Altijd prijs bij Stam bv Publieksprijs gaat naar Geytenbeek Creatieve klantjes bij AH Ruim 27 mille voor MC Molendael WTIE HU! ■omblketel. 1 HANDEL WANDELT Jasmijn organiseert sfeervolle kerstdecoratiemarkt w Winkelkring Prijzenfestival i voo'&V ie pr J lateur Kerstconcert met samenzang van mannenkoor Apollo MTE ISO 9001 gecertificeerd FOTO SWAGER FOTO-VIDEO STUDIO FOTO SWAGER Zaterdag aan de Zuidpromenade 3RESS Actie van 12 december t/m 2 januari PAGINA 1o WOENSDAG 11 DECEMBER 1996 1BER Met 123 van de ruim duizend stemmen in etalagewedstrijd ;g 72b Soest, - 6012883 Geen subsidie voor nieuwjaarsconcert PVO en 'Juiiana' eesp^0 nieuwe Junhers rar volledige iblhetel. ff - Nederland SOESTER COURANT PAGINA 11 Sint reikt prijzen uit Donderdag 19 december, Julianakerk Nijhof personeel en leveranciers steunen hotelproject Milieu Techniek Eemland b. v. SWAR0VSK1 Si/ver Crystal Van Weedestraat 54a - Soest VAN WEEDESTRAAT 85 - 3761 CD SOEST TELEFOON [=*3 035-6013917 "TÏÏ 3™ Exclusieve groeps-, portretfotografie en trouwreportages. Grote houten en aluminium lijstencollectie! Gratis inlijsten! I OP ZONDAGMIDDAG TING MET DE KERST ZATERDAGMIDDAG 4.00 EN 15.00 UUR 'VOORFLUITEN .UIT VAN DE LEERLIN- ERNAVANHEESOP iGMIDDAG CA. 15.30 iTRAAT 32A De Renault Mégane Scénic heeft zijn titel "Auto van het Jaar 1997" verdiend. Het is immers een voor uitstrevend type auto dat niet eerder op de markt was. Bij Renault dealer Stam Soestdijk B.V. maakt iedereen drie weken lang kans op een gratis Mégane Scénic RN 1.4 tijdens de Altijd-Prijs-Sleutelweken". Ze be ginnen op 12 december en duren tot en met 2 januari! "De titel "Auto van het Jaar 1997" geeft de Mégane Scénic nog meer glans", ver telt Stam Soestdijk B.V. "Van tevoren hadden we wel gehoopt dat we zouden winnen. Maar reken maar dat we heb ben staan juichen toen de Mégane Scénic werd gekozen tot beste en meest innovatieve auto. Het onderstreept nog maar eens dat het een heel bijzonder model is. Tijdens onze "Altijd-Prijs- Sleutelweken" zijn er twee Renaults Mégane Scénic te winneh. Onder klan ten en prospects hebben we speciale actiesleutels verspreid. Zij worden aan gespoord om naar de showroom te ko men en te proberen of de sleutel past. We raden iedereen aan met de sleutel naar de showroom te komen. Degene die de passende sleutel in zijn handen heeft, wordt eigenaar van de Mégane Scénic!" "Wie geen actiesleutel heeft ontvangen, kan deze ophalen in onze showroom. Wij sluiten niemand van onze actie uit. Iedereen die langskomt, maakt kans op onze Mégane Scénic. Mocht de sleutel niet passen, dan geven we "Renaults Rekenwonder" cadeau. Dat is een sleutelhanger en calculator in één. Dan kap iedereen uitrekenen dat rijden met de nieuwe Renault Mégane Scénic bij zonder aantrekkelijk is, mede dankzij een sterk inruilaanbod". Bezoekers van de Altijd-Prijs-Sleutel weken kunnen tevens kennismaken met de nieuwe kleuren van de Twingo, de zorgvuldig aangeklede Clio Mexx en de vernieuwde Laguna en Laguna Break. Renault is steeds bezig met het ontwik kelen van betere auto's. Dat bewijzen ook de gerestylede Safrane en de zeer aantrekkelijke Espace. De Mégane Scénic behoort tot de suc cesvolle Mégane-familie van Renault, waartoe ook de vijfdeurs hatchback, de rappe coupé en de luxe sedan behoren. Alle Méganes zijn in technisch opzicht gelijk aan elkaar. Elk type heeft echter een totaal andere carrosserie. De Scénic is een multifunctionele ruimtewagen. Hij valt tussen de grotere Renault Espace en compactere Renault Twingo im op de feer. Een groot leum-hoogtepunten HOOGTEPUNTEN VAN HET ZANGKOOR JNE 01» VR1JÜAG- iNAF CA. 20.00 UUR iRSTSTAL Met 123 van de ruim duizend stem men heeft Bloemsierkunst Geyten beek de etalagewedstrijd gewon nen, die ter gelegenheid van het