LEOLUX 2295.- De Hayoun-methode: eindelijk een succesvolle aanpak van puistjes Hartje Zuid-sinterklazen opgespoord onsument wint bij Van Dam Sports *"3SS§3 Showroommodellen nü hoge korting en... direct in huis Mijlpaal opleidingsbedrijf SPB: honderdste leerling GLAD? davo 1 HANDEL WANDEL 1 PAGINA 11 Demonstratie Karcher Vaporid: reinigen zonder chemicaliën PAGINA 1 'OENSDAG NIEUW! Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Strooizout nodig! In zakken van 25 kg. Geen vervoer? Geen nood. We bezorgen GRATIS! Gratis foto- en videomagazine bij Combi van Essen Exclusief bij Studio Stance Andeweg Van Dam Sports wakkert vuur in nieuw pand aan SOESTER COURANT Inbraak kantine van softbalclub 'Voor groot en klein moet u in Hartje Zuid zijn1 Zaterdag bij Provak Hooijer 18 DECEMBER 1996 orgen aftrap op kruising Van Weedestraat/Stadhouderslaan fCT&v&BFÖtÖ iwt .m UW SUBARU DEALER: Automobielbedrijf Gebr. van der Pouw Kraan b v. Middelwijkstraat 40-42 - 3764 CG Soest Tel.: 035 - 601 42 89 - Fax: 035 - 602 34 41 Wegens aankomende verbouwing o.a. LEOLUX en Topform (grote keuze in zitgroepen, banken en fauteuils) Ruim twaalf jaar leidt het SPB Gooi en Vechtstreek, het opleidings bedrijf in de bouwnijverheid, tim- merkrachten en metselaars op. Dit najaar is het aantal van honderd leerlingen, tegelijk in opleiding, be reikt. Ter gelegenheid van het beha len van deze mijlpaal zullen de leer lingen, door de regiomanager van de Stichting Vakopleiding Bouwbe drijf, in het zonnetje worden gezet. Onder de leerlingen bevindt zich ook een aantal Soesters. Ze worden bij het opleidingsbedrijf gedurende twee tot vier jaar geschoold tot vakman. Vier dagen per week werken zij bij een aan nemer op de bouw en één dag volgen zij theorielessen op school. Dit traject wordt afgesloten met een diploma pri mair leerlingwezen (maximaal 2 jaar) of een voortgezet diploma (maximaal 4 jaar). Doorgaan kan ook dan nog, via assistent uitvoerder tot bijvoorbeeld uit voerder, aannemer, opzichter of teke naar. De leerlingen hebben een leer/arbeids overeenkomst bij het opleidingsbedrijf voor de duur van de opleiding en krij gen loon betaald volgens de bouw- CAO. Dit ligt ruim boven het minimum, maar er wordt dan ook wat van de leer lingen verwacht. Ze lezen tekeningen, en ze gaan ook zelf met hun duimstok en ander gereedschap aan de slag. Ze hangen deuren en ramen af en maken plafonds en daken. Bijna dertien jaar geleden is het samen werkingsverband opgericht door de aannemingsbedrijven uit het Gooi en de Vechtstreek en Noord West Utrecht. Door het opleiden van vaklieden onder te brengen bij een opleidingsbedrijf wordt de kwaliteit van het opleiden ver hoogd. Bovendien zijn de leerling- bouwvakkers gedurende de opleiding verzekerd van een baan. Omdat er in de bouw een tekort aan vaklieden dreigt, betekent een diploma in het leerlingwezen bijna automatisch een baan in de bouw. Met een VBO-B diploma bouwtechniek, of MAVO-di- ploma op zak kan er direct worden ge start met de opleiding. Wordt hieraan niet voldaan dan bestaat de mogèlijk- heid om via een testweek en een even tueel voortraject toch te starten. Inmid dels zijn er honderden via deze route aan een baan in de bouw gekomen. Bora-Bora. het beroemde design van Leolux. In Ploegstof, voor een bijzondere Middelman aktieprijs. AKTIEPRIJS 2-zitsbank normaal 2&7tT- WONEN te Soest. Telefoon 035-601 10 04. Vrijdag koopavond. DOE HET ZELF CENTRUM Weteringpad 1 3762 EN Soest Tel: 035-6016228 De grootste specialist Combi van Essen heeft voor alle foto- en videoliefhebbers het gratis magazine "Belicht" klaarliggen. In het 52 pagina's tellende kleurrijke blad worden allerlei tips