lakkenhuis wordt presentatiecentrum >or beeldende kunst en cultuur 'aranormale manifestatie komt terug 1CUL TUUR& WELZIJNI 'Soester dictee' trekt al veel belangstelling Gooise musea presenteren zich in bibliotheek Soest Natuurinformatiebus komt naar Soester bibliotheek Nieuwe expositie in galerie het Anna Paulownahuis vQ Nieuws van de bibliotheek WOENSDAG 30 OKTOBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 9 ieuw initiatief van 'kunstenaarsmaatschap1 «•Najaarsconcert van .harmonie Crescendo 'Soester publiek is nogal kritisch Morgen uiterste inleverdag! Tentoonstelling t/m 7 december Woensdag 6 november, 10.00 -12.30 uur Kinderparadijs haalt tien mille op voor dieren Etsen van Sam Parabirsingh ()A stichting openbare bibliotheek Keuze uit de nieuwe cd's raldi voor oo-concert *int om 20.1 i nieuwe impuls voor het kunst- l'culturele leven in Soest, die be- list in een behoefte voorziet. Zo iemt beeldend kunstenares Jean- irie van Staveren de transforma- Jvan het Slakkenhuis - de "folly" jenover het gemeentehuis aan de Dweg - naar een permanent pre- ntatiecentrum voor beeldende list en andere culturele manifes ten met haar collega en oud-leerling Bosboom-de Bruin is Jean-Marie 'aste gebruiker van het gebouwtje, destijds werd neergezet als ruimte- "aandachts- en uitzichtpunt" in het luwe centrum van Soest. Later werd f uit overwegingen van zuinigheid - be sloten het gebouw ook nog een nuttige ^mnctie te geven, waarna het inwendige |rd verhuurd als atelier. De beide istenaressen hebben er de afgelopen n het grootste deel van hun •ductie (schilderijen) vervaardigd. iÖok werden er enkele exposities gehou den. Inde loop der jaren bleek het Slakken- Op zaterdag 2 november verzorgt het ïiarmonie-orkest van Crescendo Baarn zijn jaarlijks najaarsconcert in de ïuluskerk op de Brink in Baarn. Het 'kest staat onder leiding van dirigent Tim Vedder. Tijdens het concert kan :n naast diverse licht-klassieke werken Van Lijnschooten, Holst en Ball naar het trompetconcert van voor twee trompetten en een van Corelü. Het concert om 20.00 uur. Voor aanvang van concert speelt het saxofoonkwartet vereniging. De toegang bedraagt per persoon en kaarten zijn ver- aan de kerk. huis als atelier toch niet zo goed te vol doen. "Daglicht is er bijvoorbeeld nau welijks," aldus Jean-Marie. Vandaar dat zij gezamenlijk op zoek gingen naar een andere werkruimte, die ze inmiddels hebben gevonden in het nieuwe be drijfsgebouw aan de Beckeringhstraat. Ze hebben inmiddels de kunstenaars- maatschap "Het Slakkenhuis" opgericht - vermoedelijk de eerste in zijn soort in Nederland - waarmee al aangegeven is dat ze streven naar een zakelijke aanpak bij de (al dan niet gezamenlijke) projec ten en opdrachten. 'Ondernemer' "Kunstenaars zijn eigenlijk van nature een soort eilandbewoners," aldus Jean- Marie, "maar wij zoeken met de maat schap aansluiting bij de samenleving, die ook veel zakelijker is dan vroeger. Kun stenaars moeten uit hun ivoren torentje komen, zichzelf presenteren en acqui sitie plegen. Daar ontkom je niet aan. Kunstenaars zijn goed beschouwd ook ook ondernemers en moeten hun waar aan de man zien te brengen. Er moet tenslotte brood op de plank, en de huur moet ook betaald..." Het Slakkenhuis is dus geen atelier meer, maar als expositieruimte bleek het uitstekend te voldoen en Jean-Marie en Karin zien in het verlengde daarvan dan ook een blijvende functie voor het ge bouw, als presentatiecentrum voor beel dende kunst. Volgens Jean-Marie is er aan zo'n permanent "podium", waar vakgenoten gelegenheid krijgen hun werk te tonen, dringend behoefte in Soest. "We kennen veel kunstenaars en studenten die op zoek zijn naar zo'n mogelijkheid, iets tussen een galerie en een cultureel centrum in." Budgettair-neutraal Het galeriecircuit is volgens Jean-Marie nogal "verstopt". "Meestal zijn het alleen gevestigde