)est! IlJIJlt Soester kip legt 'wonder-ei' mm 4. T-SHIRT Monique Graffner genomineerd voor 'secretaresse van het jaar' ^Van Kreukelen Vast-goed «ssbssst ACTUEEL r i Rob Schalkx bast 25 jaar bij Sint Caecilia SIMON FRANK ZN "Een huis verkopen met de blik op oneindig" Koopavonden Waterschap bekijkt dijken PAGINA 4 ijt öogsC/ Voorlichting 'mt WOENSDAG 27 NOVEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 'em Van Oosten fotoservice WILLEN VAN OOSTEN VERRAST U KEER OP KEER. Zilveren Gregoriusmedaille uitgereikt ambachtelijk timmerbedrijf De Seniorenbus: 'Vaste klanten' Opnamen in Soest voor tv-serie 'Oud geld' Politiecontrole in Soester bossen Kippenhouder Traa staat voor raadsel De Soester Duinen Elke zaterdag in de maand november ONBEPERKT Gourmetten, steengrillen voor f 24,50 Soesterse vrijdag finale in Amsterdam Goed gevoel 7 J- f - Een goed startpunt leidt naar succes... PETERS Makelaardij L W J De makelaar die perfect voor u werkt! Inbraak Biltseweg Verkeerscontroles Soest koopt kunst van Rein Tupker Fooienpot weg Onderzoek naar toestand St. Nicolaas verlanglijst: St. Nicolaas boeket ■rode Vossebes 1765 EE Soest 317/60106 47 10 93 460 ISoesterbergsestr. :r.57 Soest-Zuid. Tel. 035 - 601 31 09 VanWeedestr.147 Soestdijk. Tel. 035 - 602 59 42 Zoek een leuke foto (of verzin een te gekke tekst) en laat deze door ons op een T-shirt afdrukken. Pakjesavond begint dit jaar goed: iedereen eerst zo'n T-shirt aantrekken en dan pas uitpakken geblazen! INCLUSÏEF T-SHIRT MET OPDRUK VAN ƒ29,95 VOOR ƒ24,95 levertijd binnen 24 uur UNGSPLAN iet bepaalde in artikel 11 van tonderdap 28 november a..^ en bouwen (geopend iedere :rum (gedurende de gebruike- e Albert Cuyplaan, voor be- op de wijziging van het van van de plannen van Bonw- winkels, commerciële ruimten jnde bestemmingsplan Soest- van voornoemd bestemmings- :n met 27 december a.s.) kun- estemmingsplan bezwaren bij inderkoor; Regionale d. Politie, 'oortgang deel enstructuur Soest; ■deel "wijk Soestdijk" chorsing van de i. 5.11.1996; est (horen indiener ir de percelen Kampweg 52, ieklaan, enkele percelen sterengweg en het ndscommissie; :iding A.P. van Doorn); idicapten; >rtage van happelijke i, volkshuisvesting, idrijven. gadering van mabeleid Soest; meentelijke re voorstel ing afvalstoffennotitie; emij i.h.k.v. iw/nieuwbouw 3); iid (ca. 60 minuten) 97; ;racht aan de heren itie grondprijzen vaststelling van de istingen 1997" mangeld woonwagen van de openbare verga- 7 november 1996; stand van zaken men om 19.30 uur. ing kunnen sprekers uit het publiek z )f het geven van een toelichting bij e ers uit het publiek de gelegenheid bi lal niet langer dan 30 minuten, i bovengenoemde het >veml)cr 1996 SING errein Steenhoffstraat en ein aanwijzen als locaties houden van kenteken- tcties; al één bedrijf per maand ing verlenen voor het houden kenteken-graveeracties. rschrift kennelijk niet-ontvan- irklaren; indiener bezwaar- iet horen. ling verlenen als bedoeld in 5.1. APV en door middel van ïgd besluit tijdelijke verkeers- ;elen treffen. Legeskosten in g brengen. i optreden bestuursdwang Laan- :ellen op 3 maanden na verzen- Dncept) brief. advisering inzake volgt na welstandscommissie. Pastor Sabine Mijland heeft zondag - na de kerkdienst in de Petrus en Pauluskerk - de zilveren St. Grego riusmedaille uitgereikt aan Rob Schalkx. De bas was 25 jaar actief als kerkzanger in het parochiële zangkoor St. Caecilia. De