korting van de 33 van Soesterberg kortingen tot 70% Herdenking Volleybaljeugd van AGAVS neemt duik in het water MTGKLu houdt Bosnië-familiedag flilT ^ITIII OPM UITVj V.GRONINGEN Simulatiehal TNO stort in Soesterbergse radiopraat Op onze dames- en herenconfectie... Diverse restanten... mode. Agenda PAGINA 14' 111111 Kerkdiensten 'Mensen zijn soms erger als beesten' Medische dienst Burgerlijke Stapd Hulpverlening 'De Drie Eiken' Adjudant Rietkerks laatste inbreng Schade geschat op meer dan één miljoen van Odeon en WOENSDAG 27 NOVEMBER 1996 Dubbelconcert H Zeister Harmonie j.a. de korte akerstraat 25 - 3769 bb soesterberg - ruime parkeergelegenheid v woensdagmiddag geopend. Woensdag 27 november 20.00 concert Malik Band, kerk. cen trum, Winkelmanstraat 20.00 vergadering VSB, Dorpshuis Donderdag 28 november 20.00 opening vogelexpo, Lichtpunt Sterrenberg Vrijdag 29 november 14.00 schrijfgroep Amnesty, Dorpshuis 15.00 vogelexpo, Sterrenberg 20.00 Indonesisch poppenspel, Drie Eiken Zaterdag 30 november 15.00 vogelexpo, Sterrenberg 20.00 concert Odeon, Hoeksteen 20.00 clochard klaverjassen, Drie Eiken Zondag 1 december 14.00 Open Huis, Drie Eiken Maandag 2 december verhuizing politie 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken Dinsdag 3 december 12.30 warme maaltijd, Drie Eiken Woensdag 4 december 13.30 opening politiepost, KMar 14.00 Sint Nicolaas, Drie Eiken Opgaven voor de agenda: tel. 351252. ISOESTERBERGSE Zondag 1 december ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rade makerstraat 75 Voorganger: pastor J. v.d. Zandt Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 dameskoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mrv. Z. Hageman Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. GEBOREN 7 november: Koen Vincent, zoon van Roy en Ingrid v.d. Giessen, Apollo 89. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. 351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, tel. 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel.' 351555; werkda gen 12.00-13.00 uur; overige tijden: tel. 035-5487411; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 035-6093666. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 'Dit is nu de tweede keer dat ik dit mee maak. Nu begrijp ik het beter omdat we op school daarover ge sproken hebben. Wat moet Hitier een slechterik zijn geweest. We za gen veel vrouwen en kleine kinde ren doodgaan in concentratiekam pen, dan moet je toch hele slechte gedachten hebben'. Donkere wolken pakten zich samen bo ven een rij mensen die op dinsdag 19 november op de vliegbasis Soesterberg naar de herdenkingsplaats liepen waar 54 jaar geleden 33 verzetsstrijders wer den gefusilleerd. Voorop liepen 38 kin deren van de groepen 6, 7 en 8 van de Desmond Tutuschool in Soest. Twee meisjes, Mine (12) en Nabila (10) lopen hand in hand naast elkaar. Mine komt oorspronkelijk uit Turkije en Nabila uit Marokko. 'Toen we heel klein waren zijn we naar Nederland gegaan. We we ten niet anders en vinden het hier fijn. Net zoals alle andere kinderen van onze school voelen wij ons Nederlanders. Soms gaan we met vakantie even terug naar het land van onze ouders, maar we zijn hier toch het liefst. De mensen kun nen zien dat wij niet uit Nederland ko men, maar daarom zijn we toch niet minder? Ze zijn wel aardig, maar soms bijvoorbeeld als wij in een sport wedstrijd hebben gewonnen, beginnen ze ons uit te schelden. Nee, dat is niet leuk'. Met al die andere 36 kinderen, verzets strijders en genodigden liepen ze lang zaam de heuvel op en bleven als groep bij elkaar. Twee luchtmacht-militairen stonden aan weerszijden van een ruw houten kruis. Aalmoezenier I. Crooijmans liep naar voren en begon te praten. Wat was dat voor militair? Een