Titels van Budo Ryu weer de deur uit Bestaansrecht Sylvestercross bewezen Bekers voor Soester motorcrossers 1SP0RTI inden Topper eindigt onbeslist Schaakteam mist ervaring cialist Sportprogramii Topscorers Jeugdnieuws^^j Dubbele inbraak bij Eemvogels Sportuitslagen op pagina 13 I WOENSDAG 27 NOVEMRFR 1996 SOESTER COURANT De Posthoorn-SEC: 1-1 op slecht veld VOETBAL zaterdag SCHAKEN Nederlaag lijkt onafwendbaar TAFELTENNIS Shot sluit af met grootste zege in najaarscompetitie Uitstekend begin van Springbokken in voorronde Voor vierde keer 'try-out'duiken ZAALVOETBAL Zaalvoetballers van SEC doen niet onder voor veldvoetballers Bowlers beginnen oude baanrecord weer te bedreigen Evenementsrit voor rallyliefhebbers op 8 december Veel kampioenen bij wedstrijden Soester sportschool Topwedstrijd AV Pijnenburg voor zestiende keer op oudejaarsdag ATLETIEK Joey en Berry Dorrestijn de besten in hun klasse Balletjes rollen bij bingo van SEC Slachtbingo bij PV De Vriendschap WATERPOLO Zwemmende tactiek Duinkikkers gaat vruchten afwerpen VISSEN Verkassende Dekker wint viswedstrijd van De Snoekbaars Ruim vierhonderd deelnemers in winterwandeling Jeugdnieuw^^jj Whisky Bisschop- Cointreau wijn 0.7 liter 0,75 liter j-Wijnhandel 35-6012490, ZUID WOENSDAG 27 NOVEMBE Zaalvoetbal 21.00 uur BTP-Firtina'93 (Putten) ZATERDAG 30 NOVEMBER Badminton 13.30 uur Selby-Badso 6 (C-drie) Voetbal 14.30 uur Candia'66-VVZ'49 (Rhenen) 14.30 uur Hees-WZ'71 (V.O. Utrechtseweg) 14.30 uur Garuda Maluku-SEC (Culemborg) ZONDAG 1 DECEMBER Handbal 14.00 uur Smeeing/BDC (D)-UHV/ DSO 2 (Beukendal) 14.30 uur HNV/Attila-Smeeing/BDC (H) (Nieuwegein) Hockey 12.45 uur Amstelveen-MHC Soest (D) 14.30 uur Amstelveen-MHC Soest (H) Voetbal 14.00 uur Soest-Vriendenschaar (Bos straat-Oost) 14.00 uur WIJ-SEC (IJsselstein) MAANDAG 2 DECEMBER Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bowling Competitie, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur SEC-London (Beukendal) 21.00 uur DVS/De Kuil-TOV (Beu kendal) VELDVOETBAL 1. Marcel van Essen (WZ'49)13 2. Peter van den Berg (SEC-zo)10 3. Mohammed Touhami (SEC-za)...9 4. Michel Besseling (SEC-za)8 5. Cees-Jan de Vries (WZ'49)7 6. Peter Wolfsen (Soest)5 7. Razzo van Dam (SEC-za.).....4 Jeffrey Dorresteijn (SEC-zo)4 Kees van Dorrestein (SEC-zo)4 10. Gerard Becker (WZ'49)3 Raymond Brandes (WZ'49)3 André Doorduin (Soest)3 Ramon Heijden (SEC-zo)3 1. Wilfried Engberink (SEQ14 2. Mustafa Aksit (Firtina'93)13 3Zeki Kurt (Firtina '93)12 4. Martin van Ernst (SEC)11 5. Sander van der Heijden (SEC)8 6. Fred Bos (SEC).....7 Paul Haringsma (SEC)7 Ramon Heijnen (DVS)7 9. Joep Rozendal (SEC)6 10. Maurice d'Aquino (DVS)5 Johan Blankenberg (SEC)5 Ronald de Rooij (DVS)5 Michel Vlaswinkel (DVS)5 VOETBAL Hees Onder winterse omstandigheden kwa men de E-tjes tot aan de rust voor met tien tegen een in de thuiswedstrijd tegen Usselmeervogels. Als gevolg van koude tenen kwamen de tegenstanders in de tweede helft niet meer terug. De A-ju nioren behaalden thuis een ruime zege op Roda'46. Eerde de Jong scoorde twee schitterende goals in de rechter bovenhoek. De B-junioren waren kans loos tegen de Eemboys. Soest Zaterdag kon er alleen 's morgens in Soest worden gevoetbald. Tien pupillen- teams van SO Soest kwamen in actie. De E4 won van Roda en de F9 speelde gelijk tegen Usselmeervogels, maar de rest liet de punten aan de tegenstanders. WZ'49 Wegens het slechte weer was er zaterdag maar een klein programma. De A2 speelde thuis tegen koploper Terschuur- se Boys en deed het uitstekend. Deze thriller eindigde in 1-1. Johan behoedde zijn team in de laatste minuut met een schitterende redding voor een neder laag. De Cl won met 3-2 van de Glind Cl. De El verpletterde Usselmeervo gels met 11-2. De