aan de hand gedaan voor fotograferen en videofilmen. Behalve een reportage over er-op-uit met de camera, doe meer met uw foto's en 4 pagina's productinformatie over foto- en videocamera's, treft men ook de nieuwste fototechnieken aan, zoals APS-camera's en digitale camera's. Ook hebben bekende fotografen tips voor u. Daarnaast vindt men in dit winter nummer vele cadeautips, het laatste nieuws over het Combi-huismerk en ontbreken de voordeelbonnen en de prijsvraag, waarmee een leuke prijs is te winnen, ook niet. "Belicht" is gratis verkrijgbaar bij Combi van Essen aan de Zuidpromenade 15. Huidproblemen zijn niet alleen een puberteitsverschijnsel. Ook talloze volwassenen lijden onder acné (jeugdpuistjes) en ondanks een scala van zalfjes en andere middel tjes is er in de meeste gevallen geen kruid tegen gewassen. Met de Hayoun-methode is dat anders; zij biedt een effectieve en succesvolle aanpak van acné. De Hayoun-methode, ontwikkeld door de beroemde biochemicus Edouard Hayoun, is erop gericht de zelfwerk zaamheid van de huid te activeren, waardoor het probleem zowel van bin nen als van buiten wordt aangepakt. De gebruikelijke cosmetische middeltjes beperken zich in het algemeen tot de uitwendige bestrijding van acné, maar de succesvolle 7-componenten-methoue van Hayoun doet dat ook van binnen uit, waardoor ook de vorming van litte kens wordt voorkomen. Binnen een pe riode van zes weken tot drie maanden mag de klant succes verwachten. In tegenstelling tot veel andere acné producten heeft de Hayoun-methode geen kalmerende werking op de huid, maar juist een stimulerende. De klant moet dan ook niet verbaasd zijn als de huid warm wordt of prikt na een behan deling. "Het is belangrijk om de huid aan het werk te zetten," aldus Claudia van der Meer, sales-promotor bij Hayoun-Nederland. Exclusief Sinds kort zijn de huidverzorgings producten van Hayoun in Soest exclu sief verkrijgbaar bij Studio Stance Andeweg aan de Vosseveldlaan 47. Voor het gebruik-thuis zijn er - in com binatie met een voedingsplan - speciale, aangepaste producten verkrijgbaar. De Hayoun-methode is toepasbaar op elke huidsoort, ook de gevoeligste, en ook zeer geschikt voor de oudere, rijpere huid, waarvoor bijvoorbeeld een com plete cosmetische facelift beschikbaar is. De methode staat ook bij dermatologen hoog aangeschreven en wordt daarom veelvuldig geadviseerd aan patiënten met acné of andere huidproblemen, zo als pigmentvlekken, zwangerschaps- vlekken etc. De Hayoun-methode is overigens zeer geschikt voor de gevoe liger huidtypen, zoals de donkere huid en zeker ook de mannenhuid (die im mers in het algemeen minder onder huids vetweefsel heeft). Hoewel niet exorbitant duur is Hayoun bepaald geen "doorsnee"-product en de Nederlandse verkoop-organisatie voert volgens Claudia van der Meer dan ook een zeer selectief beleid bij de keuze van de schoonheidssalons die het merk mo gen voeren. "Hayoun gaat verder waar de andere producten ophouden," aldus Claudia. De Hayoun-methode bevat al leen verzorgende producten en geen decoratieve of kleur-cosmetica (lipstick, eyeliner, rouge etc.). 'In de watten' Schoonheidsspecialiste Stance Andeweg is zeer ènthousiast over de Hayoun- beautylijn, die inmiddels ook bij haar klanten uitstekende resultaten te zien geeft. In de schoonheidssalon aan de Vosseveldlaan legt zij de bezoekers al- Claudia van der Meer en Stance Andeweg (r.). tijd graag "in de watten", zoals ze zegt. Dat blijkt bijvoorbeeld ook uit de "extra's" die ze haar klanten biedt. Bij de gebruikelijke schoonheidsbehan delingen (anderhalf uur) zijn bijvoor beeld een voetbadmassage en een korte rugmassage gratis inbegrepen en de klante hoeven ook niet extra te betalen voor wimpers en wenkbrauwen verven, epileren of het harsen van gezichtsbeha ring en tijdens het masker - Vast onder deel van de totaal-behandeling - krijgt de klant een speciaal kussen met nek- verwarming, waardoor de spieren soepel blijven. Wie belangstelling heeft voor de Hayoun-methode of de andere schoon heidsbehandelingen bij Studio Stance Andeweg kan voor een afspraak bellen- tel. 6012013. Importeur: Subaru'Nederland, postbus 277. 