69 39 95 89 ITIEDAG d Sport blijft in overleg met gemeente Voorsprong SEC nu al acht punten 'Hattrick' van Cees-Jan de Vries Soest krijgt CDW niet op de knieën Alles zit Hees op dit moment tegen Red Stars zegeviert in fluitconcert )kken f an der Lee Ommekeer De Duinkikkers Stam/SoVoCo in derde ronde PAGINA 16 ïraas winter controle beurt voor f 39,95 gratis veerbotten test 20% winter- korting gratis anorama 'ototoestel WOENSDAG 6 NOVEMBER 1996 SOESTER COURANT VOETBAL zaterdag I SEC-zaterdag laat periodetitel aan neus voorbijglippen ATLETIEK Soesters actief in marathon van Amsterdam Jaap van den Berg richt zich op 100 marathons Intentie voor definitieve keuze clustering accommodaties SEC enWZ'49 krijgen geld voor elektriciteit pomp Peter van den Berg op tien doelpunten in acht wedstrijden VOETBAL zondag VVZ'49 sluipt dichterbij na 1-7-zege op Bloemenk war tier VOETBAL zaterdag Waterpoloërs benutten meer kansen WATERPOLO PAGINA 17 Armetierige tegenstander blijft met tien man overeind: 1-1 VOETBAL zondag Blessures, schorsingen en scheidsrechter breken ploeg op VOETBAL zaterdag Basketbalwedstrijd op maandagavond duurt ruim twee uur BASKETBAL Judith Lazonder vervangt zieke coach VOLLEYBAL li li 6. li A.J.W. Bedrijfshygiëne Ongediertebestrijding HOUTWORM/BOKTOR Bel 033-2462248/ 033-4729839 i/lBER van 9.00-15.00 op ruitenwisser- bladen (Vaten) remdelen alle-en luchtftlters brandstoffilters ultlaatdelen accu's onlstekingsdelen allesdragers lampen reservelampsats startblokkeringen skiboxen sneeuwkettingen rultschoon koelvloeistof anti-vries matsets TO bij een winter controlebeurt, onderhoudsbeurt of reparatiel fmomggr ne»r dt, yoomaMi*n- 'Dit aanbod gekit nlei voor «mnnjojBmontagi&tostm- '-FOON 035 - 601 25 00 Al jaren is de zaterdag-tak van SEC verstoken van succes. Zelfs na de in voering van de periodekampioen- scliappen, in 1989, werd de cham pagne niet uit de koeler gehaald. Zaterdag stonden de flessen klaar. Met een overwinning op CDW had SEC de eerste reeks wedstrijden als tussenkampioen kunnen afsluiten, maar de Soesters verloren zonder trainer Hendrik-Jan de Boer (in New York voor de marathon) met 2-3. SEC kwam op achterstand, toen Razzo van Dam de bal per ongeluk in eigen doel kopte. Voor de rust werd het nog 1-1 door Van Dam, maar ook 1-2 na een fout van doel man Jan Willem Verwoerd. De hoop werd nieuw leven ingebla zen door Mohammed Touhami die voor rust al een keer de binnenkant van de paal had geraakt. Na zijn gelijkmaker ging Mark Remius ech ter in de fout. Diens balverlies stelde CDW in staat het derde en winnende doelpunt te maken. Evenals vier weken geleden in Eind hoven finishte Jan van de Lee zon dag binnen de drie uur in de Amster dam ArenA-marathon. De Pijnen burger kwam binnen in 2.56.38. Er waren meer leden van AV Pijnenburg én triathlonvereniging De Schieter die deelnamen aan de marathon. Frank de Groot was als eerste van vier Soester triathleten klaar. Zijn tijd: 3.09.55. Gijs van Korlaar en Bert den Breejen kwamen gezamen lijk over de meet in 3.16.05. Voor Den Breejen betekende dit een ver betering van tien minuten van zijn persoonlijke record. Ondanks pro blemen onderweg finishte ook Ed van Renswouw in een recordtijd: 3.28.07. Pijnenburger Ben Kersbergen bleef net binnen de vier uur (3.59.41) Zijn clubgenoten Paul Vermeij, Liesbeth Deelen en Fons de Beer waren net iets langer