat met name voor rust niet had te klagen over de scheidsrechters, zat allerminst in de foutenlast en kon de wedstrijd eigenlijk onbezorgd afmaken. Halverwege de tweede helft was de be slissing al gevallen (48-37). Leiden zocht in de laatste tien minuten alleen maar het individuele succes en werd op een achterstand van 22 punten gezet. Bij Red Stars waren in aanvallend op zicht Dikkers (21) en Jan van Maanen (18) de opvallendste spelers. Daarnaast lieten ook de jeugdige Kim Ho Leung en Guido LaRose een goede indruk achter. Bob Kooter bleek niet koud te zijn geworden in de eerste helft, waarin hij voortdurend aan de kant zat. In zijn eerste tien speelminuten maakte de forward negen punten. Dames In de eerste klasse kern voor dames spitst de strijd om de titel zich toe op vier teams. Red Stars is er één van, het geen de ploeg zondagmiddag bewees tegen het bescheiden Prisma College. In de eerste tien minuten van beide helften speelde Red Stars onderhoudend basketbal en werden de Utrechters op grote afstand gezet. Na vijftien minuten was het al 38-11 voor Red Stars dat de concentratie ver loor en de voorsprong zag slinken tot 40-22. Direct na rust pakten de Manfred Dikkers worstelt zich naar de basket. Naast hem Leidenaar Scheffer die later met vijf persoonlijke fouten zou uitvallen. Daarna was het verzet van Leiden gebroken. basketbalsters uit Soest de draad op en kon Prisma College het tempo niet bij benen. Dat de gasten toch een persoon lijke verdediging bleven toepassen, kwam Red Stars goed uit. Via 53-24 en 67-32 werd het uiteindelijk 73-37 voor de ploeg van Aldo Heeregrave. Patricia Jasperse, Geraldine Melgert, Leontine Jansen en Christel Wessels maakten meer dan tien punten. Erik Tolboom heeft zijn persoon lijke record op de halve marathon met veertig seconden aangescherpt. In Etten-Leur had hij lak aan de re gen en wind die de deelnemers vooral op de eerste tien kilometer parten speelden. Tolboom finishte in 1.13.16. Hij was niet de snelste Pijnenburger, want Dick van den Broek was twee mi nuten eerder binnengekomen. Ook ve teraan Harry van Brummelen,zette met 1.18 een goede tijd neer. Persoonlijke records werden eveneens genoteerd in Frankfurt. Hier deden en kele Pijnenburgers aan mee.Ingrid Sükel (3.39.10) en Arjan Mout (3.25.24) hak ten meer dan twintig minuten van hun oude records af. Wim van de Veen vol tooide zijmn zoveelste marathon in 3.23.27 en Gerard Boeren zette, on danks een matige voorbereiding, een tijd van 4.16.50 neer. In Driebergen liep Gijs Francken zich bij de veteranen naar de tweede plaats in een Bosloop over 15 kilometer. Op het heuvelachtige parkoers zette hij een tijd van 57.10 neer. Een derde plaats was weggelegd voor Mart van Hal. Zand en heuvels kwam de veterane tegen op het 5.089 meter lange parkoers in Harderwijk. Het was de eerste keer dat Van Hal aan een cross meedeed. Met 22 minuten en 35 secon den gaf ze twee minuten toe op de winnares en eindigde ze een halve mi nuut achter de nummer twee. Komende zondag start een grote groep leden van AV Pijnenburg in de Amster dam-ArenA marathon. In de hoofdstad leggen ze twee ronden van 21.098 me ter af. Onder de Pijnenburgers bevinden zich ook enkele debutanten op de klas sieke afstand. Shot moest zaterdag hard werken voor de punten tegen een van de zwakkere broeders uit de derde di visie. Tot zeven keer toe was een derde game nodig om een beslissing te forceren. Driemaal ging een punt naar DHC: 7-3. Aangezien Spaarne met 