1430 AG Aalsmeer.Prijzen excl kosten rijklaarmaken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden De Olympische Spelen van Atlanta zijn achter de rug, maar bij Van Dam Sports zijn ze allesbehalve opge brand. Morgen wordt de vlam onstoken op het nieuwe pand dat de sportzaak van Soest op de hoek van de Van Weedestraat en de Stadhou derslaan heeft gekocht en laten ver bouwen en uitbreiden. In estafettevorm brengen sporters de fakkel naar het strategische punt, waar burgemeester Hans de Widt de toorts overneemt en het vuur op het voormalige bankgebouw zal aanste ken. Dit gebeurt tijdens de officiële opening voor genodigden. Daarna, om 19.00 uur, gaan de deu ren open voor het publiek dat dan voor de eerste keer kan kennismaken met de nieuwe, moderne winkel. In de kantine van De Knickerbockers is begin deze maand ingebroken. De da ders namen volgens een vertegenwoor digster van de honk- en softbalvereni- ging keukenapparatuur, audio-appara- tuur en een telefoon mee. Uit de talrijke inzendingen voor de grote Hartje Zuid-sinterklazen- wedstrijd zijn vorige week de vijfen twintig prijswinnaars bekend ge maakt. Zij deden mee aan de "puz zel", die in de Soester Courant van 20 november was opgenomen. Heel wat inwoners van Soest hebben zich de afgelopen weken het hoofd ge broken over de vraag welke winkeliers (of hun medewerkers) verscholen gin gen achter de sinterklaas-portretten in de krant. Ze namen een kijkje in de winkels en ontdekten daar de corres ponderende letters, waarmee ze - mits in de juiste volgorde gezet - uiteindelijk de verborgen slagzin vonden. Die luidde: "Voor groot en klein moet u in Hartje Zuid zijn". De vijfentwintig prijzen zijn inmiddels overhandigd aan de winnaars. Een van hen was Marian Balfoort uit Soest, die een fototoestel won bij Combi van Es sen Foto Video aan de Zuidpromenade. Een tweede fototoestel, van Van Oos ten Fotografie aan de Soesterbergse- straat, ging naar Stefan Toonen uit Soest. Dick van Essen overhandigt het gewonnen fototoestel aan Marian Balfoort. en pad van Tartan, waarvan atle tiekbanen worden gemaakt. Echt kunstgras, waarop hockeyers zo goed uit de voeten kunnen. Een tenniswijzer die aangeeft in welke richting en op hoeveel kilometer af stand de Grand Slamparken liggen. Heras Hekwerk, bekend van vrijwel alle sportparken. Het zijn enkele voorbeelden van de speelse wijze waarop Piet Hoek zijn ei gen nieuwe sportaccommodatie heeft laten inrichten en waardoor sporters zich nog meer thuis zullen gaan voelen op de hoek van de Van Weedestraat en de Stadhouderslaan. De ideeën, waar mee de Soester architect Frank Schutte aan de slag is gegaan, zijn voor een be langrijk deel afkomstig van Hoek zelf. Morgen trapt dé sportzaak van Soest af in het nieuwe onderkomen. Overzichtelijk Hoek heeft voor een overzichtelijke tac tiek gekozen. Het 'veld' van Van Dam Sports beslaat 660 vierkante meter. "Een strak interieur met veel accenten," zegt Hoek over zijn zaak, waarin zo'n beetje elke tak van sport een eigen af deling op één van de drie niveaus heeft gekregen, terwijl op elke afdeling een apart magazijn is gevestigd. De meterslange etalage aan de zijde van de Stadhouderslaan