E3 deed het iets rus tiger met 3-1 winst op TOV. De E4 had geen problemen met Soest E9 gezien de 11-0 winst. De F1 won in een span nende wedstrijd met 1-0 van Soest F2. De F4 was zo vriendelijk om een paar spelers te lenen aan CJVV. Jammer was echter, dat een van de uitgeleende spe lers vijf doelpunten scoorde! Tot tweemaal toe hebben inbrekers hun slag geslagen in de kantine van de korfbalclub de Eemvogels aan de Staringkland, In eerste instantie sloegen ze een ruit in om een buit van slechts drie gulden uit de "jeugdpot" te be machtigen. Een paar dagen later bood het provisorisch herstelde raam de gele genheid nog eens toe te slaan. Daarbij werd een doos met KitKat-repen ont vreemd. Aangifte deed een 51-jarige Soester. Op een slecht bespeelbaar, maar goedgekeurd veld zijn De Post hoorn en SEC-zaterdag remise overeengekomen. Beide titelkan didaten scoorden eenmaal. Volgens Hendrik-Jan de Boer was zijn elftal daarmee het meest gelukkig. De Amersfoorters waren niet beter dan SEC, maar hadden iets meer gevaarlijke acties in huis. Daarom mochten de groenwitten blij zijn dat Jan Willem Ver woerd oog voor de bal had en een aan tal knappe schoten van De Posthoorn pareerde. Twee minuten voor tijd nog telde de thuisclub al het winnende doel punt, maar Verwoerd was op tijd in de juiste hoek. In de tiende minuut werd hij wel gepas seerd, toen een Amersfoorter na een goede actie verrassend inschoot. SEC had het geluk dat de doelman van De Posthoorn twee minuten later in de fout ging. Met de mooiste actie van de wed strijd stuurde Mohammed Touhami een aantal tegenstanders het bos is. Zjn voorzet was goed bedoeld, maar de spit sen van SEC waren niet gearriveerd, waardoor de sluitpost de bal simpel kon oprapen. Dat deed hij tot tweemaal toe, maar beide keren liet hij de bal los. Op dat moment was Michel Besseling in middels wel aanwezig in de doelmond: 1-1. De beste kans daarna was voor Remi van der Pol, maar hij kwam in de 33ste minuut een stap te kort om de bal bij de tweede paal binnen te knallen. In de tweede helft werd de bal voorna melijk rond de middenlijn van richting veranderd. Spannende situaties ontston den alleen bij enkele hoekschoppen, waardoor de topper onbeslist eindigde. een schitterende koningsaanval kon hij zijn tegenstander onvermijdelijk mat- zetten. Jeugdspeler Bram Otto kwam niet goed in zijn spel en moest na ruim twee uur spelen zijn meerdere erkennen in Niemeyer. Om tien uur zag het er nog aardig uit. Ondanks de 1-2 tussenstand was de stand op de overgebleven borden zeer hoopvol. Het pakte echter anders uit. Gerrit Meine Muis verschalkte diverse pionnen. Mede door de lichte tijdnood van zijn tegenstander kon hij om half elf een vol punt noteren. Meteen daarna kwam er een eind aan de droom van het talent Daniël Stellwagen (negen jaar!). In het eindspel verzwakte hij zijn pionnenstelling en zag op het laatst een matdreiging over het hoofd. De overgebleven drie partijen haalden de tijdcontrole om kwart over elf. Door een misverstand tussen teamleider en Roderick Loeber ging Loeber (met een remiseaanbod op zak) door de vlag. Dit bracht de tussenstand op 2-4. In de af gebroken partijen staat Mare Vermulst materieel nog wel voor, maar moet hij nog vechten voor remise. Hugo van Hengel staat wel iets beter dan zijn te genstander, maar zal zich waarschijnlijk toch tevreden moeten stellen met een remise. In de promotieklasse is de tussen stand in de schaakwedstrijd Soest 1 SOPSWEPS'29 2-4 (verwachte eindstand 2,5 - 5,5). Nadat de Soes ter jeugd in de vorige wedstrijd de doorslag had gegeven voor de winst, moest in deze wedstrijd worden ge constateerd dat dezelfde jeugd nog niet voldoende ervaring heeft om iedere wedstrijd te beslissen. Wegens de afwezigheid