En dit zijn de knallers van deze week: 129,00 450 'Burgerlijke Stand' wordt gesloopt Onderzoek naar tunnel duurt voort HEIH0 HEIHO !T EEN SHOW Timberianil Burger die huisvuil niet scheidt, krijgt bekeuring St*etc& Van Breukelen 5 Vast-goed Maak van uw heerlijk avondje ook een lekker avondje 15 Soesterberg 8 Op Soest 20 Cultuur 17 Sport 6027493 VAN DOORN 75e JAARGANG NO. 14 HET VLEESCENTRUM Vanaf 1 januari in opdracht van provincie A. van der Lee WEGENS ENORM SUCCES GEPROLONGEERD Herfst-aanbieding RUUD SMIT visspecialiteiten VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest <ME« mL Commentaar op rijgedrag loopt slecht af Super lekkerbekken 699 Wiener visschnitzel Kanis Gunnink koffie 3 pakken 1 a 500 gram J-ZÖT' I I Coca Cola Runderriblappen Bildtstar aardappelen OQQ 3 Actueel Karakteristiek pand gaat tegen de vlakte WOENSDAG 27 NOVEMBER 1996) Woningen en tuinen Ossendamweg blijven onaangetast Politie grijpt krattenroversbende Geen andere 'kop' voor Bernhardlaan KLAREN een ouderwets gezellig uitje van. Geef Brink maar de ruimte Kantoorinrichters voor een kompleet kantoor FAXEN COPIERS MEUBELEN ETC. NIJVERHEIDSWEG 9, 3762 EP SOEST TEL 035 6014706 FAX 6026856 (zie pag. 2 in dit blad) Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Verse Hollandse kipfilet per kilo10?5 Zie onze adv. op pag. 2 De bewoners van de Ossendamweg kunnen opgelucht ademhalen. Of er nu wel of geen tunnel wordt ge graven bij de spoorwegovergang, hun woningen en tuinen blijven on aangetast. Deze verzekering gaf wethouder Pieter ten Hove vrijdag tijdens een persconferentie over de hoofdwegenstructuur. Het college heeft eind vorige week een voorstel aan de gemeenteraad geformu leerd. Daaruit blijkt dat burgemeester en wethouders zowel voor de Koningsweg route als de wijk Soestdijk de burgerlijke beleidsaanbevelingen van de klankbord groep in grote lijnen hebben overgeno men. Voor de spoorwegovergang in Soest- Zuid is nog geen oplossing bedacht. Twee tunnelvarianten worden onder zocht, maar de besluitvorming hierover kan nog wel even op zich laten wachten. Voordat de gemeente een spa in de grond kan zetten, 'moet uitvoerig over leg worden gepleegd met het rijk en de Nederlandse Spoorwegen die op hun beurt ook nog met onderzoeken bezig zijn die van invloed zijn op de tijds factor. Mocht Soest besluiten een tunnel te la ten aanleggen, dan kan de gemeente re kenen op miljoenen guldens subsidie. Dit is volgens verkeersambtenaar Marcel Vossestein gebleken uit overleg met medewerkers van de NS en het rijk. In elk geval zal, aldus Ten Hove, het budget van 22 miljoen gulden niet wor den overschreden indien de tunnel wordt gerealiseerd. De tunnel is bestemd voor het 'gewone' verkeer. De bussen van Midnet gaan over een speciale busbaan rijden, die de spoorweg nog wel kruist. In de huidige situatie kan de overweg niet worden verbreed met een busbaan. Verbreding van de spoorwegovergang is namelijk niet toegestaan. Op dit moment is niet te zeggen wan neer een besluit over de aanleg van een tunnel valt te verwachten. Zeker is wel dat het (doorgaande) verkeer op de Ossendamweg en het eerste deel van de Nieuweweg lange tijd hinder zal onder vinden en omgeleid zal moeten worden als de tunnel wordt aangelegd. De werk zaamheden kunnen wel eens twee jaar De bewoners van de Ossendamweg kunnen rustig gaan slapen. Ook als er een tunnel onder de spoorbaan komt, blijven hun woningen en tuinen onaan getast. Ze zullen hooguit lange tijd hin der ondervinden van de werkzaamhe den. in beslag nemen, zegt topambtenaar J. van Gent. De bewoners van de Ossendamweg zul len er vanachter hun raam of vanuit hun tuin naar kunnen blijven kijken. (Zie ook pagina 3) Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Wie in Soest het huisvuil niet meer gescheiden inlevert, riskeert een be keuring van,negentig gulden. Per 1 januari wordt het scheiden van het huisvuil verplicht gesteld. In op dracht van de provincie zal de ge meenteraad hiervoor in december de Algemene Plaatselijke Verorde ning (APV) aanpassen. Het is de provincie die wil dat klein che misch afval (kca), glas, oud-papier en karton, en textiel apart worden ingele verd. Het gebruik van de container voor groente-, fruit- en tuinafval (gft) was al eerder wettelijk verplicht. Met de aanpassing van de APV wordt het huisvuil niet langer op vrijwillige basis gescheiden ingeleverd. Volgens de gemeente