511 9 R.0UD Verhuur ^OBSTD//^ J UUR gei W? >016251 IPRIKBORDI tere omgang met elkaar iecumeiiisch avondgebed: feest... Hoezo?' Woning Gids* eerland Kerkdiensten fc Welfare-verkoop Rode Kruis PAGINA 20 fflSDAG 6 NOVEMBER 1996 SOESTER COURANT indagavond in Joanneskerk Ledenvergadering PASO 11 november 'De olifant in de kunst' ï>GROEI& BLOEI SOEST I b.g.g. 6031310 Regio Soest. Makelaardij hetische praktijk kunstgebitten Tentoonstelling in Anna Paulownahuis Wem Van Oosten fotoservice Bijeenkomst Vrouwen in de Bijstand P COB-activiteiten Weegbrug open bij ASBO-recyclecentrum Portemonnee weg Automobilist geeft vrouw geen voorrang Sluiproute komt man duur te staan Nederlandse Bond Pensioenbelangen geeft voorlichting Bazar 'Tesselschade - Arbeid Adelt' Skiwedstrijden in Soesterberg op 9 november Ds. Van Winden spreekt voor NCVB Riagg-avond over 'borderline'-stoornis Dierenlief Dierenleed lERHPmNKEL Maalschappelijfc werk PAGINA 21 SNOOKER CENTRUM RESTAURANT Helpt U mee? Geef bloed, word RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 79 98 Bloedbank Gooi en Eemland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Informatierubriek voor ouderen Pa Pa Paa! Medische dienst Gespreksavond RKJS over het geloof In Braamhage en de Vijverhof Muziek in Utrecht M 1 jjujri 1997 starten Ida en Mary Hoogenhout verhuur saam ion NS m. fr. uitzicht over HOEKHUIS (30-erjrn) m. gar. en diepe zonn. r, L-vorm. kamer ensui te overloop m. balkon,' mr, L-vorm. voorslp.kmr ste trap, c.v.-opstell., ka- en mogelijkh. voor extra termijn. OPSOM: f38S.OOO,- k.k. (jurthopedagoog) een cursus Aderen van 9 tot en met 12 f mirin zij leren beter om te i |jei andere kinderen. .eciale vaardigheidstraining is be- "(0or kinderen die het moeilijk, 9 vervelend vinden om met jijenootjes om te gaan. Sommi- -itlcen zich terug, worden soms .(ten# anderen altijd in ruzies en irtijtjes belanden en soms zelf .jgroepje van ongeveer zes kinde- i0 ze onder leiding van de trai- zij zich handiger kunnen gedra- j de omgang en bij het spelen met ^genootjes, In de training komen -js aan de orde zoals "invoegen in "reageren op een weigering", jihandelen", leren "nee" zeggen, l;aan met kritiek", "reageren op pes- ;®- rirLk^dean oefenetl het handige ge- g Op elkaar en de trainers. Als de kinderen gaan ervaren dat leeftiids- S°AeS beter°Phun (handiger)'so- Pa' ëedrag reageren, zullen zij het spe- n leuker gaan vinden en meer zelfver trouwen krijgen. Naast de kindergroepen worden ook Bijeenkomsten georganiseerd voor de ouders, waarin zij hun ervaringen kun nen uitwisselen en op de hoogte worden gehouden van het wel en wee van hun kind m de groep. Ook met de leerkracht is overleg om informatie uit te wisselen over de sociale ontwikkeling van het De training bestaat uit twaalf wekelijkse groepsbijeenkomsten van ongeveer een uur en een kwartier, waarvan de eerste na de kerstvakantie plaats zal vinden. Voor verdere inlichtingen of een af spraak voor een kennismakingsgesprek kan men terecht bij: drs. Ida Demeris, tel. 035-5312757 en drs. Mary Hoogen hout, tel. 035-6023479. woonh. m. atelier v.v. c.v. epe tuin (tot. ca. 650 m2) d., toil., keld., ruime eet- :tkmr, corridor, zitkmr nt. laf. en voorzethrd, atelier atuin, achteringang, ber- Utaande zondagavond (10 no- «ber) organiseert de werkgroep iianienisch Avondgebed van de nJ van Kerken Soest weer een jumenische viering in de toan- sterk aan de Willaertstraat (bij drie). Het thema is: Feestvieren. ütvieren, san dat nog in een samen- HR 1994. Verd.: 3 sip.