mm ING rken jrensleewedstrijd trekt bekijks Taxi-Tak, één van de eerste deelnemers aan het "Chipknip"-project Overwin de chaos met de Psion-organiser Voor altijd iets aparts Kerstmis Oud en Nieuw Glass _EINE JSJES Winkelkring Prijzenfestival ledereen kan leren tekenen en schilderen, Kunstenaar Cees Mudde geeft demonstratie acrylverf 'Glass' verrast mét nieuwe collectie glas en kristal vj te-na, 'S werelds beste organiser DIE KAN IEDEREEN IN Z'N ZAK STEKEN! PAGINA 2; fVOENSDAG 18 DECEMBER 1996 IURS VAN? ünterse drukte aan de Koningsweg norgen, alzorgen: NIEUW te^tLCL Vanaf/499,- 35-60 16286 erwerk is Sfeervolle dagen aan het einde van het oude jaar. Winterse buien, guur weer en af en toe al een vlokje. Hoopvol uitkijkend naar een witte Kerst en een rustig einde van het oude jaar. Glass haakt daarop in met haar schitterende KERSTCOLLECTIE spectaculaire kerstballen in warm rood, matgroen, winterblauw en ijsgesatineerd. Sfeerlichtjes in een ruim assortiment. De misschien bekende, maar ook weer een nieuwe collectie kerstschalen en heel apart de champagneglazen, zowel los als per set te koop. Stap eens binnen bij Glass, om de sfeer te proeven en haar presentatie van glas en kristal te bekijken. Laanstraat41A-3743 BA Baarn Tel. 035 - 542 47 39 labobank informeert ondernemers DEMONSTRATIE PSION ORGANISERS U bent van harte welkom Zaterdag 21 december van 11.00 tot 16.00 uur. SOESTER COURANT 1 HANDEL WANDEL I PAGINA 23 mtrum Soest bv Ires: cht 49 maar een beetje hulp kan geen kwaad!!! Bij Van de Ven Kantoorvakhandel ƒ19,95 Maandag 23 december van 14.00 uur tot 21.00 uur. Demonstratie bij Van de Ven Voor elke klant een cadeautje RECYCLE afvalzak bouw en sloopafval groenafval ^papier/karton VAN DE MAKERS VAN DE SERIES 3 Uitgebreide agendafuncties Ingebouwde tekstverwerker en spreadsheet Bestanden uitwisselen met uw PC Zeer gebruiksvriendelijk de complete kantoorvakhandel Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Tel: 035 - 602 60 01 De "Chipknip" is aan een onstuit- i bare opmars begonnen. De intrige rende naam is niet voor niks geko zen. Het is een heuse portemonnee i in de vorm van een bankpas of Euro i i pas met een ingebouwde oplaad bare "chip", een minuscuul wonder tje dat de klant bij aankoop van goe deren of diensten in staat stelt klei nere betalingen te doen zonder dat er ook maar één echt stuivertje aan te pas komt. Handig en vooral vei- Mg- Het gebruik van de chipknip door de consument kan alleen dan snel en suc cesvol worden als de ondernemer, in veel gevallen de winkelier, de digitale incassokant van de zaak voor zijn of haar rekening neemt. Reden voor de Rabobank om die ondernemer goed voor te lichten. Dat gebeurde vorige week dinsdag in Soest door middel van een grote "Chipknip"-voorlichtingsbus. Het bekende Soester bedrijf Taxi-Tak parkeerde er op het Kerkplein zijn hele, nieuwe, wagenpark naast om de eerste tien "Chippay's" 's in ontvangst te ne men. Het apparaat dat de ondernemer hanteert om de betalingen via de "Chip knip" te kunnen realiseren. Plastic geld We staan vaak in rijen voor de geld automaat om onze 'flappen' te trekken. In winkels pinnen we dat het een lieve lust is en als we ergens gaan eten of wanneer we op reis zijn bewijst de creditcard ons goede, veilige diensten. Wie zou het zo'n tien jaar geleden heb ben voorspeld dat je met een simpel kaartje aan de andere kant van de we reld je huishoudgeld uit de muur kunt halen? Een paar dagen later al is de boel per dagafschrift afgerekend. Het plastic geld, zoals dat wel eens wat oneerbiedig wordt genoemd, is in hoog tempo in op mars. Waren het tot voor