"W wa mi Soester CDA-kritiek op stemgedrag kamerfractie over tabaksaccijns Ledenwerfactie moet flinke impuls aan Zonnebloemwerk geven Opvang van kinderen in MC Molendael 25 jaar c Tweede cursus 'Koken met Plaisier' afgerond met diploma en champagne m Nieuwe rekenkamer stort zich op voorlichtingsbeleid Nieuws van de bibliotheek WOENSDAG 6 NOVEMBER 1996 SOESTER COURANT pAGlNAj WOENSDAG 6 N< Jaap de Hoop Scheffer in Soest Afdelingen benaderen inwoners Soest en Soester berg 4; i Kantoor Sociale Dienstverlening 19 november dicht Herfst special f 25,- Gerookte zalm Gegrilde Biefstukspies Dame Blanche Minstreel Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Sleutelen aan de fiets Zakkenroller pikt fiets via omweg Ook Uitvaartverzorging Smorenburg sponsort hotelkamer ziiveren Pract De kneepjes van het vak bij Bauers PIET VAN HEUGTEN Zondag Beladen onderwerpen nog niet onder de loep Wie vergelijkt leest de Soester Courant stichting openbare bibliotheek Kunstwerk van de maand Steeds m< Het duurde lang voordat de in de Open Hof verzamelde Soester CDA-ers eindelijk kregen waar ze voor kwamen: het optreden van Jaap de Hoop Scheffer, een van de meer spraakmakende leden van de christen-democratische Tweede- Kamerfractie. Pas tegen half tien ar riveerde de "coming man" van het CDA", die volgens ingewijden de ietwat omstreden huidige fractielei der Enneüs Heerma naar de kroon steekt. Zijn Soester achterban had zich tot de langverbeide aankomst van De Hoop Scheffer enigszins geforceerd bezig ge houden met een geheel ander onder werp: het plaatselijk jeugdbeleid. Dat gebeurde mede op aangeven van het CDJA-Soest, de CDA-jongerenclub die de avond organiseerde. Na de verwelkoming door CDJA-voor zitter Martin Oosterveen, die de bijeen komst met een onverstaanbaar gedicht opende, gaf Erica de Waard de ca. veer tig aanwezigen - voor het merendeel ouderen - tekst en uitleg over de activi teiten van de jongerenorganisatie. Daar bij kwam ook het jeugdbeleid ter sprake, meer in het bijzonder de verwik kelingen rondom het jeugdhonk, waar over in Soest de laatste maanden zo veel te doen is (zie het kader). Toen De Hoop Scheffer tegen half tien eindelijk gearriveerd was stak deze met een van wal met een toespraak waarin zowat alle min of meer actuele Haagse onderwerpen aan de orde kwamen. Heet van de naald kon hij zijn partijge noten in Soest bijpraten over het RIOD- onderzoek naar de affaire-Srebrenica, waarbij hij zijn twijfels uitte over het wetenschappelijke en historische karak ter van zo'n onderzoek. Hij noemde de kwestie een open zenuw voor de Tweede Kamer. Muskens Na twee jaar oppositie tegen "paars" - "het nieuwe is er nu wel van af1- stelde hij vast dat het kabinet niet alles per definitie fout deed. Waardering had hij bijvoorbeeld voor het financieel beleid van minister Zalm, al vond hij diens euforie op de Derde Dinsdag in septem ber nogal overdreven, "want toen kwam bisschop Muskens..." Volgens De Hoop Scheffer heeft de bisschop met zijn "me tafoor" ook bij het CDA een gevoelige snaar geraakt, omdat het harde rege ringsbeleid op het gebied van de sociale zekerheid toch ook grotendeels onder de kabinetten-Lubbers was voorbereid. "Wij moeten de hand ook in onze eigen boezem steken." Hij vond overigens dat de discussie over de sociale zekerheid nu voortgezet moest worden. "Dat moet je doen zo lang het relatief mooi weer is, en niet wachten tot het weer minder gaat." Vervolgens liet het kamerlid, enigszins van de hak op de tak springend, een scala van onderwerpen de revue passe ren, variërend van de discussie over de moraal en de