Hem Fossielen in Museum Oud Soest IJsvei om di wam 1 SOESTERBERG r Versterking praatgroep Kids-Cup in Soesterberg Rademakerstraat (4) f'-m Aad Zwingelaar nieuwe prins x Studie- en beroepenbeurs Malik Band vindt domicilie in Soesterberg Podiumplaatsen voor Edwin Vos SKIËN Orgelconcert van Theo Hes Meningen van lezers Prins Carnaval Voorzitte WOENSDAG 13 NOVEMBER 1996 Komende weken tentoonstelling Tentoonstelling van borduurwerk kwaliteits kleurenfol ps nu SOESTER COURANT Soesterbergers in cie. luchtvaartwet Waarover praatten zij' PAGINA 1« Afscheid Kunstbus Nieuws i K Talenten-actie in de kerken Op 15 en 16 november in De Flint Russen in het vliegdorp Zondagconcert in kasteel Groeneveld Regelmatig ziet men de heren Smorenburg (84), Van Dijk (70), Rietveld (70), Hoogstraten (68) en Knoops (63) op een woensdag morgen in het dienstencentrum 'De Drie Eiken'. Onder het genot van een kopje koffie praten zij als gebo ren en getogen Soesterbergers over het vliegdorp van toen. Deze keer was het onderwerp opnieuw de Rademakerstraat. Met de versterking van dhr. Knoops is de 'praatgroep' aanmerkelijk versterkt, vooral op gebied van foto's. Elk onder werp wordt gestaafd met bijbehorende foto's van soms heel lang geleden. Drogisterij Sukking Met 'Vandaag beginnen met Sukking en dat is Rademakerstraat 21', wordt het gesprek geopend. De heren hebben huiswerk gedaan want de gegevens ko men snel op tafel. Allemaal proberen ze via Annie, Henk, Marieke of wie ook de juistheid van de gegevens naar boven te krijgen. Smorenburg legt de basis met: 'Zover ik kan nagaan is dat pand als een dubbele woning gebouwd in 1918. En dat moet juist zijn, want is jullie de spreuk links onder de winkeldeur wel eens opgevallen? Daar staat: '1918 De top van dit pand is al oud, wat u bene den ziet is nieuw gebouwd 1992'. En dan komen de tongen los en nemen ons zo'n zestig jaar terug in de tijd. De eerste bewoners waren Van Raven horst en Van Boeyen, die beiden ver bonden waren aan de Nederlandsche Buurtspoor Maatschappij, de elektrische tram die tot 1947 door het dorp reed. Van Van Boeyen weet men nog dat die in De Bilt tijdens zijn werk is geëlektrocuteerd. Zijn weduwe heeft daarna nog vele jaren in Ons Belang gewoond. In 1956 werd het gekocht door Spronk die daar zijn 'Geschenken huis' opende. In 1992 werd het overge nomen door Drogisterij Sukking en het geheel een ander aanzicht gaf. Het is bekend dat dit begin volgend jaar op nieuw wordt gewijzigd. Fietsshop Oosterbaan Even is er verwarring bij de heren. 'Fietsshop van Frans Oosterbaan? Homoet zul je bedoelen', is hun reactie. Echter is Oosterbaan sinds 1 maart 1994 de eigenaar. Het opvallende, in donkere baksteen opgetrokken pand is gebouwd in 1937 en werd bewoond door Reinier van den Berg, radio- en rijwielzaak. In 1946 werd het overgeno men door zoon George, die er tot 1979 woonde. Dan komt rijwielzaak Homoet uit Soest en sinds 1994 luidt het op schrift op het pand 'Fietsshop Soester- berg'. De Bedstee/Garage de Ruiter Voor 1956 stond rechts een dubbele woning en links, waar nu de winkel staat, stond ook een woning. Het dub bele woonhuis was toen geen winkel en werd rechts bewoond door timmerman De Jager, die achter zijn woning een werkplaats had. Hij heeft daar tot zijn dood in 1985 gewoond. Links woonde aannemer De Goede. In de woning daarnaast woonde in 1925 mevr. Wei- dam, die uit Utrecht kwam en daar een garen- en bandwinkeltje opende. Haar dochter trouwde met Van Eijden, die in 1930 de winkel overnam. Voor zo ver men zich kan herinneren moet het pand daama nog wel een paar keer verbouwd zijn. In 1965 nam het huidige echtpaar Van