Uitsluiting Tourné nekt Smeeing/BDC Zakelijk Wings tempert Firtina'93 Bentinck Fonds gaat nu ook ijs op 8 ds Raad rij niet gekeerd bij Hees IJs snel gebroken bij vissers Selby stormt op titel af Nog meer topatleten komen naar 16e Sylvestercross PAG e Hulpdienst jw telefoongids ENSDAG 18 DECEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 19 andballers voelen zich te zwaar gestraft bij Animo: 26-24 ANDBAL Tweede nederlaag voor Soester hoofdklasser LAL VOETBAL informatie over e regelingen eigen ge en eigen risico fs den in de brochure bijdrage aan de dheidszorg' die te gen is bij postkan- m bibliotheek. Ook it gebied van de »g, ouderenzorg en OW'ers verandert er ianuari 1997 het een Ier. Ook hierover is stkantoor en biblio- een brochure gbaar. tsico ird(pakket)po!is Roodwitten blijven weer op nul steken: 0-3 VOETBAL zaterdag Zowel Eva Janssen als Van den Broek tweede in BAV-cup Huntelerslag wint vierde wedstrijd VISSEN Bingo bij SEC BADMINTON Sanitair HOCKEY Geen scherpte bij hockeyteam tijdens inhaalduel: 2-0 WATERPOLO Waterpoloërs halen op sportieve wijze hun gram in Almere Jarige stichting betaalt kosten voor minder-validen Primeurtje voor hockeyvereniging DAMMEN DYSB ontmoet in Maas van 't Hoog gemakkelijke prooi Honkbal-instuif voor jeugd in sporthal Beukendal ATLETIEK Frank de Groot verbetert record Tentoonstelling van De Zwaluw op 21 en 22 december Zilver voor Tjerk Egtberts op NK langemat 3 AAR \l MENS TOT MENS Eén moment was nog lang na af- p van de wedstrijd het onder- p van gesprek. Terwijl de nse vrouwen in eigen land na de pische ook de Europese titel de wacht sleepten, stond leeing/BDC na twintig minuten op een comfortabele 5-10-voor- sprong in de topper tegen Animo. En toen gebeurde het. Guus Tourné, in de ploeg gekomen voor Charles van Kordelaar, zou een slaande beweging hebben gemaakt naar een tegenstander en kreeg een defini tieve uitsluiting. De gevolgen: een schorsing, Smeeing/BDC veertig minu- met een man minder en een 26-24- lerlaag. ich Gerard Tukker: "Ik wil het niet goedpraten. Guus maakte een bewe- maar deze straf vind ik wel erg ir. Zelf zei hij dat hij werd vastge- iden aan een vinger die hij heeft ge- :usd en dat hij zich wilde losrukken, ir de scheidsrechter zei dat hij een er wisselslag: Peter Oosthof 1.12 rhijs 1.23.8; Vivian Spronk 1 21 ot 1.16.7. er schoolslag: Elise Hooft 1.421 Blokpoel 1.40.4; Wilma Kuiji furgen van Nimwegen 1.31.1; Val en 1.13.4; Sanne Schalkx 1.39.jil imen 1.20.7; Raymond Honderdorj -ize van den Berg 1.31.8; Annuskf 1.37.7. j r vrije slag: Hanke Schalkx 36 J Hornung 37.9; Leonie Oosthl ul Spronk 32.1; Elise Hooft 35.1JI Blokpoel 34.9; Wilma Kuijer 35,'w an Nimwegen 28.3. |L de 22 -elstrijden is - "rtina 93 niet langer de ploeg met :t minste aantal verliespunten. De iperamentvolle voetballers leg- n het maandagavond af tegen de elbloedigheid van middenmotor ings dat werd gestuurd door Jorg teets. slaande beweging maakte, de ander had het over een schop, dus ze hebben het kennelijk niet goed kunnen zien. De waarnemer zei dat hij hooguit een rode kaart zou hebben gegeven. Dan hadden we na twee minuten weer een man kun nen inbrengen." De ongelijke strijd leidde ertoe dat Animo in de rust weer op gelijke hoogte stond (12-12). Maar Smeeing/BDC, dat zo graag wil promoveren, bewees dat het over klasse beschikt en nam bru taal een 12-15-voorsprong. Op 16-16 was het weer gelijk en dit herhaalde zich telkens tot 20-20. In de laatste minuut kreeg Smeeing/BDC een strafworp bij een stand van 25-24. Aijan Roest, dit seizoen zo trefzeker vanaf zeven meter, miste echter jammerlijk. Net als in maart zijn broer Michel in Rijswijk in de laat ste minuut miste bij een stand van 24- 23. Animo scoorde vlak voor tijd nog. In het eindsignaal gooide Charles van Zetten de bal nog richting doel, waarbij hij één van de scheidsrechters raakte. 