is gereserveerd voor Nike-artikelen. Elke maand wordt deze showroom anders ingericht. Wisselend is tevens de afdeling waar momenteel de wintersporten volop in de aandacht De eerste stap naar een betere be scherming van het milieu begint thuis. De stoomreiniger Karcher Vaporid werkt met leidingwater, dat onder druk wordt verhit tot 135 graden Celsius, zonder toevoeging van chemicaliën. De te reinigen oppervlakken worden met een flinterdunne stoomfilm bedekt, die onmiddellijk met een droge doek verwijderd kan worden. Het apparaat is daardoor uitstekend geschikt voor het oplossen van reinigingsproblemen in de keuken, de badkamer en het toilet. In de complete standaarduitrusting zijn ook een ruitensproeier en een stoom strijkijzer voorzien. Op een video cassette worden alle toepassingen gede monstreerd. De technische gegevens van de Karcher Vaporid zijn: maximaal vermogen 2250 Watt, maximale ketelinhoud 1,8 liter, maximale stoomtemperatuur 135 °C, stoomdruk 3-4 bar, gewicht (zonder toebehoren) max 5,5 kg. Het apparaat is zaterdag in werking te zien bij Provak Hooijer aan de Soester- bergsestraat. staan. In het vooijaar maken deze plaats voor een groot assortiment tennis- artikelen en badkleding. In maart wordt de kelder ook in gebruik genomen. Die wordt speciaal voor de jeugd ingericht met vrijetijdsschoeisel en alles wat te maken heeft met inline- skating, de nieuwe trend die vooral in fitness-kringen is uitgegroeid tot een volwaardige sport. Hoek is blij dat hij zijn winkel heeft kunnen verhuizen van een huurpand van 410 vierkante meter naar een aan zienlijk groter gebouw dat van de zaak is. "Bovendien zitten we op een strate gisch punt, dat zeker gelet op de toe komst, qua bereikbaarheid ideaal ligt," zegt Hoek die bij zijn winkel zes par keerplaatsen voor de klanten heeft laten aanleggen. "Het leuke vind ik verder dat het voornamelijk Soester bedrijven zijn geweest, die deze nieuwe winkel hebben gerealiseerd." Koopavond Behalve op vrijdag houdt Van Dam Sports elke maandag koopavond van 19.00 tot 21.00 uur. Hoek legt uit waarom: "De laatste jaren is gebleken dat van de doordeweekse dagen de drukste middag op maandag is. In de sport zijn er veel mensen op maandag vrij. Anderen moeten iets vervangen dat in de wedstrijd is stuk gegaan, maar wat ze voor de training op dinsdag weer nodig hebben. Je praat hier over men sen die gericht iets komen kopen. Niet ik, maar de consument bepaalt wanneer hij komt. Als ze op maandag willen ko- Piet en Marion Hoek en het team van medewerkers hebben gekozen voor een overzichtelijke tactiek. Morgen trappen ze af in het nieuwe onderkomen op de hoek van de Van Weedestraat en de Stadhouderslaan. Foto: Goos van der Wilt. men, moet ik ze daarin tegemoet komen." De visie van Hoek geeft aan dat ze bij Van Dam Sports nooit zullen teren op geboekt succes, maar altijd nieuwe uit dagingen zoeken. Nieuw is overigens ook het logo met de vlammende fakkel. Het draagt, aldus Hoek, de dynamiek uit, waarmee Nic van Dam destijds het ondernemersschap gestalte gaf. De zelfde bezieling is vandaag de dag terug te vinden bij Piet en Marion Hoek en uiteraard hun deskundige team mede werkers. Eerbetoon Nic is vanaf morgen niet meer in de naam terug te vinden. Active Sports Nic van Dam gaat verder als Van Dam Sports. Maar Nic is allesbehalve verge ten. Als eerbetoon aan de wijlen oprich ter van de populaire zaak heeft de vlam in het nieuwe logo de vorm van een 'N' gekregen. Want de vlam, waarmee hij in zijn tijd de winkel leidde, is niet ge doofd. En zal nooit doven, zegt Piet Hoek op wie de vonk jaren geleden al is overgeslagen.

Soester Courant | 1996 | | pagina 11