'slechts' 6-4 van Amstelveen 3 won en Victoria 2 DOV klopte met 7-3, blijft Shot onveranderd aan kop. Komende zaterdag moet Shot naar Haarlem om tegen Spaarne te spe len. De wedstrijd van afgelopen zaterdag duurde niet minder dan vijf uur en Be rend Jonker kon zich niet veel com petitieduels herinneren die zo uitzonder lijk lang duurden. Jonker, Aksel van Elteren en René Daselaar verloren allen één partij. Alle spelers gingen in de derde game met minimaal verschil ten onder, maar wonnen hun overige twee beurten wel. Ook het dubbelspel, waar mee de laatste weken weinig werd ge scoord, was een prooi voor de Soester club. Jonker en Daselaar sloegen samen het punt binnen. "Het is de bedoeling om de punten te pakken in de tweede helft. Alles wat daarvoor pakken, is meege nomen," zegt Roel Timmer die niets van paniek wil weten na de vierde nederlaag van De Duin kikkers. De onervaren ploeg van de waterpolo- trainer verloor zaterdag met 8-2 van Noordkop, een fysiek sterke tegenstan der die de kansen benutte. Dit laatste in tegenstelling tot De Duinkikkers, dat nog overtuiging mist en tijd nodig heeft om ingespeeld te raken. "Als dat eenmaal zover is, gaan we ook wedstrijden winnen, daar ben ik zeker van. Zo groot zijn de krachtsverschillen niet. Nu gaat de bal net naast, tegen de paal of wordt-ie recht op de keeper af geschoten. Als het straks één of twee keer lukt, ben ik ervan overtuigd dat we gaan groeien," aldus Timmer. Oude Utrechtseweg 57, tel. 035-6014462 WZ'49 heeft zaterdag een unieke kans laten liggen om het tweede elf tal van FC Utrecht te verslaan en door te dringen tot de kwartfinale van de districtsbeker. Waarin het mogelijk weer een club van naam had kunnen ontmoeten en wellicht geschiedenis zou hebben kunnen schrijven. Voor driehonderd mensen verspeelden de Soesters in een aantrekkelijk duel tot tweemaal toe een voorsprong en miste Marcel van Essen op 2-1 een strafschop. Na rust stelde de reserve van de be taald- voetbalclub orde op zaken: 2-4. Aan de eerste vier doelpunten van de wedstrijden gingen individuele fouten vooraf. Reagwich Stijngaard, één van de weinige spelers die wel eens met de se lectie van FC Utrecht mag meedoen, legde de bal verkeerd terug op de onze kere doelman Leendert Boerefijn, waar door Cees-Jan de Vries in de zevende minuut de score mocht openen. Een kwartier later werd het 1-1. Bas van Doorn bracht zichzelf in de problemen op het middenveld, waardoor Utrecht overnam. Ton Wolfsen had de bal een jens kunnen geven, maar zocht de mooie oplossing, waarna Dennis Derksen zich bijzonder verheugd toonde met z'n doelpunt. In die fase had Utrecht de beste kansen, maar het was Gerard Becker die 2-1 maakte, omdat Boerefijn mistastte bij een hoge voorzet. Vijf minuten voor rust legde Cees-Jan de Vries zijn bewaker Stijngaard (die in de tweede helft samen een doos vol appels schilden) in de lu ren. Stijngaard beging de overtreding, maar Van Essen schoot de strafschop te zacht in. Pech Ondanks de tegenvaller domineerde WZ'49 de eerste tien minuten van de tweede helft. Het had de pech dat Becker de bal tot tweemaal toe iets te ver voor zich uitspeelde. Vervolgens ging Wolfsen nog een keer de fout in. De scheidsrechter paste de voordeel- regel toe bij een buitenspelsituatie, maar Wolfsen verspeelde de bal. Seconden later volgde een mooie lob van Johnny Hol en was de stand weer in evenwicht. In de 63ste en 73ste minuut maakte FC Utrecht 2 het snel, koel en zakelijk af. Twee vlot