onderweg. Achttien atleten van Pijnenburg startten zondag op de halve mara thon van Amsterdam. De meesten deden er zeven tot acht kwartier Jaap van den Berg heeft een nieuwe uitdaging. De Soester wil honderd marathons volbrengen. Als hij hierin slaagt, treedt hij in de voetsporen van Cor Koster die op 18 september 1982 voor de honderdste keer de klassieke afstand volbracht. Inmiddels heeft Van den Berg er 25 in de benen. In Dublin werd hij af gelopen week in 3.42.29 954ste van de vijfduizend deelnemers. Behalve in Ierland deed hij in zeventien an dere landen mee. Dit jaar wil hij nog de marathons van onder meer Rot terdam, Stockholm en Budapest uit lopen. In 1986 kreeg Van den Berg bekend heid toen hij als derde eindigde tij dens de Nederlandse kampioen schappen triathlon in Almere. Het jaar daarvoor had hij het open Scan dinavische kampioenschap op de halve triathlon op zijn naam geschre ven. Nog een jaar eerder had hij een tijd van 2.33.36 in de marathon van Wenen neergezet. Lange tijd was hij de snelste Soester op de marathon. Vorige maand was Dick van den Broek in Berlijn sneller. Hij debu teerde in 2.23.24. Concreet is nog niets bekend over hoe de clustering van sportaccom modaties wordt uitgevoerd, maar de vertegenwoordigers van de betrok ken sportverenigingen zijn blij dat ze in overleg blijven met de ge meente. Dit is het belangrijkste winstpunt van het gesprek dat de clubs maandagavond hadden met onder anderen wethouder Ries van Logtenstein. De sportvertegenwoordigers zijn blij dat ze nog door dezelfde deur naar binnen kunnen als de gemeente en in gesprek blijven over de clustering. Zodoende kunnen ze het heft in eigen handen hou den in plaats van dat de politiek over de ruggen van de sporters besluiten neemt. In het gemeentehuis is maandagavond de intentie uitgesproken om gezamenlijk tot een oplossing te komen. Makkelijk zal dit niet worden. Om de clustering te realiseren, zijn investerin gen nodig en daarvoor heeft de gemeen teraad 5,5 miljoen gulden beschikbaar Voetbalvereniging SEC en sport vereniging WZ'49 krijgen elk 12.500 gulden van de gemeente Soest. Het betreft de kosten voor het elektragebruik van de beregenings- pompen op de Bosstraat-West en aan de Eemweg in de periode 1991- '95. I ,'De pompen zijn aangesloten op de elektriciteitsmeter van de clubs. In de nota van de REMU, die de clubs beta len, is dus ook het verbruik van de pom- jpen verrekend. Omdat de gemeente voor de kosten van de besproeiing moet opdraaien, is een regeling getroffen. Afgesproken werd dat het energie verbruik van de pompen in 1996 het uitgangspunt zou zijn voor de bereke ning van de kosten in de vijfjaren daar voor. IMet tussenmeters bepaalde de ge meente in het afgelopen jaar het energieverbruik van de beregenings- 1 pompen, waarna een schatting werd ge- maakt voor het totale verbruik in de ja ren 1991-'95. De gemeente kwam daar bij uit op een bedrag van ruim tiendui zend gulden. In het geval van WZ'49 is daarbij rekening gehouden met het fonderwater zetten van de naastgelegen Peters Baan (150 gulden per jaar). Re kening houdend met renteverlies heeft het college besloten beide clubs 12.500 (gulden te betalen ter vergoeding van de elektriciteitskosten van de pompen. gesteld. Volgens de berekeningen van de Heidemij vallen de vier tot nu toe on derzochte modellen drie tot vijf miljoen duurder uit. En overleg