650.- Van Hal Telecom: een echte winkel voor mobiele telefonie in Soest Familie De Zoete uit Soest gaat 'shoppen' met North Sea Ferries Viergangen-kerstmenu van Rodenrijs: een uitkomst voor alle 'thuiskoks' slijk is" Showroommodellen nü hoge korting en... direct in huis Mooi bijMiddelman Showroommodellen slaapkamers nü hoge korting en... direct in huis! Seizoenmarkt gaat voortaan om-en-om in Soest(erberg) TGEBITTEN N van hal g©0©©®gld Eindelijk is het dan zover! Nieuwe verkoopstand kinderzegels in SNS-bank Internationale kooklessen vanaf 21 november bij IVC )n „Privé" i OpMaat rpotheek SPECIALE OPENINGSAANBIEDING* Mooi bij/ y Middel man is ook plezier PAGINAi: WOENSDAG 13 NOVEMBER 1996SOESTER COURANT 1 HANDEL WANDEL pas.nXó Inbouwstation gecertificeerd door PTT Werkgroep mag overschot houden IVENDAAL tandprotheticus NIEUWEWEG 29A Prijsuitreiking bij Star Travel Reisburo r haar en hem. Feestelijk aanbod van Baarns cateringbedrijf SONY POP-UP Als beste getest door de consumentenbond. b. iv Fietser (53) door auto geschept 0 f Op donderdag 21 november begint het Internationale Vrouwen Cen trum (IVC) niet internationale kooklessen. Elke donderdagmor gen kunnen vrouwen hiervoor van half tien tot half twaalf terecht in het centrum aan de Smitsweg 311. De lessen worden gecoördineerd door Zoulikha Seddiki. Volgens haar wordt elke week een gerecht uit een ander land bereid. In de eerste les staat de Turkse keuken centraal, daarna wordt wekelijks in overleg met de deelnemers bepaald welk gerecht wordt bereid. Ze kunnen zelf recepten aandragen. De gene die het recept kent, mag in de be treffende les in de keuken de scepter zwaaien. Het is de bedoeling dat de deelnemers gezamenlijk de boodschappen doen. De kosten worden gedeeld. Uiteraard schui ven de cursisten aan het einde van ie dere les aan tafel om hun kookkunsten de proeven. Belangstellenden kunnen zich telefo nisch aanmelden bij het Internationaal Vrouwencentrum aan de Smitsweg, tel. 6023549. Wegens aankomende verbouwing o.a. LEOLUX enTopform (grote keuze in zitgroepen, banken en fauteuils) V WONEN Birkstraat 99 te Soest. Telefoon 035-601 10 04. Vrijdag koopavond. Wegens aankomende verbouwing o.a. Hülsta, Treco en Sleepworld lLr>WONEN Birkstraat 99 te Soest. Telefoon 035.-601 10 04. Vrijdag koopavond. Stichting LEZEN, Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam BIJ- ij het oble- 035- JUMS preek ndste jwen- 1. Tel. 3 90- Cursus VAARBEWIJS II VOl Usselmeer, Waddenzee Aanvang: donderdag 21 ni vember. 6 Lessen van 3 u? voor 195,-. Volksuniversiit Soest/Soesterberg, Di La, sostraal 65. Tel: 6022195 SLIJPEN tuingereedschs handmaaiersf 35,-.Van Alter Gereedschap, Nieuweweq f Soest. Tel. 035-601074 's Woensdags gesloten. De werkgroep die de Seizoenmarkt heeft georganiseerd is dik tevreden over het resultaat van dit jaar. Het evenement - voor het eerst in Soesterberg - trok veel bezoekers. Ze vindt dat er voldoende draag vlak is om de markt voortaan om en-om in Soest of Soesterberg te houden. De werkgroep werd dit jaar gevormd door een aantal gemeenteraadsleden (de WD-ers Bert Krijger en Peter van der Weij en Harry Witte van Gemeente belangen Groen Soest), met gemeente lijke ondersteuning van de ambtenaren Betty Krook en Henk van Rijkom. De keuze voor Soesterberg is de werkgroep uitstekend bevallen. "Met veel enthou siasme is door veel mensen meegehol pen aan het welslagen van deze dag. Er waren veel aanmeldingen van verenigin gen en instellingen, zowel uit Soest als Soesterberg, en er werden op en rondom het marktplein (Dorpsplein) doorlopend activiteiten georganiseerd, Wij hebben ons mogen verheugen op veel bezoekers, die veelal positief regaeerden." De werkgroep vindt unaniem dat er vol doende draagkracht (bedoeld zal zijn: draagvlak) is om de markt ieder jaar te organiseren, en wel om-en-om in Soest of Soesterberg. Voor 1997 is Soest dus weer aan de beurt en de werkgroep heeft al een paar ideetjes. Het wordt trouwens een Seizoenmarkt-Plus, omdat nu ook van de gemeente zélf een pre sentatie wordt verwacht. De werkgroep denkt daarbij aan projecten als "Digitaal Gemeentehuis" en presentaties van an dere diensten, zoals de buitendienst, de politie, de brandweer en de Remu. Overschotje Dat zal meer gaan kosten, reden waarom de werkgroep het College be leefd heeft gevraagd of ze het overscho tje van dit jaar (zo'n kleine 1500 gulden op een totale uitgave van ca. 4250 gul den) tegoed mag houden als extraatje voor volgend jaar. Het College vindt dat best. De werkgroep krijgt in elk geval ook al een structurele bijdrage van 5000 gulden uit de Kermispot. Uit de kraam- verhuur vangt de werkgroep nog eens enkele honderden guldens. n KOSTUUMS jrim. tijdig bij het s in Soest: il - Soestdijk 2 92/601 28 82 /eg 92' - Amersfoort n 033-461 18 85 eweg 34c - Soest m 035 - 602 80 86 ies. Gratis advies. ADVIESBURO VOOR TELECOMMUNICATIE WIJ ZIJN VERHUISD NAAR ONS NIEUWE PAND AAN DE Inbouw: GRATIS Inclusief een 3-jarig GSM- abonnement op het netwerk van PTT-Telecom Geldig tijdens de aktieweken t/m 30 november 1996. GSI7ÏT stadium niet te maken met elende consequenties. huizing meeste mensen wonen anno 5 niet meer dan een paar jaar un eerste koophuis. Het huis lt te klein, of je krijgt een i in een andere regio. Wie de :n goed voor elkaar heeft, kan lergelijke situaties de hypo- k meenemen. Want de Op- it Hypotheek past zich aan aan ngrijke veranderingen in een isenleven. VERKOOP VAN MOBILOFOONS/PORTOFOONS SEMAFOONS/AUTOTELEFOONS TELEFOONCENTRALES/TELEFOONDOORKIEZERS TEVENS INBOUWSTATION VOOR AUTOTELEFOON/AUTORADIO EN MOBILOFOON Nieuweweg 29a - 3765 GA Soest - Tel. 035 - 601 20 10 Mevrouw de Widt doet eerste aanschaf CARKIT495. Vrijdagavond vond de feestelijke opening plaats van de nieuwe vesti ging van Van Hal Telecom aan de Nieuweweg 29A. Waar tot voor kort de bekende natuursteenhandel van Lenarduzzi was ondergebracht is nu een moderne "telefoonwinkel" ge vestigd, waar ook de particuliere gebruikers zich uitgebreid kunnen laten voorlichten over de voordelen van mobiele telefonie. De mobiele telefoon is in korte tijd een uiterst populair communicatiemiddel geworden. Zowel bedrijven als particu lieren - met name jongeren - stappen massaal over op het gebruik van de "snoerloze" apparatuur, die in het dage lijks gebruik zoveel meer mogelijkheden biedt dan de traditionele telefoon. Van Hal Telecom speelt met de nieuwe telefoonwinkel aan de Nieuweweg in op deze ontwikkeling. Vanouds kende Soest Van Hal Telecom als toonaangevende naam op het gebied van portofoons en mobilofoons. De firma was tot dusver op het naburige adres - Nieuweweg 27, naast het nieuwe pand - te vinden (waar overigens ook het kantoor gevestigd blijft) en directeur Johan van Hal aarzelde niet lang toen het pand van de firma Lenarduzzi be schikbaar kwam. Alleen de fraaie na tuurstenen vloer herinnert nog aan de vorige bestemming van het pand. Zoals gezegd draait bij Van Hal Telecom, opgericht in 1978, alles om mobiele communicatie. De firma levert al jaren "verbindingsapparatuur" - mo bilofoons, portofoons - aan o.a. de po litie, beveiligingsbedrijven