Gedisciplineerd BDC neemt lastige horde [SoYoCo na vijf nederlagen 'op schema' Tordoir gooit roer om bij MHC Soest iStroe Iaat WZ'49 niet voetballen Red Stars niet constant, maar wel weer succesvol Winnende treffer van DVS in slotseconde afgekeurd Titel binnen handbereik voor Shot Gevraagd s.v. WZ'49 - deMerino's I/OENSDAG 13 NOVEMBER 1996 SOESTER COURANT ïandballers nemen geen risico in streekderby met Laren: 21-14 PAGINA 17 HANDBAL Pressiespel te moeilijk voor heren hockeyers HOCKEY )oor blessures geteisterde ploeg moet komende weken oogsten VOLLEYBAL Jederlaag werpt Soesters terug op ranglijst VASTE-, en 1NVALLOPERS Soester Courant tel: 6014152 BASKETBAL VOETBAL zaterdag Wond SEC-zaterdag geneest snel na missen periode ZAALVOETBAL Concurrent Victoria 2 kansloos in Orlando-gebouw TAFELTENNIS Dat het bij Laren kan spoken en de jiitwedstrijden tegen deze ploeg kunnen ontaarden in halve veldsla- ten, daarover weten ze bij Smeeing/ T5DC mee te praten. In het slot van He vorige competitie verspeelden de handballers er twee punten en nede daardoor ging het kampioen- Ichap aan hun neus voorbij. i sporthal Beukendal heerste Smeeing/ BDC zondag echter. De handbalploeg, Bie een serieuze gooi doet naar de titel |n promotie naar de eerste divisie, ~s gedisciplineerd, nam geen risico In bewaarde doorgaans het geduld. De beloning kwam in de vorm van de 21- |4-overwinning. Met het maximale aan- d wedstrijdpunten van zes en een doel saldo van plus 22 gaat het de hand ballers voor de wind. "Het kampioen schap is nog ver weg, maar je kunt zeg gen dat we een lastige horde hebben benomen," vertelde Arjan Roest na de ïtreekderby. ^olgens de aanvoerder was het logisch Hat Smeeing/BDC op zeker speelde. |Het was lekker dat we vanaf de eerste nuut een voorsprong konden nemen. 6e weet dat het andersom kan zijn als je Steekjes laat vallen tegen Laren. Daarom pamen we aanvallend niet teveel risico's, ds je in de buurt van de negen meter komt, krijg je klappen. Dat weet je en Haarom hou je bewust iets afstand. En als je dichterbij komt, moet je er zeker kan zijn dat je goed kunt schieten." Het oog van de toeschouwers werd niet kaak gestreeld in de eerste helft, waarin bet tempo meestal laag lag, maar effec- Itief was de aanpak van Smeeing/BDC Vel. Na achttien minuten was het 5-1 koor de Soesters en pas in de twintigste ninuut scoorde Laren het eerste veld- Charles van Kordelaar, alleen in de eerste helft actief, zoekt een opening. Die vond Smeeing/BDC genoeg. Laren bungelde aan het touwtje bij de Soester club en kon geen moment aanspraak maken op de overwinning. Die was voor Smeeing/BDC: 21-14. Foto: Herman van Dam. doelpunt. Omdat Dennis de Rijk gecon centreerd in het doel stond en Smeeing/ BDC de linkshander Eef de Boer aan banden legde en daarmee de voornaam ste troef uit handen van de bezoekers nam. Aan de andere zijde werd Charles van Zetten in de linker hoek vastgenageld, maar de opbouwers van Smeeing/BDC slaagden er toch in voldoende druk te zetten, waardoor er met name aan de rechter kant ruimte ontstond voor Michel Ringeling. Na rust (9-5) zou Van Zetten alsnog topscorer worden met in totaal zes treffers, waarvan vijf in de tweede helft. In het begin van de tweede helft maakte Smeeing/BDC enkele keren gebruik van balverlies bij Laren, werd er door geschakeld en gescoord. Na tien minu ten was de uiteindelijke marge van ze ven doelpunten bereikt (14-7) en werd Laren, dat na twee duels ook nog ongeslagen was, gedwongen te gaan for ceren. Smeeing/BDC bewaarde de rust en speelde gedisciplineerd. "Ja, misschien kun je wel zeggen dat we weer wat vol- wassener zijn geworden," aldus Roest die viermaal tot scoren