aalmoezenier? Is dat een hoge? Hij praatte wel goed, ja'. Mine en Nabila luisterden naar het gedicht wat hij voor las, terwijl zijn stem soms even op de wind wegdreef. Medelijden En dan klonken ineens heldere jonge stemmen, die de 33 namen noemden van hen die 54 jaren geleden ook wer den genoemd. Zwaar mishandeld, be smeurd met bloed en nat van de regen werden ze daar als beesten afgemaakt. Mine schudde haar hoofd: 'Mensen kunnen soms erger zijn als beesten. Als wij daar staan dan hebben wij zo'n me delijden met die oudere mensen die vlak voor ons staan. Sommigen huilen en dan is het net of wij van binnen ook meehuilen, weet je'. Intussen was het een minuut heel stil, hier en daar dook men dieper in de jassen en mantels. Ril lingen van emotie en kou. Dan ineens het zilveren geluid van een trompet, Last Post. Een stille groet aan de bewonderingswaardige moed van eens die 33 die daar hun laatste adem uitblie zen. Nabila keek om een hoekje naar de militair die dat herdenkingssignaal gaf. Eerbiedig bogen de donkere kinder hoofdjes. 'Heb je gehoord wat onze di rectrice daarna zei over angst, dat dat onze macht is? Dat wij kinderen van God zijn en dat je je niet klein moet houden en dat wij samen ons bevrijdend licht moeten laten schijnen voor al die anderen. Toch goed hè, dat stuk uit de rede van Nelson Mandela', beaamde Nabila. Mine keek eens recht door haar bril: "En hoe vond je ons versje? Heb ben we zelf met elkaar gemaakt. Nee, niet de melodie, maar de woorden. Wij staan met dat verdriet bij dit kruis en delen daarom dat verdriet met hen. Zo helpen we elkaar. En dan heel belang rijk toen we zongen van nooit meer oor log geen verdriet, geen geknal maar muziek. Geen pijn maar samen leven voor elkaar in een toekomst zonder ge vaar. Ik vond het erg leuk om dit weer te doen. Jammer dat het voor de laat ste keer was, maar Nabila komt volgend jaar weer. Kom jij dan ook? Moetje wel doen hoor, want samen moeten we die mensen helpen en samen vechten voor een betere wereld. Schrijf jij dat allemaal in de krant? Weet je dat dat heel goed is, dan weten de andere mensen het ook. Daag, tot het volgend jaar'. Mine en Nabila, bedankt voor de les en dat jullie zijn zoals jullie zijn. een zwembad, wat tot commentaar leidt over "een halve vakantie". De ruimte en mogelijkheden zijn daar aanmerkelijk beter dan in Bosnië. Samen wordt het gemis van het gezin het zwaarst gevon den. Een video-opname van Busovaca - witte slaapcabines in een prachtig na tuurschoon - doet denken aan een cam ping en geeft verder het beeld van een gemiddelde werkdag. Ook ziet men een Bosnië zonder kapot geschoten huizen, maar met mooie huizen in een prachtig landschap en steden waarin het net zo druk is als in Nederland. Cor van Nieuwenhuizen Na de stroom van informatie stapt men in de bus naar het Casino, met adjudant Rietkerk achter het stuur. Daar wordt een voortreffelijke rijstmaaltijd geser veerd en kan men even terugzien op deze dag. Aan een tafel zit mw. Van Nieuwenhuizen, echtgenote van Cor (35). Ze wordt geflankeerd door haar schoonmoeder en zuster en dat gebeurt gelukkig zolang mijn man in Bosnië zit, aldus mw. Van Nieuwenhuizen. "Na tuurlijk missen ook mijn kinderen van drie en vijf jaar hun vader, vooral de oudste begint vragen te stellen. Zes maanden is ook wel vrij lang, maar ge lukkig komt hij voor de kerst met een paar dagen verlof thuis. De pijn van zijn afwezigheid wordt fantastisch opgevan gen door mijn familie. Ook van Cor hoor ik positieve berichten. Hij sleutelt namelijk graag aan auto's en daar heb ben ze op dit gebied werk genoeg voor poren aangebracht en vaakLj gr enkele goederenwagons diel geladen moesten worden. Dui-I an de kolenwagons in hun her- j voor kolenboer Van Leeuwen, I