Eijden de zaak over 'want dat stond vorig jaar in de krant', weten een paar zich te herinneren. Dan weet men nog scherp de datum 29 april 1956, de dag dat de bestuurder van een vrachtauto de macht over het stuur verloor en zich in de winkel van Van Eijden boorde. Tot 1972 duurde het touwtrekken tussen verzekeringsmaatschappijen en tot die tijd kende men de noodwinkel. In 1972 vond een grote verbouwing plaats en werd de rechts gelegen dubbele woning erbij betrokken. Ook de woning van Garage de Ruiter werd door het onge val beschadigd. Voor die tijd kende men daar Garage Galjart, geen familie van de huidige huisarts. Ook dit pand moest helemaal opnieuw worden opgebouwd. Jamin Als Rademakerstraat 7 aan bod komt wordt het spontaan Jamin genoemd. Maar men moet terug naar 1920 om de geboorte van dit huis mee te maken. Het werd eerst bewoond door kruide nier Manschot, ook wel bekend als 'de. koude bakker'. Mogelijk was hij de eer ste die fabrieksbrood verkocht. Dan is er verwarring als de ene partij zegt dat dan melkhandel Stoker komt en de anderen Kwakernaak noemen. Omdat het bewijs heel sterk is dat mw. Kwakernaak in 1944 daar een stuk bomscherf tegen haar neus kreeg, wordt aangenomen dat hij daar in de oorlogstijd heeft gewoond. Maar dan komt melkhandel Stoker die daar tot 1956 zijn melkhandel 'De Bonte Koe' had. Intussen werd daar in 1953 de zo bekende Jaminwinkel geo pend. Tot 1987 hebben heel wat Soesterbergers van deze tijd daar hun ijs en snoep gekocht. Daarna is het in di verse handen geweest, zoals een optiek zaak. Sinds 1994 kennen we daar 't Ke vertje, een winkel die vanwege zijn kleinheid nog doet denken aan de gezel lige winkels van toen. Karweihuis en hoekpand In 1925 werd tegenover 't Zwaantje een huis met puntdak gebouwd dat het nummer Rademakerstraat 1 kreeg. Voor zo ver bekend werd het vanaf het begin bewoond door drogisterij en schilders bedrijf Sukking. In 1966 werd het bijna vanaf de grond opnieuw opgebouwd in een breed pand met plat dak. Nadat Sukking naar Spronks Geschenkenhuis verhuisde, kreeg het de naam Karwei huis. Het dubbele winkelpand daarnaast van ongeveer 1930, werd links bewoond door bloemenzaak Corona met als eige naar Van Luin. In 1938 werd het gewij zigd in rijwielhandelaar Pranger, met daarna diens opvolger Van de Broek. Geruime tijd heeft huisarts Creutzberg daar zijn praktijk gehad en nu kan men Biesheuvel Assurantiën daar vinden. In het rechter gedeelte vestigde zich vanaf 1930 de bekende herenkapper Harmsen. De heren kunnen zich hem herinneren als de kapper 'voor de betere stand'. Dat kon je ook zien aan de mooie stoelen en de bijzondere wijze van bediening. De zaak werd in die tijd veel bezocht door de vliegeniers en ca- valerie-officieren. Duidelijk ziet men nog in herinnering hoe 'de heer' Menneken - want zo sprak men hem aan --als toenmalige beheerder van 't Zwaantje elke dag met wandelstok de straat overstak om zich 'bij de barbier' te laten scheren. De in 1994 overleden heer Burggraaf was daar. lange tijd kappersknecht. Later werd de zaak De vier bekende ouderen die elke woensdagmorgen in de Drie Eiken bij elkaar komen rondom het thema 'Waarover praatten zij?', hebben ver sterking gekregen van dhr. Knoops. Het is algemeen bekend dat dhr. Knoops over een rijke documentatie beschikt van het dorp Soesterberg. Veel foto's en originele stukken heeft hij door de jaren heen verzameld die de overige heren in hun gesprekken over toen kunnen steunen. Om die reden neemt hij deel aan dit edel college om bepaalde herinnerin gen met foto's enz. te staven. Zo be zit hij ook een gedicht dat in 1953 kennelijk door een plaatsgenoot