wenskaarten 615 ES Vesperviering slaat aan in Soest 'Zie ginds komt de stoomboot. kerst nieuwjaar 1 ACTUEEL m In Memoriam Wim Schimmel Soester Kinderkoor krijgt 'innovatie-subsidie' Talkshow 'Soestand' tussen (Soester) wijn en welzijn met uw eigen foto /OENSDAG 4 DECEMBER 1996 SOESTER COURANT nu ook als papaiil «42ZS Zondagmiddag weer in de Open Hof PAGINA 7 Baarnaar neemt verkeersbord mee Vader Kees van de Hoed verrast kinderen De Dribbel Politiek vol lof voor initiatief Vrouw beroofd van handtas met geld Zondag live vanuit Artishock Amnesty-fakkelwake op 10 december. P. Kiestra nieuwe rayonchef politie De Soester Duinen 7 ï//emVbn( en Politie waarsc voor controle n LEW (io weken jong) lukkig en blij met LISA en de clercq en Eric Cortenbacft I Lief, oma. i iCSCTES tocht, een dochter vooj (i. Maar maak je geen \alt blijft harlekijn. Dat hij heeft Patty voor de fis als garantie dat het naai goed zai komen. ■moet ons beloven dat es, toch goed bij de les euwige jeugd van jou i< x iedereen weggelegd. 151, die ook maarniet n willen worden. rtUndereo in El Cartueho. een met lokale hulpverie- n hulp zoek ik de kinderen «ct» ideiprefeti Bagota. Colombia met vrij uitzicht, luxe ie keuken en 4 kamers, i, werkkamer, 2 slaapkamers, n, bijkeuken, toilet en hal. Net de originele inrichting geven cachet. Maandservicekosten 'h9 en erfpacht). tementmetc.v.-gas, an circa 118 m2! Vertaald in iers, een eetkeuken en zeer kastenwanden. En wat denkt lering en wandafwerking, zo al achterblijft moderne keuken, 3 slaap- De kombinatie ruimte, luxe rking genomen een wel heel n jarageca. 40 m2en grondoppervlak 348 m2. De is maakl deze villa tot een 'n met praktijk aan huis. a. 50 m2) met schuifpui naar erne keuken met inbouw- hal. 1e verdieping: 2 royale uime badkamer en overloop, rlijkheid voor 2 kamers. Bij- et vloerverwarming en luxe i heerlijk licht huis met een laan 1 ■age en grote, aan- 300 m2. Lichte pasteltinten *n aan het huis een harmo- ïnslaande tuindeuren (roe ken vloer, landelijke, sfeer- 'ur, toilet en karakteristieke slaapkamers, luxe badka- toilet, bidet, dubbele was- comfortabele villa op loop- sn prachtig natuurgebied. jalowmetc.v.-gas chitterende tuin en fraai snuis verrassend door de ren vloeren, afwisselende P de tuin en waterpartijen, euken, bi/keuken, toilet en ng: 3 slaapkamers, balkon, 'e, toilet en overloop met S ■AM U.ar,U BENT OOK „XJE welkom 0.00 TOT 14.00 UUR jj^Wie zingt bidt dubbel," moet Augustinus ooit gezegd hebben. 3at is in elk geval het motto van de jDecumenische vespervieringen die - wet de zegen van de plaatselijke Raad van Kerken - sinds vorig jaar bktober tweemaandelijks worden gehouden in de Open Hof. Zondag middag is er opnieuw een vesper in pe Open Hof. De beroemde kerkvader zal wel niet I bedoeld hebben dat er in de kerk niet Imeer "gewoon" gebeden hoeft te wor- I den, maar als zijn rekensommetje theo- logisch verantwoord is (en Augustinus is wat dat betreft vrijwel onomstreden) worden wellicht nergens in Soest zo veel b gebeden tegelijk opgezonden als tijdens j; deze lekenvieringen, waarin het gezang j zo'n belangrijke plaats inneemt. En niet zomaar wat christelijke versjes van dertien-of-meer-in-een-dozijn, j maar liederen die terecht omschreven zouden kunnen worden als afkomstig uit de schat van de kerk der eeuwen of daaromtrent. In elk geval wordt het "kunstzinnig niveau" van de liederen en de gezongen teksten nauwkeurig in de gaten gehouden, niet het minst door di- rigent Jean Telder, die samen met ds. Jaap Huisman destijds - bij het 25-jarig i bestaan van de Raad van Kerken - de stoot gaf tot de vespers. J "Een