Oest! Tevredenheid over open dag Orlando iEMKA' Open dag in nieuwe dagziekenhuis jtVan Breukelen Vast-goed fcfcifc Soest/ 1 ACTUEEL WH 'Ouderwetse service die past in deze moderne tijd' Nieuwenoord neemt laatste vrije ruimte in gebruik Soest krijgt brandweerkazerne a la Kristinsson PAGINA 4 WOENSDAG 13 NOVEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 Soester Duinen tokraakje Van Den Brink Informatie over financiële zaken voor vrouwen Voorverkoop kaarten Peter's Baan Gebruikers begroeten veel nieuwe bezoekers Demonstraties, rondleidingen, clowns en muziek op 16 november PETERS Makelaardij l W De makelaar die perfect voor u werkt! Foto-expositie van oude Zonnegloren in dagziekenhuis GESCHENKPAKKETTEN Theekoepel mag bij villa Eikenhorst kwaliteits kleurenfoto's Meningen van lezers Soestdijk (2) Beveiligt alles! I Tel. 602 41 42 Duizenden guldens uit huis gestolen 0 3765 EE Soest 01 4617/601 06 47 at de voorzitter van de program- ctie van Radio Soest - nieuwe m Visser heet. n, beste Jan, zo'n aanmatigend, neerbuigend en welhaast boos- toon in een pamflet, dat naar ik m positief bedoeld was, maar al- ;t tegenovergestelde effekt zal toen mijn kwaadheid geluwd erkte ik dat het nog harder was aaien. De vredige sfeer van voor- wam terug. De Talk of the Town i pleister op de wonde. Een vol- en met smaak tot me genomen. Hans de Bruin RESTAURANTS PARTY- EN ERGADERCENTRUM Elke zaterdag in de maand november ONBEPERKT Gourmetten, steengrillen voor f 24,50 Inclusief soepje. Reserveren is gewenst, en reserveer, 035-6012739 terbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 035-6012739 Smitsweg is in het weekeinde een pengebroken. De buit bestond uit dio-cassetterecorder. De eigenaar, )-jarige Soester, deed aangifte bij itie. oest /voorlichting 3762 AV Soest 159 60 93 460 inherent hieraan ügemene Plaatselijke Verordening et gemeentelijk informatiecentrum •pshuis Soesterberg) gedurende de le raad van de gemeente Soest van ;ropvang Soest en inherent hieraan Ie Algemene mber 1996. rganiseerde vormen van kinderop- aeningen. n deze verordening - 21 november ïnen te voldoen aan de in of krach- ïffingen die zijn verleend onder de en het uitvoeringsbesluit gastou- iwerkingtreding van deze verorde- n, tel. (035) 6093615 ING erzoek afwijzen wegens innen de gestelde termijn van het verzoek. De Troubadour ïn dat dergelijke activiteiten gesubsidieerd worden, tenzij en aangetoond dat dit nodig :elnemers uit lagere groepen. ling verlenen tot het ophangen loeken in of nabij de winkel- irtje Zuid, Van Weedestraat, en Overhees. 1 januari 1997 alle uitkeringen ndelijks achteraf te betalen en ening in het financiële tekort oor bij de betreffende huis- Dntstaat, medio januari 1997 van 1996) een overbruggings- te verstrekken. g geven aan het voorgestelde geen inhoudt: g betreffende een annexatie ofd van de afdeling groen en leling van de annexatie door de vegen, grondzaken en verkeer; itief advies afd. WGV verzen- bijgevoegde aan de directeur tadsbeheer gemandateerde 'ing; °°P van de gestelde termijn )p en zonodig uitvoering van annexatie. I JS k -V RESTAURANT Bii ons bent U uit en toch thuis. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 035 - 601 27 06 V/at een geluk, Stef is weer terug. Uitgerust en bruin, 5 zal hij er weer voor u zijn! Dat beleggen niet alleen is voorbestemd aan mannen, wordt op donderdag 21 november uitgelegd door J. Bredewold. Deze onafhankelijke deskundige is uit genodigd door de Vrouwenraad Soest/ Soesterberg. Beleggen, studiefinancieringen, voorde lig sparen en andere financiële zaken snijdt hij aan in de zaal van de Emmakerk aan de Regentesselaan, waar de bijeenkomst om 20.00 uur begint. Na de spreekbeurt van Bredewold is er uitgebreid gelegenheid tot het stellen van vragen en discussie. Iedere belang stellende vrouw is welkom. Op zaterdag 30 november houdt de ijsvereniging