aars mïma& Politiebureau dag en nacht open Sint Nicolaasfeest in De Drie Eiken SS F I Bauers Kwintet [uzaren Dumo naar Bosnië Mevrouw Huisman wint traktor Hulpverlening fc Proefkelder Soesterberg voor wijnliefhebbers Willem de Jong Stichting verhuist naar Sterrenberg PAGINA u a.g.g. 6031310 Informeer naar onze kerstmenu's üöïstaurant FIETS GRIFT \olitie in Soesterberg bij Marechaussee geïnstalleerd \Tot medio juni 1997 waken voor de vrede Avondvluchten helikopters Extra make-uplessen van Eveliene Anita: nieuw bij slager Verwoerd crstworkshop loemschikken WOENSDAG 11 DECEMBER 1996 WÊÊÊtÊm Uitslagen Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijkestand Man rijdt te hard op Rademakerstraat Kerstmarkt tegen de honger 'De Drie Eiken' Thomasvaer en Pieternel groots Van Ee Gommers starten uniek bedrijf Kunstbusproject Vergadering cie-28 Schaatsen en instuif jeugd met AGAVS Agenda De Sint inspecteert het nieuwe politie- ten in het nieuwe bureau, maar ook het uur verhuur el. HELFT V. MOD. ,LA (1986) v.v. c.v. m. kb.) en zonn. tuin ZO. d.kast, rn.k., L-vorm. :n spagtelputzwanden, Tras, mod. open keuk. wen, koelkast en mag- rs, w.v. 2 m. ingeb. kas- i. ligbad, 2e toil. Zold. te, c.v.-ruimte, 4e kmr delmeubel. Het pand :rh. Aanv. per juli/auc. 261 m2. PSOM: 1439.000,- k.k. RPAD e architectuur) mod. LA (1977), v.v. c.v.-he- ten tuin m. vijverpartij, md, toil., nt.k., roy. L- ged. verl. plaf. en ïndi- >en hrd, mod. keuk. m. koel/vriescomb., gar. n achtergel. bijkeuk. m. asapp. Vetd.: overloop, irm. slp.kmr m. gr. bal en aangr. badkmr m. uur (v/h 2). Uitst. st. v. v.v. marmeren vloer m. PSOM:f 545.000,-k.k. VAT istieke villa met fraai 'arage met souterrain, n dit in voortreffelijke pand: hal met indruk- grote woonkeuken met nitv.v.app.DeL-vormi- ard meet maar liefst 65 stenen trap van het bor- maal privacy biedende 3 slaapkamers, balkon, slaande deuren aan de de uitbouw met plan- grote hoge zolder met op korte termijn. Totale PSOM:f 648.000,- k.k. NVM 5 gangen-menu ƒ55,- Ooit voo: dinerbonnen BUWS.GROTHESTRAAT55 TEL035-601 25 16 RVX 035 - 601 87 79 V A.J.W. Bedrijfshygiëne Ongediertebestrijding HOUTWORM/BOKTOR Bel 033-2462248/ 06.53446804 SCHRIKSLAAN 74 TEL. 035 - 601 28 70 RIJWIELEN BROMFIETSEN Een die bij uw wensen, maar ook bij uw portemonnee past staat bij OESTERBERGSE OURANT lp maandag 2 december, om ruim Vn uur 's middags, keken bewoners bn de Veldmaarschalk Montgo- ieryweg verschrikt uit de ramen bij let horen van sirenes van politie en kandweer. Tot hun geruststelling hgen ze de oude K2 brandweer- agen passeren met in de bak Sint licolaas en enkele Zwarte Pieten, leëscorteerd door motorsurveil- Lnten van de Politie en Koninklijke Marechaussee. let eindpunt was de Brigade van de Harechaussee op de hoek Montgomery- leg/Banningstraat. Op het bordes :ond het blauw van in deze kleur ge lede gezagsdragers en voorts onder hdere burgemeester J. de Widt van Joest en Clementina Sprengers, voor- Ichter van Politie Eemland. De Sint lerd welkom geheten door de Brigade- Ummandant, de kapitein H. Manus, die kt zeer op prijs stelde dat dit hoge be- bek samenviel met een feitelijke sa menwerking tussen Politie en Mare- liaussee. daar daarvoor ben ik juist gekomen ■m te zien dat het ook gebeurd en op welke wijze', aldus de goedheiligman die Ipmerkelijk goed geïnformeerd was. foen hij op deze kennis dan ook werd aangesproken was het lakonieke com mentaar: 'Ik heb ook mijn IRT-infor- panten die deze affaire mij vertelden', det de wijkagent Evert Oosterman en Politiesurveillant Arnold Aantjes be keek de Sint het nieuwe onderkomen lan de politie. Om niet alleen stil te zit- surveilleren te verrichten, bood hij de agenten twee nieuwe fietsen aan. De goedheiligman