uitgevoerde counters werden afgerond door Bas van Doorn (ongeluk kig eigen doelpunt) en Hol. "Over het spel moet ik, ondanks de per soonlijke fouten, toch tevreden zijn. Maar we zijn voor gekomen en hebben het weer niet beslist. Dat is een beetje het verhaal van dit seizoen tot nu toe," aldus Henk van Asch die Gert van de Munt (hamstring-blessure), Raymond Brandes (ontsnapt aan tweede gele kaart voor herhaaldelijk praten) en Peter van de Munt inruilde voor Barry van den Berg, Bart Baars en Edwin Brouwer die kort voor tijd geel zag na een overtreding. Na de fout van Stijngaard (rechts voor aan) profiteert Cees-Jan de Vries. Na ze ven minuten is het 1-0. Na negentig mi nuten 2-4. Foto: Herman van Dam. Een lichtpunt aan de Eemweg is dat de ziekenboeg langzaam maar zeker lege plekken begint te vertonen. Joep Akker man heeft de looptraining hervat, al zal het volgens Van Asch nog enkele weken duren voordat de beoogde voorstopper inzetbaar is. Patrick Diks trainde vorige week voor de eerste keer mee en ver trouwde Van Asch toe dat hij komende zaterdag al kan spelen. Of de libero meteen voor de leeuwen wordt gegooid, wat conditioneel geen problemen zal opleveren, hangt mede af van het her stel van Gert van de Munts hamstring en de schorsing die diens broer Peter boven het hoofd hangt. Als twee speelsters een 'off-day' hebben, kan een elftal dit opvan gen. Als acht tot tien speelsters niet in goede doen zijn, houdt het op. Deze conclusie moest Peter Heemskerk zondagmiddag al snel trekken. Het damesteam van MHC Soest gaf niet thuis in de uitwedstrijd tegen Leiden, waarin de tweede plaats op het spel stond. Bij winst hadden de Soesters de Leidenaren kunnen passeren, maar de tegenstander vergrootte de kloof tot drie punten door met 6-2 te winnen. Na een gelijkopgaand openingskwartier kwam Leiden Via twee strafcorners op 2-0. In beide gevallen was Leiden atten ter in de rebound. "Vooraf zie je moge lijkheden, zeker gezien de goede serie die we hebben neergezet. Maar het was al gauw duidelijk dat we een complete 'off-day' hadden," aldus Heemskerk. Dat Stephanie van der Spoel de achter stand verkleinde en Soest direct daarna een kans op de gelijkmaker kreeg, kwam niet overeen met het spelbeeld. De 3-1, na een misverstand en vlak voor rust, wel. De omzettingen ten spijt, werd het na rust meteen 4-1, waana Nathalie Corsmit voor 4-2 zorgde. Daarna maak ten de hockeysters uit Soest zich druk ker om de beslissingen van de scheids rechter dan de bal. Twee rdiscutabele', strafcorners betekenden 6-2. Volgens Heemskerk was de nederlaag echter niet te wijten aan het arbitrale duo en moeten de speelsters de hand in eigen boezem steken. "Ik heb ze verteld dat ze deze week bij hunzelf te rade moeten gaan om te bedenken wat er fout is gegaan. De scheidsrechters waren misschien een ramp, maar het begint bij jezelf." De uitwedstrijd van het herenteam te gen Bennebroek werd afgelast vanwege de slechte gesteldheid van het veld. Door de regen en bladval was het veld onbespeelbaar. de Label collecte ne resultaat van en natuurlijke, len. De fauteuil, zijn leverbaar in ?uze. accommodaties. Nergens blijkt volgens de fracties uit, op «elke wijdde opgelegde besparing van tweehonderdduizend gulden per^aar kan «„rde.. gerealiseerd. B,komst,g probleem is dat de vier berekende modelkn voor de clustering investenngen vergen van 8,8 tot 10,7 miljoen gulden tenviiï ^gemeenteraad hiervoor maar 5,5 miljoen gulden beschikbaar heeft ge steld. Het