l R.0UD verhuur J 1 prikbord r UUR Volgende Maand Prijzen rttóhOCK boogie Set m PAKKEN llffl ONZE M VOOR W u IN 60311 19 De Rietpluim brengt blijspel Vrijwillig Natuurbeheer weer van start met wilgenknotten 5» PAGINA 22 "-café De Kuil yVOENSDAG 13 NOVEMBER 1996 SOESTER COURANT - VAN SOEST WOONWINKEL Herfst-verkoop Rode Kruis Welfare Klaverjasmarathon in De Vijverhof op 23 november PAGINA 23 Werk van Ineke Talen en Rob Bertrams in atelier Amersfoort VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Op 20 en 22 november in De Rank 'Burgerlijke stand' 'illem Van Oosten fotoservice Diabetesvereniging houdt bijeenkomst met voorlichting Paranormale avond bij Spirit op 14 november in De Engh De lopers van de week co Muziek in Utrecht De Open Hof houdt bazar voor eigen orgelfonds Tentoonstelling van Soester Vogelvrienden Maatschappelijk werk j iR^pWlNKEL Helpt U mee? Geef bloed, word RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 79 98 Bloedbank Gooi en Eemland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Informatierubriek voor ouderen Kerkdiensten Bijeenkomst over schizofrenie van RIAGG voor familie Medische dienst Dierenlief Dierenleed I •nlioïïvlraat 46, tel. 60195 77 derdag 14 november ie in the Face' t succes van Smoke (Beste fiim - De Volkskrant lezersenquête) i de acteurs en de crew door met n the face. Het scenario is we- i geschreven door Paul Auster neer dan Smoke is het een ont- ;n liefdesverklaring aan Brooklyn York, in een pretentieloze atografische collage. ;arenzaak van Auggie Wren (ge- door Harvey Keitel) is het sociaal nt, en de bewoners kunnen er hun il kwijt. lm mondt uit in een uitbundig feest waar John Lurie's National stra de muziek verzorgt en aller- rookwaren onbekommerd wor- enuttigd. Een hoogtepunt in de waarin de bekende regisseur Jim ish optreedt als de man die stopt Dken. Entree f 7,50 CJP 65+ I. Agenda: 21 nov. Kansas City - vember Jazzavond (geen film). naire avond lilieucentrum De Kwekerij aan de nstraat 157 houdt op donderdag ivember een demonstratie natuur- coken. Betsie Netten van het ingsinstituut Dunamis vertelt op vond het een en ander over de teit van de biologische producten :t samenstellen van een vegetari- maaltijd. Ook gaat ze in op het i van granen, het gebruik van krui- ;n de drieledigheid van de plant, lekke wordt een volledige maaltijd d die natuurlijk ook geproefd mag en. Voor iedereen die dan de k te pakken heeft, liggen er recep- laar voor biologische maaltijden, vond begint om 20.00 uur. kookavond wordt georganiseerd de tentoonstelling "Natuurlijk die in het milieucentrum staat steld. Tot 13 december is deze ten- ïtelling over biologische landbouw ologische voeding nog te zien. Uit- spunt van de tentoonstelling zijn winkelwagentjes met boodschap- Eén met de gangbare en één met •-artikelen. De verschillen tussen >- en reguliere landbouw komen schoots aan bod. Ook is er een in- ;w met een jonge EKO-boer te be uren. De tentoonstelling biedt een in de keuken van EKO-bakkers lagers en natuurvoedingswinkels en aard de EKO-hoek van de super- ;t. De bezoekers kunnen recepten ïemen en de mening van een top- wer EKO-producten vernemen. De ang is gratis. Milieucentrum is geopend op dins- woensdag en donderdag van 13.00 6.30 uur. Meer informatie bij Dick :eboom, tel. 6093454 of 6022530. 