feestelijke overhandiging, die gepaard ging met een oorkonde en een boeket, vond plaats tijdens de jaarlijkse viering van het St. Caeciliafeest in het Gildehuis. Tel.: (035) 601 46 14 Het club- en verenigingsleven draait volop in Soest en Soesterberg. En ook een groeiend aantal 55- plussers brengt een deel van zijn of haar vrije tijd door met het volgen van sport- of spelactiviteiten. Als u regelmatig op een vaste dag en/ of tijd naar uw club of vereniging of naar een andere bestemming in Soest of Soesterberg wilt gaan, dan kunt u hier voor met de Seniorenbus een vaste af spraak maken. Stel, u gaat elke woensdagmiddag om 2 uur 's middags zwemmen in Aqua Indoor. U kunt dan afspreken dat de Seniorenbus u elke woensdagmiddag op een vaste tijd komt halen. U wordt net jes op tijd naar Aqua Indoor gebracht en u wordt daar ook weer op de door u af gesproken tijd opgehaald en weer naar huis gebracht. Na zo'n vaste afspraak hoeft u dus niet meer elke week opnieuw te bellen om een rit af te spreken; u wordt automa tisch op de vaste dag en tijd opgehaald en later weer naar huis gebracht. U hoeft alleen te bellen als een vaste af spraak onverhoopt niet door mocht gaan, zodat de chauffeur weet dat hij/ zij u op die dag niet hoeft op te halen. De telefoniste van de Seniorenbus geeft u graag alle informatie. Telefoon: 035-6019190, maandag tot en met vrijdag van 9.00 - 16.00 uur. De Seniorenbus rijdt van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. In de nacht van 17 op 18 en van 18 op 19 december zullen op het kruis punt Dennenweg-Schapendrift in Soest-zuid opnamen plaatsvinden voor de televisieserie "Oud geld". De serie wordt gemaakt door ID TV Film Video Productions uit Am sterdam. Er zouden al eerder opna men plaatsvinden, maar die werden tot tweemaal toe afgeblazen wegens ziekte van de regisseur. De omwonenden zijn volgens het ge meentebestuur door ID TV op de hoogte gesteld van de activiteiten. Het kruispunt moet immers tijdelijk worden afgesloten voor het verkeer. ID TV wordt wel aansprakelijk ge steld voor alle eventuele beschadigin gen aan eigendommen van de 'ge meente of van particulieren. De politie heeft in het afgelopen week einde controle gehouden in de Soester bossen. Daarbij werd met name gelet op het gedrag van mountainbikers, motor crossers en ruiters. In voorkomende ge vallen werden de betrokkenen gewaar schuwd. De mountainbikers werden ver wezen naar het terrein op de Bergjes; de ruiters kregen het dringende verzoek zich aan de ruiterpaden te houden. "Een wonder, een speling van de natuur." Dat is het oordeel van kippenhouder A. Traa uit Soest over het merkwaardige ei, waarmee een van zijn dertig kippen hem vo rige week verraste. Een wonder-ei dus, of in elk geval een heel buite nissig exemplaar. De heer Traa deed zijn opmerkelijke vondst vorige week dinsdagmorgen, toen hij - naar dagelijks gebruik - op zijn gemak de eieren verzamelde van de ca. dertig bruine kippen die hij achter zijn huis aan de Birkstraat 67 houdt. Het ei viel direct al op door zijn kleur en "te kening". In het midden is de eigen kleur van het ei (lichtbruin) zichtbaar als een brede baan, maar aan beide uiteinden - zowel de bolle kant als de puntige - is het ei bedekt met wat op het eerste gezicht een soort bruin of donkerrood vlies lijkt. Hier en daar is dat vlies beschadigd, waardoor het als het ware opkrult. Op die plekken wordt, merkwaardig ge noeg, een