zedelijkheidswetgeving ("daar wordt gelukkig weer over ge praat, dat zou je vijf jaar geleden nooit gedacht hebben") via de gemeentelijke herindelingen ("groter is niet per defini tie beter"), de reparatie van de nieuwe bijstandswet, het drugsbeleid ("het CDA hanteert voor koffieshops de nul optie") en nog wat andere thema's tot de oppositierol van het CDA en de ver onderstelde verdeeldheid in de kamer fractie. Volkspartij Wat dat laatste betreft pleitte De Hoop Scheffer voor "stevige interne debatten", als de fractie daarna dan maar met één mond sprak. "Ook in de fractie zijn er belangentegenstellingen en meningsver schillen, en dat mag best. We zijn nu eenmaal een volkspartij, maar één ding wil de kiezer niet: een partij die in zich zelf verdeeld is. Je kunt beter hebben dat de mensen het totaal niet met je eens zijn. Laat maar zien waar je staat en durf omstreden te zijn." Over de oppositierol van het CDA te gen "paars" liet De Hoop Scheffer ver der weten dat de fractie ("de front soldaten") niet kon volstaan met nee zeggen. "Want dan drijf je op één hoop. We moeten deze tijd ook nuttig gebrui ken om eigen standpunten te herijken. Het voordeel is dat we nu geen compro missen hoeven te sluiten en niets hoe ven in te leveren..." Hij stelde overigens vast dat het in de 70 jaar dat de christendemocratie in Nederland onaf gebroken aan de macht was met al die compromissen toch ook niet allemaal zo slecht was geweest." Tabaksaccijns Maar ook in de oppositie staat de frac tie soms voor moeilijke afwegingen, zo bleek. Dat het CDA tegen de verhoging van de tabaksaccijns had gestemd, "om dat er afspraken waren met de tabaks industrie", was bij een aantal Soester CDA-ers kennelijk slecht gevallen. Oud-wethouder Jan Menne wilde van De Hoop Scheffer dan wel eens horen waar en met wie zo'n "contract" geslo ten was, maar dat kon het kamerlid hem ook niet vertellen. Volgens Menne had de kamerfractie daarmee een uitstekende gelegenheid om "iets moois voor de gezondheid te doen" om zeep geholpen, maar De Hoop Scheffer liet weten dat de fractie in haar afweging de betrouwbaarheid van de overheid toch net iets belangrij ker had gevonden. Zo was het in de pers niet overgekomen, lieten Menne en anderen hem weten. "Nou, dat hebben we dan niet goed duidelijk gemaakt," aldus De Hoop Scheffer. De plaatselijke afdelingen Soest en Soesterberg van de vereniging de Zonnebloem zijn van plan om in de week van 11 november t/m 15 no vember alle inwoners van Soest en Soesterberg te benaderen met de vraag of ze voor f 18,- per jaar on dersteunend lid van de Zonne bloem willen worden. "We hopen dat veel mensen die vraag met 'ja' beantwoorden", vertelt Wim Butzelaar secretaris van de plaatse lijke Zonnebloemafdeling Soest. "Want met hun steun kunnen we nog meer voor langdurige zieken, lichame lijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen in Soest en Soesterberg beteke nen. En dat is eigenlijk hard nodig, omdat steeds meer zieken en gehandi capten een beroep op onze afdeling doen. "Overigens hoopt de Soes- terbergse Zonnebloem voorzitter, Jeu Raaijmakers, via de ledenwerfactie ook op het spoor van enkele nieuwe vrijwil ligers te komen. "Dat zou een heel pret tig neveneffect zijn, want behalve meer financiële steun is uitbreiding van het vrijwilligersbestand onontbeerlijk om de stijgende vraag naar ons werk bij te kun nen benen." Risico "Persoonlijk contact, daar draait het vooral om", antwoordt Jeu Raaijmakers resoluut op de vraag naar de doelstelling van de Zonnebloem. "Niet voor niets bestaat de hoofdmoot van ons werk uit het regelmatig