is gemaakt ter ere van 40 jaar vlieg dorp. Het luidt aldus: Sedert in oeroude tijden Over de Postweg volgelaan Een postkoets reed hier door de heide Sindsdien zijn jaren heen gegaan Thans davert 't luchtruim en vlaggen wapp'ren En waar de hei te bloeien stond Rijzen en zweven Neêrlands dapp'ren Boven het hoogste wolkenfront En viert het volk het feit dat heden Rijks Luchtmacht, veertig jaar gele den Geboren werd op deze grond. De Skibaan Soesterberg was afgelo pen zaterdag gastheer van de eerste Kids-Cup van het seizoen. De beste 90 jeugdskiërs van Nederland ver schenen aan de start. Eén van hen was Aranka van der Wal. De zenuwen gierden door de keel bij het zien van zoveel indrukwekkende con currentie. Zij stond als favoriet geno teerd en dat op de eigen baan voor ei gen publiek. "Die druk was kennelijk te veel voor mij", aldus een ietwat teleur gestelde Aranka. De tweede manche was aanmerkelijk beter, maar ondanks al haar inspanningen zat er voor haar geen podiumplaats in. De Soester Edwin Vos, uitkomend voor Skiclub Nieuwegein wist zich met een zilveren en bronzen medaille wel in de prijzen te gooien. overgenomen door kapper Jagers, die in 1993 stopte. Met een zucht werd ook dit gesprek be sloten; de zuidzijde van de Rademaker straat was besproken. 'We zouden ei - nog veel meer van kunnen vertellen', is de reactie. 'Dus de volgende week ste ken we de straat over en beginnen bij 't Zwaantje. Wie gaat wat natrekken?' De verdeling is snel beslist waarop de heren nog napratend het dienstencentrum De Drie Eiken verlaten. Op vrijdag 15 november geeft de be faamde organist Theo Hes een orgel concert in de plaatselijke r.k. Carolus Borromeuskerk aan de Rademaker straat 75. Vanaf 20.00 uur kan men ongeveer een uur lang luisteren naar werken van Johann Sebastian Bach en drie landgenoten die aantoonbaar door hem zijn beïnvloed: Felix Mendelssohn- Bartholdy, Johannes Brahms en Max Reger. De toegang is gratis; een finan ciële bijdrage ten bate van de verbou wing van het parochiehuis wordt op prijs gesteld. a Mag ik mij even voorstellen. Eindelijk was het zover, 9 november werd bekend wie de nieuwe Prins Zotte klap VI is geworden. Reeds maanden is er gewerkt aan de voorbereiding zoals het maken van een programma tot en met het carnavalsweekend van 7 febr. t m 11 febr. 1997, het uitzoeken van de persoonlijke onderscheiding van de nieuwe prins en dit alles onder de groot ste geheimhouding. De Raad van Elf werd natuurlijk betrokken bij de voor bereiding zonder dat zij wisten wie de nieuwe Prins zou worden. Natuurlijk is het altijd een sport voor de Raad van Elf om er achter te komen en het heeft mij als nieuwe Prins Zotteklap VI dan ook veel moeite gekost om soms heel onschuldig te kijken. Zelf bleef ik vol houden dat Henk Hoekstra de nieuwe prins zou worden maar ook de namen van Jelle (van de bloemenshop) en Jan Dokter werden genoemd. Doordat ik mij vorig jaar vanwege drukke werk zaamheden vanaf de zijlijn bemoeid heb met het caraavalsgebeuren en dat ook dit jaar als argument heb gebruikt, was dat redelijk eenvoudig vol te houden. Maar hoe moest dat op de 9e nov.? Ge kozen is voor het op een onschuldige manier naar het toilet gaan hetgeen in het café niet zo vreemd is. Ik hoop dat onze dorpsjournalist, Piet Taai, aan u bekend zal maken hoe de bekend making is verlopen. Laat ik mijzelf eerst maar aan u voorstellen. Prins Zotteklap VI heet in het normale leven Aad Zwingelaar en is adjudant bij de Ko ninklijke Landmacht (KL). Mijn func tie is schooladjudant van de School Technische Dienst en tevens Regiments adjudant van het Regiment Technische Troepen gelegerd