sprak ov^r de politie hoofden naar de Soesterbergse bevol king. "Want juist de Soesterbergers krij gen nu een groot voordeel. Zij hebben nu hun eigen politiebureau dat dag en nacht voor hen open staat en dat is een voorrecht boven heel wat andere plaat sen in deze politie-regio. In geval van nood of dringende hulpverlening zijn hier altijd vakbekwame mensen die hen bureau. goed kunnen opvangen en begeleiden en dat is een hele vooruitgang met het verleden. Het enige wat men in Soester berg moet onthouden is dat ze 035- 5487411 moeten bellen als ze de poli tie telefonisch willen spreken. En uiter aard bij zeer hoge nood 06-11, maar ik denk dat de meesten dat wel weten", al dus Sint-Nicolaas die zich daarop in een wat meer ontspannende pose met de vele aanwezigen in de kantine van de Marechaussee terugtrok. De transporthelikopters van de Vliegba sis Soesterberg gaan avondvliegen. Het 298 squadron (Chinook) doet dat op 16 en 19 december en het 300 squadron (Cougar) op 16 en 17 december. Tijdens navigatievluchten tussen de vliegbases Deelen en Soesterberg wordt met de nachtzichtapparatuur geoefend. De laat ste helikopter zal uiterlijk om 23.00 uur op de thuisbasis Soesterberg landen. De kans is groot dat vanwege slechte weers omstandigheden veel vluchten niet doorgaan. Op de genoemde data kun nen ook andere vliegtuigen van de ba sis gebruik maken. Saterdag 7 december was het vroeg Edag in de Dumoulinkazerne. In di verse soorten voertuigen vertrokken 'in alle vroegte 160 leden van het 101 TankBataljon naar een kazerne In Eindhoven. Daar werden ze met andere troepen geconsigneerd en [verder voorbereid. Een dag later vertrok weer in alle jvroegte een lange sliert bussen naar Schiphol vanwaar men naar het voor- nalig Joegoslavië vloog om in het kader [van IFOR andere militairen af te lossen. Begin 1996 werd de staf van de Dumoulinkazerne al in kennis gesteld net de opdracht zich gereed te houden Om in december van dit jaar de vredes taak in voormalig Joegoslavië van an dere militairen over te iiemen. Om daar- [aan te kunnen voldoen werd een groot I oefenschema op touw gezet met onder andere eind augustus, begin september enkele schietseries in Duitsland. Daarna werd onderricht gegeven in hun speciale taak in Bosnië. Het geheel werd afgeslo ten met een grote eindoefening eind oktober, begin november. De nationale en internationale beoordeling van deze oefening was zeer goed. Tot begin de- I cember werden hier en daar de puntjes op de i gezet om slagvaardig de taak aan te gaan. Afgelopen maandag en dinsdag vertrokken nog eens grote groepen rich ting Bosnië, waar op dit moment circa 260 huzaren van het Cavalerie-onder- deel uit de Soesterbergse landmacht kazerne zich bevinden. Omdat veel familieleden van deze Bosnië-gangers geabonneerd zijn op de Soester Courant, wordt één keer per maand een verslag in deze krant ver meld over hun werk en verblijf in den vreemde. Medio juni 1997 hoopt het onderdeel veilig en wel terug te keren naar hun Dumoulinkazerne in Soester berg. De aangeboden make-upcursussen van Huidverzorging Eveliene aan het Dorpsplein zijn volgeboekt. Om aan de stroom van aanvragen tegemoet te ko men heeft zij besloten extra lessen te geven, bestaande uit één lesavond of - ochtend van 4 uur of twee lesavonden Van 2 uur. De kosten van deze avonden bedragen 125 gulden, inclusief een op de cursist afgestemde beautybox met oogschaduw-blusher, poeder, lippenstift, nagellak, mascara, oogpotlood, iip- potlood en een kwastenset. Zonder de beauty-box kost de cursusprijs, waarin extra aandacht wordt besteed aan de feestelijke make-up in verband met ko mende feestdagen, f 35,-. Opgave: Huidverzorging Eveliene, Dorpsplein 17 (in het Dorpshuis), tel. (0346) 353746. Meer berichten over Soesterberg op pagina 19 Anneke Vestering-Vrisekoop, schrijfster van o.a. 