bezoeken van mensen die vanwege hun ziekte of handicap de deur bijna niet meer uitkomen. Mensen die door hun vaak beperkte mobiliteit en spaarzame contacten met de buitenwe reld aan huis gekluisterd zijn. Zij lopen het risico te vereenzamen als er niet eens af en toe iemand bij hen langs komt." Volgens de voorzitter van de afdeling Soesterberg gaat het er bij het Zonnebloemwerk vooral om dat de zieke of gehandicapte zijn verhaal kwijt kan. "Een luisterend oor doet vaak wonderen", weet hij uit de praktijk. Toch hoeft het bezoek van de Zonnebloemvrijwilligers niet alleen maar uit het maken van een praatje te bestaan. "In feite bepaalt de zieke of ge handicapte zelf hoe het bezoek wordt ingevuld", legt Wim Butzelaar uit. "Het kan best zijn dat hij een wandeling wil maken, een museum of theater wil be zoeken, een cursus wil volgen of iets dergelijks." Hoofdrol Naast de vele bezoeken die de Zonnebloemvrijwilligers afleggen, prij ken jaarlijks nogal wat ontspannings activiteiten op de volle agenda van de afdelingen Soest en Soesterberg. Gezel lige middagen en leuke uitstapjes, zoals elk jaar de dagboottocht, de bingoavond in Soesterberg en de kerstbijeenkom sten. Bovendien doet men in regionaal Zonnebloemverband mee aan de vakantieweek en de ontspanningsmid dag met nationaal bekende artiesten. "Even de zorgen van alledag vergeten en genieten van een mooie omgeving en van het samenzijn met andere mensen. Dat is de filosofie achter onze activitei ten, waarbij de Zonnebloem natuurlijk voor het benodigde materiaal en de (medische/verpleegkundige) begelei ding zorgt," legt Wim Butzelaar uit. "Ook hier speelt het sociaal contact dus een hoofdrol." Levensbelang De Zonnebloem is een particuliere or ganisatie en dopt dus haar eigen finan ciële boontjes. "Dat is maar goed ook", vindt Jeu Raaijmakers. "Met al die be zuinigingen kun je maar beter niet van subsidies afhankelijk zijn. "Belangrijk zijn daarom de circa 500.000 mensen in Nederland die het Zonnebloemwerk fi nancieel steunen. Ook voor de afdeling Soest en Soesterberg zijn deze onder steunende leden van levensbelang. "Een deel van die 18 gulden is bestemd voor het landelijke Zonnebloemwerk en de vele nationaal georganiseerde activitei ten, maar daarnaast gaat oók een be langrijk deel naar het plaatselijke Zonnebloemwerk", verduidelijkt Jeu Raaijmakers. Daarom zijn we er zo op gebrand om met de ledenwerfactie een klinkend re sultaat te behalen. Hoe meer mensen uit Soest en Soesterberg tussen 11 novem ber en 15 november ondersteunend lid worden, hoe meer wij voor de plaatse lijke zieken en gehandicapten kunnen betekenen." Prognoses Uitbreiding van haar financiële midde len is voor de afdeling bepaald geen luxe en datzelfde geldt voor het vrijwilligers bestand: "De vraag naar regelmatig Zonnebloembezoek en andere activitei ten neemt hand over hand toe en vol gens de prognoses zet die tendens zich de komende jaren in onverminderd tempo voort. Daarom zou het prettig zijn als de ledenwerfactie behalve veel nieuwe ondersteunende leden ook en kele kersverse, enthousiaste vrijwilligers oplevert. Mensen die regelmatig een zieke of gehandicapte willen bezoeken en daarnaast mee willen helpen bij de diverse activiteiten die onze afdeling op het programma heeft staan", aldus Wim Butzelaar. Informatie Voor meer informatie over het Zonnebloemwerk en/of de op handen zijnde ledenwerfactie kan men voor de afdeling Soest contact opnemen met: Wim Butzelaar, tel. 035 - 6014663 of Co Smink, tel. 035 - 6014643; voor de afdeling Soesterberg met Jeu Raaijmakers, tel. 0346 - 351911, of Nel Langerak, tel. 