'ap Dekker. Foto: EMI/Rob Verhorst. jatie Les Copains. Later trad hij toe iet eveneens Arnhemse Moan, de p met onder anderen Jan Rietman, nan brood en Arnie Treffers, die na •auzes van hun optredens furore en als Long Tali Ernie and the CIÏ ?en kortstondig verblijf in and Modesty Blaise, legde Dekker ?e °P J16? componeren van film- Ja[en zeventig won Jaap Ker ais boogie woogie-pianist prij- T Lcl f U.Ze jazzfestivals als die rC ^ontreux en Knokke. 09ste Set, waarvan destijds 3 PiePJonge gitarist Adje Van- u,tmaakte. brak hij defini- het a,bum Nursery wes^oogte woogie-bewerking Van '"de kinderliedjes). Het album be- niKi. lna', aarna volgden succes- New Old Wine, Key ronk Train Arrival en Een Stille hiwiï êelegenheid van zijn 25- •jLr hptUIu,VerSTCheen vorige maand ad ~aap Dekker: 25 Jaar &es& Romantiek J)it album geeft vSelinf 'Hmpfsie d<= raudkale n ng d'e J?aP Dekker de afge- 3® hef=ft doorgemaakt. Zijn fn O nddels in meer dan 20 en uitgebracht. WONING- EN PROJECTSTOFFERING Burgemeester Grothestraat 28-30 3761 CM Soest Telefoon: 035 - 602 09 73 Fax: 035 - 602 67 55 Op dinsdag 19 november worden in Hoog Soestdijk (14.00-16.00 uur) de handwerkstukken verkocht die gemaakt zijn door de deelnemers aan de Welfare- activitèiten van het Rode Kruis. Ditmaal kan men profiteren van speciale herfst- kortingen op de meest prachtige stuk ken - leuk om cadeau te geven met Sin terklaas of Kerst. De vrijwilligers bezoeken wekelijks zes huizen: Honsbergen, Hoog Soestdijk, de Vijverhof, Braamhage, Groot Eng- endaal en de Heybergh. Naast koffie en thee, spelletjes en kaarten wordt er en thousiast gehandwerkt. Om daarmee door te kunnen gaan worden de ver koop-ochtenden en -middagen georga niseerd; met de opbrengst kunnen weer nieuwe stoffen en garens gekocht wor den. Veel vrijwilligers zijn ook betrok ken bij het bezoeken van de deelnemers thuis. Wie mee wil doen - als deelnemer of vrijwilliger - kan voor informatie bellen met mevr. Van Soest, tei. 6013235, of mevr. Pelzer, tel. 0346-354006. Kaartliefhebbers vanaf zestien jaar kun nen op zaterdag 23 november deelne men aan de klaverjasmarathon van de wijkvereniging Overhees. De twaalf uur durende wedstrijd wordt gehouden in De Vijverhof aan de Klarinet. Er wordt geklaverjast tussen 11.00 en 23.00 uur. De zaal gaat om 10.30 uur open en inschrijven kan tot 10.45 uur. Vooraf aanmelden kan telefonisch bij Koos Frans, tel. 6019517. De kosten bedragen 7,50 gulden voor leden van de wijkvereniging en 10,00 gulden voor andere deelnemers. Er zijn prijzen beschikbaar gesteld, zowel voor de klaverjasmarathon als de loterij die tussen de bedrijven door wordt gehou den. In het Amersfoortse atelier van Tineke Wuts, Muurhuizen 38, is op de zonda gen 17 november en 15 december nieuw werk te zien van de Soester kunstenaars Ineke Talen en Rob Bertrams. Zij ne men deel aan de Kunst-Kijk-Route die tot en met mei volgend jaar telkens op de derde zondag van de maand wordt gehouden. De Kunst-Kijk-Route is een culturele wandeling door een van de fraaiste historische binnensteden van Nederland. Langs de route laten Amers foortse kunstenaars en anderen hun werk zien in al met al zo'n 26 ateliers, verspreid over de hele binnenstad. Belangstellenden zijn daar welkom tus sen 14.00 en 17.00 uur. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Toneelvereniging De Rietpluim brengt op woensdag 20 en vrijdag 22 november 'In een andere wereld' op de planken. De uitvoeringen van het door Johan en Jan Blaaser ge schreven blijspel zijn te zien in De Rank aan de Soesterbergsestraat. Het verhaal speelt zich af in het huis van Van Runten van Swiep. Hij is directeur van een computerbedrijf dat na een suc cesvolle periode in de problemen zit. Door een verouderd machinepark en de toenemende concurrentie wordt het be drijf bedreigd door een faillissement. Uit onverwachte hoek komt hulp aan waaien. Een zekere Koopman heeft zo juist een erfenis gekregen en wil het geld in de toekomst van zijn zoon investeren. Hij steekt zijn vermogen in het bedrijf onder de voorwaarden dat hij mede-di- De toneelspelers van De Rietpluim zijn volgende week woensdag en vrijdag in De Rank te zien. recteur wordt en dat zijn zoon de zaak op den duur kan overnemen. Van Runten van Swiep gaat akkoord, omdat hij beseft dat het bedrijf zonder de financiële injectie van Koopman ten dode is opgeschreven. Maar, ook met het geld van Koopman gaat het niet veel beter. Een ramp dreigt. Beidé voorstellingen van 'In een andere wereld' beginnen om 20.00 uur, de zaal gaat een uur daarvoor open. Kaarten zijn op de volgende adressen verkrijg baar. Henk Hagen, Lange Brinkweg 25, tel. 6011416; Marion Posthuma, Eiken laan 81, tel. 6020073; Helma Starink, Hazepad 72, tel. 6022070; Ton Rui- zendaal, St. Jozefstraat 2, tel. 6010490. Afgelopen zaterdag - 9 november - zijn de eerste wilgen weer onder handen genomen door VNB-Soest. Deze "tak" van het IVN is gedu rende de wintermaanden met knot ten e.d. in de weer, zodat in het voorjaar een frisse groene pruik kan verschijnen. De eerste echte tak werd volgens tradi tie door een "genodigde" afgezaagd. Gezien de locatie waar werd gewerkt werd - voor het Griftland College - zal het niet verbazen dat dhr. Wind de zaag hanteerde. "Weer eens wat anders dan de botte bijl", mompelde een van de aanwezigen zachtjes, maar hij werd niet serieus genomen. Het was alweer vijf jaar geleden dat de werkgroep hier had geknot, maar de mooi uitgelopen wilgenstoelen waren makkelijk te zagen. Voor het toekom- stige knotbomenbestand werden 45 stekken geselecteerd. Zoals gebruikelijk gaan de overige takken naar de dieren tuin in Amersfoort voor een recycle- behandeling door apen, olifanten, anti lopen enz. De werkgroep was met 7 personen ac tief. Wie met dit nuttige, maar ook ge zonde werk eens wil komen helpen, is altijd welkom. Vanuit de luie stoel moord en brand roepen als er op een bepaalde locatie knotbomen "geofferd" dreigen te worden aan de bekende "vaart der volkeren" is prachtig, maar de handen uit de mouwen is een andere ^tap. De werkgroep zorgt voor gereed schap, verzekering en koffie. Dit keer was dat trouwens Griftlandkoffie met wat lekkers! Informatie: Ben Hoekstra, tel. 6011979, of Ad van den Herik, tel. 6020920. T Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 25 oktober t/m 8 november 1996. GEBOREN: Sebastiaan Jaco, zoon van J. Boks en A. van den Hoek. - Menno Hendri Johannes, zoon van H.J. van der Zou- wen en A.J.M. Schothorst. - Lara Silvana, dochter van W.J. Boerenkamp en N.A.M. van der Veen. - Noah Joël, zoon van M. van den Akker en V. van Egmond. - Christiaan Cornelis, zoon van D.B.C. de Jongh en N. Woud. ONDERTROUWD: Dirk Johannes Miegies en Jankje Jan sen. - Glen Anthony Miller en Alice Helène Tondeur. GETROUWD: Ciro Ambrosio Maria en Arnolda Christina Ramselaar. - Murat Kiran en Paivi Brouwer. - Oscar Jörgen Hugen en Wendy Gerarda Cornelia Hilhorst. - Magdy Halim Thalouth en