Sinterklaasfeest werd gehouden. De publieksprijs werd donderdag, hoogstpersoonlijk door de goed heiligman, overhandigd in de brandweerkazerne. In de afgelopen weken werden honder den formulieren ingeleverd bij de deel nemende winkeliers. Het paard in de etalage van de bloemenzaak aan de Bur gemeester Grothestraat liet kennelijk de meeste indruk achter, want Bob van Veen mocht na de telling rekenen op ongeveer tien procent van de stemmen. Onder de ruim honderd burgers die de naam van de bloemist op hun formulier hadden ingevuld, werden 25 prijzen ver loot die door de Soester middenstand en het plaatselijke bedrijfsleven beschik baar waren gesteld. Ook hiervan vond de uitreiking donderdagmorgen in de kantine van de brandweer plaats. De organisatoren spreken van een ge slaagde actie en hebben reeds besloten dat de etalagewedstrijd volgend jaar opnieuw wordt gehouden. Dit zijn de prijswinnaars: Espresso-ap paraat (Ter Horst): mevrouw E. Broekhuijsen; Taart (Bakkerij Van Buuren): mevrouw De Kruyf; Wijn pakket (Gall Gall): mevrouw Zomer; Hotelbonnen (SNS): mevrouw F. Habekotte en mevrouw Veth; Picknick mand (Kaasspecialist Overhees): G. Rietveld; Waardebonnen (Wortmann Mode): M.P. Nieuwenhuis, G.A. Bad- art, mevrouw M. Camfferman; Waarde bonnen (Van Asch): H. Kuiphof, C. Wijn, H.C. van den Hengel, M. Hoeks tra, mevrouw Tegelberg; Schoonheids pakket (Yves Rocher): mevrouw Huis man, Marijke Jansen, Sonja M. Uiter- wijk, L. van Brummelen en C. Sjoerds; Waardebonnen (Karwei): W.A. van Dorresteijn, Niels van Harskamp, C. Wiggelinkhuizen; de heer De Kruyf en G.P. Tourné; Reischeque (Reisbureau Gerth): mevrouw Van den Hengel; Waardebon (Sleep Well): mevrouw De Bruin; Telefoon (Expert Schoemaker): A.J. Kuyer. Sint-Nicolaas reikte donderdag morgen de publieksprijs uit aan Bob van Veen van bloemsierkunst Geytenbeek én aan de 25 burgers die hun stem op de winnende winkelier uitbrachten. Foto: Goos van der Wilt •LLE LIVE GITAAR- i.00 UUR. op donderdag 19, idag 23 december Het College van B. en W. heeft het ver zoek van PVO om een financiële bij drage te leveren voor het nieuwjaars concert (op 15 januari, samen met het "Julianakoor") afgewezen. PVO wilde dat het concert - in de Petrus en Pauluskerk - gratis toegankelijk zou zijn voor alle Soester ingezetenen. Het gemeentebestuur heeft geen moge lijkheden, aldus het College. In de eer ste plaats omdat alle subsidies voor con certen door amateurverenigingen sinds de invoering van het nieuwe welzijns beleid (per 1995) zijn geschrapt; in de tweede plaats omdat er door het weg vallen van het Cultuurstimuleringsfonds ook verder geen financiële mogelijkhe den meer zijn om dergelijke concerten te steunen. De normale subsidie-toekenning moet voldoende zijn, aldus B. en W. Als ze kiezen voor het uitvoeren van een con cert moeten de besturen dat helemaal zelf weten. De logische consequentie daarvan is dat ze nu een toegangsprijs voor de dekking van de kosten moeten vragen. B. en W. zien dat ook wel in, maar laten zich niet vermurwen. Zaterdag 14 december is-ie er weer, de kerstdecoratiemarkt bij bloe- menhuis Jasmijn aan de Zuid promenade. Na een paar jaar kerst markt in de Kerkebuurt wordt dit jaarlijks terugkerende gebeuren weer georganiseerd voor de bloe menzaak van Hans en Mirjam Scholten aan het pleintje in Hartje Zuid. Dit jaar vormt een aantal kramen het decor voor een gezellige en sfeervolle kerstdecoratiemarkt. Een decoratie- markt omdat dit jaar de nadruk zal lig gen op het zelf maken van kerst decoraties. In de loop van de tijd is on der invloed van diverse bladen en tv- programma's het zelf maken van (kerst)decoraties steeds belangrijker ge worden. Dat blijkt ook uit het feit dat de kerstworkshops die Jasmijn organiseert een enorm succes zijn en ook