1 Beter op Be >rkshops Gatineau- yter ehandeling: zorgcentrum Groot Engendaal gaat eerder zonder directeur A. J. Cloo ..._3S VAN SOEST WOONWINKEL HOE GAAT HET OP SCHOOL? Intocht van Sint bij gemeentehuis 'Een dialoog tussen de politiek en en de burgers, die is er niet...' ACTUEEL SIMON FRANK ZN WOENSDAG 6 NOVEMBER 1996 SOESTER COURANT ijn PAGINA 11 te iehandelingen er. 1,5 uur voor 115,- ?st-Tel: 6015962 torgen afscheid na bijna twintig jaar Continuïteit Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Burgemeester Grothestraat 28-30, 3761 CM Soest Telefoon: 035 - 602 09 73, Fax: 035 - 602 67 55 De Seniorenbus voor elk wat wils {f/fl Bloemdecoraties é-loemdecCiatieb excfuiiimHi- éadc-a/Ui/celen. Natuur Nabij IYN-wandeling in Lage Yuursche Wintermarkt in Lage Vuursche moeilijkheden met huiswerk maken? onvoldoendes gehaald? last van tentamen/examenvrees? TRAMEI is al sinds 1974 hef instituut bij uitstek om je goed en deskundig te begeleiden bij jouw schoolproblemen. Bel eens voor informatie... 035 - 601 70 89 BIJLESSEN - HUISWERKBEGELEIDING - TENTAMENTRAINING Aankomst op zaterdag 16 november om 13.15 uur Post Etalagewedstrijd Man snijdt zich in zijn vingers ambachtelijk timmerbedrijf Soestand-discussie over 'giebelende raadsleden Sympathieke reputatie ïelnemers gaan afterende zelfgemaakte kerst menten naar huis. Op dK n, zowel voor beginners aki trden, wordt echt iets geleetff en later zeker nog profijt val .a. ook diverse bind- en c' ten. t Jasmijn dagelijks op verschil loemenveilingen zelf op de kloll is tijdens de workshops net aki nkels de keuze van de te verwerk terialen zeer groot. DeelnemeJ i kiezen uit drie kerstarrangj een grote kerstbiedermeier, ea| ans met kaarsen en een kegt boompje in kerstsfeer; daamai er nog een kerstdeurkrans j kshops worden gehouden in dl ille deel van Kaasboerderij del hoef aan de Birkstraat. De kosf Iragen f 75,- per avond p.p., al-1 egrepen; dus alle te verwerkeil ilen, groensoorten, ondergraaf aarsen, bloembindersbenodiad-h koffie etc. resseerden kunnen zich opgever', emenbuis Jasmijn aan de Zuid-I rade of aan de Smitsweg. tg, donderdag of vrijdag en zater- samen met de twee andere nheidsspecialistes, klaar om de k(st)ers - zowel dames als heren! ntvangen voor een behandeling an niet alleen hun uiterlijk zicht- choner wordt, maar waardoor ze ngetwijfeld ook "van binnen" op- pt voelen. Het liefst werkt Bettina ^teI" 6015962), maar wie tar binnenkomt is - mits er op dat Jnt een plekje vrij is - uiteraard 'elkom. l-.fl Morgenmiddag beleeft Groot Eng endaal, het christelijk zorgcentrum voor ouderen aan het Boekweit- Mand, het einde van het "tijdperk- Tloo". Met een receptie in de ecreatiezaal - van 15.30 tot 17.30 bur - neemt directeur A. J. Cloo (56) 'afscheid van wat sinds februari 1977 wel "zijn" verzorgingshuis ge noemd mocht worden, ps Morgens wordt afscheid genomen van de bewoners en het personeel, 's mid- _s gebeurt dat in de kring van geno digden. Het wil overigens niet zeggen dat Cloo - die om gezondheidsredenen zijn functie neerlegt - helemaal uit het zicht verdwijnt. Hij gaat part-time ver ader bij Molenschot, waarmee Groot KEngendaal sinds de fusie (op 1 januari lj.1.) samen met de Heybergh in Soester- Iberg onder de koepel van de Stichting I Zorgcentra Soest is gebracht. Hij gaat zich bij Molenschot met name bezighou den met de salarisadministratie en de bewonersdossiers. Cloo, geboren in Ermelo, kwam in 1977 naar Groot Engendaal, waar hij de directeursfunctie overnam van mevrouw Van de Wetering. Hij beschikte daar voor over uitstekende "papieren", gezien I zijn ervaring bij het verpleeghuis I Dennenzicht in Baarn. Dat was gesticht i door zijn ouders en Cloo - die na een i aantal jaren op de kleine handelsvaart f uiteindelijk toch ook voor de gezond- I heidszorg koos en bij het Binnen- gasthuis in Amsterdam het diploma ver- pleegkundige-A had gehaald - nam de I leiding over tot de overheid besloot een einde te maken aan het bestaan van par- i ticuliere verpleeghuizen. De overstap naar Groot Engendaal sloot daar vrijwel f naadloos op aan. "Ik had de directie-opleiding voor be- jaardentehuizen ook gedaan, dus ik kwam beslagen ten eis," aldus de schei dende directeur, die in de loop der ja- ren heel wat heeft zien veranderen op 1 zijn vakgebied. "Tegenwoordig moet je echt een managers-opleiding hebben." 