ispowrr ILER Bowlingzege Westra en Den Enting Voetbaldiploma voor jonge spelers Voorbereiding op marathon New York SEC nog steviger aan de leiding LU i Keulen menzaal halaga Eerste records schaatsers Dansteams van Slingerland slaan geen slecht figuur Afscheid van Kathja Rauch Dansformatie teleurgesteld Dakwerken Sportprogramma Herfsttoernooi van Soester Bowling Vereniging BOWLING Duivenberichten Diefstal planten en kruiwagen HANDBAL Nipte overwinning voor handbalsters Nieuwe lessen bij De Springbokken Sportschoenen en geld gestolen Wintercompetitie van vissers start PAGINA 18 Eemlanders al vroeg in vorm SCHAATSEN ZAALVOETBAL Zeventig kinderen bij open jeugddag van SEC VOETBAL KORFBAL SOESTER COURANT PAGINA 19 Soesters willen jaar lang in groepsverband gaan trainen Belangrijk succes voor DVS/De Kuil tegen TOV i ooi Ier door lelijke Eemvogels zet Telstar vlot opzij Vierde plaats op NK 'valt vies tegen Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 VRIJDAG 1 NOVEMBER Zaalvoetbal 21.00 uur Adelaars Van Berkel-DVS/ De Kuil (Naarden) ZATERDAG 2 NOVEMBER Badminton 13.30 uur Selby-BCA Driebergen 2 (C-drie) Basketbal 19.00 uur Dunckers-Red Stars (D) (Hilversum) Tafeltennis 18.00 uur Spaarne-Shot (Haarlem) Voetbal 14.30 uur Bloemenkwartier-VVZ'49 (Hilversum) 14.30 uur Hees-NVC (V.O. Utrechtse- weg) 14.00 uur SEC-CDW (Bosstraat- West) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)- Gemini/S, tweede bekerronde (De Bunt) ZONDAG 3 NOVEMBER Handbal 14.30 uur Nijenrodes-Smeeing/BDC (H) (Breukelen) 14.50 uur Smeeing/BDC (D)-Nijen- rodes 3 (Beukendal) Hockey 12.45 uur MHC Soest (D)-Amers- foort (Koningsweg) 14.30 uur MHC Soest (H)-Hilversum (Koningsweg) Voetbal 14.00 uur CDW-Soest (Wijk bij Duur stede) 14.00 uur SEC-PVCV (Bosstraat- West) Waterpolo De Duinkikkers (H)-Het IJ (Aqua Indoor) MAANDAG 4 NOVEMBER Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Basketbal 21.00 uur Baros-Red Stars (H) Rotter dam) Volleybal 20.30 uur Zeewolde-Stam/SoVoCo (H), tweede ronde districtsbeker (Zeewolde) /onderhoud en s-specialist ille merken Tel. 035 - 601 29 98 iet motto: Een lesje muziek ire mannenzang. Het LMK dukkig om als koor van geü- e militairen - het enige dat nog in Nederland bestaat - eigen regio te kunnen laten le 'hoogvliegers' van de ba- de Nederlandse luchtvaart rg) op zanggebied in ieder agste schoolbanken al lang ïid. van de receptie en meer van la gezongen programma wil 1 ervoor moeten zorgen er in van 15.00 tot 15.30 en van 6.30 uur bij te zijn. Het ge- >.l.v. dirigent Hans C. Jans en van het LMK vindt plaats rische mannenzaal achter de le Westsingel 47 Amersfoort Museum Flehite). En wie ;ng heeft het koor te komen kan terecht in gebouw 50 ipei Koninklijke Luchtmacht dchelleweg, bij Kamp van oesterberg; elke woensdag- I ^af 15.00 uur. (Telefonische bij het secretariaat: 033 - f bij contactpersoon Amers- en 033 - 4551445). ik ben trots op mijn nieuwe 'an Venini, heel bekend bij i, verzamelaars en beleggers. rvan is zelfs uniek in de'hele tn Galerie Chalaga is te veel op te noemen dat men op de kan bewonderen en elke tot en met vrijdag van 11.00 ïn van 19.00 tot 21.00 uur. Dvember zal het grote geheim rbroken en doet Zijne Dorst- >ogheid Prins Zotteklap VI 3. De getrouwe medewerkers .s. Hoogheid hebben hun a.s. alias leutbunker, alias De eeuw reeds goed onder han