dit jaar weer helemaal volgeboekt zijn. Zaterdag zullen de bloembindsters van Jasmijn in diverse kramen een menge ling van landelijke, Bourgondische en barokke stijlen de mooiste kerst- decoraties demonstreren, die ongetwij feld voor een warme kerstsfeer zullen gaan zorgen. De kerstkleuren voor dit jaar: roomwit en goud, zullen nadrukke lijk aanwezig zijn. Maar ook kerst arrangementen met veel vruchten, bes sen, zaaddoosjes en mossen. In elke kraam zal weer iets anders te zien zijn, de bloembindsters zullen, ie der apart, verschillende kerstarrange menten demonstreren. Ook de vele manieren van bind-, draad- en lijm- technieken zullen te zien zijn. De erva ren bloembindsters van Jasmijn kunnen dan ook alle vragen beantwoorden als men voor de kerst zelf aan de slag wil. Voor doe-het-zelfers is er een enorme keuze in materialen, van steekmos of draad tot een groot assortiment vruch ten, bloemen en vooral groen. Immers Jasmijn koopt dagelijks zelf op de veilingklok in op de bloemenveiling; zo is er dagelijks een groot en vers assorti ment aanwezig. Voor degenen die zelf de "groene" warme kerstsfeer in huis willen gaan maken is deze kerstdecoratiemarkt ze ker een must, maar voor degenen die eens iets anders willen dan een door snee kerstmarkt zal er zeker iets van hun gading zijn. Op zaterdag 14 december, van 10.00 uur tot 16.00 uur, bij Bloemenhuis Jasmijn, Zuidpromenade 9. eest - Hulzen eo> Pi lid van de Ij Vereniging van 0j|^ Nederlandse r Installatiebedrijven Wekelijks worden er uit de ingeleverde voordeelcheques van de winkelkring van Weedestraat tien prijswinnaars getrok ken. Een fraai smeedijzeren kandelaar van Natuurlijk Wonen is gewonnen door de heer of mevrouw Natascha Bosboom, M. Deelen, J. van Gelderen, B. Groene- veld, E. van Mill, V.d. Meer, Noordam, E. Post, L. Ruter, De Vries. Op de foto de winnaars met Winkelkringvoorzitter E. Wortmann en R. Sluyter van Natuur lijk Wonen. Niemand minder dan Sinterklaas, bijgestaan door een handvol zwarte pieten, reikte vorige week bij Albert Heijn-Smitshof de prijzen uit van de grote SinterkJaas-kieurwedstrijd. Heel veel kinderen hadden voor 5 de cember een mooie kleurplaat ingele verd, maar slechts vier van deze crea tieve klantjes vielen in de prijzen. De eerste prijs was voor Kristel v.d. Flier (6 jaar); de tweede ging naar Kiki Vos (6 jaar); de derde prijs was voor Melanie Hermans (3 jaar) en de vierde prijs voor Jaap Smit (6 jaar). Ze kregen allemaal een creatief pakket van de Sint, en na tuurlijk zorgde Piet voor iets lekkers er bij. J. Nijhof, algemeen directeur Nijhof Woonwarenhuis, en Marian van Reenen, secretaris van de personeelsvereniging van Nijhof, hebben 27.537 gulden overhandigd aan de Stichting Vrienden van Mo lendael. Het ziekenhuis kan dit geld besteden aan de hotelkamers voor familie van ernstig zieke patiënten. Het geld is overhandigd in de vorm van drie cheques: één van de leveranciers, één van de personeelsvereniging en één van Nijhof Woonwarenhuis. In het kader van de opening van het verbouwde Nijhof-complex heeft de personeelsvereniging bij alle Nijhof- medewerkers 1.500 gulden verzameld voor de Stichting Vrienden van Molen dael. De personeelsvereniging is sinds 1990 actief en alle medewerkers zijn hier automatisch lid van. Zij organiseert minimaal vijf activiteiten per jaar en verzorgt ook een bloemetje of bezoek in geval van ziekte. Marian van Reenen heeft de cheque namens de personeels vereniging overhandigd aan dr. E.K.J. Kreutzer, secretaris van de Vrienden van Molendael en directeur patiëntenzorg van het ziekenhuis. Nijhof heeft het goede initiatief geno men zijn gasten voor de officiële ope ning een bijdrage te vragen voor de Stichting Vrienden van Molendael. "Ik vond dat veel leuker dan een bloemetje