of niet, de raadsfracties zul len en kunnen er nooit mee akkoord gaan, dat er zoveel meer geld wordt uit gegeven aan de clustering. Toch zal er binnen afzienbare termijn duidelijkheid moeten ontstaan. Vanaf 1 januari 1998 moet de sportsector jaarlijks 200.000 gulden besparen. Juist daarom is onder zoek gedaan naar de clustering van ac commodaties, waarbij één ding vast staat: het sportpark Koningsweg moet worden vrij gespeeld. Goedkoper Het kan niet anders zo zijn dan dat een goedkoper model wordt bedacht, waar bij een aantal uitgaven wordt geschrapt, die nu nog in de modellen staan. Want de sport zal toch moeten voldoen aan de taakstelling. Bij de clustering zijn acht verenigingen betrokken. Dit zijn de Mixed Hockey Club Soest, honk- en softbalvereniging De Knickerbockers, jeu de bouwver eniging De Gemshoorn, het Bentinck Fonds en de vier voetbalverenigingen S.O. Soest, SEC, VVZ'49 en Hees, waarvan de laatste het minst zal merken van de clustering, omdat het complex van Hees op particuliere grond ligt (AMEV). Deze clubs vormen in de werkgroep taakstelling clustering de ge sprekspartner van de gemeente. De stuurgroep taakstelling clustering, die eergisteren met de werkgroep overlegde, wordt gevormd door wethouder Ries van Logtenstein, Paul Lemmen en Cees Verkerk van de Vereniging Sportraad Soest (VSS) en twee ambtenaren. "Het belangrijkste is dat er verder over leg mogelijk is. Het rapport heeft in eer ste instantie veel vragen opgeroepen, maar een medewerker van de Heidemij heeft tekst en uitleg gegeven. Bovendien heb ik aan de houding van Van Logtenstein een goed gevóél overgehou den," aldus Toon van Fulpen die S.O. Soest vertegenwoordigt in de werkgroep taakstelling clustering. m "Het verschil met vorig seizoen? Dat het achterin beter op elkaar is ingesteld. Daardoor gaat de rest ook beter spelen. En we hebben na tuurlijk twee keer het geluk gehad dat we vlak voor tijd scoorden," zei Peter van den Berg van SEC zondagmiddag na de met 3-0-ge- wonnen wedstrijd tegen PVCV. Het cirkeltje is rond. SEC won de openingswedstrijd van het seizoen, boekte meteen de tweede zege, kwam bovenaan en zit duidelijk niet in de hoek waar de klappen vallen. Van den Berg, die in 1995 voor opschudding zorgde door van Soest naar de Bosstraat-West te verkassen, heeft er inmiddels al tien in geschopt en gekopt. Tegen PVCV knikte en tikte hij 1-0 en 2-0 binnen en had de spits bijna ook met een fraaie omhaal gescoord. Uitgerekend Luits Houkes, die via NVC en Soest terugkeerde bij SEC, zette voor aanvang van de competitie Van den Berg op scherp door te stellen dat hij vaker moest gaan scoren. En libero Houkes is volgens Van den Berg het verschil met vorig seizoen, want de libero stuurt en leidt de verdediging van SEC dat nu al acht keer op rij won en acht punten voorsprong heeft op de ach tervolgers SCH'44 en WIJ. Van de laatste ploeg won SEC de openings wedstrijd, SCH'44 ontvangt de Soesters op 24 november. Houkes deed zondag overigens niet mee vanwege een enkelblessure. En trainer Jos van Rouwendaal is bang dat hij in de komende uitwedstrijd tegen WOG nog niet over zijn stuurman kan beschikken. Daarnaast is linker vleugelverdediger Ron Daselaar, die tegen PVCV geblesseerd uitviel, ook een vraagteken, aldus Van Rouwendaal die zich na de achtste overwinning gekscherend af vroeg of hij zelf de kerst wel haalt. Nie mand had