Oest! m Danscentrum Gerla I SPOEDCURSUS "p'JT'n Ambtenaar Bob Boersema winnaar van 'pittig' Soester Dictee ^Van Breukelen Vast-goed I Meedenken over verkeer in Soestdijk IOPINIEI 1 ACTUEEL r 'feite Soest/ Soest Natuurlijk Het Baarnsch Lyceum scoort met project zaterdagschool Soest stapt naar rechter voor vergoeding van Maceka Besturen SWS en SJS in principe eens met rapport PAGINA WOENSDAG 4 DECEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 5 Albert Cuyplaan 198b Soest INFORMATIE-INSCHRIJVING l Het Groot Soester Dictee der Nederlandse Taal Geen enkele 'vip' bij beste tien STUDIO FOTO SWAGER FOTO SWAGER - Voor parkeerterrein in Soest-Zuid 'Met plezier verkochten we ons huis.' PETERS Makelaardij De makelaar die perfect voor u werkt! nr Kratten met lege flessen gestolen Kwaliteit moet gewaarborgd zijn S Bewoner dumpt vuil naast cocon 3765 EE Soest 14617/60106 47 Centrale Voorlichting Leer in 15 lessen nog voor de zomer dansen. Aanvang cursus; zondag 12 januari. dagelijks (behalve op zondag). Tel. 035-602 28 1 1 602 03 04 2 AV Soest afdeling 3.2 van de Algemene* n vier weken ter inzage ligt hJf gemeenteraad zal worden ge zigd voort te zetten. l 08.30-12.00 uur en overigen^ riode van 4 weken kan ieder#: ;en eventuele vergunning kun- imaking kenbaar maken bij de 3760 CA Soest, telefoonnum- dennen en 2 berken •nifeer ken gouden regen en 1 hulst terbessen en essen) 6 weken na deze bekendmaking ders van de gemeente Soest, Post- rgunning aan J.J.S. Tichelaar periode 7 t/m 19 december. rgunning aan mevrouw ïrleend voor periode mber. chrijven op straffe dwangsom a f 250,00 lagen max. f75.000,00; >ning a f 250,00 per dag lagen max. f 75.000,00; lar na verzending aanschrij- nschrijving bestuursdwang k grond; termijn 6 wkn. gering van nieuwkomers c f 109.230,00 garant l kan dekking gevonden den. jen voor de commissie esluit van 18 juli 1996 het college uitgelegd r pt. 1 in raadsvoorstel ober 1996 staat aangege- Blommers neemt een min- mdpunt in en meent dat t van 18-07-1996 moet gelegd zoals onder pt. 2 >rstel van 18-10-1996 'geven. 2fs in de gelegenheid stellen 14 dagen alsnog overeen- iseerd op dit uitvoerings- ndertekenen. igeven dat na het verstrijken aijn het aanbod van de baan ch zijn rechtsopvolging ian het gedane aanbod en. beschikking uitvaardigen '0 per dag dat niet aan het 'dt voldaan; im van de dwangsom 10.000,00. om op sommige punten bewegwijzeringsbordjes net 'Openluchttheater', 'aar om gedurende zomer- te plaatsen tegenover Op hemelvaartsdag werd de traditionele oudeambachtenmarkt in Soest georganiseerd, waar verstrooiing zoekende autochtonen continu langs kraampjes met sieraden en bijous schuifelden. Exotisch geklede vrouwen (refugiees en evacuees, dat lijdt geen twijfel) kwamen in groten getale eropaf om minutieus onder de loep te nemen hoezeer het oudvaderlands vakmanschap in dit millennium intact bleef. In het weitje vlak bij de lindebomen hoorde je hoe de schapen tekeer gingen die door de schapenscheerder geroutineerd onder handen genomen werden; verderop belichtte een klompenmaker hoe hij zo-even te werk ging. De pottenbakker, een AOW'er, verraadde zonder eromheen te draaien hoe hij het klaarspeelde om een amfora, zo'n enigszins buikig tweeorig Grieks kruikje, in perfect geknede ovale vorm te krijgen. Te midden van het van allerwegen toestromende volk illumineerde de briljante kalligrafe zonder liniaal het abc met orchideeën, tot de regen neerstortte en zij haar karwei moest beëindigen; zij eiste smartengeld. De weeïge lucht van verschroeiend plastic werd tenietgedaan: de onloochenbare geur van frikadellen en versgebrande pinda's, die vroeger apenootjes heetten, appelleerde aan de eetlust van het hooggeëerd publiek; dat appèl bracht geld in het laatje. Vanwege