Peter's Baan een voor verkoop van lidmaatschapskaarten. Hiermee kan tijdens de openingsuren onbeperkt op de ijsbaan worden ge schaatst. De voorverkoop vindt, plaats bij de kassa van de Peter's Baan aan de Eemweg. De prijzen bedragen vier gulden (tot en met 14 jaar) en acht gulden (15 jaar en ouder). Vanaf 1 december worden deze tarieven tra ditioneel verdubbeld. Zoals gewoonlijk wordt leden van de ijsvereniging een kaart op hun huis adres aangeboden. Zij kunnen een kaart aanschaffen tegen het goed kope tarief. De Peter's Baan houdt op donderdag 21 november de jaarlijkse leden vergadering. Deze bijeenkomst be gint om 20.00 uur in het club gebouw. Op de agenda staat onder meer de bestuursverkiezing. H. Kamphorst en Roest zijn aftredend, maar stellen zich beiden herkiesbaar. EN '980 1330 f m BS Feeststemming bij het Orlando-gebouw, waar veel bezoekers naar de open dag kwamen. Foto: Herman van Dam. Naald en Draad is één van de gebruikers van het voormalige schoolgebouw. Foto: Herman van Dam. De gebruikers van het Orlando-ge bouw zijn dik tevreden over het ef fect van de open dag. De meeste in stellingen konden nieuwe leden of cursisten begroeten en verkeren in de wetenschap dat een groot aantal bezoekers met mondelinge infor matie en documentatiemateriaal naar huis is gegaan. Om wellicht te rug te komen. Dat het voormalige schoolgebouw aan de Di Lassostraat ruim een jaar na de ingebruikname eindelijk eens een keer officieel werd geopend, was niet het be langrijkste. Ook al had wethouder Neks Blommers haar toespraak goed voorbe reid en mochten vertegenwoordigers van de zeven gebruikers met haar en wethouder Ries van Logtenstein het naambord onthullen. Veel meer waarde had de oogst van de instellingen en ver enigingen die sinds 1996 zijn gehuisvest in het Orlando-gebouw en die over be langstelling niet hadden te klagen. Verkeerde beeld "We hebben bij veel mensen het ver keerde beeld kunnen weghalen, dat Trema'87 alleen aan buitenlanders cur sussen geeft," aldus Nelleke Streefkerk van het volwassen educatiecentrum. De medewerkers van Trema'87 maakten tenminste tien concrete afspraken met belangstellenden en zagen een groot aantal andere bezoekers met informatie de deur uitgaan. "Met vier docenten zijn we met de vlag van Trema'87 en strooi- folders achter de muziek aangegaan naar het winkelcentrum. Dit was een goede act, want veel mensen zijn daar door naar het Orlando-gebouw geko men." Ook de Volksuniversiteit Soest/Soester- berg begroette een fiks aantal nieuwe gezichten. "We hebben een paar nieuwe inschrijvingen binnen, maar dat was niet eens het voornaamste doel," aldus me vrouw M. Waagmeester die sprak van een gezellige drukte. "Er zijn hier veel mensen die of voor 't een of voor 't an der komen, nu kwamen die mensen overal kijken." Lidmaatschap Niet minder enthousiast was Rita Roest van Naald en Draad. De handwerk- vereniging heeft er sinds zaterdag vijf nieuwe leden bij en het wordt niet uit gesloten dat nog meer bezoekers van de open dag hun getoonde interesse omzet ten in een lidmaatschap. "Sommige mensen denken dat we een naaikransje zijn, maar nu konden we laten zien dat we een eigentijdse vereniging zijn, die de nieuwste handwerktechnieken toe past. Bovendien is gebleken dat we in een behoefte voorzien. De mensen wa ren heel positief. We kijken met een goed gevoel terug op de open dag," zei Rita Roest. Dit laatste werd eveneens gesteld door voorzitter Joop Kok van Shot. De tafeltennisvereniging had demonstraties en wedstrijdjes georganiseerd, terwijl in de gymzaal ook tafels stonden, waarop belangstellenden zelf met batje en bal aan de slag konden gaan. Zo klopte raadslid Harry Witte het bestuurslid Cees Verkerk van de Vereniging Sport raad Soest met 21-19, al was de strijd volgens de laatste onbeslist geëindigd. Hoe dan ook, Shot ontving een groot aantal mensen en was de uiteindelijke