durven denken aan een voor sprong van acht punten voor de ploeg die logischerwijs ook de eerste periode- titel al in de wacht sleepte. Zelfvertrouwen Tevreden over het spel was de trainer niet. En terecht, want boeien konden de groenwitten nauwelijks. "Ze hebben zo veel zelfvertrouwen, dat ze denken dat het vanzelf wel komt. Het gaat te ge makkelijk. Daar is op de training niets van te merken. Als ik zie hoe ze daar lopen en tekeer gaan. Daardoor is Luits geblesseerd geraakt." Tegen het povere PVCV ging SEC in derdaad niet tot het uiterste. In de eer ste twintig minuten werden de gasten uit Vleuten nog enigszins onder druk gezet, daarna mochten ze regelmatig de Met een gemiddelde van meer dan één doelpunt per wedstrijd kan worden vast gesteld dat Peter van den Berg het doel weer gemakkelijk weet te vinden. Foto: Goos van der Wilt. middenlijn overschrijden zonder de bal meteen in te leveren. Terug naar Van den Berg. Hij ontsnapte in de zestigste minuut aan de dekking en dat werd gezien door Aksit die de bal na een goede actie van Dennis Brons had gekregen. Van den Berg hoefde al leen maar 'ja' te knikken. Hoewel PVCV nog een paar keer dicht bij het doel mocht komen, maakte SEC het in de slotfase koeltjes af. René van den Deijssel zag Van den Berg weer eens vrij staan en ditmaal hoefde de spits alleen maar zijn voet te bewegen. De officiële speeltijd was toen al verstreken, maar even later assisteerde Van den Berg bij het derde doelpunt dat op naam kwam van Brons. In zijn twee laatste seizoenen voor Soest kwam Van den Berg niet boven de vijf doelpunten uit. Bij SEC werkte hij de bal tien keer in het doel. Nu heeft hij dat aantal al na acht wedstrijden bereikt. "Ik weet niet hoeveel ik er nog ga maken. Het gaat in elk geval lekker en ik ben helemaal fit. Maar dat komt natuurlijk door de behandelingen van onze verzor ger Charles Roest. Hé Charly, ik heb je naam genoemd hoor." Met een onvervalste 'hattrick', ge volgd door een vierde doelpunt was Cees-Jan de Vries zaterdag de ge vierde man bij WZ'49. De forma tie van Henk van Asch sloop dank zij de 1-7-zege op het geplaagde Bloemenkwartier dichter naar de kop en neemt nü de derde plaats in. Voor de pauze had Cees-Jan de Vries al drie keer gescoord, waarbij met name het tweede (hakbal van vijf meter) en derde (lob over dertig meter) doelpunt een kunstzinnig gehalte hadden. In Hilversum zag WZ'49 het voetbal van de andere kant dan een week eer der tegen FC Utrecht 2. Toen keken driehonderd mensen in een goede am biance, nu was WZ'49 op bezoek bij Bloemenkwartier dat na de degradatie weer onderaan staat en in het 75ste jaar ook nog eens het bestuur zag opstap pen. Van Asch had zijn ploeg noodgedwon gen op twee plaatsen gewijzigd. Gert van de Munt en Gerard Becker keken met spierblessures toe hoe Barry van den Berg en Frank Baars hun vervingen. Toen de Soesters de druk opvoerden en De Vries zich liet gelden, was de wed strijd beslist. Ontsierd werd het duel door Hilversummer Raven die Peter van de Munt in zijn gezicht spuwde. Scheidsrechter Van de Wijngaard zag het en trok de rode kaart. In de tweede helft ging WZ'49 op de ingeslagen weg voort. Drie minuten na de hervatting scoorde De Vries voor de vierde keer. Bloemenkwartier redde nog wel de eer, maar dat gebeurde pas na dat Marcel van Essen de stand naar 0- 5 had getild. Baars en Van Essen voer den de score