hebben de meeste burgers al oog voor het milieu en scheiden ze het afval, voordat ze het aanbieden. Voor hen verandert er in de praktijk niets, aldus de gemeente. Kca, oud-papier en karton en textiel mogen vanaf 1 januari niet meer in de mini-container worden aangeboden. Wie dat toch doet en wordt betrapt, kan een bekeuring van negentig gulden te gemoet zien. Voor de handhaving van de nieuwe re gel gaan de politie en de afdeling reini ging en vervoer van de gemeente sa menwerken. In de eerste twee maanden zal er bij overtredingen doorgaans wor den gewaarschuwd, vanaf 1 maart wordt strenger opgetreden. Om de burgers tegemoet te komen, zal de gemeente ervoor zorgen dat op de geijkte locaties bij winkelcentra vol doende bakken aanwezig zijn. Voor de jaarwisseling plaatst de gemeente in elk geval nog extra textielbakken. Kca kan tijdens de openingsuren wor den ingeleverd bij het afvaldepot aan de Schans. Voor het inleveren van batte rijen, medicijnen en afgewerkte olie kan de burger ook terecht bij veel winkeliers, apotheken en garages. De inwoners van Soest wordt verzocht bruikbare spullen, zoals kleding, boeken, meubels en speelgoed, af te geven bij kringloop centrum Spullenhulp aan de Schans. van katoen/polyester in de kleuren camel, groen en marine Normale prijs 169,00 nu Maten 46-58, 49-59, 24-29 SOESTERBERGSESTRAAT 51SOEST; TEL 035 - 6012400 Uw Herenmode specialist. zie pagina van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 035 - 601 52 88 Altijd kwaliteit en betaalbaar Dorrestcinweg 72b Soest, tel. 035 - 6012883 Een 30-jarige Soester en zijn 25-ja- rige vriendin uit Utrecht zijn behoor lijk toegetakeld toen ze op de Van Weedestraat het slachtoffer werden van openlijke geweldpleging. Dat gebeurde in de nacht van zateidag op zondag toen ze, omstreeks 02.00 uur, in woord en gebaar commentaar ga ven op de rijstijl van een automobi list, die op dat tijdstip door de straat scheurde. De auto stopte, waarna er eerst een vrouw uitstapte die tegen het stel be gon te schreeuwen, gevolgd door een man die een honkbalknuppel tevoor schijn haalde en op het wandelende stel begon in te slaan, ofn vervolgens weer in de auto te stappen en weg te rijden. De wandelaars bleken diverse kwetsuren te hebben opgelopen, o.a. een bloedende hoofdwond, en wer den per ambulance naar het zieken huis gebracht. Van de daders ont breekt verder elk spoor. 500 gram-£49" 500 gram 3 flessen a 1,5 liter- kilo J69T 798 2 zakken a 5 kilo Aanbevelingen klankbord groepen zijn herkenbaar. Geen oplossing voor de Van Vulpens. Kerstactie Da Costaschool geslaagd. Miljoenenorder Defensie voor Intermove Van 't Net MTGKLu houdt Bosnië- familiedag. Herdenking van de 33 van Soesterberg. Simulatiehal TNO stort in. Volleybaljeugd AGAVS neemt duik in het water. Soest 50 jaar geleden. Verdwenen Soest Hervonden. Natuurbus doet (alsnog) Soest aan. Damesteam Stam/SoVoCo in de lift. Winnend Red Stars op zoek naar vorm. MHC Soest zaait hoop met goed spel. Positieve en negatieve reacties op integratie-plan. Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 376Ó AB Soest Telefoon 035-6014152* Telefax 035-6024904 Postbank 126156 De politie heeft deze week drie jongens uit Soest aangehouden op verdenking van maar liefst 22 diefstallen, die ze in wisselende samenstelling pleegden. Het ging in de meeste gevallen om (gevulde) kratten, maar ook stalen ze een paar fietsen. De politie kwam de jongens, resp. 19,16 en 13 jaar oud, op het spoor na de roof van een krat bier aan de Patrijsgang, in september j.1. Later kwa men de andere diefstallen aan het licht. De buit werd volledig omgezet in snoep en "patatjes oorlog". U bent welkom in het nieuwe kerstkoopdorp van 't Vaarderhoogt. Pure gezelligheid in de traditionele kerstsfeer. Volop schitterende kerstartikelen en decoraties. Kom genieten van de sfeer, ruik de heerlijke kerstgeuren, kies uit een weergaloos mooie collectie, maak er Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 15,- Buiten Soest f 30,- Losse nummers 85 ct. Gecontr. opl. 11.