kunstenaars die daarin aan bod komen, en daar moeten ze dan ook nog flink voor betalen. Aan de andere kant is het werk van jonge kunstenaars Jean-Marie van Staveren bij het slakkenhuis aan de Dalweg. meestal te professioneel om in een cul tureel centrum a la C-drie te exposeren. Dat is toch altijd meer iets voor het amateurniveau..." In het Slakkenhuis kunnen voortaan zowel aanstormende als gevestigde kunstenaars voor een re delijk bescheiden prijs terecht. "We hoe ven er zelf niets aan te verdienen, als het voor ons maar budgettair-neutraal blijft." Naast exposities denken Jean-Marie en Karin ook aan andere kunstuitingen, zoals theater, literatuur, boekpresen taties, muziek voor een klein publiek. "Tussen de zuilen onder het glazen dak heb je als het ware een prachtig podium, waaromheen wel zo'n vijftig a zestig mensen kunnen zitten. En het Slakken huis heeft een schitterende akoestiek." Een 'salon' Het is niet de bedoeling dat de ruimte verhuurd wordt voor recepties, feesten en partijen. Het Slakkenhuis-nieuwe- formule wordt trouwens ook geen mini- theater. "We denken in elk geval niet aan een jaarprogramma of zo, maar aan op zichzelf staande, kleinschalige evene menten. Meer zoals een salon, zoals je die vroeger had, met een speciale na druk op kwaliteit. De enige eis die we stellen is professionaliteit." Ook Jean-Marie en Karin zelf zullen hun werk er tweemaal per jaar gaan ex poseren. Karin bijt volgende week het spits af met een tentoonstelling van re cent werk, die op vrijdag 9 november door wethouder Neks Blommers om 17.30 uur wordt geopend. Dat betekent tevens de start voor het Slakkenhuis als presentatiecentrum. De expositie van Karin duurt tot 1 december; daarna komt er een herhaling van de succes volle Kerstkunst-expositie, waarin naast werk van Jean-Marie en Karin evenals vorig jaar ook kunstig bloemwerk van Annelies Wouters te zien en te koop zal zijn. to'n 250 Soesters - met op z'n minst enige belangstelling voor het boven zinnelijke - hebben afgelopen zater dag een kijkje genomen op de para- normale manifestatie in party centrum de Weegbree. Het was de I eerste keer dat een dergelijke J "beurs" in Soest plaatsvond. Volgens de organisatoren - Herman i Kramer en Henk Donselaar van het Esoterisch Adviesbureau in Bilthoven - is het evenement zeker geslaagd. Dat het bezoekersaantal bleef steken op 250 personen in plaats van de verwachte 400 is volgens hen te verklaren uit het feit dat Soest nog even moet wennen aan het fenomeen, ofschoon ook hier het getal der "paranormalen" en mensen die zich - al dan niet beroepsmatig - met deze en dergelijke verschijnselen bezig houden de laatste jaren duidelijk is ge groeid. "Maar we hebben ook gemerkt dat het Soester publiek nogal kritisch is," aldus Kramer. De belangstellenden konden in het partycentrum - verbonden aan de dans school - terecht bij zo'n 40 paranormaal begaafde adviseurs, genezers, mediums en andere aanbieders van alternatief soelaas voor een breed scala van fysieke, psychische en emotionele problemen. Handlezers, helderzienden en -horen- den, numerologen, astrologen, tarot kaartenlezers, reiki-genezers, J'on site"- masseurs, pendelaars, voetzoolreflexolo- gen, magnetiseurs, aura-healers, een te kenend medium en nog een aantal an dere disciplines waren allemaal verte genwoordigd. De meesten vroegen voor een consult - doorgaans een minuut of tien - een be scheiden bijdrage, waarbij het tarief van 15 gulden min of meer als eenheidsprijs werd gehanteerd. Met dit kennelijk op een publiek met een niet al te ruime beurs gerichte evenement onderscheidt de manifestatie zich dan ook in haar op zet van landelijke spektakels als Para- De paranormale manifestatie in de Weegbree trok al met al zo'n 250 bezoe kers. visie, dat volgens Kramer en Donselaar in het algemeen "veel te duur en te com mercieel" is. 