winnaar. Nieuwe leden werden nog niet verwelkomd, maar dat had Kok even min verwacht. "Er zijn veel niet-leden komen kijken. Wat dat oplevert, weetje nooit, dat is lange termijn-werk. Maar je bouwt in elk geval 'good-will' op. En op zo'n open dag is de drempel toch lager dan normaal. Er zijn meer mensen ge weest dan we hadden verwacht. Velen hebben onze nieuwe folder meegeno men," zei Kok. De folder wordt deze week huis-aan-huis verspreid in de wijk Overhees en misschien later ook in Klaarwater en het Smitsveen. Feestje Voor kinderdagverblijf Mickey's, dat op enkele dagdelen na zo goed als vol zit, was de open dag meer aanleiding om een feestje te bouwen. Dat gebeurde met onder meer een poppenkast voorstelling, een ballonnenwedstrijd en de clown Benno. "We hadden veel men sen over de vloer, onder wie nieuwe bezoekers uit vooral de wijk. We zijn dan ook tevreden over de open dag, De bevolking van Soest kan op za terdag 16 november uitgebreid rondneuzen in het nieuwe dag ziekenhuis van Medisch Centrum Molendael aan het Dalplein. Tus sen 13.00 en 16.00 uur vinden de monstraties plaats en geven specia listen en andere medewerkers uitleg over de werkzaamheden. Alle afdelingen zijn tijdens de open dag geopend. Belangstellenden kunnen het gebouw van binnen bezichtigen en op het laboratorium, de afdeling radiologie, het dagcentrum en de poli worden de monstraties met apparatuur gegeven. De mensen kunnen bijvoorbeeld hun longinhoud laten meten en een kijkje nemen in de operatiekamer. Alle bezoekers kunnen meedoen aan een prijsvraag, waarbij ze kans maken op een fiets ter waarde van 1.000 gul den. Bij binnenkomst krijgen de bezoe kers een vragenlijst uitgereikt. De meeste antwoorden kunnen ze te weten komen op de verschillende afdelingen in het dagziekenhuis. De hoofdprijs is be schikbaar gesteld door de Stichting Vrienden van Molendael, die op 16 no vember laat zien welke projecten zijn gerealiseerd met steun van het bedrijfs leven. Voor 25 gulden per jaar kan men zich aansluiten bij de Vrienden van Molendael. Nieuwe leden krijgen zater dag een attentie. Voor de kinderen is zaterdag een knuffeldokter aanwezig, bij wie de kin deren hun knuffeldier kunnen brengen voor onderzoek en behandeling met een verbandje of gips. Met ballonnen maken verschillende clowns de meest uiteenlo pende figuren. Voor alle kinderen die zaterdag het dagziekenhuis bezoeken, ligt een cadeautje klaar. Drie Soester huisartsen, een oogarts en twee patiënten vormen de band 'De Witte Jazz' die de open dag muzikaal omlijst. Het zijn de huisartsen R. von Bartheld, J.P. Krijger, B. Spelberg, de oogarts N. Nijman en de patiënten G. Kohier en F. Armbrust die blues, jazz en dixieland muziek ten gehore brengen. Opening De open dag wordt 's morgens vooraf gegaan door de officiële opening van de 'De Witte Jazz' treedt tijdens de open dag op 16 november op in het nieuwe dagziekenhuis. vorige maand in gebruik genomen po likliniek. Om 10.00 uur verricht me vrouw drs. T. Poortenaar-Sikkema, ge deputeerde van de provincie Utrecht, de handeling. Het pleidooi voor een makelaar: "Dienstverlening is people's business, zeg gen ze in Amerika. Goed kunnen luisteren naar de klant. Je inleven in zijn situatie. En je hard maken voor een passende oplossing. Dat is waar het om draait. In mijn beroep als advocaat. En voor een makelaar is het net zo. Toen wij het plan opvatten om ons huis te verkopen, zijn wij met die gedachte met Peters Makelaardij gaan praten. En we werden niet teleurgesteld! Inzet is bij Peters een ingebakken filosofie. Ze staan altijd voor je klaar. Niets is te veel. En tij dens elk gesprek in het verkoopproces merk je dat ze alle facetten van hun vak tot in detail beheersen. Tenslotte: de hartverwarmend ouderwetse dienstverlening. Die past in onze tijd, waarin mensen meer en meer individueel wensen te worden aangesproken. Alle reden