Vergeet ze niet! Giro 999 1 ZONNEBOILER TEGEI1ANDBE éi 8®i def^ekefy nieuws Geef voor de vergeten -vluchtelingen Wereldwinkel Soest presenteert nieuwe producten Kruiswerk organiseert beurs 'Van Kraam tot Kleuter' 'Kids for Animals' op computer in de jeugdbibliotheek Autobedrijf A. van Keulen Mannenzang in Mannenzaal Open huis Galerie Chalaga Carnaval weer van start WOENSDAG 30 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT Zaterdag 9 november in sporthal Zielhorst Kennismaken met nieuwe media Bromfietser en passagier gewond bij 'doorrijding' Stichting Vluchteling, Den Haag Klachten bezorging Rechter honoreert eis tegen Soester: vier maanden cel Boete voor dronken Soester (16) Duizend meter steigerpijp gestolen Rijverboden Concertkoor Baarn geeft uitvoering op 9 november De Speeldoos Baarn Topscorers Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant ANtMi Lekker weg in Zuid-Limburg Jeugdnieuws Uitslagen Autokraakjes Vervang nu uw elektrische boiler door zuinige en milieuvriendelijke een zuinige en re. g. kerkhof bv irkfkH^iotArs- en verwarmingsbedrijf VwV Reparatie/onderhoud alle merken Mercedes-specialist soest W Verkoop alle merken Op zaterdag 9 november Aan het begin van dit najaars seizoen zijn er weer veel nieuwe producten opgenomen in het assor timent van de Wereldwinkel in Soest. In de onlangs uitgekomen folder staat een deel van die pro ducten afgebeeld. Het zijn bijzondere producten uit de Derde Wereld: aardewerk potten, siera den, cadeau-artikelen, speelgoed en huishoudelijke gebruiksartikelen. Ook zal men enkele nieuwe levensmiddelen aantreffen. Alle producten in de folder zijn Fair Trade-artikelen. Fair Trade is het huis merk van de Derde Wereld. De boeren, zilversmeden, wevers en houtbewerkers krijgen een "faire" prijs voor hun producten. Bovendien krijgen ze onder steuning in de vorm van advies, techni sche assistentie en training en bemidde ling bij het verkrijgen van kredieten. Daardoor bieden deze bedrijf es steeds meer bestaanszekerheid in hun regio. Zoals de groep mannen en vrouwen die 100% handgeweven sjaals maken in het stadje Serampur in India. De mannen bedrukken de sjaals, de vrouwen knip pen, naaien en strijken. De bedrukkers zijn echte vaklui en ontwerpen zelf de dessins. Maar meestal hebben ze geen idee van de kleurentrends in het Westen. Fair Trade adviseerde hen daarom over de kleurstellingen. Door deze samen werking vinden de sjaals nu hun weg op de exportmarkt. En dat betekent meer verkoop en dus meer inkomsten voor de mannen en vrouwen. Voor de producten en het informatie materiaal kan men terecht bij de Wereldwinkel aan de Steenhoffstraat 9A. Op zaterdag 9 november organi seert Stichting Kruiswerk Noord- Oost Utrecht in Sporthal Zielhorst, Trompetstraat 3 te Amersfoort, een regionale beurs voor toekomstige ouders, gezinnen met kinderen van 0 t/m 4 jaar en andere belang stellenden. Tijdens deze beurs geven Stichting Kruiswerk N.O.-Utrecht en 27 andere standhouders informatie over o.a. zwan gerschap en bevalling; kraamzorg; ouder- en kindzorg; verzorging, voeding en opvoeding van baby's en peuters; kinderopvangmogelijkheden; de uit leenservice van het Kruiswerk en pro ducten van de Thuiszorgwinkel. Daarnaast is er een doorlopend pro gramma met activiteiten zoals bijv. de workshop Kinder-EHBO; een kinder modeshow; gelegenheid om verschil lende video's te bekijken, waaronder een video over de bevalling; workshop 'Spel en speelgoed etc. Speciaal voor kinderen