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Ondanks een pleidooi van de gemeen telijke afdeling Planologie en Bouwen (P B) blijft de "kop" van de Prins Bernhardlaan - waar deze uitmondt op de Van Weedestraat - in het her inrichtingsplan voor de winkelstraat on gewijzigd. Het College van B. en W. wil niet afwijken van het ontwerp. P. B. had in eerste instantie gekozen voor een versmalde rijbaan met aan weerszijden een aantal langsparkeer- havens, inclusief een AIP (algemene invaliden-parkeerplaats). Later ontdek ten de ambtenaren dat er een efficiën tere indeling kan komen als er aan één kant van de weg "haakse" parkeerplaat sen worden aangebracht. Dat zou meer ruimte opleveren voor het straat- meubilair en voor de AIP, en bovendien ook nog goedkoper kunnen uitvallen. Omdat de omwonenden niet beter we ten dan dat de kop van de Prins Bern hardlaan heringericht wordt zoals ten tijde van de inspraak is voorgesteld, dacht P. en B. dat het zoal niet nodig (er wordt volgens de ambtenaren niemands belang mee geschaad), dan toch wense lijk zou zijn de bewoners en belangheb benden tijdig en correct te informeren over de wijziging, "ter voorkoming van misverstanden". Dat hoeft helemaal niet, menen B. en W., want de wijziging gaat niet door. Het College ziet namelijk geen aanlei ding om af te wijken van het eerder vastgestelde ontwerp. onroerend goed AiA ♦Bemiddeling Hypotheken VtflsP» Taxaties Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 zie pagina 3 Nog deze week of begin volgende week wordt een begin gemaakt met de sloop van de voormalige "Bur gerlijke Stand" van Soest, althans het gebouw waarin de afdeling Be volking tot voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis gevestigd was. Het inmiddels vervallen ge bouw wijkt voor (twee) winkels en (vier) appartementen. Project-ontwikkelaar Lingens Have is inmiddels rond met een van de kandi daat-winkeliers: het reisbureau D-Rei- zen, dat ongeveer 130 vierkante meter gaat gebruiken. Over de invulling van de andere winkelunit (320 meter) zijn de onderhandelingen nog niet afgerond. Boven de winkels worden vier apparte menten gebouwd. Op het achterterrein komen twee garages. De bouw zal ca. 8 maanden in beslag nemen. Met de sloop komt het einde in zicht van een gebouw dat jarenlang mede het beeld van de Van Weedestraat heeft bepaald. Ooit bood het onderdak aap de Soester vestiging van de Ned. Middenstandsbank (tegenwoordig ING), die inmiddels al weer jaren aan de overzijde van de straat gevestigd is. Daarna werd het pand gebruikt voor de "Burgerlijke Stand", het bevolkingsregis ter etc. Heel wat Soesters hebben er in de loop der jaren hun paspoort, rijbewijs of andere officiële paperassen gehaald. Lingens Have is blij weer een project in Soest te kunnen realiseren. Na de suc cesvolle ontwikkeling van het apparte mentencomplex Oranjehof (Burgemees ter Grothestraat) was het bureau alleen zijdelings bij Soester projecten betrok ken, Dat de sloop en de bouw min of meer samenvallen met de herinrichting van de Van Weedestraat is volgesn Lingens Have-directeur G. Hendriks een kwestie van een "toevallige samen loop van omstandigheden". Minder opgetogen De winkeliers van de Winkelkring van Weedestraat reageren wat minder opge togen over de komende ingreep, die ze op zichzelf wel beschouwen als goed nieuws ("er komt een eind aan jaren lange ergernis over een van de laatste 'lelijke' plekken in onze winkelstraat"), maar waarvan ze het tijdstip buitenge woon betreuren. "We hebben ons bij de gemeente juist sterk gemaakt om geen werkzaamheden op of aan de straat te laten plaatsvinden, zodat het publiek tijdens de december- drukte ongehinderd kan winkelen," al dus het Winkelkringbestuur, dat o.a. wijst op de vertraging als gevolg van contract-veranderingen tussen de aan nemer en de opdrachtgever, Centraal Beheer. De afgegeven sloopvergunning is echter onomkeerbaar, zodat pogingen om de sloop uit te stellen of via de ach terkant te laten plaatsvinden zijn mis lukt. Met aannemer Van Schadewijk is vol gens de Winkelkring afgesproken dat er zo weinig mogelijk overlast veroorzaakt zal worden. Er wordt zo veel mogelijk in de "tuin" van het pand gewerkt, zo dat het voetgangers- en fietsverkeer wordt vrijgelaten. Aan de aan- en afvoer van materiaal valt echter weinig te doen, constateren de winkeliers. De grootste collectie verkrijgbaar bij Exclusieve schoenen sinds 1856 Utrechtsestraat 9, 3811 LA Amersfoort Schets van de voorgevel van het nieuwe winkelpand aan de Van Weedestraat. Het pand van de voormalige "Burger lijke Stand" gaat op korte termijn tegen de vlakte. Het is overigens al jaren een bouwval en daarom een doom in het oog van de omwonenden en de winkeliers.

Soester Courant | 1996 | | pagina 1