Damesteam Stam/SoVoCo in de lift wëmm Integratie: Teer proces met ingrijpende gevolgen x.. Winnend Red Stars op zoek naar vorm MHC Soest zaait hoop met goed spel lantex! p ANWB IRSUS JH Erik van de Pol schiet Eemvogels naar overwinning Positieve en negatieve reacties op intentie-verklaring voetbalbesturen PAGINA 16 WOENSDAG 27 NOVEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 17 y?f»? ;mber i 1 5-100% ie Coach Doornbos: "Ze zijn uit verdomhoekje gekomen VOLLEYBAL Rust komt goed uit aan vooravond van duels om tweede plaats BASKETBAL [ORFBAL Heren- en damescoach zien verbeteringen in hockeyteams HOCKEY Meer kans meer geld, bij Kapsalon Tielemans Soest in de Staatsloterij YO BANDEN Weer is Stam/SoVoCo een plaatsje geklommen in de eerste divisie. De damesploeg staat nu boven de rode streep op de negende plaats en ver- kleinde de kloof met Kuipers/ Zwolle tot één punt door de Overijsselse tegenstander in De EBunt met 3-1 af te troeven. Buddy Doornbos, de trainer/coach die een week voor de competitie te horen kreeg dat zijn nieuwe club alsnog in de eerste divisie mocht gaan spelen, begint ach zo langzamerhand te ontpoppen als een profeet. Ook van Kuipers/Zwolle 1 (Doornbos trainde vorig seizoen Zwolle 2) zou Stam/SoVoCo winnen, had hij voorspeld. En aldus geschiedde. De ploeg haperde wel enkele keren. Zoals op 10-2 in de eerste set, die na 10-6 met 15-8 werd gewonnen. Zoals in de tweede set, waarin de tendens zich voortzette en het al 1-11 was, toen som mige toeschouwers (veel waren er niet) de koffie nog door hun slokdarm voel den glijden. Doornbos besloot de tweede set weg te jeven. Hij gunde spelverdeelster Manon ncee, die daarvoor veel vuil werk had f moeten opknappen, even rust en wis selde de tegenvallende Kyra Enderink in voor Karin van de Maat. De jeugd-in- ternational is midaanvalster, maar de twee posities die hiervoor beschikbaar zijn, worden steevast toebedeeld aan Petra Hendrikse en Ivonne Bergsma. Om haar toch ervaring te laten opdoen, mocht Van de Maat het aan de buiten kant proberen, iets wat ze onder leiding van Bert Goedkoop ook bij Jong Oranje doet. Het een heeft niets met het ander te maken, stelde Doornbos nadrukke lijk. Voor hem gelden alleen de belan gen van Stam/SoVoCo. Oplossing In elk geval had Doornbos met de wis sel meteen een oplossing gevonden, zo De jubelstemming bij Stam/So VoCo wordt in beeld gebracht door Esther van der Spek, Kyra Enderink, Petra Hendrikse, en Manon Lancee. Voor de tweede achtereenvolgende maal won de damesploeg, waardoor ze boven de 'rode streep' kwam te staan. Foto: Herman van Dam. bleek in de derde set. Van de Maat was daarvoor al weer gaan zitten om plaats te maken voor Enderink, maar toen Stam/SoVoCo een 8-2-voorsprong uit handen gaf (8-8) verving Van de Maat andermaal Enderink. Vanaf dat mo ment liep het geolied bij Stam/SoVoCo. De derde set eindigde in 15-9, de vierde zelfs in 15-5. Niet uitgesloten is dat Van de Maat in de komende wedstrijden aan de buiten kant begint, ook al omdat de buiten- aanvalsters nog steeds niet fit zijn. "Karin mist nog kracht en ervaring voor de buitenpositie, maar ze moet juist veel spelen om dat op te doen." Zeker van hun plaats zijn alleen Lancee, libero Esther van der Spek en de eerder ge noemde Hendrikse en Bergsma. Inmiddels is ook Judith Lazonder weer inzetbaar. Zij kreeg vorige week maan dag het groene licht van de fysiothera peut en kreeg zaterdag een