Arnoldina Katharina Johanna Maria van Huiten. OVERLEDEN: Theodora Geertruida van der Wijk, wed. van A.J.W. Sennef. - Adriaan Nico Kuijer, wed. van. Everarda Adriana Hartman. - Antje Boorsma. - Maaike Elisabeth van Hennik. - Arie Rijkhoek, echtgen. van A.M. Hoogerbrugge. - Grietje Ootjers, echtgen. van J. de Feijter. - Simon Gerrit Brummel, wed. van E.C. de Ruiter. - Joseph Hubertus Hofman, wed. van M.C.W. Beckers. - Hendrika Agatha van Bakel. - Albert Brand, echtgen. van H. Coljee. - Elbert van 't Net, echtgen. van D. Hornsveld. Soesterbergsestraal57 WinkelcentrumSoest-Zuid 035-6013109 VanWeedestraatl47 Soestdijk Op dinsdag 19 november wordt een informatiebijeenkomst gehouden over diabetes. Dit gebeurt in het kerkgebouw aan de Mozartweg in Amersfoort op initiatief van de Diabetesvereniging Ne derland (DVN). De aanvang is 20.00 uur. Oogarts drs. P.L.L.J. Hardus, chef po likliniek bij het AZU, vertelt onder meer over het belang van vroegtijdige ontdekking van diabetes. De ziekte kan immers veel complicaties veroorzaken, waaronder blindheid. Volgens het DVN lopen op dit moment ongeveer 200.000 mensen in Nederland rond, die diabetes hebben zonder dat ze dit weten. In de meeste gevallen komen deze patiënten er pas achter als zich ern stige complicaties beginnen af te teke nen. Hoe sneller de diagnose wordt ge steld, des te groter is de kans op een ef fectieve behandeling. Tijdens de bijeenkomst in Amersfoort kunnen belangstellenden gratis een oog inspectie en een bloedsuikertest laten afnemen. De toegang en de koffie zijn eveneens gratis. De DVN beveelt drin gend aan van te voren een plaats te re serveren, tel. 033-4756162 of 033- 4720203. Voor de tweewekelijkse paranormale avond heeft Spirit Lenie Tomson uitge nodigd. Zij zal op donderdag 14 novem ber helderziende waarnemingen verrich ten aan de hand van bloemen die door bezoekers zijn meegenomen. Volgens Spirit is het verstandig de bloemen eerst een paar dagen in huis te laten staan. De bijeenkomst in buurthuis De Engh aan de Albert Cuyplaan begint morgen om 20.00 uur. De zaal gaat om 19.15 uur open. Voor abonnementenhouders is de toegang gratis, andere belang stellenden moeten 7,50 gulden entree betalen. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voor beeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Robert v.d. Velde Frits Jansen Jorg Admiraal 1 Verkoop Verhuur Reparaties van gereedschappen en machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37 b - Tel.6019589 Zaterdag 16 november, Domkerk: "Les Corps Glorieux" van Olivier Messiaen, door Dom-organist Jan Jansen. Aan vang 15.30 uur. Toegang vrij. Boeken, elpees, cd's en creatieve artike len zijn zaterdag 16 november te koop tijdens de bazar in De Open Hof. De kerk aan de Veenbesstraat verkoopt tus sen 10.00 en 15.30 tal van spullen om het orgelfonds te spekken. De zogenoemde Crea-Club stalt zelf gemaakte spullen uit en de afdeling Bric Brac neemt lees- en luistervoer mee. Op de bazar zijn ongetwijfeld dingen te vinden, die cadeau kunnen worden ge daan tijdens het Sinterklaasfeest. Een pianist luistert de bazar in het restaurant op, waar koffie en cake verkrijgbaar is. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 76 22 Joods gezinsleven Wie is geïnteresseerd in het joodse ge zinsleven, kan zich op dinsdag 19 no vember laten informeren door mevrouw Middleton. Zij vertelt die middag over onder meer de Torah (de vijf boeken van Mozes) die de basis vormt voor het joodse gezin. Ook de spijswetten, de Sjabbat, de mezoezah (kokertje op de deurpost van joodse huizen), de Choepah (joods huwelijk), Brit milah (besnijdenis) èn Bar of Bad Mitswah (zoon of dochter van de opdracht) ko men ter sprake. De bijeenkomst wordt gehouden in dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. De aanvang is 14.00 uur. In gebouw Vogelzang aan de Parallelweg houdt de Soester Vogel vrienden van 14 tot en met 17 no vember de jaarlijkse vogeltentoon stelling. Door de 48 leden zijn 552 vogels, twee meer dan vorig jaar, ingezonden. Bij de kanaries, de postuurkanaries, de Euro pese cultuurvogeis en tropische vogels is een grote verscheidenheid te zien. In de categorie tropische vogels zijn bijvoor beeld gould amadines in diverse kleuren ingezonden. Verder zijn er onder meer zebravinken, diamantvinken en dubor- ski astrilden. Wethouder Ries van Logtenstein opent de tentoonstelling van de vogel vereniging morgenavond om acht uur. Belangstellenden kunnen er tot 22.00 uur een kijkje nemen. De tentoonstel ling is vrijdag geopend van 14.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. StichtingThuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht. Bureau Soest: Burg. Grothestraat 74, 3761 CN Soest, tel. 6019004, fax 6026588. Spreekuren: Thuiszorg: - Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 6019004. Maatschappelijk werk. - Soest: werkdagen van 9.00-10.00, Burg. Grothestraat 74, tel. 6019004. - Soesterberg: van 9.30-10.30 uur, (al leen op woensdag) geref. kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, tel. 0346-352606. - Soest-Zuid: woensdag 9.00-11.00 u., tel. 6013750, Gezondheidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4. Buiten kantooruren kan u, voor uitslui tend telefonische hulp, bellen met de THD te Hilversum, tel. 60245555. Zo nodig kan de THD één van de maat schappelijk werkers bereiken. Sociale Dienstverlening gemeente Soest, afd. Maatschappelijk Werk. - Spreekuur maatschappelijk werk: werkdagen 8.30-10.00 uur, ge meentehuis, Raadhuisplein 1, tel. 6094311, toestel 56. Sociale Verzekeringsbank, district Amersfoort (vh. Raad van Arbeid). Informatie over kinderbijslag, AOW- pensioen, weduwen- en wezenpen sioen, rentezegels. - Spreekuur Soest: vrijdag 10.00-11.00 uur, gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Christelijk maatschappelijk werk. Spreekuur Soest: iedere maandag 9.00-10.00 uur in de Ichthuskerk, Al bert Cuyplaan 2, tel. 6015708. Op an dere dagen 8.30-10.00 en 13.00-13.30 uur bereikbaar inHuizen, tel. 5250132. Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Vijf handelsvoorwaarden Voor de koffieboer zijn de vijf handels- voorwaarden die de Max Havelaar Stichting stelt belangrijk. Voor de boe ren is juist de combinatie van deze vijf voorwaarden belangrijk, dus niet één of twee daarvan. Want om te kunnen in vesteren, moet een organisatie van kleine boeren op het volgende kunnen rekenen: Uitschakeling van de tussenhandel rechtstreekse inkoop; De zekerheid van een redelijke prijs= een garantieprijs bij een lage wereld marktprijs; Een toeslag bij hogere wereldmarkt prijzen; Het vertrouwen dat de koper ook vol gend jaar terugkomt= langdurige sa menwerking; Toegang tot goedkoop krediet om woekerpraktijken te voorkomen= voor financiering. Zonder deze complete voorwaarden is het voor zwakke, startende organisaties