worden er tij dens de beurs een aantal leuke activitei ten georganiseerd zoals het "knuffel beesten consultatiebureau", waarbij kin deren spelenderwijs een indruk krijgen wat er zoal op het consultatiebureau gebeurt. (Knuffel dus niet vergeten!) Verder is er het poppentheater; schmin ken; een clown met ballonnenshow; voorlezen door medewerkers van de bi bliotheek en een kleurwedstrijd. In de regio Noord-Oost Utrecht worden per jaar ongeveer 3700 baby's geboren. Het aantal peuters en kleuters in de leeftijd van 18 maanden t/m 4 jaar be draagt ongeveer 10.000. De verwachting is dat een groot aantal aanstaande en jonge ouders en andere belangstellen den deze beurs zullen bezoeken. De beurs is geopend van 10.30 tot 16.30 uur, de toegang is gratis en er is kinder opvang aanwezig. Voor informatie of het aanvragen van een folder kan men bellen: tel. 06 - 8344. In de jeugdbibliotheek aan de Albert Cuyplaan is op een personal computer (pc) een vraag- en antwoordspel geïnstalleerd van Kids for Animals, de jeugdorgani satie van de Dierenbescherming. Alle kinderen die hun dierenkennis willen toetsen kunnen achter het toetsenbord gaan zitten en de vra gen beantwoorden. Er worden in totaal 300 vragen gesteld, in groepjes van 10. Na ieder setje van 10 krijgt het kind een cijfer. Ook wordt er commentaar gegeven op goede of foute antwoorden, zoals "Hoe weetje dat nou weer? Studiebol! Volgens mij word je geholpen!" De deelnemer kan steeds opnieuw beginnen met het beantwoor den van 10 vragen. Bij iedere vraag moet het kind kiezen uit drie antwoorden. Bijvoorbeeld: hoeveel water kan een slurf van een Afrikaanse olifant bevatten? (5 liter, 1-2 liter, 1 li ter). Het grootste roofdier in Afrika is (poema, tijger, leeuw). Welk dier wordt in Nederland het meest gefokt voor bont? (nertsen, vossen, het fokken is sinds 1986 verboden). Welke vissoort wordt wereldwijd het meest gegeten? (kabeljauw, haring, mosselen). Welke van de volgende dieren is geen zoogdier? (pinguïn, egel, tijger). Nieuwe media Deze "Kids for Animals"-computerquiz is een eerste aanzet van de bibliotheek om het publiek kennis te laten maken met de nieuwe media. In de toekomst zal veel informatie niet alleen in boeken te vinden zijn, maar zullen kinderen en volwassenen door middel van computer programma's kennis opdoen over talloze onderwerpen. Een groot aantal open bare bibliotheken, informatiecentra bij uitstek en voor een groot publiek toe gankelijk, is al begonnen met het aan bieden van nieuwe media voor volwas senen en kinderen. Ook de bibliotheek Soest speelt in op deze nieuwe ontwik keling in media-land! Bij een ongeval op het Nassauplantsoen zijn zaterdagmiddag een 17-jarige brom fietser uit Amersfoort en zijn even oude passagier uit Soest gewond geraakt. Ze werden aangereden door een auto waar van de bestuurder gewoon doorreed. De bromfietser reed uit de Irenelaan het Nassauplantsoen op toen de auto uit tegengestelde richting kwam aanrijden. De wagen reed te veel naar links en de bromfietser kon niet tijdig uitwijken. De bromfietser liep diverse kneuzingen en schaafwonden op; zijn passagier ook, plus een lichte hersenschudding. De politie is nu op zoek naar de onbekende automobilist. Het staat vast dat het een man was en hij reed vermoedelijk in een zwarte BMW. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Een 41-jarige Soester, die op 19 no vember vorig jaar een ernstig ver keersongeval op de Amersfoortse- straat in Soesterberg veroorzaakte, is veroordeeld tot vier maanden cel en drie jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. De straf is overeenkomstig de eis. De man, die zonder vaste woon- of verblijf plaats is, werd bij verstek veroordeeld. Volgens het slachtoffer en een getuige negeerde de Soester vorig jaar het rode verkeerslicht op de kruising van de Richelleweg en de Amersfoortsestraat. Hij ramde toen een tegenligger die linksaf wilde slaan. De bestuurder van de andere auto brak zijn pols, borstbeen en spaakbeen. Ook verloor hij korte tijd het bewustzijn. Zijn echtgenote kwam wonderwel met de schrik vrij. De auto raakte total loss. De ademtest wees uit dat de veroor deelde Soester twee keer zoveel alcohol had genuttigd als is toegestaan voor een automobilist. Zijn auto bleek onver zekerd en het rijbewijs van hem was negen maanden daarvoor al ingenomen, omdat hij was betrapt op het rijden on der invloed. In twintig jaar tijd is hij al zes keer veroordeeld voor verkeersde licten, waarbij alcohol in het spel was. De politie heeft zaterdagavond op de Steenhoffstraat een 16-jarige jongeman uit Soest aangehouden wegens openbare dronkenschap. De laveloze knaap werd door twee anderen overeind gehouden omdat hij zelf niet meer op zijn benen kon staan. Volgens de politie was hij "totaal van de wereld". Hij werd meege nomen naar het bureau, waar hij later werd opgehaald door zijn moeder. Vanaf de Zuidergracht is een groot aan tal steigerpijpen gestolen. De pijpen za ten in pakketten en vormen tezamen een lengte van meer dan één kilometer. Vast staat dat de dieven een groot voer tuig bij zich moeten hebben gehad om hun buit mee te kunnen nemen. Op het terrein werden ook nog losse steiger- pijpen gevonden, wat erop duidt dat de daders niet alles konden meenemen. Van de diefstal werd donderdag aangifte gedaan bij de politie door een inwoner van Hoofddorp. Bij routinecontroles heeft de politie za terdagavond twee automobilisten aange houden, die met te veel alcohol in hun bloed toch achter het stuur gekropen waren. Op de Clemensstraat werd een 19-jarige Soester gepakt; hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van vijf uur. Op de Birkstraat werd een 38-ja- rige Baarnaar staande gehouden. Hij kreeg een proces-verbaal en moest zijn auto twee uur laten staan. In de Paaskerk aan de Oude Utrechtseweg in Baarn geeft het Concertkoor Baarn op zaterdag 9 november een concert. Vier werken van Mozart worden uitgevoerd. Het betreft de Krönungsmesse KV 137, het motet Exsultate Jubilate KV 165, de Cantate 'Dir, Seele des Weltalls KV 429 en de Litaniae de venerabili altaris sacramento KV 243. Aan het concert wordt medewer king verleend door de sopraan Lisette Emmink, de alt Coosje Schouten, de tenor Andrea Poddighe en de bas Mark Peterson. De muzikale ondersteuning komt van het Baarns Begeleidings En semble, terwijl het Concertkoor Baarn onder leiding staat van diri gent Thijs Kramer. Een toegangskaart kost 20 gulden (cjp/65+ 17,50 gulden) en is ver krijgbaar bij onder meer het VW- kantoor en De Gouden Snaar, beide gevestigd aan de Steenhoffstraat en bij D.J.M. Toet, tel. 6015823. Dinsdag 5 november: "Amanda", monoloog van Walter van den Broek, door Ingeborg Elzevier. Aanvang 20.15 uur. Entree f 25,-/23,50. Woensdag 6 november: "Merlijn de tovenaar", Disneyfilm. Aanvang 14.00 uur. Entree f 5,-. Donderdag 7 november: Vincent Bijlo, "Niet zeiken, gewoon doen" (try out). Aanvang 20.15 uur. Entree f 25,-/ 22,50. Reserveren: tel. 5418050. VELDVOETBAL 