om een volgende keer weer voor Peters Makelaardij te kiezen." Mr. H.J. Hoegen Dijkhof uit Soest. voor wonen in de groene zone Birkstraat 87, 3768 HD Soest, 1T Tel.: 035 - 60 16 251 IMÉ In het dagziekenhuis aan het Dal plein is vanaf de officiële opening op 16 november in de gangen een permanente foto-expositie te be zichtigen van het oude Zonneglo maar ook over het gebouw en het be heer ervan door de gemeente," rea geerde Jaap Alting desgevraagd. Life centrum De Wieksloot had geen speciaal programma samengesteld voor de open dag, omdat het vorig jaar al open huis had gehouden. Niettemin had Paul de Wolf zo'n vijftig tot zestig be zoekers geteld, van wie zeker de helft met folders onder de arm of in de !zak vertrok. "We waren hier met z'n drieën en hebben allemaal tussen twaalf en twee uur doorlopend met bezoekers ge praat om informatie te geven. We moe ten afwachten of we hierdoor echt nieuwe mensen binnenkrijgen." Nieuwe klanten kregen de logopedisten niet, maar die kunnen alleen door de huisarts worden doorverwezen. Belang stelling was er wel voor de praktijk van de dames Karsten en Van den Brink. Deze 25 grote kleurenfoto's zijn in op dracht van het Medisch Centrum Molendael vervaardigd door de Soester fotograaf Willem van Oosten. Zonder flits of technische poespas heeft hij zo wel binnen als buiten Zonnegloren ge tracht de bestaande sfeer en het licht vast te leggen in een aantal zeer speci fieke en voor nageslacht waardevolle opnames. De foto's worden "onder titeld" met korte gedichten van Jan Vis ser. "Wanneer je elke dag werkt volgens de eisen en wensen van je klanten, is het heerlijk een keer de vrijheid te krijgen zelf te bepalen hoe en wat je vastlegt op een zeer gevoelige film." Aldus Van Oosten, die al eerder de aan dacht trok met zijn fotoserie over het voormalige Soester Natuurbad en drie jaar geleden een succesvolle expositie verzorgde in het gemeentehuis van uit vergrote, oude prentbriefkaarten van Soest uit de unieke verzameling van Jan van Steendelaar. V> Ui Het is voor 99 procent zeker dat en kele dagactiviteiten van Nieuwen oord (De Amerpoort) in het Orlando-gebouw worden onderge bracht. Dit is meegedeeld door wet houder Neks Blommers en beves tigd door Nieuwenoord-directeur Leo van Beek. Daarmee zou ook de laatste resterende ruimte in het gebouw zijn verhuurd. Tot nu toe zijn zeven instellingen en vereni gingen in Orlando gevestigd. Ze huren de ruimte van de gemeente die het ge bouw vorig jaar van de Domeinen kocht, nadat de Kardinaal Alfrink Mavo was gesloten. Zodra het Baarnse centrum voor licha melijk en verstandelijk gehandicapten de knoop heeft doorgehakt, zal de kaarsenmakerij naar de Di Lassostraat verhuizen. Deze activiteit vindt sinds enkele jaren plaats bij het inmiddels af gebroken St. Jozef-gebouw aan de Steenhoffstraari Omdat er naast deze dagbesteding nog ruimte overblijft in de aula en het leslokaal dat Nieuwenoord van de gemeente wil gaan huren, kan er een tweede project bijkomen. Van Beek kon nog niet zeggen om welke dag besteding het gaat. Voor de kaarsenmakerij was Nieuwen oord al langer op zoek naar een alterna tieve locatie. Er werken vijftien mensen die kaarsen maken in opdracht van vaste klanten uit het bedrijfsleven. De aanloop van particulieren in de winkel aan de Dalweg is nauwelijks noemens waardig, maar Van Beek hoopt dat veel bezoekers van het Orlando-gebouw even naar binnen wippen als de kaarsenmakerij en de winkel er zijn. UITNODIGING - KUX - ^0m a' k'iken naar VIËdJ onze Kerstetalage ♦•mv met V0|e Scheepvaart SLA UW tromSLAG BIJ DE TROMSLAGER Steenhoffstraat 58 Soest 035-602 28 71 Van het bestemmingsplan mag het ei genlijk niet, maar het College van B. en W. wil de eigenaars van de pas ver bouwde villa Eikenhorst (Beckeringh- straat) toch toestemming gegeven voor de bouw van een theekoepel in de tuin. Zowel de monumentencommissie als