OP TV Zeven nieuwe Opel Combo's voor Bosman Henk Schouten, nooit als een dood vogeltje achter de bar... Van Altena Gereedschap gaat na overname op dezelfde voet door Klant-van-de-maand bij 'Het Blauwe Druifje' 7HANDEL £t I Werk aan de weg in Soest - u de bon in: j De Soester Duinen em Van Oosten Voor de kerstdoehetze/ver WILLEN VAN OOSTEN VERRAST U KEER OP KEER... Seniorenbus PAGINA 1? WOENSDAG 11 DECEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 13 Afgeleverd door Automobielbedrijf Henri Nefkens Soest bv ALLWEATHEk Klanten grissen geld uit kassala Mannen gewond bij botsing tegen boom Soester diskjockey houdt het voor gezien MoLOS Wim Kok nieuwe eigenaar SONY VIDEOBAND E-180 per stuk 8,95 per 3 Frans Bosman Electra bv heeft er sinds Birkstraat. Bosman is op een steenworp |Soesterbergsestr.57 Soest-Zuid. Tel. 035 - 601 31 09 VanWeedestr.147 Soestdijk. Tel. 035 - 602 59 42 Diverse soorten SIERGLASWEKK voor de boom maar óók alles voor het maken van KERSTSTUKJES bij ons los te koop. 41 30 24 -5*^ 6 Oosterstraat 54 - Zandvoortweg 153 8AARN '9)» 01-01 (woensdag). Irag 17,50, insluiten ren in Hilversum, VB Hilversum Telefoon: maandag t/m vrijdag van 9.00-16.00 uur: (035)6019190 advertentie Mevrouw S. Deelen van de Sparren- laan is vorige week uitgeroepen tot klant-van-de-maand bij bloembin- derij Het Blauwe Druifje. Jacqueline van Knobelsdorff en Sandra Los van de bekende bloemenwinkel trokken haar formu lier uit de stapel inzendingen. Ze kreeg uiteraard een boeket én de waardebon van 50 gulden. Elke maand kiezen Sandra en Jacqueline willekeurig een klant van de maand. Iedereen kan eraan mee doen, ongeacht wat hij of zij be steedt, door bij de bloemenwinkel aan de Soesterbergsestraat een for muliertje in te vullen. Op de foto staat Jacqueline van Knobelsdorff naast mevrouw Deelen (r.); op de voorgrond Sandra Los. SympaTex® ADEMEND MATERIAAL, WATERDICHT, WINDDICHT RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM In onze serre serveren wij beide Kerstdagen een Kerstdiner, 7 gangen v.a. 77,50 p.p. En ook dit jaar organiseren wij een zeer uitgebreid Luxe Bourgondisch Kerstbuffet a 47,50 p.p. Om teleurstelling te voorkomen raden wij u aan tijdig te reserveren! Bel en reserveer, dan zit u zeker Telefoon 035 - 601 27 39 Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Bij het opmaken van de kassa in een winkel aan de Van Weedestraat bleek vorige week dinsdag een tekort van 500 gulden te zijn ontstaan. Het geld is ver moedelijk uit de la gegrist door twee 'klanten' die een potje verf wilden afre kenen. Ze brachten de verkoopster in verwarring door Italiaans te gaan pra ten. Uiteindelijk gingen ze weg zonder de verf te hebben gekocht. Later kwam aan het licht dat er 500 gulden werd vermist. Bij een eenzijdig ongeval op de Bartolottilaan hebben twee mannen van achttien en negentien jaar een hersen schudding opgelopen. Ook liepen ze snij- en hoofdwonden op. Ze botsten maandagavond om kwart over acht te gen een boom, nadat de achttienjarige bestuurder de macht over het stuur was verloren. Van Weedestraat - Er vinden alleen nog enkele kleinere werkzaamheden plaats. Dit om het win kelen voor de feestmaand december niet te hinderen. - De invalidenparkeerplaats op de F.C. Kuijperstraat is voltooid. De invaliden parkeerplaats op de Korte Melmweg wordt midden 1997 aangelegd in ver band met de nieuwbouw van winkel panden daar. - De komende twee weken wordt het gebouw gesloopt, dat gebruikt werd als bank en ook door de afdeling bevolking. .Het aantal in- en uitrijbewegingen voor de afvoer van het sloopafval zal zo veel