bescheiden invalbeurt. Volgens Doornbos moet Lazonder nog tijd investeren om haar sprongkracht en timing aan het net op het oude niveau terug te brengen, iets wat in de ogen van de trainer logisch is voor iemand die zo lang buitenspel heeft De Amsterdamse 'waarzegger' deelde na afloop van de wedstrijd compliment jes uit. "Ze hebben toch in het verdom hoekje gezeten, maar zijn er uitgeko men. Ze hebben de smaak te pakken. Naar mijn gevoel staat het team weer op de been, al blijft het mijn grootste zorg de haperingen zo kort mogelijk te hou den." Zoals verwacht was Stam/SoVoCo kansloos in de bekerwedstrijd tegen Link/AMVJ. De eredivisieploeg bleef de Soesters maandagavond met de baas in Aqua Indoor. De wedstrijd in de vierde ronde van het nationale beker toernooi eindigde in een Q-3-zege voor de Amstelveners. Heren Voor het herenteam viel er eigenlijk niets te verliezen, behalve dan de wed strijd tegen SSS 4. De koploper uit Barneveld voldeed aan de prognoses, maar had het aanvankelijk bijzonder moeilijk in De Bunt en werd in het za del geholpen toen spelverdeler Jurjan van Slooten van Stam/SoVoCo in het begin van de tweede set een aan hechting van zijn knie blesseerde. Het gedurfde spel van de Soesters, die met risicovol volleybal onbevangen het duel waren ingedoken, had teveel te lij den onder de omzettingen die coach Jan Jansen noodgedwongen moest toepas sen. Een herhaling van de winst in de eerste set (15-10) zat er niet meer in, omdat SSS 4 profiteerde van de schrik bij Stam/SoVoCo en met 3-15 de stand in balans bracht. En als SSS 4 eenmaal in zijn ritme komt, is er geen houden meer aan. Wist en ondervond Jan Jan sen. Met 9-15 en 5-15 won de gedood verfde kampioen. Het resultaat ondermijnde het humeur van Jansen niet, want hij had verbete ring bespeurd. "Je ziet dat de mensen steeds meer aanleren wat hun posities zijn en wat ze moeten doen. Zonder de pech van Jurjan waren we misschien zelfs verder gekomen," aldus Jansen die natuurlijk ook een minpuntje had ge zien: Stam/SoVoCo serveerde gedu rende de partij negentien keer fout. Het komt Hans de Bruin niet slecht uit dat de competitieleider rekening houdt met het gezinsleven en de basketballers komend weekeinde vrijaf heeft gegeven voor mogelijke pakjesavonden. Hierdoor heeft Red Stars een week extra de tijd om de vorm te hervinden. En dat is, met de belangrijke wedstrij den tegen BZ'72 en BV Alphia voor de boeg, hard nodig. Beide ploegen azen, net als de Soesters, op de tweede plaats die aan het einde van het seizoen het recht geeft op het spelen van promotie wedstrijden. In de komende vier oefen sessies moeten de basketballers hun vorm hervinden om op tijd klaar te zijn. De Bruin hoopt dat één of twee spelers opstaan en hun teamgenoten kunnen inspireren. Want als Red Stars net zo speelt als zaterdagavond tegen BOB, dan moet het vrezen voor een bijrol. We zijn de vorm kwijt. Tegen BZ'72 en BV Alphia word je met dit spel wegge vaagd. Tenzij de spanning en het cru ciale karakter van de duels de scherpte terugbrengt. Maar er is niemand die uit- Na het verlies van de eerste twee zaalwedstrijden was het £aak voor Eemvogels tegen het zwakker ge achte Ermelo de eerste punten te pakken. Net hersteld van een gebro ken vinger maakte Lonneke Drop haar rentree bij Eemvogels. De af wezigheid van Anissa van Bemmel werd opgevangen door de jeugdige Ischa Schalkx, die vooral een sterke eerste helft zou spelen. Beide