5»w H H II Boeiend jubileumconcert Julianakoor nieuws aru6hoch Smeeii Dertie '1 CULTUUR WEUIJNÏ Verkoop kinderpostzegels en kaarten in Soest gestart 'Groeten uit Soest Baarn' GROENEvELD [handsa Voorlees-workshop voor (groot)ouders in Groeneveld WOENSDAG 6 NOVEMBER 1996 SOESTER COURANT Ruim drieduizend bezoekers genieten Jenny Mathurin: 'Taante komt' Cees Brandt met 'Verborgen laatjes' Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Goed verpakt In SNS-bank, Van Weedestraat Zes schilders in galerie Wind Z Oktober Toeraktief groot succes! Friese boekenbus in Hilversum PAGINA Activiteiten in De Schoof Boswachter verslaafd aan paddestoelen Nieuw speelgoed bij Speel-o-theek 'Dead man Walking' Jazzconcert: SFeQ Blue Line Big Band WOENSDAG! 11 loekende 0ok29pe ZWEMJV Uitslagei DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Donderdag 7 november Het grote publiek kent Jenny Mathurin van haar rol als Smorrie in de tv-serie 'Vrouwenvleugel' en bovendien was zij afgelopen jaar te zien in één van de hoofdrollen in de musical "Faja". In haar nieuwste theatervoorstelling presenteert Jetty haar eigengereide kijk op de mens en maatschappij, die dwars door alle kleuren, rangen en standen heen gaat. Met haar creatie Taante bereikt ze mis schien wel een breder publiek. Toegang: f 17,50/f 15,-. Aanvang 20.15 uur. Woensdag 13 november Dit seizoen zijn de theaterzalen van Nederland weer even het domein van de 3- tot 6-jarigen als Cees Brandt 'Ver borgen laatjes' komt spelen. Net als bij de zeer succesvolle voorstelling "Mor gen kom ik bij je wonen" valt "Verbor gen laatjes" weer sterk op door de uiter mate sterke visuele kracht. Naast het kleurrijke decor spelen het licht, de tal loze klankeffecten en leuke muziek fragmenten een hoofdrol in deze voor stelling. In "Verborgen laatjes" maken we kennis met een mannetje dat in een ladenkast woont. Hij vertroetelt en verzorgt de laatjes als zijn eigen kinderen. Ieder laa tje heeft haar eigen geluidje, haar eigen inhoud en een eigen gevoelswaarde. Hij beheert de spullen .die in de laatjes zit ten. Alles heeft hij keurig opgeborgen, waar het hoort, een vaste plek, genum merd en geïnventariseerd. Maar de laa tjes denken daar soms anders over en willen nog weieens de spulletjes in een ander laatje laten verdwijnen. Toegang: f 7,50/f 10,- (volwassenen). Leeftijd: van 3 t/m 6 jaar. Aanvang: 14.00 uur. Cees Brandt in de jeugdvoorstelling "Verborgen laatjes". Milieutip van Milieu defensie Soest I j'l Het verpakken van levensmiddelen en andere goederen is tegenwoordig nood zakelijk. We leven niet meer in de tijd, dat de melkboer aan de deur met zijn halve-litermaat de melk uit zijn melkbus in uw melkkoker schepte. De ouderen onder ons zullen zich dit tafereel onge twijfeld nog weten te herinneren. Alles staat tegenwoordig netjes verpakt in de winkel. Daarmee is echter wel een gigantische berg verpakkingsafval ont staan. In 1991 sloten de overheid en het bedrijfsleven het Convenant Verpakkin gen om de hoeveelheid verpakkingen terug te dringen en het hergebruik te bevorderen. De verpakkingsindustrie heeft vooral gekozen voor dunnere, lich tere en beter recyclebare materialen. Van het introduceren van meermalige verpakkingen kwam niet zoveel terecht. Een goede uitzondering vormen de fris dranken en nu ook melk in lichtgewicht kunststof retourflessen. Helaas is deze melk flink wat duurder dan die in het kartonnen pak. Het bedrijfsleven en de overheid onder handelen momenteel over een nieuw Convenant Verpakkingen. Hèt moment om de stem van de consument te laten horen. Aan welke verpakkingen ergert u zich het meest, wat vindt u de vreemd ste verpakking en wat zou de overheid moeten afspreken in het nieuwe Convenant? Milieudefensie roept alle consumenten op de MilieuTelefoon 