den. Ook andere voorberei- gemaakt, waardoor de op- Zijne Hoogheid een dave- s zal worden. Om die reden op zaterdag 9 november a.s. J uur van harte welkom in de De Gouden Leeuw. Rein Westra bij de heren en Frida den Enting bij de dames hebben het herfsttoernooi van de Soester Bowling Vereniging op hun naam geschreven. Het toernooi vond za terdag en zondag voor de negende keer plaats in C-drie. De deelnemers speelden voor zichzelf en moesten in de voorronde vier gaines afwerken. Bij de telling werd rekening gehouden met de handicaps. Zowel bij de dames als de heren plaatsten de zes besten zich voor de finale, waarin de score uit de voorronde meetelde. Westra, die als eerste de eindstrijd be reikte, stond zijn plaats niet meer af. Met 1.432 punten hield hij de overige deelnemers ruim achter zich. Ad van de Schoot werd tweede met een pinfall van 1.359. Arnold de Kroon (1.346), Gerard den Enting (1.341), Joop van Slooten (1.324) en René Bouhuis (1.303) volgden. Frida den Enting werd winnares met een pinfall van 1.384. Mieke van Berkel Blije gezichten bij de prijswinnaars van het negende herfsttoernooi van de Soes ter Bowling Vereniging. Foto: Herman van Dam. eindigde met een totaalscore van 1.307 als tweede. De achtervolgers waren Ria van de Broek (1.272), Joke Jansen (1.265), Ineke Terbeek (1.261) en Hennie Knijpstra (1.216). De hoogste game werd bij de heren ge scoord door Arnold de Kroon. Hij was de enige die over de 200 kwam: 201. Mieke van Berkel noteerde de hoogste game bij de dames (187). Postduivenvereniging De Vriend schap heeft de klassementen opge maakt van het wedvluchtenseizoen 1996. Hieronder de uitslagen in de diverse categorieën. Vitesse: 1. B. Schimmel, 2. Comb. Raka, 3. Vaessen/Veenendaal, 4. Mevr. Altenaar Zn., 5. B. Huizinga. Midfond: 1. Comb. Raka, 2. Vaessen/ Veenendaal, 3. Mevr. Altenaar Zn., 4. J. Buchner, 5. J. Blijer. Fond: 1. Altenaar/Rèijerse, 2. Comb. Raka, 3. R. Eimers, 4. B. Schimmel, 5. J. Beijer. Totaal Oud: 1. Comb. Raka, 2. B. Schimmel, 3. R. Eimers, 4. J. Buchner, 5. Vaessen/Veenendaal. Jonge duiven: 1. Comb. Raka, 2. C. Bokma, 3. Altenaar/Reijerse, 4. J. van Groningen, 5. R. Eimers. Navluchten: 1. Mevr. Altenaar Zn., 2. Comb. Raka, 3. J. Buchner, 4. J. Wijnands, 5. C. Bokma. Generaal: 1. Comb. Raka, 2. R. Eimers, 3. Mevr. Altenaar Zn., 4. B. Schim mel, 5. J. Buchner. B-groep: 1. R. Eimers, 2. Mevr. Alten aar Zn., 3. C. Bokma. Uit de pas aangelegde tuin van een be drijf aan de Vredehofstraat hebben on bekenden vorige week een aantal plan ten en een kruiwagen ontvreemd. Een 51-jarige inwoonster van Baarn deed aangifte bij de politie. De handbalsters van Smeeing/BDC zijn de zaalcompetitie begonnen met een nipte zege op Nederhorst. In sporthal Beukendal werd het 11- 10 voor de Soesters. Het damesteam is nog steeds zonder vaste trainer/coach. Komende zondag spelen ze weer thuis, om 14.50 uur te gen het derde team van Nijenrodes. Het eerste herenteam, dat afgelopen week einde niet in actie hoefde te komen, speelt een uitwedstrijd tegen Nijenrodes. Op de maandagmorgen heeft De Springbokken een nieuw lesuur in geruimd voor de Club voor Bewe gen. Alle 55-plussers kunnen hier voor tussen 9.00 en 10.00 uur in Aqua Indoor terecht. De lessen staan onder leiding van Gerda van Zandwijk die als MBVO-deskun- dige is gespecialiseerd in sport voor