1. Marcel van Essen (WZ'49)10 2. Peter van den Berg (SEC-zo)8 3. Mohammed Touhami (SEC-za)...6 4. Jeffrey Dorrestein (Hees)4 Peter Wolfsen (Soest)4 6. Gerard Becker (WZ'49)3 Michel Besseling (SEC-za)3 Raymond Brandes (WZ'49)3 Kees van Dorrestein (SEC-zo)3 Ramon Heijnen (SEC-zo)3 1. Wilfried Engberink (SEC)13 2. Mustafa Aksit (Firtina'93)12 3. Martin van Ernst (SEC)8 Zeki Kurt (Firtina '93)8 5. Paul Haringsma (SEC)7 Sander van der Heijden (SEC)7 7. Ramon Heijnen (DVS)6 8. Johan Blankenberg (SEC)5 Fred Bos (SEC)5 Ronald de Rooij (DVS)5 Joep Rozendal (SEC)5 Michel Vlaswinkel (DVS)5 Thema-avond 'de ecologische win kel' in Milieucentrum, Molenstraat Ecologische winkel Tot 13 december is de tentoonstelling 'Natuurlijk doen', over biologische land bouw en biologische voeding, in de kwekerij aan de Molenstraat 157 te zien. Gekoppeld aan deze tentoonstelling worden twee thema-avonden georgani seerd. De eerste avond is op donderdag 31 oktober. Friso Bergsma, eigenaar van een EKO-winkel, zal dan vertellen over landbouw en milieu, EKO-producten en zijn winkel. Deze rijdende winkel staat naast het milieucentrum, zodat er een kijkje kan worden genomen. Gezien de bevlogenheid en de kennis van zaken van Friso Bergsma belooft het een zeer boeiende avond te worden. De avond start om 20.00 uur en de toegang is gra tis. Op deze avond kan vanzelfsprekend ook de tentoonstelling worden bekeken. Uitgangspunt van de tentoonstelling zijn twee winkelwagentjes met boodschap pen: één met gangbare en één met EKO-artikelen. De verschillen tussen EKO- en reguliere landbouw komen ruimschoots aan bod. Met een elektrospel kan men de kennis over beide manieren van landbouw testen. Ook is er een interview met een jonge EKO-boer te beluisteren. De tentoon stelling biedt een kijkje in de keuken van EKO-bakkers en -slagers en natuur voedingswinkels en uiteraard de EKO- hoek van de Supermarkt. De bezoekers kunnen recepten meenemen en de me ning van een topkok over EKO- producten vernemen. De tweede thema avond staat op donderdag 14 november gepland. Het onderwerp zal dan "Na tuurlijk lekker koken" zijn. De deelne mers gaan dan de keuken in. Meer informatie bij Dick Neuteboom, tel.: 6093454 of 6022530. Steenhoffstraa 9\ tel. 60120 75 Op het gebied van korte vakanties en arrangementen scoort Zuid-Limburg altijd nog hoog, niet verwonderlijk ge zien het fraaie, vaak on-Nederlandse (en "dus" aantrekkelijke en tot de ver beelding sprekende) landschap, de vele cultuur-historische bezienswaardighe den, de andere cultuur (de zo typisch zuidelijke sfeer) en de andere "taal". De gezamenlijke VW-kantoren en de ho tels, bungalowparken, kastelen en an dere verblijfsaccommodaties hebben dan ook de handen ineengeslagen en voortvarend arrangementen in elkaar geknutseld, die netjes op een rij gezet in de Vakantiereisgidsen Gastvrij Verblijf, Gastvrij Aktief en Arrangementen in het Geuldal bij de VW Soest gratis zijn te verkrijgen. Hier twee verrassende arrangementen: 1) een heerlijk gastronomisch verwen- arrangement van 2 dagen (één over nachting in Valkenburg, waarbij men logeert in een luxe hotelkamer met bad, douche en toilet. Dit fameuze a la carte restaurant is één van de weinige restau rants in Nederland, dat twee Michelin- sterren mag voeren. Een culinair hoog staand viergangendiner maakt uiteraard deel uit van dit arrangement, dat f 215,- - per persoon kost; 2) een driedaags kuurverblijf vanuit Maastricht. Men lo geert in het Grand Hotel de 1'Empereur (4 sterren), met alles erop en eraan (o.m. incl. sauna, zonnebank, zwem bad), een bezoek van 3,5 uur aan het Valkenburgse thermale bad Thermae 2000 en een gratis entree van het Valkenburgse Casino. De rest van de tijd heeft men alle gelegenheid om op eigen gelegenheid Maastricht en wijde omgeving te verkennen of ontdekken. Dit kuurarrangement is te boeken voor f 275,— p.p. (op basis van 2-pérsoons- kamer, tweemaal logies met ontbijt, één 4-gangenmenu en gratis gebruik van het overdekte zwembad). Dit arrangement met dezelfde inhoud (kosten ca|. f 30,— lager in beide gevallen) is overigens ook te boeken in twee andere vier-sterren- hotels, nl. in Epen en Valkenbrug! VOETBAL Hees De A-junioren wonnen na twee neder lagen in de uitwedstrijd. De B-junioren speelden uit tegen YFC en scoorden in de laatste minuut de gelijkmaker. De D- pupillen behaalden een reguliere over winning van 12-0 op CJVV met Erik van Mourik als topscorer met vier doel punten. De E-pupillen bleven ongesla gen. Na een 2-0 achterstand bracht Jurre van der Graaf vanaf 30 meter met een daverende volley in de linkerboven hoek de stand in evenwicht. Na 4-4 liep Hees uit naar een overwinning van 10- 5 op Greenstars. SEC De meest spannende wedstrijd bij de jeugd van SEC was die tussen de Cl en HVC. Het werd 8-6 voor SEC. De Dl stuurde Quick met een 14-0-nederlaag naar huis, terwijl de E2 het niet redde bij Quick: 3-1. De El daarentegen le verde een prima prestatie in Leusden door met 4-6 te winnen. De E3 was ver antwoordelijk voor de eerste nederlaag van WZa in anderhalf jaar: 6-2. De grootste zege kwam op naam van de F2. Het werd 20-0 tegen Cobu Boys. Soest Iedereen heeft zaterdag van lekker weer kunnen genieten tijdens het voetballen. Er waren maar liefst negen teams die een overwinning behaalden. De groot ste overwinning was vóór de D5 die met 9-0 WZA op eigen terrein versloeg. De meest spectaculaire was voor de E5 die op hetzelfde terrein met 6-4 won. Bij de F5 wist topscorer Boy Staal opnieuw een goaltje mee te pikken. Dit was niet voldoende, want tegenstander Hoeve laken scoorde drie keer. Smeeing/BDC Dames 1-Nederhorst 11-10, heren 3-HMS/ Achilles 10-13, UHV/DSO-heren A-jeugd 32-20, meisjes B-BHC 1-8, meisjes C-Was- meer 10-3, Nijenrodes-D-jeugd gemengd 7-1. De Eemvogels De Dl ontving Exakwa uit Lelystad en stond in de rust met 2-0 voor door doel punten van Armando Arlar. De gasten kwamen terug tot 2-2, waarna een doel punt van Ellen Mout werd afgekeurd. De Dl eindigde hierdoor als derde in de najaarscompetitie. Als invaller scoorde Arlar het enige doelpunt voor de Cl, dat niet was opgewassen tegen DOS. Het werd 1-3 voor de tegenstander. SCHAATSEN SVEemland Utrecht, 15 oktober, 100 meter: Nick v.d. Zouwen 14.36; Ellen Kwantes 14.71; Mirjam Wiggelinkhuizen 16.27; Ilone Bloemen 15.71. 300 meter: Nick v.d. Zouwen 38.95; Ellen Kwantes 38.45; Mirjam Wiggelink huizen 43.72, Ilone Bloemen 41.71. 19 Ok tober, 500 meter: Walter Varenkamp 59.52; Arie Treur 46.25; Vincent Verburg 47.02; Edwin Groeneveld 44.50; Marco Verburg 49.25; Eefje v.d. Bor 52.81; Heidi Koelewijn 56.66. 1000 meter: Arie Treur 2.24.47; Vin cent Verburg 2.25.98; Edwin Groeneveld 2.20.16; Marco Verburg 2.37.86; Eefje v.d. Bor 2.50.34; Heidi Koelewijn 2.55.15. 20 Oktober, 500 meter: Saskia Baltus 53.34; Mayan Oomkes 55.46; Jolanda Verduin 51.77; Angelique v.d. Berg 53.43. 1000 me ter: Philip v. Waning 2.03.73 (val); Saskia Baltus 1.55.28; Mayan Oomkes 2.06.53; Jolanda Verduin 1.47.21. 