kerkmuzikaal avonduur", zo wor- den ze aangekondigd, hetgeen - afge- zien van de woordspeling - al wijst op j het feit dat hier geput wordt uit de rijke traditie van de kerkmuziek, zowel naar rooms-katholieke als lutherse en angli- caanse snit, en veelal afkomstig uit de periode van voor de Reformatie, al wordt ook regelmatig gegrepen naar het werk van hedendaagse componisten en tekstdichters. Vanouds staat de term vesper voor het liturgisch avondgebed, dat sinds de Middeleeuwen dagelijks gebeden en ge zongen wordt in kloosters. Het "avon tuurlijke" van de Soester vespervierin gen zit wellicht in het experimentele ka rakter van de diensten, waarin gezocht wordt naar nieuwe vormen van spiritua liteit. Er is dan ook plaats voor "ritue len" en het gesproken woord is schaars; een preek ontbreekt zelfs geheel, zo De politie hield zondagmorgen om twintig voor twee een Baarnaar aan, die met een verkeersbord onder zijn arm op de Koninginnelaan fietste. Het bleek dat hij het bord had meegenomen vanaf de Beetzlaan, waar het al op de straat had gelegen. De zeventienjarige jongeman kreeg een proces-verbaal. blijkt uit de toelichtende brochure. De bezoeker die behoefte mocht hebben aan een stevige preek wordt dan ook verwezen naar de reguliere ochtend diensten. Op het "amen" zal men al evenzeer vergeefs wachten, want dat klinkt per definitie nooit in een vesper viering. "Alles blijft open," aldus Telder, "want anders zou het allemaal veel te 'bevestigend' zijn." Gevoelige snaar De vespers hebben een geheel eigen stijl, en dat is ook precies de bedoeling, legt Telder uit. Centraal staat in elk ge val de kerkmuziek, want dat is ongetwij feld ook het element dat de bezoekers - tot nu toe nooit minder dan 150 per vesper - kennelijk met elkaar gemeen hebben. Of ze gelovig zijn of niet doet er niet zo veel toe; ze houden allemaal van speciaal dit soort muziek, en daarom komen er niet alleen protestan ten in hun diverse variaties op af, maar ook heel wat katholieken en zelfs voor mensen die inmiddels het spoor des geloofs (enigszins) bijster zijn geraakt, maar bij wie de kerkmuziek nog "een gevoelige snaar" raakt, is de vesper viering kennelijk een aangename of in spirerende onderbreking van de zondag middag. Althans eenmaal in de twee maanden, want tot dusver blijft het aantal vierin gen daartoe beperkt. Ze vinden ook al tijd plaats in de Open Hof, volgens werkgroeplid Henk Post omdat bewust gekozen is voor één centraal gebouw met een lage "kerkelijke" drempel. Maar dat Tjalling Roosjen - cantor-organist van de Open Hof - doorgaans de bege leiding op het orgel voor zijn rekening neemt en dat ook andere "Openhoffers" een actieve rol bij de vesperdiensten spelen zal er ook wel niet vreemd aan zijn. Hoe het hoort De vesperviering kent een min of meer vast stramien, met vaste en variabele onderdelen. Met zijn grote kennis van de kerkmuziek en de liturgische tradities weet Jean Telder precies hoe het hoort. Vast zijn o.a. een psalmgebed, een Kyrie, een Magnificat, een Onze Vader en zo meer, die wisselend kunnen wor den "ingevuld" en waarvoor men terecht kan gaan bij componisten en tekst dichters uit voorbije eeuwen, maar ook bij de eigentijdse (meestal Amster damse) "broedplaatsen" van nieuwe kerkmuziek, met namen als die van Willem Vogel, Sytze de Vries, Bernhard Huijbers of Christiaan Winter. In vergelijking met gewone, "lerende" kerkdiensten ervaren zowel Telder als Post de vespers als meer "belevend". Wat ze eraan beleven is overigens niet zo makkelijk aan te geven. Henk Post is De vespercantorij onder leiding van Jean Telder tijdens een repetitie in de Open