- n die steeds individualistischer lijkt De zitkmr en het atelier" worden? Feestvieren doe je niet in je bijzonder sfeervoile huis laatje; daar heb je elkaar voor nodig, n worden gezien en is voor Jders in de wereld kunnen mensen chikt. Aan v. per april/mei 'OPSOM: f 535.000,- k.k. "ÏLAAN FT V. ROY. UITGEB. 935) m. berging en diepe 20 m2. roy. L-vorm. suite ca. 65 Jitgeb. eetkeuk. m. ingeb. loiler, bijkeuk. m. douche )erging.Verd.:3slp.kmrs, ligb.,2e toil. Zold. m. vaste ombi, huur), 2 kamertjes, v. plavuizen en dubb. begl. Aan v. per medio mei/juni ►OPSOM: f 559.000,- k.k. beter feestvieren dan wij. Ze zijn jwijls uitbundiger en zeker gastvrijer, ere van de gast worden met behulp a buren en vriendinnen talloze ge- xhten gemaakt en iedereen is welkom. Jïi spontaan en royaal zijn wij zelden, aesteren zij misschien meer in relaties S 3 wij meer in materiële zaken? Onze menleving is in elk geval wel steeds aterialistischer geworden, .;Js uitgangspunt voor deze viering heeft werkgroep gekozen voor een bijbels ',-rhaal over feestvieren. Ook in oude jden kon er uitbundig feestgevierd wden, soms dagenlang. Wie goed kijkt stook hoe oer-menselijk die verhalen ïjn; ze gaan in feite over menselijke er- iuingen van alle tijden en plaatsen. De [situatie van mensen van toen mag ver schillen van die van ons, hun vragen blijken dezelfde als de onze: vragen naar richting, het zoeken naar geluk en om gaan met elkaar. De werkgroep heeft gekozen voor een collage van teksten en gedichten, afge wisseld met muziek, Ook in deze viering worden - ondersteund door de koor- groep o.I.v. Gerrit van Vembde - weer mooie liederen van Huub Oosterhuis gezongen, met muzikale medewerking van Marlinde van Delzen en Marijke Smeenk (dwarsfluit), Diet Stolk (piano) en Rens Bijma (orgel). De bijeenkomst begint om 19.00 uur. Vanaf ongeveer een kwartier voor aan vang worden de liederen spelenderwijs geoefend. Iedereen is welkom. Op maandag 11 november houdt PASO een ledenvergadering in het clubgebouw van De Vriendschap aan de Nachtegaal- weg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Daarna geeft Sonja Jeltes uitleg over spirituele regressie en reïncarnatie. Leden kunnen de bijeenkomst bijwonen voor 2,50 gulden. Amdere belangstellen den moeten 7,50 gulden entree betalen. De zaal gaat om 19.30 uur open. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Hazepad 221, tel. 6022476 i RAAT teristieke villa met fraai garage met souterrain, van dit in voortreffelijke je pand: hal met indruk- 'J, grote woonkeuken met numt v.v. app. De L-vormi- haard meet maar liefst 65 de stenen trap van bet bor- ptimaal privacy biedende g: 3 slaapkamers, balkon, enslaande deuren aan de op de uitbouw met plan ing: grote hoge zolder met ng op korte termijn. Totale 'OPSOM: f 648.000,-k.k. De afdeling Soest van de Nederlandse S i Sond van Plattelandsvrouwen heeft Ij„_ november haar maande lijkse bijeenkomst in "De Deel", Kerk- t 11b. Deze keer vertoont mevr. Planjer uit Amersfoort een dia-presen- i latie over "De olifant in de kunst". Aanvang: 20.00 uur. Entree niet-leden: I f3,-. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ 25jugfjGJUBILEUM w 'n de groene zone eparaties 2 uur) jratis advies. recbtseweg 50, Amersfoort 1 elefoon 033-4632567 Hagen en struwelen Th. van den Bosch maakt op woensdag 9 november een historische reis door 'Hagenland'. Wie met hem mee wil, doet er goed aan naar de bijeenkomst van Groei en Bloei in het EHBO-ge- bouw aan de Parallelweg te komen. De lezing over hagen begint om 20.00 sur. Van den Bosch bespreekt alle facet ten van de haag. Hij geeft antwoord op de vraag of de haag een afscheiding of een doorkijkje is of dient als schuilplaats voor de composthoop. Ook