m voor.' mmu! Aanbevelingen klankbordgroepen zijn herkenbaar in raadsvoorstel m'o/ee/. Geen oplossing voor de Van Vulpens Kerstactie Da Costaschool geslaagd 1 ACTUEEL 6027493 Miljoenenorder Defensie voor Intermove Van 't Net Werk aan de weg in Soest Appel-citroenvlaai PAGINA 2 WOENSDAG 27 NOVEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 3 Soesterse door drie man van sieraden beroofd College neemt meeste voorstellen van burgers over lijk natuurlijk •Soest 14 IEN PLANTEN 1 en schilderen is lelemaal bij de kste en mooiste men in de en uitgebreide en en karaffen, ig helemaal ver- iber kun u al dit m want wij gaan oen van m 's AVONDS!!! idags gesloten, r t/m zaterdag l onze produkten is bij iten en decoraties at 28 23 36 ikelijk parkeren. Onze beroemde vlees- en visspecialiteiten? Onze fondue-en gourmetmogelijkheden? Het blijft genieten! KLAREN s§ Voor militaire verhuizingen BESTEL NU V. Weedestraat 46 Soest - tel: 6021059 Onze smakelijke aanbieding: Geen overeenstemming tussen grond-eigenaar en gemeente 132 dozen voor 'Operatie Schoenendoos' Waterbed weg Auto bekrast Luidspreker weg Van Den Brink STUDIO FOTO SWAGER Altijd een leuk cadeau-idee! FOTO SWAGER Hen bewoonster van de Lange Brinkweg is vrijdagmiddag het slachtoffer geworen van een brutale roofoverval, waarbij haar sieraden werden buitgemaakt. Omstreeks half zes werd er aangebeld en toen ze de voordeur opende zag ze drie mannen staan. Die pakten haar vast beroof den haar vervolgens van de sieraden die ze droeg - o.a. een halsketting, een ring en een armband - en namen vervolgens de benen toen de man van de beroofde vrouw op de oprit van de woning kwam aanlopen. De politie heeft nog geen spoor van de daders; het gaat volgens een woord voerder om drie mannen van 25 a 30 jaar met een buitenlands uiterlijk. arwerpen voor de )e afgelopen tijd ■ster organisaties duurzaam Soest, uurgemeenten in :n ideeën opgele- d die de komende saties in Eemland ijgen. ige volgorde): ouw en renovatie holen, huishoudens eer en op de korte Ecoteams onderwijs i van zwerfvuil kerken, vakbonden,, enigingen, enz, enz. ■lijk dat iedereen met gemeente stimuleert unten met financiële zaam Soest in de vol- bij deze Agenda pas- elefoonnummers. Wij oogte. (Vervolg van voorpagina) De meeste aanbevelingen van de klankbordgroepen Koningsweg-tracé en Soestdijk zijn door het college overgenomen. Dit blijkt uit het raads voorstel dat in december wordt behandeld. De leden van de klankbord groepen, die de meeste betrokken burgers vertegenwoordigden, kunnen dus tevreden zijn. Of de burgers bij het lezen of horen van het raadsvoorstel eveneens overspoeld worden door blijde gevoelens, kan worden betwijfeld gelet op de tegenstrijdige inspraakreacties die zij enkele weken geleden gaven. Op de Beetzlaan (links) en de Nieuw- straat komen plateaus te liggen, althans volgens het voorstel van het college. jn gezondheid itwoord trainen ivo eiding in een y-builders sfeer ig die mij past ifles) uin Decoraties In ieder geval komt het college de bur gers van Soest-Zuid en Soestdijk niet te gemoet in hun wens voor de instelling van 30 kilometerzones. Deze maatregel vergt teveel fysieke voorzieningen om de snelheid van het verkeer af te rem men. In de praktijk komt het erop neer dat in 30 kilometerzones om de zeven tig meter een plateau, drempel of andere verkeersremmer moet worden aange legd om aan de wettelijke