li Hulleman optiek Treba brengt 'persoonlijke' warmte en comfort in ieder huis Heuglijke laatste werkdag Soester Titanflex, de meest buigzame bril ter wereld verder Speciale behandelingen Jean Gatineau- producten bij salon Jan Sluyter Kennismakingsbehandeling: VA I i. 1 HANDEL WANDÊLX Expositie Leo Weusten groot succes voor Derde Wereldgroep Bloemenhuis Jasmijn Morgen afs organiseert kerstworkshops orgct WOENSDAG 6 NOVEMBER 1996 SOESTER COURANT PAG|NAl! WOENSDAG Grote cv-informatieshow met speciale acties l^lHi Vrijdag informatieavond in Griftland Bromfietser botst achterop auto Hans Meijnen met de haringkar naar werk J/ i ~r i n ft ex wm ESCHENBACH Nieuw bij Hulleman Optiek Wil» van lloorn - Wildkonijn met pruimedanten KORTE ^—DUINEN Inbraak garagebox Fietstocht levert 1.445 gulden op voor Colombinehuis Bettina v.d. Burg nieuwe schoonheidsspecialiste L f Met speciale Gatineaubehandelingen de hele maand november. Deze behandeling bestaat uit: - intensieve reiniging - specifieke ampul - speciale maskers collageenvliesmasker filmogeenmasker fruitzuurmasker biomasker - korte ontspannende massage - evt. lichte make-up 1,5 uur voor f 115,- Parfumerie Zuidpromenade 2a - Soest - Tel: 6015962 b i t" Tot half december draait bij Treba - het bekende Soester installatie bedrijf aan de Laanstraat - een grote informatieshow waarin de centrale verwarming centraal staat. Dat ge beurt in samenwerking met de fa brikanten van de zogenaamde A- merken - niet toevallig ook de "huis merken" van Treba. De consument kan zich bij Treba uitstekend oriën teren op de talrijke mogelijkheden die er zijn. In de presentatieruimte van het bedrijf staan bijvoorbeeld "opengewerkte" mo dellen van diverse cv-ketels, waardoor hun werking eenvoudig te zien is. Uiter aard staan de medewerkers van het Soester familiebedrijf dat Treba is (in middels is de derde generatie Barrink ook werkzaam in de zaak) tijdens de show klaar om de bezoekers van des kundige informatie te voorzien. Daar naast is er volop documentatie van de fabrikanten, zoals Radson, Nefit, Remeha, Daalderop, Junkers en Vaillant, in alle prijsklassen, van simpel tot luxe. Van oudsher is Treba gespecialiseerd in de aanleg en het onderhoud van cen trale verwarmingsinstallaties. Het bedrijf beschikt over al het materieel en heeft uiteraard ook alle vakmanschap en ken nis in huis. Bovendien hecht Treba veel waarde aan een doorwrocht advies, waardoor met alle wensen en omstan digheden van de klanten rekening wordt gehouden. "Persoonlijke begeleiding" staat bij Treba dan ook voorop, "van het moment dat men interesse toont in de aankoop van een ketel tot het moment dat hij hangt en draait," aldus directeur Barrink. Leasen "Ouderwetse" degelijkheid en vak bekwaamheid zijn het handelsmerk van Treba. "Als het nodig is maken wij ook nog gelaste installaties, maar we kunnen ook met de moderne kunststof-toepas singen heel goed uit de voeten," aldus Barrink. "Wat dat betreft zijn we écht van alle markten thuis." Nieuw is de mogelijkheid om een cv-ketel te "leasen". Dat kan met het Hypolease- systeem, waarbij men de installatie bin nen twee tot tien jaar in eigendom ver werft, "met nul-komma-nul aan onder houdskosten," aldus de heer Barrink. In de loop der jaren is het accent bij Treba langzaam verschoven naar com plete technische installaties, zowel voor bedrijven als particulieren. De firma biedt een compleet loodgieterspakket en kan alle werkzaamheden aan op het ge bied van gas, water, elektra, centrale verwarming, dakbedekking, zink- en loodverwerking, luchtbehandeling en airconditioning en zelfs zonne-energie. Hoewel nog een kleine twee weken te gaan kan nu al gezegd worden dat de verkoop-expositie van schilde rijen van Leo Weusten in C-drie een succes is. De belangstelling is, na de opening, behoorlijk groot gebleven. Dat komt ook tot uiting in het aantal werken dat verkocht is. Tot 18 novem ber kan men nog een keus maken uit de resterende werken. Neem dan wel even contact op met de schilder, tel. 6017011. Zoals bekend is de opbrengst bestemd voor verbetering en inrichting van een ziekenhuis in het plaatsje Ayawasi in de Vogelkop van Irian Jaya. Een project dat door de Derde Wereldgroep Soest wordt gesteund. Informatieavond Over dit project en de bouw van een opvang-, vormings- en opleidings centrum bij Sorong kan men meer ho ren op de informatieavond in het Grift land College aan de Noorderweg op 8 november. De heer Sierat, die een aan tal jaren werkzaam is geweest in Irian Jaya, zal vertellen over land en volk. Hij doet dit onder meer met gebruikmaking van authentieke gereedschappen, ge bruiksvoorwerpen en dergelijke. Er zijn fotoreportages, een video/diapresen tatie en informatie over in Irian Jaya werkzame organisaties. De dansgroep Korowari zal de avond opluisteren. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Toegang gratis. Ook van de toepassing daarvan is in de presentatieruimte een "werkende" op stelling te zien. Treba biedt verder - naast de gebruike lijke fabrieksgarantie - op alle geplaatste installaties een garantie van drie jaar op de onderdelen en twee jaar gratis onder houd bij de aanschaf van een cv-ketel. Vooral de speciale actie met de Remeha-combiketel - de zuinigste ketel van Nederland - is de moeite waard. De ketel is bij uitstek geschikt voor een gezinswoningen. Treba is overigens ook het juiste adres voor sanitair, kranen, luchtcleaners (Arbo-wet!) en radiatoren in alle soor ten, maten en prijsklassen (ook de fraaie sierradiatoren voor badkamers en gan gen, al dan niet in combinatie met spie gels en/of een kapstok). Exclusief voor Soest beschikt Treba ook over het com plete Geesa-assortiment badkamer- accessoires. Premie Met de cv-informatieshow haakt Treba in op de lopende acties van de energie bedrijven. De aanschaf van een nieuwe ketel wordt extra aantrekkelijk met de 100 gulden milieu-inruilpremie - bo venop de Remu-premie van 150 gulden tot het eind van het jaar - en de gratis klokthermostaat, die Treba cadeau geeft. Wie de aanschaf van een nieuwe ketel overweegt moet dus zeker een kijkje nemen in de presentatieruimte aan de Laanstraat 23, waar elke dag een ander merk centraal staat. Treba verzorgt mo menteel ook een presentatie op de Kabelkrant. Men kan er elke werkdag van 08.00 tot 18.00 uur terecht, op za terdag van 10.00 tot 14.00 uur, of even tueel op afspraak ook 's avonds (tel. 6014184). Een zestienjarige Soester had woensdagmorgen te laat door dat de automobilist voor hem op het rem pedaal trapte. Met zijn brommer botste hij achterop de wagen die werd bestuurd door een 47-jarige inwoner van Barneveld. De bromfietser werd naar Molendael gebracht, waar een bloeduit storting in zijn kuitbeen werd geconsta teerd. Hans Meijnen uit Soest zal zich de laatste werkdag bij Trane Aircondi tioning aan de Koningsweg nog lang heugen. Van werken kwam weinig, wel hapte hij elk uur in een harinkje en sloeg hij een koud korenwijntje achterover. De consumpties werden hem aangebo den door zijn collega's, van wie een aan- /1 tal donderdagmorgen om kwart voor acht al bij zijn woning aan de Oranje laan stond. Niet om hem in een goed geventileerde Amerikaanse slee naar zijn werk te brengen. Nee, de collega's hadden andere frisse lucht besteld voor Meijnen. De 48-jarige Meijnen moest met een van Vishandel 't Hoekje ge leende haringkar te voet van de Oranje laan naar de Koningsweg. Hans Meijnen had donderdag een aar dige wandeling voor de boeg. Met haringkar. Kortom, het was donderdag een heuglijke dag voor Meijnen die na 23 jaar Trane Airconditioning verlaat. De Soester gaat werken bij de Hoofddorpse vestiging van Trane, die wereldwijd ac tief is. DE BRIL. Superflexibel door i/ormgeheugen BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspecialisten A.N.VO. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 035 - 601 38 59 's Maandags gesloten. Wie kent het niet: je gaat per onge luk op je bril zitten met het gevolg dat je naar de opticien moet voor reparatie. Een ongemak waarmee vanaf vandaag voorgoed afgerekend wordt, dankzij een doorbraak op het gebied van de flexibiliteit van brilmonturen. Maak nu kennis bij Hulleman Optiek met de super- elastische Titanflex-monturen van Eschenbach. De Duitse fabrikant van kwaliteits monturen is het gelukt: met een titanium-legering, het materiaal van de toekomst, wist Eschenbach een bril montuur superelasticiteit te geven. Naam van deze briilenlijn? Hoe kan het anders: Titanflex. De gepatenteerde vin ding komt in het kort hier op neer: de titanium-legering heeft een