'Middelen tot' De belangstelling voor het paranormale zit de laatste jaren duidelijk in de lift, aldus de organisatoren. "Dat heeft na tuurlijk ook te maken met het leeglopen van de kerken," aldus-het tweetal. "Wat we hier laten zien is toch eigenlijk meer een kwestie van techniek. Het zijn 'mid delen tot...', meer niet." Over het succes van deze eerste mani festatie zijn ze best tevreden. En het staat al vast dat er volgend jaar wéér zo'n evenement komt, ook in het party centrum aan de Weegbreestraat. "Het is de meeste deelnemers hier uitstekend bevallen." Morgen - donderdag 31 oktober, om 17.00 uur precies - sluit de inlevertermijn voor de voorronde van het Groot Soester Dictee der Nederlandse Taal. Alle Soesters die mee willen doen aan het spel ling-evenement hebben dus nog één dag de kans om met het proefdictee (gepubliceerd in de Soester Courant van 16 oktober j.1.) door te dringen tot de selec tie van de deelnemers aan het échte dictee, dat op donderdag 28 november plaatsvindt. Alle proefdictees moeten uiterlijk morgenmiddag tegen sluitingstijd binnen zijn bij het kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 227. Daarna zal de SLAS (Samen werking Literaire Activiteiten Soest), die het evenement organiseert, uit de inzenders dertig deelnemers voor het Grote Dictee selecteren. Hun namen worden in de Soester Courant van woensdag 20 november bekendge maakt. De dertig geselecteerden zullen - naast tien "prominente" Soesters - op donderdag 28 november hun tanden kunnen stukbijten op de door de Soester spelling-expert Ton Majoor samengestelde tekst, die ongetwijfeld voorzien zal zijri van de nodige taal kundige "voetangels en klemmen". Majoor, die in de afgelopen maan den diverse leerzame artikeltjes over spellingkwesties in deze krant publi ceerde, zal het dictee zelf voorlezen. De titel is al bekend; "Soest Natuur lijk". De SLAS is zeer verheugd over de belangstelling voor het Soester Dictee. Bij de Soester Courant zijn de afgelopen weken al tientallen proefdictees ingeleverd. De jury krijgt er dus nog een flinke klus aan om de dertig "spellers" voor 28 no vember te kiezen. Wisseltrofee De (al met al) veertig Soesters die op 28 november meedoen aan het eve nement in de raadzaal van het ge meentehuis (aanvang 19.30 uur) strijden om de eer én om de wissel trofee. Die wordt speciaal voor het Soester Dictee gemaakt door beeld houwster Ali van den Berg, die ove rigens zelf als Soester "VIP" deel neemt. Voor zover er op 28 november nog plaats is in de raadzaal zijn ook an dere belangstellenden van harte wel kom. Iedereen die het leuk vindt om zijn of haar krachten te beproeven op het Soester Dictee (volgens de offi ciële nieuwe spelling!) kan - buiten mededinging - op de publieke tri bune meedoen aan de wedstrijd. In de centrale bibliotheek Soest, Albert Cuyplaan 202, is tot en met 7 december een tentoonstelling te zien over 12 Gooise musea. De ten toonstelling is opgesteld in de lees zaal van de bibliotheek en is te be zichtigen tijdens de openingstijden van de leeszaal. De tentoonstelling is gemaakt in op dracht van de stichting Gooise Musea en toont wat er in deze musea te zien, te doen en te beleven valt. De bedoeling is mensen te stimuleren in hun eigen omgeving musea te bezoeken. Het gaat om de volgende musea: Kasteel Groeneveld in Baarn - ten toonstellingen over natuur en milieu, prachtige tuin; Singer Museum in Laren - moderne kunst; Haagse School, Amsterdamse Impressionisten en de Larense schilders; Bakkerij museum in Huizen - oud- hollands snoepgoed, klederdracht, ouderwetse bakkerij; Het Schoutenhuis in Huizen - leven, wonen en werken van de Huizer bevol king van vroeger tot nu; Rijksmuseum Muiderslot in Muiden - dit kasteel is ingericht met meubels, schilderijen en voorwerpen uit de 17e eeuw en vroeger; Kasteel-Museum Sypestëyn in Loosdrecht - familieportretten