Vuurwerk ilskracht doorslag bij Smeeing/BDC <IG RK! Hockeysters bereiken middenmoot Vormcrisis bezworen met teamzege >ubbelslag Soest en Peter Visee Hoofdbrekens breken Stam/SoVoCo op Firtina'93 weer aan kop 312364 Zwarte bladzijde voor Hees De vuurwerk-bestellijst is vanaf nu verkrijgbaar! BAARH VOETBAL zondag VOETBAL zaterdag ATLETIEK Dames beginnen goedmaar halen normale niveau niet VOLLEYBAL HOCKEY VOETBAL 2aterdag ZAALVOETBAL PAGINA 17 SOESTER COURANT Terard Tukker: "Dezeploeg heeft het wel gezien in de tweede divisie" Bert van Vlaanderen en Emiel Maasse in 16e Sylvestercross Dames trekken zich niets aan van status Wageningen Tegenstander SEC belt op laatste moment nog af jfOENSDAG 11 DECEMBER 1996 Dankzij 3-7-overwinning opAnnour IANDBAL R. dagelijks >AG. leren Red Stars wijzen concurrent BZ'72 terug: 70-78 UN DE 18 JAAR. es tuur blauwwitten verlengt contract met Baarnse trainer OPEL O SVMM straft Soesters genadeloos af: 8-0 mi, •54J 30 24-5^ 6 Oosterstraat 51 - Zandvoortweg 153 Er zit kennelijk toch iets in de hoof den van de volley halsters van Stam/ SoVoCo, dat hen belemmert vrijuit te spelen. Het niveau dat ze kunnen en moeten halen met drie tot vier trainingen per week kwam er in Groningen namelijk onvoldoende uit. Tegen Donitas, dat met vijftien punten uit acht duels uitstekend debuteert in de eerste divisie, liep het alleen in de eer ste set zoals het moet. De drie volgende afleveringen waren voor de Groningers: 3-1. De dames moeten het voorlopig zonder Buddy Doornbos stellen. De opvolger van Servaas Klute is ziek en wordt in elk geval in december vervangen door ex- international Agnes Brunnikhuis die weet wat het is om Nederlands kam pioen te zijn. Maar als coach op de bank zat zaterdag Paul van der Zee die nor maliter met Frans Tuithof het tweede damesteam in de tweede divisie bege leidt. Van der Zee kwam min of meer tot de zelfde conclusie als Doornbos. "Het pro bleem ligt niet in de volleybal-capacitei ten. Het niveau is er wel, dat zag je in de eerste set die ze wonnen, zonder dat ze hun top bereikten. Maar het zit meer in het hoofd. Ineens ging het niet meer en waren ze meer met de tegenstander en elkaar bezig dan met het spelletje. In plaats van te volleyballen gingen ze te gen zichzelf spelen." In de tweede set kwam Stam/SoVoCo met de angstaanjagende cijfers van 14- 1 achter. Met een wissel verzachtte Van der Zee het leed (15-6), maar het kwaad was al geschied, zo bleek. Aan geslagen hervatte de Soester ploeg de wedstrijd in de derde set en opnieuw werden fouten gemaakt die niet nodig zijn. Het enthousiasme ontbrak en het vermogen om terug te komen eveneens. Met 8-15, 15-6, 15-8 en 15-10 aan vaardde Stam/SoVoCo zonder punten de terugreis. Tegen het puntloze Olhaco mag Stam/ SoVoCo zaterdag niet verliezen. De nummer twaalf, komende zaterdag om kwart voor drie op bezoek in De Bunt, verloor in het afgelopen weekeinde zelfs van het zwakke MLS/FIash dat nota- bene in het hol van de manke leeuw dankbaar de eerste drie punten pakte. Gelet op het programma in de eerste divisie zou Stam/SoVoCo bij de volle winst Kuipers Zwolle voorbij kunnen streven en Abcoude op één punt nade ren. Deze drie ploegen en Martinus staan dan alle vier op een kluitje, in de wetenschap dat één van hen het gevaar loopt als tiende te eindigden. De num mers elf en twaalf degraderen direct, de nummer tien moet promotie/degra datiewedstrijden spelen tegen een num mer twee uit de tweede divisie. Heren Voor het herenteam van Stam/SoVoCo is het wachten op betere tijden. In Renswoude hield de plaatselijke favoriet niets heel van de Soesters. Ze werden kansloos met 3-0 afgeserveerd. In de laatste set was het laatste stukje, povere tegenstand gebroken en walste Rens- wouw over Stam/SoVoCo: 15-1. Niets trokken de dames van MHC Soest zich aan van de status die Wageningen mee naar de Konings weg nam. Daarvoor waren