e Woonaccess in en tl 1997 nst. autobedrijf Bosboom weer een stap dichter bij 'ISO 9002' KSJA" !afé Klinkhamer roept authentieke ifeer van de jaren vijftig terug Molendael onder eenhoofdige leiding WORTMANN aavo 1 HANDEL B WANDEL EDRIJF 5TDAGEN G 1997 LJ! GLAD? "pagina" )ENSDAG 18 DECEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 13 - Jitreiking certificaten ensen u g 1997 GEOPEND 5,50 per persoon 2 68 57 'Amsterdams1 café in souterrain De Soester Duinen - op tafel... Kerst-happy-day in winkelcentrum van Overhees Drs. Beljaars weg als directeur bedrijfsvoering Informatie voor nieuwe ondernemers bij KvK en MKB Van Halteren b.v. sponsor hotelkamer m.c. Molendael Strooizout nodig! In zakken van 25 kg. Drugsverslaafde moet halfjaar gevangenis in -gezellige kerstdagen en een M&dieus 1*7*77 Met kortingen van 10 tot 50% XCLUSIEVE EN HERENMODE Bij Star Trauel zijn de nieuuue zomerprogramma's er weer met ueei nieuws onder de zon. Waar u ook heen wilt, wat u ook wilt gaan doen. Kom snel eens langs bij onze winkel. Soeslerbergseslraal 22 3768 EJ Soest Telefoon: 10351 6022803 VAL Telefoon: 035 Fax: 035 602 20 50 601 10 30 het kader van een verdere verfijning van de service die het Soester Auto- drijf Bosboom op korte termijn wil realiseren worden voor het gehele -soneel regelmatig trainingen georganiseerd. Een en ander gebeurt in bwe samenwerking met de importeur van de vier merken die door Bos- om als dealer worden gevoerd: Chrysler, Dodge, Jeep en Suzuki. Eén jzer dagen was er weer voldoende aanleiding om gebak bij de koffie te veren. Alle medewerkers en medewerksters bleken ruim te hebben vol- an aan de gestelde eisen voor het behalen van het certificaat 'CastB'. De eiking van deze deel-diploma's heeft inmiddels plaatsgevonden. Cer- Beaat 'CAST A' is al enige tijd in hun bezit. Het betekent voor Autobedrijf 'psboom opnieuw een stap in de richting voor het behalen van het fel- geerde certificaat 'ISO 9002'. Iet streven naar een zo hoog mogelijke ad van perfectie binnen een bedrijf - 1 dat geldt dan zowel voor de organi- jatie, de verkoop, als de aftersales - is iet structureel en beleidsmatig inpassen pn cursussen en trainingen voor het jpltallige personeel van het bedrijf, de 'Irectie incluis. De geldende normen joor het behalen van het zogeheten cer- Rcaat 'ISO 9002' zijn streng, maar het [ehalen van die kwalificatie wordt bin nen afzienbare tijd noodzaak. In elke bedrijfstak zal er op den duur door op drachtgevers naar worden gevraagd, uitgangspunt is het realiseren van een zo hoog mogelijke kwaliteit, niet alleen yan het product dat men de markt lirengt, maar vooral van de wijze waarop laar door het bedrijf in de richting van Je consument/afnemer mee wordt om- SPakenblira gegaan. Om dat doel te kunnen berei- J w fjen wordt gebruik gemaakt van een ainingssysteem, dat zich manifesteert ènder de naam "TOMAC" waarvan de i - vrijdag koopavond van 7.00-9,00 u. I letters staan voor de ambitieuze project naam "Total Quality Management". Mei 1997 Autobedrijf Bosboom is al geruime tijd doende de servicegedachte onder het personeel naar een zo hoog mogelijk ni veau op te schroeven. Dat gebeurt door middel van onder andere motivatie trainingen en door het nemen van prak tische maatregelen waarvan de klant de vruchten kan plukken. Het trainen van personeel wordt gecoached door eigen mensen die daarvoor speciaal zijn opge leid. Het behalen door iedereen van het certificaat 'CAST B' gebeurde onder lei ding van Jos Bennes, in het dagelijkse leven aftersales-manager op de afdeling service en onderhoud en Henk van 't Land van de afdeling Verkoop. Deze certificering is één van de laatste stap pen op weg naar het einddoel: het be halen door het bedrijf van het certificaat ~*ISO 9002'. Directeur Gerard Bosboom Directeur Gerard Bosboom neemt het eerste certificaat "CAST B" in ontvangst uit handen van de heer Geert Visser, Aftersales-inspecteur voor het rayon Noord-Nederland van