kort de wat grotere bedragen die we op die manier voldeden, ook de kleinere bedragen ko men digitaal aan de beurt. De media staan er al maanden bol van: De "Chip knip" rukt onstuitbaar op en zal binnen niet al te lange tijd een uiterst polulaire manier worden om de dingen van de dag mee te betalen. ChipPhy Zoals dat bij alle zakèlijke transacties het geval is zijn er ook voor deze wijze van betalen twee partijen nodig. De consument, de afnemer van producten en diensten, en de ondernemer, de aan bieder. Wie straks met zijn "Chipknip" de zes flessen wijn wil betalen zal bij de slijter zijn of haar kaartje moeten kun nen laten "verwerken". Dat gebeurt via de "ChipPay", een compacte betaal automaat, die overal bruikbaar is. Hij werkt op eigen kracht en is daarvoor voorzien van oplaadbare batterijen waarmee 22 uur (of 500 transacties) kan worden gewerkt. Het laat zich gemakkelijk raden dat ook betalen in een taxi daardoor gemakke lijk en snel realiseerbaar is. Het grabbe len naar klein geld op plaatsen waar de taxi verkeerstechnisch een beetje in de weg staat is voorbij, de traditionele fooi kan meteen bij de ritprijs worden opge teld, uw Chipknip passeert de gleuf in de "ChipPay" die de chauffeur u voor houdt, u controleert eerst nog even het ingetoetste bedrag en uw saldo op de kaart en klaar is Kees! De heer H.G.Kettenis van Taxi-Tak had het gemak en het economische voordeel - alles gaatveel sneller - vroeg door en besloot als één van de eerste onderne mers in Soest de betalingswijze per "Chipknip" in zijn taxi's in te voeren. Het zal eerst weer even wennen zijn, maar dat gold ook voor de eerste groene betaalcheque, de Eurocheque en de be taal- en geldautomaat. Taxi-Tak zal on getwijfeld door velen zeer snel worden gevolgd. Het spreekt daarbij haast als vanzelf dat de "ChipPay" niet alleen mobiel bruikbaar zal zijn, maar ook bij winkeliers kan worden aangesloten op de normale 220 volts spanning en in relatie kan worden gebracht met ander elektronische apparatuur zoals kassa's en netwerken in de richting van de bank, zoals Telebankieren. Saldo opladen Zo goed als de portemonnee regelma tig moet worden bijgevuld, zo voor de hand liggend is het ook dat het geheu gen van de "Chipknip" af en toe door de consument moet worden opgeladen. Daarvoor zijn bij de banken zogeheten "oplaadpunten" geplaatst. Indien het saldo van de "Chipknip" op nul dreigt te komen - het uitleesvenster op de "ChipPay" bij de winkelier geeft dat steeds duidelijk aan - moet het saldo worden aangezuiverd. In eerste instan tie zal dat kunnen op dezelfde plaatsen waar nu bij banken ook de geld- De heer H. G.Kettenis van het Soester bedrijf Taxi-Tak, neemt uit handen van de Rabobank-adviseurs Oudshoorn en Dessens, en vergezeld van een aantal van zijn chauffeurs, de eerste mobiele "ChipPay" in ontvangst. automaten te vinden zijn. Het aantal oplaadpunten zal snel worden uitge breid. Het zal zelfs zover komen dat de consument thuis per telefoon, dank zij een speciaal apparaatje, de "Chipknip" kan opladen voordat' ie de deur uitgaat om boodschappen te doen. Alles op één kaart Wie zich afvraagt of de opkomst van de "Chipknip" de 'zoveelste' card betekent die een plekje in uw portefeuille of in het speciale mapje moet vinden, kan gerust zijn. Het geheugen ten behoeve van de "Chipknip" wordt geplaatst op de diverse bestaande passen, zoals bank passen en Europassen. De "Chipknip" wordt een creatief, multi-functioneel be taalmiddel, waarmee de consument straks ook kan sparen (acties door win keliers bijvoorbeeld, de zegeltjes van weleer...) of punten verzamelen rondom alweer