eisen te kun nen voldoen. Wethouder Pieter ten Hove van verkeer: "We willen het verkeer zoveel mogelijk over de hoofdwegen leiden en op de andere wegen het verkeer ontmoedigen met bijvoorbeeld plateaus." Soestdijk Het voorstel van de klankbordgroep Soestdijk voor eenrichtingsverkeer is grotendeels gehonoreerd door het col lege. Alleen bij de Oranjelaan blijft de huidige situatie intact. Omdat er anders te korte stukjes eenrichtingsverkeer wor den gerealiseerd. Juist op die korte stuk jes is de kans groot dat automobilisten tegen de stroom in gaan rijden om geen omweg te hoeven maken. De afsluitingen op de Waldeck Pyr- montlaan en de Verlengde Talmalaan worden weggehaald. Die van de Ver lengde Talmalaan wordt verplaatst naar het fietspad van de Talmalaan, aan de andere zijde van de Soester Éngweg. Hiermee wil het college voorkomen dat automobilisten stiekem het rijwielpad nemen om de weg af te snijden. Op het onderste gedeelte van de Ver lengde Talmalaan mag wel in twee rich tingen worden gereden. Hierdoor is het voor de bewoners van de Heetakker mogelijk om snel op de Beukenlaan te komen, zonder dat ze eerst de halve wijk moeten doorkruisen. Lijn 73 van Midnet krijgt een iets gewij zigde route. Tot nu toe rijdt de bus heen en terug over de Julianalaan. Om tegen te gaan dat de bus tegen de rijrichting in ïjdt, zal hij straks via de Prins Hendnk- aan naar het busoverstappunt in Soest- lijk rijden. Terug rijdt lijn 73 over de fulianalaan. Verder wil het college drie plateaus op de Koninginnelaan, vier op de Nieuw- straat, vier op de Beetzlaan en vier op de Waldeck Pyrmontlaan aanleggen. Dok op de Prins Hendriklaan, de {Julianalaan en de Albert Cuyplaan ko nen plateaus. In totaal krijgt de wijk Joestdijk negentien van dit soort voor zieningen. De klankbordgroep had er 24 voorgesteld. Voor de maatregelen vraagt het college le gemeenteraad een krediet van 700.000 gulden. De aanleg van een aan- al plateaus zal worden gecombineerd net de vervanging van de riolering in de vijk. Om die reden is niet met zekerheid e zeggen wanneer de maatregelen zijn tfgerond. Het eenrichtingsverkeer kan nisschien na de zomervakantie van 997, in elk geval niet eerder, worden □gesteld. toningsweg-tracé )ok op het Koningsweg-tracé gaat het ollege een eind mee met de klankbord- roep. Het is het eens met de vergroting van de capaciteit van de kruising Biltseweg/Beckeringhstraat, al zal hier over eerst met de provincie gesproken moeten worden. Ook de middengeleider bij het kruis punt Beckeringhstraat/Koningsweg, de rotonde bij de Dorresteinweg en de 'groene golf tussen de Dorresteinweg en de Dalweg zijn door het college in het raadsvoorstel opgenomen. Dit is niet het geval met de voorgestelde uitbuiging van de rijbaan ter hoogte van de Varenstraat en het 'linksaf-verbod' op de kruising van de Nieuweweg en de Koningsweg. Deze twee situaties blijven, als het aan het college ligt, onveranderd. Wat betreft de andere zijde van de spoorwegovergang is het college het eens met de middengeleiders op de Ossendamweg en de Vondellaan (ter hoogte van de PC Hooftlaan). Op het kruispunt van de Soesterberg- sestraat, de Vondellaan en de Ossen damweg komt geen rotonde, omdat dit niet uitvoerbaar is, zolang het benzine station daar is gevestigd. In plaats van een rotonde kiest het college voor een aparte strook voor het verkeer dat vanaf de Ossendamweg rechtsaf