Chrysler Import Holland in Vianen. verwacht dat een en ander in mei van het volgend jaar zijn beslag zal krijgen en dat is dan de kroon op het werk van een paar jaar hard schaven aan de organisatievorm, de motivatie van het personeel en het nemen van maatrege len die uiteindelijk voor de klant opti male service zullen betekenen. Ruimere openstellingstijden Eén van de maatregelen die Bosboom in het kader van de betere service verlening vorig jaar al doorvoerde is de bereikbaarheid van de afdeling Onder houd, zeg maar de werkplaats, waar ie dereen, ook niet-vaste klanten en zeker in noodgevallen, van 8.00 uur 's mor gens tot 00.01 uur 's nachts terecht kan. De monteurs van Bosboom werken daarvoor in ploegendienst. Na 18.00 uur geldt een speciaal telefoonnummer waaronder de werkplaats bereikbaar is. Dat moet je dan wel even weten: 035 6013533. Bosboom is met die maatre gel uniek in Soest. Het kan ook worden gezien als alvast een stapje in de richting van de naderende 24-uurs economie. Voor de afdeling Verkoop zijn er nog geen aanwijzingen dat ook daar bij de consument behoefte aan verruiming van de openingsuren zou bestaan. IENU 1996 inte tomatensoep met garnalen)! it. loempia, Sieuw Maj en sehaasbiefstuk met romige licht pikante bonensaus) filet in vers sinaasappelsap ,eur. >ami gevuld in lotus-blad atie en bestelling: langs: >est (Dhr. Louis Chung) """EcjSttfëjP aangeleverd). lezaanse kaas salade, gevuld eitje, halve perzik met ideau, gevulde kippen- i ennerham 75?° >ersonen) salade, j iet Hollandse garnalen, ies, halve perzik met en, gevulde zalmforel, n gerookte zalm, rode I loen, uchten arnering BESTEL TIJDIG! party centrum foon (035) 541 40 13 IX sSL Sinds afgelopen vrijdag heeft Soest veer een echt, onvervalst en au thentiek bruin Amsterdams café. let bevindt zich niet zomaar ergens langs de weg, maar op een bijzon- dere plek: het souterrain van restau rant De Soester Duinen aan de Soesterbergsestraat. Het is ook een heel bijzonder café, want het is in {principe alleen op vrijdagavond open. Vrijdags - later op de middag en vroeg in de avond - als de werkweek er voor de meeste mensen opzit, is het aangewe zen tijdstip om met vrienden of collega's nog een borreltje te drinken voordat ie dereen zich in het weekend stort. In Amsterdam is die gewoonte de laatste jaren zó'n succes dat de echte liefheb bers intussen al uitwijken naar de don derdag. De gewoonte is ontstaan omdat veel zakenmensen liever nog even in de stad bleven hangen dan zich op het einde van de dag in de moordende files te begeven. Ook in Soest bestaat behoefte aan zo'n ontmoetingsplek, vond Fred Klink hamer van de Soester Duinen, en om dat een "bruine kroeg" eigenlijk altijd zijn jongensdroom is geweest besloot hij zo'n café ook in Soest te realiseren. De ruimte vond hij in het souterrain onder de keuken, dat bij de verbouwing van tien jaar geleden min of meer toevallig werd gecreëerd. Vrijdagavond verwelkomden Fred en Mieke Klinkhamer er hun eerste gasten, vooral leden van de Soester Zakenkring en andere relaties, en Zakenkring-voor- zitter Dick van Loon verrichtte de fees telijke opening door het eigenhandig tappen van het eerste biertje. Volgens Van Loon was het nieuwe-oude café een prima pleisterplaats voor "onderne mend Soest". 'Gimmicks' Café Klinkhamer is overigens niet zo maar een Amsterdams café. Het zit vol met allerlei grappen en "gimmicks", zo als een (volgens Klinkhamer historische waterput van pakweg 250 jaar geleden, die tijdens de graafwerkzaamheden plotseling tevoorschijnkwam) en die van tijd tot tijd écht bloept en borrelt, of een spiegel die plotseling doorzichtig blijkt te zijn, of wc-deuren waarachter zich slechts een blinde muur bevindt. Fraai zijn ook de eikenhouten vloer en lam- brizering. Vanachter de tap is met een ingenieus systeem een heel scala van echte Amsterdamse stadsgeluiden te verspreiden, van een loeiende politie sirene tot het getingel van de tram en nog