1500 meter: Angelique v.d. Berg 2.47.70. 27 Oktober, 100 meter: Martin Baltus 20.82; Mark Jan sen 11.23; Tom Versteeg 12.19; Ingeborg de Lange 14.14. 300 meter: Martin Baltus 26.54; Mark Jansen 26.87; Henriëtte Kuijt 30.94, Tom Versteeg 28.76. 500 meter: Martin Baltus 42.30; Mark Jansen 42.73; Henriëtte Kuijt 49.32; Edwin Groeneveld 44.62; Ingeborg de Lange 56.13. VOETBAL Hees YFC B2 - Hees BI 2-2; Hees Dl - CJVV D3 12-0; Hees El - Greenstars E3 10-5; Hoogland Fll - Hees F1 8-0. SEC BW Al - SEC Al 8-1; SEC BI - FAK BI 3-6; SEC Cl - HVC Cl 8-6; SEC Dl - Quick A D2 14-0; Roda '46 E2 - SEC El 4-6; Quick A E5 - SEC E2 3-1; SEC E3 - WZ A E10 6-2; Cobu Boys F1 - SEC F1 5-1; SEC F2 - Cobu Boys F4 20-0. Soest Hilversum 1 - SO Soest Al 3-2; NSC 1 - SO Soest A2 3-4; SO Soest B2 - Greenstars 1 4-5; SO Soest C2 - Roda 3 3-2; SO Soest C3 - Hoevelaken 2 1-1; CJW 2 - SO Soest C4 6-4; Roda 2 - SO Soest D2 3-1; SO Soest D3 - WZA 4 2-6; Roda 5 - SO Soest D4 1-0; WZA 7 - SO Soêst D5 4-6; LJsselmeervogels 6 - SO Soest D6 2-2; SO Soest D7 - Cobu Boys 3 1-6; KWA 1 - SO Soest El 0-2; SO Soest E2 - Greenstars 1 2- 3; Spakenburg 2 - SO Soest E3 6-2; SO Soest E4 - Achterveld 2 2-6; WZA 6 - SO Soest E5 0-9; SO Soest E6 - Quick 6 1-2; SO Soest E7 - Quick 7 5-7; CJW 6 - SO Soest E8 4-3; Terschuurse Boys 3 - SO Soest E9 10-1; TOV 1 - SO Soest F1 1-1; SO Soest F3 - WZA 4 4-1; Hoevelaken 2 - SO Soest F4 0-1; Hoevelaken 3 - SO Soest F5 3-1; SO Soest F6 - TOV 4 7-3; SO Soest F7 - Spakenburg 4 1-3; KWA 4 - SO Soest F8 3-1; SO Soest F9 - Roda 10 1-10. Zowel aan de Smitsweg als aan de Varenstraat werd vorige week een auto opengebroken. In het ene geval werd een autoradio/cd-speler buitgemaakt; in het andere ging het om foto-appara- tuur en gereedschap. De eigenaars de den aangifte bij de politie. Schakel de zon in voor een beter milieu Uw zonne-energie-installateur. korte brinkweg 37a, 3761 ec soest telefoon: 035 - 601 43 32 Vanaf 25m GRATIS GELEGD KEUZE UIT MEER DAN 1000TEGELS vraag naar de voorwaarden NIEUW! Italiaans aardewerk Ook vloer verwarming Snouckaertlaan 7 3811 MA Amersfoort tegenover 'Grand Theatre' Tel: 033 - 4656448 Fax: 033 - 4655177 Via deze weg wil J.O.C. De Lekbak te Soest onderstaande be drijven danken voor hun (financiële) steun voor PAALZITTEN 1996, waarbij geld is ingezameld t.b.v. St. Bentinck Fonds. Sponsors vla J.O.C. C1000 Van de Graaf Van Omme De Groot (R'dam-Soest) Makelaarskant. Assurantiën Deelen BV Bas van de Hoef Nefkens Soest BV Olak Meeneem Meubelen Huis en Zekerheid Drukkerij Neo Print Nic, van Dam, active sports Reisburo Gerth BV Videotheek Filmclub Silverstar Hooijer Provak BV Toon van der Linden, slijterij en wijnhandel Edskes Sponsors via deelnemers KREA Al Capone's Profile Kapsalon Eijndhoven Davo La Route Stomerij Super Cleaner Café Willem I Vakgarage Newo Van den Hoogt Boothill Saloon (Amersfoort) Bloemenhuis Jasmijn Schipper Soest Bouwprodukten BV AP. van Doorn Combi Van Essen Tabakhandel Akkerman Veevoederhandel Eemland BV. Super Meubel Pearle Limac Groep (Baam) Beetzlaan 65 - 3762 CB Soest - Tel. 035 - 601 29 98 Op woensdagmiddag 6 november verplaatst het Luchtmacht Man nenkoor zijn 'werkplaats', in het ge bouw van de Kapel van de Konink lijke Luchtmacht te Soesterberg, voor éénmaal naar de Mannenzaal (annex Gasthuiskapel) van het laat middeleeuwse Sint Pieters en Blok land Gasthuis te Amersfoort. Tij dens deze repetitiemiddag zal er ook ruime gelegenheid zijn ver schillende liederen