kwam. Ringe ling, Wim Steenbakkers en Richard van Hofslot scoorden drie keer, Patrick van Gardingen twee keer. Trainer Gerard Tukker wisselde slechts tweemaal. Halverwege de eerste helft verruilde hij Van Hofslot, die enkele kansen onbenut liet, voor de niet geheel fitte Charles van Kordelaar. Van Hofslot kwam terug bij het begin van de tweede helft en was vanaf dat moment succes voller. Steenbakkers haalde het einde niet, omdat hij twee minuten voor tijd een tegenstander 'naduwde' en rood kreeg. Steenbakkers had ook al een tijd- straf van twee minuten uitgezeten, even als Van Gardingen, Van Zetten en vier handballers van Laren. Guus Tourné speelde niet, omdat hij nog herstellende is van een knieblessure. De opbouwer mocht vorige week woensdag wel even meedraven in de bekerwedstrijd tegen Volendam (14-28- nederlaag). Oud-cirkelspeler Richard van den Hoef, die dit seizoen terug keerde bij het tweede van de club en doelman Berton Kemp bleven naar Tukker op de bank zitten. Dames Sinds drie weken hebben de dames van Smeeing/BDC eindelijk een nieuwe trainer. Het is len van Loon uit Hilversum. Ze gaf eerder tien jaar trai ning aan Noord-Hollande ploegen in de tweede divisie, was een jaar actief bij Laren en had de laatste vier jaar de re gionaal spelende jeugd van het Utrechtse UDSV onder haar hoede. Of het komt door de komst van de trainster is niet met zekerheid te zeggen, maar in de zaal is Smeeing/BDC na twee duels nog ongeslagen. De ploeg was in het afgelopen weekeinde vrij, maar speelt zondag in Leusden tegen LSV. Het roer wordt omgegooid bij de heren van MHC Soest. Trainer Frans Tordoir voelt zich hiertoe ge noodzaakt door de 'beperkte hockey-intelligentie' van zijn team. Het pressiespel gaat in de kast, MHC Soest gaat weer behoudend spelen. "We spelen de pressie nog niet zoals het moet. Er worden teveel fouten gemaakt en ze kiezen te vaak de verkeerde posi tie. Je ziet dingen fout gaan, die we tij dens de training toch al zo vaak bespro ken hebben," aldus Tordoir. Tegen Reigers (0-1-zegé) koos de Amersfoorter daarom al Voor een af wachtende tactiek. Bewust werd het ini tiatief aan de tegenstander gelaten en dat pakte aardig uit, want MHC Soest kwam er enkele keren gevaarlijk uit. Toch was het volgens Tordoir alles bij elkaar een slechte wedstrijd, waaraan het veld en het weer mede debet waren. De laatste vijf minuten van het duel waren hectisch. Door een verdedigings- fout moest Tim van Tol achterin ingrij pen met de consequentie dat Reigers een strafbal kreeg. Doelman Peter Weisscher bleef goed naar de bal kijken en keerde de inzet. Omdat Reigers vol uit voor de winst bleef gaan, ontstond er voorin ruimte voor de Soesters. Eerst lobte Edwin Ros de bal over de sluit post, maar hij mikte de bal precies op de bovenhoek van het doel. Twee minuten voor tijd creëerde Soest weer een over- tal-situatie na een uitbraak. Daan Goote maakte de aanval af en scoorde het enige doelpunt van de wedstrijd. Dames Tegen het zwaar favoriete Huizen werd de tactiek van het dameselftal binnen 45 seconden om zeep geholpen. "Huizen was een week eerder tegen de eerste nederlaag opgelopen en misschien kon den we daarvan profiteren. Daarom wil den we zo lang mogelijk de nul houden, maar het stond meteen 1-0 en dan weet je dat de tactiek niet meer werkt en dat geeft geen lekker gevoel," blikte Peter Heemskerk terug. Ofschoon de drie doelpunten van Hui zen, dat met 3-0 won, voortkwamen uit fouten van de defensie, was de trainer/ coach tevreden over wat zijn speelsters verdedigend hadden laten zien. Huizen is met Wageningen de kandidaat voor de titel, MHC Soest speelt wat dat be treft een bijrol en dus kwam de neder laag