veel meer. Kortom: iedere bezoeker zal zich zonder al te veel fantasie in een hoofstedelijk établissement als Hoppe of Luxemburg kunnen wanen, en dat is precies de be doeling. Voor die sfeer zorgde ook de Amsterdamse straatzanger Stephan Baks, die een aantal nummers uit zijn repertoire vertolkte. Arrangementen Café Klinkhamer is alleen op vrijdag- Zakenkring-voorzitter Dick van Loon heft het vers getapte glas, geflankeerd door Fred en Mieke Klinkhamer. avond geopend, van 16.00 tot 19.30 uur. De bezoekers kunnen er dan te recht voor een borrel en een biertje, eventueel vergezeld van een kleine snack, in een ongedwongen sfeer. Op andere dagen is het café alleen open voor gezelschappen van minimaal twin tig tot maximaal honderd personen, die er een prachtige ruimte vinden voor een verjaardag, een bedrijfs- of huwelijks jubileum of een ander feestje. De Klink hamers verzorgen desgewenst ieder denkbaar muzikaal amusement, van straatzangers tot klassieke kwartetten, en bieden ook verschillende arrange menten aan. Eén mogelijkheid is bijvoorbeeld dat het gezelschap zich rond 18.30 bij de kaste lein vervoegt voor een Mokums borrel tje of likeurtje (met of zonder bitter garnituur), waarna boven in het restau rant een smakelijk drie-gangenmenu wordt geserveerd, waarna de feestvie renden weer terugkeren naar het kelder café voor het dessert en een gezellige voorzetting van de avond. De Soester Duinen heeft een brochure waarin de mogelijkheden op een rijtje worden ge zet. In elk geval mag Café Klinkhamer een zeer welkome aanvulling worden ge noemd op het Soester hórecawereldje. Wie zich daarvan wil overtuigen moet op een vrijdag - na vieren - gewoon maar eens een kijkje gaan nemen. kandelaars fotolijstjes consoles vazen schalen onderzetters porceleine vlinders karaffen etsen bonbonières prenten windlichten elektrische kandelaars hanglampen tafellampen wandlampen vloer lampen sculpturen kaarsenkronen spiegels koordembrassen tafel kleden sleutelkwastjes gobelin kussens boekensteunen en vele andere decoratieve woonaccessoires! Op maandag 23 december houdt winkelcentrum Overhees een zoge noemde kerst-happy-day. Vanaf 10.00 uur zal de kerstman een spe ciale kraam op de Tamboerijn be mannen. Als opwarmertje voor de feestdagen zal daar onder meer snert te verkrij gen zijn. Wanne chocola voor de kin deren en Glühwein zijn eveneens verkrijgbaar. De winkeliers hebben verder gezorgd voor bitterballen en een kaasfondue, waarmee regelmatig langs de klanten zal worden gegaan. In de snackbar is koffie voorradig. Alle lekkernijen worden gratis ver strekt. Het winkelende publiek wordt door de winkeliers tot 15.00 uur ver wend. Daarna vertrekt de kerstman. Wij hebben de KERST HOT ITEMS in huis!!! Draagbaar, modisch en betaalbaar. Maat 38 t/m 46. Exclusieve damesmode, Bijous, Beenmode, Lederaccessoires, Schoenen ZUID PROMENADE 5 SOEST«TEL 6024314 Op donderdag 19 december houden de Kamer van Koophandel en het Instituut Midden en Kleinbedrijf weer een voor lichtingsmiddag voor startende onder nemers. Verschillende deskundigen ge ven handige en praktische tips. De belangstellenden kunnen vragen stellen en krijgen een syllabus met informatie mee naar huis. De kosten bedragen 35 gulden per bezoeker. De voorlichtingsmiddag wordt van 13.00 tot 16.00 uur gehouden in Congrescentrum De Eenhoorn aan de Koningin Wilhelminalaan 33 in Amers foort. Belangstellenden moeten zich van te voren telefonisch aanmelden bij de KvK, tel. 033-4612964. Een soort sabbatsjaar, of misschien wel iets langer. Zo omschrijft drs. J.M.M. Beljaars, directeur bedrijfs voering van medisch centrum Molendael, de periode die hem (of ficieel per 1 januari) te wachten staat. Op 20 december neemt hij af scheid van het ziekenhuis waaraan hij sinds april 1988 als directeur bedrijfsvoering verbonden is. Voor insiders is Beljaars' vertrek geen verrassing. De afspraak dat Molendael - na de reorganisatie en de realisering van het nieuwe