op de Soldaat Ketting Olivier Kazerne aan het Zeisterspoor in Soesterberg. Tot mijn adjudant heb ik gekozen Stefan Hoekstra, marinier van beroep. Dat is ook de reden dat in mijn persoonlijke onderscheiding het wapen van Nederland is terug te vinden. Ten slotte zijn wij allebei militair. Tot mijn grote spijt kon mijn adjudant op de bekendmaking van de Prins niet aanwe zig zijn vanwege werkzaamheden, maar toen hij rond middernacht de Leutbun- ker binnenkwam hebben wij hem alsnog op een plechtige wijze geïnstalleerd. Gelukkig heb ik een jonge maar erva ren Raad van Elf die mij op uitstekende wijze heeft bijgestaan en dat hopelijk het gehele seizoen zullen blijven doen, ik heb daar overigens alle vertrouwen in aangezien ik de meeste al geruime tijd ken. Laat ik ze maar aan u voorstellen: El-Roy Sébek, Jan en Giliam Dokter, Wilco (Wibo) Hofsommer, Ate Dijks tra, Robert Korver en Huub Schepers (voorzitter van de carnavalsvereniging). Nieuw dit jaar is de Prinsengarde die als eerste lid heeft de Prins van vorig jaar, Henk Hoekstra. Zoals gebruikelijk bij de Zotteklappers zal het seizoen niet alleen uit feesten bestaan, ook zullen wij op ziekenbezoek gaan. Daarnaast wordt er onder andere ook een senioren carnaval gehouden in De Drie Eiken, kindercarnaval in de Carolusschool en natuurlijk de carnavalskerkdienst in het carnavalsweekend. Ook hebben we twee, zoals wij dat noemen, thuis- feesten, zaterdag 8 febr. 97 Groot' Carnavalsbal en het Donderopbal op dinsdag 11 febr. 97. Ik hoop van harte dat u één of beide feesten bezoekt want hoe meer zielen hoe meer vreugd. Eén en ander onder voorbehoud want je weet maar nooit met die militaire bazen. Ik sluit af met een carnavaleske groet en een driewerf alaaflü Prins Zotteklap Vl Aad Zwingelaar "Wij maken ons zorgen over het i ijsvereniging So mee de ijsbaan, we voor twee be hebben we drin nodig. Maar g< voor deze vergai Deze voorspellen! zitter Henk Rou donderdagavond r ling. Nog nooit vergadering zo gc merende berichtei geen hulp komt, 1 kele agendapunt aandacht, zoals d< der toestemming werd gemaakt. No beschamende opn ren en zelfs ouder oren, toen ze mei ijsbaan werden v Terwijl storm e de bomen strie van Rooyen (44 dagmorgen in aan de Gen. Wii De goedlachse even vreemd o voor een inten Ja, hij was nel roemde maratl York, maar was rijk? Herman Van Rc Soesterberg; zij Lerisink. Zijn w vliegdorp, maar Utrecht. Vier jarc naar Soesterberg te gaan. Hij kent sen en dat genoe als elke jongen gi bijzonder uit naa werd die sport 1 Herman betreurt ook hij haalt lacl als we spreken voor het voetbal. Ongeveer twintij hij over naar de AGAVS. Sinds di daaraan verpand voorzitter van di 1992 deed hij w probeerden: oph dat kracht bij te hardlopen. Maar sigaret was te mi terug in de sfeer Bij het actieve vc ret hem echter pa veel ophef, maar doofde hij begin en trok hij de hï aan. Nu ging het pen. Tien kilomt probleem en ooi (20 km) werd zc pen. "Ja, dan ga je der rathon, maar dar is die van New "Ik nam mij voor te lopen en als roemdste van d< trainen en liep ze week door de m< van ons dorp. Zc geleiding, maai trainingsschema Marathon Ne 'Toen ik me defïi van zondag 3 m had aangemeld, structies en rege oktober gingen derd personen ir gecharterd vlieg werd ondergebra hotel en de eer* we vrij om New mooie en indruk 3 november wer morgens naar hi waar de nodige i verricht voor d< was koud maar ideaal weer voor is het zo ver, da dertigduizend a prachtige loop i siast publiek. W In het koetshuis van kasteel Groeneveld is tot en met 1 december een tentoon stelling te zien van de Nederlandse borduurgroep Steek Plus. Negentien borduurkunstenaars