3est! I brilcentrum nota Kees frank O H Eerste WS-huizen Overhees beveiligd Radio Soest heeft z'n nieuwe studio Jhfm Kreukelen Vast-goed 1 ACTUEEL f ito Soest! AANNEMER ■•Taalachterstand allochtone kinderen moet snel aangepakt Kerstmarkt Kerkebuurt kan concurrentie niet aan PAGlf^ WOENSDAG 6 NOVEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 verbouw onderhoud nieuwbouw renovatie -fr open haarden Koninginnelaan 48 Soest Telefoon (035) 601 10 66 Bouw Wasautomaat of koelkast defect 24 uurs service geen voorrijkosten Soesterbergsestraat 35 a - tel60 29 360 eubeheer Burgemeester roept alle burgers op mee te doen aan preventie Zaterdag 'open dag' (11.00-15.00 uur) Enthousiasme zet zaken in gang. Met plezier verkochten we ons huis.' PETERS Makelaardij De makelaar die perfect voor u werkt! Bekeuringen voor te hard rijden Verkeerd afslaan op de Ossendamweg Collecte voor straatkinderen 3765 EE Soest 46 17/601 06 47 act wie je belt, vol», kan met missen. Wéten 1 :hakel is er, ongeacht wiw lent. Concreet weten: dat, bij eventuele calamiteit» er wórdt gezorgd, er een stem, een medemei 'taal zegt: "Goedemorgen" IS goed zo de dag te mog, Mevr.E.C.Harm!(, ZakariuSd Voorlichting Av Soest 60 93 460 Een meerderheid van de gemeente raad wil zo snel mogelijk iets gaan doen aan de taalachterstand van al- tone kinderen. Het plan dat de Werkgroep Opvang Anderstaligen hiervoor heeft opgesteld, is volgens de fracties een prima startpunt. Hoe eerder de achterstand wordt aange pakt, des te beter. Daarom stelt de irkgroep voor aparte klassen te vor men, waarin allochtone kinderen van drie jaar acht uur per week worden be geleid. Blijkt daarbij dat ze zich niet snel fnoeg ontwikkelen, dan moeten ze ir scholen worden gestuurd, die hier- >or speciale onderwijsmethodes heb ben. Wethouder Neks Blommers (VVD) steunt dit voorstel van de werkgroep niet onvoorwaardelijk. Het college heeft wat dat betreft de mogelijkheid geop perd peuterspeelzalen extra ondersteu ning te geven, zodat de allochtone kin deren daar hun taalachterstand kunnen inhalen. Als dit gebeurt, zou de Werk groep Opvang Anderstaligen zich ge passeerd voelen. De raadsfracties, zo bleek maandag avond in de commissie onderwijs, steu nen in eerste instantie het voorstel van de werkgroep. Ze drongen aan op spoed. De PvdA stelde in dit verband dat uiterlijk in augustus volgend jaar moet worden begonnen met de aanpak van de taalachterstand van jonge al lochtonen. Wat de kosten ervan zijn, vinden de fracties op dit moment min der belangrijk. Uw adres voorwassen - drogen - koelen - vriezen en kleine huishoudelijke apparaten. -n 2 beuken ituele vergunning kunnen dit mon- ïken bij de afdeling groen milieu r 035-6093709. 1 spar en 1 abies nen en en 1 prunus Door de concurrentie van tuin centra heeft de Stichting Markt Oude Ambachten Soest besloten dat er geen kerstmarkt meer in de Kerkebuurt wordt gehouden. Door het teruglopende aantal bezoekers is er onvoldoende belangstelling van standhouders. Ad van Wanroij van de Stichting vindt het jammer dat de sfeervolle markt bij de Oude Kerk van de kalender ver dwijnt, maar zegt dat er geen andere oplossing was. "De tuincentra hebben de kerstmarkt omarmd. Overal wordt er één gehouden en soms duurt het wel een week. Dan hebben de mensen alle keuze wanneer ze gaan. Vier jaar geleden, toen we be gonnen, was er nog maar één markt en kwamen veel mensen naar de Kerke buurt. De laatste twee jaar is het min der geworden. Vorig jaar was het gezel lig, maar kwamen we uit op enkele dui zenden mensen over de hele dag. De standhouders zeggen: wij willen best een kraam huren, maar we willen er wel wat voor terugzien." De stichting kreeg dit jaar nauwelijks aanmeldingen van standhouders. De or ganisatoren hebben nog voorgesteld de markt later te laten beginnen en een uur later te laten eindigen, zodat er avonds meer gezelligheid en sfeer zou kunnen ontstaan. "Maar dit heeft de standhouders niet over de streep getrok ken," aldus Van Wanroij. De Stichting is overigens al druk bezig met de voorbereidingen voor de jaar lijkse Oude Ambachtenmarkt op hemelvaartsdag. Voor die markt heeft de organisatie met tienduizenden bezoe kers niet te klagen over de belangstel ling. Op donderdag 8 mei 1997 wordt de Oude Ambachtenmarkt voor de 22ste keer gehouden. De vierde kerstmarkt in de Kerkebuurt van vorig jaar was tevens de laatste. 