lijkt daardoor onwaarschijnlijk dat de gemeenteraad de clustering volgens een van de modellen op deze voorwaar- den zal laten doorgaan. Daarbij steekt het probleem de kop op dat de sport sector vanaf 1998 wél 200.000 gulden moet bezuinigen. Het plan was deze be sparing te realiseren via de clustering die nu op losse schroeven lijkt te staan. In een brief aan het college vragen de VVD en de PvdA om opheldering over een aantal zaken. Ze willen onder meer 1 inzicht in de opdracht die aan de Heide- i mij is verstrekt. Ook vragen ze overzich ten van de contacten en gesprekken die er zijn geweest tussen de gemeente en I de Heidemij en van de contacten van de Vereniging Sportraad Soest (VSS), waaruit moet blijken dat de randvoor waarden van de clustering niet uit het oog zijn verloren. De brief is niet ondertekend door het CDA. De meest logische verklaring hiervoor is dat de verantwoordelijke sportwethouder Ries van Logtenstein bij deze partij thuishoort. Verontwaardigd Ook vanuit de sportwereld is veront waardigd gereageerd op de rapportage. De werkgroep, die wordt gevormd door de clubs die bij de clustering betrokken zijn, vergaderden maandagavond, maar omdat er niemand van de gemeente bij was, werden ze niets wijzer. Komende maandag is er overleg met de Stuur groep, waarin het bestuur van de Vere niging Sportraad Soest (VSS) en de ge meente zijn vertegenwoordigd. Ook het bestuur van de VSS zou de rapportage 'waardeloos' vinden. Toen de Heidemij in september voor de eerste keer haar bevindingen van het onderzoek aan de gemeente kenbaar maakte, werd de Heidemij met nieuw huiswerk op pad gestuurd. Naar verluidt hebben Paul Lemmen en Cees Verkerk, die namens de VSS in de Stuurgroep zitten, evenmin inzicht ge kregen in de opdracht die de gemeente aan de Heidemij heeft verstrekt. Modellen Vier modellen zijn onderzocht en bere kend. Model 2A kost volgens de Heide mij 10,4 miljoen gulden. Volgens dit model verhuizen de clubs van sportpark Koningsweg naar de Eemweg, gaat WZ'49 naar de Bosstraat-West en SEC naar Bosstraat-Oost. Een variatie hierop (model 2B) is dat Soest naar de Bosstraat-West gaat en WZ'49 en SEC op de Bosstraat-Oost komen. Kosten: 10,7 miljoen. Model 3A (hockey en honkbal/softbal op Bosstraat-West, SEC en Soest op Bosstraat-Oost en WZ'49 en jeu de boules op de Eemweg) kost 9 miljoen gulden. Model 3B (Soest op Bosstraat-West, SEC en hockey op Bosstraat-Oost en WZ'49 met jeu de boules en honkbal/ softbal op de Eemweg) zou een inves tering van 8,8 miljoen vergen. Om financiële redenen lijken de vier modellen niet uitvoerbaar. De kosten vallen zo hoog uit, omdat onder meer een groot aantal velden moet worden verlegd. Dit is veel minder het geval bij de ambtelijke variant die het college aanvankelijk ook wilde laten onderzoe ken. Dit mocht toen niet van de ge meenteraad. Met name SEC was tegen deze optie, omdat de voetbalvereniging dan een trainingsveld zou moeten delen met de hockeyclub. Volgens deze va riant komt hockey dus bij SEC, honk bal/softbal bij Soest en jeu de boules bij WZ'49. De investeringskosten van deze variant liggen wel veel dichter bij het beschikbare budget. 