van Anton Vis ser moest teamleider Bert Bouwmeester weer een jeugdig achttal opstellen. Met vijf jeugdspelers werd aangetreden tegen het sterke SOPSWEPS'29. Aangezien SOPSWEPS'29 niet over een eigen speellokaal beschikt werd deze wedstrijd in Soest gespeeld. Als eerste speler was Koen Vegter klaar met zijn partij. Na een afwikkeling in het begin van de partij verloor de voorzit ter van de Soester Schaakclub zijn dame. Dit verlies \yerd gecompenseerd door een overwinning van zijn schoon zoon Rene Boekhoff aan bord zes. Met Met de grootste zege tot nu toe (1-9) sloot Shot de voorjaarscompetitie af, waarin het anderhalve week ge leden al kampioen was geworden. Het slachtoffer in de tiende wedstrijd was Amstelveen 3, dat alleen het dub belspel in winst omzette. Alle enkel spelen waren een prooi voor Shot. Be rend Jonker moest een keer een derde game toestaan, nadat hij er eentje met 31-29 had verloren. In de najaarsconpetitie won het eerste team van de Soester club acht duels en werd tweemaal gelijk gespeeld (5-5). Ia januari start de ploeg aan een nieuw avontuur in de tweede divisie. In Veenendaal, tijdens de eerste van vijf voorronden, om het provinciaal kampioenschap maakten de Springbokken-turners een goede start, In de D-lijn maakten negen turners aanspraak op een plaats in de finale. Allen eindigden bij de eerste veertien in hun leeftijdscategorie, waarvan de zes tien beste turners zich plaatsen voor de finale. De ploeg in de D6/7 (jongens t/ m 9 jaar) maakte een uitstekend debuut door als tweede te eindigen. De D5 ploeg (10 t/m 11 jaar) met Jacob Vriend, Bart Sanders en Niels Kuiper presteerde goed en werd, op nog geen punt achter Attila Houten, eveneens tweede. De ploeg werd eerste op lange mat, rekstok en voltige, maar moest op ringen en brug nog teveel punten inle veren. Individueel eindigden zij allen in de top-10. Willem Strijbosch moest bij de junioren de eer van de Springbokken hoog hou den. Hij deed dat op uitstekende wijze door de concurrentie ruimschoots te verslaan. Alleen bij sprong en brug werd hij tweede op eentiende respectievelijk tweetiende punt. Maar zijn uitstekende lange mat-oefening met een salto- voorover en rekoefening bracht hem op de hoge totaalscore van 51.85. Hiermee onderstreepte hij zijn titelaspiraties voor het komende seizoen. Voor de vierde keer wordt in Aqua Indoor een 'try-out' voor de cursus dui ken gehouden. Voor twintig gulden kunnen belangstellenden met perslucht- apparatuur onder water leren zw®111' men. De entreeprijs van het zwembad aan de Dalweg is hierbij inbegrepen. De 'try-out' wordt gegeven door duikschool The Experience die bij voldoende be langstelling begin volgend jaar een duik- cursus start. De cursisten kunnen dan het PADI-brevet Ópen Water Diver halen. Voor informatie: Duikschool The Experience, Turfstreek 28, 3766 HX Soest, tel. 6017705. Ook in de derde klasse van het zaal voetbal is de stand vertekend, om dat het aantal gespeelde wedstrij den van de verschillende teams enorm verschilt. Maar SEC is tot nu toe duidelijker dan alle andere ploegen. Het door Wil van der Heijden en Mare Koper geleide team heeft negen duels gespeeld en er negen gewonnen. Ook in Hilversum bleven de Soesters maandag avond ongeslagen door met 1-3 te win nen van Crailo Railpro. SEC kon in theorie eigenlijk alleen maar verliezen van de tegenstander die on derin bungelt en het kwam zelfs met 1- 0 achter. Öp tijd zou SEC het tij keren met redelijk goed voetbal. Voor de rust zorgden Wilfred Engberink en Martin van Ernst voor de voorsprong die daarna door Sander van der Heijden werd uitgebouwd. De zaalvoetballers van SEC doen niet onder voor het eerste zondag- en zaterdagelftal van de club. Ook deze se lecties staan bovenaan. Ineens hebben