6 weken na deze bekendmaking uders van de gemeente Soest, Post- melding als bedoeld in artikel kantoorruimten en de verplaat- 4 december 1996 worden inge- tot 12.30 uur. verlenen als bedoeld in \PV en door middel van jdelijke verkeersmaatregelen rstellen aan het Soester ;en innovatie-subsidie toe in f 5.132,00 in 1996; 1997 en f 1.717,00 in 1998. een vergoeding betalen .500 00 voor het gebruik van de beregening sportvelden ode 1991 t/m 1995. jn ongegrond en de bouw- blijft in stand. "Alleen met een shovel kunnen ze hier nu nog naar binnen, maar dan moeten ze die eerst nog maar gaan huren." P.M. den Hartog van de Gemshoorn is uitermate tevreden met de manier waarop zijn woning is beveiligd. En met hem, aldus Den Hartog, de overige bewoners van 53 woningen aan de Gemshoorn en de Draailier. De Woningstichting Soest (WS) heeft de huizen aan een inspectie door de poli tie laten onderwerpen. Op grond van de aanbevelingen van de boevenvangers werden de woningen voorzien van inbraakwerend hang- en sluitwerk. Met als gevolg dat de ze volgens het inbraak preventieproject voldoen aan de eisen en in aanmerking komen voor een cer tificaat. Den Hartog was donderdag de eerste van de 53 huurders die het pa piertje kreeg uitgereikt. Voor de gele genheid was burgemeester Hans de Widt bij hem op bezoek gekomen. De WS heeft het hang- en sluitwerk la ten aanbrengen tijdens de reeds ge plande vervanging van kozijnen en het zetten van de dubbele beglazing. "Om dat je dan al een planning hebt en om dat je op die manier alles in één keer kunt doen en niet twee keer bij de be woners over de vloer hoeft te komen," aldus directeur J. van der Moolen van deWS. Het is de bedoeling dat alle woningen van de WS, in ieder geval de grond gebonden woningen, worden beveiligd om inbrekers geen kans te geven. De eigenaar van de huizen heeft hiervoor ruim vier miljoen gulden uitgetrokken. Van der Moolen: "Omdat de veiligheid voor ons een onderdeel is van de basis kwaliteit voor de woningen." Een ge deelte van de kosten wordt in de huur verrekend. Zo betalen de huurders van de eengezinswoningen aan de Gems hoorn. en de Draailier nu acht gulden per maand meer. Hierin zijn ook de dubbele beglazing en de vervanging van de kozijnen verrekend. De veiligheidsmaatregelen zullen tel kens worden gecombineerd met ge plande werkzaamheden. In Soesterberg gebeurt dit binnenkort tijdens het af schilderen van een aantal woningen, ter wijl in Overhees I volgend jaar 260 wo- Burgemeester Hans de Widt nam een kijkje in een woning aan de Gemshoorn. Hij riep alle Soesters op deel te nemen aan het inbraakpreventieproject. ningen aan bod komen, waarvan de ko zijnen worden vervangen. Nieuw hierbij is overigens dat de bewoners bij het schilderwerk zelf de kleur mogen bepa len. Meer zeggenschap voor de huurders hoort bij het nieuwe beleid dat de WS sinds kort voert. 'Nul' Burgemeester De Widt riep donderdag ten huize van Den Hartog alle Soesters op toch vooral mee te doen met het preventieproject van de politie, dat wijk gericht wordt uitgevoerd. "Het is teleur stellend dat er, ondanks de voorlichting, nog steeds mensen zijn die niet mee doen. Men kan daarvoor te respecteren redenen hebben, maar toch zou ik ieder een willen uitnodigen deel te nemen. Uit rapporten van de politie blijkt toch dat het aantal inbraken afneemt," aldus De Widt die afsloot met een waarschijn lijk utopische stelling: "Misschien daalt het aantal inbraken wel tot nul." Radio Soest beschikt sinds vorige week vrijdag over zijn nieuwe studio in het souterrain van het gemeente huis. Het nieuwe onderkomen wend daar onder grote belangstelling offi cieel geopend door burgemeester Hans de Widt en door de oudste medewerker van de lokale omroep, Wout van Houdt. Van Houdt is met rijn 72 jaar niet alleen