de hockeysters de laatste tijd zelf te ver op de goede weg en speelde de nummer twee van de eerste klasse eigenlijk een te simpel spelletje. De 2-1-zege van de ploeg van Peter Heemskerk was niet alleen een opsteker, maar had ook tot gevolg dat Soest de middenmoot binnendrong. Het gat met de degradatieplaatsen liep op tot zes punten en daarom kunnen de dames met een gerust hart gaan over winteren, voordat de competitie op 2 maart wordt hervat. De tactiek van Wageningen, dat zondag de aansluiting met Huizen verloor, was doorzichtig. Telkens werd de bal ingele verd bij de centrale middenvelder die qua slagkracht niet zou misstaan in een herenteam. Ze gebruikte haar wapen voortdurend om de bal naar voren te hengsten in de hoop dat een mede speelster er meer mee kon doen. Maar Soest hield de gelederen op eigen helft goed gesloten en gunde de be zoeksters geen speelruimte. Balverlies bij Wageningen leidde het openings doelpunt in. Meteen doken twee, drie Soesters de diepte in. Nathalie Corsmit ontving de bal, lokte de keepster uit haar doel en bracht Ingeborg Blaauw in stelling: 1-0. Tien minuten voor rust werd het uit een strafcorner door Stephanie van der Spoel 2-0. Heemskerk waarschuwde zijn dames tij dens de onderbreking voor het alles-of- niets spelletje dat Wageningen zou gaan spelen en drukte hen op het hart het hoofd niet op hol te laten jagen. Het klopte dat Wageningen meer druk uit oefende. Petra Lamberts, de keepster van Soest, kreeg zowaar wat te doen, maar eigenlijk waren de beste mogelijk heden voor Blaauw en Corsmit. Toch zou Wageningen scoren. Dit gebeurde negen minuten voor tijd bij een straf corner, maar verder zou Soest niet meer in gevaar komen. Heren De heren vergroten de afstand met Rei gers en Roomburg tot respectievelijk drie en twee punten door met 0-0 gelijk te spelen tegen Spandersbosch. Deze ploeg bezit één punt minder dan de Soesters die nog wel een inhaalduel te gen Bennebroek (zondag) tegoed heb ben. Op aangeven van de niet zichtbare Nathalie Corsmit pusht Ingeborg Blaauw de bal hoog in het doel van Wageningen: 1-0. Foto: Herman van Dam Evenals in de uitwedstrijd leek het erop dat het team dat het eerst zou scoren, met de winst aan de haal zou gaan. Toen lukte het Soest om vijf minuten voor tijd te scoren, ditmaal bleef de beginstand ongewijzigd. Soest speelde een goede eerste helft, waarin het meer balbezit had dan de gasten en enkele kansjes kreeg. Na de hervatting verloor Soest de grip op het duel en was het enkele keren aan doel man Peter Weisscher te danken dat Spandersbosch niet op voorsprong kwam. Nadat Wouter van Rensen rood kreeg (de tegenstander met wie hij lag te rollebollen kreeg geel) moest Soest nog tien minuten met een man minder spelen. Het was juist de fase, waarin Soest iets meer druk kon uitoefenen. Trainer/coach Frans Tordoir hoopt over vier dagen de winter in te duiken met een goed resultaat als laatste herinne ring. "Bennebroek draait de laatste tijd wat minder. Als het een beetje meezit, kunnen we misschien voor een verras sing zorgen." Op de lijst van deelnemers van de Sylvestercross is een aantal namen van topatleten toegevoegd. Zoals die van Bert van Vlaanderen, 's lands beste marathonloper. De Maartensdijker vertegenwoordigde Nederland op de klassieke afstand tij dens de Olympische Spelen in Atlanta en liep ook in Amsterdam mee. Op 31 december zal Van Vlaanderen het moe ten opnemen tegen onder anderen Kamiel Maasse, op dit moment de beste crosser van ons land. Hij kwam op de 10 kilometer enkele seconden tekort om te worden uitgezonden naar Atlanta. In middels is hij opgenomen in de Neder landse ploeg die deelneemt aan de EK cross. Maasse eindigde vorig jaar als dertigste op de WK en in Tilburg ein digde hij onlangs als beste Nederlander in de eerste cross van het nationale cir cuit. Of Dick van den Broek in de Sylvestercross start, is