richting Soesterberg wil. De T-splitsing van de Vondellaan en de Birkstraat wordt eveneens gewijzigd. Nu sluit de Vondellaan nog aan op de Birkstraat. In de nieuwe situatie zal het de Birkstraat (vanuit Amersfoort) in een vloeiende lijn aansluiten op de Vondellaan. Het noordelijke deel van de Birkstraat sluit dan aan op deze route. Het college vindt dit een logische keuze, omdat de richting Ossendamweg- Birkstraat (v.v.) het meeste verkeer ver werkt. Het sluipverkeer op de Bartolottilaan en de Van Beuningenlaan wordt voor een belangrijk deel geweerd. Want het is straks niet meer mogelijk om vanaf de Birkstraat linksaf de Bartolottilaan in te slaan. Voor de bewoners uit deze wijk betekent dit dat ze moeten omrijden als ze uit Amersfoort komen. Want iets ver derop wordt op de Vondellaan een pla teau aangelegd, waardoor het op z'n minst lastig wordt linksaf de PC Hooftlaan in te rijden. Voor de maatregelen op het Konings weg-tracé is 1,9 miljoen gulden nodig (exclusief de eventuele tunnel onder de spoorwegovergang). Als de gemeente raad akkoord gaat, wordt zo snel moge lijk, waarschijnlijk al in januari, begon nen met de uitvoering van de plannen. Procedure De raadsfracties kunnen op dinsdag 3 december voor de eerste keer reageren op het voorstel van het college. Tijdens deze vergadering van de commissie ver keer, die om 19.30 uur in de raadszaal begint, kunnen burgers inspreken, mits ze dit vóór de vergadering kenbaar ma ken bij de gemeente. Ongetwijfeld zul len de fracties bij deze gelegenheid ook hun mening geven over de procedure die is gevolgd. Nooit eerder werden klankbordgroepen ingesteld om burgers te laten meedenken over (verkeersplan nen. Op donderdag 19 december neemt de gemeenteraad een besluit over het BAR, GRILL REST AU R ANT Kado-suggestie: Luykje dinerboni STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-601 8252 Koningsweg-tracé en de wijk Soestdijk. Het college heeft ervoor gekozen de andere plannen (zoals het traject Beckeringhstraat-Laanstraat-Beuken- laan-Nieuweweg) even te laten liggen. Het wil eerst de nu voorgestelde maat regelen uitvoeren. Bemiddeling Hypotheken Taxaties TE KOOP SOESTERBERG Gen. Winkelmanstraat 9 In centrum rustig gel. karakteristiek hoekh. (1931) met vrijst. garage en I grote, mooie (door tuinarch.) aan- geleg. tuin. Winkels, openb. ver- I voer, scholen, bos en duingeb. in nabije omg. Ind. beg. gr.: entree, ruime woonk. met mass. eiken vloer, open haard, uitgebouwde mod. luxe keuken met inb.app., badk. en toilet. Verd.: 3 sl.k. (1 als garderobek.). Zolder: ruime werk-/sl.k. met groot dak raam en zolderberging v.v. dakiso latie. Het pand is geh. gerenoveerd en in goede staat van onderhoud. I Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: f 354.000,- k.k. Wij maken er meer van! Ook 's avonds en in 't weekend Vrijdag 13 december is ons kantoor gesloten. Burg. Grothestraat 54 Het Soester verhuisbedrijf Inter move Van 't Net heeft vorige week een miljoenenorder van Defensie in de wacht gesleept. Van 't Net neem vijf jaar lang de verhuizingen van Nederlandse militairen binnen Eu ropa voor zijn rekening. Directeur Aart van 't Net is uiteraard vereerd met de opdracht, die goed is voor minstens 16 miljoen extra omzet per jaar. Geschat wordt dat er in vijfjaar tijds zo'n 600 militaire verhuizingen moeten worden uitgevoerd. Het leeuwendeel daarvan heeft betrekking op de