Hof. vooral getroffen door de vorm. "Je krijgt goede kerkmuziek te horen; je zingt mee en je komt tot rust en inkeer. De ge wone kerkdienst is meer een sociaal ge beuren waar je als 't goed is wat van meeneemt; de vesper is juist een mo ment van rust." Geen nootjes stampen Jean Telder beleeft er vooral een muzi kaal genoegen aan. Dat heeft volgens hem ook alles te maken met de hoge kwaliteit van de vespercantorij, die in korte tijd uit de grond gestampt moest worden. Alle zangers en zangeressen - bijeengesprokkeld uit diverse cantorijen in Soest en daarbuiten - moeten behalve uiteraard een goede stem ook de nodige theoretische kennis in huis hebben en bijvoorbeeld direct "van muziek" kun nen zingen. Er wordt immers maar tweemaal voor een viering gerepeteerd en Telder wil dan geen tijd vermorsen met het domweg "stampen" van de nootjes. "Het zijn allemaal mensen die deze mu ziek met hart en ziel zijn toegedaan. We zijn op ad hoc-basis begonnen en waren ook heel nieuwsgierig wie er mee zou den blijven doen. Maar er is niemand weggegaan." Volgens hem tekent dat zozeer de discipline van de koorleden alswel het respect dat ze voor de kwali teit van de muziek hebben. Dat geldt ook voor de bezoekers, vindt hij. "De mensen komen af op de schoonheid van de muziek, al is het na tuurlijk geen concert. De bezoekers hebben trouwens ook een zeer actief aandeel in de viering. Maar ze beleven hier dat er meer tussen hemel en aarde is dan het Liedboek voor de Kerken of de bundel Liturgische Gezangen..." Komende zondagmiddag vindt de vol gende vesper plaats. Ditmaal werkt ook een strijkersensemble aan de viering mee. Het Kyrie is een lied uit "Zingend geloven"; het psalmengebed is psalm 25 van 'Bernhard Huijbers. Het canticum na de lezingen uit Jesaja en Lucas is het Magnificat van Buxtehude. In afwisse ling met de gemeente worden diverse liederen uit de schat van de muzikale kerktraditie gezongen en het geheel wordt besloten met het gezongen Onze Vader en de zegenbede. "Zo is de vesperviering een dienst waar mensen uit verschillende (kerk)groepe- ringen elkaar treffen in de stilte van de avond, zich bezinnend op de nood van de wereld en de taak die men in de sa menleving heeft..." staat er in de aan kondiging. Wie dat wil méébeleven moet zorgen dat hij zondagmiddag om vijf uur in de Open Hof zit. Eigenlijk wilden ze alleen maar hout bestellen bij Kees van de Hoed. Om zelf een bootje in elkaar te timmeren, die ze elk jaar zouden kunnen gebruiken in het kinderdag verblijf aan de Driehoeksweg. Loes Verver had alvast een schetsje ge maakt en een andere medewerkster op perde dat de boot in het midden onge veer anderhalve meter breed moest wor den. En toen ging Van de Hoed zelf maar aan de slag in zijn garage. "Dat kunnen ze zelf nooit," moet hij hebben gedacht. Sinds vorige week staat er een stoom boot: 4,5 meter lang, bijna twee meter breed en 1,5 meter hoog. Van de Hoed maakte de onderdelen, verschillende ouders zijn vier uur bezig geweest om de Foto: Goos van der Wilt boot te monteren en inmiddels is 'ie ook geschilderd. De boot is zo groot, dat sommige groepstafels naar de gang moesten worden verhuisd. Maar de kin deren keken hun ogen uit. Ze kunnen ei nu geregeld met z'n allen in plaats nemen dankzij de vader van Martijn, hun speelkameraad. Op donderdag 28 november j.1. over leed op 78-jarige leeftijd Wim Schimmel. Wim was getrouwd en had vier zoons en een dochter. Ook mocht hij zich voor drie jongens opa noemen. Wim was een geboren en getogen Soester uit één van de toen nog talrijke boerengezinnen. Hijzelf heeft dat beroep nooit uitgeoefend. Na eerst een