een van de oudste vrijwilligers, maar ook een met een zeer lange staat van dienst (18 jaar). Hij was destijds al be trokken bij de ziekenomroep AROS, de voorganger van Radio Soest. Samen met De Widt drukte Van Houdt op een knop, waarna op een lichtbak de tekst "On Air" verscheen. De omroep draait A.C.W. Grift te Soest "Een nieuw huis kopen voordat het oude verkocht is? "Nóóóóit doen!" was de reactie van veel vrienden en kennissen. We deden het echter wel. En achteraf was het nog leuk ook! Natuurlijk waren er spannende momenten. Maar het geeft je een vertrouwd gevoel ais het vanaf de eerste dag bruist van activiteiten rond je huis. Als een geolied radar- werk zie je de medewerkers van Peters Makelaardij bezig. En alle onderdelen van het verkoop- proces krijgen evenveel zorg. Het is gewoon een genoegen om mensen zo toegewijd met hun vak bezig te zien. Hun enthousiasme viel niet alléén óns op. Ookvde prettige relatie die ze met de koper opbouwden, stimuleer de een soepele afwikkeling. Voor ons is één ding duidelijk: bij Peters Makelaardij staat een goede werksfeer voorop. En ze kunnen er wat van!" een brief zenden dat wij :ien om over te gaan tot fan de opleidingskosten van 'sten, gelet op punt 1 t/m 3. voorschriften opnemen dat 'heffen van een entreeprijs 'diging moet worden vermeld daarover informeren. Birkstraat 87, 3768 HD Soest, voor wonen in de groene zone Tel035 - 60 16 251 overigens al enige weken in de nieuwe studio. In rijn speech legde Radio Soest-voor- zitter Jan Udo ook een link met het in middels gepasseerde vijfjarig bestaan van de lokale omroep. Het jubileum is vorig jaar uitgesteld om het te laten sa menvallen met de feestelijke opening van de studio. Hij memoreerde in dat verband de omschakeling van zieken omroep naar publieke omroep, de uit breiding van de zendtijd naar twaalf uur per dag en de verhuizing van het zieken huis naar het gemeentehuis, waarmee Radio Soest beschikt over een moderne geautomatiseerde studio, in tegenstelling tot het onderkomen in Zonnegloren, waar nog veel "handwerk" werd ver richt. De grote antenne heeft inmiddels een plek gekregen op de flat aan de Albert Cuyplaan. Voor de luisteraar Udo bedankte verder alle mensen en instellingen die een bijdrage hadden ge leverd aan de verbouwing en de verhui zing. "We maken niet alleen radio voor ons eigen plezier, hoewel dat natuurlijk wel erg belangrijk is, maar in de eerste plaats voor de luisteraar," die volgens Udo die middag zeker aan de radio "ge kluisterd" zou ritten om de rechtstreekse uitzending te volgen. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot de grote groep vrijwilligers onder leiding van Han Erkens, die met elkaar veel werk hebben verzet en naast hun hobby als programmamaker of techni cus over tal van onvermoede talenten bleken te beschikken, van schilder en timmerman tot platen-afsopper en kabeltrekker. Ook over de medewerking van de gemeente-ambtenaren was Udo vol lof. Volgens hem was het geld dat de gemeenteraad voor de verbouwing had uitgetrokken ook heel goed besteed. Trots Na de openingshandeling feliciteerde De oudste medewerker van Radio Soest, Wout van Houdt, en burgemeester Hans de Widt verrichtten de officiële opening van de nieuwe studio van de lo kale omroep. Foto: Goos van der Wilt burgemeester De Widt Radio Soest met het nieuwe onderkomen, volgens hem de mooiste studio van Nederland, al thans in de kelder van een gemeente huis. Hij benadrukte dat de omroep wordt gedragen door vrijwilligers, waar het gemeentebestuur heel trots op is omdat ze er - nadat de gemeenteraad royaal middelen ter beschikking had gesteld - zelf "tegenaan gingen". Hij vond ook dat het gemeentebestuur meer gebruik zou moeten maken van de ra dio als middel om boodschappen aan de bevolking over te brengen. Voor zijn medewerking kreeg De Widt na afloop nog een aardig cadeautje mee: een bouwpakket voor een diode-ont vanger, waarmee hij volgens Udo bin nen een paar uur zelfstandig Radio Soest zou kunnen ontvangen. plaats Soest adres RUBENSIAAN woning zeer luxe geh verbouwd en nieuw ingericht 