ouderen. Gezelligheid en gezondheid staan voorop in de lessen. Verantwoord bewegen kan bij ouderen hart- en vaat ziekten voorkomen en vooral bij vrou wen osteoporose (botontkalking) tegen gaan. Op donderdag geven Job en Karin Baas tussen 20.00 en 21.15 uur les aan spor ters die aan hun conditie willen werken. Er wordt gelest in de gymzaal aan de Paulus Potterlaan, maar de groep gaat ook vaak naar buiten tijdens de All- Seasonlessen. Het wordt daarom aange raden zowel binnen- als buitenschoenen mee te nemen. Met het oog op de win tersport wordt de komende tijd aan dacht besteed aan onder meer ski- en langlauftraining. Nieuwe deelnemers mogen tweemaal gratis meedoen om te kijken of ze willen doorgaan. Een 22-jarige Soester deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van een paar sportschoenen en enkele tien tallen guldens uit zijn portemonnee. De spullen waren ontvreemd uit de kleed kamer van een sportcomplex aan de Bosstraat. De hengelaars var De Snoekbaars beginnen zaterdag aan de eerste van tien winterwedstrijden. Om de twee weken zoeken ze ergens een stekkie om zoveel mogelijk meters vis bo ven water te halen. Op 16 november, 14 december en 8 maart betreft het een wedstrijd, waarin met boten mag worden gevaren. Op 8 maart wordt de wintercompetitie tevens afgesloten. Op 2 november verzamelen de deelne mers zich bij het oude buurtstation van Baarn (naast restaurant De Generaal). Na de loting wordt hiervandaan vertrok ken om ongeveer 7.30 uur. Het in schrijfgeld bedraagt 60 gulden. t i Nadat de kunstijsbaan in Utrecht nog geen drie weken geleden haar poorten opende, hebben de schaat sers van de schaatsvereniging Eemland al hun eerste (persoon lijke) successen geboekt. Zo verbeterde Philip van Waning vorig weekeinde op de 500 meter zijn p.r. met 53.81, om deze vervolgens afgelopen weekeinde verder aan te scherpen tot 52.48. Bovendien verbeterde hij met 13.20 en 33.61 ook nog eens zijn beste tijden op de 100 en 300 meter. Carel den Hertog dook met zijn 57.26 op de 500 meter riant onder zijn beste tijd van vorig seizoen. Ook op de 1.000 meter verbeterde Den Hertog zijn tijd: 1.56.01. Ingeborg de Lange wist eveneens beide tijden stevig aan te scherpen, zij werd geklokt in 55.99 en 1.57.47. Clubkampioene Henriëtte Kuijt liet met 12.84 (p.r.) op de 100 meter blijken af gelopen zomerseizoen flink getraind te hebben. Edwin Groeneveld overtrof met 11.85 en 28.57 zijn records op de 100 en 300 meter. Ook Tom Versteegs record van 44.80 op de 500 meter ge tuigt van de trainingsinspanningen. Walter Varenkamp passeerde na 2.01.18 de streep op de 1000 meter en liet daar mee eveneens een p.r. noteren. Skiën Met een eerste plaats in Hoofddorp (za terdag) en een derde plaats in Uden (zondag) heeft Edwin Vos een sterke start gemaakt van het skiseizoen. Hij doet mee aan de puntenwedstrijden in de leeftijdscategorie 12-13 jaar. In Hoofddorp liet hij 46 deelnemers ach ter zich, een dag later werd hij derde van de 36 jonge skiërs. Hij eindigde drie honderdste van een seconde achter de winnaar. Ongeveer zeventig kinderen hebben woensdag deelgenomen aan de open dag van voetbalvereniging SEC. Dribbelen, jongleren, sprin ten, koppen, ingooien en straf schoppen waren enkele onderdelen op weg naar het begeerde voetbal diploma. Het programma was in elkaar gedraaid door eerste-elftalspeler