sommige bowlers de smaak weer te pakken. Alsof de een de ander inspireerde, schoten drie Soesters uit hun slof met hoge games. Gerard den Enting benadeide het ja ren oude clubrecord van 254 het meest met een score van 239. Ook Antoinette Bunk kwam ver boven de 200 uit met haar game van 223. Ver der verbeterde Bert den Oude zijn oude record van 175 door een score van 211 neer te zetten. In de stroom van deze goede resul taten werd het elf-jarige jeugdlid Mathilde Hagens meegetrokken. Zij zorgde voor een unicum in de achttienjarige geschiedenis van de Soester Bowling Vereniging met een game van 211. De speelster van De Spetters is pas bezig aan haar tweede seizoen, maar heeft nu bij de jeugd het clubrecord in handen. Rallyliefhebbers kunnen op zondag 8 december deelnemen aan een evenementsrit in Amersfoort en Leusden. De organisatie is in han den van rally en autosportclub Amersfoort e.o. De aanvang is om 12.00 uur en de start om 13.01 uur. Er wordt gereden volgens een routebeschrijving van het 40 kilo meter lange parkoers. De deelnamekosten bedragen tien gul den voor leden, 17,50 voor andere deel nemers en 7,50 gulden voor elke extra inzittende. Voor meer informatie of in schrijving kan contact worden opgeno men met Kees Veldkamp, tel. 033 4808722. De jeugdjudoka's vochten zaterdag op sportieve wijze om de titels van Budo Ryu. Foto: Herman van Dam. De kampioenschappen van sport school Budo Ryu zijn in het week einde weer voor een jaar toegekend aan de beste sporters per leeftijds categorie. Meer dan twintig titels gingen de deur uit bij het judo, ka rate, taekwondo en bankdrukken. Dit laatste onderdeel kwam vrijdag avond als eerste aan bod, niet nadat enkele meisjes een demonstratie aerobic hadden gegeven. Arnoud Mahabir werd kampioen bankdrukken. De titels bij taekwondo gingen naar Mark Haringsma, Jean-Paul Konz, Simon Hovius en Jurrian Schalken. De laatste werd tevens kampioen alle cate gorieën. De beste karateka van Budo Ryu is Pieter Oothout die bij de heren won en ook de bokaal voor alle categorieën mee naar huis mocht nemen. Bij de jeugd werd gestreden in verschillende leeftijds- gewichts- en bandkleurklassen. Eerste plaatsen werden opgeëist door Jan-Paul de Groot, Michael de Gans, Arno Vis ser, Natascha van Noort, Derde Rinders en Cigdem Akpun. De meeste deelnemers concentreerden zich op judo, waarbij uiteraard ook re kening werd gehouden met de leeftijd en het lichaamsgewicht. Het leverde de volgende kampioenen op. 4-5 jaar: Sebastiaan van Doorn, Max van Gent, Fabian Heeremans en Jeffrey Tadros. 6-7 jaar: Dustin de Koekoek, Stephan Richard, Thijs Reiling, Sander van der Hoef, Johan van Groningen, Erik Visscher, Roderick van Oostrom. 8-9 jaar: Janno Noordermeer, Jorrit de Vries, Mark van Essen, Lars de Vroege, Donald Pondman. 10-11 jaar: Remco de Vries, Thomas Houtman, Yazuro Delfgaauw. 12 jaar en ouder: Ellen van den Berg, Sanne Schalkx, Mare Westerveld, Maar ten Ruis, Willem Strijbosch. Radmer Schalkx werd eerste bij de he ren en alle categorieën. Sanco Kers werd kampioen in het zwaargewicht. Op 31 december gaat Anja Smolders proberen voor de derde keer de Sylvestercross te winnen. De Belgische atlete was in 1993 en vorig jaar al de snelste in de bossen en de Lange Duinen van Soest. Het is de zestiende keer dat AV Pijnen burg de wedstrijd organiseert. Het bestaansrecht is al lang bewezen. Ook dit jaar is de Sylvestercross een van de vijf wedstrijden van het nationale crosscircuit, waarin de vaderlandse top atleten in gezelschap van lichtvoetige, buitenlandse 'snelheidsduivels' proberen een startbewijs voor de wereldkam pioenschappen te verdienen. De eerste wedstrijd van het nationale crosscircuit vond overigens afgelopen zondag in Tilburg plaats. Na Soest