1 Ook wat de tehuizen zélf en hun bewo- 1 ners betreft gaat het allemaal heel an- I ders toe dan vroeger. "In die tijd kon je I je opgeven als je maar niets mankeerde; tegenwoordig kom je pas in aanmerking als je iets mankeert..." Cultuur-omslag Sinds een jaar of tien beslist een indicatiecommissie óver de vraag of ie mand in een verzorgingshuis komt en dat heeft volgens Cloo een enorme cul tuur-omslag met zich meegebracht. "Er wordt ook steeds zwaarder geïndiceerd. Dat ouderen zo lang mogelijk zelfstan dig blijven wonen is een goede zaak, maar het betekent wel dat velen als het ware al horizontaal bij ons binnen ko men. Het verzorgingshuis is een semi- verpleeghuis geworden." Met de zorgcentra Groot-Engendaal en Molenschot, de polikliniek van Molen- dael en (straks) het verpleeghuis Daelhoven allemaal op korte afstand van elkaar heeft Soest in het centrum een aantal uitstekende voorzieningen op het gebied van de gezondheidszorg bij elkaar. "Maar we moeten wel oppassen dat we op die manier niet eikaars con currenten worden. Ik zeg altijd maar: de juiste man op het juiste bed..." Bij Groot Engendaal heeft Cloo zich altijd thuis gevoeld, niet in de laatste plaats omdat het een tehuis met een ei gen identiteit is. "Het is gesticht door de hervormde en gereformeerde diako- nieën, en dat heeft jarenlang toch gro tendeels de identiteit bepaald. In het, begin waren alle bewoners ook aange sloten bij deze kerken. Dat is totaal ver anderd; bij de indicatie wordt niet naar identiteit gekeken, maar puur naar de geestelijke en lichamelijke conditie." 'Beladen sfeer' Van de beginjaren herinnert Cloo zich nog dat de duidelijke identiteit van Groot Engendaal een "wat beladen sfeer" met zich meebracht. "De pastoor kwam hier bijvoorbeeld absoluut niet over de drempel. Dat is allemaal ook anders geworden, gelukkig maar." On danks de fusie is Groot Engendaal nog steeds een christelijk centrum, vindt Cloo. "We hebben ook een eigen be stuurscommissie die daarover waakt." Belangrijker nog dan de identiteit is de kwaliteit van de zorg, vindt hij, en die is wel onder grote druk komen te staan. "Er is de laatste jaren veel veranderd op het gebied van wet- en regelgeving, en er wordt wat afvergaderd! Je moet op passen dat dat niet ten koste gaat van de-tijd-aan-het-bed. Want het gaat uit eindelijk toch om de bewoners." Als "bouwpastor" loodste hij Groot Engendaal door de grote renovatie van de jaren 1980-1982, toen het centrum werd teruggebracht van 90 naar 70 be woners en er 51 aanleunwoningen bij gebouwd werden. Langzamerhand is Groot Engendaal weer aan een groot scheepse vernieuwing toe, en dat ge beurt dan ook. "Wij konden natuurlijk niet achterblijven bij Molenschot," lacht hij. De fusie beschouwt hij als een goede zaak. "Op die manier is de continuïteit verzekerd. Als het niet was gebeurd, was het met Groot Engendaal niet goed gegaan, denk ik. Het centrum is dan te klein om zelfstandig op een economisch verantwoorde manier te kunnen draaien. Door de fusie kunnen we veel samendoen en ook samen een vuist maken in de richting van de overheid. Ik ga wat dat betreft met een gerust hart weg." Hij is blij dat hij de afronding van de fusie nog mede tot stand heeft kunnen brengen, maar nu zijn gezondheid steeds meer te wensen overlaat is het tijd