priesterstudie bijna te hebben afgemaakt, begon hij als ad ministratief medewerker op een accountantskantoor. Het grootste deel van zijn arbeidszaam leven heeft hij echter gewerkt bij het notaris kantoor Van Veeren. Hij heeft daar vele duizenden aktes voorbereid. Totdat zijn ziekte hem eind maart zijn werkzaamheden belette, ver richtte hij nog steeds een aantal van dit soort activiteiten. Wim heeft in Soest een groot aantal maatschappelijke functies bekleed. Het meest bekende is natuurlijk zijn functie als ouderman van het gilde, in de periode 1958 tot 1991. Ook zette hij zich in voor de historie van Soest. Hij was bestuurslid van de Historische Vereniging Soest en de Stichting Oud Soest, die het Museum Oud Soest exploiteert. Hij is ook ruim 35 jaar bestuurslid geweest van het Katholiek Onderwijs in Soest in verschillende bestuurlijke vormen, secretaris van verschillende water schappen. In zijn jonge jaren is hij zelfs lid geweest van de gemeente raad van Soest. Toch nam hij ook de tijd voor zijn gezin en zijn familie. Zeker de laat ste jaren heeft hij zich steeds meer aan huishoudelijke activiteiten ge wijd. Zijn tuin was een van zijn hob by's, maar ook stond hij zijn manne tje als er thuis of in de familie moest worden geschilderd of behangen. Talenten die je niet zo achter hem had gezocht. Hij had vele talenten, want tijdens zijn ziekte heeft hij ook verschillende schilderwerkjes ge maakt, die de laatste maanden rondom zijn bed een plekje kregen. Wim was tijdens zijn leven een zeer gelovig mens. Broederschap, ge meenschapszin waren thema's die hij hoog in zijn vaandel had staan. Het was een energiek mens, die elke dag vanuit zijn enthousiasme nieuwe ideeën aandroeg. Zijn omgeving had soms moeite met de snelheid waar mee hij dingen wilde realiseren, waarin de ideeën elkaar opvolgden. Ze waren allemaal goed doordacht. Hij gaf zijn hersens weinig rust. Hij bruiste nog van energie, alleen zijn ziekte belette hem een aantal zaken af te maken. Vorig jaar nog wist hij voor het Museum Oud Soest een beleidsnota te schrijven. Het Mu seum Oud Soest moest volgens hem zijn ontwikkelingsperiode afsluiten en zorgen dat het een volwaardig museum zou worden, waartoe ook een educatieve functie behoort. Zijn plannen hebben geleid tot een besluit de activiteiten van het Museum Oud Soest in de komende jaren extra fi nancieel te ondersteunen. Het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde heeft hij vanaf 1958 nieuw leven ingeblazen. De onvrede die er eind jaren '50 be stond onder de gildeleden heeft hij weten om te zetten in een enthou siaste vereniging met de nodige uit straling binnen de gemeente Soest, maar ook daarbuiten, zeker in Bra bant. Hij heeft gezorgd dat er weer een eigen gildekorps kwam, aange kleed in een opvallende outfit, geba seerd op de historische kleuren van de kovels (mutsen) die rond 1500 door de gildebroeders werden gedra gen. Hij zorgde ook voor de aanslui ting van het gilde bij de Noordbra bantse Federatie van Schuttersgilden met zijn magnifieke gildedagen in 1979,1987 en ook nog dit jaar 1996. Hij wist altijd wel een weg te vinden om zijn initiatieven inhoud te geven. Hoogtepunt tijdens zijn gildecarrière was natuurlijk de organisatie van het Landjuweel Soest 1987: een 24 da gen durend muzikaal, folkloristisch, sportief evenement met tal van acti viteiten waaronder de grote Brabant se Gildedagen waaraan bijna 100 gil den deelnamen. Ook de inrichting van een eigen Gildehuis in 1991 was een van zijn ideeën, die hij verder invulde door van 1991 tot 1995 be heerder te zijn. De jaarlijkse gilde- feesten zijn ook zijn idee. Hij heeft