en de bouw- taxi- en transportbranche. Daarnaast kan men er ook terecht voor de huur van portofoons. "Het verschil zit 'm in de frequenties," aldus Johan van Hal. "Het GSM-net werkt digitaal en 'worldwide', zoals dat heet." Certificaat De nieuwe winkei is een aanvulling op de bestaande activiteiten. Aan de inrich ting is te zien dat Van Hal Telecom ook officieel dealer is van PTT Telecom. Het certificaat werd vrijdagavond tijdens de openingsreceptie uitgereikt door dhr. L. Wemes, hoofd van de afdeling mobiele netwerkdiensten van PTT Telecom. Van Hal representeert overigens ook andere "providers" op het GSM-net, zoals Libertel. In de winkel treft men een scala van mobiele telefoons aan, waarbij nage noeg alle merken vertegenwoordigd zijn: van Nokia tot Siemens en van Sony tot Ericsson, plus uiteraard de complete PTT-lijn. De klanten kunnen zich over aanschaf en gebruik uitgebreid laten in formeren door medewerkster Esther Floor, die de winkel bemant, of door directeur Johan van Hal zelf en zijn zoon Bart (17), die sinds kort ook "in de zaak" is. De feestelijke opening van de nieuwe winkel werd verricht door Bart en zijn broer Paul (13). Zij lieten op ingenieuze wijze een scherm zakken waardoor de nieuwe winkel in al zijn pracht zichtbaar werd. Achter de winkelruimte bevinden zich de nieuwe service-afdeling en het inbouwstation, waar auto's voorzien kunnen worden van de benodigde appa ratuur. Vrijheid Mobiel telefoneren heeft de toekomst, aldus Johan van Hal. "Het is gewoon gemakkelijker en je bent veel beter be reikbaar dan met een gewone telefoon. Het geeft je in de eerste plaats een ge voel van vrijheid." In Scandinavië is de mobiele telefoon al populairder dan dé vaste telefoon en hij voorspelt dat Ne derland die ontwikkeling binnen enkele jaren zal volgen, zeker als het mogelijk wordt hetzelfde nummer te gebruiken voor zowel de vaste als de mobiele te lefoon. Van Hal Telecom heeft een enorme er varing op dit gebied en staat dan ook garant voor deskundigheid en kwaliteit. Het bedrijf beschikt over de fijnste meet-apparatuur en kan daardoor een hoog gekwalificeerde service bieden die men bij anderen - bijvoorbeeld de ge middelde garagebedrijven - niet snel zal aantreffen. Het voordeel van deze eigen service-afdeling is o.a. dat men repara ties ter plaatse kan verrichten. "De toe stellen hoeven niet opgestuurd te wor den, dus dat scheelt ook in tijd, en bo vendien hebben we altijd wel een leen- toestel voorhanden," aldus Johan van Hal. Totaal pakket Van Hal Telecom levert desgewenst een "totaal communicatiepakket", inclusief modems, faxen en ISBN-lijnen. Daar naast is Van Hal Telecom ook de offi ciële dealer voor Soest voor de gere nommeerde faxen en kopieermachnies van Ricoh én "outlet" voor alle vaste telefoonverbindingen. Ter gelegenheid van de opening heeft het bedrijf de hele maand november een speciale aanbieding op het gebied van de mobiele telefoon: een Sony Pop Up (650 gulden) en eventueel een "carkit" (495 gulden) met gratis inbouw, wat - afhankelijk van het type auto - neer komt op een voordeel van ca. 300 gul den. De openingstijden van Van Hal Telecom, Nieuweweg 29A, zijn maan dag t/m vrijdag 9.00-17.30 uur; zater dag 9.00-14.00 uur. "Maar we zijn er eigenlijk altijd wel," aldus Johan van Hal. Het bedrijf is bereikbaar via tele foon (6012010), fax (6016654) en e- mail (vanhal@pi.net). Sinds vorige week woensdag kan Soest voor kinderpostzegels en kaarten terecht bij een gloednieuwe verkoopstand, ook dit jaar weer be mand door vrijwilligsters van het plaatselijk