mogelijk worden beperkt. Voor de ove rige sloopwerkzaamheden wordt geen islag gelegd op het trottoir en fietspad. Fietspaden De tweede fase van het asfalteren van de fietspaden ondervindt hinder van het weer. De onderlaag van zwart asfalt moet op veel plaatsen nog worden aan gebracht. Voor het aanbrengen van de rode toplaag is beter weer nodig. De si tuatie is als volgt: De Koningsweg tussen Clemensstraat en de Eigendomweg is voorzien van de zwarte onderbaan. De Dalweg tussen de Koningsweg en de Albert Cuyplaan, de Vrijheidsweg tus sen de Koningsweg en de Jan de Rooystraat, en de Obrechtstraat tussen de Willaertstraat en de Koningsweg worden nu voorzien van de zwarte onderbaan en worden de grijze tegels in het voetpad aangebracht. Op de Dalweg wordt gestart met de overige gedeelten: het gedeelte tussen de Albert Cuyplaan en de Steenhoff- straat. Zodra het fietspad langs de Dal weg tussen de Steenhoffstraat en de Koningsweg op de zwarte onderbaan door de fietsers gebruikt kan worden, wordt de overzijde aangepakt: het ge deelte tussen de Beukenlaan en de Steenhoffstraat aan de zijde van het zorgcentrum en het zwembad. Ook hier wil men voor de kerst de zwarte onder- banen aanbrengen. Vanwege de weersomstandigheden is het twijfelachtig of de rode toplagen dit jaar aangebracht kunnen worden. Mo gelijk zal dit pas na de winterperiode kunnen plaatsvinden. Het streven blijft, afhankelijk van de, weersomstandigheden, om deze fase met het aanbrengen van de rode toplaag op 16 december af te ronden. Het vervangen van de grijze tegels door dikke rode tegels vindt nog plaats op het :tspad landgs de Burgemeester Gro- thestraat vanaf het Nieuwerhoekplein tot de Anna Paulownalaan en langs de Banningstraat worden de grijze tegels uit het fietspad vervangen door rode te- Het fietsverkeer wordt steeds over het fietspad aan de overzijde geleid. Er vinden nog de volgende uiteenlo pende werkzaamheden plaats: De aansluiting van de Vrijheidsweg op de Laanstraat wordt verkeersveiliger gemaakt door een verkleining van aan sluitingen. Het snel in- en uitrijden wordt hierdoor niet langer mogelijk. Hierdoor zal deze aansluiting overzich telijker en verkeersveiliger worden. In Klein Engendaal zal eind decem ber de definitieve bestrating op de Wie lewaal en een gedeelte van de Koper wiek zijn aangebracht. In het plan Boerenstreek wordt op de Disselboom en Hofstedering de definitieve bestra ting aangebracht of op het Gareel het trottoir. De resterende bouwweg op de Koper wiek wordt iedere vrijdag geveegd. Hel duurt nog enige tijd tot hier de defini tieve bestrating kan worden aange bracht. Op de Kastanjelaan wordt het trottoir hertegeld tussen de Ossendamweg en de Foekenlaan. Op de Graanakker in plan Dalweg- zuid wordt de definitieve bestrating aan gebracht. Dit zal vermoedelijk eind fe bruari voltooid zijn. De REMU is nog bezig met de aan leg en afrondende werkzaamheden in verband met de verhoging van de gt druk en aanleg/vervanging van CAI- en andere leidingen. Vanwege de weersomstandigheden is het niet mogelijk nauwkeurige plannin gen van de werkzaamheden te geven. Ter plaatse van werkzaamheden wordt van het verkeer extra oplettendheid ge vraagd en een aanpassing van de snel heid. Dit in verband met de veiligheid van alle weggebruikers en degenen, die de werkzaamheden uitvoeren. donderdag zeven nieuwe Opel Combo's bij. De kleine bestelwagens werden afge leverd door C. G. Idenburg van Auto mobielbedrijf Henri Nefkens Soèst bv. Namens Bosman gaf L.P.M.J. Canjels acte de presence tijdens dit heuglijke moment bij het autobedrijf aan de afstand