'Decoraties met schelpen' en 'Mosdecoraties', houdt op 18,19, 21 en 22 december een kerstworkshop bloem schikken in Brasserie De Tuin aan de ademakerstraat. Van half tien tot iniddags half vijf leert men een kerst- mand opmaken en vele andere soorten kerstdecoraties, bijvoorbeeld een ren dier van mos. De kosten per dag zijn f 89,50, exclusief materiaal maar inclusief lunch, koffie enz. Informatie en opgave yia tel. 351273 of fax 351868. Hij stond al enkele weken in de sla gerij van Verwoerd aan de Rade- makerstraat, de grote blauwe (trap)- tractor. Via het inleveren van een formulier kon men in bezit komen van dit bijzondere vehicel. Het werden vele honderden formulieren waaruit een keuze moest worden ge maakt. Om alle partijdigheid uit te slui ten was Anita Meerts de juiste jonge dame die de trekking moest verrichten. Sinds 12 november maakt deze Soesterbergse schone deel uit van het vaste personeel van slager Verwoerd. Voorheen werkte ze bij Blokker in De Bilt en ze zocht wat anders. Toen ze van de vacature bij slager Verwoerd hoorde, hoefde ze geen moment na te denken en dat genoegen was ook bij haar nieuwe Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (0346) 35 12 52. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (035) 602 18 41 baas. Zo begroet zij als geboren en ge togen Soesterbergse nu veel klanten met hun naam. Hoe oud zij is? Dat zou een volgende prijsvraag kunnen worden, Wat wel bekend is dat het haar in de sla gerij uitstekend bevalt en ze de klanten nu al vakbekwaam te woord kan staan. Waarom juist slager Verwoerd. "Van wege de leuke sfeer die er is en ik werk nu wat dichterbij huis", aldus een la chende Anita. Zij was getuige dat mw. Huisman van de Spoorstraat 19 de ge lukkige winnaar werd van de blauwe tractor. "Ik zet hem even weg want in maart hoop ik voor het eerst oma te worden. Ik heb dan al vast een cadeau tje al zal het nog wel even duren voor dat de kleine daarop kan rijden", aldus een verraste mw. Huisman. VOLLEYBAL AGAVS Dames: AGAVS 1-Voleem 2 3-0, AGAVS 2- Leos 3 3-1. Heren: AGAVS 1-Stam/Sovoco 2 3-0, AGAVS 2-Leos 3 2-2, AGAVS 3-Leos 4 3-0, AGAVS 4-Leos 5 1-3, AGAVS 5- jitam/Sovoco 6 3-0. Jeugd: Meisjes: AGAVS MCI-Spirit MC2 3-0, AGAVS MC2-Stam/ Sovoco MC2 3-0. Jongens: AGAVS Cl-SDS Cl 2-1. Zondag 15 december ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. F. Duivenvoorde Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da- jelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De capel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 351517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. OVERLEDEN december: Adrianus Hendrikus (Arie) Tammer (73), Plesmanstraat 80. Opgaven: tel. 351252. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 351789, b.g.g. '351658 of 351437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Omdat bewoners hadden geklaagd over de snelheden, waarmee automobilisten over de Rademakerstraat rijden, heeft de politie er maandag tussen kwart voor en kwart over twee een snelheids controle gehouden. In dit tijdsbestek passeerden 81 voertuigen. Eén automo bilist reed te hard (57 kilometer) en werd bekeurd. De actie "Iedereen aan tafel" georgani seerd door de plaatselijke protestantse kerken, loopt volgens de organisatoren bijzonder goed. Veel mensen hebben positief op diverse mogelijkheden gerea geerd. Het is een actie om de honger in de wereld een halt toe te roepen. Ze vinden het niet eerlijk als wij zoveel heb ben en elders op de wereld mensen ster ven van de honger. Eén van de te hou den acties is de Kerstmarkt die ze a.s. zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur in een ruimte van De Hoeksteen houden. In de aanbieding heeft men onder andere ka zen, kerststukjes, kerstkaarten, kerst taarten, fruit en nog veel meer. Voor kinderen is er de grabbelton, een heuse Kerstman met als extra een rondrit door het dorp in de oude K2 Brandweerauto. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Kerstbingo Vrijdag 13 december staat om 20.00 uur een grandioze kerstbingo in het Dienstencentrum van De Drie Eiken De zaal is open vanaf 19.00 uur. De kaarten kosten zes gulden per stuk incl. een kopje koffie. Kerststukjes maken Maandag 16 december wordt om 09.30 uur in het Dienstencentrum van De Drie Eiken een cursus 'kerststukjes maken' gegeven. De kosten bedragen vijf gul den p.p. excl. materialen. Opgave tot donderdag 12 december te 12.00 uur via tel. 351402. Kerstdiner Vrijdag 20 december wordt om 19.00 uur weer een kerstdiner geserveerd in het Dienstencentrum van De Drie Ei ken. Men kan zich tot 15 december te 12.00 uur opgeven via tel. 351402. De kosten zijn slechts 25 gulden p.p. Het menu bestaat uit: aperitief, viscocktail met toast, kruidenbouillon met profitrol, cordon bleu, gegratineerde bloemkool, bleekselderij, wortel en ui, gebakken aardappelen, gekookte aardappelen met peterselie, gevulde flensjes en koffie met likeur. "Ik kan mij niet herinneren dat de zaal ooit zo vol is geweest als van middag. Er kan letterlijk geen stoel meer bij. Veel oudere bewoners uit het dorp zie ik vandaag hier voor het eerst. Dan beleven ze wel een mooie middag en wie weet is dat een basis om nog eens terug te ko men". Aldus een glunderende Cees Verheus, voorzitter van de werkgroep De Drie Eiken, donderdag in de grote zaal van De Drie Eiken. Het vaste middagslaapje was deze keer door velen opgeschort, want de ruimte was vol met ouderen. Na een welkom beklommen Bep van Essenveld en Roel de Waard het po dium, uitgedost in de zo bekende kle ding van Thomasvear en Pieternel. Het werd een daverende show van humor en een terugblik op afgelopen jaar. In bijna een uur voerden ze een show op die ademloos door de vele aanwezigen werd gevolgd. Aangezien hun verhaal ging over dingen van zo dichtbij, werd ieder woord of uitdrukking goed begrepen. Het daarbij horend theater en de mi miek zorgden voor de rest, waardoor lachsalvo's elkaar opvolgden. Het hele verhaal werd samengesteld door Anneke Pley, die na afloop met de beide toneelspelers in de bloemetjes werd gezet en een staande ovatie kreeg. In de pauze gingen stemmen op om zo iets voor de hele Soesterbergse bevol king direct na Nieuwjaar nog eens te doen. Een soort terugblik op het vorige jaar met de beste wensen voor de toe komst. De suggestie werd gehoord dat dit mogelijk zou kunnen worden geor ganiseerd in een samenwerkingsverband tussen het Dorpshuis, Verenigde Onder nemers Soesterberg en Vereniging Soes- terbergs Belang. Nadat een ieder van een hapje en een drankje was voorzien, kwam Sint-Nicolaas en zijn hoofdpiet op bezoek. Hij leidde een Spaanse bingo, door een verhaal voor te lezen waarin heel veel cijfers waren verwerkt. Ook dit verhaal was geschreven door Anneke Pley en handelde over het plaatselijk gebeuren. Daarmee is duide lijk bewezen dat zij niet alleen bingo's en klaverjasmarathons voortreffelijk kan leiden, maar ook over andere talenten en gaven beschikt waarvan een dank baar gebruik kan worden gemaakt. "Na mijn pensionering heb ik mij helemaal op mijn hobby kunnen richten. Je kunt bijna zeggen dat ik mijn leven lang een bijzondere inte resse heb in wijnen. Samen met Leon Gommers hopen we veel wijn- liefhebbers een groot plezier te kun nen doen met de opening van deze proefkelder". Het adres Stemerdingweg nummer 12 op het industrieterrein in Soesterberg