'Opzet', beoordeelde de man, waardoor de naam van de hoekspeler onder die van Tourné op het wedstrijdformulier werd gezet. Voor beide zaken zal Tukker een rap port moeten maken, hij hoopt dat de waarnemer hetzelfde doet. "Na afloop ga je nog met de scheidsrechters praten en hoop je dat dat helpt. De ene zei dat we niet bang hoefden te zijn, maar de ander hield zich op de achtergrond. Dan heb ik weer zoiets van: ze zeggen het valt wel mee, maar in hun rapport schrijven ze heel wat anders. Na de zware straf voor Tourné gingen ze reke ning houden met het feit dat wij een man minder hadden, zeiden ze. Daar door trekken ze het spelletje scheef. Animo kreeg zeven tijdstraffen, wij slechts twee." Door de nederlaag moet Smeeing/BDC zowel Animo als CSV weer naast zich dulden op de eerste plaats. De twee concurrenten van de Soesters hebben elkaar in deze competitiehelft nog niet ontmoet. Tukker putte veel hoop uit het vertoonde spel van zijn incomplete for matie en ziet de rest van dit seizoen dan ook met vertrouwen tegemoet. Dames In Amersfoort was Smeeing/BDC te sterk voor Fortissimo. Het succesvolle damesteam won ditmaal met nipt ver schil. Het werd 14-15 voor de handbal- sters. eter wisselslag: Vivian Spronk; Lij Berg; Joanna Thijs; Sanne Schal 'eter vrije slag: Wilma Kuijer 35.J m Nimwegen; Vivian Spronk; PeteT Lize van den Berg; RaymonJ lors 3.04.6. sr vrije slag: Peter Oosthof 1.00.M rhijs 1.13.0; Vivian Spronk 1.09.6) ,u A1 Dt 1.04.7. De held van Almelo' hielp zijn team ter rugslag: Elise Hooft 1.29.2I tweemaal aan een voorsprong, maar Blokpoel 1.25.7; Wilma Kuijer bewaarde bovenal de rust die nodig is anne Schalkx 1.25.7; Pieter Damea om te voorkomen dat de 'Turkse' storm taymond Honderdors 1.10.5; LizJ de kop opsteekt. Nooit kreeg Firtina'93 Berg 1.23.6; Annuska van Dridde gelegenheid het tempo naar zijn .1 Spronk 3S.6;'paerOMethof034.i,D,0m,e°' tei" '°kken e° b°ekte >t 36.2; Joanna Thijs 36.5; Vivias e^n e ze8f 5.2. In het begin van zowel de eerste als de vlinderslag: Sanne Schalkx 41.4 tweede helft ^orgde Smeets voor de imen 33.7; Raymond Honderdors e van den Berg 36.2; Annuska van eter wisselslag: Raymond Honder ter Damen; Peter Oosthof; Jurgen vegen 2.08.9. jorsprong. Beide keren werd diens effer geneutraliseerd door Hilmi lichi. Maar de zakelijkheid van Wings verde opnieuw rendement op (2-4) en irtina'93 leek een verloren wedstrijd te pelen. één van de gasten de bal per ngeluk tegen zijn arm kreeg. De cheidsrechter bestrafte dit met een irafschop, die werd benut door Saban tksit, en stuurde bovendien een Wings- peler voor twee minuten weg. Een uit- elezen moment voor een keerpunt in en wedstrijd, maar meteen na het doel- unt van Aksit maakte Michi een onno- ige en vooral domme overtreding. Weg /as de numerieke meerderheid, weg /as de kans op meer. particulier verzekerden met rd(pakketJpolis verandert er 1 '^97 iets. In plaats van het 0 voor specialistenbezoek r jaar, voor alleenstaanden er