niet als een volslagen verrassing. De ploeg was verzwakt door de absentie van topscoorster Nathalie Corsmit, ter wijl Stephanie van der Spoel last onder vond van haar knie. Niettemin kreeg MHC Soest kansen, in de eerste helft via Yvette van der Horst, daarna via Judith Gerritse en Merion van Asch. Tot scoren kwam dit drietal niet. De nederlaag was volgens Heemskerk terecht. Belangrijker is dat zijn team zondag van HBS wint. Die ploeg staat onder de Soesters gerangschikt. &S3 S ïemf het slipgevaar aan- in ons natte klimaat een i overbodige luxe. Daar- srfst een unieke aktie. Bij ol 2 banden van ons t u een waarde-cheque, korting op de ANWB J maakt kans op één van iPl& Slipcursussen! UITLIJNEN SPORTVELGEN TREKHAKEN SCHOKDEMPERS Va vijf verloren wedstrijden zitten Ide dames van Stam/SoYoCo pre- Icies op schema. Dit vindt trainer/ ■coach Buddy Doorndos. "Het ■klinkt misschien tegenstrijdig, maar ■we hebben tot nu toe de sterke ■teams gehad. In de komende wed- Istrijden moeten wij de punten pak- |ken." Doornbos doelt op de drie komende [thuiswedstrijden tegen Flash, Kuipers/ Zwolle en Olhaco, van wie de eerste en de laatste ook nog zitten te wachten op |het eerste wedstrijdpunt. Stam/SoVoCo had er volgens Doornbos geheid beter jvoor gestaan als alle speelsters fit waren geweest. Maar Marit Fakkeldij is een [vaste klant bij twee fysiotherapeuten, Kyra Enderink neemt doordeweeks gas [terug om op zaterdag te kunnen spelen, de knie van Petra Hendrikse, die al min der traint, gaat alleen maar achteruit, «veede spelverdeelster Simone van Dijk lis pas geopereerd, Paulien Visser had net een spuit in haar arm gekregen en bsther van der Spek mocht donderdag niet trainen van Doornbos, omdat ze oververmoeid was. Kort samengevat: van de basiszes zijn alleen Ivonne Bergsma en Manon Lancee lichamelijk fit. Herstellen Doornbos, die donderdag met drie volleybalsters trainde, wil daarom deze week knopen doorhakken. In overleg met de medische staf wil hij de chro nisch geblesseerde speelsters volstrekte rust voorschrijven. "Aan de ene kant moet ik het waarderen, dat ze toch wil len spelen, maar ik denk dat het beter is als ze de tijd krijgen om te herstellen. We moeten al op onze tenen lopen om onze doelstelling te halen," zei Doorn bos die het zich niet kan permitteren om elke geblesseerde speelsters een rust kuur te geven, omdat hij anders onvol doende mensen overhoudt. Het streven is een eindranking op de zesde, zevende of achtste plaats. Het geloof van Doornbos is nog niet aange tast. Voorwaarde is dat de lappenmand van de ploeg spoedig leeg raakt, want in de aanval is Stam/SoVoCo vleugellam. Dit bleek weer eens in Hoogezand, waar de ploeg met 3-1 verloor van het hoog- geklasseerde DAK. In de vierde set bij voorbeeld, werd achttien keer doorge draaid, zonder dat de Soester club één keer scoorde. Het team beleefde in deze set één van de inmiddels beruchte dalen, waardoor de 2-4-voorsprong veran derde in een 11-6-achterstand. Op 14- 6 speelde Stam/SoVoCo een verloren wedstrijd. Aanvallende missers en stop- fouten, ze kwamen ook in het noorden teveel voor. "En dan zijn onze dalen heel diep, soms krijgen we ineens zeven punten om de oren," aldus Doornbos. Maar de trainer zou zichzelf niet zijn, als hij toch ook wat positiefs had te melden. "We kunnen het wel," wees hij op de eerste set die, vooral dank zij de service- druk van Petra Hendrikse, met 7-15 werd gewonnen. Daarna bleek dat Stam/SoVoCo ook blokkerend te kort schiet: 15-7,15-7,15-10. Hoewel ze er bij MLS/Flash waarschijn lijk net zo over denken, is de volleybal trainer ervan overtuigd dat zijn ploeg aanstaande zaterdag de eerste drie pun ten pakt. "Ja, daar