aan dezelfde straat gevestigd. De populariteit van de Opel Combo werd wederom bewezen met de order van Bos man. Alle zeven wagens zijn voorzien van de nieuwe huisstijl van Bosman en voorzien van belettering. iandag 30 december nuarl 10.30 uur. leiding: verkeersschool 01 66 21 Per 16 december heeft Van Altena Gereedschap aan de Nieuweweg 62 een andere eigenaar. De Soester Wim Kok neemt de zaak over van Bert van Altena, die de zaak in 1984 begon. De firma is sindsdien uitgegroeid tot een toonaangevende zaak in de verhuur/verkoop van ge reedschappen en vooral gespeciali seerd in tuinmachines. Zo'ii 22 jaar heeft Bert van Altena zijn klanten met raad en daad terzijde ge staan in de bekende gereedschapswinkel aan de Nieuweweg. In die periode groeide de aanvankelijk bescheiden col lectie van gereedschappen en machines naar een volledig assortiment professio nele apparatuur. Op den duur raakte Van Altena Gereedschap vooral bekend als speciaal-adres voor alle machine rieën die bij het onderhoud van tuin, park en bos worden ingezet, zoals kettingzagen, bosmaaiers, doorslijpers (waarmee o.a. trottoirbanden en tegels doorgesneden kunnen worden), snip- permachines, grasmaaiers en nog veel meer. Ook voor het slijpen van gereed schap, schaatsen en messen is Van Altena vanouds een heel bekend adres. Van Altena levert niet alleen complete machines of nieuwe onderdelen (alleen de beste merken) aan gerenommeerde klanten - o.a. de gemeente Soest, paleis Soestdijk, de Heidemij, de dierentuin, landgoed Pijnenburg etc.), maar ver zorgt ook onderhoud en reparaties. Wat dat betreft heeft de overname geen ge volgen, want het bedrijf blijft op de zelfde voet doorgaan. De nieuwe eigenaar, Wim Kok, hand haaft ook de bekende naam "Van Altena Gereedschap", maar is wel van plan de winkel in de loop van het ko mende voorjaar onder te brengen op zijn adres aan de Laanstraat 74, waar ook voor Musko een nieuwe showroom "Gaande man "Bert van Altena (l.) en "komende man" Wim Kok voor de gereedschappenzaak aan de Nieuweweg. Foto: Herman van Dam moet gaan verrijzen. "Maar dat zal nog wel een paar maanden duren," aldus Kok, die in Soest bekend is als directeur van Musko, een bedrijf dat gespeciali seerd is in al het materiaal dat de over heid (met name de provincie) gebruikt bij de bestrijding van muskusratten. Manege Bert van Altena, die met de gereed- schapsverhuur begon na een carrière bij de toenmalige NOS, gaat zich nu profes sioneel bezighouden met wat de laatste jaren zijn grote hobby is geworden. Met zijn vrouw Frietha heeft hij de manege aan de Bosstraat 37 overgenomen en die omgedoopt tot "Black's Ranch", waar binnenkort met name de liefheb bers van "western riding" welkom zijn. Volgens Van Altena gaat het daarbij om paardrijden in cowboy-stijl, wat aanzien lijk sportiever is dan de gebruikelijke dressuur. Daarbij wordt ook gebruik gemaakt van zgn. Quarter Horses: kleine, stevige paarden die uitstekend kunnen sprinten. Kok en Van Altena hebben gekozen voor een soepele overgang, waardoor de klanten niet opeens voor een gesloten deur komen te staan (behalve op woens dag, want dan is de zaak altijd al geslo ten). De komende maanden zijn ze dan ook nog steeds welkom bij "Van Altena Gereedschap" aan de Nieuweweg 62. Vanaf zaterdag 21 december houdt hij het voor gezien. Met een groots afscheidsfeest in partycentrum Bos en Duin (Bosstraat) zet de Soester diskjockey Henk Schouten een punt achter zijn dj-carrière. Na bijna 18 jaar "in de muziek" laat zijn gezondheid hem te veel in de steek, en sjouwen - met al die zware apparatuur - kan hij ook niet