vanaf 1 januari 1997 sn e,gen risico van 200,- 'oor alleenstaanden is dat aar zal de nota's pas gaan >P het moment dat iemand risico-bedrag geheel heeft De manier waarop Wings de wedstrijd besliste, was tekenend voor de uitge kookte tactiek van de bezoekers. Een vlotte combinatie werd afgerond met iets wat het midden hield tussen een schot en een stift. En vanaf dit moment Aanvoerder Saban Aksit benutte een strafschopFoto: Goos van der Wilt. was de tweede nederlaag van Firtina'93 onafwendbaar. aap van de Veer had verwacht dat lees het veld wel zou laten afkeu ren. Hij zou zelf misschien niet aan- vezig zijn en de lijst van gebless- erde spelers is nog steeds lang bij le selectie. Maar het duel tegen iOVA'54 ging gewoon door. Dnder leiding van Ron Daselaar, die Dok de doordeweekse trainingen van de afwezige Van de Veer had overgeno men, werd met 0-3 verloren. Volgens Van de Veer, die net op tijd was terug gekomen van een schoolreis om de wed strijd te zien, speelde Hees beter en werkte het harder dan een week eerder egen SVMM, maar daar was na de 8- )-nederlaag niet zoveel voor nodig. Lichtpuntje bij de roodwitten was de rentree van Jefffey Dorrestijn die voor rust een kans kreeg, net als Michael van de Broek. SOVA'54 speelde slimmer, maar kreeg nauwelijks kansen. Dit veranderde in de tweede helft, waarin de Amersfoorters ook beter wa ren. Een verkeerde ingooi van Hees leidde in de 55ste minuut de eerste treffer van de gasten in. Een minuut later kreeg Bram de Vries rood. Van de Veer: "Hij doet nooit wat, maar was de provocaties van zijn tegenstander zat en reageerde net toen de scheidsrechter er bovenop stond." Kort daarna kreeg Hans Uitdenboog- aard geel, nadat hij kritiek had op de leidsman die een overtreding van de doelman met een penalty bestrafte. Van de Veer kreeg weer hoop, omdat Uit- denboogaard de inzet stopte en Dorrestijn in de 62ste minuut een kans kreeg. Hij schoot de bal rakelings voor langs. Twee minuten daarna was het over en uit, toen SOVA'54 0-2 maakte. In de slotfase werd het nog 0-3. Met slechts tien punten moet de van te voren als kampioenskandidaat uitgeroe pen formatie naar beneden kijken. De voorsprong op de nummer elf bedraagt zes punten. Met een tweede plaats was Dick van den Broek zondag de snelste Pijnenburger in de tweede BAV- loop in Baarn. Hij volbracht de 12 kilometer in 36.56, net niet vol doende om Simon Vroemen te ver slaan. Erik Tolboom was drie minuten en 27 seconden later de tweede Pijnenburger die de finish bereikte. Daarna volgden Hans de Goede (44.23) en Jan van der Lee (44.37). De overige deelnémers van AV Pijnenburg op de 12 kilometer wa ren Marcel de Boer (45.36), Henk Wal let (46.06), Peter de Groot (46.54) en Rob Jansen (47.50). Recreant Louis Deux uit Soesterberg kwam binnen in 49.46. Op de 8 kilometer zette Rob van Waes een tijd neer van 36.24. Eva Janssen eindigde als tweede op de korte cross voor dames over 4 kilome ter. De Soesterse noteerde 15.58. Mart van Hal werd derde in 16.36, terwijl Henny Pot op 16.56 uitkwam. Bart Flinterman deed 16 minuten en twintig seconden over de 4 kilometer. De vierde wedstrijd van de winter competitie zullen de vissers van De Snoekbaars zich nog lang heugen. Voor bet eerst in de geschiedenis moesten ze maatregelen nemen in verband met de vorst. Nadat Ben Lijnsvelt in zijn stalen boot en krachtige buitenboordmotor voorop voer, was het ijs snel gebroken