mag je me aan hou den." De wedstrijd tegen Flash begint om 17.00 uur. Een week later spelen de volleybalsters weer thuis, maar dan om 14.45 uur tegen Kuipers/Zwolle. Ook op 30 november (dan weer om 17.00 uur) mogen ze in De Bunt spelen. Te genstander is dan eredivisieploeg Link/ AMVJ. Het betreft een bekerwedstrijd in de derde ronde. Roel Richmond ging voor de eerste op slag door zijn rug, Ron Goethals was na de tweede set schoon op, Marcel Swart blesseerde in de derde set zijn enkel en Jaap van der Vmne vierde met zijn ouders hun dertigjarig huwelijksfeest. Maar toch was het vooral gemakszucht dat Stam/SoVoCo de das om deed te gen Spirit 2. De Soesters wonnen de eerste twee sets (15-9, 15-3), maar gooiden vervolgens hun concentratie over boord en gingen alsnog de bietenbrug op (10-15,13-15, 13-15). "Puur stom," oordeelde Jan Jansen. "Ze speelden zo goed. Dat ze de derde set verliezen, kan ik nog begrijpen, maar als je de eerste twee sets zo overtuigend pakt, mag je het niet meer uit handen geven. Maar ze gingen na de tweede set te simpel spelen. Dit is de eerste keer dat ik ontevreden ben." Toch had de trainer/coach ook perso nele problemen. Want toen de 37-jarige Goethals door vermoeidheid werd uit geschakeld, had Stam/SoVoCo geen buitenaanvallers meer. Noodgedwongen schoof Jansen een midaanvaller naar de flank, maar daardoor kwam de ploeg wel lengte tekort. Stam/SoVoCo liet twee dure punten liggen tegen de Amersfoorters die deze net zo hard no dig heeft als de Soesters. VOETBAL zaterdag Bij het behalen van het kampioen schap was iedereen bij VVZ'49 blij ■dat het dit seizoen meer voetbal- I lende ploegen tegenover zich zou ■krijgen. Stroe vormde zaterdag het ■tegendeel van deze stelling. Prompt Ikwam VVZ'49 niet aan voetballen |toe, waardoor met 2-0 werd verlo gen. De Soesters werden overdonderd door |de gastheren die voortdurend op het ■randje van het toelaatbare speelden. ■Henk van Asch moest zijn elftal op twee ■plaatsen wijzigen ten opzichte van een |week eerder. Cees-Jan de Vries had een week niet kunnen trainen en Wim hrksma was afwezig, waardoor Patrick Diks zijn rentree maakte als libero en ■Barry van den Berg op de plek van "hrksma begon. det vlot combinatiespel begon VVZ'49 laan de wedstrijd en werd Stroe ver op eigen helft teruggedrukt. Marcel van Essen, Peter van de Munt en Ton Wolf- sen hadden de openingstreffer kunnen maken, maar de doelman van Stroe en de doelpaal voorkwamen dit. Bij de eer ste de beste tegenaanval van Stroe was het wel raak. Bas van Doorn taxeerde een dieptepass verkeerd en kon niet meer verhinderen dat de rechter spits vrij kwam te staan voor Mare Brouwer: 1-0. Mouwen Er waren toen nog maar veertien minu ten gespeeld, maar het wedstrijdbeeld veranderde spoorslags. Stroe stroopte de mouwen op en maakte het WZ'49 bij zonder lastig. Het overschreed soms het eerdergenoemde randje, waardoor VVZ'49 nauwelijks aan combineren toekwam. De Soesters kregen daarom met twee tegenstanders te maken: Stroe en zichzelf. De irritaties namen alleen maar toe en daarmee speelde het Stroe in de kaart. In de tweede helft bleef de wedstrijd zich op dezelfde manier ontwikkelen, al stelde WZ'49 zich iets beter op de te genstander in. De ploeg kreeg kansen, maar die sorteerden niet het beoogde succes. Even veerde iedereen van VVZ'49 op, toen Van Essen in het strafschopgebied onderuit werd gehaald. Maar scheidsrechter Scheen was de enige op het sportpark die het niet had gezien. Hij liet doorspelen. Dit deed hij niet in blessuretijd, toen een buiteling aan de kant van Stroe wel werd opgemerkt en Scheen naar de stip wees. Daardoor werd het 2-0 en kreeg WZ'49 veel te weinig. voor de