om te gaan, vindt hij. "Als directeur moetje voor 100 procent beschikbaar zijn; ben je dat niet, dan doe je de stichting én jezelf tekort. Daar is niemand bij ge baat." Maar dat het wel even wénnen zal zijn, dat staat vast. "Het contact met de bewoners, dat zal ik missen. Ik loop nu al met weemoed door de gangen; er lig gen hier zo veel herinneringen..." In zijn nieuwe baan hoopt Cloo nog steeds een belangrijke bijdrage te kun nen leveren aan de zorg voor ouderen in Soest. Hopelijk komt hij ook wat meer aan zichzelf toe. In elk geval neemt hij zich voor er - samen met zijn vrouw - meer op uit te gaan met de motorboot, waarin hij nog altijd iets terugvindt van zijn jonge jaren als zeeman. "Zo is de cirkel rond," bevestigt hij. i WONING- EN PROJECTSTOFFERING Goed advies: INTRODUCTIEPRIJS alle 4 nieuwe wollen kwaliteiten (400 cm) van/299,-voor ƒ259 ,m 500 cm breed van 374,- voor 324,- De Seniorenbus staat klaar voor alle 55- plussers van Soest en Soesterberg. Maandag tot en met vrijdag: recht streeks naar het middagbezoekuur in MC Molendael Baarn. Dinsdag tot en met vrijdag: vaste ritten naar de winkel centra en naar de markt in Soest. En natuurlijk kan men een eigen rit-af- spraak maken naar een bestemming in de gemeente Soest. Maak de afspraak liefst zo vroeg moge lijk: men is dan verzekerd van een plaats in de bus. Mocht een afspraak niet doorgaan, dan horen wij ook dat graag tijdig van u. Plan uw afspraak ruim; de bus kan later komen dan de afgesproken tijd (vooral nu, met veel opgebroken wegen en wegomleidingen). Zorg er voor dat u 15 a 20 minuten vóór de af gesproken tijd klaarstaat. Betaal uw mi nimale ritbijdrage van f 1,50 met gepast geld. Uw bijdrage gaat in een collecte bus; de bijrijder heeft géén wisselgeld bij zich. De telefoniste van de Seniorenbus geeft u graag alle informatie. De Seniorenbus rijdt van maandag tm vrijdag van 9.00 - 17.00 uur. Tel. maan dag t/m vrijdag van 9.00 - 16.00 uur: 6019190. Wij helpen u met het maken van op onze sfeervolle lokatie in de oude Kerkebuurt Natuurlijk zijn wij er ook voor al uw OM/ Openingstijden: donderdag, vrijdag, zaterdag en op afspraak. Kerkstraat 13a - Soest Telefoon: 035 - 602 97 98 jurboscheimlngMducatte IVI Zondagmiddag 10 november vormt het landgoed "Eikenstein" in Lage Vuursche het doel van de maandelijkse wandeling van I.V.N. Eemland. Om 14.00 uur wordt gestart vanaf de parkeerplaats van de midgetgolfbaan, achter rest. "Kastanjehof", in de bocht van de weg aan het noordelijke eind van het dorp. Dit punt is uit alle omliggende plaatsen via landelijke fietspaden bereikbaar. Het gebied is deels eigendom van Staatsbosbeheer en deel van het Utrechts Landschap. In dit gebied vin den we een gevarieerd bos met oude bomen in slechte conditie en ook nieuwe aanplant. Staatsbosbeheer doet hier onderzoek of de slechte staat te wijten is aan het gebruik van slecht zaadgoed in een vroegere periode ofwel aan de zure regen van tegenwoordig. Het gebied is moerassig geweest en ver toont op sommige plaatsen nog sporen van vervening. We vinden hier veel ber ken die aangetast zijn door berke- zwammen. Minder mooie zaken hebben echter ook nog wel eens een voordeel tje. Dankzij de slechte staat van veel bomen kunnen we hier veel spechten zien en horen, want die profiteren van het feit dat in slechte staat verkerende bomen veel insecten aantrekken. Met wat geluk kan men de zwarte specht zien, die eruit ziet als een kraai met een lange nek en een rood petje op, Hij komt minder vaak voor dan de ove rige spechten. Van de verticale ovale nestgaten is hij de bouwer. Speciaal in dit jaargetijde is in het bos veel te zien. De laatste herfstkleuren zijn te bewonderen en nog steeds trekken paddestoelen onze aandacht. We maken een rondwandeling van anderhalf a twee uur om van dit alles te kunnen genieten. Stevige