vertelt hij be een haag vorm kan worden gegeven en hoe men een haag het best kan on derhouden. Speciale aandacht krijgen het restaureren en opknappen van oude, verwaarloosde hagen. De bijeenkomst kan gratis worden bij gewoond door leden van Groei en Bloei. Andere belangstellenden wordt een bijdrage van drie gulden gevraagd. Niet om 10.00 uur, zoals per abuis in de Soester Courant van vorige week werd gemeld, maar om 15.00 uur wordt op zondag 10 november de expositie van Sam Parabirsingh in het Anna Paulow nahuis geopend. Dat gebeurt met een inleiding door de collectioneurs Wim Broekhuizen en Goris Verburg. Vanaf dat moment zijn de etsen van Para birsingh te bewonderen tot en met 29 december. In deze periode is ook keramiek van Nicoline Nieuwenhuis te zien. De galerie aan de Burgemeester Grothestraat 51 is geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 ^uur, en jp afspraak. At De Soester Kring jUV Secretariaat: <L Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 St. Nicolaaslezing Op woensdag 20 november om 10.00 uur is de bijeenkomst van de Soester Kring gewijd aan Sint Nicolaas, een "le vende legende". Jaap den Oude en Ton Elderenbosch houden een lezing over St. Nicolaas met diavertoning, waarin zij een aantal misverstanden over de goed heiligman willen rechtzetten. Zij willen proberen St. Nicolaas te herwaarderen. De commercie overheerst de Sint Nicolaas figuur dermate dat zijn oor spronkelijke betekenis geheel op de ach tergrond is geraak. De bijeenkomst begint om 10.00 uur, de zaal gaat open om 9.30 uur, de sluiting is om ca. 11.30 uur. Bijdrage in de kos ten vier gulden, incl. koffie of thee. Eén ieder is welkom in De Schoof aan de Molenstraat 142. De Soester Kring is een ontmoetingsplaats voor inwoners van Soest en ook van daarbuiten. De Kring kent geen lidmaatschap, iedereen is welkom. Programma en informatiefolder kunnen worden aangevraagd op tel. 6017001. Soesterbergsestraaïïiï WinkelcentrumSoest-Zuid 035-6013109 Soestdijk 035-6025942 Hoogland 033-4807151 Op vrijdag 8 november organiseert de werkgroep Vrouwen in de Bijstand- Soest een ochtendbijeenkomst in het Internationaal Vrouwencentrum, Smits- weg 313, van 9.30 tot 11.30 uur. Twee ambtenaren van de Sociale Dienst zul len aanwezig zijn om vragen te beant woorden over de gevolgen van de nieuwe Algemene Bijstandswet (ABW). Vrouwen die problemen en/of vragen hebben worden dringend uitgenodigd aanwezig te zijn. Informatie: mevr. V.d, Spek, tel. 6017431, of mevr. Liewes, tel. 6018555. Verkoop Verhuur Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37 b - Tel.6019589 Op dinsdag 12 november is er een themamiddag in Groot Engendaal, waar notaris Mr. H.H. Elferink zal spreken over "Erfrecht en Schenkingsrecht". Aanvang 14.30 uur. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. Op woensdag 13 november is er soos in "De Deel" achter de Oude Kerk, van 14.30 tot 16.30 uur. Toegang f 1,- voor thee en koffie. Op dinsdag 19 november is er bowlen in C-drie: er wordt gespeeld van 14.00 tot 16.00 uur. Kosten f 4,-. Op 1 november heeft de directeur van de ASBO Groep, de heer ing. H.A. van Asch, de 18 meter lange weegbrug van Recycle Centrum Soest officieel geo pend. De geijkte weegbrug, met een weegvermogen van 70.000 kg (70T), zal o.a. worden gebruikt voor het wegen van afvalstoffen, materialen, grond en hulpstoffen van de ASBO-werk- maatschappijen, maar kan ook wegingen voor derden gaan uitvoeren. De weeggegevens worden via een regis tratie-softwareprogramma verzonden naar de financiële administratie in het ASBO-kantoorgebouw. Eind november zullen de werkplaats, de