volkomen witte schaal zicht baar. De heer Traa (88), die al zestig jaar kip pen houdt maar nooit eerder zoiets heeft gezien, bewaart het wonder-ei als een bijzonder bezit, al staat het in een gewoon eierdopje op de tafel te kijk. Hij gaat er uiteraard voorzichtig mee om en voor de foto wordt het even op een schone theedoek gelegd. Geen onderzoek Traa is wel een beetje nieuwsgierig naar een verklaring van het fenomeen, maar voelt niet veel voor een nader onder zoek. "Ach nee, waar moet je ermee naartoe? Ik geloof het wel, hoor." Ook de collega-kippenhouders die hij het ei inmiddels heeft laten zien hebben hem tot nu toe geen verklaring kunnen ge ven. "Ze wisten ook niet wat ze zagen." Met de kippen is volgens Traa, die ja renlang een boerderij in Hooglander veen heeft gehad en na de verkoop daarvan in Soest neerstreek, niets onge woons aan de hand. "Het enige wat ik I De heer Traa bewaart het ei als een bijzonder bezit. ervan kan zeggen is dat ze hun langste tijd wel zo'n beetje hebben gehad, want ze leggen niet zo best meer. Het won- der-ei lag gewoon tussen de andere ei eren in. Nee, ik heb ook geen idee van welke kip het komt." Het wonder-ei. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Inclusief soepje. Reserveren is gewenst. Bel en reserveer, 035-6012739 Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 035-6012739 Vrijdagmiddag vindt in Amsterdam de finale plaats van de verkiezing van dé "secretaresse van het jaar". Onder de vijf genomineerden be vindt zich Monique Graffner uit Soest, in het dagelijks werkzaam als directie-secretaresse van het Gol den Tulip Hotel Jan Tabak in Bussum. De verkiezing van de secretaresse van het jaar is een initiatief van de Manpower-uitzendorganisatie. Die or ganiseerde ook de voorronden en de halve finale, waarin de kandidaten vooral beoordeeld werden op hun "so ciale" instelling en vaardigheden. "Dat we goede secretaresses zijn en uit stekende brieven kunnen schrijven wordt als vanzelfsprekend aangeno men," aldus Monique Graffner. "Waar de jury o.a. op lette was hoe we omgin gen met een aantal praktijk-cases. Het ging daarbij vooral om gevoelsmatige zaken en je persoonlijke houding." In de finale - die gepresenteerd wordt door Victor Deconinck ("2 Vandaag") -wor den de kandidaten trouwens ook beoor deeld op hun "emotionele intelligentie". Monique zit al zo'n 11 jaar in het secretaressevak. Ze werkte o.a. bij een reisorganisatie in Baarn en bij Grand Hotel Krasnapolsky in Amsterdam, waar ze alle ins en outs van de hotellerie leerde kennen, met name op marketing gebied. Sinds ruim drie jaar is ze als di rectie-secretaresse werkzaam bij het Golden Tulip hotel Jan Tabak in Bussum. "Mijn hart ligt bij het hotel wezen." Ze ziet het als een hele eer om mee te doen aan de verkiezing. "Eerst vond ik het maar een circus, maar gaandeweg gaf het me een goed gevoel dat mijn baas, Jan Hein Simons, me heeft opge geven. Dat beschouw ik toch als een groot compliment. Hij is kennelijk heel tevreden." Monique woont al jaren met veel plezier in Soest en is inmiddels getrouwd. In haar woonplaats heeft ze nooit veel aan de weg getimmerd, behalve dan dat ze een aantal jaren heeft meegedanst in de bekende Formation Dance Company FDC. Ze is nieuwsgierig hoe het vrijdag allemaal zal verlopen. "Winnen is niet zo belangrijk. Dat m'n baas me heeft opgegeven is toch eigenlijk al een hoofdprijs..." Vrijdagmiddag om ca. 