schoeisel wordt aanbevolen. In lichtingen, tel. 035-6014410. De vermaarde Vuursche Wintermarkt vindt dit jaar plaats op zaterdag 9 en zondag 10 november in dorpshuis De Furs in Lage Vuursche. Met het oog op de feestdagen zijn de fraaiste en meest originele cadeaus te vinden. De markt staat in het teken van kunst en kunst nijverheid. Sieraden, hoeden, aquarel len, schilderwerk, keramiek, imkerij-ar tikelen, glas en knipkunst zullen bezoe kers hier aantreffen. Bijzonder zijn dit jaar de speciale ten. De Engelse kunstenares Susan Oller presenteert artistiek keramiek: nat gedraaid op een draaischijf en voor het bakken voorzien van veel kleuren. Na haar opleiding aan de kunstacademie in Londen heeft Susan een eigen atelier in Amsterdam gevestigd. In het Gooi is zij bekend van de lessen in het creativiteits centrum GOCK. De tweede gast is Nel van Wijngaarden. Haar specialiteit is pastel tekenen van dieren. In 1994 won zij hiermee een prijs op de Art Expo in Utrecht. Zowel op zaterdag als op zondag is de markt open van 10.00 tot 17.00 uur. En als altijd: entree en parkeren zijn gratis in Lage Vuursche. BINNENKORT OOK BEGELEIDING OP INTERNET VRAAG INFO: HERCULES@WORLDONLINE.NL Direct na zijn 'televisie-aankomst' in Harlingen zet Sint Nicolaas op zaterdag 16 november met spoed koers richting Soest. Hij zal dit keer niet op een NS-station arriveren, maar meteen bij de ingang van het gemeentehuis welkom worden ge heten door burgemeester Hans de Widt. Dit gebeurt om 13.15 uur. Naar verluidt neemt de bisschop dertig pieten mee. Kinderen wordt gevraagd om 13.00 uur aanwezig te zijn, zodat ze de Sint luidkeels kunnen begroeten. Het is de bedoeling dat er vanaf één uur wordt gezongen. Het Soester Kinder koor is in elk geval van de partij. Na de ontvangst neemt Sint Nicolaas plaats in een koets van de Soester Van de Grift. Die brengt hem via de Dalweg, de Beukenlaan, de Laanstraat en de Beckeringhstraat naar de feestruimte van Van Doorn aan de Koningsweg, waar tussen 14.30 en 16.30 uur een feestelijk programma wordt afgedraaid. Kleurplaten Om in aanmerking te komen voor een entreebewijs moeten kinderen een tekenplaat inkleuren en inleveren. In ruil daarvoor krijgen ze een toegangs kaart. In de afgelopen dagen zijn 15.000 kleurplaten huis-aan-huis, op scholen en in winkelcentra verspreid. De gekleurde platen kunnen, uiteraard vóór 16 november, worden ingeleverd bij: de Soester Courant, Van Weede- straat 227; C1000, Zuidpromenade; D.A. Drogist, Tamboerijn en Smitshof. In totaal zijn achthonderd entree bewijzen beschikbaar. Daarom geldt: wie 't eerst komt, wie 't eerst maalt. Aan de inzenders van de mooiste kleur platen geeft de Sint prijzen die hij uit zijn eigen speelgoedwinkel van Blokker zal halen. Kinderen kunnen dit jaar ook een brief of een kaart aan de Sint sturen. Vanaf 11 november heeft de goedheiligman een postbusnummer geopend. Iedereen krijgt in principe antwoord. De post kan worden gestuurd naar: Sinterklaas, Post bus 3222, 3760 BE Soest. Het speciale telefoonnummer dat de Sint had willen openen, gaat niet door. Dit initiatief is landelijk afgeblazen, maar wordt misschien volgend jaar nieuw leven ingeblazen. Ook voor volwassenen heeft Sinterklaas iets bedacht: een etalagewedstrijd. Het publiek mag kiezen welke winkelier zijn etalage het mooiste, leukste of origineel ste heeft ingericht. Het spreekt voor zich dat de etalage moet zijn afgestemd op het Sint Nicolaasfeest. Behalve voor de winnende winkelier zijn er prijzen voor de winkelende Soesters die aan de wed strijd meedoen. Op 5 december bepaalt de Sint wie de prijswinnaars zijn. De prijzen voor de deelnemers zijn beschikbaar gesteld door de 'hofleveranciers' van de Sint: Sleep Well, Expert Schoemaker, Kar wei, Slagerij Van Asch, Reisbureau Gerth, Yves Rocher, Gall en Gall, de