jds een zaak had waar nu Del en staat. Uit de stukken blijkt I luis omstreeks 1900 moet zijnl i. Voor zo ver bekend is het al-B en soort bureau geweest waarl avervoer geregeld kon worden, f e spoorbaan werd in 1903 aan-L n daarvoor werden de goederenl naar Zeist gebracht, want daarl trein al vanaf 1882. De linker I n het pand was woonhuis enl ver de heren zich kunnen her-I werd het bewoond door het ge-| ive. Later breidde hij dit agent-1 it met de NBM, ATO, NVATOl Gend en Loos. Kennelijk warenl iensten niet denderend, want inl pende hij in zijn woonkamer eenl zaak. De Rademakerstraat moetl ijd diverse tabakszaken hebbenl Toen het spoor iü 1949 ver41 bleef het enkele jaren nog alsfl :hap van Van Gend en Loos. Inl zerd het verkocht aan E.H. Tam-| e daar het bekende cafetaria 'Dejj Ite' vestigde. In 1976 werd hetjl nomen door Cor van Rhee J erde het in café Het Wapen vi rberg. Maar wat dat wapen is of]L niet bekend. Daarna is het di-| seren in andere handen over ge-1,. ren kijken elkaar aan, gaan we net Bertus de Bruin? "Nee", rea-i Smorenburg, "want daar hebben; :ker een morgen voor nodig"] de Bruin? De anderen beamen' nu al beginnen ze te lachen. Voor'J uderen is die naam een begrip, teT Dordig noemen we het Brasserie ïin. We zijn benieuwd. »smiddag van de plaatselijke Zoi 2m-afdeling. I ;erdag 16 november stond he astencentrum De Drie Eiken bol va: feestvreugde, vooral door het optre van de Folkloristische Dansgroe) llendoorn. De kleding werd tot e t de onderbroek geshowd en zelf <cht men de prachtige krullen in d te gesteven muts voelen. Het wen emaal te gek toen ook Sint-Nicola^ :t zijn Zwarte Pieten even om he ekje kwam kijken. ïn kan nog steeds lid worden van i •nnebloem via o.a. mw. Langerak, te 346)351828. In het Kamp van Zeist zit 'nog' de Motor TYansport Groep van de Ko ninklijke Luchtmacht, een onder deel dat regelmatig personeel levert voor diensten in Busovaca (Bosnië) en Villa Franca (Italië). Adjudant Rietkerk begon destijds met een familiedag voor zijn collega's die zo ver en zo lang dienst deden. Deze keer was het voor Wendy, Titia en Cor in Busovaca en korporaal Jan- sen in Italië. Mendy Picauly en Titia Huisman zijn twee vrouwelijke militairen die op 30 juli naar het voormalig Joego Slavië ver trokken. In Busovaca, ongeveer 40 km van Split, werden ze in een compound opgevangen en tewerkgesteld. Op deze contactdag krijgen hun familieleden de laatste relevante informatie en kunnen ze vragen stellen. Als versterking ver- |trok de Amersfoorter Cor van Tieuwenhuizen op 1 oktober naar de- elfde plaats, waar hij feestelijk met ipandoeken werd ontvangen, fn de Windroos, de kantine, is het ge zellig met koffie en koek. De gasten vorden hartelijk welkom geheten door idjudant Rietveld. Spontaan organiseert tij immers deze dagen die bij de achter- jebleven familieleden zeer op prijs wor- len gesteld Nadat de 'dienstlijst' voor leze contactdag is doorgenomen, kan le familie haar verhaal vertellen. Het •lijkt dat de beide dames de eerste paar reken met z'n drieën in een kamertje 'an 2x5 moesten slapen. Het water- •robleem is opgelost; vers drinkwater /ordt in flessen aangevoerd. Een pro- •leem blijft hoe de uren dat men niets leeft te doen opgevuld moeten worden. Verkverschaffixtg - keukencorvee, bui len papier en vuilnis opruimen en vachtlopen - wordt als minder plezierig irvaren. "Daar krijgen ze echt geen kick in", aldus een familielid, e toestand van de wegen heeft nog .eeds een slechte invloed op de bussen lie kennelijk alleen geschikt zijn voor iet Nederlandse wegennet. Bosnië staat voor de winter en dat vraagt nog meer van chauffeurs en monteurs. In Italië oet men nog steeds wennen aan de ijstijl die daar gebruikelijk is. In tegen- telling met