020-6262620 te bellen in de speciale Verpakkingen-bel- weken, van 23 oktober t/m 15 novem ber. Uw opmerkingen en suggesties worden doorgegeven aan milieuminister De Boer, zodat zij die kan meenemen in de onderhandelingen met het bedrijfs leven. De MilieuTelefoon is de consumenten- informatielijn van de Vereniging Milieu defensie. De Milieudefensiegroep Soest is een van de meer dan honderd Milieu defensiegroepen, die zich al jaren inzet ten voor een beter milieu. Wilt u meer weten of zelf actief worden, bel dan tel. 6016597. Op zaterdag 2 november gaf het christelijk gemengd koor Juliana, onder leiding van Gerard van Dol- der, in de Julianakerk een mooi en gevarieerd concert vanwege het 65- jarig bestaan. De circa 300 bezoe kers konden tevens genieten van het heldere stemgeluid van de sopraan Evelyne Overtoom en van het pia nospel van de vaste begeleider van het koor, Henk van der Hoeven. Begonnen werd met "Lob und preis dem Herrn", van Bach, waarmee het koor gelijk goed op dreef was, gevolgd door het "Benedictus" van Bruckner. Vervolgens zong Evelyne Overtoom "Domine Deus" uit het Gloria van Vivaldi, waarvan de toehoorders zicht baar genoten, waarna het koor de hymne "Father in Heaven" van Flem- ming en "Lord have Mercy" van Adrian Snell ten gehore bracht. Aansluitend liet Henk van der Hoeven met een Rondo (opus 18) van Vorisek het publiek genieten van zijn onvolpre zen pianospel, waarna het koor de draad oppakte met het bekende Nobody knows the Trouble I've seen" van Burleigh, waarbij even een kleine dissonant te beluisteren viel, die echter gelijk weer goed gemaakt werd door het swingende "Onderweg" van Henk Rui ter, een eigentijdse song die vooral bij de jeugd in de smaak viel. Evelyne Over toom wist vervolgens met "Nun beut die Flur" uit Die Schöpfung van Haydn de toehoorders te boeien om daarna te fun geren als soliste in de cantate "Ach Herr, mich armen Sünder" van Handel, waar mee het koor veel eer inlegde. Na de pauze begon het meer feestelijke v gedeelte van het concert met onder an dere "Wahre Freundschaft", een Duits volksliedje van Lehner en "Lascia ch'io pianga" uit Rinaldo van Handel, die beide zuiver en gedragen werden gezon gen. Evelyne Overtoom sloot daar fraai bij aan met "Du solist der Kaiser meiner Seele sein" uit Der Favorit van Robert Stolz en het koor met "Dunkelrote Rosen" uit Gasparone van Carl Millöcker en een zeer leuke bewerking van Lex Karsemeijer van het volksliedje "Ik heb mijn wagen volgeladen", waar het publiek verrassend op reageerde. Vervolgens liet Henk van der Hoeven de muziekliefhebbers genieten van een wals uit "Eugen Onegin" van Tchaikovsky. Daarna! bracht het koor twee door Tom Parker bewerkte "Anthems" van Puccini en Verdi ten gehore, gevolgd door een solo-optreden van Evelyne Overtoom met "Quando me 'n vo" uit La Bohème, eveneens van Puccini. Er bleek niets teveel beloofd te zijn, want klapstuk van de avond was inder daad een selectie uit de'^succesvolle musical "The Phantom of the Opera" van Andrew Lloyd Webber. Voorwaar een hele prestatie, waarbij opnieuw be vestigd werd dat het Julianakoor onder leiding van Gerard van Dolder gedisci plineerd kan zingen en ook een veelzij dig repertoire weet te brengen. Het op treden van de jonge sopraan Evelyne Overtoom uit Hilversum en verbonden aan de Hoofdstad Operette, alsmede van Henk van der Hoeven op de piano, hebben het jubileumconcert zeer zeker tot een succes gemaakt voor het jarige Julianakoor, dat onverwacht een toegift gaf door het ingetogen zingen van "God be with you till we meet again". Het Julianakoor repeteert iedere woensdag van 20.00 tot 22.00 uur in gebouw Credo van de Julianakerk. Inlichtingen bij Liesbeth Sneep, Julianalaan 3, tele foon 6010919. Vandaag, 6 november, is een aantal vrijwilligers weer