3- I kameropportemeif op de 4e woonlaag mef betegeld balkon op hef zuiden en berging in de onderbouw indeling hol me! garderobe, verr», toilet, i roy. woonkamer met schuifpui naar balkon, ruime luxe keuken i met inb.oppafzuigkap, gaskookplaat en wasmachine Grote slaapkamer met balkon, 2e slaapkamer met doorgang naar badkamer m. ligbad en luxe wastafelmeubel algemeen het opportemen! is voorzien von rolluiken oon bolkonzljde en aed voorzien van dubb beglazing. Servicekosten f 280,-p/m (mcl voorschot verwarming) 3-KAMERAPPARTEMENT MET BALKON Gevraagde koopsom f 185.000,-k.k. plaats adres woning indeling Soest m: VERMEERLAAN op de 2e etage gelegen j schitterend 3- 4 kamers), mef berging op de begane grond. hal, toilet, moderne keuken met inbouwapp. o,O. keramische kookplaat, oven pa afeufgkgp. j Ruime woonkamer. 2 slaapkamers, moderne ba dkamer met:li balkons. algemeen dit cppartement verkeert in uitstekende staat von onderhoud en is voorzien van een eigen C.V. installatie (combi-ketel). Servicekosten bedragen ca. f 145,- p/m. 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f 185.000,- k.k. plaats Soest adres REMBRANDTIAAN woning vrijstaand woonhuis met schuur en grote tuin op 531 m2 grond indeling hal, fgilef, m.k., mme woonkamer met erker, eenvoudige keuken en doucheruimte verdieping overloop, 2e toilet en 3 ruime slaapkamers woa/von 2 met wastafel zolder bergzolder algemeen deze woning fyeeff achfemtoSig onderhoud VRIJSTAAND WOONHUIS MET SCHUUR EN GROTE TUIN Gevraagde koopsom f 425.000,- k.k. plaats Soest adres MOLENSTRAAT woning helft van dubbel woonhuis met berging, tuinhuisje.en grote tuin (438 m2 grond), bj. ca.; T 920 i indeling hal, toilet, m.kbyormige woonk. met houfkdcheX opea keuken met inb ópp,, bijkeuken met acnsl. voor wasmacii en ruime kelder verdieping overloop. 2 ruime Ik (voorheen 3 sl.'kbödk mèl ligb., aparte douche eo 2-e toilet zolder bergzolder algemeen deze woning verkeert in perfecte staal van onderh. êri gehëel voorzien van hardhouten kozijnen en dubb. glas HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET BERGING Gevraagde koopsom f 349.000,- k.k. plaats Soest-Zuid adres GALIENKA'MP P&5W&S woning nabij winkelcentrum gelegen helft van dubbele villa met corporf (geschikt vaör 2 outo'sh schuur en vrije tulo op 385 m2 vrije grond: indeling hal. toilet, kelder, ruime woonkamer, grote eetkeuken met inbouwapp. prv openslaande deuren nacr tuin i verdieping overloop, 2 ruime s'aöpkamers, 2 bodkamers mei davche, ligbad, dubbele wastafel en 2e toilet met vaste trap en 3e grote slaapkamer deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is geheel voorzien van dubbele beglazing, c.v., spouwmuurisalatie en dakisolatie. zolder algemeen HELFT VAN DUBBELE VILLA METCARPORT Gevraagde koopsom f 495.000,- k.k. Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Op de Middelwijkstraat zijn 21 automo bilisten betrapt op te hard rijden. Dit gebeurde vorige week dinsdaginorgen tussen kwart voor tien en kwart over elf. De politie controleerde 613 voertuigen en noteerde een topsnelheid van 76 ki lometer, waar 50 is toegestaan. ERKEND OPTIEKBEDRIJF CONTACTLENZEN VAN WEEDÈSTRAAT 87 - 3761 CD SOEST - TEL. 035 - èot 7120 Bij NS-station Soest-Zuid rijn donder dag zes automobilisten op de bon ge slingerd. Ze sloegen vanaf de Ossen damweg linksaf de Eikenlaan in en dit is niet toegestaan. De bestuurders wer den betrapt door de politie die er in de middaguren controleerde. In de week van 11 tot en met 16 novem ber collecteert Dorkas Hulp Nederland ook in Soest. De christelijke hulpverle ningsorganisatie probeert in het hele land huis-aan-huis geld in te zamelen voor straatkinderen. De opbrengst van de collecte gaat naar projecten in Kenya, Ethiopië, Roemenië en Rusland. Het geld wordt gestuurd naar opvangte huizen voor kinderen. Dorkas heeft ruim zestig werkgroepen en meer dan 220 depots in Nederland, waar hulpgoederen worden ingezameld. Deze spullen gaan naar meer dan zes tig projecten in 24 landen in Oost-Eu ropa, het Midden-Oosten en Afrika.

Soester Courant | 1996 | | pagina 5