stalling en een opslaghal opgeleverd worden. Een 68-jarige vrouw uit Soest meldde de politie vorige week dat ze tijdens een bezoek aan de markt op de Weeg breestraat was beroofd van haar porte monnee. Vermoedelijk was ze daar het slachtoffer geworden van een zakken roller, die de beurs uit haar jas had ge haald. Ze ontdekte de diefstal pas 's avonds. Omdat een automobilist geen voorrang gaf aan een fietsster ontstond vorige week een aanrijding op de T-splitsing van de Soesterbergsestraat en de Birkstraat. De auto werd bestuurd door een 23-jarige Soester, op de fiets zat een vrouw uit Amersfoort. Zij hield een pijnlijke knie over aan de aanrijding. Een automobilist die vorige week de A.P. Hilhorstweg als sluiproute nam, had de pech dat de politie daar uitgere kend op dat moment controleerde. Het gedeelte van de A.P. Hilhorstweg is ge sloten verklaard en mag alleen worden gebruikt voor bestemmingsverkeer. De aangehouden man had er niets te zoe ken en kreeg daarom een bekeuring. Op woensdag 13 november houdt de Nederlandse Bond voor Pensioen- belangen (NBP) een voorlichtings bijeenkomst in dienstencentrum Hons- bergen aan de Wiardi Beckmanstraat. De informatie die wordt verstrekt, gaat over het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds, de gevolgen van de privatisering per 1 januari a.s. en de nieuwe Alge mene Nabestaandenwet die op 1 juli- 1997 van kracht wordt. Deze wet komt in de plaats van de Algemene Wedu wen- en Wezenwet. NBPrdirecteur mr. W. Zwanink geeft tekst en uitleg. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Ook niet-leden zijn wel kom. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met L. Pieterse, Prins Hendriklaan 5, flat 101, tel. 6019122. De afdeling "Tesselschade - Arbeid Adelt" in de regio Eemland organiseert volgend weekend in Amersfoort weer haar jaarlijkse najaars- en kerstbazar. Op zaterdag 9 en zondag 10 november is iedereen tussen 11.00 en 15.00 uur van harte welkom in het Berghotel, Utrechtseweg 225 te Amersfoort. In dit jaar, waarin "Tesselschade - Ar beid Adelt" haar 125-jarig bestaan lan delijk viert, zijn speciale jubileum artikelen vervaardigd. Daarnaast is er een grote sortering handgemaakte arti kelen zoals bijvoorbeeld baby-, golf- bridge- en tuinartikelen. Er is voor "Elck wat Wils". Via televisie en radio heeft de vereniging dit jaar meer naamsbekendheid mogen verwerven. Ook de in mei op het paleis 't Loo gehouden tentoonstelling "Toe komst door traditie" trok veel belang stelling. Deze oudste vrouwenvereniging van ons land heeft als doelstelling de zelfstandigheid van de vrouw na te stre ven; zij probeert dat door huisvlijt te realiseren en middels een studiefonds een helpende hand te bieden bij de op leiding tot een beroep. Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht. Bureau Soest: Burg. Grothestraat 74, 3761 CN Soest, tel. 6019004,fax 6026588. Spreekuren: Thuiszorg: - Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 6019004. Maatschappelijk werk. - Soest: werkdagen van 9.00-10.00, Burg. Grothestraat 74, tel. 6019004. Soesterberg: van 9.30-10.30 uur, (al-1 leen op woensdag) geref. kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, tel. 0346-352606. Soest-Zuid: woensdag 9.00-11.00 u., tel. 6013750, Gezondheidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4. Buiten kantooruren kan u, voor uitslui-1 tend telefonische hulp, bellen met de THD te Hilversum, tel. 60245555, Zo nodig kan de THD één van de maat schappelijk werkers bereiken. Sociale Dienstverlening gemeente Soest, afd. Maatschappelijk Werk. Spreekuur maatschappelijk werk: werkdagen 8.30-10.00 