verplaatsing van Nederlandse mi litairen en hun inboedels naar Duitsland en terug. Voor de order waren enkele tientallen verhuisbedrijven, zowel in als buiten Nederland, in de markt. Intermove Van 't Net haalde de "hoofdprijs", volgens Van 't Net mede omdat het internatio nale verhuisbedrijf op dit gebied al een uitstekende staat van dienst heeft. In de afgelopen acht jaar werden al enkele duizenden verhuizingen van Defensie personeel tot tevredenheid van de op drachtgevers verzorgd. Van Weedestraat De eerste fase, het gedeelte tussen de F.C. Kuijperstraat en de Stadhouders- laan, van de herinrichting is afgerond. Tot de jaarwisseling zullen geen werk zaamheden aan fiets- en voetpaden wor den uitgevoerd. Dit om drukte in ver band met het winkelen voor de feest maand december niet te hinderen. Wel worden nog 2 invalideparkeerplaatsen aangelegd, 1 op de Korte Melmweg en 1 op de F.C. Kuijperstraat. Fietspaden De tweede fase van het asfalteren van de fietspaden is in volle gang voor wat de onderlaag van zwart asfalt betreft; voor de rode toplaag is goed weer no dig. De voortgang is als volgt: De Koningsweg tussen Clemensstraat en de Eigendomweg is gedaan. De Dalweg tussen de Albert Cuyplaan en Koningsweg wordt daar voor klaargemaakt. De Vrijheidsweg tussen de Konings weg en de Jan de Rooystraat idem. De Obrechtstraat tussen de Wil- laertstraat en de Koningsweg is 50% Een derde fase is gepland in de week voor kerst. Van het vervangen van de grijze tegels door dikkere rode tegels is de voortgang als volgt: Het fietspad langs de Steenhoffstraat vanaf de Dalweg tot de Molenstraat is gereed en het gedeelte langs de Middel- wijkstraat vanaf de Molenstraat tot de Gouden Ploeg ook. Hier moeten alleen nog geringe afwerkingen plaatsvinden, zoals het nakijken van de goten. Begonnen is met het fietspad langs de Nieuweweg vanaf de Parklaan richting de overweg tot de verkeerslichten. Het fietsverkeer wordt steeds over het fietspad aan de overzijde geleid. Verder zijn er nog de volgende werk zaamheden: In Klein Engendaal zal op de Wiele waal eind december de definitieve be strating zijn aangebracht. In het plan Boerenstreek wordt op de Disselboom en Hofstedering de definitieve bestra ting aangebracht en op het Gareel het trottoir. De bouwweg op de Koperwiek wordt iedere vrijdag geveegd. Het duurt nog enige tijd tot hier de definitieve bestra ting kan worden aangebracht. Op het bedrijventerrein Soesterberg- Noord worden rioleringswerkzaamhe den afgerond. De riool-doorsteek in de aansluiting van de Postweg op de Baten- burgweg moet nog opnieuw geasfalteerd worden. Door het slechte weer heeft dat nog niet kunnen plaatsvinden; wanneer dat gebeurt zal de weg een dag afgeslo ten zijn. Het verkeer wordt dan omgeleid. Op de Weegbreestraat wordt het trot toir tussen de Smitsweg en de Eigendomweg aan de zijde van de flat gebouwen hertegeld. Op de Graanakker in plan Dalweg- zuid is men bezig met het aanbrengen van de definitieve bestrating. Dit zal vermoedelijk eind februari voltooid zijn. Op de Banningstraat wordt begonnen met het uitnemen van de grijze tegels uit het fietspad en vervangen door rode te gels. De REMU is bezig met de aanleg van hoogspannings- en CAI-leidingen in de Veldm. Montgomeryweg, Rademaker- straat, Gen. Winkelmanstraat, de Van der Griendtlaan. Ook wordt zo'n kabel gelegd in de Kamerlingh Onneslaan en de Buijs Ballotlaan. Verder