van de familie Sypesteyn, meubels, zilver, glas werk, klokken en beeldhouwwerken; Comenius Museum in Naarden - wis selende tentoonstellingen over Come nius, theoloog, pedagoog en filosoof; Nederlands Vestingmuseum in Naar den - ondergronds en openluchtmu seum met videopresentatie, diorama's, geschut en uniformen over de vesting bouw in Nederland en de geschiedenis van Naarden; Gemeentemuseum Weesp - unieke collectie 18e- eeuws Weesper porselein en tentoonstellingen over jeneverstoke rijen en cacao- en chocoladefabrieken in Weesp; Geologisch Museum Hofland in La ren - uitgebreide collectie zwerfstenen, mineralen en fossielen; Omroepmuseum in Hilversum - ge schiedenis van radio en tv in Nederland met o.a. de eerste omroepzender, de huiskamerdecorset van Zeg 'ns Aaa, monitoren met daarop beroemde tv- fragmenten en de eerste discjockey-ta- fel; Goois Museum in Hilversum - leven en werk van de bewoners van het Gooi, vanaf de archeologische periode tot aan nu. Naast een inleiding onder de titel "Wel kom in de Gooise Musea" wordt ieder museum op een paneel gepresenteerd met beeld- en tekstmateriaal, een aan trekkelijk museumvoorwerp en een perspex kijkkastje. De openingstijden van de tentoonstelling in de leeszaal zijn: maandag- tot en met zaterdag morgen van 10.00 tot 12.30 uur en maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30 tot 17.30 uur; dinsdag- en vrijdagavond van 18.30 tot 21.00 uur. In 1996 organiseren alle Neder landse openbare bibliotheken acti viteiten in het kader van het Jaar van de Natuur. De Natuurinforma tiebus is onderdeel van deze cam pagne en rijdt doojr heel Nederland. Op woensdagochtend 6 november staat hij van 10.00 tot 12.30 uur bij de bibliotheek aan de Albert Cuyp laan 202 in Soest. De bus zal door zijn lengte en kleurige en opvallende buitenkant zeker de aan dacht trekken. En dat is precies de be doeling van de bus; de natuur onder de aandacht brengen van het publiek. Het interieur van de bus geeft de sug gestie van een doolhof. In zes verschil lende ruimtes ondergaat men de sensa tie van een wandeling door de natuur. Een geurig bos op een dauwige och tend, een wei niet opvliegende vogels en wegrennende dieren, een onweer met wind, bliksem en donder. Als afsluiting van de doolhof vindt men een verwijzing naar de openbare bibli otheek voor informatie over de natuur. Om de natuur te beleven kan men naar de natuurgebieden van Staatsbosbeheer en andere beherende instanties. Natuur is niet alleen heel gewoon, natuur is ook ons dagelijks plezier. De bibliotheek heeft in de maand no- De collecte van kinderparadijs De Vrije Teugel heeft twee weken gele den tienduizend gulden opge bracht. Gemiddeld een kwartje per Soester verdween door de gleuven van de bussen voor de dieren van de instelling. Volgens het budget-contract met de ge meente krijgt De Vrije Teugel jaarlijks 300.000 gulden. Dit geld is bestemd voor onder meer het personeel en de gebouwen. In het budget is tien mille gestopt voor de verzorging van de die ren, maar in werkelijkheid is daarvoor het dubbele nodig. "Normaal moet er geld naar de dieren, wat we aan de ac tiviteiten overhouden. Nu kunnen we het aanvullen met het bqdget, zodat we de activiteiten-gelden voor andere za ken kunnen gebruiken," aldus Leo van den Berg van het kinderparadijs. vember een tentoonstelling rond het milieu ingericht. De jeugdafdeling heeft een computerprogramma voor kinderen geïnstalleerd van "Kids for Animals", de kinderafdeling van de Dierenbescher ming, en heeft ook diverse tentoonstel lingen rondom dieren en milieu inge richt. Iedere bezoeker, van jong tot oud, is van harte welkom om een bezoek te brengen aan de Natuurinformatiebus op 6 no vember. De entree is gratis. De bus is een initiatief van het landelijk centrum voor bibliotheken en Staats bosbeheer. Wie meer informatie over de natuur