en kon den de deelnemers beginnen aan de wedstrijd op de Vecht. In de richting van Nigtevecht lag nauwelijks ijs en hier werd dan ook de meeste vis gevangen. Het waren voornamelijk voorns en brasems die boven water werden ge haald. Voor de familie Huntelerslag was het zaterdagmorgen feest. Vader Willem werd eerste en zoon John eindigde als tweede met respectievelijk 6.47 en 4.25 meter vis. John Kasius, die de derde plaats opeiste, volgde op ruimte afstand (£70 met£f). Henk van Riet, winnaar van de vorige wedstrijd, ving ditmaal niets. Hetzelfde gold voor Willem van Zoeren die de Vecht goed kent, maar met een leeg netje bij de meetboten arriveerde. Met lege handen ging hij niet naar huis, want alle deelnemers kregen een rollade mee. Op zaterdag 28 december houdt De Snoekbaars de traditionele nieuwjaars wedstrijd. Dit gebeurt op de Vecht, waarbij het gebruik van een buiten boordmotor is toegestaan. De wedstrijd duurt van 7.00 tot 12.00 uur en de deel name kost 15 gulden, inclusief de huur van een boot. Voor informatie en aan melding kan men terecht bij Willem van de Kraats, tel. 6016895 en Bert Giele, tel. 5412461. Op vrijdag 20 december wordt in de kantine van SEC een bingo gehouden. Die begint om 20.00 uur, maar vanaf 19.15 uur kan er al een kaartje worden gelegd. Bingo-master Gert-Jan Timmer speelt tien spellen met telkens drie prij zen wi één superronde. Het moet vreemd lopen wil Selby in januari het kampioenschap mislo pen. Op tweederde van de competi tie zijn de badmintonners nog onge slagen. De kleinste zege tot nu toe werd in Baarn geboekt. Inside'82 7 verloor toen met 2-6. Dezelfde tegenstander werd zaterdag in C-drie met 7-1 geklopt. Zonder problemen werden de enkel spelen binnengehaald door de Soesters. Johan Meijer stond niet meer dan vier punten af, Herman Scheerhoorn slechts twaalf, terwijl Chantal Broekhuis en Lydia van den Dijssel elk acht punten aan hun tegenstandsters gunden. In het dubbelspel voor heren kreeg Selby meer tegenstand. Er waren leuke rally's te zien in de partij, waarin Selby de eerste game met 15-12 won, maar de tweede met de omgedraaide cijfers in leverde. Met 15-8 in de derde game -<werd de voorsprong toch uitgebouv^. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Geen scherpte, geen beleving, geen geloof. De heren van MHC Soest waren kansloos in de inhaalwed strijd in en tegen Bennebroek. De uitslag onderstreepte het: 2-0. In de eerste twintig minuten konden de Soesters nog redelijk meekomen en voorkwam de lat een doelpunt van MHC Soest. Maar gaandeweg het duel liepen teveel spelers naar voren, kwa men te weinig spelers terug en kon Bennebroek zich uitleven in de geboden ruimte. Voor rust was het 1-0. Daarna leefde MHC Soest op, maar dit bleek berust te zijn op stuiptrekkingen. Verwonderlijk was het daarom niet dat Bennebroek, ook niet scherp maar toch beter, voor de tweede maal zou scoren. Het was aan Peter Weisscher te danken dat de Soesters niet werden afgestraft tijdens hun middagdutje. Hoewel er matig werd gespeeld, heeft De Duinkikkers de uit wedstrijd tegen Aalscholvers in winst omgezet. De derde competi tiezege werd als 9-10 omschreven op het wedstrijdformulier. Om dit formulier was nogal wat te doen na de derde periode. Na een slechte start (3-0) knabbelden de waterpoloërs uit Soest beetje voor beetje iets van de achterstand af. Via 5-3 in de tweede periode werd het 5-4 en de Soesters