onzeker. De favo riet van AV Pijnenburg kan door drukke werkzaamheden niet volop trainen en de pupil van Rene van Zee wil alleen meedoen als hij in vorm is. Overigens verzekerde Van den Broek zich zondag van de eindzege in de Wolfskamerloop door ook de tweede van drie wedstrijden te winnen. Na 31 minuten en tien seconden zat de 10 ki lometer er voor hem op. Hij was vijftig seconden eerder binnen dan de nummer twee. Bij de dames is Mieke Aanen aange trokken. De Nederlandse kampioen cross veroverde dit jaar ook al de natio nale titel op de 3.000 meter indoor. Vorig jaar eindigde ze als vijfde in de Sylvestercross, in 1994 als derde. Op de derde plaats belandde vorig jaar Kristijna Loonen die ook dit jaar in Soest zal lopen. Zij is geselecteerd voor de Nederlandse ploeg die deelneemt aan de EK. Het zijn niet alleen de toppers die op oudejaarsdag in actie komen. Voor de recreanten heeft AV Pijnenburg wed strijden over 2, 4, 6 en 8 kilometer ge organiseerd. De volksloop begint na de cross over 10 kilometer voor de heren. Dordrecht Op een pittig en drassig parkoers met vele heuveltjes was Mart van Hal in Dordrecht de snelste veterane op de 3.500 meter. Ze finishte in een tijd van T"«?tien minuten en daarmee kwam ze tien seconden te kort voor een overwin ning bij de dames senioren. De spelers van SEC-zaterdag zaten al in de kleedkamer toen DVSU afbelde, omdat er maar vier voet ballers beschikbaar zouden zijn. Dat de wedstrijd niet doorging, kwam de Soesters niet goed uit. De geschorsten, Ruud Ebbing en doel man Jan-Willem Verwoerd, dachten af gelopen zaterdag hun straf te kunnen uitzitten, maar nu moeten ze komend weekeinde de belangrijke wedstrijd te gen Eemboys missen. 'Vervelend' vindt hun trainer Hendrik-Jan de Boer, die zaterdag de komende tegenstander bespionneerde. "Het is de vraag hoe de ploeg de omzettingen oppikt, maar ik heb er alle vertrouwen in," aldus de trai ner van de nummer drie van de ranglijst. Michel Ringeling wordt onreglementair gestuit door de Castricumse verdediging en krijgt een strafworp toegekend, die door aanvoerder Arjan Roest (rechts) zal wor den benut. Foto: Herman van Dam terwijl we de hele wedstrijd de tijd had den genomen. Dat is niet mooi, maar wel nodig in zo'n wedstrijd." Aanvoer der Arjan Roest: "Als de routine de doorslag geeft, win je met vijf doelpun ten verschil." Dit gebeurde niet, want de Soesters scoorden niet tussen de 43ste en 56ste minuut. CSV was al tot 13-12 genaderd, toen Charles van Zetten de ban brak (14-12). Het was de eerste treffer van de linker hoekspeler, wiens roem hem ken nelijk was vooruitgesneld, want de topscorer werd door de gasten angstval lig afgedekt. Hetgeen hem er niet van weerhield de beslissende treffer achter zijn naam te zetten. Via een lob en een schot kwam CSV 71 tellen voor het einde langszij. En toen dreef de routine van Smeeing/ BDC weer boven. De handballers lieten zich niet opjagen door de klok en lokten geroutineerd een overtreding uit om te voorkomen dat ze zouden worden afgefloten voor tijdspel. Pas toen de klok 29 minuten en 48 se conden aangaf, mocht Van Zetten afvu ren en hij stelde zijn team niet teleur. In de resterende seconden redde Berton Kemp nog fraai met de voet op een in zet van CSV. Handtekening Kemp, dit seizoen voor het eerst in ac tie tijdens een thuiswedstrijd, zette zijn handtekening onder de belangrijke zege door na rust tenminste tien ballen uit zijn doel te ranselen. "Ik ben meer een lijnkeeper en als de verdediging goed staat, is dat voor mij ook prettiger. Het grootste probleem was dat er in de tweede helft te weinig gescoord werd, maar de routine heeft beslist de doorslag gegeven," aldus de doelman die de hele wedstrijd mocht blijven staan. Ook Thkker stak de loftrompet. "Berton is iemand die zich heel goed kan optrek ken aan de verdediging. Als ze er dan toch doorkomen, staat hij er gewoon. En