17.00 uur is de uitslag bekend. Dan overhandigt alge meen directeur M.J. Vink van Monique Graffner. Foto: Goos van der Wilt Manpower de trofee (een creatie van Marthe Röüng) aan de "secretaresse van het jaar 1996". Dat Monique Graffner uit Soest met de titel zal gaan strijken staat nog niet vast, maar dat ze hoge ogen gooit wél. "We zagen er best tegenop. Huis verkopen, nog niet weten waar je terecht komt. Kinderen die op hetzelfde moment ook nog zelfstandig gaan wonen... Valt er wat te plannen of moet je de blik op oneindig zetten en er het beste van hopen? In zo'n situatie is een goede makelaar zijn gewicht in goud waard. Een gesprek met Peters Makelaardij lag, gezien een eerdere transactie, voor de hand. De manier waarop hij de zaken in de hand nam en zijn controle over het totaalgebeuren, gaven ons meteen vertrouwen in de afloop. Drs. M. Scheffer in Soest. En steeds was er feedback. Direct vanaf de verkoopopdracht werden we dage lijks op de hoogte gehouden van de vorderingen. Je ziet dan ook hoe correct er wordt gereageerd op kleine probleempjes. Nu staat het bordje "VERKOCHT" in onze tuin. Wij weten waar ons nieuwe plekje is en onze kinderen ook. De kritische instelling die in ons werk nodig is, maaki ons wel eens veeleisend. Maar Peters Makelaardij verdient niets dan lof voor de voortreffelijke wijze waarop ze haar taak volbracht." voor wonen in de groene zone Birkstraat 87, 3768 HD Soest, Tel.: 035 - 60 16 25 J In verband met het Sinterklaasfeest zijn er volgende week extra koopavonden. De winkels zijn op maandag 2, dinsdag 3 en woensdag 4 december extra open tot negen uur 's avonds. De 58-jarige bewoonster van een huis aan de Biltseweg hoorde vorige week omstreeks drie uur 's nachts gestommel. Ook de hond sloeg aan. Toen ze een kijkje ging nemen zag ze nog juist twee mannen wegvluchten die er vandoor waren gegaan met een draagbare tele foon, wat geld en papieren. De politie heeft vorige week twee auto mobilisten bekeurd, die (aan de ver keerde kant) de Praamgracht opreden. Ter plaatse geldt een gesloten-verkla ring. De bestuurders moesten elk 60 gulden dokken. Dat gold ook voor de vijf automobilisten die op de A.P. Hilhorstweg het verbodsbord negeer den. Daar werd ook nog een brom fietser aangehouden die geen certificaat kon laten zien. Hij moest dat in orde maken op straffe van een boete van 110 gulden. Op het Nieuwerhoekplein werd een au tomobilist bekeurd wegens het rijden door rood licht en op de Ossendamweg kregen drie bestuurders een prent om dat ze linksaf de Eikenlaan inreden, wat alleen is voorbehouden aan de bus. Het College van B. en W. heeft, met instemming van de kunstcommissie, be sloten het kunstwerk "Verdwaalde Dennennaalden" van Rein Tupker aan te kopen voor een bedrag van f 7.200. Het beeld was o.a. te zien tijdens de "Labyrinth"-expositie, enige tijd geleden in de Soester galerie Anna Paulowna- huis. Het wordt gefinancierd uit de op brengst van de rentebijschrijving van het fonds Kunstaankopen. De plaats waar het kunstwerk van "de (sier)smid van Soest" moet komen te staan is nog niet vastgesteld. Het gemeentebestuur denkt aan een plekje in de wijk de Engh, liet kunstwethouder Neks Blommers vorige week weten. Bij een inbraak in een cafetaria aan de Zuidpromenade heeft de dader vorige week de fooienpot ontvreemd. De 40- jarige eigenaar stelde de politie op de hoogte. De inbreker nam ook nog geld weg uit een kistje en uit de speel automaat. Ét plaats adres woning indeling Soesterberg SIMON STEVINLAAN nabij bosrand gelegen, ruim 3- kamer parterre-appartement (v.h. 4 kamers), met berging en grote tuin nal, grote woonkamer, moderne keuken met wasmach.