op tot 1-7 en daarmee was WZ'49 nog vriendelijk voor Bloemen kwartier, want Baars en Ruben de Goede hadden zeer goede mogelijkhe den om in de richting van de tien te gaan. Koploper Vianen verloor met 4-5 van De Merino's. WZ'49 heeft een achter stand van negen punten, maar de Soesters hebben ook een wedstrijd min der gespeeld. Komende zaterdag wordt een begin gemaakt met de tweede pe riode, waarop WZ'49 zijn zinnen heeft gezet. De ploeg begint de tweede reeks wedstrijden met een bezoek aan Stroe. De eerste zege van De Duinkikkers is binnen. Weliswaar zijn de waterpoloërs nog niet op het droge, maar wellicht is de 10-8-zege op Het IJ voor de Soesters het keer punt in de competitie. Een positief punt, vond coach Roel Timmer, was dat De Duinkikkers niet de persoonlijke duels met de fysiek ster kere tegenstanders opzocht, maar op snelheid het vijandelijke doel zocht. Het voornaamste verschil met de vijf voor gaande wedstrijden was dat De Duin kikkers ditmaal zorgvuldiger met de kansen omsprong. Dat nog slechts veer tig procent daarvan werd benut, geeft aan dat de ploeg van Timmer meer af stand had kunnen nemen van de gasten. Gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd had De Duinkikkers een voor delige marge van een doelpunt op twee en bij het ingaan van de laatste periode stond het zelfs 7-4. Daarna kwam de thuisclub onnodig in de problemen, doordat het enkele overtal-situaties niet uitbuitte en Het IJ wel scoorde: 8-8. "Het had een gelopen koers moeten zijn, maar aan de andere kant moet ik ze het compliment geven dat ze niet paniekerig werden en gewoon bleven poloën," aldus Timmer die zijn team in de laatste twee minuten nog tweemaal zag scoren. Hij had weer de beschikking over Mark Rademaker, teruggekeerd van een hu welijksreis en Jeroen Hartman die weer is begonnen. Soest kon, mocht en wilde zondag niet in Wijk bij Duurstede. Tegen het armetierige CDW kwamen de blauwwitten niet verder dan 1-1. De eindstand was voor rust al bereikt, waarna Soest tegen tien man niet kon scoren. De numerieke meerderheid ontstond vlak voor de pauze, toen Van Oud Broekhuizen tot tweemaal toe de scheidsrechter bekritiseerde en even zo vaak een gele kaart kreeg voorgescho teld. Soest zou er niet van profiteren. In de eerste helft kwam de ploeg van Peter Visee goed uit de startblokken. Een vrije trap van Peter Wolfsen en een kopbal van Van Veenendaal misten de precisie om doel te treffen. Dit alles ge beurde onder de toekijkende ogen van Paul Hilhorst. De ijverige linker mid denvelder was een kwartiertje te laat gekomen bij de wedstrijdbespreking, waardoor Visee hem passeerde en Arjan van de Breemer opstelde. In de dertiende minuut kwam Soest op achterstand te staan, omdat Michel Everts even ergens anders was, toen Peter Straver werd aangespeeld. Hij haalde verwoestend uit, Wessel Sennef was kansloos. Wolfsen had aan de basis van de gelijk maker kunnen staan. Zijn prachtige voorzet op Jeroen van Veenendaal had meer verdiend, maar Van Veenendaal schoot de bal tegen de doelman van CDW. Daarom besloot Wolfsen in de 26ste minuut zelf te scoren. Hij werd op maat bediend door Maurice d'Aquino: 1-1. In de tweede helft trok CDW zich terug in de loopgraven en deponeerde de bal het liefst in de nabijgelegen Lek. Het maakte het kijkspel er niet fraaier op. De enkele kleine kansen die CDW kreeg, werden gepareerd door de fout