zogenaamd vormgeheugen. Dat wil zeggen dat, na een "aanslag op uw bril", het montuur vanzelf de oorspronkelijke vorm weer aanneemt. Voor elke activiteit Een aardig speeltje? Nee, Titanflex is veel meer dan dat. Het is een universele bril die zich bij elke activiteit oersterk en flexibel toont. Een bril dus, voor vol wassenen die niet altijd even galant met hun bril omgaan, een bril voor kinderen, voor sporters... kortom voor elke bril drager. Informeer bij Hulleman Optiek. Vanaf november zal Nederland op grote schaal kennismaken met deze nieuwe, buig zame bril. Via tv-reclame laat fabrikant Eschenbach duizenden kennismaken met Titanflex. Vanzelfsprekend is zo'n noviteit verkrijgbaar bij Hulleman Op tiek. Voor meer informatie en demon stratie kan men terecht bij Hulleman Optiek, Burg. Grothestraat 10, tel. 6013859. Al weer voor het 5e jaar organiseert Jasmijn de inmiddels bekende kerstworkshops. Dit jaar op maan dag 16 december en op dinsdag 17 december. Op deze dagen zal Mirjam Scholten samen met de bloembindsters Anneleen, Claudia, Marije en Monique een professio nele workshop gaan neerzetten. Ze zijn allen in het bezit van het secun daire diploma bloemschikken en -bin- BOUWBEDRIJF SOEST TEL. 035-6015073 - FAX 6017496 NIEUWBOUW ^Vl VERBOUW RENOVATIE l%'I ONDERHOUD den. Deelnemers gaan gega met schitterende zelfgemaakte kers arrangementen naar huis. Op dei avonden, zowel voor beginners i gevorderden, wordt echt iets geleen waar men later zeker nog profijt vu heeft, o.a. ook diverse bind- en draai technieken. Doordat Jasmijn dagelijks op verschi lende bloemenveilingen zelf op de kloi inkoopt, is tijdens de workshops net at in de winkels de keuze van de te verwe ken materialen zeer groot. Deelnemer: kunnen kiezen uit drie kerstarrange menten: een grote kerstbiedermeier, eg kerstkrans met kaarsen en een vormig boompje in kerstsfeer; daarnaar wordt er nog een kerstdeurkrans ge maakt. De workshops worden gehouden inè sfeervolle deel van Kaasboerderij Staelenhoef aan de Birkstraat. De ko? ten bedragen f 75,- per avond p.p., at les inbegrepen; dus alle te verwerke: materialen, groensoorten, ondergron den, kaarsen, bloembindersbenodigd heden, koffie etc. Geïnteresseerden kunnen zich opgever bij Bloemenhuis Jasmijn aan de Zuid promenade of aan de Smitsweg. KORTE DUINEN KORTE DUINEN MENU F 28,50 Fazantpaté Filet van wildkonijn met een saus van pruimen, aardappelgarnituur en rode kool met appeltjes ,V Coupe rote Griitze Vanilleroomijs met een saus van bosvruchten Het is eerder Kerst dan n denkt, vraag naar ons kerstmenu RESTAURANT DE Birkstraat 108 - Soest 035 - 6013720 Een 43-jarige bewoner van de Smitsweg ontdekte vorige week dat onbekenden hadden ingebroken in zijn garagebox. De buit bestond uit twee boormachines, nog wat andere elektrisch gereedschap en twee complete bromfietsen. Van de bromfietsen werd er later één aangetrof fen op de Varenstraat. De fietspuzzeltocht die zaterdag werd gehouden door de hervormde en gere formeerde kerken van Soest, heeft 1.445 gulden opgeleverd. Deze opbrengst is inclusief de loterij die werd gehouden. Aan de fietspuzzeltocht langs de Soes ter kerken werd meegedaan door 110 mensen. Het geld is bestemd voor het Colom binehuis in Biddinghuizen, waar kinde ren tijdelijk worden opgevangen voor een vakantie. Het gaat om kinderen die ziek of zijn, een oorlog hebben meege maakt of andere problemen hebben. Tot nu is bijna 20.000 gulden opge haald. De onlangs gehouden kleding- beurs leverde 7.500 gulden op. Het stre ven is om dit jaar in totaal 25.000 gul den in te zamelen voor het Colom binehuis. De maand november staat bij schoonheidssalon/parfumerie Jan Sluyter in Soest-Zuid in het teken van Jean Gatineau, het gerenom meerde Franse merk verzorgings producten. Er zijn vier speciale be handelingen, die worden toegepast door de nieuwe schoonheidsspecia liste, Bettina van den Burg. Bettina heeft het team van Jan Sluyter vorige maand versterkt, nadat ze vijf jaar elders in Soest heeft gewerkt. Ze volgde na de basisopleiding voor schoonheidsspecialiste de internationale Cidesco-opleiding, die in dit vakgebied hoog staat aangeschreven en in 33 lan den wordt erkend. Daarnaast beschikt ze over de nodige diploma's als visagiste en manicure/pedicure en volgt nog een