Aanmelden: A.s. zaterdag aan de Eemweg AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: B.V. COMAG De selectie wordt ondersteund door de volgende sponsors: - Boutique des Fleurs - Van 't Net verhuizingen - G. v.d. Munt Automaterialen - Harrie Toonen Assurantiën - Bakker bedrijfswagengroep - Van Hengstum apparatenbouw b.v. - Wasiel Steitner - Autobedrijf Bosboom Café-bar De Kuil Procar Linden Bedrijfskleding ASBO-groep Bosman Sanidrome Vini's Bar Harry v. Es Recycling Wilhelm en Hop Het gaat buitengewoon goed met de heren van Red Stars. Deze conclu sie is gerechtvaardigd na zes duels. Hoewel de basketballers allesbe halve een constante wedstrijd speel den tegen Niels Stensen, bond de jonge ploeg de geroutineerde tegen standers aan haar zegekar. Pas in de laatste minuten was het vrij zeker dat de vijfde overwinning zou worden binnengehaald. Dit kwam door dat Red Stars niet constant speelde en meer dan de helft van de tijd tegen een achterstand aankeek. Op een kwart van de speeltijd kregen de Soesters een inzinking die zes minuten zou duren. Center Manfred Dikkers was, vanwege coach-verplichtingen, nog niet gearriveerd en Jan van Maanen werd na acht minuten gespaard, omdat hij al drie persoonlijke fouten had gekre gen. Red Stars was daarna acht minuten de weg kwijt en de score veranderde van 9-9 in 16-28. Met de inmiddels in het veld gekomen Harrold Veen werd de hoop levend ge houden. De forward maakte in drie mi nuten tijd negen punten en in de rust waren de zorgen grotendeels verbannen: 29-32. Vreemd genoeg liet «Je ervaring de Utrechters in de tweede helft in de steek. Ze kwamen nauwelijks nog in de buurt van de basket en zochten het ge luk te vaak en te snel van afstand. Red Stars, dat de stand binnen drie minuten rechttrok, vond het prima. Ondanks dat er veel balverlies werd geleden, plaatste de favoriet van het publiek een tusserl'- sprintje. Kim Ho Leung en Dikkers wis ten precies waar de ring hing en met nog vier minuten op de klok stond Niels Stensen onder druk: 55-48. De gasten hadden tot op dat moment al te weinig gebruik gemaakt van de vrije worpen die ze bij elke overtreding van Red Stars mochten nemen. Ze scoorden minder dan vijftig procent vanaf de vrije worplij n, Red Stars deed het in dat op zicht veel beter met veertien uit negen tien. Tot en met de 38ste minuut had Red Stars acht van de negen vrije wor pen benut. In de resterende 120 tellen mocht de thuisploeg nog tien keer aan leggen voor één punt en slaagde ze daar zesmaal in. Waarmee ze zich via een 67- 61-zege handhaafde in de kop van de ranglijst. De wond van SEC-zaterdag is snel genezen. Nadat de Soesters de eer ste periodetitel misten, werd met 1- 5 gewonnen van RUC en startte zo doende voortvarend aan de tweede periode. SEC speelde het laatste half uiir met negen man. Doelman Jan Willem Verwoerd werd al na twintig minuten weggestuurd, toen hij buiten het strafschopgebied zijn hand tegen de bal plaatste. Daarom moest veldspeler Razzo van Dam het shirt van zijn doelman over de schouders trekken. Na een uur spelen moest ook Ruud Ebbing vertrekken, nadat hij voor de tweede keer geel had gezien. Op dat moment was de stand al 1-3 door doelpunten van Michel Besseling, Mark Schenderling en wederom Besseling. In het laatste deel van de wedstrijd zetten Besseling en Remi van der Pol de Utrechters voor schut door, ondanks de minderheid, te scoren. Je ziet het wel in die portret-ru briekjes in voetbalclubbladen. 