teams begonnen puntloos aan het duel, wat de reden zal zijn geweest dat het lang duurde voor de wedstrijd op gang kwam. Ze speelden in een laag tempo om niet te veel balverlies te lij den, maar dit hield wel in dat de kan sen schaars waren. Omdat ook het schot niet zuiver bleek, was het na 20 minu ten korfbal nog maar 1-1. Na 1-2 uit een strafworp schoot Agnes Kraaikamp de Eemvogels naast Ermelo. Het volgende aanvalsvak speelde goed korfbal, maar alleen Erik van de Pol was echt gevaarlijk via zijn bij vlagen zeer sterke afstandsschot. Hij bewees de kracht van zijn schot door de bal twee maal van grote afstand in de korf te leg gen: 4-2. Direct hierna volgde Almar Lijfering het goede voorbeeld van Van de Pol en schoot van eenzelfde afstand 5-2 in. Vlak voor rust maakte Ermelo nog 5-3. De tweede helft toonde hetzelfde wedstrijdbeeld als de eerste; beide teams manoeuvreerden voorzichtig en hadden moeite met scoren. Tot echt vuurwerk kwam het niet, met uitzonde ring van Van de Pol, die de score in de tweede helft opende met zijn derde doelpunt, opnieuw een afstandsschot: 6-3. Na 6-4 leefden de Eemvogels plot seling op en hadden opeens het betere deel van het spel, wat ze ook uitdruk ten in de score: eerst schoot Lijfering 7- 4 in, vervolgens speelde Marco Kuil knap zijn tegenstander uit en legde de 8-4 in. Tenslotte toonde Van de Pol nog eenmaal zijn afstandsschot en tekende met zijn vierde doelpunt de 9-4 aan. Met nog tien minuten te spelen leek de wedstrijd gespeeld, maar Ermelo zette nog eenmaal aan. De licht geblesseerde aanvoerster Agnes Kraaikamp werd ver vangen door Claudia van de Hoed, die goed inviel, maar Eemvogels benutte haar kansen niet en liet Ermelo terug komen tot 9-6. Toen Ermelo met nog 5 minuten te spelen ook 9-7 maakte, zag Ermelo toch nog heel even een kansje en gaf vol gas. Het sterke spel van het Eemvogels-aanvalsvak dat door minutenlang balbezit de verdediging ontlastte, boorde de laatste hoop voor Ermelo de grond in. Zonder spranke lend spel, maar wel solide spelend, pakte Eemvogels de eerste twee punten. "Iedereen is van het veld gestapt met het idee: we hebben goed ge speeld. Iedereen heeft zich aan de opdrachten gehouden en dat is de winst van deze wedstrijd. Op de lange termijn moet dit doorwer ken." Coach Frans Tordoir van MHC Soest was zondag goed te spreken, ondanks dat zijn elftal zijn meerdere moest er kennen in Overbos (2-0). Eindelijk had de hockeycoach weer een ploeg met een goede instelling aan het werk gezien. Zijn ploeg zaaide hoop voor de nabije toekomst. De nederlaag nam hij voor lief, in de wetenschap dat de scheids rechters mede debet waren aan de twee tegentreffers. In de 32ste minuut zagen ze over het hoofd dat de bal de achterlijn was ge passeerd, toen Overbos vanaf rechts een voorzet gaf. Het gevolg was desastreus, want de bal werd in het doel van MHC Soest gewerkt. Drie minuten voor tijd liet de leiding doorspelen, nadat Over bos de bal bij een vrije slag door de lucht had getransporteerd in plaats van over de grond. In de cirkel werd de baan van de bal verlengd: 2-0. Doelman Peter Weisscher had in de eer ste helft al twee uitvallen van Overbos onschadelijk gemaakt. MHC Soest zette daar één kans van Herman Stam tegen over, terwijl Edwin Ros in de tweede helft mogelijkheden kreeg. Na de rust zette Soest iets meer druk en hockeyde het iets verder van het eigen doel af. Het resultaat was er nog niet