Noord, toont een groot vierkant groen gekleurd gebouw. Somber en triest staart het je aan in de late herfstregen. Het uiterlijk zegt niets van de warmte diebinnen ineens op je afkomt. Een ruime kelder met aan de zijkanten rek ken vol met wijnflessen. Leuke zitjes op een houten vloer geven het knusse ge voel dat bij een wijnkelder hoort. De lage in vierkanten verdeelde zolder is voorzien van een juiste verlichting, waardoor alle aandacht op de rijen kleu rige flessen wijn wordt gericht. Onder de trapopgang ligt kunstig de garderobe verscholen, een duidelijk bewijs dat men goed over de indeling heeft nagedacht. In deze ruimte staan ir. M.A. van Ee en L. Gommers, beiden uit Soest. Op vak kundige wijze wordt een fles witte wijn ontkurkt: 'want met de smaak van dit edele vocht kun je pas goed over wijnen praten', aldus de vitale oud-Delftenaar Van Ee. Een man die weet wat hij wil en dat ook heeft laten zien. Na zijn pen sionering bij de fa. Stork kwam een einde aan veel reizen en trekken over bijna de hele wereld. Ook werd van de ene op de andere dag overgestapt van een drukke baan naar het stille leven als gepensioneerde. Juist dat stond niet op het programma van Van Ee. Hij kon nu alle aandacht schenken aan zijn hobby 'wijnen' en bij toeval rolde hij in deze handel. Een een mansbedrijf met de naam Wijndoos werd opgericht met de verplichting dat wel de nodige horecadiploma's moesten worden gehaald. En dat gebeurde bin nen vrij korte tijd. Bestaande contacten met buitenlandse wijnproducenten wer den aangehaald en zo begon op kleine schaal een wijnhandel. Horecabedrijven werden bezocht voor de nodige afzet, waaronder ook ene Leo Gommers. Het klikte onmiddellijk tussen hen bei den en werden gesprekken gevoerd op welke wijze men de wijn beter aan de man en de vrouw kon brengen. Gommers had samen met een collega een wijnhandel in Kortenhoef, maar toen deze collega zich elders ging ves tigen was het voor Gommers tijd alleen verder te gaan. Velen kennen Gommers Wijnimport aan de F.C. Kuyperstraat 26 en zijn daar elke donderdag, vrijdag of zaterdag te vinden. De andere werkda gen is hij doende in de wijnhandel en zo werd de kennismaking met Van Ee ge wijzigd in een zakelijke overeenkomst. Proefkelder Hoe kun je meer mensen betrekken bij dat edele vocht dat wijn heet en net zo oud als de wereld is? In de gezamenlijke gesprekken werd de gedachte van een proefkelder geboren: een plaats waar men zakenrelaties en andere gasten kon uitnodigen en wijncursussen kon geven. Waar ook klanten regelmatig nieuwe soorten wijnen kunnen leren kennen. In Soest was dat niet mogelijk omdat het grondwater daar te hoog staat. In Soes terberg lag schone zandgrond braak met een waterdiepte van 12 meter; de koop daarvan was snel gerealiseerd. Na de zomer van '94 werd begonnen met de bouw van dit unieke centrum en lang zaam maar zeker werd het wat het nu is: Wijnproefkelder Soesterberg. Wijn leveranciers uit vele landen hebben deze kelder gevonden en leveren regelmatig hun kostelijke vocht in rood en witte kleuren. De detailhandel loopt even bin nen om de kwaliteit te zien en vooral even te proeven van deze professionele presentatie. 'Maar we willen Soesterberg en omstre ken ook graag hierbij uitnodigen', aldus Van Ee. Samen organiseren zij hun we kelijkse inloopavond waar iedere wijn liefhebber welkom is om nader kennis te maken met de vele wijnassortimenten. Men kan daaruit een keuze maken en een bestelling doen die thuis wordt af geleverd en afgerekend. Dinsdag 17 december wordt van 19.00 tot 22.00 uur de eerste inloop-wijn proefavond gehouden. Daarna is men met ingang van dinsdag 17 januari 1997 elke dinsdagavond welkom. Een spe ciale uitnodiging gaat naar bedrijven, clubs en