-/ droger/aansl., vernieuwde douchecel, 2 sl.kamers en toilet algemeen dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud en is voorzien van een eigen C.V. (combi-ketel). De servicekosten bedragen ca. f 100,- p/m. 3-KAMER PARTERRE-APPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom f 182,500,-k.k. plaats adres woning indeling zolder Soest MOLENSTRAAT helft van dubbel woonhuis met berging, tuinhuisje en grote tuin (438 m2 grond), bj. ca. 1920 hal, toilet, m.k., L-vorrnige woonk. met houtkachef, open keuken met inb.app., bijkeuken met aansl. voor wasmach. en ruime kelder verdieping overloop, 2 ruime sl.k. (voorheen 3 sl.k.), badk. met ligb., aparte douche en 2é toilet bergzolder deze woning verkeert in perfecte staat van onderh. en is geheel voorzien van hardhouten kozijnen en dubb. glos HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET BERGING Gevraagde koopsom f349.000,- k.k. plaats adres woning indeling Grote slaapkamer met balkon, Soest RUBENSLAAN zeer luxe geh. verbouwd en nieuw ingericht 3- kamerappartement op de 4e woonlaag met betegeld balkon op het zuiden en berging in de onderbouw hal met garderobe, vern. toilet, roy. woonkamer met schuifpui naar balkon, ruime luxe keuken met inb.app., afzuigkap, gaskookplaat en wasmachine. slaapkamer met doorgang naar badkamer m. ligbad en luxe wastafelmeubel algemeen het appartement is voorzien van rolluiken aan balkonzijde en ged. voorzien van dubb. beglazing. Servicekosten f 280,-p/m (inct, voorschot verwarming) 3-KAMERAPPARTEMENT MET BALKON Gevraagde koopsom f 185.000,-k.k. KÓninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest i Hypotheken Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 j Onroerenë-goed Het waterschap Gelderse Vallei en Eem voert momenteel een onder zoek uit naar de toestand van de dij ken en kaden in de gemeenten Soest, Eemnes, Bunschoten, Baarn en Amersfoort. Doel van dit onder zoek is eventuele zwakke plekken in de waterkering op te sporen en aan te pakken. In het kader van dit onderzoek zullen bovendien vanaf deze week tot in de maand januari landmeet-werkzaamhe- den worden uitgevoerd. Van alle dijken en kaden zal de hoogte worden ingemeten, zodat een indruk wordt ver kregen van de waterstand die kan wor den gekeerd. Het zal voorkomen, dat de werknemers op erven en in tuinen van aanwonenden moeten zijn, omdat daar het tracé van de dijk ligt. Het water schap rekent erop, dat alle aanwonen den hun medewerking zullen verlenen aan de landmeters om hun werk uit te voeren, onder andere door hen zo no dig op hun erf toe te laten. Voor vragen over de landmeet-werk- zaamheden, of over het project in het algemeen, kan men contact opnemen met de heer P.G. Neijenhuis, medewer ker waterkering van het waterschap, tel. 033-4346212. O windlichten O stompkaarsen O vazen O glaswerk O kandelaars O geurkaarsen O geursachets O kransen O flessen O manden O kerstversiering O zinkwerk of een schitterend voor binnen en buiten, 3 voor de voorraad strekt zolang BLOEMENHUIS Hartje Zuid": Zuidpromenade 9, Tel. 035 - 601 68 77. Soest De Smitshof": Smitsweg 14, T el. 035 - 602 23 00, Soest Fax 035 - 602 92 21

Soester Courant | 1996 | | pagina 5