Italië moet men in Bosnië de vrije tijd in het kamp doorbrengen idat de militairen daar meer als •tters worden gezien, met alle gevol gen vandien. Een compliment hebben de militairen voor de geestelijke verzor- mg die goed als praatpaal functioneert, lok de Maatschappelijke Dienst Defen- |e krijgt een compliment. Het eten is jortreffelijk en daf wordt door de fa- lilie erg belangrijk genoemd. Ze zijn ivreden over de informatie die ze van het onderdeel uit Soesterberg ontvan gen. Een opmerkelijke noot is de sa- lenwerking met militairen van de Ko- inklijke Landmacht. 'Die is normaal zoals dat tussen blauw en groen nu een maal is', klinkt het diepzinnig. Mw. Smit heeft van haar man niets dan positieve berichten uit Villa Franca. Daar heeft men onderdak in een hotel, met zelfs hem. Voordat hij vertrok hebben we een informatiedag bij de landmacht bezocht, maar vergeleken met deze dag was dat erg onpersoonlijk. Daar moesten zo no dig heel veel officieren op een blafferige wijze iets over Bosnië vertellen, wat in feite allemaal op hetzelfde neerkwam. Bij de luchtmacht is dat persoonlijker en zonder al dat gedoe. Zo'n dag als van daag doet je veel goed. Je bent hier met mensen die hetzelfde voelen en beleven en je kunt hier je verhaal kwijt. Tevens weet je dat een groep mensen achter je staat en vooral adjudant Rietkerk zijn we zeer erkentelijk wat hij voor ons doet en heeft gedaan". Schoonmoeder en zuster beamen dit en de zuster van mw. Van Nieuwenhuizen wil nog wel even kwijt dat ze geen hoge pet op heeft van al dat militaire gedoe, maar dat deze dag dat in een positieve zin heeft omgezet. Op de achtergrond hoort een glimla chende Rietveld dit aan. Als enige van het onderdeel is hij strak in uniform en staat een ieder met raad en daad ter zijde. "Het is inderdaad verheugend als je de reacties ziet en hoort. Ik heb het graag voor mijn collega's over; ik zou het ook op prijs stellen als ik daar zat en zij iets voor mijn familie deden. Natuur lijk is het een hele organisatie, maar de dag zelf geeft veel voldoening. Helaas is dit de laatste keer dat ik dit mag doen. Zoals het in de militaire dienst gaat, word ik per 1 december overgeplaatst naar de Staf van de Luchtmacht in Den Haag. Ik hoop dat iemand dit belang rijke werk gaat overnemen". AUTORIJSCHOOL Theoriecursus start op 27 november om 19.00 uur. Voor auto, motor en bromfiets. Theoriecursus f 155,- theorie-examenkaart. De cursus wordt gegeven in eigen leslokaal. Kampweg 96, Soesterberg 'i'.Tel. 0346 - 35 23 15 35 22 72 b.g.g. 35 20 88 ■Autotelefoon 06 - 52 87 88 59 De 'simulatiehal', de grote plaatij zeren loods achter het gebouw van TNO Technische Menskunde aan de Kampweg, was woensdagmor gen 20 november om ongeveer drie uur niet bestand om tegen een ge wicht van vele duizenden liters wa ter. Het grote gebouw van 25 bij 45 meter en een hoogte van 8 meter, had met zijn plat dak zijn leven lang geen problemen gehad. Elke herfst kwam en ging, maar deze keer was het anders. De vele bladeren hadden zich kennelijk op de afvoer pijpen gegooid en deze afgesloten. Het grote dak met z'n hoge rand liep vol met water en werd daardoor onnoemelijk zwaar. Daar kon zelfs een dak van het testcentrum bij uitstek dat TNO is, niet tegenop. Met een daverende klap zakte het noordelijk gedeelte in en sprongen de stalen platen als rietjes. De toe gesnelde leden van de Vrijwillige Brand weer Soesterberg konden in nacht en stormgeluid enkel deze schade vaststel len. Veel kostbare apparatuur, een nagebouwde houten brug van een marineschip, de grote zeehaven ma quette enzovoort, kregen een douche van ongeveer 300 kubieke meter water en moeten als verloren worden be schouwd. De schade wordt geschat op meer dan één miljoen gulden. Grote kranen