wil, kan uit een veelheid van boeken kiezen in de bibliotheek. Virtual Reality Op woensdag 6 november is er op de Jeugdafdeling van de Openbare Biblio theek aan de Albert Cuyplaan een Virtual Reality spel rondom het milieu te zien en te spelen. Dit spel is zowel voor volwassenen als kinderen bestemd. Toekijken is net zo enerverend als zelf meespelen, want door wat technische trucs valt er heel wat te zien. Op de monitoren zien de toeschouwers de deelnemers op een vliegend tapijt zitten, dat boven bergen en rivieren zweeft. Steeds komen twee voorwerpen op de speler af. Het ene is beter voor het milieu dan het andere. De speler moet het beste voorwerp pakken. Dat voorwerp verandert in een bal die ver volgens in een basketbalnet moet wor den geworpen. Iedere geslaagde poging levert een punt op. Kiest de speler een verkeerd voorwerp, dan spat dit voor de ogen van het publiek uit elkaar. Iedere speler maakt tien keer een keuze. Bij iedere goede keuze verschijnt een stukje van het motto en logo van de campagne "Een beter milieu begint bij jezelf'. Het publiek kan de hele dag dit spel spelen. De Bibliotheek is geopend van 10.00 tot 12.30 en van 14.30 tot 17.30 uur. Naast dit spel is er die dag een kraam ingericht door Milieu Educatief Centrum de Kwekerij. Zij geven informatie over al lerlei aspecten van het milieu. Ook zijn er folders en brochures te vinden van andere milieuorganisaties in Soest, zo als Groei en Bloei, het IVN-Instituut voor Natuurbeschermingseducatie en het Milieuplatform Soest. De hele week van 4 tot en met 8 november is deze kraam met informatie te zien in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan. Het Virtual Reality-spei is alleen op woens dag 6 november te spelen en te bekij ken. In de Soester galerie het Anna Paulownahuis van Ingrid Oudheus- den is vanaf 10 november een expo sitie ingericht met etsen van Sam Parabirsingh. De tentoonstelling duurt tot en met 29 december. In deze periode is ook keramiek van Nicoline Nieuwenhuis te zien. Sam Parabirsingh werd in 1943 op Curagao geboren. Hij werd opgeleid aan het Nationaal Hoger Instituut en de Ko ninklijke Academie voor Schone Kun sten in Antwerpen en aan de academie in Maastricht. Hij is mede-oprichter van de Curagaose Academie in Willemstad. Studiereizen brachten hem o.a. naar Zuid- en Centraal Amerika, India, Ne pal, Turkije, Egypte, Kenia, Italië en Griekenland. Parabirsingh heeft sinds 1985 een in drukwekkend aantal tentoonstellingen in Nederland op zijn naam staan. Zijn etsen zijn te vinden in diverse musea in binnen- en buitenland. Ook werkte hij in opdracht, o.a. van verschillende de partementen en gemeenten, ziekenhui zen en bedrijven. Daarnaast maakte hij boekomslagen en -illustraties en ver schenen diverse publicaties over zijn werk. De etsen van Sam Parabirsingh belicha men een wereld die een mengeling is van visioen, droom en mythologie. Mens en dier figureren in een universum dat voor onze ogen zweeft. Ze zijn "ingekrast" in een omgeving die zich als een natuurfenomeen manifesteert. Er is geen begin en ook geen einde. Een soort ruimte, die zich buiten de randen van het werk lijkt uit te strekken. De verbeelde wereld heeft te maken met het heden én verleden. Het heden ver mengt zich met het mythologische ver leden, dat op eigen wijze leeft en die Parabirsingh op vloeiende wijze weet te brengen. Bovenal zijn mens en dier vrij: ze dansen en bewegen zich ongestoord en ongehinderd in een heelal, dat sub tiel met kleine details is neergezet. Met een fijne etspen en een groot teken talent schetst Parabirsingh zijn verhalen. Het kleurgebruik is heel sprekend; soms ingetogen, maar vaak ook buitenge woon geaccentueerd. Het universele gevoel van vrijheid en vrij-zijn dat uit de kleuretsen spreekt, vormt de grote artis tieke kracht van deze kunstenaar. Keramiek In dezelfde periode is in het