kwamen zelfs op gelijke hoogte. Bij het opmaken van de balans na de derde periode kwam coach Roel Timmer er achter dat de vijfde treffer van De Duin kikkers bij de score van de gastheren uit Almere was opgeteld. Hierdoor was de tussenstand 7-6 in plaats van 6-7. De scheidsrechters konden dit niet meer uitzoeken, waardoor de nadelige stand bleef staan. Maar op sportieve wijze haalde De Duinkikkers zijn gram. De conditie van de ploeg van Timmer, die de kansen te genwoordig beter benut, gaf de door slag: 9-10. Het Bentinck Fonds heeft een nieuwe uitdaging gevonden. Bin nenkort gaat de Soester stichting voor minder-valide sporters het ijs op. Met behulp van deskundige trainers van een ijsvereniging uit Maarssen zal schaatsen worden ge leerd aan de belangstellende gehan dicapten. De speciale schaatslessen worden gege ven op de Vechtse Banen in Utrecht. Minder-validen kunnen deze net zo lang blijven volgen, totdat ze zelf op de ijzers uit de voeten kunnen. Bij de vereniging uit Maarssen, die de Vechtse Banen drie dagdelen per week tot haar beschikking heeft, kunnen schaatsen en andere noodzakelijke attributen worden ge leend. "Wij zorgen ervoor dat ze er ko men en nemen ook de entree-kosten voor onze rekening," zegt bestuurslid Jan Manden. Hiervoor wendt het Bentinck Fonds de gift aan, die het enkele maanden terug kreeg van De Lekbank, de jeugd- sociëteit bij de Rank. De jongeren brachten met een paalzitwedstrijd ruim drieduizend gulden bijeen voor de 25- jarige stichting. Volgens Manden is het de bedoeling dat het Bentinck Fonds nog dit winterseizoen het ijs op gaat met minder-validen. Atletiek In navolging van de open Nederlandse kampioenschappen atletiek die in maart in Soest werden gehouden, organiseert het Bentinck Fonds in samenwerking met enkele verenigingen en revalidatie centrum De Hoogstraat drie atletiek wedstrijden. Deze worden gehouden op 15,18 en 22 juni 1997. De tweede wed strijd vindt plaats op het complex van AV Pijnenburg dat volgens Manden ook meewerkt. De bondscoaches Gerrit Pomp en Abel ten Hoorn juichen het initiatief toe, zegt Manden, omdat er momenteel te weinig wedstrijden voor minder-valide atleten zijn. Door extra krachtmetingen te orga niseren en de atletieksport onder min der-validen te promoten, hopen de initiators dat deze sport in breedte wint en de topsporters zich beter kunnen voorbereiden op belangrijke evenemen ten, zoals de Paralympics van 2000. Er worden hoofdzakelijk wedstrijden voor de midden- en lange afstand georgani seerd. Integratie Manden kon het tijdens de jaarlijkse kerstbijeenkomst niet nalaten de aan dacht weer te vestigen op de integratie met sportclubs. Wat hem betreft bestaat het Bentinck Fonds over 25 jaar niet meer, omdat alle minder-valide sporters dan lid zijn van een 'gewone' vereniging. Drie jaar geleden leek dit te slagen met de rolstoelbasketballers die bij Red Stars werden ondergebracht en aan de com petitie deelnamen. Na één seizoen werd het team door gebrek aan voldoende spelers, ontbonden. In de afgelopen 25 jaar was het Bentinck Fonds ook al ac tief op het gebied van zitvolleybal, paardensport, wielrennen, zitbadminton en tafeltennis. De twee sporten die van- Er zit muziek in het Bentinck Fonds dat zich dit jaar ook op schaatsen en at letiek gaat richten. Foto: Goos van der Wilt. daag de dag nog worden beoefend zijn handboogschieten en zwemmen. Deze laatste sport staat al