naar, maar de stemming was aanzienlijk beter dan na de twee voorgaande duels. Van belang zijn de twee komende wed strijden tegen Amstelveen en Spandersbosch. Beide teams staan on der MHC Soest dat bij winst afstand kan nemen van de gevarenzone. Dames De dames van MHC Soest sloegen de dinsdagtraining van vorige week over. Onder leiding van trainer Peter Heemskerk namen ze plaats aan de ta fel om over de inzet in de wedstrijd daarvoor te praten en afspraken te ma ken. Vijf dagen later deelde Heemskerk complimenten uit aan zijn ploeg die met 1-2 van Overbos won. De zondag begon met de tegènvaller dat Ilonka Slis door een rugblessure af haakte. Haar vervangster was de jeug dige Jacomijn Hillegehekke die met Carolien van de Meer het centrum in de verdediging bezette. MHC Soest gaf geen kans weg. Deels doordat de ploeg zich iets verder dan normaal liet terug zakken. Pas ter hoogte van de midden lijn werd Overbos aangepakt en de thuisclub liep zich voortdurend vast. Na herovering van de bal werden de twee spitsen van MHC Soest snel bijgestaan door opkomende middenvelders. Dank zij de snelle omschakeling slaagde de tactiek van Soest. In de negentiende minuut scoorde Van de Meer 1-0 uit een strafbal. Tien mi nuten na rust had Merion van Asch op dezelfde wijze kunnen scoren, maar haar strafbal werd gestopt door de keep- ster. Het duurde tot de 55ste minuut voordat Soest de wedstrijd besliste. Stephanie van der Spoel scoorde uit een strafcorner. Twee vlot uitgevoerde counters brachten ook Yvette van der Horst en Nathalie Corsmit nog in kans rijke positie, maar de teller bleef op twee staan. Het frommeldoelpunt, waar mee Overbos vlak voor tijd de eer redde, kon geen kwaad. Oude Utrechtseweg 57, tel. 035-6014462 blinkt en iedereen maakt fouten," aldus De Bruin na de zesde zege (87-74). Van de gasten uit Oud-Beijerland werd dus nog wel gewonnen, maar tegen BZ'72 en BV Alphia zal Red Stars be slist uit een ander vaatje moeten tappen. Met de break-out startte Red Stars voortvarend (12-4). Maar evenals een week eerder, toen Red Stars verrassend onderuit gleed tegen Team Dreamers, liet het spelniveau te wensen over. De Bruin wisselde, zoals aangekondigd, veel om iedereen aan de wedstrijd te laten proeven. De instabiliteit, die dit tot gevolg had, nam hij op de koop toe. BOB kwam langszij (22-22), maar stond in de rust toch weer met tien pun ten achter, omdat Red Stars zich in de rebound éven meer had laten gelden (40-30). De gebroeders Marco en Jan van Maanen tilden de stand naar 53-36 en het laatste kwartier leek niet meer dan een kwestie van tijd te zijn geworden. Maar Red Stars maakte het zichzelf moeilijk. In de elfde minuut was de ploeg volledig de weg kwijt en binnen zestig seconden veranderde de stand van 67-46 in 69-57. Dichterbij liet Red Stars de Zuid-Hollanders niet komen. Dames Tegen Crackeijacks maakten de dames zondagmiddag een slechte beurt. On danks een uitstekend begin (24-13 na negen minuten) verloor Red Stars voor het eerst sinds 1753 van de Amers- foorters, bij wie Suzanne Visser (31 punten) en Vanessa Vis (18 punten) ongrijpbaar waren. Red Stars bewaarde het geduld niet, toen Crackeijacks er een schepje bo venop deed en het tempo opvoerde. Het teamspel werd overboord gegooid bij de Soesters die bijna zonder uitzondering op individuele basis een oplossing pro beerden te vinden. En die tactiek slaagt zelden. Kennelijk verloor ook Aldo Heeregrave het