een niet-officiële omleiding die zij agressief betwistte, reed een verlate fietsster door het tunneltje onder de Dalweg; zij was geërgerd noch gechoqueerd (geshockeerd) door de vele graffiti. Heden ten dage zijn er weliswaar nog helikopters op Soesterberg gestationeerd, nochtans wordt je aandacht eerder getrokken door het weidse uitzicht over de Eng, waar maïs groeit of boekweit. Op het terras van de recentelijk geopende tearoom zaten twee douairières die de tijd doodden met eloquente exposés over dictees, totdat zij een gerenommeerde tv-directeur ontwaarden. 10. Enthousiast begroetten zij hem en bestelden een sherry'tje en twee bordeauxs; met die consumpties werd ten aanschouwen van een geïnteresseerde menigte door alledrie getoost getoastop u aller gezondheid. 6. 7. 9. Exclusieve groeps- en portretfotografie. Foto Kerstkaarten van eigen negatief vanaf 69 ct. Kalenders vanaf 12,95. .........FOTO-VIDEO......... VAN WeeOESTRAAT 85 - 3761 CD SOEST TELEFOON betalen Eli 035- 601 3917 &5EÊ FOTOGRAFEN GILDE Met het verbazingwekkend lage aantal van 7 fouten is Bob Boersema»in het dagelijks leven ambtenaar bij de afdeling Finan ciën op het Soester gemeentehuis, vorige week de grote winnaar ge worden van de eerste aflevering van het Groot Soester Dictee der Ne derlandse Taal. Boersema (33) liet de concurrentie ver achter zich. Op merkelijk was dat zich onder de tien beste deelnemers aan de spelling wedstrijd geen enkele "vip" bevond. Zo erg als de Telegraaf van zaterdag het alweer verkeerd geïnformeerd - af schilderde was het overigens niet. Bur gemeester Hans de Widt scoorde met 59 fouten, die hij na afloop openlijk toe gaf, weliswaar niet echt hoog, maar hij was toch ook niet de slechtste deelne mer, zoals het ochtendblad suggereerde door hem uit te roepen tot winnaar van de poedelprijs. De veertig spellers die donderdagavond in de raadzaal aantraden voor de eerste aflevering van het Soester Dictee, onder de titel "Soest Natuurlijk" samengesteld én gepresenteerd door de Soester spellingdeskundige Ton Majoor, kregen geen gemakkelijke opgave voorgescho teld. Uit de peinzende, soms gekwelde blikken die ze Majoor veelvuldig toe wierpen - één deelnemer liet zelfs we ten dat hij hem langzaam begon te ha ten - was wel af te leiden dat het dictee als "zeer pittig" werd ervaren. Voordat de spellers aan de slag gingen heerste in de raadzaal al een sfeer van gespannen afwachting, die volgens som mige aanwezigen wel een beetje deed denken aan de stilte in de wachtkamer van de tandarts. Dat gold zeker ook voor de tien "vips", al blaakten sommi gen van zelfvertrouwen. Onterecht, naar ,ater bleek. In haar welkomstwoord liet SLAS-voorzitter Nelleke Streefkerk overigens weten dat het nog best moei lijk was geweest om tien Soester promi nenten te vinden die zich vrijwillig aan de spellingtest onderwierpen. Ze had daarom alle lof voor burgemeester De Widt, wethouder Blommers, gemeente secretaris De Kam, gedeputeerde Kort- huis en de andere vooraanstaande Soesters, zoals Jacques Jansen, Hans Lutz, Meta de Vries, Werner Paans en Ali van den Berg. De door griep ge velde advocaat Bob van der Goèn werd op het laatste moment vervangen door Trema-docente Joke Rip. Voor de dertig anderen, die via het proefdictee in de Soester Courant waren geselecteerd, stond hun reputatie waar schijnlijk minder op het spel. Wel werd met grote nieuwsgierigheid afgewacht of de acht "foutlozen" uit de voorronde het er bij het échté dictee ook zo goed vanaf zouden brengen. Rekening houdend met eventuele gevoeligheden waren de Op 30 november was het de laatste keer dat de zaterdagschool gehou den werd. Vijf zaterdagen waren 44 leerlingen uit derde en hogere klas sen trouw gekomen om hulp te krij gen bij wiskunde, een