veel risico's durven nemen, die alle succesvol werden. Hij heeft van de gildefeesten een echt volksfeest ge maakt. Hij was het die de samenwer king zocht met de Warmbloed Paar- denfokvereniging Eemland en 12 jaar lang een Concours Hippique or ganiseerde tijdens de gildefeesten en toen dit te professioneel werd er een Volkspaardenfeest van maakte. De WPE heeft hem als niet paarden- bezitter zelfs op 26 november 1987 tot erelid benoemd. Hij heeft zich jarenlang ook in de ka tholieke gemeenschap actief bezig gehouden met de relatie kerk en maatschappij. Hij deed dat binnen het schoolbestuur en ook in het gilde. Hij zocht naar mogelijkheden die identiteit inhoud te geven door lezin gen, artikelen en via de missen met Gilde-eer. Niet voor niets heeft hij twee pauselijke onderscheidingen gekregen. In 1991 werd hij zelfs be noemd tot ridder in de Orde van Paus Silvester. Ook zijn andere maat schappelijke functies hebben geleid tot onderscheidingen, zoals de ere penning van de gemeente Soest en een ere-medaille in goud in de Orde van Oranje Nassau. Zijn activiteiten zijn te veel om alle maal te benoemen. Hij hield daar ook niet van. Hij was een man van eenvoud. Hij wilde zich niet verhef fen boven een ander. Vanuit zijn ge meenschapszin wilde hij juist één zijn met de ander. Hoewel hij nergens vooraan stond, was hij geen man die niet zijn invloed uitoefende. Door zijn inspanningen dwong hij respect af, hoewel het voor een omgeving wel eens moeilijk is om met derge lijke mensen samen te werken. Ze stralen een bepaalde dominantie uit. In zijn omgang kon hij dan ook wel eens bot overkomen. Als je hem ech ter langer kende, wist je wel beter. Dan wist je dat hij nadacht over jouw voorstel, jouw vraag en dan nader hand daar zijn invulling aan gaf. Het is natuurlijk ook zo: wil je je doel bereiken, dan moet je altijd een stap vooruit zijn. Zonder zijn wijze van werken, van "overkomen", had hij niet zoveel in Soest bereikt ais er nu uiteindelijk gerealiseerd is. Dat wil niet zeggen dat hij dat allemaal alleen heeft gedaan. Hij wist juist zijn om geving te inspireren, te motiveren, zodat je hét samen deed. Het zal moeilijk zijn om in de ko mende periode zijn toch meestentijds opbouwende kritiek te moeten mis sen in de verschillende vergaderin gen, ontmoetingen die we nog steeds met hem hadden. Soest is weer een markante persoonlijkheid armer. Ie mand die juist vanuit het particulier initiatief inhoud gaf aan noodzake lijke ontwikkelingen binnen een ge meenschap. Gisteren heeft zijn omgeving afscheid van hem genomen tijdens een plech tige eucharistie-viering in de Petrus en Pauluskerk. Het gildekorps heeft hem bij zijn laatste gang van huis naar de kerk en vervolgens de be graafplaats op ingetogen maar zeer bijzondere wijze begeleid. Wim, rust in vrede, in het geloof dat er een toekomst zal zijn na dit aardse leven, en bedankt voor alles wat je voor ons hebt betekend. René van Hal Het Soester Kinderkoor, onlangs voortvarend van start gegaan met inmiddels zo'n 50 zanglustige Soestertjes in de leeftijd van 7 t/m 13 jaar, krijgt drie jaar lang subsidie van de gemeente. Het koor maakt gebruik van de nieuwe "innovatie regeling", waarbij de gemeentelijke steun in drie jaar wordt afgebouwd. Na die drie jaar wordt het koor geacht op eigen benen te kunnen staan, zoals in de subsidieregeling is vastgelegd. Het eerste jaar wordt ruim 5000 gulden overgemaakt, het tweedejaar 3400 gul den en het laatste jaar zo'n 1700 gulden. Volgens de raadscommissie Algemene van het kinderkoor goed in de regeling. De politiek bleek maandagavond "raad- breed" zeer ingenomen met het