SNS bank en ter Horst. Wedstrijdformulieren worden op zater dag 16 november uitgedeeld door pie ten. Daarna zijn ze verkrijgbaar bij de winkeliers van Soest, bij wie de formu lieren ook weer kunnen worden ingele verd. Bij een bedrijfsongeval op de Zuider gracht is vorige week een inwoner van Bunschoten gewond geraakt aan zijn vingers. Hij was bezig met een cirkel zaag, toen een plankje hout wegschoot. Daardoor zaagde hij in drie vingers. Met spoed werd hij naar ziekenhuis Eemland, locatie De Lichtenberg ge transporteerd. Tel.: (035) 601 46 14 Ondanks beweringen van hef tegen deel lijken raadsleden zich wel de gelijk enigszins te hebben misdra gen tijdens een van de recente wijk bijeenkomsten met B. en W. De kri tiek op het "gegiebel" van de poli tici, die onlangs in de publicteit kwam, was niet zomaar uit de lucht gegrepen. Dat moest de conclusie wel zijn van de discussie in het Radio Soest-praat- programma Soestand van afgelopen zondag, waar de kwestie onder leiding van Jacqueline Evelaar nog eens werd doorgesproken met een van de klagers, de Soester Herman Schaffner, en de raadsleden Wim Roest (D66) en Bert Krijger (WD). Volgens Schaffner was het ongenoegen beslist niet beperkt tot één briefschrijver, maar' hadden veel meer burgers zich geërgerd aan het ge drag van een groepje raadsleden tijdens het "Praten met B. en W." in de Open Hof, half september j.1. Dat het gegiebel namens de raad in alle toonaarden was ontkend door "nestor" Jan Visser had op Schaffner weinig of geen indruk gemaakt. "Mogelijk kan Visser bepaalde frequenties niet meer opvangen," suggereerde hij. Volgens hem hadden sommige vragenstellers zelfs moeite gehad om zich verstaanbaar te maken, waardoor ze niet het gevoel hadden gekregen dat ze serieus geno men werden. "Waarom komen die raadsleden dan, als het ze blijkbaar toch niet interesseert?" Wim Roest kon zich de kritiek wel voor stellen, hoewel hij er niet bij was ge weest. Hij constateerde dat de sfeer tij dens dergelijke bijeenkomsten "niet he lemaal goed" was, omdat raadsleden in het algemeen wat beter zijn in het praten dan in het lüisteren. Hij had ook twijfels over de "productiviteit" van deze wijksgewijze gedachtenwisselingen met de burgers. Krijger was het niet met hem eens en vond de hele kwestie nogal opgeklopt. Volgens de WD-er lag het zwaartepunt van de ontmoetingen op het deel na de pauze: de informele gesprekken met de burgers. Wat hem betreft moest er ook niet al te overspannen gereageerd wor den op de irritaties bij sommige burgers. "Het moet natuurlijk altijd beter, maar niet op basis van een incident." Gestresste huisvrouw Schaffner ontkende dat de zaak te hoog was opgespeeld. Als voorbeeld van een incident dat hem en zijn medestanders geheel in het verkeerde keelgat gescho ten was noemde hij de opmerking van een (niet genoemd) raadslid, die het optreden van een mevrouw die zich be klaagde over een bepaalde verkeers-si- tuatie had afgedaan met de ongepaste reactie: "Daar heb je weer zo'n gestresste huisvrouw..." Hij vond trouwens ook dat de bijeen komsten van de kant van B. en W. veel te "glad" verliepen. "Het is geen kunst om vragen op te lezen die de burgers tien dagen van tevoren schriftelijk heb ben moeten inleveren, maar dat is geen gesprek!" De politici zouden zich ook eens beter moeten realiseren dat de ont moeting met de burgemeester en de wethouders aan hun wijk net zoiets is als het bezoek van Sinterklaas en Zwarte Piet. "Ze zijn er blij mee, maar dan wil len ze ook de aandacht waar ze recht op hebben." Volgens hem was er wel dege lijk ook sprake van een zekere drempel vrees bij de burgers. Te zwaar opgetuigd Volgens Roest moest er echt iets veran deren aan de opzet van de bijeenkom sten. "Ze worden veel te zwaar opgetuigd. Het zou helemaal niet gek zijn om bijvoorbeeld maar één wethou