exposeren er hun werk, waarvoor het thema "Nederlandse Volkskunst" de inspiratie leverde. Steek Plus, ontstaan in 1990, werkt on der auspiciën van Textiel Plus. De ca. 40 leden - zowel docenten als amateur-be oefenaars - komen tweemaal per jaar bij elkaar in Maarn. De expositie is geopend dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 12.00-17.00 uur. COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO EN VIDEO Zuidpromenade-15, Soest .Tel.: 601 28 74 Mevrouw J.E. Nijs-van Daal en G. Dusschoten vertegenwoordigen Soesterberg in de commissie ex art. 28 van de luchtvaartwet/COVM. Het tweetal is door het college van bur gemeesters aangewezen, nadat de Stich ting Vrienden van het Vliegdorp is op geheven. Mevrouw Nijs en Dusschoten kunnen altijd door inwoners van Soesterberg worden benaderd over zaken die de commissie aangaan. Ze zullen trachten suggesties mee te nemen in de vergade ringen. Deze openbare bijeenkomsten worden vooraf aangekondigd in de Soesterbergse Courant en er komt ook een kort verslag van in deze krant te staan. Mevrouw Nijs is telefonisch bereikbaar via nummer 352227 en de heer Dus schoten via telefoonnummer 353338. sc ÉMBHB De spanning binnen het Zotteklap- land was de laatste week te snijden. De grote vraag bleef: Wie wordt de nieuwe Prins? Zaterdagavond, twee dagen voor de 11e van de 11e was het dan zover. Aad Zwingelaar is de naam. In café De Gouden Leeuw stond een mens-hoge doos waaruit precies om 11 over 11 de nieuwe prins tevoorschijn kwam. Onder een donderende ovatie werd hij in zijn prinsenpak gehesen en ineens was hij daar: Zijne Doorluchtige Hoogheid Prins Zotteklap VI. Tot zijn adjudant werd gekozen Stephan Hoekstra, die dit op het lijf is geschre ven. Daarna volgde de beëdiging van de Raad van Elf, waarin als nieuwkomer Jan Dokter werd begroet. Tot ver in de kleine uurtjes werd dit alles op gepaste wijze gevierd onder leiding van de boerenkapel 'Je Weet Wel'. De zondag daarop trok het gezelschap op uitnodiging naar hun Amersfoortse hartsvrienden om ook daar het carnaval in te luiden. In de beide protestantse kerken wordt momenteel een actie gehouden, met als thema: Iedereen aan tafel! Een actie met als doel om iedereen all-over de wereld op een rechtvaardige wijze aan tafel te krijgen om te eten. Een onder deel van deze actie vindt zaterdag 16 november plaats in De Hoeksteen, van 10.00 tot 12.30 uur. Aangeboden worden diverse verpakte etenswaren, zoals bijvoorbeeld kersen in blik, jam, appelmoes, tomatenpuree, paprika etc. etc. Het meenemen van een (jam)potje of een bakje wordt aanbevo len, omdat verschillende etenswaren in groot-verpakking zitten. De prijzen zijn ver beneden de winkelwaarde. Een re den te meer om op deze wijze anderen aan tafel te krijgen. Met de beelden van Zaïre voor ogen mag men niet stil blij ven zitten. Om die reden, kom a.s. za terdag naar De Hoeksteen om zo een steentje bij te dragen voor de honge rende medemens. "Tijdens Taptoe 90 in Breda maak ten wij kennis met Juriy Frolov, een jonge Rus die daar als muzikant in een Russisch militair muziekkorps optrad. Omdat mijn man muzikant in de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht is, klikte het meteen. Nadat hij zijn militaire dienstplicht had volbracht was hij enkele weken onze gast en leerde zo Nederland kennen. Dat is in het kort onze band met de band Malik". Aldus mevrouw Derks, terwijl vijf jonge Russen met hun Engels sprekende tolk in een zekere spanning de voor hen on verstaanbare taal volgen. In de huiska mer van de Apollowoning, waar enkele jaren geleden nog Amerikanen woon den, staat een grote basgitaar in een