de welstandscommissie hebben het ge meentebestuur daarover positief geadvi seerd. Beide adviesorganen zijn zelfs enthousiast. Het bestemmingsplan staat - na de ver bouwing van de villa zelf en de bouw van het koetshuis - officieel geen ver dere uitbreiding met bijgebouwen toe, maar in dit geval is de stedebouwkun- dige van de gemeente akkoord. "Het ontwerp past qua architectuur bij de woning en de Engelse landschapstuin. De theekoepel ligt in de zichtlijn van de woning, zoals dat vroeger hoorde. Bo vendien was het gebruikelijk dat ten tijde van de bouw van een villa als Eikenhorst een theekoepel werd ge bouwd." Het college van B. en W. gaat het bouw plan nu voorleggen aan de raads commissie R.O., die uiteindelijk het laatste woord krijgt. Als er verder geen bedenkingen worden ingebracht zal het College de bouwvergunning verlenen, maar dan wel met de restrictie dat er verder geen uitbreiding van bijgebou wen zal worden toegestaan. COMBI VAN ESSEN FANTASTISCH IN FOTO IN VIDSO ie 15 Soesi.Tel 601 28 74 Naar aanleiding van o.a. de inspraak avond d.d. 29 oktober 1996 inzake de verkeerssituatie in de wijk Soestdijk. komen wij, na zeven jaren, tot de con clusie dat de tot nu toe genomen maat regelen de problemen in de wijk alleen maar groter hebben gemaakt. Het door de klankbordgroep Soestdijk voorgelegde pakket van de te nemen maatregelen heeft terecht op bovenge noemde inspraakavond de nodige reac ties opgeroepen. Niet onbegrijpelijk als men weet dat na de drie geplande bij eenkomsten van de klankbordgroep nog geen enkel resultaat was bereikt en een vierde bijeenkomst werd ingelast om tot een voorstel te komen. Door een van de leden van die werkgroep werd op die avond een plan op tafel gelegd, hetgeen - bij gebrek aan iets anders - door na genoeg de gehele groep direct werd overgenomen. Weloverwogenheid is hiermede niet aan de orde geweest. De bewoners van de Schrikslaan e.o. heb ben dit voorstel1 de titel "rampenplan" gegeven. Dit plan ademt de geest uit zoals alle groepen de afgelopen zeven jaren de belangen van hun eigen straatje/wijkje hebben behartigd. Het algemeen belang van de wijk, dan wel geheel Soest krijgt geen aandacht, zoals o.a. door de directrice van Groot Eng- endaal terecht werd opgemerkt. Vanuit de wijk Schrikslaan e.o. is ech ter al die jaren betoogd dat zeker het afsluiten van wegen, het tot stand bren gen van een integraal verkeersplan voor Soest ernstig belemmert. Juist de bewo ners van de Schrikslaan e.o. zitten nu in de luwte van de verkeersintensiteit. Hun streven is dus echt niet het preken voor eigen parochie, maar het bevorderen van de leefbaarheid voor geheel Soest. Uitgangspunt voor onze suggestie is het raadsbesluit voor de hoofdwegen- structuur Soest d.d. 21 maart 1996. Ook hierin wordt vastgesteld dat de ver keersafwikkeling in de wijk Soestdijk dusdanig moet zijn dat afsluiting van wegen tot het verleden gaat behoren. Het nu ontsluiten van de afgesloten wegen zal het tot stand komen van een goed verkeersplan voor Soestdijk en geheel Soest alleen maar kunnen bevor deren. Alle verdere beperkende maatre gelen op dit moment genomen werken vertragend en blijken later wellicht over bodig om tot een evenwichtige besluit vorming van het verkeersplan Soest te komen. De verantwoordelijkheid voor die be sluitvorming ligt bij het Gemeentebe stuur. Na zeven jaren wordt het tijd dat de verantwoordelijkheid hiertoe ook wordt gedragen. In ieder geval niet meer door de bewoners, zo is nu wel geble ken. Namens de bewonersgroep Schriks laan e.o. Mevrouw N. van Doorn-Cazemier A plaats Soest adres MOLENSTRAAT woning helft van dubbel woonhuis met berging, tuinhuisje en grole tuin (438 m2 grond], bj, ca. 1920 indeling hal, toilet, m.k., L-vormiae woonk. met houtkachel, open keuken met inb.app., bijkeuken met aansl. voor wasmach. en ruime kelder verdieping overloop, 2 cuime