gaat de REMU buizen leggen op de Koperwiek, de Klein Engendaal- weg en de Den Blieklaan en langs een stukje Heideweg/Erikaweg tot aan de Plasweg. Ook wordt langs de Van Weer den Poelmanweg vanaf het Waterlei dingbedrijf richting het Soester Hoogt zo'n buis gelegd. Tevens start de REMU met het leg gen van buizen t.b.v. de CAI-kabel vanaf de Richelleweg door Apollo naar de Oude Tempellaan. Ter plaatse van werkzaamheden wordt van het verkeer extra oplettendheid ge vraagd en een aanpassing van de snel heid. Dit in verband met de veiligheid van alle weggebruikers en degenen, die de werkzaamheden uitvoeren. één van onze luxe salades voor de feestdagen Bestellijsten kunt u gratis af komen halen! Steenhoffstraat 58 - Soest 035 - 602 28 71 Wist u dat: wij vlaaien bezorgen - wij op verzoek de vlaaien voorsnijden - u kunt sparen voor een gratis vlaai - wij vlaai voor diabetici hebben - wij vlaaien voor feestelijke gelegenheden kunnen opmaken - wij iedere week een speciale aanbieding hebben - u telefonisch kunt bestellen. van 16,95 De illegale noodwoning aan de Dorresteinweg van de familie Van Vulpen zal blijven staan en wellicht plankje voor plankje worden ver vangen. Bovendien zullen de perce len 86 en 88a een bedrijfsbestem- ming houden. In totaal gaat het om 4.300 vierkante meter, waarvan 1.800 meter is bebouwd. In de zomer was de gemeenteraad nog akkoord gegaan met een 'deal', omdat de raadsfracties liever geen bedrijfs activiteiten in het gebied heeft. Eigenaar J. Kers zou op zijn terrein twee wonin gen mogen bouwen, waarvan één voor de familie Van Vulpen, als hij een ge deelte van de bedrijfsbestemming zou inleveren. Om zijn buren te helpen, stemde Kers daarmee in, maar na het raadsbesluit kwam hij erachter dat hij wel erg veel bedrijfsterrein moest opof feren: 3.700 van de 4.300 meter. Dit vond Kers teveel van het goede en daarom weigerde hij het contract, dat hem door de gemeente was aangebon den, te ondertekenen. "Misschien heb ik het van de zomer niet goed begrepen, maar zoveel inleveren kost me teveel geld. Ik moet tenslotte ook zelf de sanering van de grond be talen," aldus Kers die niet verplicht is nu al de grond schoon te laten maken, maar dit wel wilde doen, zodat hij rijn eigen bedrijf naar de Dorresteinweg zou kun nen verplaatsen. Op dit moment is 1.800 meter van het bedrijfsterrein bebouwd. Kers is bereid dit terug te brengen tot 600 meter, maar wil daarnaast 1.700 meter aan bedrijf sterrein overhouden. In de gemeente raad was hier donderdag geen meerder heid voor te krijgen, waardoor de hele 'deal' werd afgeblazen. Uitleg De kwestie kwam terug in de gemeen teraad, omdat het college meende dat het raadsbesluit voor meerdere uitleg vatbaar was. Het kwam, zonder zelf een voorkeur uit te spreken, met drie varian ten op de proppen. Het CDA, D66 en GGS, die in juli al elke mogelijke 'deal' hadden afgewezen, waren andermaal tegen. De PvdA wilde niet meer dan 600 vierkante meter bedrijfsbestemming toestaan, omdat dit was besloten in juli. De optie, waarmee de gemeente over eenstemming zou kunnen bereiken met Kers, haalde daardoor geen meerder heid. Alleen de WD, de BAM en GroenLinks/Progressief Soest wilden Kers, maar vooral de Van Vulpens, te gemoet komen. Het college mag nu opnieuw gaan on derhandelen met Kers, maar zal zich daarbij houden aan de 600 vierkante meter bedrijfsbestemming. Hetgeen niet door