algemene examentraining/faalangsttraining te doen of zich te verdiepen in de techniek van de meerkeuzevragen voor de moderne vreemde talen. Van 9.00 tot 10.20 uur en van 10.40 tot 12.00 uur werden deze onderwerpen in kleine groepen behandeld. De sfeer was plezierig, de groepen waren klein (van 4 tot 13 leerlingen), de leerlingen kwa men vrijwillig én ze wilden wat leren. Er werd dus samen gewerkt aan een duide lijk doel: betere resultaten behalen. De sfeer kon ook wat losser rijn: de leerlin gen die aan twee onderdelen deelna men, konden hun pauze met een kopje koffie of thee doorbrengen in de docentenkamer. Na de laatste keer zaterdagschool werd uiteraard aan leerlingen en docenten gevraagd wat hun ervaringen waren: Enkele opmerkingen van leerlingen waren: "Ik snap het nu beter en haal ook betere cijfers.", "Ik moest wel vroeg op staan, maar het was zeer de moeite waard." en "Goede uitleg, je snapt het nu tenminste". Ook de docenten waren zeer positief. Mevrouw Ross en de heren 't Hooft, Dijxhoorn en Uttien hadden alleen maar plezierige ervaringen. Zij vonden allen dat het in de kleine groepen ont spannen werken was en dat de "lesduur" van 80 minuten (in plaats van de ge bruikelijke 50) ertoe leidde dat er meer tijd was voor oefening. Normaal gespro ken ben je na een aantal lessen echt even aan een pauze toe, maar deze vorm van werken met leerlingen werd als een verademing ervaren. Toen het idee opkwam een zaterdag school te beginnen, waren er veel vra gen. Het was bijvoorbeeld onbekend of leerlingen met hun drukke agenda van zaterdagbanen en sportbeoefening wel vrijwillig naar school wilden komen. Voor leerlingen en leraren gold dat vijf zaterdagen vroeg je bed uitkomen om naar school te gaan een nieuwe dimen sie heeft toegevoegd aan het begrip "le ren". Er was na afloop het voldane ge voel dat er gewerkt was aan een geza menlijk doel en dat de zaterdagschool echt had geholpen. Herhaling Met deze positieve ervaringen zal er - bij voldoende belangstelling - dit schooljaar nog tweemaal een zaterdagschool ge houden worden. In het tweede en in het derde trimester zal op vier zaterdagen extra hulp geboden worden. Alle leer lingen van derde en hogere klassen mo gen nu al aangeven voor welk onderdeel of welk vak zij belangstelling hebben, Direct na de kerstvakantie wordt er aan deze leerlingen een brief over de tweede zaterdagschool uitgedeeld. precieze scores van de voorronde niet bekend gemaakt; wie geselecteerd was kreeg het proefdictee ter plaatse terug (anderen kunnen het vanaf deze week bij de redactie van de Soester Courant ophalen). 'In al zijn gemeenheid' De opsteller van het dictee liet in rijn korte introductie weten dat hij "niet al te veel" gebruik had gemaakt van de nieuwe spelling. Majoor onderstreepte ook dat het bij een dictee gaat om taal "in rijn algemeenheid", niet zozeer "in al zijn gemeenheid". Om exact 20.18 uur zei Majoor de eerste zin. Het duurde tot 20.50 uur - dus ruim een half uur - voordat hij de hele tekst nog één keer in zijn geheel voorlas, waarna de pen on verbiddelijk moest worden neergelegd en de papieren ingeleverd. Vanaf dat moment trok de jury zich on der leiding van Ton Majoor in de belen dende commissiekamer terug, terwijl de aanwezigen de tijd doodden met korte interviews van deelnemers door Jan Vis ser, een drankje en de accordeonmuriek van een Amersfoorts damestrio. Met Lenora Crom (bibliotheek) en Idelette de Nooij (C-drie) als toezichthouders van de SLAS begonnen de negen aanvallige Griftland-dames (gerecru- teerd uit de 6 VWO-klassen van docen te Nederlands mevrouw -Van Hunen) aan de tijdrovende en zeer inspannende correctie van de veertig dictees. Het was al tien uur geweest toen Majoor en zijn gevolg opnieuw de raadzaal be traden. De