0346 - 351828. In verband met onderhoudswerk zaamheden is de Sociale Dienstverle ning van de gemeente Soest op dinsdag 19 november gesloten. Vanaf woensdag 20 november kan men er weer op de gebruikelijke tijden terecht (elke werk dag van 8.30 tot 12.30 uur). f geldig t/m 17 november 1996 cnff restaurant Burg Grothestraat 37 - Soest Tel. 035-60 19 893 Di Lassostraat 65', tel. 6022195 Als u wilt leren zelf kleine mankemen ten aan uw fiets te verhelpen dan is deze cursus beslist iets voor u. In twee lessen wordt aandacht besteed aan: preventie (controle en onderhoud) en pech onder weg (o.a. banden, kabels, remmen, ket ting en spaken). Er wordt niet alleen maar toegekeken hoe de reparaties ver richt worden. Het is de bedoeling dat twee cursisten samen met één fiets aan de slag gaan. Aanvang: donderdag 21 november, 19.00-21.00 uur. Docent: dhr. H. Ras. Cursusadres: Werkplaats fa. Profile, Nieuweweg 97. Aantal lessen: 2 van 2 uur. Cursusprijs: f 35,- (inclusief koffie en klein materiaal). Culturele antropologie In deze cursus maakt u kennis met het boeiende vakgebied van de culturele antropologie, vroeger ook wel volken kunde genoemd. Dit is de wetenschap die zich bezighoudt met het begrijpen van mensen van niet-westerse culturen en samenlevingen. In vier lessen maakt u een korte reis door de ontstaans geschiedenis van de culturele antropo logie en krijgt u een overzicht van de belangrijkste stromingen. Daarnaast hoort u over de bijzondere onderzoeks methoden en technieken die antro pologen gebruiken om gegevens te ver zamelen over "vreemde volken". Aanvang: woensdag 20 november, 20.35-22.05 uur. Docent: mevr.drs. M. Schmitz. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 4 van lVz uur. Cursusprijs: f 50,- syllabus via docent). Vaarbewijs II voor Usselmeer, Waddenzee e.d. Deze vervolgcursus is bestemd voor iedereen die op groter water vaart, zoals het Usselmeer en de Waddenzee. Onder werpen die besproken worden zijn o.a.: basistechnieken van het navigeren, wer ken met kompas, kaart en plotter, regle menten en vaarregels op zee en de Westerschelde, enz. Aansluitend op de cursus volgt een landelijk examen op zaterdag 1 februari 1997. Het examen geld bedraagt 138 gulden. Aanvang: donderdag 21 november van 19.00-22.00 uur. Docent: dhr. B. With. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 6 van 3 uur. Cursusprijs: f 195,-. Inlichtingen en inschrijving bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 6022195, maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Een zakkenroller heeft maandagmiddag via een omweg de fiets gestolen van een 53-jarige man. Deze had zijn tweewieler op de Zuidpromenade keurig op slot achtergelaten om boodschappen te doen. Kort daarna liep iemand tegen hem op. Weer even later ontdekte de man dat zijn fietssleuteltje niet meer in de zak zat, waarin hij 'em had gestopt. Toen hij buiten poolshoogte ging ne men, was het al te laat: zijn fiets was verdwenen. cancan VlpVlKon a.J„Lknl fonrt Vanaf de inhuizing biedt Medisch Centrum Molendael zijn patiënten de mogelijkheid de kinderen naar de kinderopvang te brengen. Gedi plomeerde leidsters van de Stich ting Kinderopvang Baarn (SKOB) vangen de kinderen dan op. De kin deren zijn zowel in het dag ziekenhuis in Soest als in het ver nieuwde ziekenhuis in Baarn wel kom tussen 8.30 uur en 12.30 uur. In het dagziekenhuis bevindt de kinderopvang zich bij de ingang en in Baarn in de polikliniek A. "De kinderopvang is in principe bedoeld voor kinderen van 0 tot en met 4 jaar, maar in vakantietijd is het goed moge lijk ook oudere kinderen te