nieuwe initiatief, dat inmiddels al van zich heeft laten horen tijdens de Sinterklaas-in tocht. De commissie ging dan ook zon der mankeren akkoord met het subsidie- voorstel van B. en W., al hield Kinder koor-voorzitter mevrouw Rademaker voor alle zekerheid toch nog maar een warm pleidooi achter de inspraak microfoon. Ze vond overigens dat het Collegevoorstel haar stoutste verwach tingen overtrof en beloofde de commis sie dat het koor - in ruil voor de finan ciële steun - zolang de subsidie werd verstrekt jaarlijks twee "pro deo"-con- certen in Soest zou geven, bijvoorbeeld voor kinderen en bejaarden. De commissie vond het allemaal prach tig. Zelfs Wiebe Meilof (GPV), die eer der al eens had geprofeteerd dat er nóóit een beroep gedaan zou worden op de regeling, wilde niet kinderachtig doen, zoals hij zei. En ondanks het feit dat het koor zich kennelijk verzekerd leek te hebben van sponsors leek het hem toch een dure zaak, met "zo'n ontzaglijke hoop kinderen en zo'n ongelooflijk brok organisatie", om de zaak van de grond te krijgen. Commercieel? Mieke Swinkels (D66) vond het een verademing dat er nu eindelijk eens een instelling was die tevreden was met de gemeentelijke steun. "Meestal krijgen we hier te horen dat ze veel te weinig krijgen." Alleen Jan Visser (Groen- Links-PS) toonde enige ongerustheid dat het koor de "commerciële" kant op zou gaan en vroeg zich af of het aanbod van gratis optredens alleen gold voor de periode dat er subsidie werd verstrekt. Dat was zeker niet de bedoeling, aldus mevrouw Rademaker, maar ze wilde zich daarop nog niet laten vastpinnen. Op de Veenbesstraat is maandagavond een handtas uit een fietstas gegrist. Het slachtoffer is een 39-jarige vrouw uit Soest die daar om acht uur fietste. Plosteling kwam er een jongen naast haar lopen die de tas weggriste en er meteen vandoor ging. In de tas zaten honderden guldens, sleutels en persoon lijke bescheiden. Komende zondag (8 december) vindt vanuit Artishock de recht streekse uitzending plaats van de Radio Soest-talkshow "Soes tand". Het programma begint om 14.00 uur en publiek is, zoals al tijd, welkom bij de opname. "Soestand" beweegt zich ditmaal tus sen twee zeer verschillende onder werpen uit de Soester actualiteit. In het voorprogramma spreekt Jacqueline Evelaar met de bekende Soester wijn-(en bier)-maakster Riet Beijer, eigenares van de Wijnerij aan de Koninginnelaan. Daar verkoopt zij allerlei artikelen, producten en be nodigdheden die van pas komen bij de bereiding van wijn en bier, met name voor doe-het-zelvers. Riet Beijer heeft onlangs ook een boek vertaald van een vooraanstaande Engelse wijnmaker. Voor de onge twijfeld talrijke Soester liefhebbers van eigen licht-alcoholische brouw sels heeft ze verblijdend nieuws. Vol gens haar zijn er - ook in Soest - ruimschoots mogelijkheden om zelf druiven te verbouwen (in tuin of bloembak) en daar uitstekende "huis-wijn" van te maken. Welzijnswerk Het tweede onderwerp van gesprek in "Soestand" heeft met drank en feestgedruis veel minder te maken, maar volgens sommigen misschien wel met borrelpraat. Aanleiding is het lang verbeide, pas verschenen en tamelijk geruchtmakende rapport over de stand van zaken in het wel zijnswerk in Soest. Daarin worden tamelijk harde noten gekraakt over de werkwijze van instellingen die op dit gebied in Soest actief zijn, zoals de Stichting Welzijnswerk Soest (SWS), de Stichting Jeugdwerk Soesterberg (SJS) en het Internatio naal Vrouwencentrum (IVC), en de gemeente. Aan de tafel in Artishock wordt aan geschoven door welzijnswethouder Pieter ten Hove (PvdA), het raads lid Harry Witte (Gemeentebelangen Groen Soest), SWS-bestuurslid Piet Rademaker en een - nog onbekende - vertegenwoordigster van het IVC. De discussie wordt geleid door Soestands eigen Guus Kruis. Malik-band Voor de muzikale omlijsting van deze Soestand-aflevering zorgt de Malik-band, die - afkomstig uit de Oekraïne - onlangs in Soesterberg is neergestreken. Als het een béétje meezit is er ook weer een "Talk of the Town"-column van Aad Post te verwachten. Publiek is ook nu weer hartelijk wel kom bij de rechtstreekse uitzending vanuit Artishock (Steenhoffstraat 46), die direct na het radionieuws van 14.00 uur begint (graag enige tijd van tevoren aanwezig zijn). De toe gang is gratis; verteringen en versna peringen komen echter geheel voor eigen rekening. Zoals eerder aangekondigd organiseert Amnesty International-Soest op dins dag 10 december (de Dag van de Rech ten van de Mens) een fakkelwake in Soest-zuid. De manifestatie begint om 16.45 uur bij het winkelcentrum aan de Zuidpromenade. Om 17.05 uur lopen de deelnemers naar het NS-station Soest-zuid, waar tot 17.30 het vervolg plaatsvindt. Fakkels zijn ter plaatse ver krijgbaar. De fakkelwake staat ditmaal in het te ken van het "in memoriam" voor Ken Saro-Wiwa, de Nigeriaanse activist voor het milieu en de mensenrechten, die vorig jaar met acht anderen werd geëxe cuteerd. De gevangenissen in Nigeria zitten vol met journalisten, kritische mi litairen, vakbondsleden, advocaten, mi lieu-activisten en studenten. Amnesty International hoopt met internationale aandacht de politieke moorden en verdwijningen te verminderen en te voorkomen. "Massale aandacht kan de internationale onverschilligheid hopelijk doorbreken. Ken Saro-Wiwa is de personificatie van een gemeenschappelijk en hoger doel: het respecteren van de mensenrechten in de gehele wereld," aldus Amnesty- Soest, die iedereen oproept om mee te doen. Per 1 december is dhr. P.J. (Peter) Kies tra uit Rossum benoemd tot rayonchef van het politiedistrict Eemland-Noord en plaatsvervangend districtschef. Hij volgt in die functie Patricia Zorko op, die in oktober districtschef werd van het district Rijn en IJssel (Woerden e.o.) Kiestra is 37 jaar, getrouwd en vader van een dochter van 1 jaar. Hij startte zijn loopbaan in 1978 bij het Korps Rijkspolitie in het district Utrecht. In 1985 stapte hij over naar de Spoorweg politie, waar hij het resp. tot staf medewerker, projectleider, rayon/regio- hoofd en procesmanager bracht. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Vier nu uw feest of party in een origineel bruin Amsterdams café introductieprijs f 35,- p.p. (3 uur onbeperkt drinken incl. borrelhapjes) Bel en reserveer, dan zit u zeker Telefoon 035 - 601 27 39 Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest volledig in eigen lab afgewerkt, hierdoor vele extra zoals:'eigen tekst mogelijk 'kleur neg. zwart/wit afdrukken 'snelle levering vierkant formaat anders dan anderen 'mat of glans «R«me 1997 prijzen met standaard tekst: 1-50 fl. 1,1 Op/st 50-100 fl. 0,95p/st 100-500 fl. O.SOp/st 500-meer fl.0,70|p/st. inclusief enveloppen. ice J Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Sc. VanWeedestraati47 (naastüacHermans) S De politie waarschuw nieuw voor mensen diej voordoen als controlej dit soort gevallen altij j tie te vragen. Aanleiding voor de volgende. Bij een] Burgemeester Grotf derdag een man aal verwarming kwam vreemde vragen e te zeggen. In de c werd in een anderj flat geprobeerd in Later bleek dat i kistje was gestolj een oudere vroug verwarmingsco geldkistje wen" mer, waarin g Het kistje wen later teruggev

Soester Courant | 1996 | | pagina 7