uur, ge-1 meentehuis, Raadhuisplein 1, tel. 6094311, toestel 56. Sociale Verzekeringsbank, district Amersfoort (vh. Raad van Arbeid). Informatie over kinderbijslag, AOW- pensioen, weduwen- en wezenpen-1 sioen, rentezegels. - Spreekuur Soest: vrijdag 10.00-11.00 uur, gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Christelijk maatschappelijk werk. Spreekuur Soest: iedere maandag 9.00-10.00 uur in de Ichthuskerk, Al- bert Cuyplaan 2, tel. 6015708. Op an dere dagen 8.30-10.00 en 13.00-13.30 uur bereikbaar in Huizen, tel. 5250132. Op zaterdag 9 november vinden in het skicentrum te Soesterberg slalomwedstrijden plaats in het ka der van de nationale jeugdkam pioenschappen. De eer om deze wedstrijden toebedeeld te krijgen is gebaseerd op de enthou siaste wijze waarop Ski team Soester berg momenteel functioneert en ski prestaties neerzet bij allerlei andere wedstrijden. De ruim 120 deelnemers, afkomstig van de circa 25 skibanen die ons land inmid dels kent, moeten, verdeeld over drie wedstrijddagen, telkens 4 slalo™~ manches afleggen. De laatste finaledag is op 22 iB33rt. De wedstrijd begint om 11.00 uur en om ra 16 00 uur wordt de prijsuitreiking verwacht. Belangstellenden zijn wel kom. De toegang is gratis. De skibaan is gelegen op het sportpark aan de Kesklaan te Soesterberg. Op donderdag 14 november is er weer de maandelijkse bijeenkomst van de NCVB-Soestdijk. Voor deze avond is ds. Pieter van Winden uit Soest uitgeno digd om te spreken over "Heil uit de heidenen, kerken in deze tijd." De avond wordt gehouden in de wijkzaal van de Emmakerk, Regentesselaan 2, aanvang 20.00 uur. Zowel nieuwe leden als belangstellenden zijn van harte wel kom. Als tegemoetkoming in de kosten wordt een bijdrage gevraagd van f 3,-. "Borderline" is een persoonlijkheids stoornis waarbij sprake is van ernstige identiteitsproblematiek. Het is niet ge makkelijk om vast te stellen of iemand er aan lijdt, onder meer omdat kenmer ken van de problematiek ook voorko men bij mensen op wie de diagnose "borderline" niet van toepassing is. Borderline-problematiek uit zich vaak in snel wisselende gemoedsstemmingen en impulsief gedrag. Mensen om wie het gaat kunnen vaak lichtgeraakt reageren. Hun waardering voor anderen kan sterk wisselen: het ene moment sterk ideali serend, het andere moment uiterst ge ringschattend. Contacten met anderen zijn vaak broos en geladen. Mensen bij wie borderline-problematiek is gecon stateerd, hebben nogal eens de neiging zichzelf te verwonden. Omgaan met iemand met een borderline-problematiek kan erg moei lijk zijn. Zeker voor familieleden die zeer emotioneel betrokken zijn bij de patiënt. Het appèl dat op hen wordt gedaan is sterk. Het is voor familieleden vaak moeilijk om het contact met de patiënt te begrenzen zonder dat de re latie ernstig te lijden heeft. Daarom organiseert de afdeling Preven tie van het RIAGG Amersfoort Om streken op dinsdag 26 november, van 19.30 tot 21.30 uur, een informatie avond voor familieleden van mensen waarbij door de hulpverlening "border line" is vastgesteld. De heer Bas de Jongh zal informatie geven over borderline. Hij is behandelcoördinator op de Juttenhof 1, een klinische behandelafdeling voor mensen met borderline-problematiek, onderdeel van de H.C. Rümkegroep. Familieleden die op deze avond aanwezig willen zijn kun nen zich voor 22 november telefonisch aanmelden bij de afdeling Psychothera peutische Zorg van het RIAGG Amersfoort Omstreken, tel. 033 4603500. Er is plaats voor 40 mensen. De avond wordt gehouden in het RIAGG-gebouw aan de Westsingel 41 i te Amersfoort. Amivedi, telefoon 60170 01 VERMIST: 30-10. Zwarte poes, 13 jr. kalende ach- terp. Br. crocoprint halsb. m. koker' "Sandy". Inl. fam. V. Ginkel. Dorresteinweg 72, 3763 LL Soest, tel. 6025684. 