wdy zone Uw huis komt dichterbij... 'De Grachten' nu officieel bebord fusie Woningstichting Soest rond opruimings 4-daagse! Receptie en expositie bij Drukkerij Practicum Tijdens de Kerst zit ^Van Breukelen Vast-goed Hypotheken 1 ACTUEEL! HERK0 b.« Batiers Kwintet Plan voor milieuvriendelijk Soest in de 21e eeuw 6027493 6027493 Klaren Tromp nu lid VBO Werk aan de weg in Soest U GOED -^AGI^As R- WESTRj WOENSDAG 30 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 7 Beelaerts opent bedrijfsterrein op 29 november Verhuurbedrijf DE GRAC HU Ni 5 gangen-menu f55,- Uitgebreide wldkaart revarieerder aanbod, betere doorstroming en kostenbesparing HET IS WEER ZOVER! DE GROOTSCHEEPSE IS VOORBIJ TOCH ZIJN EEN AANTAL MEUBELEN NOG NIET VAN EIGENAAR VERWISSELD ZOALS: Tweedeurs archiefkasten nu 225,00 Confereritiestoelen van 498,00 nu 225,00 Spreektafel 100 x 200 nu 325,00 Direktie-opstelling uitgevoerd in zwart met kersen bovenblad en bestaande uit: Direktiebureau Conferentiesegment Jaloeziekast verkoopprijs 4800,00 nu 2250,00 kantoorefficiency BUSINESS - CENTER KLAREN WtROMP rv\ KLAREN R*TROMP "Ja mmm Aansluiting op Koophuisnet Collecte voor diabetes en oogaandoeningen Aanstaande vrijdag: VAN SOEST WOONWINKEL Geen woning op verdieping van Lindner-pand Ook voor al üw verzekeringen Soest, (035) 601 79 62. ir Bl-OKFLUITLESvoorfa ren en volwassenen r? in proefles. Yvonne Jacft 035-6028808 faS^I Huur een ELECTrKyS-n at HEGGESCHAARbfnf Verhuuroentrumtel r 6016228. Wasiel Steitner, ue TAPIJTZAAK van Soft rollen in voorraad i' 8rinkweg38t.o.GasbM? 035-6019600. Dorresteinweg - Soest Telefoon 601 32 g8 koopt LOMPEN, IJ26R, PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 u> GESLOTEN. verhuurt haast »llM |o.a. stoelen, tafels, serviezen podia, partytenten terrasmeubilaïr enz.') Batenburgweg 9 - Soesterbero Tel. 0346-35 45 RA Ook voor dinerbonnen BURG. GROTHESTRAAT 55 TEL 035-601 2516 FM m-60187 7$ laan 25 3 woonlaag met vrij uitzicht, ligbad moderne keuken ïr met balkon, werkkamer, 2 vergrote badkamer, keuken, ial. Net dat beetje meer aan iele inrichting geven dit ap- eigen cachet. Maandservi- ïl. voorschot verwarming en itraat 169 ikelijk appartement in het pet gereserveerde parkeer ing en lift. Letterlijk bovenop s aan de Van Weedestraat an het N.S.-station. Voorzien •er. balkonnetje, uitgebreide iwapparatuur, slaapkamer, entree. ispoor 30 et c.v.-gas, grote garage en i op het zuid-westen. De ge- landelijke dorp, de rustige 6 ligging geven het aantrek- ln deze villa een extra ac- |ving, studeerkamer, keuken uur, badkamer, toilet en hal. kamers, 2 balkons en over- 'uim 40 ma groot. d 67 e villa met c.v.-gas en gara- in schitterende tuin en fraai Partij. Binnenshuis verras- 'olle zitkamer, het sublieme i water, de fraaie marmeren selende hoekjes, mige living, keuken, bijkeu- -t ruime garderobe. Verdie- balkon, badkamer, separa- 'let en overloop met balus- Op vrijdag 29 november komt de immissaris van de Koningin, jhr. elaerts van Blokland, naar Soest om de officiële opening te verrich ten van het nieuwe Soester bedrijf- terrein "De Grachten". De gelijk- mige bedrijvenkring heeft hem larvoor uitgenodigd. nds afgelopen maandag is het terrein, irbinnen de ondernemers een unieke Lvorm van samenwerking op o.m. het ge bied van beveiliging nastreven, ook of ficieel "zichtbaar". Voorzitter Henk van Asch van de stichting De Grachten han teerde de spade om het bord, waarop duidelijk wordt gemaakt dat het hier om een bijzonder beveiligingsproject gaat, definitief op z'n plaats te zetten. Het bord staat op