vol gen crossen in Breda (19 januari) en Uden (2 februari). De Nederlandse kampioenschappen cross vormen de af sluiting. Dat de Sylvestercross tot de top wedstrijden behoort, blijkt uit het deelnemersveld en uit de aandacht van Studio Sport die tenminste zes minuten beelden zal uitzenden van het evene ment. Bert van Vlaanderen, John Vermeule en de oud-winnaars Hans Koeleman, Marti ten Kate, Aart Stigter en Tonnie Dirks liepen regelmatig op het bosrijke parkoers nabij de atletiek baan aan de Wieksloterweg. De laatste jaren is de inbreng van asielzoekers steeds groter geworden. Aiduna Aitnafa bijvoorbeeld eindigde vorig jaar als tweede, vlak achter de Marokkaan Aziz Bougra die de twee laatste edities op zijn naam schreef. Bij de dames waren onder anderen Laetitia Vriesde en Marianne van der Linden verschillende keren aan het werk te zien. Stella Jongmans bleef vorig jaar, evenals vele anderen, op het laatste moment weg in verband met de ijzel op oudejaarsdag. Daardoor deden 'slechts' duizend atleten mee aan de Sylvester cross. De laatste jaren kwam het aantal deelnemers boven de tweeduizend uit, hetgeen een grote toename betekent ten opzichte van de eerste editie in 1981. Op dit moment zijn de organisatoren druk bezig om gerenommeerde atleten vast te leggen. De Sylvestercross is er niet alleen voor getalenteerde en topatleten. Ook de recreanten in alle leeftijdscategorieën komen aan bod. Meestal bestaat de Sylvestercross uit zo'n vijftien verschil lende wedstrijden. De recreanten kun nen daarnaast kiezen uit één, twee, drie of vier rondjes van twee kilometer. De gebroeders Joey en Berry Dorrestijn hebben zich dit jaar we derom in de prijzen gereden als motorcrossers. Ze werden allebei eerste in hun klasse bij motorcross vereniging Salz. Berry Dorrestijn werd kampioen in de 125 cc promotieklasse. De Soester ont ving tijdens de afsluitende feestavond tevens de grote wisselbeker voor de cou reur die van de club in het afgelopen seizoen het meeste aantal punten be haalde. Berry Dorrestijn won namelijk elke manche. Ook zijn broer Joey was succesvol. Hij won de 80 cc klasse. Voor de twee Soesters beperkte het suc ces zich niet tot de clubwedstrijden in Berry en Joey Dorrestijn hebben zo langzamerhand een indrukwekkende verzameling bekers. Foto: Goos van der Wilt Leusden. In tal van wedstrijden in het land behaalden ze ereplaatsen en breidden ze hun verzameling bekers uit. Op vrijdag 29 november rollen de bal letjes van de bingo weer bij SEC. De voetbalvereniging opent om 19.15 uur de kantine op de Bosstraat-West en Gert-Jan Timmer begint om 20.00 uur met de eerste van tien ronden, waarin telkens drie prijzen te verdienen zijn. Ook wordt een superronde gehouden. Op zaterdag 30 november houdt De Vriendschap een slachtbingo in het clubgebouw aan de Nachtegaalweg. De postduivenvereniging opent de deur om 19.15 uur en om 20.00 uur wordt be gonnen met de eerste ronde om de vleesprijzen. Warandaloop In Tilburg legde Mart van Hal beslag op de derde plaats in de Warandaloop, de eerste die meetelt in het nationale cir cuit. Ze deed mee in de klasse 45 jaar en ouder, evenals clubgenote Elly Moer man die als vierde eindigde. Van Hal had 26 minuten en dertig seconden no dig om het 6.200 meter lange be sneeuwde en blubberige parkoers af te leggen. Moerman was precies een mi nuut langer onderweg. Het gaat steeds heter met De Duin kikkers. De tactiek die Roel Tim mer op zijn team heeft geprojec teerd, wordt steeds beter zichtbaar. En voelbaar, zo ondervond De Kwakel zaterdag in Utrecht. De Soester waterpoloërs vertrokken met een 7-9-zege uit Utrecht door de tegen standers zwemmend af te matten. Er waren dan ook twee uiteenlopende spel systemen te zien in het duel met De Kwakel dat het