begonnen met de verkoop van de nieuwe serie kinderpostzegels en een uitge breide collectie kerst- en nieuw jaarskaarten in de SNS-bank, Van Weedestraat 5. De nieuwe serie kinderpostzegels is voor de 70ste keer uitgekomen in de waarden van 70 35 cent en twee ver schillende van 80 40 cent. Daarnaast worden de serie, de eerste-dag-envelop en het PTT-mapje verkocht. Duizenden vrijwilligers in het hele land zetten zich in voor de verkoop van kinderpostzegels en kaarten. De op brengst van de kinderpostzegelactie is bestemd voor kinderen in binnen- en buitenland die in moeilijke omstandig heden verkeren. Bijvoorbeeld kinderen met een handicap, straat- en zwerf kinderen, werkende kinderen, kinderen die zijn aangewezen op jeugdhulpver lening en kinderen die slachtoffer zijn van geweld, uitbuiting of discriminatie. Dankkzij de Kinderpostzegelactie 1995 kon de Stichting Kinderpostzegels Ne derland dit jaar 14,5 miljoen gulden aan projecten voor deze kinderen bijdragen. Het thema van de drie kinderpostzegels is dit jaar "Bouwen aan de toekomst". De fantasierijke ontwerpen van de serie zijn gemaakt door Marten Jongema. De verkoopstand van het plaatselijk comité in Soest is te vinden in de SNS-bank, Van Weedestraat 5, (hoek Prins Bern- hardlaan) en geopend alle werkdagen van 9.00 tot 16.30 uur. De verkoop duurt tot en met 20 december. Galerie Wind zoekt het voor de ko mend expositie ditmaal dicht bij huis: zes schilders uit Soest en Baarn zijn uitgenodigd hun werk in de galerie aan de Steenhoffstraat te presenteren. "Groeten uit Soest Baarn" is de titel van deze expositie. De beide wethouders van cultuur - mevr. N. Blommers (Soest) en dhr. R. Bloemers (Baarn) zullen de expositie op zondag 10 november rond de klok van 15.00 uur feestelijk openen. De ten toonstelling is vervolgens te zien tot en met 1 december. Van de lokale kunstenaars is schilder/ tekenaar Harry van der Wee de nestor. Zijn abstracte schilderijen zijn ware symfonieën van kleur. Yon Nicolas komt met mixed media-doeken met veel licht- en kleurverwerking. De aquarellen van Paul Ovink zijn veelal realistisch tot surrealistisch, waarbij stenen worden opgeblazen tot grote rotsen en eilanden. Van heel andere aard zijn de werken van Judith Gor. Als maakster van vel licht- kunstwerken komt ze nu met schilde rijen in mixed media, die gemaakt zijn op oude kadastrale kaarten van Baarn. Marcel Kuhne maakt schilderijen, teke ningen en objecten; in deze expositie toont hij aquarellen op groot formaat, met als onderwerp: deuren van oude landhuizen en boerderijen, veelal met een Franse inslag. Ilse Blommenstein tenslotte werkt met olie of acryl op lin nen, gemengde techniek op papier en gouache. Zij toont abstracte doeken met overvloedig kleurgebruik. Galerie Wind, Steenhoffstraat 6, is ge opend op donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 18.00 uur en op afspraak (tel. 6031300). Ter gelegenheid van de expositie in lerie Wind is ook een ansichtkaart van ■t paleis gemaakt. GROETEN UIT Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 Oktober Toeraktiefmaand is bij de VW/ANWB Soest een groot succes geworden. Mede door de publiciteit en het vaak prachtige, zachte herfstweer heeft de belangstelling voor dit wandel evenement alle verwachtingen overtrof fen. De VW werd uitgrbreid gecompli menteerd voor de fraaie wandelingen die zij had uitgezet. Vooral op de zon dagen trokken zeer veel wandel liefhebbers uit het hele land hun stoute (wandel)schoenen aan en liepen met hun route in de hand door de Soester contreien. De twee wandelingen in het Toeraktief- pakket kunnen ook né oktober nog steeds gelopen worden: de Paleis-route (7 km, oranje wandelfolder) en de Eng en Duin-route (16 km, gele wandel folder) zijn los verkrijgbaar voor f 1,50 per stuk. De Stichting