de Nieuwegracht, dichtbij de Koningsweg. De Grachten werkt in dit verband samen met beveiligingsfirma VNV en de politie. Deze week vindt een ledenvergadering van De Grachten plaats, waarin de Henk van Asch (r.) hanteert de spade, tegen de regen beschermd door VNV-di- recteur C. Freriks. voortgang van de gezamenlijke activitei ten besproken wordt. Aan de orde ko men o.m. de bewegwijzering, de collec tieve beveiliging, de eventuele uitbrei ding en de plannen voor een gezamen lijke Arbo-dienst. Verder komen zaken als het groenonderhoud en de verkeers stromen over de Koningsweg ter sprake. Een gevarieerder woningaanbod, betere doorstroming en kosten besparingen dankzij een efficiën tere werkwijze zijn de voornaamste oordelen van de fusie tussen de Woningstichting Soest (WS) en Wo nen Amersfoort (WA). Per 1 januari 1997 gaan beide corporaties samen verder onder de naam Achtgoed, Wonen en Bouwen (AWB). Dit is zeker geworden, nadat de bestu ren en raden van commissarissen van de VS en WA het fusievoorstel hebben on dertekend. Volgens WS heeft ook de Federatie Huurders Overleg Soest (FHOS) positief gereageerd. De fusie zal geen effect hebben op de afspraken die zijn gemaakt met het overkoepelend orgaan voor de bewonersverenigingen. Dit geldt voor alle afspraken, ook voor wat betreft het meerjarige huurbeleid. Behalve dat de naam wordt gewijzigd, verandert er verder vrijwel niets voor de Soester huurders van de WS. Het kan toor aan de Laanstraat blijft open en alle activiteiten die gericht zijn op de huur ders en bewoners, worden vandaaruit voortgezet. Er vallen geen gedwongen ontslagen onder de veertig medewerkers van de WS en de 45 mensen van WA, en de verschillen tussen beide corpora ties worden gerespecteerd. Gezamenlijk bezitten ze 9.500 wonin gen in de regio Eemland en Nijkerk en Hoevelaken en nog eens achthonderd andere verhuurobjecten. Uitbreiding van dit bestand zal de komende jaren voor namelijk in Amersfoort plaatsvinden, hetgeen in overeenstemming is met de gewestelijke en gemeentelijke ideeën over de volkshuisvesting. Van een lokale woningmarkt is al lang geen sprake meer, stellen de WS en WA. Steeds meer mensen uit Soest zoe ken in de regio Eemland (noodgedwon gen) een woning en op bestuurlijk ni veau worden subsidies ook al toegekend aan regio's en niet langer aan gemeen ten. Ook wordt inmiddels nagedacht over een regionale woonkrant, waarin corpo raties, gemeenten en wellicht ook make laars vrijkomende huur- en koop woningen aanbieden. De aanstaande fusie tussen de WS en WA komt voort uit een samenwerkings overeenkomst die eind 1993 werd on dertekend. Daarbij was ook de Baarnse woningbouwvereniging Eemland be trokken. Eemland participeert niet in de fusie, maar blijft onder de noemer 'Achtgoed' wel nauw samenwerken met 'de gefuseerde corporaties. Op 6 november wordt in de raads commissie milieu het "plan van aanpak Lokale Agenda 21" behan deld. Dit plan voor een milieu vriendelijk Soest wordt op 21 no vember door de gemeenteraad be sproken. Als de gemeenteraad ak koord gaat, kan gestart worden met de activiteiten. Wat moet er allemaal gebeuren om de wereld in 21e eeuw er milieu vriendelijker uit te laten zien? Dat was de vraag die de 178 wereldleiders bezig hield op de VN-Milieuconferentie in Rio de Janeiro in 1992. Hun ideeën hierover zijn geformuleerd in de agenda voor de 21e eeuw: de Agenda 21. Veel punten van deze agenda zullen echter dicht bij huis vorm moeten krij- Voor vele bezoekers was het een enorm succes met veel voordeel, voor enkele laatkomers soms een