niet mogelijk om op gang te komen. Een voordeel voor de consument is dat koffieboeren die via Max Havelaar leve ren veel zorg aan hun koffiestruiken be steden. Het melangeren en branden ge beurt door topbranders in Nederland. Omdat de Stichting Max Havelaar on afhankelijke controle uitoefent over de licentiehouders kan een brander dus niet zijn eigen product tot Max Have- laar-product verklaren. Het keurmerk wordt pas verleend als uit controle van de Stichting Max Havelaar blijkt dat aan de vijf handelsvoorwaar den is voldaan. Het keurmerk betekent dan ook 100% garantie voor de boer en de consument. In nagenoeg alle super markten is deze koffie te koop en, uiter aard, ook in de Wereldwinkel, Steen hoffstraat 9a, Soest. Dagelijks (behalve maandag) open van 09.30-17.00 uur. Bejaardenhulp en gezinsverzorging Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk, tel. 6019004. Voor Soester berg bovendien: Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening Zeist, tel. 030-6924764. Wijkverpleging en uitlenen van verpleegartikelen: Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht, tel. 06-8344*. Warme-maaltijdenvoorziening: A. Thuisbezorging: tel. 6016324 (Molenschot); B. Restaurant voorziening in de bejaardencentra: Braamhage, tel. 6013851 Gr. Engendaal, tel. 6015251 Mariënburg, tel. 6022044 Molenschot, tel. 6016324 Voor de restaurantvoorziening dient men 55 jaar of ouder te zijn. Minstens twee dagen van te voren opgeven bij desbetreffend bejaardencentrum. Personenalarmering: Voor informatie en aanmelding, tel. 6014114. b.g.g. Secretariaat SWOS, tel. 6023681 Kortdurende noodhulp: Stichting Hulpdienst Soesterberg, tel. 0346-351789 of 352097. Sociaal-culturele aktiviteiten: in de dienstencentra, en andere loca ties, bijv. bejaardengymnastiek, zwem men, yoga, biljarten, kegelen, bowling, tafeltennis, badminton, fietsen, volks dansen, stijldansen, tekenen en schilde ren, cursussen Engels en Frans, bridge, zangkoor, toneelclub enz. Algem. informatie te verkrijgen bij: SWOS,Dalplein 6,3762 BP Soest, tel. 6023681; Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 6010607; De Vijverhof, Klarinet 39, Soest, tel. 6023139; De Drie Eiken, Dorpsplein 18, Spes- terberg, tel. 0346-351402. Vereniging Groepswonen Ouderen in Soest (GOS) Postbus 129, 3760 AC Soest. Seniorenvoorlichting Voor 55+-ers met een beperkt inko men, die vragen hebben op het gebied van de sociale voorzieningen, subsi dies, kwijtscheldingsregelingen, enz. Alle werkdagen 9.00-12.00 uur, tel. 6027997. Klusjesdienst Klusjesdienst voor ouderen, tel. 6023681. Zaterdag 16 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19.00 eucharistie; samenzang Zondag 17 november ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 11.00 communie; mannenkoor Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10.30 eucharistie; parochiekoor H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 09.30 communie; cantores Joanneskerk, Willaertstraat 51 11.00 familieviering; kinderkoor HERVORMD/GEREFORMEERD (Federatie 'Samen op Weg') Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 ds. P. van Winden; H.A. De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 W. Oomkes Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10.00 ds. J.W. Huisman HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 ds. R. van Kooten CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J. Slagboom GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Rarallelweg 1 10.00 ds. G.E. Geerds 17.00 ds. E. Heres, Spakenburg-Zuid GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 09.30 en 15.00 leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 ds. M.H. Rougoor, Velp; mmv NPB-koor EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 10.00 H. ter Welle CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 Ido Buwalda NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Baarn DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnessenveg 63B 10.30 dra. J.C. v.d. Meijden NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.00 ds. M. Janssens; H.A. M.C. MOLENDAEL Molenweg 2 10.00 ds. P. v.d. Laarse Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 ds. K. v.d. Horst ORTHODOX Parochie van de H. Cornelius de Honderdman, Bloemweg 11 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 metten zondag 10.45 goddelijke liturgie Voor familie van chronisch psychiatri sche patiënten houdt het RIAGG op maandag 18 november een inloop avond. Het thema van de bijeenkomst is 'diagnose van schizofrenie en psycholo gisch onderzoek'. Psycholoog F. Poolen,, werkzaam bij Zon en Schild, geeft hierover informa tie in het RIAGG-gebouw aan de West singel 41 in Amersfoort. Tussen 18.45 en 19.30 uur kunnen familieleden en di rect betrokkenen bij een psychiater of sociaal psychiatrisch verpleegkundige terecht met vragen. In de twee uur daarna wordt informatie gegeven over de diagnose van de ziekte en het psy chiatrisch onderzoek wat daar meestal op volgt. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Kinderparadijs De Vrije Teugel is iedere dag geopend van 8.00 tot 18.00 uur en vrij toegankelijk voor iedereen die van de omgeving en de dieren wil genieten. Hieronder de vaste activiteiten. Maandag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Dinsdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 13.15-15.15 uur Natuureducatieles. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Woensdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 9.30-11.30 uur Peuterouderochtend. 14.00-16.00 uur instuif voor 4 tot en met 12 jaar met veel verschillende acti viteiten. Donderdag 9.30-11.30 uur Natuureducatieles. 9.30-11.30 uur Handenarbeid voor volwassenen. 15.45-17.45 uur Verjaardagspartijtjes. Vrijdag 14.00-18.00 uur Verjaardagspartijtjes. 19.00-21.00 uur Iedere eerste en derde vrijdag van de maand Kinderdisco; Iedere tweede en vierde vrijdag van de maand disco met veel activiteiten voor jarige kinderen en hun vriendjes. Zaterdag 13.30-16.00 uur Verjaardagspartijtjes. Sint Nicolaas Op donderdag 21 november wordt op De Vrije Teugel een Sint Nicolaas- en kerstverkoop gehouden. Het betreft spullen die vakkundig gemaakt zijn door de volwassenengroep die iedere donderdagochtend op het kinder paradijs werkt. Het zijn originele dingen en de prijzen zijn billijk. De verkoop is van 19.00 tot 21.30 uur. De toegang is gratis. Zaterdag 16 november en zondag 17 november Huisartsen Zaterdag 08.00- zondag 24.00 uur: (Groep A) D.L. van Kranenburg, Klarinet 37, tel. 6026675. (Groep B) E.J. Oudshoorn, Dalweg 1, tel. 6012815. Groepsindeling huisartsen: Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kranenburg, Krijger, Mout, Rupert, Spel berg, Walter. Groep B: Von Bartheld, Chavannes/ Verberne, Huitema, Oudshoorn, Nicolas, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! Apotheek Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Bierhaalder (Baarn), Nieuwstraat 40 tel. 5412137. Extra dienst zaterdag 09.30-13.00 uur: Wolverlei Apotheek, Weegbreestraat 56, tel. 6019646. Tandarts Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: F.A. Soors d'Ancona, Larixlaan 16, tel. 6013842. Dierenarts Vrijdag 20.00 - zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: H. Blanken (Eemnes), Laarderweg 41C, tel. 5312706. Kleine huisdieren: H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, tel. 5415632. M.C. Molendael Bezoekadres Soest: Dalplein 61, tel. 6092911, maandag-vrijdag 08.00-17.00 uur. Bezoekadres Baarn: Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. Bezoektijden: Alle afdelingen Dagelijks 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; op zondag tevens 11.00-11.30 uur. Uitzonderingen: Kinderafdeling Doorlopend bezoek voor familie; ove rig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Special Care Dagelijks 11.00-11.30, 15.00-15.30 en 19.30-20.00 uur. Spoedeisende hulp Zeven dagen per week, 24 uur per dag, in m.c. Molendael Baarn, Molenweg 2, Baarn, tel. 5482511. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Rode Kruis/Bloedbank Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31,1213 BE Hilversum, tel. 035-6245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Valeriaanstraat 129, 3765 EL Soest, tel. 6017998. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soester berg: Valeriaanstraat 139, 3765 EL Soest, tel. 6017973. Amivedi, telefoon 60170 01 VERMIST: 3-11. Geheel witte poes, vl.bandje. Inl. mevr. Versluis, Banckertln. 9, 3742 MG Baarn tel. 035-5413264. 5-11. Cyp. gec. kater, witte bef, rood halsb. m. bel, IV2 jr. Inl. fam. Egtberts, Banckertln. 3, 3742 MG Baarn, tel. 035-5421458. 5-11. Sealpoint-Siam. gec. kater, IV2 jr. grote ronde ogen vrij klein. "Micky". Inl. fam. Dik, R. v. Rozenburgln. 4, 3744 MC Baarn, tel. 035-5418211 of 5422614. 6-11. Zwarte poes, halsb. m. zilver adr.pl. met oud adr. Nwerhk. pi. 7 A. Inl. fam. Tjampoer, Weegbreestr. 481, Soest tel. 6016448, postc. 3765 XN. 6-11. Zw. w. gec. kater, 11 jr. onder wit, vrij fors. Br. vl.bnd. Inl. fam. Corduwener, W. Speelmanhof 29, 3762 JN Soest, tel. 6017543. 8-11. Zwart poesje, iets br. srt. ca. 4 mnd. Inl. hr. De Klerk, Schaepmanlaan 42, 3741 VC Baarn, tel. 035-5423091. 8-11. Grijze, tamme Valkparkiet. Inl. fam. Smits, Chr. Huygensln. 72, 3769 XX Soesterberg, tel. 0346-351476. 9-11. Pas gec. zw. m. witte kater, weg- gel. bij dierenarts Teunissen, Baarn, tel. 035 - 5412535 of eig.es: mevr. v.d. Lin den, O. ILoosdrechtsedijk 29, 1231 LN Loosdrecht tel. 035-5821492. GEVONDEN: 4-11. Lapjespoes, gev. omg. Weeg breestr., Soest, Inl. Dierenteh. Soest, tel. 6013583. 5-11. Zw. witte ongec. kater gev. Schoutenkampwg., Soest Inl. Dieren teh., Soest, tel. z.b. 6-11. Gev. zwangere poes cyp. m. witte pootjes en snuit, rode staartpunt. Liep al 2 wk. rond. Inl. fam. Klapwijk, Rest. Boschoord, Zwartewg. 25, L.Vuursche, tel. 035-6851708. "MET NEGEN VAN DE TIEN ZWANGERSCHAPPEN IS NIETS AAN DE HAND" Tijdige informatie is voor iedereen belangrijk. Over leefstijl bijvoorbeeld, erfelijkheid en aandoe ningen. of over prenataal onderzoek. Vraag er eens naar bij uw arts of verloskundige. Of bel de ERFO-lün: 02155-28555. NIEUW LEVEN VRAAGT OM INFORMATIE. Bel de ERFO-lijn 035-6028555

Soester Courant | 1996 | | pagina 23