ja, ik moet ze een compliment geven dat ze in de laatste minuut hun koppie erbij hebben gehouden. Daarin speelt vorig jaar toch mee. De uitwedstrijd te gen Animo is iedereen bijgebleven, daar heeft iedereen van geleerd. Als er iets gebeurt, moet je daar als ploeg boven blijven staan. Dat lukt niet altijd, maar we zijn mentaal sterker geworden. We kunnen een tegenslag in de wedstrijd beter verwerken." Hetgeen nog niet betekent dat Smeeing/BDC er al is. Nog twaalf tus senstops moeten worden gemaakt langs de weg naar de eerste divisie. Tukker ziet CSV dit seizoen nog wel vaker ver liezen. "Ze hebben wel wat in huis, maar zijn niet geweldig. Maar ja, Animo is er ook nog." Volgende wedstrijd: Animo (uit). Dames Het Odijkse Celeritas was niet bij machte de goede prestaties van het damesteam van Smeeing/BDC een halt toe te roepen. De Soesters wonnen de uitwedstrijd zondag met duidelijk ver schil: 12-19. Firtina'93 heeft de koppositie in de hoofdklasse veroverd door ten koste van Annour de zevende overwin ning binnen te halen. Het werd in Amersfoort 3-7 voor de ploeg die het minste aantal punten ver speelde. Na tien van de 22 duels heeft de Soes ter club één punt voorsprong op Spring- boks. Lodewijkers, A. 't Hardt en Entre Nous kunnen de koploper ook nog tot op één punt naderen, maar mogen dan niet knoeien in de respectievelijk twee, drie en vier achterstallige wedstrijden. In de eerste competitiehelft resteert voor Firtina'93 de thuiswedstrijd tegen Wings, komende maandag om 21.00 be doorslag? Misschien toch de Ilskracht van een ploeg die naar I eerste divisie wil. Ze hebben het |l gezien in de tweede divisie en Iseffen dat ze daarom elke wed- lijd moeten winnen. De wil en de Jasse is er," zei Gerard Tukker na- |t Smeeing/BDC twaalf seconden lor tijd de zege (15-14) op concur- nt CSV had bezegeld. >t halverwege de tweede helft leek het rplus aan ervaring bij de Soesters de klissende factor te zijn in de span- ontmoeting tussen de twee agen koplopers. De lucht boven fcukendal was strak blauw (13-8). Tpeeing/BDC temporiseerde en was inder gevoelig voor het toenemende intal akkefietjes in de topper dan de lofdzakelijk jonge, talentvolle hand- Jillers uit Castricum. De wedstrijd was jet fraai, wel beladen en de persoon- Ike duels werden grimmiger. Spelers jobeerden elkaar soms letterlijk en fi- irlijk een oor aan te naaien en dit k allemaal in het voordeel te werken a Smeeing/BDC dat dergelijke var- |ntjes vaker heeft gewassen dan CSV. o onbenullig als deze momenten soms 'ten, zo'n grote rol speelden ze in de ïdstrijd. De buit was binnen, zo leek kt. minuten van de eerste helft ging rom melen, kon Red Stars een plaagstoot uitdelen en met een 31-39-voorsprong gaan rusten. De hervatting was voorspoedig met on der meer een driepunter, maar vanaf 33-43 bemoeide de center van BZ'72 zich nadrukkelijker met het score- verloop. Het werd 46-52, maar halver wege de tweede helft leefde 'freshman' Kim Ho Leung zich uit in de break: 46- 58. Wie dacht dat Red Stars op rozen zat, kwam bedrogen uit. Tussen de elfde en de vijftiende minuut werd slordig met de bal omgesprongen en bracht BZ'72 de spanning terug (62-66). Nog een keertje probeerde de center van de thuisclub het en hij kreeg loon naar werken, want twee minuten voor het einde waren beide teams voor het eerst sinds de eerste helft weer in even wicht. "En dan büjkt de kwaliteit van onze ver dediging," zei De Bruin met gepaste trots. "Bovendien had hun spel teveel energie geëist en waren ze te gespannen in de slotfase." BZ'72 zou niet meer scoren, waardoor Red Stars de boeken met winst afsloot en weer een stap zette in de richting van promotiewedstrijden. De weg is nog lang, maar als Red Stars zaterdag ook van BV Alphia (waarmee het de tweede plaats deelt) wint, kan het met veel vertrouwen de feestdagen in duiken en in januari aan de tweede competitiehelft