It Fryske Boek bezoekt ie der jaar een aantal steden, met een spe ciaal ingerichte boekenbus. De reis wordt georganiserd met de plaatselijke Friese vereniging (krite om utens) en de bibliotheek. De bus staat op zaterdag 16 november tussen 10.00 en 16.00 uur voor het NS-station in Hilversum. Om de kennis over het Fries te verrijken worden Friezen en niet-Friezen uitgeno digd een kijkje in de boekenbus te ne men. Daar is een schat aan informatie voorhanden. Ook is er een omvangrijke collectie Friese boeken, cd's en muziek- cassettes te koop. Bovendien kunnen de bezoekers van de bus kennis maken met een speciale gast, de schrijfster Hylkje Goïnga. Zij heeft verschillende verha lenbundels en enkele romans op haar naam staan. Veel van haar werk is bo vendien in het Nederlands vertaald. Zij schreef in 1990 het Friese boekenweek geschenk: "Op stap". In de centrale bibliotheek in Hilversum is in de week van 11 tot 16 november een kleine tentoonstelling van recente Friese boeken te bewonderen. Natuur lijk is(er speciale aandacht voor het werk van Hylkje Goïnga. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Kinderparadijs De Vrije Teugel is iedere dag geopend van 8.00 tot 18.00 uur en vrij toegankelijk voor iedereen die van de omgeving en de dieren wil genieten. Hieronder de vaste activiteiten. Maandag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 9.30-11.30 uur Peuterouderochtend. 14.00-16.00 uur instuif voor 4 tot en met 12 jaar met veel verschillende acti viteiten. Donderdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 9.30-11.30 uur Handenarbeid voor volwassenen. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Vrijdag 14.00-18.00 uur Verjaardagspartijtjes. 19.00-21.00 uur Iedere eerste en derde vrijdag van de maand Kinderdisco; Iedere tweede en vierde vrijdag van de maand disco met veel activiteiten voor jarige kinderen en hun vriendjes. Zaterdag 13.30-16.00 uur Verjaardagspartijtjes. De Schoof, tel. 60125 27 De Engh, tel. 602 19 87 De Praatpaal, tel. 60195 46 Bingo De bingoavonden in De Schoof begin nen steeds om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is de zaal open. Er worden 10 ron den (f 10,00 per plank) gespeeld en er vindt altijd altijd een verloting plaats. Deze avonden zijn bijzonder gezellig, dus dat is op zich al een reden om eens te komen kijken. De eerstvolgende bingo is op zaterdag 9 november. Sinter-Kerstmarkt Op zaterdag 23 november is er van 12.00 tot 16.00 uur weer de bekende creatieve Sinter-Kerstmarkt in sociaal- cultureel centrum De Schoof. Op deze markt worden zelfgemaakte kunst- nijverheidartikelen verkocht. Voor de bezoekers is dit het moment om met het oog op de komende feestdagen, leuke en vooral betaalbare originele cadeaus te vinden. Tevens kan men kennisma ken met de mogelijkheden binnen de doe-het-zelf-werkplaats. Ook van de leswerkplaats ligt een programma klaar. Informatie: De Schoof, tel. 6017615 (Jolanda). Speelgoedbingo De Sint komt weer in het land. SWS organiseert daarom op zaterdag 23 no vember een extra Speelgoedbingo in De Schoof aan de Molenstraat. Op deze avond, die om 20.00 uur aanvangt, wor den er 10 ronden gespeeld. Tevens zal er een verloting zijn. Kosten f 10,00 per plank voor tien ronden. Zaal open vanaf 19.30 uur. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM RAARTV VOOR BOS, NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 035 - 542 04 46 De boswachter die het toezicht houdt op de bossen op de Utrechtse Heuvelrug is verslaafd aan paddestoelen. Hij maakte daarvan een uitvoerige studie, kent bijna alle soorten bij naam en weet wat de werking is, zowel voor het bos als voor de mens. Tijdens het maandelijkse Koffiedrinken met de boswachter in Kasteel Groeneveld op zondag 10 no vember zal de medewerker van Staats bosbeheer een en ander vérduidelijken. Er bestaat een Oudhollands gezegde: Alle paddestoelen zijn eetbaar, maar sommige eet je maar één keer! Voor veel Nederlanders gaat de kennis van paddestoelen niet verder dan het assor timent dat in de supermarkt wordt aan geboden, maar er zijn honderden soor ten. Ook hier in de bossen van de Vuursche is een grote verscheidenheid te vinden. Nu er meer mensen uit an dere landen in Nederland wonen wor den er ook meer paddestoelen uit onze bossen gegeten. Maar daaronder zijn er ook die bij gebruik bijna hetzelfde effect hebben als cannabis of LSD. Paddestoelen worden altijd gezien als de plant die meehelpt om het bos b.v. vruchtbaar te houden. Maar het is ook een plant die zich niets aantrekt van milieuvoorschriften van de overheid. Ze produceren in hoge mate gechloreerde koolwaterstoffen. De hoeveelheden zijn zo groot dat die voor de industrie ten strengste verboden zijn. Als op natuur lijke wijze gechloreerde bosgrond zou worden gebruikt voor woningbouw komt deze grond volgens de huidige voorschriften in aanmerking voor bodemsanering. Over deze en andere zaken die te ma ken hebben met paddestoelen gaat het zondag bij "Koffiedrinken met de bos wachter" in Kasteel Groeneveld in Baarn. Aanvang 11.00 uur, Kosten f 3,- pp, incl. koffie. Met de feestdagen voor de deur heeft de Speel-o-theek flink wat nieuw speel goed ingekocht, bijvoorbeeld voor de allerkleinsten een baby-activity-centrum en een zit-schommel-loopwagentje. Kinderen in de leeftijd van 1,5 tot 3 jaar kunnen o.a. hun hart ophalen aan di verse bouwpakketten die resulteren in een boerderij, een brandweerkazerne met heuse sirene, een verkeersstraat in clusief garage en (bewegende) wasstraat en een grote vrachtwagen. Voor de leeftijd van 3 tot 5 jaar is bij voorbeeld een kasteel met ridders en (werkend) kanon ingekocht, een groot model benzinepomp, my first computer en een radiografisch bestuurbare auto die ook omgebouwd kan worden tot vliegtuig, bulldozer of race-auto (geno mineerd speelgoed 1996). Vanaf 6 jaar kan onder meer gespeeld worden met een goocheldoos (incl. hoed), diverse spellen zoals Party en Co junior en stelten voor buiten. Belangstellenden kunnen dit speelgoed op hun gemak bekijken en uitproberen in de Speel-o-theek, gevestigd aan de Albert Cuyplaan 200 (tegenover de centrale bibliotheek) onder het genot van een kopje koffie of thee. De openingstijden zijn: dinsdag 09.00- 11.30 uur, woensdag 19.30-21.00 uur en donderdag 15.30-17.00 uur. Een abonnement kost f 30,00 per jaar; een tweede abonnement in hetzelfde gezin f 15,00 en een derde abonnement in datzelfde gezin slechts f 7,50. Ook is het mogelijk een strippenkaart te kopen. Deze kost slechts f 5,00. Hiervoor kan men 3 maal 2 stuks speelgoed lenen. De Speel-o-theek is gedurende de openingstijden telefonisch bereikbaar onder nummer 6021987. Steenhoffstraat 46, tel. 6019577 J Donderdag 7 november De titel is de kreet die opklinkt wanneer een ter dood veroordeelde naar de executieplaats wordt geleid. Het is een aangrijpende film over de emoties van een ter dood veroordeelde moordenaar en de ouders van de twee tieners die hij doodde. De film moet gezien worden tegen de achtergrond dat, anders dan in Nederland, in de Verenigde Staten de doodstraf een politiek item is. Het sce nario is gebaseerd op het gelijknamige boek van de non Helen Prejean uit 1993 en gaat over haar ervaringen met ter dood veroordeelden. Sean Penn speelt overtuigend de on sympathieke dader die zijn naderende executie dankt aan het feit aan een gru welijk moord, samen met een vriend gepleegd, op twee vrijende tieners die pech hadden de twee dronken mannen te ontmoeten in het bos. De dader voelt zich verbonden met de "arische broeder schap" en ziet in Hitier een bekwaam leider. Hij hoopt dat de beulen bij zijn executie de dodelijke injectienaald zul len schoonmaken als voor hem een zwarte aan de beurt is geweest. Hij komt schriftelijk in contact met de non en als de executie nadert vraagt hij of zij hem wil bezoeken. Dat levert fasinerende en aangrijpende scenes op, met dialogen op hoog niveau, waarin galgenhumor, mededogen, afkeer en walging elkaar afwisselen. Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50; cjp/ 65+f6,00. Agenda: 14 nov. "Blue in the Face" 21 nov. "Kansas City" 28 nov. Jazzavond (geen film) Zaterdag 9 november De groep die in november in Artishock speelt, is opgericht rond de tijd dat San Francisco weer eens werd getroffen door een aardbeving. Men was toen nog op zoek naar een passende naam en er werd besloten de band San Francisco Eartquake te noemen - voortaan af te korten tot SFeQ. Hoewel er veel geprobeerd wordt om een brug te slaan tussen jazz en rock, resulteert dat in slechts weinig gevallen in zulke spannende muziek zoals SFeQ die maakt. De riskante improvisaties die een jazzconcert zo de moeite waard maken worden hier ondersteund door de krachtige, strakke ritmes uit de rock en funkmuziek. Ook qua instrumenta tie wijkt SFeQ af van hetgeen de ge woonte is in de jazzwereld, waar nog bij veel muzikanten een zekere terughoudendheid bestaat ten aanzien van elektronische instrumenten. Maar door SFeQ worden de mogelijkheden van de elektronica ten volle te benut. Door gebruik van samples zijn zelfs de SFeQ, op 9 november in Artishock. meest fantastische collage-effecten t( bereiken. Alles wat op dat gebied voor- heen slechts mogelijk was middels da genlang knutselen in de studio kan nu live op het podium gerealiseerd wordec - zodoende is ook deze collage-techniek bruikbaar voor improviserende musici Ook de minder geavanceerde techniek van het scratchen krijgt de SFeQ een plaats. Nu komt daar in tegenstelling to; sampling geen geavanceerde elektronica aan te pas. Het gebruikte instrument (de draaitafel) is zelfs al enigszins verou derd, maar daar staat tegenover dat een scratcher op het podium ook in visuee opzicht een extra dimensie verleent een optreden. De muziek is grillig van opbouw. Zo zijn er de nodige vreemde maatsoorten maat- en tempowisselingen en andere onverwachte overgangen. De improvisa ties zijn onmiskenbaar afkomstig van muzikanten met een jazz-achtergront en verder is de jazz aanwezig in de vorm van uit de sampler afkomstig fragmen ten van doorgaans oudere jazzplaten di hier in een geheel ander kader wordei geplaatst. SFeQ bestaat uit: Bart Suér, alt- en sopraansaxofoon Robert Rooks, piano keyboards; Pete Bergman, basgitaar; Stefan Kruger, drums; DJ Git Hyper, turntables sampler. Aanvang 21.00 uur. Toegang f 7,50. Zondag 10 november De Blue Line Big Band is opgericht de "Voorwaarts Big Band", tijdens he 60-jarig bestaan van Muziekverenigini Voorwaarts uit Zeist in 1981. Jarenlan] traden zij op voor zusterverenigingen verzorgden het inmiddels traditionele Nieuwjaarsconcert. In 1992 is de orga nisatie verzelfstandigd en is er een pro fessionele dirigent aangetrokken, sinds dien heet het gezelschap de Blue Line Big Band. Inmiddels heeft deze big-band vele fees ten en banketten opgeluisterd, zoals het banket voor oudstrijders (The Polar Bears) tijdens de viering van de vijftig jarige bevrijding in 1995 te Zeist. In 1992 werd het muziekfestival in Erp gewonnen en in 1994 het muziekfestival te Austerlitz. Op 20 mei 1995 maakte zij haar radiodebuut in het AVRO-pro- gramma "Dartell". Nu wordt er hard gewerkt aan een CD-opname waarop verschillende bigbandstijlen te horen zullen zijn. Natuurlijk speelt de bigband het bekende repertoire uit de dertiger en veertiger jaren van Glenn Miller, Duke Ellington, Count Basie en Benny