Remco van Veenendaal, die de open dag als stage project gebruikte voor zijn studie aan het CIOS in Arnhem. Hij werd geassis teerd door jeugdleider, -trainers en spe lers uit de A- en B-selectie. Na de gezamenlijke lunch, waarbij één deelnemer elf boterhammen at (waar voor hij overigens geen prijs kreeg), werden vier-tegen-vier partijtjes ge speeld. Voor elk doelpunt werd een groenwitte ballon aan de afrastering van de Bosstraat-West bevestigd. Later wer den deze voorzien van een kaartje met Foto: Goos van der Wilt. daarop de namen van de spelers. In to taal werden 490 ballonnen de lucht in gelaten. Na 30 november wordt bekend gemaakt wiens ballon het verste is ge komen. De eerste prijs is een lederen bal, de tweede prijs een walkman en de derde prijs een portemonnee. Na afloop reikte Remco van Veenend aal de voetbaldiploma's uit. Ais het aan de deelnemertjes ligt, krijgt de tweede jaars student zijn ClOS-diploma. Ze gaven hem een 'dikke acht' voor zijn stage-project. gij de afsluiting van de eerste helft ,an de veldcompetitie heeft De Eemvogels gewonnen én afscheid genomen van Kathja Rauch. De korfbalster vertrekt naar Engeland eii verlaat daarom de club, waar voor ze jarenlang uitkwam. Lange tijd was Rauch een vaste keus voor het eerste team en in deze periode maakte ze veel doelpunten voor De femvogels. In haar laatste duel scoorde niet, maar dit weerhield de Soesters er niet van de uitwedstrijd tegen Telstar met 6-10 te winnen. Op het zware veld in Hoevelaken had de ploeg van Rinus Jongeneel duidelijk een overwicht. Ton Kraaikamp verzil verde een afstandsschot, waarna Annissa van Bemmel, Almar Lijfering en Henriëtte Wisse via doorloopballen de score opvoerden tot 0-4. De Eemvogels hield ook daarna het heft in handen en liep via Ton Kraaikamp en Van Bemmel verder uit tot 1-6. in de tweede helft gingen de gasten aan vankelijk verder op de ingeslagen weg, maar nadat Lijfering twee keer had ge scoord, waren de wapenfeiten op. De omstandigheden op de grasmat hadden hun tol geëist. Telstar kon daardoor iets dichterbij kruipen: 6-10. De New York City Marathon is wellicht de beroemdste in zijn soort. Op zondag 3 november staat hij op de agenda van tiendui zenden atleten (onder wie Soester Hendrik-Jan de Boer) die van heinde en verre komen om door de straten van de 'Big Apple' te lo pen. Sommige Soesters bereiden zich nu al voor op de editie van Armand Trippaers is de naam. Bankdirecteur, bestuurslid van de Soester Zakenkripg, zijdelings be trokken bij Radio Soest, gesignaleerd in andere vrijwilligersfuncties én hardloper. Samen met Piet Steen bergen probeert hij een grote groep atleten bij elkaar te krijgen, die zich gezamenlijk gaan voorbereiden op de NYCM van 2 november 1997. Wie beweert dat atleten individua listen zijn, is bij beide Soesters aan het verkeerde adres. De 48-jarige Trippaers en Steen bergen keerden vorig jaar dusdanig enthousiast terug van hun marathon avontuur in New York, dat ze met een besloten nog een keer te gaan. Volgend jaar dus en het liefst met zo veel mogelijk andere Soesters. "Hiervoor dienen we heel wat trainings-kilometers af te leggen," zegt Trippaers. "We gaan drie tot vijf keer per week lopen en zullen de af stand langzamerhand opvoeren. Het is de bedoeling dat we als groep diverse keren bij elkaar komen en gezamenlijk langere afstanden