brengen" vertelt Jovita Rolfes. Zij is coördinator bij SKOB en regelt ook de kinderop vang in het ziekenhuis. Met deze profes sionele supervisie geeft Medisch Cen trum Molendael aan de kinderopvang serieus op te zetten. In Baarn is Carmen Adam aanwezig om de kinderen op te vangen. Adrie de Groot vangt de kinde ren op in het dagziekenhuis in Soest. Het ziekenhuis is bezig vrijwilligers te werven die de leidsters bijstaan en mo gelijk, na een grondige inwerkperiode, kunnen vervangen. Jovita Rolfes is ook verantwoordelijk geweest voor de aankoop van het speel goed. "Wij hebben ervoor gezorgd dat er bij de kinderopvang vooral veel hou ten speelgoed aanwezig is dat gericht is op alle leeftijden. Er is een ruim aanbod van materiaal waar de kinderen hun creativiteit in kwijt kunnen. Ook is er klei en verf aanwezig", aldus de coordi- In Baarn hebben Van 't Net, Krabben- dam-Boerkoel, Hooyer, de Rotaryclub Baarn/Soest en de Nieuw Baarnsche School de kinderopvang en het speel goed gesponsord. Smurfit Mercunus Verpakkingen en Bodewes Bouw Soest hebben in het dagziekenhuis deze uit gave voor hun rekening genomen. Hotelkamer De Stichting Vrienden van Molendael is neg steeds actief bezig met het werven van geld voor extra servicevoorzie ningen voor patiënten en bezoekers. Smorenburg Uitvaartverzorging heeft nu ook 5.000 gulden toegezegd voor de hotelkamer voor familie van ernstig zieke patiënten. "Dit sponsorproject past precies bij onze werkzaamheden, name lijk zorgen voor een goed afscheid sa men met mensen waarvan je houdt", aldus Jos Otten, die samen met Lisette Tijmensen de uitvaartverzorging van de familie Smorenburg in Soesterberg in handen heeft. Uitvaartverzorging Smorenburg is sinds 1938 een familiebedrijf dat flexibel in speelt op de wensen van de klanten bij het bewijzen van de laatste dienst. "De wensen van de overledenen en/of nabe staanden zijn belangrijk; daar moeten we veel aandacht en zorg aan besteden! Zo bemerken wij momenteel dat steeds meer mensen behoefte hebben aan es. afscheid in huiselijke kring. wij over de faciliteiten beschikken oe dit te realiseren. Als mensen dit gj, wensen, is er vanzelfsprekend de mogf lijkheid om in een uitvaartcentrum o» gebaard te worden. Mensen kunnen 4 zelf al van te voren met onsL vertelt Lisette Tijmensen. Van het telefoontje van de den tot het bespreken van de wensè rond het afscheid en van het opstellj en drukken van de rouwcirculaire tot» met het uitvoeren van de uitvaan plechtigheid gebeurt bij Uitvaart» zorging Smorenburg allemaal onderis; dak. "Hierdoor kunnen wij een snellen flexibele service verlenen", legt Je Otten uit. "Als mensen er behoefte an hebben, kunnen wij dus nabestaande alle zorg uit handen nemen, zodat i volledig bezig kunnen zijn met lt rouwproces." "Bij sponsoring vinden wij het belang rijk dat wij een bijdrage kunnen leven: aan projecten waar de medemens aan heeft, zoals bijvoorbeeld gehand: capten en ook de serviceprojecten va Medisch Centrum Molendael. De hott kamers in het vernieuwde ziekenhuis r Baarn vinden wij een goed doel. Patiat ten kunnen dan emoties en herinnen: gen delen met mensen die hun na aat het hart staan", vertellen Jos en Lisette De familiekamers kunnen ook gebrul] worden door patiënten die medisch ge zien naar huis mogen, maar die nog h: hoefte hebben aan extra nazorg. Opnieuw heeft chef-kok Alex Plaisier van restaurant Bauers in de afgelopen zes weken een aantal zeer geïnteresseerde Soesters wegwijs gemaakt in de geheimen van de restaurantkeuken. De tweede cur sus "Koken met Plaisier" werd vo rige week feestelijk afgerond met