vertrouwen in zijn ploeg. In de elfde minuut nam hij op een stand van 24-20 nog een time-out, daarna zou hij zijn speelsters niet meer bij elkaar roepen. Crackeijacks leidde na de eerste helft al met 35-37, maar zat halverwege het tweede bedrijf op rozen: 44-57. Het werd uiteindelijk 61-70. In deze situatie komt Manfred Dikkers (rechts) er niet aan te pas. Red Stars is niet in goede doen, maar bezet nog wel de tweede plaats. Foto: Herman van Dam. Henk van Asch, trainer van WZ'49, voormalig trainer van Soest 2 en SEC- zondag. "De meest duidelijke en realistische mening vond ik altijd die van Bert Dekker. Nu wordt zijn mening overge nomen. Ik denk dat dat verstandig is en dat WZ'49 er minder moeite mee heeft dan Soest. Dat is al een grote club. WZ'49 krijgt de gelegenheid voor wat extra dingen, zoals een licht installatie die ze al een poos willen heb- bén. Het is niet zo dat de zaterdag- en delzondagclub ineens de sterren van de hemel zullen gaan spelen, maar met een betere accommodatie krijgen ze wel meer potentie. Het is een goede zaak." eemt het slipgevaar aan- s in ons natte klimaat een n overbodige luxe. Daar- erfst een unieke aktie. Bij J :al 2 banden van ons I jt u een waarde-cheque, korting op de ANWB u maakt kans op één van Grip- Slipcursussen! 41 859. 60 25 112. idrik-Jan de Boer, voor het vierde ereenvolgende seizoen trainer van Ü-zaterdag. jen er niet zo gelukkig mee. Voor voetbal zou het beter zijn als er één e club met een goede zaterdag- en lagafdeling komt. Als we toch iten iuseren of integreren, is het dat iedereen bij elkaar' op één plex komt. In feite leveren wij als l alles in, al wil het bestuur het niet fitleggen. Voor een heleboel jon- 1 van ons is het moeilijk, ze vallen jen wal en schip. Het is nog vers, ie pen moet het nog verwerken, maar idee is dat je het voetbal in Soest len op een hoger plan tilt met één is Boerkoel, ere-voorzitter van S.O. foest en fractievoorzitter van de PvdA- toest. Dit plan is uitstekend, al weet ik dat «ledenvergaderingen het nog moeten pedkeuren. Met dit plan kunnen we oen waar al jaren over wordt gespro- Nu is het moment daar. Je krijgt versterking van het zaterdag- en lagvoetbal, de clubaccommodaties len verbeterd en je stopt de onder- rivaliserende verhoudingen. Wat Reeds in het vorige decennium werd het idee gelan ceerd. Een FC Zaterdag en een FC Zondag zou de toekomst zijn voor de Soester voetbalwereld, twee sterke clubs met mooie, moderne accommodaties dachten de voorstanders. Over mijn lijk, dachten de tegenstanders. Jarenlang vielen termen als fusie, sa menwerken en integratie. Jarenlang werd er gespró ken en vergaderd. Jarenlang gebeurde er niets. En toen was er ineens het persbericht op de kille, natte avond van maandag 18 november 1996. De intentie-verklaring van de besturen van SEC, S.O. Soest en WZ'49 om het zaterdagvoetbal aan de Eemweg en het zondagvoetbal op de Bosstraat-Oost te concentreren, verraste meer dan de nederlaag van koploper SEC tegen het bescheiden BFC. Heeft veel meer impact dan de lage klassering van Soest. En is aanzienlijk ingrijpender dan de blessure- golf, waarmee WZ'49 tot dusver kampte. Een doorbraak, noemde voorzitter Paul Lemmen van de Vereniging Sportraad Soest het resultaat van het geheime overleg van de clubvoorzitters. Door zelf het initiatief in handen te houden, kunnen de clubs- voorkomen dat het gemeentebestuur naar eigen in zicht het mes erin zet. Want