sinds de oprichting in 1971 op het programma. In dat jaar was de toenmalige burge meester baron S.M. Bentinck verant woordelijk voor de oprichting van het Bentinck Fonds. Bij zijn afscheid als eerste burger van Soest vroeg hij de be volking geld te geven voor dit doel. Tij dens de kerstkoffie in restaurant De Soester Duinen kreeg Bentinck een in gelijste fotocollage met tekst van 25 jaar Bentinck Fonds. Huldigingen Meer mensen werden zaterdag gehul digd. Aan Alex Homoet (derde op NK handboogschieten), Ruud Kok (25 jaar lid van de handboogschietvereniging) en Lisette Bredius (jongste zwemster, maar het langst lid van deze tak) kregen de speciale speld van het Bentinck Fonds. Voor Co ten Cate en Ans Heykoop waren er cadeaus. Voor Co ten Cate, omdat zij twintig jaar bestuurslid is ge weest en nog steeds vrijwilligster bij de zwemafdeling is. Ans Heykoop is sinds vijf maanden na de oprichting vrijwillig ster bij het Bentinck Fonds en stopt nu haar activiteiten. "Maar als jullie me eens nodig hebben, kunnen jullie altijd een beroep op me doen," aldus de ex- volleybalster. De Mixed Hockey Club Soest heeft dit jaar een bijzondere primeur. Want op maandag 30 december houden de hockeyers reeds hun nieuwjaars receptie. Hiermee bijten ze vast en zeker het spits af in de reeks recep ties die over enkele weken worden gehouden. Omdat na het optrekken van de kruitdampen van het vuurwerk de ene na de andere receptie wordt ge houden en mensen vaak moeten kie zen welke ze gaan bezoeken, heeft het bestuur van de hockeyvereniging besloten de viering naar voren te ha len. Op de voorlaatste dag van dit jaar wordt met oliebollen en drank jes alvast een toast uitgebracht op 1997. De aanvang van de 'oudejaars- receptie' is 20.00 uur. Met vier invallers was Maas van 't Hoog een gemakkelijke prooi voor DVSB. De dammers boekten in ei gen huis een ruime zege op de Hengeloërs: 14-6. Na vier uur spelen was het al 8-0. Van Wijk verloor daarna in een stand van drie-om-drie. Ook Van der Ploeg moest de vlag strijken. Bijzonder goed deed Robert Jan Sall het. Het vijftienjarige jeugdtalent van DVSB had vijf uur gespeeld, toen hij op bord 8 een voordeel had van vier tegen twee schijven. Met nog een uur op de klok waren zijn winstkansen groot, maar omdat de teamzege al binnen was, werd de partij remise gegeven. De Knickerbockers houdt een honkbal-instuif voor kinderen van acht tot en met elf jaar. Dit gebeurt op zaterdag 28 februari van 10.00 tot 12.00 uur in sporthal Beuken dal. De honk- en softbalvereniging zorgt voor deskundige begeleiders die de be ginselen van honkbal op de jeugd zal overdragen. Daarna wordt een onder ling partijtje gespeeld. Verder zullen enkele bekende, Nederlandse honkbal lers aanwezig zijn om handtekeningen uit te delen. Alle kinderen van acht tot en met elf jaar mogen meedoerjr Met het vastleggen van enkele Ethi- opiërs heeft AV Pijnenburg het deelnemersveld van de Sylvester cross aanzienlijk versterkt. Maar de club doet er wellicht goed aan een speaker achter de hand te houden, want of de eerste de 'finish' haalt, valt te betwijfelen. Getaneh Tessama, Aiduna Aitnafa, Tadesse Woldemeskel, Fransua Wolde- marim, Tekey Gebrselassie, als ze straks bij een doorkomst achter elkaar lopen, moet ernstig worden gevreesd voor de stembanden van de man. Het belangrijkste is dat Pijnenburg ruim twee weken voor de cross verzekerd is van een indrukwekkend veld, dat