ziekenhuis in Baarn en de polikliniek in Soest - onder éénhoof dige leiding verder zou gaan dateert al van jaren geleden. Volgens Beljaars kan dat ook makkelijk, zeker nu de "projec ten" waaraan hij zelf zo intensief heeft meegewerkt zijn afgerond. "Ik heb toen ik kwam, als opvolger van Bol, ook duidelijk'laten weten dat ik het zo'n vier tot zes jaar wilde doen. Wat di recteuren toevoegen aan een bestaande organisatie toevoegen moet er in zo'n periode wel uitkomen, meende ik. Maar 't loopt toch altijd anders; het zijn er uiteindelijk toch nog ruim acht gewor den," aldus Beljaars. De oorzaak van de "vertraging" is gelegen in de langzame vordering van de nieuwbouw. Het zie kenhuis had eigenlijk al in 1992 klaar moeten zijn. "Maar eerlijk gezegd: het bleek ook veel leuker te zijn dan ik ver wacht had..." Beljaars kwam bij Molendael (Zonne gloren/Maarschalksbos) in een hecti sche periode. "Ik was al benoemd toen de Raad van State een streep door de plannen voor de Oelte haalde. Willemse (oud-directeur patiëntenzorg) was al weg; Bol (economisch directeur) kreeg een andere baan; Kruitwagen was tijde lijk directeur. Het was eigenlijk volop crisis." Maar juist in zo'n crisisperiode is het veranderingspotentieel het grootst, vindt Beljaars. "En dat vind ik leuk." Mouwen opstropen De beminnelijke West-Brabander - ge boren in Lage Zwaluwe en inmiddels 50 jaar - vond in Soest en Baarn weliswaar niet de uitdaging van de Oelte, maar kon niettemin flink de mouwen opstro pen voor de realisering van de nieuwe polikliniek in Soest en de verbouwing van het Baarnse ziekenhuis. Uitdagin gen zijn een kolfje naar zijn hand, zoals hij eerder had laten blijken als directeur van een ziekenfonds in Amsterdam, waar hij de basis legde voor de fusie van een aantal ziekenfondsen. Zijn "overstap" van de ziekenfonds wereld - met een vooral administratieve cultuur - naar de wereld van de gezond heidszorg is hem prima bevallen. "Het Star Travel heeft meer dan 50 vestigingen in heel Nederland. Algemeen directeur I. Veerman van de Van Halteren Groep b.v. (metaal etc.) heeft vorige week een cheque van 90.000 gulden aangeboden aan dr. E.K.J. Kreutzer van m.c. Molendael. Het bedrijf sponsort daarmee een com plete hotelkamer in het nieuwe zieken huis, waar familie van ernstig zieke pa tiënten de nacht kan doorbrengen. Vol gens Veerman maken ook steeds meer inwoners van Bunschoten en Spaken burg gebruik van de diensten van Molendael. Geen vervoer? Geen nood. We bezorgen GRATIS! DOE HET ZELF CENTRUM Weteringpad 1 3762 EN Soest Tel: 035-6016228 De grootste specialist Een 30-jarige drugsverslaafde uit Soest is dinsdag in Utrecht veroor deeld tot de maximale celstraf die de politierechter kan opleggen: zes maanden. De verdachte zwaaide in oktober met een mes toen hij werd betrapt op de diefstal van een radio uit een auto. Toen een inwoner van Soest die dag zijn auto parkeerde op de P. van den Breemer- weg, zag hij een onbekende man zitten in de auto van zijn schoonvader. Hij sprak de man aan en liet zijn schoonva der intussen de politie bellen. De ver dachte raakte daarvan naaf eigen zeggen in paniek en haalde een aardappelschil mesje tevoorschijn. Er ontstond een achtervolging te voet. De verdachte werd uiteindelijk uitge schakeld toen hij een klap kreeg met een lat. De man is al herhaaldelijk veroor deeld voor vermogensdelicten. Twee keer eerder gebruikte hij daarbij ook geweld. De verdachte leidt een zwer vend bestaan en kwam niet op de zitting opdagen. De straf was gelijk aan de eis. verschil zit 'm vooral in de motivatie. In een ziekenhuis komt je vaker mensen tegen die hun hart en hun ziel in hun werk leggen; de motivatie is dieper en verder ontwikkeld. Dat spreekt me zeer aan..." Als econoom begon hij zijn carrière ove rigens als docent aan de sociale acade mie in Den Haag; daarna gaf hij enkele jaren statistiek aan een opleiding voor accountants. De gezondheidszorg kwam voor het eerst in beeld toen