30-10. Bast. Pers. grijze kater, witte bef. Inl. Mevr. Buys, Joh. Poststr. 67, 3762 VL Soest, tel. 6016901. 30-10. Witte gec. Perz. kater. Lt.gr, streep op rug, 3 jr. iets kaal. Rode halsb, m. koker, weggel. v. log.adr. Fam. Vinju, K. Brinkweg 4C, 3761 ED Soest, tel, 6030774 of 6025963. 3-11. Twee Poolhonden, één witte, één lt. bruine, geen vl. Lijken op husky, halsb. om. Inl. Mevr. Schüssler, Dalweg 16, 3741 AT Baarn, tel. 035-5424553. GEVONDEN: 18-10. Rode kater, liep 2 mnd. rond op Huis ten Halve, Soesterberg. In Dierentehuis, Soest, tel. 6013583. 31-10. Blonde labrador, reu dr. slip ketting. Kromme voorp. Inl. Dieren tehuis, Soest, tel. z.b. 11. Jong schildpadpoesje, wit-zw- rood, witte bk en sokken, witte str. op ns. Gev. o/d Weegbreestr., Soest. In Dierenteh., Soest tel. z.b. ïg Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Vredehofstraat 6,3761HB Soestdijk Tei: 035-6012525 Onder het motto "Pa Pa Paa, lekker nieuws uit Afrika", vraagt de Wereld winkel Soest aan het einde van het jaar aandacht voor de levensmiddelen uit Afrika. Pa Pa Paa betekent in het Twi, de taal die men in Ghana spreekt, "het beste van het beste". En dat klopt; de Afrikaanse levensmiddelen zijn van een uitstekende en smakelijke kwaliteit. Afrika komt vaak in het nieuws met hongersnood, oorlogen en natuurram pen, maar Afrika is meer. De levens middelen uit dit contingent bewijzen dat Afrika veel goeds in huis heeft, ook voor de consument in het Westen. Mits de Afrikanen kansen worden geboden en zij faire prijzen voor hun producten ontvangen. Zo kunnen zij in hun eigen levensonderhoud voorzien en bieden hun coöperaties en bedrijfjes steeds meer bestaanszekerheid. De Afrikaanse levensmiddelen die in de Wereldwinkel te koop zijn zijn Fair Trade-producten. Daarvoor hebben de boeren die b.v. de koffie, cacao of wijn verbouwen een eerlijke prijs ontvangen van de Fair Trade Organisatie, de im porteur van deze producten. Bovendien krijgen hun coöperaties of bedrijfjes ondersteuning in de vorm van advies of assistentie of training. Een aantal Afrikaanse producten zoals thee, honing, chocolade en hagelslag zijn al langer in de Wereldwinkel te vinden. Een uitbreiding is er o.a. in koffie (Kilimanjaro) en wijn uit Zuid Afrika. Wie deze producten probeert, maakt kennis met een ander Afrika en geeft de producent in Afrika een eerlijke kans. Een idee voor de inhoud van het kerst pakket. De Wereldwinkel is dagelijks, behalve maandag, van 09.30 tot 17.00 uur g pend. I Bejaardenhulp en gezinsverzorging Stichting Thuiszorg en Maatschappe- I lijk Werk, tel. 6019004. Voor Soester berg bovendien: Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening Zeist, tel. 030-6924764. Wijkverpleging en uitlenen van verpleegartikelen: Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht, tel. I 06-8344*. Warme-maaltijdenvoorziening: A. Thuisbezorging: tel. 6016324 (Molenschot); B. Restaurant voorziening in de bejaardencentra: Braamhage, tel. 6013851 Gr. Engendaal, tel. 6015251 Mariënburg, tel. 6022044 Molenschot, tel. 6016324 Voor de restaurantvoorziening dient men 55 jaar of ouder te zijn. Minstens twee dagen van te voren opgeven bij desbetreffend bejaardencentrum. Personenalarmering: Voor informatie en aanmelding, tel. 6014114. b.g.g. Secretariaat SWOS, tel. 6023681 Kortdurende noodhulp: Stichting Hulpdienst Soesterberg, tel. 0346-351789 of 352097. Sociaal-culturele aktiviteiten: de dienstencentra, en andere loca ties, bijv. bejaardengymnastiek, zwem