cursus voetverzorging voor diabetici, waardoor het duidelijk is dat Bettina op het terrein van schoonheid en huid verzorging van alle markten thuis is. "Je bent nooit uitgeleerd," aldus Bettina, "en dat is het leuke van dit vak. Je kunt bij wijze van spreken alle kanten op." De totale verzorging van het uiterlijk spreekt haar dan ook in het bijzonder aan. Bettina werkt graag met de producten van Jean Gatineau, het be kende merk waarvan Jan Sluyter zich van de exclusieve verkoop in Soest heeft verzekerd. De totale Jean Gatineau-lijn (dierproefvrij!) omvat een zeer uitge breid aantal producten met allerlei spe cifieke bestanddelen, waardoor ze voor elk huidprobleem een oplossing kunnen bieden. Een goede diagnose van de huid - vochtgehalte, gevoeligheid - is daar door erg belangrijk en Bettina is dan ook zeer te spreken over de mogelijkhe den die ze daarvoor in de salon ter be schikking heeft. Voor het gebruik in de salon zijn er Jean Gatineau-producten met een wat ho gere concentratie aan werkzame be standdelen, wat altijd het beste resultaat geeft, maar de behandeling kan thuis worden voortgezet met producten die speciaal daarvoor ontwikkeld zijn. De producten bevorderen de zelfwerkzaam heid van de huid en bevatten geen kleur- of geurstoffen en ook geen conserveermiddelen, zodat ze ook ge schikt zijn voor de zeer gevoelige huid. November-aanbieding De hele maand november kunnen de bezoekers van de salon profiteren van een speciale kennismakingsaanbieding van vier verschillende Jean Gatineau- behandelingen. Het gaat om de zgn. fruitzuur-behandeling, het biomasker, de collageen-behandeling en de filmo- geen-behandeling, die gericht zijn op specifieke huidtypen. De standaard behandeling - reinigen, ampul, masker, korte massage en een dagcrême - duurt ca. anderhalf uur en kost deze maand geen 125 maar 115 gulden. Daarnaast zijn uiteraard ook de gewone behande lingen mogelijk, van een half of een heel uur, evenals behandelingen met de huid- en haarverzorgingsproducten van Carita, een iets minder bekend Frans merk, dat nog maar kort in Nederland verkrijgbaar is. Bruidsarrangement Uiteraard is men bij de schoonheids salon ook welkom als het gaat om be trekkelijk eenvoudige behandelingen als wimpers verven en beenharsen. Ook bruidjes zijn bij Bettina en haar collega's in goede handen. De samenwerking tus sen de schoonheidssalon en de kapsalon biedt alle mogelijkheden voor een ge slaagd bruidsarrangement. "Dat is hier ideaal," aldus Bettina. "Na een schoon heidsbehandeling kunnen ze direct door naar de kapper, zodat ze echt tot in de puntjes verzorgd worden." Op de bovenverdieping van de kapsalon annex schoonheidssalon en parfumerie aan de Zuidpromenade staat Bettina op Morgenmiddag b< endaal, het christe voor ouderen aa land, het einde vi Cloo". Met een recreatiezaal - vai uur - neemt direct» afscheid van wa 1977 wel "zijn" ve noemd mocht woi 's Morgens wordt af: de bewoners en he dags gebeurt dat in digden. Het wil ov dat Cloo - die om g zijn functie neerleg zicht verdwijnt. Hij der bij Molenschc Engendaal sinds de j.1.) samen met de I berg onder de koej Zorgcentra Soest i zich bij Molenschot den met de salaris bewonersdossiers. Cloo, geboren in Ei naar Groot Enge directeursfunctie o\ Van de Wetering, voor over uitsteken zijn ervaring bij Dennenzicht in Ba; door zijn ouders e aantal jaren op de uiteindelijk toch o heidszorg koos e gasthuis in Amsten pleegkundige-A h; leiding over tot de einde te maken aar ticuliere verpleeg] naar Groot Engeni naadloos op aan. "Ik had de directi jaardentehuizen kwam beslagen tei dende directeur, d ren heel wat heef zijn vakgebied. "T echt een manager Ook wat de tehui2 ners betreft gaat ders toe dan vroej je opgeven als je e tegenwoordig kon j. als je iets mankee dinsdag, donderdag of vrijdag en zater dag, samen met de twee andere schoonheidsspecialistes, klaar om de bezoek(st)ers - zowel dames als heren! - te ontvangen voor een behandeling waarvan niet alleen hun uiterlijk zicht baar schoner wordt, maar waardoor ze zich ongetwijfeld ook "van binnen" op geknapt voelen. Het liefst werkt Bettina op afspraak (tel. 6015962), maar wie "zomaar" binnenkomt is - mits er op dat moment een plekje vrij is - uiteraard ook welkom.

Soester Courant | 1996 | | pagina 10