zijn bezig de loods af te breken \yaarna hij voor de helft kleiner weer wordt opgebouwd. Poppenspel Vrijdag 29 november is men om 20.00 uur in het dienstencentrum welkom voor 'Wayang Golek Nederland' met een Indonesisch poppenspel. Voor allen die bijzondere banden met Indonesië hebben is deze avond de moeite waard. Het optreden duurt 2 x 45 minuten. De toegang is gratis, consumpties zijn voor eigen rekening. Klaverjassen Zaterdag 30 november is men vanaf 19.30 uur welkom voor het Clochard Klaverjassen. De clochards doen hun uiterste best om de nodige financiën te verkrijgen voor reparatie van het r.k. parochiehuis. Om die reden nodigen ze een ieder uit het Clochard Klaverjassen bij te wonen onder leiding van niemand minder dan de dames Pley en Gaikhorst. Leuke prijzen zijn weer te verkrijgen en het inschrijven is vanaf 19.30 uur aan de zaal. Warme maaltijd Dinsdag 3 december is om 12.30 uur in de grote zaal van het dienstencentrum de tafel gedekt voor de gezamenlijke warme maaltijd. Deze keer staan de bami-specialisten in de keuken voor het volgende menu: kippensoep, bami met gehaktballen en pindasaus en vruchten ijs toe. De kosten zijn zoals altijd 7,50 p.p. Opgave tot 29 november 12.00 uur bij mw. Tosca van Bussel, tel. 341402. Sint Nicolaas Woensdag 4 december zullen vanaf 14.00 uur heel wat harten sneller klop pen, als niemand minder dan Sint Nicolaas en zijn Pieten in De Drie Ei ken op bezoek komen. De goedheilig man en iedereen die daarbij aanwezig is zullen getuige zijn van een groots feest. Eén van de vele verrassingen is een lu dieke terugblik op het afgelopen jaar. Voor een hapje en drankje wordt ge zorgd en de toegang voor alle 55- plussers is gratis. Bustocht De werkgroep van het dienstencentrum biedt op 10 december van 09.00 tot 12.00 uur een bustocht met bezoek aan de Kerstmarkt Overvecht aan. Heerlijk snuffelen in oude en nieuwe kerst artikelen en dat voor 8,50 per persoon mits een busvol mensen zich opgeeft vóór 6 december via tel. 351402. OURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein I, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035)602 18 41 Zaterdagavond zeven uur. In het zwem bad van Sterrenberg springen en darte len ongeveer 35 jongens en meisjes in ,de leeftijd van ca. 12 jaar. Het zijn de C- groepen jongens en meisjes van de AGAVS-volleybalafdeling. Van 7 tot 8 uur mogen ze stoom afbla zen en heel wat energie verstoken om daarna in de 'varkensschuur' een disco tot 11 uur mee te maken. In het zwem bad houden een lachende badjuf en een nogal norse badmeester toezicht op al dat gespartel, terwijl de jeugdtrainsters Willeke en Alinda zich ook in het gesp etter hebben gestort. Achter de ramen in de hal wordt het gadegeslagen door de hoofdtrainsters Brigitte en Annet met Hans v.d. Kamp, de penningmees ter. Nico assistent-trainer en voorzitter van de jeugdafdeling en mede-organisa tor van onder andere deze avond, be kijkt het met een glimlach. 'Naast trainen en wedstrijdspelen is dit één van onze nevenactiviteiten voor onze jeugd. Het doel is een bindend karakter te realiseren. Dit is de eerste avond van zo'n activiteit en zo te zien slaat het bijzonder aan. We organiseren diverse activiteiten voor onze groepen, bijvoorbeeld een schaatswedstrijd op de ijsbaan in Utrecht of wie weet in Soesterberg, een weekend naar Limburg waar we tegen sterk gereduceerde prijs een onderkomen hebben kunnen vin den. We willen iets meer zijn dan alleen jit dat het de jubilerende leden 0 nag zijn zich nog lang te mogen :en voor de muzikale verzorging Liturgische Vieringen en Diensten aen uw parochie Soesterberg. Wij v sen u allen een vreugdevolle dag rond de feestelijke uitreiking van d> onderscheidingen binnen uw parocv gemeenschap', aldus de woorden Zuster Marie-Anne afgelopen zaterda avond voor de leden van het Carol' koor en in de Carolusschool uitspa De jubilarissen werden uiteraard rj' toegezongen, waarna het jaarlij Ceciliafeest kon beginnen. Het werd heerlijk ontspannende avond humorvolle activiteiten. Het Carol' koor telt momenteel ongeveer 40 le( en dat is volgens hun dirigent Jan Groot te weinig. 