hij coördi nator werd voor de totstandkoming van een eerstelijns gezondheidscentrum in de (toen nog maagdelijke) Bijlmer - "dat was echt pionieren, want er was nog niks" - gevolgd door het kwartiermaker- schap voor de eerste Riagg-vestiging daar. Nog later werkte hij namens een project-ontwikkelingsbureau mee aan de realisering van de polikliniek waaruit op den duur het AMC ontstond. Energie Pionieren is hem dus op het lijf geschre ven. Wat dat betreft is hij ook bij Molendael volop aan zijn trekken geko men, maar nu het "af" is vindt hij dat zijn tijd gekomen is. "Ik heb altijd veel plezier in m'n werk gehad, en het nam me totaal in beslag. Dan blijft er te wei nig energie over voor andere leuke din gen." Beljaars, die na het overlijden van zijn vrouw meer oog gekregen heeft voor de betrekkelijkheid van het leven, houdt van lezen, reizen, museum- en concert bezoek; hij speelt ook graag klarinet (niet goed genoeg, vindt hij zelf). Het zijn allemaal dingen waar hij de laatste jaren niet of nauwelijks aan toegekomen is. Daarom gunt hij zichzelf een sabbats jaar, of langer, om juist in dat opzicht weer een beetje op adem te komen. "Ik kies er bewust voor om nu eens een tijdje géén baan te hebben. Over ander halfjaar of zo zien we dan wel weer ver der. Je weet toch niet wat er dan weer op je weg komt..." Bij Molendael heeft hij goede jaren be leefd. "Maar het loopt nu uitstekend, zowel qua financiën als qua organisatie. Ik zou er, zoals het nu is, niet meer in- Drs. J.M.M, Beljaars. stappen, omdat het eigenlijk geen uitda ging meer is. Het enige wat nu nog te doen valt is de puntjes op de i te zétten, zodat het inderdaad allemaal volgens de gewenste 'vlekkeloze routine' verloopt. Daar ben ik het type niet voor. Het vergt ook eerder iemand van de 'zorg- kant', zoals mijn collega Kreutzer dat is." Tel je zegeningen... Dat neemt niet weg dat Beljaars "heel trots" is op wat er de afgelopen jaren in Molendael tot stand gekomen is. "De geschiedenis is Soest en Baarn gunstig gezind geweest. Zo'n ziekenhuis als dit, dat zou nu nooit meer kunnen. Ik zou dan ook willen zeggen: Soest en Baarn, tel je zegeningen..." Beljaars laat naar zijn overtuiging een uitstekend functionerend ziekenhuis achter. "Ik ben werkelijk trots op wat hier draait, op het hoge niveau van de zorg, op het uitstekende specialisten corps, de moderne techniek. Er is geen zwakke plek te ontdekken." Wat hij een verheugend teken vindt is dat - nu zo wel het ziekenhuis in Baarn als de poli kliniek in Soest klaar zijn - de klandizie omhoog blijkt te schieten. "Er zijn in de maanden oktober, november en decem ber twintig procent meer patiënten be handeld dan vorig jaar in dezelfde pe riode." Beljaars draagt het (mede)bewind van Molendael per 1 januari over aan zijn collega-patiëntenzorg dr. E.K.J. Kreutzer, die per dezelfde datum door de Raad van Toezicht is benoemd tot algemeen directeur. Op vrijdag 20 de cember is er in het ziekenhuis aan de Molenweg in Baarn een receptie (van 15.30 tot 17.00 uur). Het staat wel vast dat zeer velen, zowel van binnen als van buiten het ziekenhuis, er zullen zijn om Beljaars op z'n minst de hand te druk ken, uit erkentelijkheid wat hij gedu rende een reeks van - bepaald niet de makkelijkste - jaren voor de gezond heidszorg in Soest enb Baarn heeft ge daan. Wij wensen u niet alleen gezellige Kerstdagen maar vooral ook voordelige Kerstdagen! Voor dit laatste zullen wij zorgen, want voor u start vandaag de opruiming! Enkele stuks zelfs tot 70% Speciale aanbiedingen: Schiesser slips Stylemaster sokken 70% wol Schiesser tricot pyjama's Schiesser American T-shirts Wortmann-shirt van 75,- voor 67,50 2 stuks 22,- 3 paar 30,- nu 55,- 2 stuks 30,- 2 stuks 110,- En wilt u advies? Vraag het ons! Monique en Emile Wortmann en medewerkers BAARN Laanstraat 65 (035) 541 54 18 3761 CJ SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 (035) 601 44 88

Soester Courant | 1996 | | pagina 13