comité, in de SNS-bank aan de Van Weedestraat 5 (hoek Prins Bernhardlaan). Mevrouw A. de Widt, echtgenote van de burgemeester, kocht er vorige week een serie zegels en kaarten, waarmee zij het startsein gaf voor de verkoopactie die tot en met 20 december duurt. Me vrouw C. Burgerman, voorzitter van het comité, overhandigde haar de nieuwe series - uiteraard na betaling - met ple zier. In een korte toespraak wees me vrouw De Widt op het belang van deze 70e verkoopactie voor kinderen in de hele wereld, die onder moeilijke om standigheden opgroeien. De dames werden namens de bank die hen ook dit jaar weer gastvrijheid biedt verwelkomd door dhr. V.d. Ploeg, die als dank voor de bewezen en nog te be wijzen diensten een smakelijke cake kreeg aangeboden. De vrijwilligsters beschikken in het bankkantoor over een fraaie "dakloze" verkoopstand, die in de plaats is gekomen van de oude winkel- kraam die jarenlang als zodanig heeft dienst gedaan. Ze zijn er alle werkdagen van 09.00 tot 16.30 uur. at anders met uw haar? ers staan voor u klaar. iat 51 Soest - Tel. 602 15 00 Mevrouw De Widt (r.) kocht de eerste serie bij mevrouw Burgerman van het plaatselijk comité. De familie De Zoete uit Soest heeft bij Star Travel een "Christmas Shopping Tour" naar Engeland ge wonnen. De wedstrijd werd in sa menwerking met North Sea Ferries georganiseerd. De prijsvraag leverde Star Travel een groot aantal inzendingen op. Er moest uiteraard een aantal vragen beantwoord worden over de ferrymaatschappij, die dagelijks vanuit Rotterdam naar Huil vaart. De prijs bestaat uit een oversteek naar Huil met een van de comfortabele sche pen van North Sea Ferries. Er wordt twee keer aan boord overnacht in een "Special" hut. Aan boord mogen de gas ten gebruik maken van een vijfgangen dinerbuffet, 's Morgens is er een "Early Morning Tea" in de hut en daarna wacht een Engels ontbijt. Vanuit Huil worden de prijswinnaars per bus naar Leeds gebracht. Het ge deeltelijk overdekte winkelaanbod in Leeds is bijzonder groot en veelzijdig. Liefhebbers van antiek, curiosa en am- Vader de Zoete en dochter Nicoline, geflankeerd door Marieke Hagen en Angélique Ruyssenaars van Star Travel. Foto^ Herman van Dam. bachtelijk vervaardigde producten kun nen er hun hart ophalen. De Victo riaanse architectuur in Leeds is befaamd en vanaf half november wordt deze schitterende stad uitbundig opgeluisterd met kerstverlichting. Aan het eind van de dag volgt de tocht terug naar Huil en vandaar de terugreis naar Nederland. De reispapieren werden maandag j.1. aan de familie De Zoete overhandigd door Marieke Hagen van Star Travel. Builen, schrammen en schaafwonden heeft een 53-jarige Soester overgehou den aan een ongeval op de Birkstraat. Hij stak dinsdagavond om kwart voor acht de rijbaan over, toen hij werd ge schept door een auto die werd bestuurd door een 22-jarige Amersfoorter. Met de feestdagen in het vooruit zicht is er goed nieuws voor alle "thuiskoks" die zich het hoofd bre ken over de vraag wat er dit jaar - bijvoorbeeld met Kerst - op tafel ge zet moet worden. Rodenrijs, het be kende Baarnse cateringbedrijf, maakt het ze dit jaar bijzonder ge makkelijk met een zeer smakelijk kerstmenu. Naast de gebruikelijke salades en hap jes, waarvoor men er uiteraard ook uit stekend terecht kan, introduceert Rodenrijs ditmaal een speciaal vier gangen-menu voor f 39,50 p.p., dat thuis in feite alleen nog maar verwarmd hoeft te worden. "Het is praktisch kant en-klaar," aldus Bruno en Gemma Vittali, sinds april dit jaar de eigenaars van Rodenrijs. In