afleggen. Het uitgangspunt is dat alle deelnemers in februari in staat zijn een halve marathon te lopen." Volgens Trippaers stellen trainers van de atletiekvereniging Pijnenburg trainings-schema's op voor de deel nemers. Tot nu hebben een tiental lopers en drie begeleiders gezegd dat ze in principe zullen meedoen. Kosten De reis- en verblijfkosten worden geraamd op 2.500 gulden per per soon. Het exacte bedrag is nog niet te zeggen, omdat de vliegtarieven nog niet bekend zijn. In elk geval is al een contactje gelegd met een tour-operator. In de prijs inbegrepen zijn1 de vliegreis, de transfer van vliegveld naar hotel (v.v.), vier over nachtingen in een behoorlijk hotel op basis van tweepersoonskamers, gegarandeerde inschrijving voor de NYCM, een stadstour door New York, busvervoer naar de start, een uitslagen-magazine, een reisverze kering, een annuleringsverzekering (ook in geval van een sportblessure), de luchthavenbelasting, vier ontbij ten en vier warme maaltijden. Het zesdaagse programma begint op donderdag 30 oktober 1997 met de heenreis en de terugkomst op Schiphol is op dinsdag 4 november of eventueel op woensdag 5 no vember. Supporters kunnen ook mee. Zij betalen 125 gulden minder. Om opties te krijgen op de start bewijzen voor de marathon is het de bedoeling dat de deelnemers voor 31 december a.s. beslissen of ze doorgaan en deelnemen aan de ma rathon van New York. In dit geval kan iedereen er tevens zeker van zijn dat ze in hetzelfde hotel worden ondergebracht. Soesters die deel willen uitmaken van de Soester Lopersgroep, moe ten zich vóór 15 november a.s. aan melden bij Armand Trippaers, Ossendamweg 32, tel. 6021603. Tijdens wedstrijden om de VDTM- trofee voor dansscholen hebben dansers van Slingerland een zesde, zevende, negende en tiende plaats behaald. Er deden achttien teams In de Latin American eindigde Slinger land als zesde en zevende, de Ballroomteams als negende en tiende. Individuele successen' waren er voor Alex Verwoerd en Linda Husman die eerste werden in de Basic Rumba. Vlak achter hen legden Sarco Alberts en Nathalie Troost beslag op de derde plaats. De VDTM-wedstrijd werd gehouden in het Limburgse Linne. De volgende ont moeting om de trofee vindt plaats in Soest bij Slingerland aan de Weegbree- straat. Dit gebeurt op 30 november. Bij die gelegenheid is er tevens een interna tionale krachtmeting tussen Neder landse en Engelse teams. Beide landen hebben beloofd sterke teams op de been te brengen. Bij Slingerland wordt daarom een mooie wedstrijd verwacht. Ferry van de Bolt en Claudia Sepp boekten vorige week overigens ook een goed resultaat voor Danscentrum Slingerland. Ze werden vijfde in de sterk bezette A-klasse. Het betrof een landelijke wedstrijd in Amstelveen. Slingerland sloeg geen slecht figuur tij dens de eerste wedstrijd om de VDTM- trofee. ELS er- iing ïersfoort -e' 4655177 ersiaandebe- PAALZITTEN ck Fonds. eelnemers loven Cleaner 10 i (Amersfoort) Baarn) Dat het SEC maandagavond moeite kostte van Scarpata te winnen, was verrassend. De tegenstander had alle duels nog verloren en SEC was immers koploper met het maximale aantal punten. Maar door te veel ruimte te geven, kwa men de Soesters in Huizen op een 1-0- achterstand. Toen Martin van Ernst in het veld verscheen, werd volgens coach Mark Koper het spel stabieler. Hij stelde