deelnemers hadden in de pauze al de correcte tekst (met toelich ting) ter beschikking gekregen, zodat er niet lang meer werd stil gestaan bij de Nelleke Streefkerk overhandigt de wisseltrofee aan "superspeller" Bob Boersema. talrijke "gemenigheidjes" waarover velen gestruikeld waren en SLAS-voorzitter Nelleke Streefkerk meteen kon over gaan tot de bekendmaking van de tien beste scores. De tien besten Op de tiende plaats eindigde Olaf Dijkstra (met 29 fouten). De 7e, 8e en 9e plaats werd gedeeld door Ab Hooijer, Frank van Geffen en mevrouw A.M. Voort-Schierbeek (28 fouten). Op de 6e plaats eindigde Miek Waag- meester (26 fouten), terwijl de 4e en de 5e plaats werd gedeeld door mevrouw C.A.M. Veldman en mevrouw E.E. van den Bosch-de Cocq. Op de derde plaats eindigde Piet van Dijk (21 fout); de tweede plaats was voor mevrouw N. van Hulzen (17 fout) en de winnaar bleek tenslotte Bob Boersema te zijn, die nog maar kort bij de gemeente Soest werkt en in Ermelo woont. Nelleke Streefkerk overhandigde hem de felicitaties en de wisseltrofee - een fraaie sculptuur van Ali van den Berg - waarna ze Ton Majoor namens de SLAS voor rijn onschatbare medewer king een jaarabonnement op de Kunst uitleen (en alvast een eerste kunstwerk) aanbood. Volgens de SLAS komt het geslaagde evenement zeker in aanmer king voor een jaarlijkse herhaling. De jury, met 9 Griftlandse 6 VWO'ers, onder leiding van Ton Majoor (r.aan het werk met de correctie van de 40 dictees. Soest VAN GOYENlAAN op mooie locatie gelegen (uitzicht over Dolweg) 3- kamerappartement (v.h; 4- kamer) op de 2e etage met berging op de begane grond hal, toilet, ruime woonkamer, 2 slaapkamers, moderne keuken met noek-aanrecht, bijkeuken en douchecel algemeen dit appartement verkeert in goede staat van onderhoud, is ged. voorzien van dubb. glas en wordt ged. gestoffeerd opgeleverd. Servicekosten f 289,- p/m plaats adres woning indeling MET BERGING Gevraagde koopsom j f 175.000,- k.k. 1 plaats Soest adres MOLENSTRAAT woning indeling zolder algemeen helft van dubbel woonhuis met berging, tuinhuisje en grote tuin (438 m2 grond), bj, ca. 1920 hal, toilet, m.k.; L-Vormige woonk. met hputkachef, open keuken met inb.app., bijkeuken met aansl. voor wasmach. en ruime kelder verdieping overloop, 2 ruime si k, (voorheen 3 s|.k.), badk. mef ligb., aparte douche en 2e toilet v' bergzolder deze woning verkeert in perfecte staat van onderh,.en is geheel voorzien van hardhouten kozijnen en dubb. glas HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET BERGING Gevraagde koopsom f319.000,- k.k. plaats Soest adres RUBENSLAAN, woning zeer luxe geh; verbouwd en nieuw ingericht 3- kamerappartement op de 4e woonlaag met betegeld balkon op het zuiden en berging in de onderbouw indeling hal met garderobe, vern. toilet, roy. woonkamer met schuifpui naar balkon, ruime luxe keuken met inb.app., afzuigkap, gaskookplaat en wasmachine. Grote slaapkamer met balkon, 2e slaapkamer met doorgang naar badkamer m. ligbad en luxe wastafelmeubel het appartement is voorzien van rolluiken aan balkonzijde en ged. voorzien van dubb. beglazing. Servicekosten f 280,- p/m (incl voorschot verwarming) algemeen 3-KAMERAPPARTEMENT MET BALKON Gevraagde koopsom f 185.000,- k.k. Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 035-6017962 Fax 035-6026061 Hypotheken Onroerend-goed Assurantiën Gaat Soestdijk open, halfopen of juist halfdicht? Arme klankbordgroep Soestdijk. Ge vangen in het web van de college partijen mochten ze alleen maar praten over Soestdijk-open. De collegepartijen hadden dat immers eerder besloten. De klankbordprocedure is (mits goed uitge voerd) een prima instrument om beslui ten te krijgen met een groot draagvlak. In het geval van Soestdijk is dit gezien de latere inspraak niet gelukt. Het draagvlak werd een schijn-draagvlak. De kreet: "Soestdijk-open" stamt uit de vorige raadsperiode toen de Korte Berg- straat-Hellingweg nog in twee richtingen te berijden was. De Waldeck Pyrmont- laan was veranderd van een drukke weg tot een oase van rust. De drukte werd verplaatst naar de Lazarusberg. Inmid dels is de situatie daar duidelijk ten gun ste veranderd. Er is eenrichtingsverkeer en er liggen drie drempels. De overlast is duidelijk verminderd. Alleen de bus, die tegen het eenrichtingsverkeer inrijdt, zorgt nog voor een probleem. De verkeerssituatie in Soestdijk is gesta biliseerd en redelijk rustig. Die rust gaat Het college wil een rechtsgeding aangaan tegen projectontwikkeling Maceka. Inzet is de vergoeding van de kosten die de gemeente heeft ge maakt voor de aanleg van de par keerplaatsen bij winkelcentrum Enthousiasme zet zaken in gang. A.C.W. Grift te Soest "Een nieuw huis kopen voordat het oude verkocht is? "Nóóóóit doen!" was de reactie van veel vrienden en kennissen. We deden het echter wel. En achteraf was het nog leuk ook! Natuurlijk waren er spannende momenten. Maar het geeft je een vertrouwd gevoel als het vanaf de eerste dag bruist van activiteiten rond je huis. Als een geolied radar- werk zie je de medewerkers van Peters Makelaardij bezig. En alle onderdelen van het verkoop proces krijgen evenveel zorg. Het is gewoon een genoegen om mensen zo toegewijd met hun vak bezig te zien. Hun enthousiasme viel niet alléén óns op. Ook de prettige relatie die ze met de koper opbouwden, stimuleer de een soepele afwikkeling. Voor ons is één ding duidelijk: bij Peters Makelaardij staat een goede werksfeer voorop. En ze kunnen er wat van!" Birkstraat 87, 3768 HD Soest, i de groene zone Tel.: 035 - 60 16 251 Hartje-Zuid. Het gaat om ongeveer 600.000 gulden. Volgens het college is Maceka contrac tueel verplicht de parkeerplaats aan te leggen en te bekostigen, omdat dit on derdeel uitmaakt van het totale plan in het winkelgebied. De voorzieningen zouden al eind 1995 moeten zijn gerea liseerd, maar dit was niet het geval. De gemeente vermoedde dat Maceka en Bouwmaatschappij Uyland (BMU), die in de plannen ook een rol speelt, geen overeenstemming hadden kunnen berei ken. Daarom besloot de gemeente in maart van dit jaar opdracht te geven voor de aanleg van het parkeerterrein. De kos ten (600.000 gulden) zouden, aldus de gemeente, later worden verhaald op Maceka. Maar die wil nu kennelijk niet betalen. Dit is reden voor het college om de raad de goedkeuring te vragen naar de rech ter te mogen stappen. Het heeft het advocatenkantoor De Brauw Blackstone en Westbroek te Den Haag in de arm genomen. Bij een winkel aan de Schrikslaan zijn zeven kratten met lege flessen ont vreemd. Hiervan werd zaterdag aangifte gedaan door een Soesterse van 42 jaar. De besturen van Stichting Welzijns werk Soest en Stichting Jeugdwerk Soesterberg hebben in een geza menlijke vergadering op 25 novem ber besloten positief te reageren op de voorstellen in het rapport Rycken inzake herstructurering van het sociaal cultureel werk in Soest/ Soesterberg. In principe stellen de besturen zich positief op. In de beoordeling die het bureau Rycken geeft over het huidige welzijns beleid in Soest, kunnen de besturen SWS/SJS zich grotendeels vinden in de punten van kritiek die inzake de ge voerde werkwijze van instellingen en gemeente worden geuit. Maar dit laat onverlet de vele projecten die met veel inzet van een groot aantal vrijwilligers zijn/worden uitgevoerd en in de Soest/ Soesterbergse samenleving een goede respons kregen/krijgen en de functies van ontmoeting, ontplooiing en ont spanning voor velen vorm gaven/geven. SWS en SJS rijn van mening dat in de nieuwe te