beginnen. Dames Spannend was het ook in Nieuwegein, waar de dames van Red Stars tegenover New Stars stonden. De openingsfase was voor de Soesters (10-20), maar zo als wel vaker verspeelden ze de marge. Toen de strijd tussen 'nieuw' en 'rood' er bijna voor de helft op zat, was het al weer 33-27 voor de opponenten die na een verblijf van één jaar in het rayon terugkeerden in de eerste kernklasse. Geraldine Melgert verzachtte de pijn met twee scores en ging na rust onver droten voort door Red Stars te helpen aan een 33-37-voorsprong. Vanaf dat moment had Red Stars meestal een voorsprong op zak, al kwam New Stars tweemaal langszij (52-51 en 54-53). In de beslissende fase had Red Stars het initiatief in handen. Annet Hellinga leek de overwinning binnen te loodsen. Eerst zorgde ze voor 54-56 en vlak voor tijd maakte ze er 56-60 van. In de reste rende tien seconden waagde New Stars een noodschot vanachter de driepunts- lijn. De bal viel binnen (59-60) en tot overmaat van ramp had Hellinga daar bij op de hand van de schutter geslagen, waardoor deze een extra vrije worp mocht nemen. Vanaf de vrije worplijn had New Stars al zestien van de 22 po gingen gescoord en ook de 23ste was doeltreffend, waardoor het duel onbe slist eindigde (60-60). Red Stars deed het met zeven scores uit twintig schoten aanzienlijk minder goed vanaf de vrije worplijn. uur in sporthal Beukendal. Annour, de tegenstander van afgelopen maandag, heeft nog nul punten. Toch konden de keistedelingen lang bijblij ven, omdat Firtina'93 zich aan het lage tempo aanpaste, de bal niet goed in speelde, te individualistisch acteerde en achterin te veel ruimte weggaf. baar om onverklaarbare reden ging de peest geroutineerde ploeg forceren met Hs gevolg tien keer balverlies in de fyeede helft. Zelfs Charles van Kordel- ir, die al bewezen heeft een versterking zijn, raakte de kluts kwijt in een drie- fegen-één situatie. In plaats van af te pelen op één van de twee vrijstaande pamgenoten, mikte hij de bal in de rich- ng van een reclamebord. Ook spelbe- laler Aijan Roest gooide een paar keer ie bal weg. ukker: "We wilden te snel afronden, s koop. Tot en met Mele aanbiedingen, of een Astra ^alspul waar u ook cwerk, dan wacht u schitterende assortiment Uaar. december >d ieringsbijdrage en kosten ^Jslgingen voorbehouden* 0 'b ié Soest sloeg in de afgelopen week li dubbelslag. Eerst verlengde het ^clubbestuur het contract met Peter Visee voor een jaar en zondag werd het wederzijdse vertrouwen onder streept met een 1-3-zege op Zeeburgia. De blauwwitten hadden de drie punten hard nodig om een wat comfortabelere positie te kun nen opeisen. Voor linker vleugelverdediger Jelle Huizenga was het de eerste competitie zege met het eerste elftal. Vlak bij hem keepte Wessel Sennef een foutloze wed strijd. De doelman hield zijn ploeg in een aantal hachelijke situaties op de been. Op een schlemielige manier kwam Soest nog wel op achterstand. René de Bree veidedigde uit, maar via een medespeler kwam de bal hard terug voor de voeten van Ko de Koning, die dus niet meer buitenspel stond en zich geen moment bedacht. Het zou lange tijd bij deze actie van Zeeburgia blijven, want Soest zette de toon met een vrije trap van Paul van der Grift en een schot van Maurice d'Aquino. Zeeburgia probeerde met de buitenspelval het gevaar in te dammen en had hier met behulp van de grens rechter enige tijd succes mee. Totdat Van der Grift naar voren stormde en de bal met een bekeken boog over de uit lopende doelman in het doel schoot. De eerste helft kreeg een enerverend slot. Zeeburgia werkte de bal ternau wernood uit de doelmond en kort Tot driemaal toe kwam Annour op voorsprong. Invaller Alemba maakte voor de eerste keer gelijk, daarna trok Zeki Kurt de stand recht en kort na rust schoot de niet geheel fitte René de Bree incomplete ploeg naar 3-3. Vanaf dat moment had Annour geen