soortgelijke eenheden om een speciale wijnavond te beleven. Dinsdag 28 januari staat de Appstelhoeve uit Maastricht op de agenda, een fruit- bedrijf van vroeger die zich heeft gewij zigd in de druiventeelt en nu een eigen Nederlandse witte droge wijn op de markt brengt. De gedachten gaan voorts uit naar het samenstellen van een proefpanel dat wijnen proeft die aan het assortiment toegevoegd worden. Nog verder liggen kookcursussen in de planning waarin koks van naam hun kennis zullen de monstreren met natuurlijk ook het proe ven daarvan. Van Ee zou het zeer op prijs stellen indien een soort Club van Wijnvrienden ontstaat die vanuit deze proefkelder de nodige activiteiten ont plooien. Een Soesterbergse wijn proefkelder die nog een eigen naam moet krijgen, is een uniek gebeuren voor het vliegdorp. Voor informatie kan men bellen dhr. Van Ee, tel. 035-6016272, of dhr. Gommers, tel. 035-6021557/6027059 met faxnummer: 6022545. In de Poster, het maandblad van Sterrenberg, wordt melding ge maakt dat medio februari 1997 het Centraal bureau van de 'Willem de Jong Stichting' uit Utrecht als part ner wordt opgenomen in de ge meenschap van Sterrenberg. Momenteel worden ruimtes in het dienstencentrum verbouwd tot kantoor ruimtes waar ook de kantoren van het ROZ (Utrecht West en Amersfoort) en de Zorgregistratie een plaats gaan krij gen. De nieuwe partner werd op 24 sep tember 1962 door de Utrechtse huisarts Willem de Jong opgericht, omdat hij in toenemende mate werd geconfronteerd met de dringende behoefte aan een ver antwoorde opvang en begeleiding van de mens met een verstandelijke handi cap. Willem de Jong overleed op 47-jarige leeftijd en zijn echtgenote woont nu in Zeist. De stichting heeft onder andere gezinsvervangende tehuizen zoals bij voorbeeld Sparrenheuvel in Bosch en Duin, Nieuw-Plantwijck in Driebergen, De Reiger in Maarssenbroek en Kockengen. Verder zijn dependances, logeerhuizen en andere plaatsen waar de verstandelijk gehandicapte mens een eigen leven kan leiden. De Willem de Jong Stichting biedt begeleiding bij dit wonen aan circa 350 mensen in onge veer vijftig locaties in de provincie Utrecht. Het is een 'semimurale instel ling', dat wil zeggen dat de organisatie alleen begeleiding bij het wonen biedt. Dat betekent dus ook dat men in het ouderlijk milieu deze hulp verstrekt. Het is de bedoeling dat de Willem de Jong Stichting en de Stichting Sterrenberg in de toekomst officieel gaan samenwerken waardoor de hulp aan de verstandelijk gehandicapte mens nog beter gaat wor den. Voor de toneelvoorstelling 'De Stille Kracht' van Couperus, met Linda van Dijck en Peter Tuinman op zondag middag 19 januari 1997, kan men zich nog tot 19 december a.s. opgeven bij G. Meijerink, tel. 352041, I.M. Lensink, tel. 352205 of M. Dusschooten, tel. 353338. De commissie voor Overleg en Voor lichting inzake milieuhygiëne voor de Vliegbasis Soesterberg, houdt op don derdag 12 december een openbare ver gadering in het gemeentehuis van Zeist, op Het Rond, aanvang 09.30 uur. AGAVS gaat op zaterdag 21 december met de jeugdleden schaatsen op de Utrechtse ijsbaan. Dit gebeurt van 13.00 tot 16.00 uur. De schaatsmiddag is ge organiseerd door de volleybaltak van de omni-vereniging, die pasgeleden al ging zwemmen met de jonge volleyballers. Op woensdag 18 december is er om 16.00 uur een instuif in het Dorpshuis, waaraan de jeugd van Soesterberg kan meedoen. Vrijdag 13 december 20.00 kerstbingo, Drie Eiken Zaterdag 14 december 14.00 vrijwilligerswerk ijsbaan 15.50 KVO 1-Madjoe 1, Banninghal Zondag 15 december 10.00 Badso 2-Eemnes 2, Banninghal 14.00 open huis, Drie Eiken Maandag 16 december 20.00 VlOS-bingo, Hoeksteen Opgaven: tel. 351252.

Soester Courant | 1996 | | pagina 15