meer. Zijn gewrichten doen hem te veel pijn. Henk Schouten (56) neemt met wee moed afscheid van zijn actieve leven als "platendraaier", waarin hij in Soest en wijde omtrek honderden feestavonden moet hebben opgeluisterd. Carnavals feesten, Gildefeesten, bruiloften en par tijen - zonder Henk Schouten lukte het niet, of werd het op z'n minst toch niet zó'n succes... In 1979 begon hij, min of meer op een slof en een schoen, of liever: 'met een simpele platenspeler, een bandrecorder en een cassettedeckje, plaatjes te draaien op een feestavond van de Soes ter Vogelvrienden. De luidsprekers huurde hij, eerst bij Frans Bosman, la ter o.a. bij Herman van Keken in Hilversum. De boxjes van destijds heb ben inmiddels plaatsgemaakt voor enorme luidsprekers en zijn draaitafel - compleet met mengpaneel - is uiterst professioneel. Maar Henk zal 'm niet meer gebruiken. Muziek heeft altijd een hoofdrol ge speeld in zijn leven. Dat begon al tijdens zijn werkzame leven als chauffeur bij Mercurius. "Ik had altijd de radio aan, en als ik dan een leuk plaatje hoorde schreef ik 't op; dan kocht ik het en draaide het op feestjes in de familie- èn kennissenkring. Ik had altijd al veel pla ten en zorgde dus altijd voor de mu ziek..." Voor elk wat wils De platencollectie groeide in de loop der jaren uit tot wel zo'n 5000 singletjes en zeker 500 LP's, en zijn cd-voorraad is intussen ook zeer omvangrijk. Zijn persoonlijke belangstelling heeft hij al tijd ondergeschikt gemaakt aan de intersse van zijn publiek. "Country western, dat is m'n lievelingsmuziek. Maar als dj draaide ik voor elk wat wils, van Beethoven tot house. Ik heb van alles." Wat hij draaide liet hij afhangen van de sfeer van zo'n avond. J'Ik tast de men sen altijd af. Dan kijk ik hoe ze zich be wegen bij het dansen, en of ze 't leuk vinden. Ik zoek ze op, dat is altijd mijn kracht geweest. Ik ben ook nooit als een dood vogeltje achter de bar blijven zit ten." Niet altijd bewoog hij zich zo vlot tus sen de mensen. "In het begin stond ik wel eens met m'n mond vol tanden; dan lagen de mensen soms in een deuk van het lachen. Dat moet je allemaal leren. Maar gaandeweg liep het steeds beter, vooral als je een glaasje wijn ophad, dan ging het allemaal vanzelf..." Als muziek-man .voelde hij zich altijd heel verantwoordelijk voor het succes van zo'n feestavond. "Dat is niet gering hoor, want als jij 't niet goed doet stort de hele zaak in mekaar, en zo'n bruiloft kun je nooit óverdoen. En je moest er natuurlijk altijd op kunnen vertrouwen dat je apparatuur feilloos werkte. Ik was nooit zo'n techneut, maar in de loop der jaren heb ik veel geleerd en ik draai er nu m'n hand niet meer voor om." Zijn drive-in disco, die in de loop der jaren uitgroeide tot een kolossale instal latie, wordt binnenkort niet meer ge bruikt. Een echte opvolger heeft hij niet, dus heeft hij besloten de spullen maar aan te bieden voor degene die er het meest voor over heeft en er goed ge bruik van weet te maken. (Gegadigden kunnen Henk bellen op tel. 6020459.) Herinneringen Aan het eind van zijn dj-loopbaan kijkt Henk met plezier terug. De herinnerin gen komen vanzelf, zoals die bruiloft in het duivenzaaltje aan de Schrikslaan, waar ruzie uitbrak onder de familiele den en een van de gasten een ander zó over zijn draaitafel mepte. "Het werd een chaos en alle vrouwen huilden, en ik moest die avond zien te redden. Maar dat lukte en het werd toch nog een ge zellig feest." Met muziek kun je een feestavond ma ken en breken, aldus Henk Schouten. "Je regisseert zo'n avond eigenlijk hele maal, maar als ze te veel op hebben