'Wie nodig je niet uit op je verjaardag' is meestal de laatste vraag. Bij DVS De Kuil schrijven ze voortaan alle maal de naam van Heinen op. Daarmee bedoelen ze niet hun voetbal ler Ramon Heijnen, maar de scheids rechter met die naam. Als de leidsman al familie was, dan zou de voetballer hem wellicht in de ban hebben gedaan. Heinen was maandagavond weer de boosdoener, vonden de zaalvoetballers. Volgens coach Gert Aalderink had DVS/De Kuil al gescoord, toen Heinen affloot en tot ontzetting van de Soesters de treffer afkeurde. Daardoor eindigde de wedstrijd tegen 't Gooi niet in 4-3, maar in 3-3. Eerder dit seizoen had Heinen een aantal minuten langer laten doorspelen. Pas nadat 's Graveland ge lijkmaakte, blies hij voor de laatste keer op zijn fluit. DVS/De Kuil rekent hem nu het verlies van in totaal vier wedstrijdpunten aan. Direct na afloop ontstond dan ook tu mult, waarbij Aalderink zijn spelers tot kalmte moest manen. Of scheidsrechter Heinen daarvan rapport opmaakt, is niet bekend. In elk geval hield DVS/De Kuil maar één punt over aan het duel, evenals vorige week bij het bezoek aan Barbaros (4-4). Tegen 't Gooi was DVS/De Kuil iets beter. Omdat Michel Vlaswinkel en Luits Houkes nog steeds geblesseerd zijn, deed Aalderink een beroep op Ronald de Rooij (eerste helft), en René Ribberink (tweede helft). Tot driemaal toe kwam DVS/De Kuil op voorsprong, de laatste keer door Ribberink. Twee minuten voor tijd werd het opnieuw ge lijk, totdat DVS/De Kuil voor de vierde keer scoorde, maar Heinen een stokje stak voor de zege. De Soesters zijn sowieso niet blij, want ze hebben nu al negen wedstrijden ge speeld, waarin ze negen punten verza melden. Andere teams speelden tot nu toe pas vier of vijf wedstrijden. "Dat is pure competitievervalsing. De rest kan nu afwachten wat ze moet doen. Ik vind het vreemd," aldus Aalderink. Alleen als de spelers de komende twee wedstrijden niet komen opda gen wordt Shot niet meer kam pioen, maar de titel kan de tafeltennissers normaal gesproken niet meer ontgaan. Want door een duidelijke 7-3-zege op concurrent Victoria 2 groeide het verschil tot acht punten. Berend Jonker beaamde na de thuis wedstrijd in het Orlando-gebouw dat de beslissing in de derde divisie was geval len. Als Shot deze najaarscompetitie niet met het kampioenschap afsluit, dan stoppen Jonker, Aksel van Elteren en Rene Daselaar meteen met tafeltennis en gaan ze ieder veertig uur dienstver lening verrichten in een bejaardentehuis naar keuze. In theorie heeft Shot aan twaalf punten in de resterende twee duels voldoende, maar in de praktijk zal het team waar schijnlijk met minder ook de eerste plaats voorgoed opeisen. Het ligt name lijk niet voor de hand dat Victoria 2 tweemaal met 10-0 wint. De kans is gro ter dat Shot meer dan twaalf punten haalt, omdat het in Amstelveen en DOV twee tegenstanders treft van aan zienlijk minder kaliber. En dus kan Shot zich opmaken voor het werk in de tweede divisie, dat in januari begint. Arjen Hoogeveen is dan weer van de partij. Met hem dicht de Soester club zich goede kansen op handhaving toe. Tegen Victoria 2, met onder anderen oud-Shotspeler Eugene van Stafforst, Berend Jonker (rechts) en Ron Daselaar verloren het dubbelspel nipt, maar Shot kwam een grote stap dichter bij het kampioenschap. Foto: Herman van Dam. nam Shot meteen een 3-0-voorsprong. Het dubbelspel van Daselaar en Jonker ging verloren. De vertegenwoordigers van het Soester team verspeelden in de derde game verschillende 'match points'. Na 20-16 werd het 23-25 voor Victoria dat over een sterk dubbel be schikt. Daarna leverden alleen Van Elteren en Daselaar één enkelspel in tegen de Hilversumse kopman André Louren. Jonker bleef in zijn eentje ongeslagen. Hij was niet de enige die goed speelde, vond hij zelf. "Dit was van ons verreweg de beste wedstrijd van dit seizoen."

Soester Courant | 1996 | | pagina 17