Anna Paulownahuis keramiek te zien van Nicoline Nieuwenhuis (1951). Zij ont ving haar opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Arnhem en legde zich, naast het illustreren van kin- der-, tuin- en schoolboeken, toe op het maken van etsen. Ook vervaardigde ze prenten in opdracht. Sinds 1989 werkt Nicoline voornamelijk met klei. Ze ontwikkelde een techniek waarbij ze zich, driedimensionaal, zowel grafisch als schilderend en tekenend kan uitdrukken. Ze maakt vooral kom- vormen die bewerkt worden met ge kleurde kleislib. Op de ongebakken huid schildert, tekent, krast en schraapt ze tot ze tevreden is met het resultaat. Terugkerende thema's zijn gras, water, riet, snoeihout, heide etc. De tentoonstelling zal op 10 november om 10.00 uur worden ingeleid door de heren Wim Broekhuizen en Goris Ver burg, collectioneurs van hedendaagse kunst. De galerie aan de Burgemeester Grothestraat 51 is verder elke vrijdag, zaterdag en zondag geopend van 13.00 tot 17.00 uur, en op afspraak (tel. 6021983). Sam Parabirsingh in zijn atelier. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest 65 Bakker, Cor. Dit is de eerste solo-cd van deze muzikale duizendpoot. De cd bevat eigen instrumentale bewerkingen van mooie Nederlandse liedjes en liedjes die hier bekend zijri gewor den. Op het ogenblik treedt Cor Bakker regelmatig in zijn tv-show op met bekende nationale en inter nationale artiesten. 78 Dead Can Dance - Spiritchaser. De muziek van het Iers/Austra lische duo Dead Can Dance is nim mer alledaags te noemen. De cd be vat experimentele popmuziek die geïnspireerd lijkt door invloeden uit de wereldmuziek. Sommige num mers zijn geheel instrumentaal. Het resultaat is een buitengewoon boeiende cd. 78 Eshuijs, Margriet - Shadow dan- cing. De naam Margriet Eshuijs is onlos makelijk verbonden met de geschie denis an de Nederlandse popmu ziek. Ook anno 1996 beschikt zij nog steeds over een formidabele en krachtige stem. Dit komt vooral tot uiting in gedreven gezongen num mers zoals "The horn of plenty" en "Merlin." 32 Handel, Georg Friedrich - Xerxes. "Ombra mai fu" is in de muziek geschiedenis een absolute tophit. Het werk is beter bekend onder de naam Largo van Handel en is een gedeelte uit de opera Xerxes. 66 New London Chorale - Young forever. Tom Parker formeerde 15 jaar gele den zijn New London Chorale. Het koor vertolkte veelal klassieke wer ken van o.a. Verdi, Schubert en Puccini in een nieuw jasje. De cd's kregen grote bekendheid. Met "Young forever" wordt deze succes volle periode afgesloten. 23 Oboesession. De talentvolle hoboïste Pauline Oostenrijk voert op deze cd werken uit van Franse componisten, zoals Saint-Saens, Dutiüeux en Poulenc. Zij wordt begeleid door de pianist Ivo Janssen. 73 Scofield, John - Quiet. De jazz op deze nieuwe cd van de gitarist John Scofield is vol sfeer, is verfrissend en boeit tot de laatste noot. Dat wordt mede bereikt door de uitstekende jazzmusici die hem terzijde staan. 83 Toure, Ali Farka - Radio Mali. Deze cd bevat een selectie traditio nele songs die de zanger/gitarist Ali Farka Toure een tijdje geleden op nam voor de nationale radiozender van Mali. De cd bevat een boekje met uitgebreide informatie. 78 Urban Dance Squad - Planetul- tra. De debuut-cd van de Nederlandse band Urban Dance Squad "Mental floss for the globe" werd in 1989 onderscheiden met een Edison. Ook op deze nieuwe cd vermengt de groep hip hop en rock, maar het geheel is wat melodieuzer. Ook de raps van zanger Rudeboy lijken wat meer op zang en zullen daardoor een breder publiek aanspreken. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 035-6015210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 035- 6012468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 0346-352017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur.

Soester Courant | 1996 | | pagina 9