kan het natuurlijk wel eens fout gaan. Ik was bijvoorbeeld eens bij WZ, waar ze hard rock wilden horen. Dat draaide ik ook, maar toen de gasten wat al te agressief werden ben ik langzaam over gestapt op André Hazes. Dat hielp." Bij hetzelfde WZ is hij trouwens ook wel eens uit gebreid gehuldigd door de dames. "Die kwamen toen binnen met een groot spandoek: 'I love Henk Schouten'." Als dickjockey reisde Henk zo'n beetje stad en land af. In het begin stond er met grote letters "Disco H.S." op zijn spullen en dat leidde wel eens tot mis verstanden. Op een avond van de boe renbond in Achterveld moest hij heel wat afpraten om de gasten evan te over tuigen dat ze niet in een disco terecht waren gekomen. Later liet hij dat "disco" maar weg. Kijken hoe de sfeer is "Je moet altijd even kijken hoe de sfeer is en wat de mensen precies willen. Ik wachtte altijd tot de koffie op was en de mensen aan de wijn of het bier gingen. Dat opende ik de avond, stelde mezelf Diskjockey Henk Schouten, zoals hij jarenlang te zien en te horen is geweest op bruiloften en partijen. /Veedesfraat 227 voor en vroeg dan als eerste het bruids paar of de jarige op de dansvloer. Dan ging het verder vanzelf. Ze hebben me nooit ergens weggestuurd. Nee, zelf muziek makén kan ik niet; ik kan zelfs geen noot lezen. En als ik begin te zin gen loopt direct de hele zaal leeg..." Rijk is hij er in al die jaren niet van ge worden. Alle verdiensten werden geïn vesteerd in de apparatuur en de platen. Maar dat hij succes heeft gehad, dat staat buiten kijf. "Toen ik begon op de Gildefeesten kwamen er zo'n 80 a 100 man in de tent. De laatste jaren waren het er soms meer dan tweeëneenhalf- duizend! Als ik begin loopt 't vol. En ik hoor van iedereen: de zondagmiddag is de leukste middag van het Gildefeest." Al die jaren is hij nauwelijks een week end thuis geweest en ook op doorde weekse avonden was hij vaak op stap. "Ik kon nooit nee zeggen." Nu heeft hij een kleine caravan gekocht en hoopt hij er met zijn vrouw Gabrie dikwijls op uit te kunnen trekken. Maar voor het zo ver is neemt hij afscheid, in stijl: op zater dag 21 december in partycentrum Bos en Duin, waar hij jarenlang carnavals- en andere feestavonden heeft opge luisterd met muziek. Gezellige avond Henk en Tiny Kroon hebben de zaal graag beschikbaar gesteld voor "hun" dj, en Henk nodigt zo'n beetje al zijn vrien den en bekenden uit om er samen nog één keer een groot feest van te maken onder leiding van zijn vriend Jan Smeeing, die als ceremoniemeester op treedt. Voor een tientje krijgen de gas ten een toegangskaart, (die recht geeft op vijf consumpties), want Henk wil wel een beetje in de hand houden wie er binnen komen. "Het is alleen voor de genen die ik persoonlijk ken en die van mijn muziekkeus houden. We gaan er een gezellige avond van maken, met muziek voor iedereen, een walsje bij voorbeeld, maar ook moderne muziek. Wie weet wordt het wel een soort Gilde- avond." De toegangskaarten zijn af te halen bij Henk thuis, aan de Willaertstraat 24, en bij het partycentrum aan de Bosstraat. De gasten krijgen ook de gelegenheid hun erkentelijkheid voor al die jaren om te zetten in een tastbare gift voor een goed doel: De Heygraeff, het tehuis voor geestelijk en lichamelijk gehandi capte kinderen in Woudenberg, waar Henks dochter Francisca (29) verblijft. De opbrengst wordt besteed aan een dagje-uit, met het busje van de Heygraeff dat Henk de laatste jaren als chauffeur bestuurt. axi- jroot lees- lechts ddag. kunt u Je bon in Jnt u ook en van de oois Week- itoor van de

Soester Courant | 1996 | | pagina 13