dat er bezuinigd moet worden, dat is al lang beslist. De Soester Courant stelde een 'elftal' samen, 'bóm- bardeerde' sportwethouder Ries van Logtenstein tot coach en peilde de reacties. In alfabetische volgorde. van belang is, als je het voetbal wilt hel pen, is dat je de accommodaties een opwaardering moet geven. Zodat de clubs zien dat de gemeente ze serieus neemt." Hans Dreef, oud-jeugdtrainer en lid van verdienste van S.O. Soest. "Ik zou het zonde vinden voor de ver enigingen als dit doorgaat. De cultuur van VVZ'49, van Soest en van SEC moet naar mijn smaak behouden blij ven. Ze hebben allemaal een geschie denis. Als je gaat integreren, verandert dat. Laat elke club maar zijn eigen le ven leiden." N. van de Graaf, eigenaar van C1000/ Van de Graaf en hoofdsponsor van SEC. j "Zelf kom ik uit Den Haag. Daar had je vroeger ADO met 15.000 toeschou wers en Scheveningen/Holland Sport met 7.500 toeschouwers. Toen ze van de gemeente moesten fuseren, kwa men er nog geen 5.000 toeschouwers. Van mijn personeel begrijp ik dat de integratie uiterst gevoelig ligt. Ik ben geen Soester Van origine en sta er on bevangen tegenover. Als je het nuchter bekijkt, denk ik dat het een ontzettend goede zaak zou zijn. Ons contract met SEC loopt nog een jaar. Ja, ik geloof dat ik als sponsor in de nieuwe situa tie ook iets kan betekenen." Rob Joustra, oud-voorzitter van Hees en fractievoorzitter van BAM. "Als voorzitter van Hees heb ik, om kwalitatieve overwegingen, destijds al gepleit voor één zaterdag- en één zondagclub. Alles wat een beetje kan voetballen, gaat nu weg. Ik heb de in tegratie altijd toegejuicht en zie de po litieke noodzaak van de clustering ook in. Het is een goede oplossing, ik ben alleen verbaasd dat deze zet zo snel na het Heidemij-rapport komt. We heb ben er al zo lang over zitten praten en nu komt als een donderslag bij heldere hemel de meest voor de hand liggende oplossing naar voren. Laten we niet te vroeg juichen. Zolang de leden vergaderingen niets hebben beslist, is het een lege dop. Ik heb er een hard hoofd in, maar de bal ligt nu bij de clubs." Daan Lazonder, voorzitter van Hees en lid van de werkgroep taakstelling clustering. "Wij hoeven niet groter te worden, maar waar het binnen ons vermogen ligt, zullen we ruimte moeten geven aan nieuwe leden. Een senioren- en een jeugdelftal kunnen er nog bij, maar dan houdt het wel op. Anders komen we velden en vooral kleedlokalen te kort. De integratie is haalbaar en beter voor het voetbal. De clubbesturen heb ben realiteitszin getoond. Ik kan me de eerste schok bij de leden van SEC voorstellen, maar tijdens alle besprekin gen heb ik geen één keer het gevoel ge had dat het SEC-bestuur bezig was de zaak te verkopen. SEC heeft de nek het verst uitgestoken, omdat het op zater dag en zondag de kleinste vereniging is van de drie. Het denkt juist aan de le den. Het bestuur heeft moed getoond en daar heb ik bewondering voor. Ik hoop dat de realiteitszin bij de anderen ook naar boven komt, want anders legt de gemeente de clubs een dictaat op. En dan ben je nog verder van huis." Ben Nijhuis, voetbalsupporter van WZ'49, SEC, S.O. Soest en Hees. "Het is drie keer niets. Ik begrijp niet wie er voor SEC het woord doet. Je kan de oudste club van Soest toch niet zomaar weggeven. Er zijn jongens die hier al zo lang lopen. Die zeggen nu: we leveren wel twee velden in en dan gaan we ge woon verder met een nieuw