hoek. De televisie vertoont beelden en klanken van een muziekgroep met de zelfde mensen die op de bank zitten. Het is de 'Malik Band', opgericht in 1992 in de Russische havenstad Odessa aan de Zwarte Zee. Het zijn jonge men sen die elkaar in het voormalig USSR- leger hebben ontmoet en samen maar één doel hadden: muziek maken. De basis van deze creatieve richting werd gelegd in de beroemdste straat van Odessa: Deribasovskaya. N^ twee jaar hard werken in clubs en theaters kwam hun eerste album, dat ze Bloody Road noemden. Ze noemen hun muziekstijl 'romantic rock', pertinent niet vergelij ken met hard rock of iets in die zin. Het is heel bijzondere muziek, met een vol komen eigen geluid dat dwingt tot luis teren. Opvallend is hun zang, heldere stemmen die soms klagend klinken, soms het dynamisch ritme feestelijk ac centueren. Er werden drie professionele clips en zelfs een documentaire van de Malik Band gemaakt. De veranderingen in Rusland hadden tot gevolg dat zij Oekraïners werden en zo kregen ze ook internationale bekendheid. Hun song 'Rover' kwam in april van dit jaar zelfs in de top twintig van de beste clips van de Amerikaanse 'World Chart Show' in Los Angeles. De band bestaat uit vier enthousiaste jonge mannen: Vitaliy Kulakov (24), fluit, piano en zang; Alexander Yanuk (25), drums en percussie; Juriy Frolov (28), gitaar; en Vladimir Albesko (25), contrabas, ter wijl Saulkien Evgeniy hun instrumen tenmaker en geluidsman is. Zij maken tijdens hun optreden dankbaar gebruik van de charmante tolk Olga, die tevens de presentatie verzorgt. Soesterberg thuisbasis Sinds 1992 hebben ze toernees gemaakt door uiteraard hun eigen land, maar ook door Polen, Duitsland, Engeland en Nederland. In Amsterdam trokken ze volle zalen en kregen staande ovaties. Heel duidelijk werd dat zij in het wes ten aanmerkelijk meer mogelijkheden hadden dan in hun eigen Oekraïne. In de gesprekken waar ze dan naar toe wil den kwam steeds Nederland naar voren. "Dit land met zijn bevolking trok ons di rect aan. Ook de ruimte en de vrijheid hier was zodanig dat wij de familie Derks vroegen of zij ons wilden helpen. We werden hier enorm opgevangen en via de Stichting Imperial Sound werd ons verblijf gelegaliseerd tot januari 1997. Ook hebben we een werk vergunning, waarin we Soesterberg als thuisbasis hebben gekozen. Wat we, nu zoeken is een repetitieruimte en een dak boven ons hoofd waar we kunnen leven. Graag willen wij ons aan de Soesterbergse bevolking voorstellen met een concert. Als het een beetje mee zit hopen we dat op korte termijn te kun nen doen", aldus de zeer beleefde leden van de Malik Band. Reeds zijn de eer ste stappen gezet om hen een oefen ruimte te kunnen geven. Ze begrijpen heel goed dat zij op dat gebied helemaal van onder af aan moeten beginnen en zijn daarom blij met elke hulp. Ze zijn te bereiken via de fam. Derks, Apollo 31, 3769 TA Soesterberg, tel. (0346) 354642. 7 Museum Oud Soest biedt bezoe kers de komende weken een blik op een stuk verleden van de aarde. Naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Geolo gische Vereniging heeft de afdeling Gooi Utrecht van deze vereniging een collectie samengesteld uit de verzameling van de rijksmusea. De voorwerpen komen voor een be langrijk deel uit de Zuid-Duitse Jura, Frankrijk en Nederland maar zijn door Nederlandse geologen - amateurs zo goed als professionals - bijeengebracht. Te zien zijn onder meer een beenvis van zo'n 160 miljoen jaar oud, gevonden bij Holzmaden, gipsafdrukken van een mystriosaurus plus een originele kop van een teleosaurus uit dezelfde streek. Daarnaast ook originele ammonieten, de