Fred Bos in de gelegenheid 1-1 te maken. Na een pass van Wilfred Engberink en een één-tweetje voerde Van Ernst de stand op naar 1-3. Een solo van Sander van der Heijden bete kende 1-4. SEC bemoeide zich vervolgens te veel met de scheidsrechter, wat het spel niet ten goede kwam. Paul Haringsma kreeg een tijdstraf, maar revancheerde zich na terugkomst: 1-5. Nog voor rust werd het 3-5. Kathja Rauch werd zaterdag uit gezwaaid. Ze vertrekt naar Engeland. Op zaterdag 9 november beginnen de korfballers aan de zaalcompetitie. Op het programma staat dan een uit wedstrijd tegen MIA. Daarna raakten de Seccers nog geïrri teerder door de scheidsrechter en dit kwam Bos op een verbanning van vier minuten te staan. Toch vergrootte SEC de voorsprong door doelpunten van Van Ernst. Op 3-7 begon de irritatie zich te wreken (5-7), maar Bos zorgde met zijn tweede treffer voor de beslis sing: 5-8. SEC had voor het weekeinde ook de uitwedstrijd tegen VBK/Firgos gewon nen. Dit duel eindigde in een 3-4-zege voor de Soesters. Op de ranglijst kan alleen OSO, met drie verliespunten, enigszins in het spoor van SEC blijven. De overige ploe gen hebben reeds een grote achterstand opgelopen en lijken uitgerangeerd als het op het kampioenschap in de derde klasse aankomt. DVS/De Kuil Gert Aalderink, de coach van DVS/De Kuil, deed vorige week een beroep op Ronald de Rooij en René Ribberink, twee spelers die jarenlang medebepa lend waren voor het gezicht van de hoofdmacht, maar vorig seizoen een stapje terug deden. Ze moesten wel meedoen, omdat de Soester club te veel spelers miste voor de wedstrijd tegen TOV die pp verzoek van de Baarnaars vooruit was geschoven. In plaats van op vrijdag in Baarn, werd er op woensdag in Aqua Indoor gespeeld. DVS/De Kuü won met 57, dankzij vier doelpunten van Ramon Heijnen en drie van De Rooij. Overigens was ook Luits Houkes weer van de partij, waardoor DVS/De Kuil achterin meer rust uitstraalde en vijftig minuten lang het geduld bewaarde. Toen TOV op een 1-0-voorsprong kwam, bleef DVS/De Kuil combineren en dat betaalde zich uit. Twee treffers van Heijnen en één van De Rooij zorg den voor een ruststand van 3-3. Heijnen kreeg het vervolgens op zijn heupen (3-5) en De Rooij schoot er ook nog twee in. De wedstrijd tegen TOV betekende het weerzien met Arnold Broertjes die twee seizoenen bij de Soester club speelde. Tegen zijn oude club scoorde Broertjes één keer. Groot was zondagavond de teleur stelling bij de zestien sporters van Formation Dance Company Eem land toen de jury de uitslag bekend maakte van het Nederlands kam pioenschap Ballroom. De vierde plaats was veel minder dan waarop was gerekend. De FDCE behoorde na de voorronde in De Maaspoort weliswaar tot de vier finalisten, maar kreeg niet waarop ze in haar ogen recht had, "Het viel vies te gen," aldus Jolanda Verwoerd namens de acht dansparen. Na de finale beseften de dansers, onder wie zeven Soesters, dat de eerste plaats aan hun neus voorbij zou gaan en dat Moving Action de terechte winnaar was. Maar de tweede, en anders zeker de derde plaats, hadden ze nadrukkelijk in gedachten. De jury dacht er anders over. De FDCE had eerste moeten worden om op 14 december te mogen deelne men aan de wereldkampioenschappen in Berlijn. De eerstvolgende competitie wedstrijd is op 1 december.

Soester Courant | 1996 | | pagina 19