fysieke spel tot de kunst heeft verheven. Op een enkele uitzon dering na heeft De Duinkikkers niet de ploeg voor fysiek waterpolo. Hoewel, tegen De Kwakel werden Marcel Brittijn en diens tegenstander na een 'akkefietje' uit het veld gestuurd. Beide spelers mochten niet worden ver vangen. Hetzelfde overkwam Mark Rademaker een week eerder tegen Orkana. Bij een voorsprong van 2-3 reageerde hij zich te hardhandig op een tegenstander. Het gevolg was dat De Duinkikkers nog anderhalve periode met een. man minder moest spelen. Opvallend genoeg werd de voorsprong uitgebouwd tot 2-4, maar de numerieke minderheid werd daarna volgens de ver wachting afgestraft: 9-5. Voor de om mekeer in de wedstrijd had De Duin kikkers al een groot aantal kansen laten liggen. Hij verkaste vrijwel voortdurend en moet ongeveer de hele Vecht heb ben gezien, maar de inspanningen betaalden zich zaterdag uit voor Ab Dekker. Hij won de tweede winter- wedstrijd van De Snoekbaars. Met 35 voorns scoorde hij een totale lengte van 6.54 meter. Het was net ge noeg om zich winnaar te mogen noe men. Peter de Rond, die zijn stek van begin tot eind behield, ving minder vis sen (23), maar bleef slechts één centi meter van de winst verwijderd. Op de derde plaats eindigde John Kasius met veertien vissen (4.48 meter). Het was de eerste botenwedstrijd in de wintercompetitie. Voor Ben Lijnsvelt, die de voorkeur gaf aan een stek bij Bruinekool, verliep de wedstrijd niet gladjes. Hij ving niets. Door de regen val van de voorafgaande dagen vielen de vangsten in het algemeen tegen. De eerste van drie winterwande- lingen in Soest heeft 438 deelne mers op de been gebracht. Olympia spreekt van een succesvol verlopen wandeling door de bossen in en rond Soest. De langste afstand over 20 kilometer trok het meeste aantal mensen (150). Op de 10 kilometer startten 137 wande laars, op de 15 kilometer 101 en op de 5 kilometer vijftig. De twee korte parkoersen voerden de wandelaars door De Zoom, de mensen die iets langer doorstapten, kregen ook een rondje door de Paltz voorgescho teld. He busje dat Olympia had ingezet om deelnemers tussen de treinstations en het clubhuis van AV Pijnenburg, het startpunt, te vervoeren, bleek een goede greep. Een groot aantal wandelaars kwam van ver. De organisatoren schre ven deelnemers in uit onder meer Best, Gorinchem, Leiden, Terborg en zelfs uit Jonkerslan, een dorpje in Friesland. De tweede winterwandeling van Olym pia wordt gehouden op zaterdag 11 ja nuari en de serie wordt afgesloten op za terdag 8 maart. ZWEMMEN De Duinkikkers Zaterdag zwom de Duinkikkers in het Torenbad te Amersfoort haar laatste competitie-wedstrijd van dit jaar. Te gast bij zwemvereniging de Amer zwommen ze 41 persoonlijke records, 9 clubrecords, 19 eerste, 9 tweede en 14 derde plaatsen. Wat in de voorgaande wedstrijd niet lukte, lukte deze wedstrijd wel; Peter Oosthof zwom op de 100 meter vrije slag een tijd onder de minuut (59.6 sec.) wat tevens een clubrecord inhoudt. Op de 50 meter vrije slag zwom Peter ook een clubrecord in een tijd van 27.1 sec. Denise van Rouwendaal, Ilse Vaessen, Leonie Oosthof en Paul Spronk zwom men een clubrecord op de 100 meter wisselslag. Ilse Vaessen zwom tevens een tweede clubrecord op de 50 meter vlinderslag. Jurgen van Nimwegen en Raymond Honderdors behaalden ieder een clubrecord op de 200 meter vrije slag. De estafette-ploegen deden het we derom prima, op alle vier de afstanden behaalde de Duinkikkers de eerste plaats. De 41 persoonlijke records getui gen van een prima resultaat van de ge hele wedstrijdgroep. Na de winterstop zal er weer hard getraind moeten wor den om de laatste drie comptetitie-wed- strijden met goed gevolg te kunnen af sluiten.

Soester Courant | 1996 | | pagina 19