Kers wordt geaccepteerd, waar door er in de huidige situatie niets zal veranderen. En dus is er na twaalfenhalf jaar nog steeds geen oplossing voor de Van Vul pens en heeft de gemeente de kans ge mist een deel van de bedrijfsbestemming te schrappen in het nieuwe bestem mingsplan. Kers vindt het jammer, vooral voor de Van Vulpens. Hij zegt dat er verschil lende bedrijven, waaronder een autoslo perij, belangstelling hebben voor rijn terrein. Het CDA mompelde nog dat er mis schien iets kan worden gedaan als het nieuwe beleid voor het betreffende ge bied wordt vastgesteld. Bert Krijger van de WD sloot de discussie af: "Ik hoop maar dat de tegenstanders straks bij het nieuwe bestemmingsplan niet zeggen: wat jammer dat de bedrijfsbestemming er nog ligt en de noodwoning er nog staat." Bij een inbraak in een vrachtwagen die aan de Zuidergracht geparkeerd stond is vorige week een compleet waterbed ontvreemd. Een 45-jarige Soester deed aangifte bij de politie. Een 54-jarige bewoner van het Choristenpad ontdekte begin deze week dat onbekenden zijn auto hadden bekrast. Hij deed bij de politie aangifte wegens vernieling. Ten nadele van een Soester geluidsfirma is in het weekeinde een zgn. "hoorn speaker" gestolen vanaf het winkelcen trum Overhees aan de Tamboerijn. De luidspreker was gebruikt bij de komst van Sinterklaas. De 42-jarige eigenaar deed aangifte bij de politie. RESTAURANT Bii ons bent U uit en toch thuis. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 035 - 601 27 06 X Uniek in regio t KERSTAVOND GEOPEND t Wij serveren a la carle of het kerstmenu p.s. woensdag sluitingsdag Maar liefst 132 mooi ingepakte schoenendozen stonden er vrijdag in de ontmoetingsruimte van de Da Costaschool klaar: de "oogst" van de speciale Kerst-actie waaraan alle scholieren de afgelopen weken heb ben meegedaan. De dozen gaan - gevuld met levensmiddelen en/of speelgoed - naar Siërra Leone. De Da Costaschool haakte met succes in op de landelijke actie van de Unie voor het Christelijk Onderwijs, ditmaal bestemd voor een aantal onderwijs projecten in Siërra Leone (West Afrika). In de hoofdstad Freetown worden - met hulp uit Nederland - een aantal scholen opgeknapt en verder wordt o.a. een timmerwerkplaats ingericht. De "opera tie Schoenendoos" is bedoeld om ook de kinderen zelf wat vreugde te bezor gen. Alle Da Costa-kinderen (en hun ouders) kregen van de kerstfeest- commissie het verzoek een schoenen doos te vullen met speelgoed of andere nuttige zaken. De meeste kinderen zorg den er zelf voor dat de doos goed vol kwam. Sommigen verzamelden speel goed, knuffelbeesten en kleurpotloden, anderen combineerden dat met bijvoor beeld zeep, shampoo en tandpasta, waarbij rekening werd gehouden met de leeftijden van de kinderen in Siërra Leone en of het om een jongen of een meisje ging. Voordat de 132 schoenendozen ver scheept werden konden de Da Costa- leerlingen - die de afgelopen weken al veel over Siërra Leone hadden geleerd - ze vrijdag nog even bewonderen. Ook in de kindernevendienst van de Juliana- en de Emmakerk is actie gevoerd voor het project, waardoor een flink deel van de transportkosten betaald konden wor den. Exclusieve groeps- en portretfotografie. (Een deel van) de Da Costa-school- jeugd met (een deel van) de schoenendo zen. FOTO - VIDEO VAN WEEDESTRAAT 85 - 3761 TELEFOON 035-6013917 be,a'e"

Soester Courant | 1996 | | pagina 3