men, yoga, biljarten, kegelen, bowling, tafeltennis, badminton, fietsen, volks dansen, stijldansen, tekenen en schilde ren, cursussen Engels en Frans, bridge, zangkoor, toneelclub enz. Algem. informatie te verkrijgen bij: SWOS,Dalplein 6,3762 BP Soest, tel. 6023681; Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 6010607; De Vijverhof, Klarinet 39, Soest, tel. 6023139; De Drie Eiken, Dorpsplein 18, Soes terberg, tel. 0346-351402. Vereniging Groepswonen Ouderen in Soest (GOS) Postbus 129, 3760 AC Soest. Seniorenvoorlichting Voor 55+-ers met een beperkt inko men, die vragen hebben op het gebied van de sociale voorzieningen, subsi dies, kwijtscheldingsregelingen, enz. Alle werkdagen 9.00-12.00 uur, tel. 6027997. Woensdag 6 november (Dankdag) HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 14.30 en 19.30 ds. R. van Kooten CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 15.00 en 19.30 ds. J. Slagboom GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 19.30 ds. G.E. Geerds Zaterdag 9 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19.00 eucharistie; samenzang Zondag 10 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 11.00 eucharistie; jongerenkoor Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10.30 eucharistie; parochiekoor H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 09.30 eucharistie; samenzang Joanneskerk, Willaertstraat 51 11.00 communie; samenzang HERVORMD/GEREFORMEERD (Federatie 'Samen op Weg) Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 ds. P. van Winden De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. Blok, Bilthoven Oude Kerk, Torenstraat 1 09.00 en 10.00 ds. J.W. Huisman HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 ds. A. Langerak, Eemnes 17.00 ds. R. van Kooten CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J. Slagboom GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 ds. H. Sj. Wierstna, Spakenburg- Noord 17.00 ds. G.E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 09.30 leesdienst 19.00 dienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 A. Rot, Amersfoort EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 10.00 prof. E. Vanbeckevoort, België CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 Jan van Dij£ NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; lag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Soesterberg Zie Soesterbergse pagina Baarn DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 ds. A. van Daalen NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.00 ds. M. Janssens M.C. MOLENDAEL Molenweg 2 10.00 drs. C. Geraets Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 dienst in Joriskerk ORTHODOX Parochie van de H. Cornelius de Honderdman, Bloemweg 11 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 metten zondag 10.45 goddelijke liturgie Zaterdag 9 november en zondag 10 november Huisartsen Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: (Groep A) H.D. van Dorssen, Gerrit v.d. Veenstraat 129, tel. 6015631. (Groep B) A.W. Chavannes/M. Verberne, Lindenlaan 4 B, tel. 6014545. Groepsindeling huisartsen: Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Rupert, Spel berg, WaJter. Groep B: Von Bartheld, Chavannes/ Verberne, Huitema, Oudshoorn, Nicolas, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! Apotheek Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soest, Driftje 4A, tel. 6012497. Tandarts Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: W.H.A. Steen, Nassauplantsoen 27, tel. 6015970. Dierenarts Vrijdag 20.00 - zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: L. Harms (Spakenburg), Kon. Wilhelminastraat 41, tel. 033- 2982199. Kleine huisdieren: E. Klein-Benes, Ereprijsstraat 23, tel. 6014211. M.C. Molendael Bezoekadres Soest: Dalplein 61, tel. 6092911, maandag-vrijdag 08.00-17.00 uur. Bezoekadres Baarn: Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. Bezoektijden: Alle afdelingen Dagelijks 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; op zondag tevens 11.00-11.30 uur. Uitzonderingen: Kinderafdeling Doorlopend bezoek voor familie; ove rig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Special Care Dagelijks 11.00-11.30, 15.00-15.30 en 19.30-20.00 uur. Spoedeisende hulp Zeven dagen per week, 24 uur per dag, in m.c. Molendael Baarn, Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Rode Kruis/Bloedbank Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31,1213 BE Hilversum, tel. 035-6245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Valeriaanstraat 129, 3765 EL Soest, tel. 6017998. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soester berg: Valeriaanstraat 139, 3765 EL Soest, tel. 6017973. De Rooms-Katholieke Jongeren Soest (RKJS) organiseren op vrijdag 15 no vember een gespreksavond over het ge loof. Dat gebeurt in de kleine zaal van het Gildehuis aan de Steenhoffstraat (achter Artishock), vanaf 20.15 uur. Pastor Sabine Nijland komt praten over wat en waarin jongeren tegenwoordig geloven. Belangstellenden kunnen ook een steentje/woordje bijdragen aan het gesprek. De koffie staat vanaf 20.00 uur klaar. Klusjesdienst Klusjesdienst voor 6023681. ouderen, tel. Als vanouds gaat de Welfare-afde ling van het Rode Kruis de handwerkstukken verkopen die de deelneemsters aan deze activiteiten in de afgelopen maanden hebben gemaakt. De verkoop vindt plaats in Braamhage en in de Vijverhof. In Braamhage gebeurt dat vanmiddag (6 november) tussen 14.00 en 16.00 uur, maar wie dit bericht te laat onder ogen krijgt heeft komende zaterdag (9 november) nog een kans tijdens de "creatiefmarkt" in de Vijverhof, van 11.00 tot 16.00 uur. Wekelijks gaan de vrijwilligsters van de Welfare op bezoek in zes Soester hui zen: Honsbergen (maandag 13.30-15.30 uur), Hoog Soestdijk (dinsdag 9.30- 11.30 uur), De Vijverhof (dinsdag 14.00-16.00 uur), Braamhage (woens dag 14.00-16.00 uur), Groot Engendaal (donderdag 13.30-15.30 uur) en De Heybergh in Soesterberg (donderdag 14.00-16.00 uur). De ochtenden en middagen dat zij ge zellig bij elkaar zijn wordt er koffie of thee gedronken, een spelletje gedaan of een kaartje gelegd, maar de meeste deelneemsters zijn enthousiast aan het handwerken. Om daarmee door te kun nen gaan worden de verkoop-ochtenden en -middagen georganiseerd. Met de opbrengst van de handwerken worden weer nieuwe stoffen, wol en garen ge kocht. Ook worden veel deelneemsters thuis bezocht, waarbij heel wat vrijwil ligers betrokken zijn. Wie mee wil doen, als deelnemer of vrij williger, kan voor informatie bellen naar mevr. Van Soest, tel. 035-6013235, of mevr. Pelzer, tel. 0346-354006. Wie wil komen helpen is hartelijk welkom! Zaterdag 9 november, Domkerk: "Missa de Sancto Martino" van Jacob Obrecht en middeleeuwse proprium- gezangen, door koor en instrumenta listen van de Domcantorij o.I.v. Remco de Graas en het Utrechts Studenten Gregoriaans Koor o.I.v. Kees v.d. Burg. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Zondag 10 november, Ste. Gertru- diskerk: "Musikalische Exequien" van Heinrich Schütz, door solisten en instrumentalisten van de Nederlandse Cantorij o.I.v. Maarten Kooy. Aanvang 15.30 uur. Toegang: collecte.

Soester Courant | 1996 | | pagina 21