loos spelende Sennef. Everts kwam met de schrik vrij na een dekkingsfout. Het was René de Bree die de bal voor de doellijn weggleed. Het laatste woord was van Van Veenendaal die de bal in de laatste minuut tegen de lat schoot. Jaap van de Veer had zich zijn rent ree bij Hees waarschijnlijk anders voorgesteld. De trainer vierde zijn terugkeer in de dug-out met een ne derlaag tegen NVC. In de laatste se conde scoorden de gasten uit een discutabele vrije trap, waabij de bal niet eens stil lag: 1-2. Maar er was nog meer aan de hand. Ook bij het eerste tegendoelpunt wees Van de Veer de beschuldigende vinger in de richting van scheidsrechter J. van Stormbroek. In de 68ste minuut werd Johan van den Brink net buiten het strafschopgebied gevloerd, maar in plaats van dat Van Stormbroek floot, liet hij NVC counteren: 0-1. "Eigenlijk hebben we door de scheids rechter verloren. Ik zeg dat niet zo gauw, maar de man zag maar één kant. Ik heb hem na afloop, natuurlijk in beschaafd Nederlands, verteld dat hij niet meer zo welkom is bij Hees," aldus Van de Veer. Maar er is nog meer aan de hand bij Hees. De net van een kwetsuur her stelde Van de Veer kan lang niet alle spelers opstellen. Tegen NVC miste hij Danny Brandenburg (gestopt) en Jeffrey Dorrestein die in het gunstigste geval zes weken en in het ongunstigste geval het hele seizoen is uitgeschakeld vanwege een scheurtje in zijn meniscus. Dorrestein is in afwachting van een kijk operatie. Krijn Schouten (vakantie) en Peter de Jong (drie wedstrijden schor sing) deden evenmin mee. Tot overmaat van ramp kreeg Ewout Jansen tweemaal geel (Van de Veer: "Veel te zwaar bestraft") en viel Michael van de Broek geblesseerd uit. De grieperige Teus Verwoerd werd pas in de tweede helft ingezet. Dat gebeurde na rust, toen Van de Veer toch weer voor een driemansvoorhoede koos en Nielco Jens plaatsmaakte voor Verwoerd die naast Jasper Grendel en Wout van de Broek ging spelen. Hees was de betere ploeg, maar kwam onge lukkig op achterstand. In de laatste twintig minuten dirigeerde Van de Veer de gelegenheids libero Nico van Veen een linie naar voren en met tien man boekte Hees toch succes. Bas van de Broek, ingevallen voor Michael van de Broek, maakte drie minuten voor tijd gelijk. Waarna Van de Veer zich tevre den stelde met een punt en Van Veen weer achter zijn verdediging posteerde. De genadeklap viel echter alsnog. Na zeven wedstrijden moet de doelstel ling van Hees sowieso falikant worden bijgesteld. De ploeg verloor al acht pun ten en is er door verschillende oorzaken in de personele bezetting op achteruit gegaan. Wellicht dat Hees zich via een periodetitel toch nog in de kijker kan spelen. Veel prettige herinneringen bewaart Jaap van de Veer niet aan zijn rentree als hoofdtrainer bij Hees. Vanuit de dug-out zag hij dat de scheidsrechter een zware stem pel op de wedstrijd drukte. Foto: Goos van der Wilt Ruim twee uur had Red Stars maandagavond nodig om veertig minuten basketbal af te werken. Het was de avond van de scheidsrech ters die in Rotterdam niet minder dan 58 keer floten voor een over treding. Het deerde Red Stars ach teraf het minst, want de succesvolle ploeg won met 74-76 van Baros. Voor ieder onbenullig contact bliezen de arbiters de longen uit hun lijf. Van een harde wedstrijd was echter geen sprake. De fouten werden nagenoeg ge lijk verdeeld: dertig voor