der te sturen, en wat minder ambtena ren, en het gesprek te beperken tot be paalde thema's." Wat Krijger betrof mocht desnoods de hele gemeenteraad erbij gaan zitten, maar het ging toch in de eerste plaats om de ontmoeting met het College. Een échte oplossing konden de politici zo gauw ook niet bedenken, maar Roest pleitte er in elk geval voor om een einde te maken aan het "eenrichtingsverkeer" van B en W. naar de burgers. "Dat mag ook wel eens andersom. Dan ontstaat er misschien nog eens een echte dialoog, want die is er niet. B. en W. stellen zélf nooit vragen..." Spullenhulp In het tweede deel van het programma werd aandacht besteed aan de grootse plannen die het kringloopcentrum Spullenhulp bij het gemeentebestuur heeft neergelegd voor de "overname" van de afval-inzameling, met name van de herbruikbare componenten in het grof huisvuil. Spullenhulp-voorzitter Raymond van Gelder legde uit dat het er niet om gaat dat de gemeente het niet goed doet, maar dat er aanzienlijk meer aan bijvoorbeeld papier, karton, metaal, textiel en andere zaken uit het afval te halen valt dan nu gebeurt. "Als je 't an ders organiseert kun je veel meer her gebruiken." Van Gelder maakte duidelijk dat de afvalinzameling na zo'n verandering de burgers niet méér, maar juist minder geld zal gaan kosten en ook voor de ge meente een aanzienlijke besparing zal opleveren, omdat er veel minder afval behoeft te worden afgevoerd naar de AVU, waar het tegen zeer hoge kosten wordt verbrand. "De inzameling van grof huisvuil kost Soest nu jaarlijks 450.000 gulden, dus het budget is er al." Hij liet verder nog fijntjes weten dat het kringloopcentrum met z'n huidige acti viteiten de gemeente ook al zo'n 50.000 gulden per jaar bespaart... Het kringloopcentrum aan de Schans blijft volgens Van Gelder overigens op de vertrouwde voet doorgaan; de vrees dat het een "bedrijf' zou worden deelde hij allerminst. "We hebben geen winst doelstelling, maar het moet natuurlijk allemaal wel rendabel zijn." Het gevaar dat de burgers straks geld gaan eisen voor de spullen die ze afstaan (en waar Spullenhulp nog bruikbare zaken kan uithalen) leek hem denkbeeldig. "Waarom zou iemand twee tientjes moeten hebben voor een oude koelkast die hij tóch al als afval beschouwt?" Ambtelijke weerstanden Het belangrijkste argument voor een andere opzet van de inzameling is dan ook het verwachte milieu-rendement, aldus Van Gelder. Dat sprak ook zijn gesprekspartner Bert Krijger, fractie- vooratter van de VVD, sterk aan. Krij ger liet weten dat hij zeer positief tegen het plan van Spullenhulp aankeek en graag op korte termijn principe-afspra ken wil maken. "Het particulier initiatief is altijd goedkoper dan de overheid," aldus Krijger. Hij rekende overigens wel op de nodige weerstanden bij het amb telijk apparaat, al geloofde hij nauwe lijks dat het banen bij de gemeente zou gaan kosten - "Het gaat toch vooral om activiteiten die nü niet plaatsvinden" - maar juist wel extra werkgelegenheid bij Spullenhulp zou opleveren. Ook volgens provincie-ambtenaar Ruud Poort zal er sprake zijn van een zekere verschuiving, maar vooral toch van méér werkgele genheid, omdat de "gedifferentieerde" afvalinzameling tot extra werk zal lei den. Volgens Van Gelder denkt het bestuur van Spullenhulp niet zozeer aan het on derbrengen vah de nieuwe activiteiten bij het bestaande kringloopcentrum, maar aan een aparte organisatie die - "onder een andere vlag" - intensief gaat samenwerken met soortgelijke instellin gen in de regio. "De winkel aan de Schans blijft gewoon bestaan, en de mensen die er werken blijven ook. En een bordje dat nu een kwartje kost gaat straks echt geen gulden kosten! Spullen hulp heeft een sympathieke reputatie bij de Soester bevolking, en dat willen we graag zo houden."

Soester Courant | 1996 | | pagina 11