'Alle stemmen vraj om versterking, maar in het bijzon' de bassen'. Gegadigden zijn elke d' derdagavond om 8.00 uur welkom io Carolus kleuterschool aan de 1 Huijgenslaan. Op zaterdag 30 november geeft de Muziekvereniging Odeon een concert it het Koninklijk Zeister Harmonie iziekgezelschap (KZHM) in De leksteen. Naast het bekende voor- irsconcert met het eigen leerlingen- rest, drumband en mini/majorettes, Odeon elk najaar met een ander or- ;t een concert geven, it jaar is de Zeister Harmonie uitgeno od, een muziekgezelschap dat in het ir 1982 het predicaat 'Koninklijk' :eg vanwege hun 100-jarig bestaan, it dit 104 jaar oude Zeister Harmonie ig' is bewijst dat 70% van de onge- :r 80 leden jonger is dan 25 jaar. In grote orkest spelen 50 van deze jon- 2n. Odeon is ietwat jonger, opgericht 1927 dus volgend jaar 70. Een feit [t zij in 1997 ook uitgebreid zal vieren, men met Zeist is ook Odeon druk •ende met het opleiden van jonge izikanten. Zaterdag 30 november is n vanaf 19.30 uur welkom in De •eksteen. Het eerste deel van het con- jrt wordt verzorgd door de Zeister lonie o.l.v. hun dirigent Hans van ir Velden. Zij brengen onder andere jn gehore Rhapsody for Hanukkah, ngle Book en Do-re-mi. Na de pauze imt Odeon met hun dirigent Gerrit de feerd. Van hen zal men horen Europa in, James Bond 007-medley, Miss ligon en Variations met hobosoliste artine den Hartog. Het concert begint n 20.00 uur, de presentatie is in han- :n van Nan Lagerwéy uit Zeist, kaar- a 5 gulden aan de zaal. Elke maandagmorgen om elf uur voor Radio Soest: 'Rondje Soesterberg' en elke woensdag praten vijf oudere Soesterbergers in deze krant. Men zou zeggen dat is wel genoeg. Niet voor Anneke Vestering die het programma Rondje Soesterberg presenteert. Zij wist de heren Van Dijk, Rietveld en Smorenburg naar de studio te krijgen om toch eens 'live' over dat oude vlieg dorp te praten. De heren hebben dat op dezelfde wijze gedaan als in de krant. Geen blad voor de mond en recht voor z'n raap of ze in De Drie Eiken zaten. En dan te denken dat Hoogstraten en Koops er niet bij waren, want die beide heren weten humor in het gesprek te brengen. De heren wrijven vaak de tra nen uit de ogen van het lachen. Volgens Anneke Vestering is het een leuk pro gramma geworden waarvan het eerste gedeelte op 2 december wordt uitgezon den en het tweede gedeelte op 16 de cember a.s. Het onderwerp moet luiden 'Soesterberg van vroeger' en de tijden van uitzending kan men in het radiopro gramma in de Soester Courant lezen. De frequentie is kennelijk voor velen een probleem, daarom nog eenmaal: op de kabel FM 90.0 mono en FM 107.9 stereo met op de ether FM 105.9. maar een stuk pressie. Dat vergt uiter aard heel wat van onze leiding, maar we hebben gelukkig een goed kader. In de afgelopen periode hebben we daar alle aandacht aan geschonken, die we nu in de praktijk kunnen brengen. We hebben allemaal gediplomeerde jeugdtrainers, dus dan heb je wel wat in huis. Elke groep heeft een hoofd- en een assistent trainer, met andere woorden we zijn er klaar voor'. Na het waterspel beleefden ze een heel geslaagde discoavond. Een ouderpaar die hun zoon-kwam brengen, hadden alle lof voor dit extra. Een dui delijk bewijs dat AGAVS-jeugd volley bal een goede slag heeft geslagen waar van-de rente zich in de nabije toekomst zal laten tonen.

Soester Courant | 1996 | | pagina 15