de diploma-uitreiking én een glas champagne. Op zes opeenvolgende woensdag middagen volgden de tien enthousiaste dames en één heer de kooklessen in de "open keuken" van het restaurant aan de Burgemeester Grothestraat. Aan de counter liet Alex zich graag op de vin gers kijken, daarbij de kneepjes van het vak uitwisselend. Het "thuiskoken" zal de deelnemers ongetwijfeld een stuk beter afgaan. De cursisten kregen "aanschouwelijk onderwijs" en maakten uiteraard ijverig aantekeningen. Elke cursusbijeenkomst waren er nieuwe recepten. Tijdens de lessen werd van tijd tot tijd ook een glaasje wijn gedronken, om ook op dit gebied verschillen te proeven en wat wijn-ervaring op te doen. De cursisten die met een heus diploma naar huis gin gen waren Gerrie Meijer, Aly Pluim, Dini Aarts, Willy Niewold, Milly Baard man, Ria Friusch, Fijtje Overbeek, Mien v.d. Hengel, Bep Reijers en Elsa v.d. Geer, evenals Joop de Bruin. In principe behandelde chef-kok Alex het hele repertoire, van voorgerecht tot nagerecht. De laatste les, vorige week, was verder met name gewijd aan het opmaken van desserts en de steeds po pulairder wordende sushi, een Japans gerecht van zeewier, rijst en tonijn. De cursisten hadden intussen o.a. ook forel en eendenborst leren roken. Deze tweede serie "Koken met Plaisier" evenaarde het succes van de eerste cur sus, die in het voorjaar werd gehouden. Of er een derde serie in zit staat nog niet helemaal vast, maar er is al wél veel be langstelling voor. Het was dubbel feest, v< vrijdag aan de Soester Ti Drukkerij Practicum vie alleen het vijfentwinti] staan, de aandacht ging o de officiële ingebruikner splinternieuwe productii jaar gereed was gekomei nifieke kroon op voorï van de familie Meijer, eerder adres in diezei straat, op steenworp afs huidige plaats van ves kwart eeuw geleden dt spannende sprong naai nemerschap waagde. W bij was, en dat waren ei zal zich niet aan de ind kunnen onttrekken dai een puntgave landing maakt. Antoon Meijer, Ton voo vele relaties, bekenden en er in de beginjaren zeven! 'Instituut Practicum' w Torenstraat 2d. Een geslc je in je avonduren de toei praktijkdiploma's Frans, en Boekhouden kon halei leren 'tikken' op van die roemde 'Underwoods'. h leerd radio- en tv-techn eens wat een drukpers 1 dat ie van de termen 'offset' had gehoord. Dat niet. Kennisverbreding, d gekomen. Maar op de manier raakte ie bevrier Die zag wel wat in hem ook wel wat met die sten er stonden. Daar kón je één stuks veel meer m brood in. Wellicht i gescharrel tussen de dra: en televisietoestellen, hc die jaren een groeimar was mis te verstaan. T goed om zich heen, vo dat het 'Instituut Pract jaren wel had gehad ei best vanaf wilde. "Of Ton er geen trek in als leraar? Als baas van wijzers die onderricht fers en moeilijke talen? stencilmachines, dat v zou dat niet wat zijn? nen Meijer niet word DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HET TEGELTAPI'T JAAR TEGELTAPIJT V.A IJ,- TOT 120,- PER MJ Verkoop uitsluitend in Soester berg, Amersfooitsestraat 22, of bel voor kleurenfolder en/of vrijblijvend bezoek aan huis/ bedrijf: 0346-351838. Wij le veren en leggen door het hele land. BEZOEK ONZE AFD. SPEC. PARTIJEN. ALTIJD t 50.000 TAPIJTTEGELS IN VOORRAAD. In de komende maanden wordt be keken wat de effecten zijn geweest van het gemeentelijk voorlichtings beleid. Het onderzoek wordt ver richt door de nieuw samen te stellen rekenkamer, die zal worden ge vormd door vertegenwoordigers van alle acht raadsfracties. De rekenkamer is een nieuw fenomeen binnen het gemeentebestuur. Feitelijk komt het erop neer dat de