sl.k. (voorheen 3 sl.k.), badk. met ligb., aparte douche en 2e toilet zolder algemeen deze woning verkeert in perfecte staat van onderh. en is geheel voorzien van hardhouten kozijnen en dubb. glas HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET BERGING Gevraagde koopsom 1349.000,- k.k. plaats adres woning indeling Soest-Zuid GALLENKAMP PELSWEG nabij winkelcentrum gelegen helft van dubbele villa met carport (geschikt voor 2 auto's), schuur en vrije tuin op 385 m2 vrije grond, hal, toilet, kelder, ruime woonkamer, grote eetkeuken met inbouwapp. en openslaande deuren naar tuin verdieping overloop, 2 ruime slaapkamers, 2 badkamers met douche, ligbad, dubbele wastafel en 2e toilet zolder met vaste trap en 3e grote slaapkamer algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is geheel voorzien van dubbele beglazing, c.v., spouwmuurïsolatie en dakisolatie. HELFT VAN DUBBELE VILLA MET CARPORT Gevraagde koopsom f495.000,- k.k. plaats Soest adres VERMEERLAAN woning op de 2e etage gelegen schitterend 3- kamerappartement (voorheen 4 kamers), met berging op de begane grond, indeling hal, toilet, moderne keuken met inbouwapp. o.a. keramische kookplaat, oven en afzuigkap. Ruime woonkamer, 2 slaapkamers, moderne badkamer mef ligbad en 2 balkons. algemeen dit appartement verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is voorzien van een eigen C.V. installatie (combi-ketel). Servicekosten bedragen ca. f 145,- p/m. 3-KAMERAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f 1 85.000,- k.k. Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest j' Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 j Onroerend-goed j Assurantiën De "Begeleidingscommissie Nieu we Brandweerkazerne" heeft vorige week besloten om het schets ontwerp van het architectenbureau Kristinsson als beste te bestempe len voor de vervanging van de hui dige brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. Een voorkeur die door het overgrote deel van de vrij willigers van de brandweer wordt onderschreven. In de begeleidingscommissie zitten ver tegenwoordigers van de gemeenteraad en van de vrijwillige brandweer. Ook geïnteresseerde burgers hebben gelegen heid gekregen hun ideeën kenbaar te maken. Totaal kwamen er 27 reacties van hen binnen. Twee geselecteerde architectenbureaus, Kristinsson uit Deventer en Leo de Jonge uit Rotterdam, hadden vorige week hun ideeën gepresenteerd. De keuze die de begeleidingscommissie Snelle service en kwaliteit voor een scherpe prijs. Nieuwstraat aj, Soest. heeft gemaakt was een heel moeilijke. Beide ontwerpen zijn van een hoog ni veau en passen in de omgeving van de Lange Brinkweg. Criteria Aan de hand van de door de begelei dingscommissie opgestelde criteria zijn beide ontwerpen met elkaar vergeleken. Die criteria waren onder meer de terreinindeling en ontsluiting van het terrein, de indeling van het gebouw, de relaties tussen de verschillende ruimten (bijvoorbeeld kantoor, stalling, werk plaats, instructie en wasgelegenheid), de functionaliteit, de routing in het ge bouw, het duurzaam bouwen en het on derhoud. De kosten van het gebouw blijven binnen het door de gemeente raad gestelde krediet van 7 miljoen gul den. Het vervolg is dat op 11 december het definitieve ontwerp gereed moet zijn. De aanbesteding is gepland in maart volgend jaar, waarna in april de bouw kan beginnen. Omstreeks maart 1998 moet de nieuwe brandweerkazerne in gebruik worden genomen. Bij een inbraak in een woning aan de Laanstraat zijn duizenden guldens en waardepapieren buitgemaakt. Dit ge beurde in de nacht van maandag op dinsdag. In dezelfde nacht werd ingebroken bij een horeca-gelegenheid aan de Prins Hendriklaan. Er is vermoedelijk niets weg. Buiten werd vlees gevonden, wat de inbrekers kennelijk hadden willen meenemen, maar om onduidelijke reden toch achterlieten.

Soester Courant | 1996 | | pagina 5