pakweg 20 minuten kan de kersttafel dan ook verrijkt worden met een diner dat beslist niet onderdoet voor wat men in een gerenommeerd restaurant mag verwachten. Het voorgerecht bestaat uit een rundercarpaccio met krullen Parmezaanse kaas (veel lekkerder én mooier om te zien dan geraspte, aldus Bruno), die gevolgd wordt door een bouillabaisse van tongfilet en scampi's. Het hoofdgerecht bestaat uit herten- biefstuk met kruidkoeksaus (bijzonder smakelijk) en het diner wordt afgesloten met een Grand Kerstdessert, bestaande uit chocolademousse, tiramisu, appel taart, kaneelijs en frambozenbavarois. In dit feestelijke viergangen-kerstmenu proeft men Bruno's rijke ervaring als chefkok van o.a. de Prom - vijf jaar - de Hoefslag en het restaurant van Paul Fagel in Wijk bij Duurstede, waar hij zijn culinaire loopbaan begon. Hij weet dan ook als geen ander welke gerechten niet alleen het oog, maar vooral ook de tong zullen strelen. In de oven De verschillende ingrediënten worden op aparte schaaltjes geleverd, die bij voorkeur in een goed voorverwarmde oven opgewarmd dienen te worden. "Alles is al gekookt en gebakken, dus het hoeft alleen maar te worden ver warmd," aldus Bruno. De magnetron is daarvoor minder geschikt, adviseert hij, omdat de gerechten dan algauw té gaar worden, wat een beetje afbraak doet aan het geheel. Bij het diner wordt overigens een A-viertje met duidelijke instructies gevoegd, waardoor de "thuiskoks" zeker kunnen zijn van een uiterst succesvol kerstdiner. Wie voor het kerstdiner dit jaar de keus laat vallen op het feestelijke viergangen menu van Rodenrijs doet er goed aan niet te lang te wachten met de bestel ling, want het wordt ongetwijfeld druk. Daarnaast verzorgt Rodenrijs ook de meer traditionele huzaren- en zalm salades, die op een extra smakelijke wijze zijn voorzien van een garnituur en gecompleteerd worden met ingrediënten als gevulde kippenborst en wildpaté (huzarensalade) of gevulde zalmforel en een paté van vers gerookte forel en ge rookte zalm. Alles "huisgemaakt", uiter aard, en van voortreffelijke kwaliteit! Dagmenu's Rodenrijs timmert de laatste tijd ook in Soest nadrukkelijk aan de weg. Bekend zijn bijvoorbeeld de dagmenu's, waar van het Baarnse cateringbedrijf er dage lijks vele tientallen aflevert bij steeds meer Soester bedrijven waar medewer kers overwerken. Voor slechts 14 gulden heeft men de keus uit een voorgerecht plus hoofdgerecht óf hoofdgerecht plus nagerecht, bijvoorbeeld: kippensoep met een stoofschotel van lamsvlees, of boerenkool met worst en ijs of vruchten als dessert. Andere mogelijkheden zijn o.a. macaronischotels, cordon bleu of gebakken zalm met pasta. Voor bestellingen kan men op werkda gen (liever niet op zondag) terecht bij Rodenrijs aan de Laandwarsstraat 15 in Baarn, tel. 5414013 of fax 5421687. Bestellingen voor het feestelijke vier gangen-kerstmenu worden bij voorkeur ten laatste begin december tegemoet gezien. i -tank introduceert een e generatie hypotheken: ger kon een hypotheek vel eens knellen. Be- Ie uitgaven moesten bij- jeeld worden uitgesteld, wege de hypotheek", de introductie van de laat Hypotheek van de ibank (s dat verleden Deze nieuwe hypotheek t namelijk talloze moge- eden om aan te sluiten ieken en dalen in de aoudportemonncc... nieuwe OpMaat Hypo- wordt helemaal afgestemd individuele situatie van de en diens wensen. Daarmee ze nieuwe hypotheekvorm ideale mogelijkheid voor ■en die nu een huis willen n, maar hun financiële vrij- daardoor niet onder druk n laten zetten.

Soester Courant | 1996 | | pagina 9