teleurstelling. Maar ook hier geldt op op. Nijverheidsweg 24A- 3762 ER Soest Tel: 035 60 10115-Fax: 035 60 22022 Openingstijden van 8.00 tot 17.00 uur. Afhaaiprijs excl. BTW, betaling contant. Mogelijk lichte lakschade. Bezorging en montage in overleg. gen. Vandaar dat wereldwijd veel ge meenten gestart zijn met hun eigen "lo kale agenda 21". Ook in Soest is daar een begin mee gemaakt. Tijdens een startmanifestatie op 29 mei zaten tien tallen organisaties om de tafel om hun ideeën voor een duurzaam en milieu vriendelijk Soest te presenteren. Deze startmanifestatie en soortgelijke bijeen komsten bij andere gemeenten in Eemland hebben geleid tot een plan voor een milieuvriendelijk Soest in de 21e eeuw: de Soester Lokale Agenda 21. In het plan staan acht projecten die in overleg met betrokken organisaties en alle Soester inwoners vorm moeten gaan krijgen. Dialoog is namelijk het sleutel woord voor de lokale agenda. De pro jecten hebben te maken met: verkeer en vervoer, energiebesparing, bouwen en wonen, milieueducatie, afval, natuur en landschap. Ideeën vanuit de bevolking om dit vorm te geven zijn welkom en kunnen mogelijk ook ondersteund wor den met menskracht en middelen. Om dit te stimuleren zal na vaststelling van het plan voorlichting rond de Soester Lokale Agenda worden gegeven. onroerend göëd H rT5" /h/ ♦Bemiddeling Hypotheken Taxaties TE KOOP SOESTDIJK Stadhouderslaan 50 Gelegen in één van de meest fraaie gedeeltes van Soest, midden in de natuur en toch vlakbij winkels en openbaar vervoer, met vrij uitzicht rondom, helft van dubbele villa uit de dertiger jaren. Uitst. onderh. en met veel oorspr. elementen in Art Deco stijl. Rust en ruimte zijn de kenmerken van dit huis. Ind. b.g.: tochtportaal, hal, kel- derk., toilet, woonkamer (ca. 60 m2) met erker, half open keuken. Verd.: 3 sl.k., badk. m. bad en toi let. Zolder: 3 sl.k. met vaste wast. Vliering m. nieuwe HR-ketel (sept. 1996). Grote garage. Aanv. in over leg. Vraagprijs: f 645.000,- k.k. Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 Bemiddeling Hypotheken TEKOOP SOEST Spinet 86 In een heerlijk rustige, groene wijk, modern, uitst. onderhouden en goed geïsol. hoekhuis met fraai aangel. tuin en schuur. Ind. b.g.: entree/hal, m.k., toilet, gr. woonkamer (met opensl. deu ren naar terras), open keuken v.v. inbouwapp., bijkeuken met aanslui- ting was-/dr.mach. Beg. grond v.v vloerverw. Verd.: 3 slaapk., badk. met douche, toilet, wastafel. Zol der: slaapk. met wastafel, extra dakraam, CV-ruimte met huurgei- ser. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: f 329.000,- k.k. Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend eia Burg. Grothestraat 54 Klaren Tromp Onroerend Goed uit Soest is onlangs toegetreden tot de VBO, de vereniging van bemid delaars en makelaars onroerend goed. Reden voor het lidmaatschap is de start van Koophuisnet Neder land, een landelijke databank voor woningzoekenden en -aanbieders. Het Koophuisnet is een initiatief van de vereniging Eigen Huis en het Kadaster, waarbij de VBO zich heeft aangesloten. Woningzoekenden kunnen met dit sys teem op zoek naar "dat ene huis". Voor deel is dat het systeem voor iedereen toegankelijk is via RTL-4 tekstpagina Van 3 tot en met 9 november vindt de landelijke collecte plaats van het Diabe tes Fonds Nederland. 