Baros, 28 voor Red Stars. Opmerkelijk genoeg was er geen Soester speler die met vijf fouten naar de kant moest, bij Baros haalden twee basketballers het einde van de wedstrijd niet. Door het fluitconcert van de twee scheidsrechters werd het tempo uit het duel gehaald en dit was in het nadeel van Red Stars dat over een aan tal rappe spelers beschikt en graag de break-out hanteert. Het scoreverloop was wisselend en geen van de ploegen zou ooit een brede kloof slaan. Na zeven minuten leidde Red Stars met 6-12, maar toen de tweede helft begon, hadden beide teams gelijke kansen (33-34). Opnieuw deelde Red Stars een plaagstoot uit, maar halver wege de tweede helft kwamen de Rot terdammers langszij (52-51) en twee minuten later was het ineens 59-54 in het nadeel van Red Stars. Coach Hans de Bruin beëindigde op dat moment zijn zoektocht naar de ideale samenstelling. Met Manfred Dikkers, de gebroeders Jan en Marco van Maanen, Harrold Veen en spelverdeler Peter van der Neut in het veld maakte Red Stars tussen de veertiende en de zeventiende minuut een sterke fase door. Baros scoorde niet meer en de consequentie daarvan werd zichtbaar op het bord: 64- 71. Twee driepunters binnen een halve mi nuut van een verder onzichtbare tegen stander bracht de spanning onverwachts terug (70-71). Red Stars ging het best met deze situatie om. Baros miste de laatste zes vrije worpen, terwijl Red Stars uit acht pogingen vijf punten ver zamelde en daarmee de vierde zege in vijf wedstrijden boekte. Topscorers bij Red Stars waren Dikkers (25), Jan van Maanen (20) en Veen (17). Dames Wedstrijden tegen Dunckers zijn voor Red Stars immer beladen, zeker voor de dames die drie dagen voor het vertrek naar Hilversum al niet meer lekker in hun vel zitten. Afgelopen week was het niet anders. "Het was één gespannen bende. De aanval liep, verdedigend klopte het niet en we misten veel kan sen," treurde Aldo Heeregrave. Dat de wedstrijd desondanks met klein verschil (47-41) werd verloren, zegt voldoende over de onnodige nederlaag. Judith Lazonder is zaterdag voor de eerste keer in dit seizoen actief be trokken geweest bij een wedstrijd van Stam/SoVoCo. Niet als speels ter, maar als coach. De volley balster verving de zieke Buddy Doornbos, van wie het niet zeker is of hij voor de uitwedstrijd tegen Formido Hoogezand/DAK weer fit is. Als speelster maakte Lazonder hoogte en dieptepunten mee bij Stam/SoVoCo en in het damesteam heeft de stand-in een ongeslagen status opgebouwd. De ploeg bereikte de derde ronde van de nationale bekercompetitie door Gemi- ni/S uit te schakelen: 3-0. Het was volgens Lazonder niet 'spette rend' wat Stam/SoVoCo in De Bunt presteerde tegen de Hilversumse gasten die twee divisies lager spelen. "Alleen in de derde set hebben we laten zien wat we kunnen." De laatst set werd met 15-3 gewonnen. Daarvoor had Stam/SoVoCo het klasseverschil niet echt tot uiting laten komen, omdat het rommelig speelde. Een setstand van 15-8 kan nog, maar in de tweede set ging het nog bijna fout (15-13). Spelverdeelster Manon Lancee was in de ogen van coach Lazonder de enige die gedurende de hele wedstrijd een goed niveau haalde. "Ik hoop dat ze het spel van de laatste set kunnen voort zetten in de competitie," aldus Lazonder wiens terugkeer als speelster waarschijn lijk nog zes weken tot twee maanden zal duren.

Soester Courant | 1996 | | pagina 17