bestuur. Bertus van Essen zegf> dat hij desnoods zelf het gras gaat maaien. Ik heb begre pen dat er al een handtekeningenactie wordt opgezet. Als er financieel sprake was van een slechte situatie, was het anders. Maar het voetbal is er niet bij gebaat. Je krijgt chaos en je raakt spe lers kwijt. En wat je niet moet vergeten: als je iets opdoekt, komt het nooit meer terug. Er moet een goed nieuw bestuur komen bij SEC. En dat staat al klaar als het moet." René Ribberink, trainer van SEC-zon- dag 2 en speler/bestuurslid van DVS/ De Kuil. "Een slecht plan. Een heleboel mensen heeft zijn hobby bij SEC. Elke club heeft zijn eigen identiteit. SEC is mis schien niet de grootste, maar wel de gezelligste club. Ik lever liever twee vel den in, zodat SEC blijft bestaan dan dat ik met mijn vrienden en familie opga in de grote massa. Ik heb de spe lers van het tweede al gepolst. Als de integratie doorgaat, gaat de één op za terdag en de ander op zondag spelen. Sommigen stoppen of kiezen alleen voor zaalvoetbal. Ze zitten al vanaf hun zesde op SEC en zouden dan uit elkaar vallen. Ik moet Bert Dekker wel gelijk geven als hij zegt dat we al jaren een gebrek aan kaderleden hebben. Er zijn veel mensen met een dubbele functie. Het is belangrijk dat sommige leden wakker worden, de ernst van de zaak inzien en iets voor de club gaan doen. Dat ze hun schouders eronder zetten om de club te laten bestaan." Charles Roest, ex-jeugdspeler en - grensrechter van S.O. Soest, verzorger van SEC-zondag en postbode. "SEC is er nog niet aan toe. Ik ben geen Seccer, maar werk voor de club. En ik zie dat mensen nu opstaan en het voortouw willen nemen om het groene shirt aan te houden. Ze hebben het gevoel dat ze het groene shirt moe ten uittrekken en in hun blote bast naar de overkant moeten om zich een blauw shirt te laten aanmeten. Ik sta er neu traal tegenover, ben voor niveau. Als ik het nuchter bekijk, is het goed als er in de toekomst een multifunctioneel sportpark komt. Maar SEC is niet op sterven-na-dood. Ze zijn bij SEC nog te fanatiek om zich te laten opdoeken." Henk Strietman, oud-voorzitter van WZ'49 en voorzitter van de Club van Honderd van W^Z'49. "Mijn eerste reactie is dat ik het met een positieve gedachte ga volgen. Er moet iets gebeuren en het zou niet slecht zijn als ze dit plan voor een za terdag- en een zondagclub kunnen uit werken. Een fusie tot één club met een zaterdag- en zondagafdeling werkt niet, dat zie je overal. Ik heb zelf al eens gesuggereerd om alle clubs aan de Eemweg te concentreren, maar dat is kennelijk niet haalbaar. En wat de naam betreft, dat horen we nog wel. Zonnegloren bestaat niet meer, maar zit nog wel steeds in onze naam. Persoon lijk zou ik het fijn vinden als wij aan de Eemweg kunnen blijven." Ries van Logtenstein, wethouder sportzaken van de gemeente Soest. "Het is een bewonderenswaardige stap van de voetbalbesturen. Dat ze de moed hebben een lijn uit te zetten. Dit is een nieuwe opening voor een goede aanpak van de integratie en de clustering. Het is een teer procés, want het betreft iedereen van de verenigin gen. Des te meer reden ora daar met zorgvuldigheid mee om te gaan en de mensen ervan te overtuigen dat het goed is voor de toekomst. Natuurlijk moeten de accommodaties kwalitatief worden opgewaardeerd, maar na 2000 heb je te maken met demografische ontwikkelingen. Daar moetje ook reke ning mee houden."

Soester Courant | 1996 | | pagina 17