Goodman. Maar ook veel werken uit de jaren daarna van Neal Hefti, Sammy Nestico, Jay Chattaway en Rogier van Otterloo. Kortom Swing, Latin en Rock. Dit alles gebeurt onder de bezielende leiding van Andries Faber. Aanvang 15.00 uur. Entree f 10,-. De Blue Line Big Band, op 10 novem ber in Artishock. ne vorm van vorig Icds niet terug: Gerard Tukker van bespeurde zondag i< Lft van een stijge eval maakten deh: inlenen wonnen zi Oijenrodes. Het wa me zege. L Je derde wedstrijd leukendal de eerste si L. Dan staat Smee oVer Laren dat de laa iens als winnaar uil stapte. Veel zal wellicht a openingsfase. Tot n Soesters even tijd no In vervolg op de voorleesworkshop van 23 oktober in' kasteel Groene veld zal Johan Wolder op woens dagavond 6 november ouders en grootouders de kans geven echte voorlezers te worden. Van 20.00 tot 22.00 uur zal hij met zijn rijke erva ring als hoorspelacteur en -regis seur, laten horen dat goed voorle zen zoiets is als "filmen met woor den". Wolder zal voorbeelden geven van hoe het wel en niet moet en de deelnemers voorleesles geven. Deze extra ingelaste voorleesavond vindt plaats in de aange name ambiance van Kasteel Groene veld. Johan Wolder was van 1947 tot 1965 hoorspelacteur bij de Nederlandse Ra dio Unie (de latere NTS en NOS) Daarna vervolgde hij zijn loopbaan bij de NCRV als hoorspelregisseur. Zijn specialiteit was het regisseren van hoor spelen voor het middelbaar onderwijs. Negen middelnederlandse spelen, waar onder "Marike van Nimwegen" bereik ten zo de radio. Hoogtepunt in zijn car- 'i in rière vindt hij zelf de vertolking van "Van de vos Reynaerde". Tweeëneen half uur lang werd dit meesterwerk ter gehore gebracht en vele scholen maak ten gebruik van de opname. Tijdens De Nationale Voorleeswedstrijd in 1995 Wolder ook al enkele "workshops". De voorleesavonden zijn mogelijk door steun van de Stichting lezen te Amster dam, in het kader van het derde lustrum van Kasteel Groeneveld. Het in Groeneveld gevestigde Nationaal Cen trum voor bos, natuur en landschap be staat dit najaar 15 jaar. Stichting lezen is het landelijk platform voor leesbe vordering dat zich tot doel stelt een goede lees-cultuur in Nederland te creë ren. De Nationale Voorleeswedstrijd is een van de activiteiten die op initiatief van deze stichting plaatsvindt. Men kan zich aanmelden voor de voorleesavond van Johan Wolder bij Kasteel Groeneveld. Kosten voor deel name zijn f 12,50 per persoon inclusief koffie of thee. Indien mogelijk neemt men die avond een paar regeltjes tekst mee uit een boek waaruit men graag voorlees (in tweevoud). In meer dan één c trainers en zwemr kikkers terugkijk der geslaagde w Indoor. De weds dertien club-, 29 cords en behaald. Alle vier estafetteni ter vlinderslag, 4 wisselslag, 4 x 100 4 x 100 meter vrije s Soester club gewoi ATLETIEK AV Pijnenburg Amsterdam Areru der Lee 2.56.3f 3.59.41, Paul Vern Fons de Boer (alle Halve marathc Logtenstijn 1.2? 1.42.00, Yvonne Klifman 1.45.1' 1.47.57, Anton G< Raspe 1.50.14, Jc Oscar Homan 1. 1.55.00, Paul Jan: 1.56.20, Arman< Doke Pelleboer 1. '2.01.00, Marta BI Jansen 2.06.49, 2.21.00, Diana M 8ADMINTON Selby Inside '82 2 - Selby 7-1; Selby 3 - West Selbv 4 3-5. BOWLING Soester Bowli Jeugd maandag: Sj 5; Looney Tunes - Senioren maandag 2-3; Langenoord - Boule d'Or 3-2; Bi 5; V. Ede - Lucky de Enghe 0-5. Senioren dinsdag: 4-1; Lucky Strike II - Toverbal 0- Stressless - Heppi Karei de Stoute 4- .1-4; Cobra's - We X-team - Stalenhc HANDBAL ^Smeeing/BE Dames-seniore Nijenrodes - H O.S.C - Her. Fortissimo 4-1 Dames A Jeuj HVN/Attilla - Meisjes B Jeug HVN/Attilla - Jeugd gemengt gemengd - Wai De Snoekba I Eerste wedstrijd 1. Peter de Ronc Henk vai '3.17, 5. Theo Bi £88, 7. Willem Dekker 2.64, 9. van de Kraats 2

Soester Courant | 1996 | | pagina 18