'Geef's voor dia betes, met het oog op de toekomst' is de slogan. Oogaandoeningen en diabetes staan centraal in de landelijke campagne. Door diabetes kunnen oogproblemen ontstaan. Dit kan leiden tot slecht ziendheid of zelfs blindheid. Omdat kleine bloedvaatjes afgesloten raken of stoffen doorlaten die niet in het netvlies van het oog thuishoren, kunnen aandoe ningen ontstaan. Ook staar en ver troebeling van de ooglens komen vaker voor bij diabetes dan andere mensen. Bijna 320.000 vrijwilligers gaan vol gende week met de bus langs de deur om geld in te zamelen. Ook in Soest wordt uiteraard gecollecteerd. De op brengst wordt besteed aan wetenschap pelijk onderzoek naar diabetes en de neveneffecten aan de ogen van patiën ten. 456. De kosten bedragen f 0,80 per mi nuut. De VBO heeft daarnaast een "nationale huislijn", waarmee alle aangesloten le den hun onroerend goed uitwisselen. Voor de consument betekent het VBO- Iidmaatschap een stuk extra zekerheid: men heeft te maken met een geselec teerde makelaar die dagelijks werkzaam is in de praktijk en alle "ins en outs" kent. De VBO is in 1985 opgericht met een duidelijk andere visie op het vak make laar/bemiddelaar, en met een eigen ge dragscode en onafhankelijk tucht college. De tarieven blijven concurre rend en het is nog steeds mogelijk "gra tis" een huis te (ver)kopen. Klaren Tromp biedt naast de gebruikelijke diensten ook de mogelijkheid van bouwkundig advies en (interieuront werpen. De bereikbaarheid is ongewijzigd: elke dag, ook in het weekeinde. Dat heeft in de achterliggende periode geleid tot een succesvol resultaat: Klaren Tromp heeft in Soest diverse verbouwingen ontworpen en gerealiseerd. 1 Het is dit jaar een kwart eeuw geleden dat het 'Instituut Practicum' aan de Torenstraat 2d in Soest een nieuw leven begon. Waar ooit talloze nijvere Soesters in hun vrije avonduren blokten voor het praktijkdiploma Boekhouden, één of meer moderne talen of typeles kregen, startte, na overname van have en goed, de heer A. (Ton) Meijer zijn 'snel- drukkerij, annex copieerinrichting'. On der dezelfde naam: Practicum. Zijn vrouw Ine zette nog een aantal jaren de typecursussen voort, maar dat was een kwestie van tijd. het 'Instituut Practicum' werd volledig drukkerij en dat is nog steeds zo. Het bedrijf groeide uit tot een middelgrote grafische onder neming met onder andere een zeer pro fessioneel ingerichte pre-pressafdeling, hetgeen de voorbereiding voor het offsetproces en vooral de vormgeving ten goede komt. Practicum telt momen teel 20 medewerkers/sters. De meest recente ontwikkelingen vonden plaats op een ander adres aan diezelfde Toren straat: nummer 22a in plaats van 2d, waar binnenkort een reclamebureau ge vestigd zal zijn. Eerder was de architect Jan Peters in dat pand werkzaam. Op nummer 22a staat sinds een paar jaar de fraaie moderne drukkerij van Practicum, waarachter onlangs een nieuwe productiehal werd gebouwd. De offi- De Nieuwe productiehal van Drukke rij Practicum, die aanstaande vrijdag tij dens de receptie i. v.m. het 25-jarig jubi leum van het bedrijf officeel in gebruik zal worden genomen. Foto: Goos van der Wilt ciële ingebruikneming van deze hal vindt aanstaande vrijdag plaats, als on derdeel van de viering, door middel van een receptie, van het 25-jarig bestaan van het Soester bedrijf. Het toch al dub bele feest wordt nog opgeluisterd met een smaakvolle expositie van een serie beelden, vervaardigd door de Noord hollandse kunstenares Marjolijn de Bruin. Marjolijn is zelf aanwezig en zal, indien gewenst, gaarne inlichtingen ge ven over haar werk en werkwijze. Haar kunstwerken, die zijn uitgevoerd in brons, gips en gietsteen, hebben als hoofdthema's vrouwenfiguren en dieren, die meestal op figuratieve wijze zijn ver beeld. Er is gelegenheid tot koop van de