politiek gaat bekijken of haar eigen beleid wel of niet is geslaagd. Als eerste is gekozen voor een onderwerp dat niet te beladen is: voorlichting. Bekeken zal worden of het voorlichtingsbeleid van de gemeente succes heeft gehad en burgers inderdaad beter, snel en duidelijk worden voorge licht over gemeentelijke zaken. De eer ste stap van de rekenkamer is vragen en problemen te formuleren aan de hand waarvan het onderzoek kan worden ge start. Onderwerpen als de jeugd, de werkge legenheid en het minimabeleid zijn op dit moment actuele onderwerpen bin nen de politiek en daarom wordt het raadzamer geacht deze complexe onder werpen nog niet op het bordje van de rekenkamer te leggen. Dit werd maan dagavond in de commissie algemene bestuurszaken besloten. Vorige maand werd besloten dat Soest een rekenkamer krijgt. De acht raadsle den, die er zitting in gaan nemen, kun nen tijdens hun onderzoek de hulp in roepen van zowel de ambtenaren als externe deskundigen. De rekenkamer is voorlopig een experiment. Om die re den is niet te zeggen wat er eventueel met de uitkomsten van het onderzoek wordt gedaan en of de rekenkamer een 'blijvertje' is. 60 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het kunstwerk van de maand is één van de 55 aanwinsten die deze week in de Kunstuitleen getoond worden. Het is een ingekleurde lihosnede van Heidi Daamen en heeft als titel: "carnaval". Het for maat is 65 x 50 cm. Heidi Daamen wil met haar teke ningen en beelden vertellen zoals een dichter dat doet. Ooit schreef ze zelf gedichten en dagboeken, maar dat alles leek haar nooit goed genoeg om het te bewaren. Teke nen en beelden maken leek een be tere methode om al haar verbeel ding boven water te krijgen. Ze houdt zich al vanaf 1963 bezig met het uitbeelden van sprookjesachtige tafelen, waarin kinderen, beestjes, optochten en goochelaars domine ren. De tentoonstelling van aanwinsten duurt nog tot aanstaande vrijdag. Gereserveerde werken kunnen dan worden afgehaald. De Kunstuitleen Soest heeft een prachtige collectie kunstwerken in huis. Men kan p^r abonnement één of soms twee kunstwerken lenen; ook is er de mogelijkheid werken te kopen. Een jaar-abonnement kost f 125,00, het inschrijfgeld is f 10,00. Cadeau-abonnementen zijn al te koop vanaf f 40,00. Een origineel idee voor de komende feestdagen! Op vertoon van een geldig Soester bibliotheek-abonnement krijgt men f 10.00 korting. Het is eventueel ook mogelijk om per kwartaal te beta len. De collectie wordt regelmatig aange vuld met nieuw werk en bestaat uit ongeveer 600 kunstwerken. Reser veren is mogelijk, er ligt een catalo gus ter inzage. Kunstuitleen Soest heeft ook voor bedrijven een ruime collectie kunst werken beschikbaar. Een kunstwerk in het bedrijf brengt extra kleur en sfeer in de directiekamer, ontvangst of entree en veel kijkplezier voor medewerkers en bezoekers. De Kunstuitleen Soest is gevestigd in bibliotheek Overhees aan de Willaertstraat 49, telefoon 035- 6012468. De openingstijden zijn: maandag- en vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur en woensdag en vrijdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Kunstuitleen Soest, uw kans op kunst in huis! Ton en Ine Meijer. Bernard en Ju< oog met een fai huis gekocht. vertelt Beman een hele stap. 1 grote reis wille een beetje ade ontwikkeld te 1 ie eet vraag af of betaalbaar is. V wat kosten vei stap: naast het voor de notaris lijk voor de ini is het tegenwoi om als hypothe ciële verloop g hand te houdei van de maanc Alle plussen afwegend, is voor iedere maatoplossin;

Soester Courant | 1996 | | pagina 8