onge twijfeld nog wordt uitgebreid met na men die in de atletiekwereld ontzag in boezemen. Tessama debuteert in de Soester cross, maar verzamelde tijdens zijn verblijf in ons land al verschillende titels, waaron der de Nederlandse kampioenschappen op de cross en de halve marathon. Ook was hij de beste 'Nederlander' in de marathon van Amterdam. Aitnafa behoort zeker tot de kans hebbers op de eindzege die hem vorig jaar op de meet werd afgesnoept door de Marokkaan Aziz Bougra. Woldemeskel en Woldemarim eindig den toen ook voorin. Hun landgenoot Tekey Gebrselassie, broer van de be kende topatleet Haile, is dit jaar begon nen met het lopen van crossen, maar bouwde reeds een staat van dienst op de weg op. Vorig jaar was hij winnaar van het nationale wegcircuit, zijn beste tijd op de marathon is scherp: 2.11.45. Bij de cross voor de dames heeft Pijnen burg zich verzekerd van de beste Neder landse. Dit is Irma Heeren, winnares in 1993, die concurrentie krijgt van onder anderen Marianne van der Linde (vorig jaar tweede) en Asha Gigi, de Ethiopische die in 1995 vierde werd, en Leyla Aman. Verder stelt Pijnenburg pogingen in het werk om Simone Staicu uit Roemenië naar Soest te halen. Zij was tijdens de Warandeloop in Tilburg sneller dan alle eerdervermelde dames. Frank de Groot heeft zondag zijn record op de 12 kilometer scherper gesteld door te finishen in een tijd van 43 minuten en 25 seconden. De triathleet van De Schieter was hier mee de snelste onder de deelnemers die geen lid zijn van de KNAU. Aan de BAV-loop werd ook meegedaan door Gerda van der Veen (1.01.25) en Alda van der Veen (1.06.07). Geertjan Westra volbracht de 4 kilometer in 15.56. (advertentie) Springbokken huldigen 500ste lid Een mooier slot van het jubileumjaar hadden De Springbokken zich niet kunnen wensen. In het 25ste jaar werd het 500ste lid begroet. De gelukkige is de vijfjarige Peter Buys, die volop in het zonnetje werd gezet. Hiermee is een van de hoofdpunten van het in 1993 gestarte beleidsplan g f Op zaterdag 21 en zondag 22 december houdt De Zwaluw haar jaarlijkse ten toonstelling. Uiteraard gebeurt dit in het clubgebouw van de postduivenvereni ging aan de Koningsweg. Vanaf zaterdagavond acht uur kunnen belangstellenden de inzendingen bezich tigen. De volgende dag is de tentoon stelling geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Na afloop vindt er een loterij plaats en worden er bonnen van enkele promi nente liefhebbers verkocht. De tienjarige Tjerk Egberts uit Soest is als tweede geëindigd op de Neder landse kampioenschappen langemat voor turners tot en met twaalf jaar. Hij verdiende de zilveren medaille door 16.25 punten te scoren. Hij was het eerste jeugdlid dat De Springbokken sinds 1993 vertegen woordigde op de nationale titelstrijd. Hij mocht hieraan deelnemen, nadat hij eerder dit jaar kampioen van de provincie was geworden. Egtberts begon met een serie radslag, flick- flack, flick-flack, salto hetgeen hem 8.00 punten opleverde en de derde plaats in het tussenklassement. Daarna scoorde hij 8.25 punten met een Arabier, flick-flack, flick-flack, salto, waardoor hij op vijftien- honderdste punt achter de winnaar als tweede eindigde. Ook op de minitrampoline pres teerde hij goed. Na één sprong stond hij derde, maar omdat Egtberts daarna onzuiver landde, zakte hij te rug naar de negende plaats op dit onderdeel.

Soester Courant | 1996 | | pagina 19