zeggenschap meer over de wedstrijd. Firtina'93 had het woord en wees Kurt aan als zegs man. Hij scoorde in het laatste kwartier nog vier doelpunten. Een van de beste spelers bij Firtina'93 was opnieuw Oktay Satikboga. De doelman verkeert de laatste tijd in uitstekende vorm. Er was gesproken, in de groep en [individueel. Niet met geitenwollen sokken in plaats van basketbalkou sen, maar toch. De vorm en de con centratie die hiervoor nodig is, wa- en in de aanloop naar de cruciale duels met BZ'72 en BV Alphia hét onderwerp van gesprek geweest bij de heren van Red Stars. Èn tot volle tevredenheid van coach flans de Bruin bleek zaterdag in Zeist dat de vormcrisis is bezworen. Want met 'een knappe teamzege van 70-78 zetten de Soesters één van de concurrenten [voor de belangrijke, tweede plaats, op wee punten achterstand. Vooraf vreesde Red Stars vooral voor de wee geroutineerde forwards die BZ'72 heeft binnengehaald, hetgeen de promo vendus geen windeieren heeft gelegd. verdediging was erop ingesteld, |maar in de spannende wedstrijd kwam het meeste gevaar van de center van BZ'72. De ploeg uit Zeist was vooral 'inside' doeltreffend, terwijl Red Stars snel suc- |ces boekte in de uitvallen. De botsing tssen de twee speelstijlen was boeiend. Ma 16-14 in de achtste minuut waren de defensies de aanvallers de baas, zodat het na een kwartier nog meer 24-25 Omdat BZ'72 in de laatste twee vangen door Martijn de Jonge. Het was de tweede tegenvaller voor Everts die met zijn trainer Visee op 10 januari te zien zou zijn in Aanvalluh en daarbij 750 gulden zou verdienen. Nu de sport zender is gestopt, vervalt de uitzending en kunnen Everts en Visee naar hun geld fluiten. Doorduyn had bij twee schoten geen succes en Zeeburgia kopte de bal tegen de lat. Daarna viel de beslissing. d'Aquino speelde de bal in de vrije ruimte, waar Van Veenendaal de bal oppikte, doelman Gelder misleidde en met zijn vijfde competitiedoelpunt voor 1-3 zorgde. "En dan word je aan alle kanten voor bij gelopen," aldus de trainer die hoopt dat de geblesseerde spelers snel inzet baar zijn. In de eerste minuut werd het onheil al over Hees uitgesproken met het eerste doelpunt. De eerste helft was nog niet halverwege of het stond al 3-0 en na de pauze (5-0) was er geen verbetering denkbaar, laat staan zichtbaar. Acht maal vloog de bal erin, waarmee de afstraffing een feit was. "Maar ik blijf positief," zei Van de Veer, beseffende dat het seizoen nog vijf maanden duurt. "We kregen van de trai ner van SVMM nog het compliment dat we bléven voetballen en niet zijn gaan schoppen. Als de geblesseerden snel te rugkomen, kunnen we misschien in de tweede periode nog wat doen, maar dat moet dan wel snel gebeuren." daarna stopte Sennef tweemaal op mi raculeuze wijze. Na een rommelig begin van de tweede helft kwam Jeroen van Veenendaal door met een kopbal, maar Gelder redde fraai. Nadat André Doorduyn Paul Hilhorst aanspeelde, was het wel raak. De linkshalf scoorde met een hard schot. Dit was het sein voor de Amster dammers om de eigen helft te verlaten en Soest kon gaan counteren, maar de precisie ontbrak daarbij. Bovendien moest de verdediging van Soest alle zei len bijzetten om de aanvalsdrift van Zeeburgia te temperen. Michel Everts raakte hierbij geblesseerd en werd ver- Uit de 22 jaren dat hij in het eerste van Hees speelde, kan hij zich hooguit één wedstrijd herinneren, waarin hij een dergelijke nederlaag leed. Maar SVMM schreef een zwarte bladzijde in het geschiede nisboek van de roodwitten. Hees werd afgedroogd: 8-0. Van de Veer sprake van een 'koude douche' en beaamde dat zijn ploeg de weg volledig kwijt is. Hij kon zich ver schuilen achter het feit dat hij zijn vijf belangrijkste spelers om verschillende redenen moet missen en dat de aanwe zige voetballers veel trainingen moeten overslaan vanwege werk of studie.

Soester Courant | 1996 | | pagina 17