uit het rijke as sortiment van het repertoire van het koor te beluisteren. Het optreden van het LMK houdt ver band met de afsluiting in Museum Flehite (tevens beheerder van de mannenzaal) van de Tentoonstelling 'Soldaat in de schoolbank'. Onlangs werd deze geopend door ZKH Prins Bernhard t.g.v. het dertig-jarig bestaan van de Nederlandse Vereniging ter beoefening van de Militaire Historie 'Mars et Historia'. De expositie bestrijkt de periode van 1814 tot 19:50 en houdt rechtstreeks verband met de moderni sering en professionalisering van de krijgsmacht. Het optreden van het Luchtmacht Mannenkoor zal bij dit thema aanslui ten onder het motto: Een lesje muziek voor militaire mannenzang. Het LMK prijst zich gelukkig om als koor van geü niformeerde militairen - het enige dat als zodanig nog in Nederland bestaat - ook in zijn eigen regio te kunnen laten horen dat de 'hoogvliegers' van de ba kermat van de Nederlandse luchtvaart (Soesterberg) op zanggebied in ieder geval de laagste schoolbanken al lang zijn ontgroeid. Wie minder van de receptie en meer van het a capella gezongen programma wil genieten zal ervoor moeten zorgen er in ieder geval van 15.00 tot 15.30 en van 16.00 tot 16.30 uur bij te zijn. Het ge heel staat o.l.v. dirigent Hans C. Jans sen. Het optreden van het LMK vindt plaats in de historische mannenzaal achter de Kapel aan de Westsingel 47 Amersfoort (tegenover Museum Flehite). En wie belangstelling heeft het koor te komen versterken kan terecht in gebouw 50 (bordjes Kapel Koninklijke Luchtmacht volgen), Richelleweg, bij Kamp van Zeist, te Soesterberg; elke woensdag middag vanaf 15.00 uur. (Telefonische informatie bij het secretariaat: 033 - 2457891 of bij contactpersoon Amers- foortse leden 033 - 4551445). Op zondag 3 november houdt Galerie Chalaga aan de Kampweg van 14.00 tot 18.00 uur open huis. De twee schapen in de voortuin keken de voorbijgangers al enkele dagen aan. Charlotte Lambrigts:'De schapen wor den op bestelling gemaakt en zijn meer een uitnodiging voor de kerstcollectie in glas, bisquit- porselein en zilver die men met ingang van zondag 3 november kan zien. Maar ik ben trots op mijn nieuwe aanwinst van Venini, heel bekend bij liefhebbers, verzamelaars en beleggers. Een deel ervan is zelfs uniek in de hele Benelux'. In Galerie Chalaga is te veel moois om op te noemen dat men op de open dag kan bewonderen en elke woensdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 18.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Op zaterdag 9 november zullen in Café De Gouden Leeuw aan de Rademakerstraat weer carnavals klanken klinken. Om negen uur die avond wordt het feest gestart met de boerenkapel 'Jeweetwel' om alvast warm te draaien voor de 11e van de 11e. Het is het eerste seizoen van de Carnavalsvereniging 'De Zotteklappers'. Het gonst al van de geruchten door het Zotteklapland over wie Prins Zotteklap VI gaat worden. Om 11 over 11 van za terdag 9 november zal het grote geheim worden verbroken en doet Zijne Dorst- lustige Hoogheid Prins Zotteklap VI zijn intrede. De getrouwe medewerkers van deze a.s. Hoogheid hebben hun a.s. residentie, alias leutbunker, alias De Gouden Leeuw reeds goed onder han den genomen. Ook andere voorberei dingen zijn gemaakt, waardoor de op komst van Zijne Hoogheid een dave rend succes zal worden. Om die reden is iedereen op zaterdag 9 november a.s. vanaf 21.00 uur van harte welkom in de leutbunker De Gouden Leeuw.

Soester Courant | 1996 | | pagina 18