3 STir^B TELEFOON 035-54 12 T>\ KLASSIEK MOLLERUSSTRAAT 7 MODERN LAANSTRAAT 22 JNEN BEDDEN ACCESSOIRES Lazonder spoedig terugkeert en haar oude niveau bereikt. Pas dan kan Stam/ SoVoCo wellicht een vuist maken en bewijzen of het nog in de eerste divisie thuishoort. Na vier wedstrijden blijkt dit nog niet uit de stand. Daarin staat Stam/SoVoCo met nul punten onder aan. Heren In Hilversum zetten de heren een dikke streep door de vervelende 'nul' die al drie weken de clubnaam op de ranglijst ontsierde. Overtuigender had de eerste zege niet kunnen zijn. Stam/SoVoCo hield zaterdag geen spaan heel van het gepromoveerde Gemini/S: 3-15, 3-15, 6-15. Na 53 minuten kon het eerste rondje al worden besteld. Coach Jan Jansen dichtte de herstelde Jan Visser en de twee overige routiniers Ron Goethals en Jaap van der Vinne een basisplaats toe. Ze begonnen aan het karwei met Jurriën van Slooten, Marcel Swart en Sander Buitendijk. Al leen de laatste werd achterin een keer ingewisseld voor Roel Richmond die in deze fase zijn verdedigende kwaliteiten mocht laten zien. Met de ervaren krachten ontdekte Jan sen meer stabiliteit binnen de lijnen. Van belang was volgens de coach dat Stam/SoVoCo de concentratie be waarde en zich niet liet verleiden tot hetzelfde rommelige spel als Gemini. Over dit punt kon hij na afloop tevre den zijn. "Je kunt nu wel zeggen dat ze het licht hebben gezien, maar dat weet ik niet hoor. Het belangrijkste is dat we van de nul af zijn," aldus Jansen. Zijn ploeg bereikte voor het weekeindei de tweede ronde van de districtsbeker door Salvo'67 met 0-3 te verslaan. Ko mende maandag moeten de volleybal lers naar Zeewolde om de gelijknamige tweedeklasser uit te schakelen. Foto: Herman van Dam. Terwijl Kyra Enderink (11) en Esther van der Spek (3) toekijken, ziet het er naar uit dat Marit Fakkeldij capriolen moet uithalen om de bal langs de Ootmarsumse luchtafweer te prikken. 4." Soest-Zuid.Tel, 036 - 601 31 08 estdijk. Tel, 033 - 602 69 42 6, maar in die periode werd de bal drie keer uit geserveerd. Set Up'65 kreeg in deze set negen punten cadeau door in dividuele fouten. Op 12-12 beoordeelde Stam/SoVoCo een serve verkeerd (12- 13) en een stop- en een vakfout later was het 12-15. Met dezelfde cijfers werd ook de tweede set ingeleverd. Na dertien minuten spe len was het nog 5-6 voor Set Up'65. Vier minuten later stond Stam/SoVoCo voor een onmogelijke opgave. Het was 6-14 geworden, omdat de thuisclub zich wederom geen raad wist met de service van de Ootmarsummers. Dat Set Up'65 pas het twaalfde setpunt verzilverde, zegt op zich weer iets over de kwaliteit van de bezoeksters. De zoveelste stop- fout aan Soester zijde maakte een einde aan de set. Het verzet van Stam/SoVoCo was ge broken, de inzet ten spijt. Coach Buddy Doornbos probeerde de bakens te ver zetten met verschillende wissels, maar in elke bezetting was Stam/SoVoCo in aanvallend opzicht veel te afhankelijk van Esther van der Spek. Het is daarom te hopen voor de ploeg dat Judith Red Stars spreekt nog steeds een belangrijk woordje mee in de twee de rayonklasse. Met zes punten uit vier wedstrijden hebben de basket ballers onder leiding van Hans de Bruin een goede uitgangspositie in genomen. Van Leiden werd zater dagavond met 83-61 gewonnen. Dat Stam/SoVoCo met 0-3 verloor van een ploeg die echt niet veel meer klasse in huis heeft en vermoedelijk minder trainingsuren maakt, geeft te denken. Kenmerkend voor de wedstrijd was de eerste set, die onnodig uit handen werd gegeven. Het begon zo aardig met de servicebeurt van spelverdeelster Manon Lancee. Bin nen een mum van tijd stond het 5-0 door onder andere drie stopfouten van Set Up'65 dat tot 6-5 mocht terugko men, omdat ook Stam/SoVoCo fouten ging maken. Het werd nog een keer 10-

Soester Courant | 1996 | | pagina 17