plastieken. De circa twintig beeldjes, die qua grootte variëren van 15 tot 80 cen timeter, staan zowel in de nieuwe hal als in de overige afdelingen van Drukkerij Practicum opgesteld. De receptie aan de Torenstraat 22a begint vrijdagmiddag om 16.00 uur en zal om 19.00 uur zijn afgelopen. Marjolijn de Bruin exposeert een twin tigtal plastieken in brons, gips en giet steen tijdens de feestelijkheden bij Druk kerij Practicum. Van Weedestraat Er wordt nu gewerkt op het gedeelte tussen de F.C. Kuijperstraat en de Stadhouderslaan. De REMU voert kabelwerkzaamheden uit tussen de overweg en de Prins Bernhardlaan. Ter plaatse zijn maatregelen genomen voor het fietsverkeer, het parkeren en de voetgangers. Fietspaden De eerste fase van het asfalteren van de fietspaden is voltooid. Nu is begonnen met de fietspaden langs de Koningsweg tussen de Clemensstaat en de Klein Engendaalweg. Ook het vervangen van de grijze tegels door dikkere rode tegels gaat voort. Het gaat om de volgende fietspaden: Het fietspad langs de Steenhoffstraat vanaf de Oude Raadhuisstraat tot het Kerkplein en het gedeelte langs de Middelwijkstraat vanaf de Molenstraat tot de Gouden Ploeg. Het fietspad langs de Nieuweweg vanaf de Molenstraat tot de Parklaan. Het fietsverkeer wordt steeds over het fietspad aan de overzijde geleid. Volgende week vinden verder de vol gende werkzaamheden plaats: In Klein Engendaal wordt op de Wie lewaal en in het plan Boerenstreek op de Disselboom, Dorsvlegel en Hofste- dering de definitieve bestrating aange bracht en de Houtsnip bouwrijp ge maakt. Op het bedrijventerrein Soesterberg- Noord worden rioleringswerkzaamhe den afgerond. Wel zullen de riool onderbrekingen in de Veldm. Montgo- meryweg opnieuw worden geasfalteerd en zal de weg een dag afgesloten zijn. Het verkeer wordt dan omgeleid. De verharding voor de flats aan de Simon Stevinlaan in Soesterberg wordt opnieuw bestraat. Het opnieuw bestraten van de Lange Brinkweg tussen de Korte Kerkstraat en de Kruisweg verloopt voorspoedig. Deze werkzaamheden zullen - bij goed weer - nu tot ëind oktober duren. Ter plaatse is doorgaand verkeer niet moge lijk. De woningen en bedrijven worden zo goed mogelijk bereikbaar gehouden. In de wijken Klaarwater en Overhees legt de REMU glasvezelkabels aan. Op de Burgemeester Grothestraat worden tussen de aansluitingen van de Insp. Schreuderlaan en de Anna Pau- lownalaan riolen en de fietspad- verharding vervangen. Ter plaatse van werkzaamheden wordt van het verkeer extra oplettendheid ge vraagd en een aanpassing van de snel heid. Dit in verband met de veiligheid van alle weggebruikers en degenen, die de werkzaamheden uitvoeren. WONING- EN PROJECTSTOFFERING Burgemeester Grothestraat 28-50 3761 CM Soest Telefoon: 035 - 602 09 75 Fax: 035 - 602 67 55 Het college zal niet toestaan dat er op de eerste verdieping van het voormalige Lindner-pand aan de Koningsweg een woning komt. Zoals eerder bekend werd hebben B&W geen bezwaren tegen de vestiging van Uitvaartverzorging Verwoerd/Van Haren in het oude kantoorgebouw, maar voor de bewoning van een ge deelte zullen ze geen vergunning afge ven. Behalve dat uitbreiding van het aantal woningen niet is toegestaan in het ge bied, is het milieu in de omgeving van onvoldoende kwaliteit om een woon functie toe te voegen. Een woning zou verder beperkingen kunnen opleveren voor de omliggende bedrijven. Dit in verband met onder meer stank en ge luidshinder. Tot slot betwijfelt het college aan de noodzaak van een dienstwoning bij het uitvaartcentrum.

Soester Courant | 1996 | | pagina 7