vormen organisatie van SWS, SJS en IVC ook ruimte moet worden gelaten voor het invoegen van instellin gen als Stichting Vluchtelingenwerk, Stichting Vrijwilligers Vacature Bank en andere aanverwante instellingen als bij voorbeeld Stichting Welzijn Ouderen Soest en de Vereniging Artishock. SWS en SJS hechten eraan als voor waarde te stellen, dat de huidige kwali- teit van de uitvoering van het werk ge waarborgd blijft. Dit betreft vooral de gegeven tijdsplanning voor de invoering van de nieuwe organisatie (per augustus 1997 operationeel) en de betrokkenheid van de nieuwe bestuurlijke organisatie alsmede de aandacht voor de werkvloer. Geen gedwongen ontslagen SWS en SJS gaan er vanuit dat de be langen van de betrokken beroepskrach ten in de nieuwe organisatie naar beho ren behartigd worden in die zin, dat er geen gedwongen ontslagen zullen plaatsvinden en dat eventuele wijzigin gen in functies in goed overleg met be trokkenen zal geschieden. SWS en SJS zien de beste kans van sla gen van de reorganisatie wanneer de samenwerking van de betrokken instel lingen met de gemeente verloopt via één wethouder en één ambtenaar. SWS en SJS gaan er vanuit, dat in de reorgani satie onder meer één secretariële en één financieel-administratieve kracht aan de formatie zal worden toegevoegd. Een 28-jarige Soester heeft een bekeu ring gekregen, omdat hij zijn huisvuil naast de containers aan de Weegbree straat had gedumpt. De politie was te lefonisch getipt, waarna de dader kon worden achterhaald. verdwijnen. Om Soestdijk open te ma ken moet het halfdicht. Wat gaat dat voor gevolgen hebben? Denkt U even mee? Er komt meer (omrij)verkeer door de wijk. Voorbeeld uit eigen situatie. Stel: ik wil met mijn auto van mijn eigen huis (van Straelenlaan) naar het gemeentehuis. Nu betekent dat 110 meter rijden via de Mariastraat (de kortste manier de wijk uit) naar de Beetzlaan. Straks: de Van Straelenlaan omhoog, naar links de Hellingweg op, weer naar links de Wil- helminalaan af, links de Koninginnelaan op en tenslotte weer naar links om uit j te komen op de kruising Beetzlaan- J Mariastraat Totaal: 1100 meter (10 keer J zoveel) door straten die mij liever niet] langs zien rijden. Hoezo terugdringen van C02-gebruik? De verkeersveiligheid vermindert. Eenrichtingsverkeer leidt tot een grote rijsnelheid die alleen door dure fysield maatregelen kan worden vermindej Sommige straten krijgen onderweg e andere richting. Sommige straten den deels eenrichting, deels open. V mag de kwetsbare fietser op rekenj Tot dusver veilige fietsroutes voofl schooljeugd worden onveiliger. Letï volgens het beleidsprogramma mot veilige fietsroutes integraal met de nen meegenomen worden. Nee dus. Er ontstaan handhavingsproblemrafc Het nationale motto voor regelgewfc is: neem zo min mogelijk maatregelen die je niet kunt handhaven. Niet in Soest, Daar zetten we gewoon op iedere hoek een surveillant om te voorkortten dat mensen tegen de rijrichting in rijden. De wijk wordt er niet fraaier op njfet al die borden. Soestdijk half dicht voor de bewonen j betekent natuurlijk ook Soestdijk hal open (Waldeck Pyrmontlajui - Ve\ lengde Talmalaan) voormensen d J niets in de wijk te zoeken I Soesters van buiten de iets langere doorsluiprd Albert Heijn (ook al zojj pland) wel weten te vind men nu al op de hoog nieuwde mogelijkhedeJ derhoogt. Stond er programma '94-'98 i Soestdijk niet mocht] doorgaand verkeer? De kreet: "We moetei^ eerlijk verdelen" is het huidige voorstel j bereikt. Ik voorspel c regelen meer pijn milieu ontstaat. Ooi ontstaan bij straten j lemaal geen idee va" half-open en halfl bakkeif oplossing, j veel beter bestede ners aangedragen Nieuwstraat en I Daar rit veel meq Wil k zuller i ricl

Soester Courant | 1996 | | pagina 5