of geschenken. En bij de leveranciers is het idee ook aangeslagen, want er is in middels een bedrag van 21.037 gulden binnengekomen. Een deel hiervan is op onze rekening gestort, het andere deel is in de bus gedeponeerd die op 6 novem ber bij de ingang stond", vertelt Nijhof enthousiast. Eigen bijdrage Nijhof Woonwarenhuis heeft zelf ook nog eens een bedrag van 5.000 gulden toegezegd. Hiermee komt het totaal bedrag op ruim 27.000 gulden. "Wij dragen het ziekenhuis een warm hart toe en vinden het hotelkamerproject een goede bestemming om een bijdrage aan te leveren. Al hoop je natuurlijk altijd dat je er zelf geen gebruik van hoeft te maken," concludeert Nijhof. De Stich ting Vrienden van Molendael is erg blij met de gulle gift van Nijhof en zijn personeelsvereniging. Kreutzer bedank te hen namens het ziekenhuis hartelijk voor de spontane medewerking. Op 26 november is het ISO 9001 certificaat door Kiwa uitgereikt aan Milieu Techniek Eemland (MTE). Deze feestelijke gebeurtenis heeft plaatsgevonden in het nieuwe bedrijfspand aan de Zuidergracht 45. M.T.E., dochteronderneming van de ASBO-groep, voert werkzaamheden uit voor zowel tanksanering als voor milieu kundig bodemonderzoek en -advies. In 1992 heeft het bedrijf als een van de eerste bedrijven in Nederland het Kiwa- certificaat behaald voor het saneren van ondergrondse opslagtanks voor huis brandolie en dieselolie. Ook voor het veldwerk bij bodemonderzoek is het bedrijf dit voorjaar gecertificeerd. Met het ISO 9001 certificaat verklaart Kiwa dat het kwaliteitssysteem van M.T.E. aan de eisen van NEN-ISO 9001 voldoet. Dus werkt M.T.E. vol gens kwaliteitsnormen die de kwaliteit van alle processen waarborgt. M.T.E. streeft continu naar het verbeteren van deze processen en naar het verstevigen van de relatie met haar klanten. Het kwaliteitscertificaat krijgt op die manier waarde voor haar relaties. lng. E. Bosscher (Kiwa) reikt het ISO 9001 certificaat uit aan de heer P. Th. van den Heuvel (M. TE.) het laatste moment een goede plaats in de kerk te geven. Daarom is weer voor deze ruime locatie gekozen. Naast de samenzang met bekende kerst liederen zal Apollo ondermeer zingen: "Cantique de Noël1', "Stille Nacht", "Transeamus", enz. Apollo staat weer onder leiding van Gerard van Dolder, de begeleiding is in handen van Henk van der Hoeven, ter wijl Gerard van de Schepop het orgel zal bespelen. Extra en bijzondere medewer king om deze avond muzikaal tot een heel fijne gebeurtenis te maken is van de begaafde Johan Laseur, die met zijn trompet al veel successen heeft behaald. Een voordracht in dichtvorm zal de voorzitter van Apollo Jos Sesink, verzorgen. Kortom een avond die men niet mag missen. kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW Soest, bij secretaris J.J.M. Vis, Da Costalaan 3, tel. 035-6018565; en bij de leden van het mannenkoor. Prijs van de kaarten: slechts f 5,-! Op donderdag 19 december geeft het Soester Mannenkoor Apollo weer zijn traditioneel geworden kerstconcert in de Julianakerk. Aanvang 20.00 uur. De kerstconcerten van "Apollo" zijn al tijd sfeervol en een goed begin voor de komende kerstdagen, om weer eens na te denken over wat de kersttijd voor de mensen moet betekenen: samen luiste ren naar de bekende en wat minder be kende kerstliederen, gezongen door een groot mannenkoor, luisteren naar mu ziek die ook weer de kerstgedachte on derstreept, maar ook meezingen met al die mensen in de kerk, samen met Apollo. Ook nu is weer voor de Julianakerk ge kozen; niet alleen om de zeer goede akoestiek van de kerk, maar ook om de ruimte waar veel mensen een goede plaats kunnen vinden. Vaak zijn er te weinig plaatsen om het publiek, dat al tijd trouw naar deze concerten komt, op

Soester Courant | 1996 | | pagina 11