schedel (replica) van een homo erectus, voorloper van de huidige mens, de kop van een holenhyena en een caturus Furcatus, een primitieve been- vis, ook uit de Jura, met nog vele andere objecten die ter beschikking zijn gesteld door de afdeling aardwetenschappen van de Rijks Universiteit Utrecht. In De Flint in Amersfoort wordt op vrijdag 15 en zaterdag 16 november een studie- en beroepenbeurs ge houden. Examen-kandidaten van vbo, mavo, havo, vwo en het mbo kunnen er zich oriënteren op hun toekomst. De beurs is georganiseerd door het re gionale Opleidings Centrum De Amerlanden. Voor het middelbaar- beroepsonderwijs kent het drie sectoren: techniek, economie en DGO. Daarnaast is er een uitgebreide sector voor onder wijs aan volwassenen. Op de studie- en beroepenbeurs zijn ook instellingen uit het middelbaar- en hoger beroepsonderwijs vertegenwoor digd, zoals het AOC uit Houten, het Groenhorst College uit Barneveld en Ede en de Hogescholen Domstad, De Horst en Maastricht. In totaal laten veertig onderwijsinstellingen op de beurs hun complete pakket aan oplei dingen zien. Ook de marine, de lucht macht, de landmacht en de politie zijn met een stand aanwezig. Het ROC richt een speciale Internet- straat in om de bezoekers met dit nieuwe fenomeen te laten kennismaken. De bezoekers kunnen gratis over het Web surfen. De toegang tot de studiebeurs in de stadshal van De Flint is op beide dagen gratis. Op vrijdag 15 november is de beurs geopend van 13.00 tot 21.30 uur en op zaterdag 16 november van 10.00 tot 16.00 uur. Foto's van de afdeling Utrecht en 't Gooi geven een duidelijk beeld van het huidige geologische veldwerk. In de vi trines ziet u vele gevonden fossielen en mineralen. Deze speciale geologische tentoonstelling is toegankelijk tijdens de gebruikelijke openingstijden van het museum, te weten zaterdag- en zondag middag van half twee tot vijf uur. De toegangsprijs bedraagt een rijksdaalder en het muséum is te vinden aan de Steenhoffstraat 46. De Baamse Muziekkring organiseert op zondag 17 november een concert in kas teel Groeneveld, waaraan wordt meege werkt door Marieke Bettman (viool) en Roderigo Robles de Medina (piano). Zij spelen werken van Mozart, Part en Enescu. Het concert begint om 16.00 uur. Toegang f 12,50. Reserveren: tel. 5420446. Voor 1997 is het nieuwe programma ontvangen en geeft weer een keur aan mogelijkheden. Op 5 januari is er om 14.30 uur in De Flint te Amersfoort de muzikale hommage aan Annie M.G. Schmidt 'Hoera, we zijn normaal'. Met deze productie brengen Simone Kleinsma, Marjol Flore, Anne-Miek Ruyten en Bas Groenenberg een levens lustige uitvoering op de planken, waarin bekende liedjes zijn te horen zoals 'Vluchten kan niet meer' en 'Op een mooie Pinksterdag'. Kosten 45 gulden. Op 19 januari is men om 14.30 uur wel kom in de Stadsschouwburg van Utrecht, waarin Couperus' meesterwerk 'De Stille Kracht' wordt opgevoerd. Het is Nederlands-Indië rond de eeuwwisse ling met ruisende sarongs en Hollandse kindertjes die met hun baboe spelen. Maar achter deze idylle schuilt een groot conflict. De entree hiervoor kost 35 gul den. De werkgroep Kunstbus houdt van 10.00 tot 11.00 uur zitting op zaterdag 16 november a.s. in het Diensten centrum De Drie Eiken. Belangstellen den kunnen dan een plaats bespreken. Dit geldt ook voor inwoners van Soest. Alleen bij voldoende deelname vanuit Soest kan de organisatie opstapplaatsen in Soest regelen. Bij minimaal 15 deel nemers komt de bus. Informatie kan men verkrijgen bij mw. G. Meijerink, tel. 352041, mw. I.M. Lensink, tel. 352205 en mw. M. Dusschooten, tel. 353338.

Soester Courant | 1996 | | pagina 14