een nieuwigheidje dat eraan staat te komen: de "Loko". "Loko" is een krachtig systeem van klantenbinding en betekent "lokaal kopen". Bij elke aan koop bij een plaatselijke winkelier ver dient de consument straks punten - zo geheten "loko-punten" - die na verloop van enige tijd automatisch via een soort tegoedbon aan het adres van de cliënt wordt verstuurd en die, zoals elke waardebon, bij de deelnemende winke liers inwisselbaar zal zijn. De "Chipknip" heeft de toekomst, dat mag duidelijk zijn. Daar waar u nu nog met muntjes per automaat het kaartje voor de trein moet kopen, of een pakje sigaretten of zelfs een croquet wilt be machtigen, gebruikt u straks gewoon uw "Chipknip". Geen gemorrel meer met kwartjes en guldens, geen zorg meer over voldoende munten op zak als u in de parkeergarage moet afrekenen, maar hup de knip in de gleuf, bedrag intoetsen, controleren op het uitlees venster, meteen even uw saldo checken en snel wegwezen! Wie binnenkort een taxi van Taxi-Tak voor laat komen en de "Chipknip" op de Europas of bankpas heeft staan, kan alvast wennen. En wie er echt alles van wil weten loopt nu even binnen bij de Rabobank. Bellen mag ook: 035-6096363. U kunt vragen naar de heer Oudshoorn. Vooral het aparte assortiment kerst ballen - in een geheel nieuwe collectie - springt de bezoeker in het oog. De grootste maat heeft een diameter van ca. 15 cm. en vooral de kleuren spreken tot de verbeelding: warm rood, mat groen, mooi blauw en wit gesatineerd. Ze zijn er natuurlijk ook in kleinere maten, met een goede prijs-kwaliteitverhouding. Wie Oud Nieuw eens op een origi- Nog een nieuwigheidje: "Glass" wil haar klanten in de komende jaren regelmatig verrassen met speciale acties. Wie daar van - geheel vrijblijvend - op de hoogte gehouden wil worden kan zijn/haar ge gevens invullen op een kaartje op de toonbank. "Glass" belooft dat men daar zeker geen spijt van zal krijgen. "Glass" is gevestigd aan de Laanstraat 41A, in Baarn, (tel. 5424739). DEMONSTRATIE ACRYLVERF Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Tel: 035 - 602 60 01 De bekende kunstenaar en auteur Cees Mudde geeft op maandag 23 december demonstraties over het gebruik van acrylverf bij Van de Ven Kantoorvakhandel aan de Steen hoffstraat 13. Hij geeft de bezoekers advies en tips. Hij doet dat onder het motto: "Iedereen kan leren tekenen en schilderen, maar een beetje hulp kan geen kwaad..." Mudde is auteur van een serie boeken over acryl- en aquarelschilderen, teke nen en werken met pastelkrijt. Deze boeken zijn verschenen bij uitgeverij Cantecleer en geven meer inzicht in de verschillende technieken. Duidelijke tekst en illustraties helpen iedereen stap voor stap op weg. Cees Mudde is maandag bij Van de Ven aan de Steenhoffstraat van 14.00 tot 21.00 uur. Naast adviezen en tips zal hij desgewenst ook zijn boeken signeren en voorzien van een opdracht. bezoekers, die de show bezochten om een kerstboom en andere zaken aan te schaffen. Kinderen konden er ezeltje rij den of een vogelhuisje maken. De deelnemers aan het ringsteken-per- arreslee kwamen uit het hele land. Meestal waren het de heren die hun rol als koetsier met verve vervulden; de dames - voorop de slee - moesten laten zien dat ze over een scherp oog en een vaste hand beschikten. Wie de meeste ringen doorstak mocht door naar de Met dit uitgangspunt verschijnt bij uitgeverij Cantecleer een serie boeken van kunstenaar Cees Mudde over acryl- en aquarelschilderen, tekenen en werken met pastelkrijt. Deze boeken geven meer inzicht in de verschillende technieken, duidelijke tekst en illustraties helpen iedereen stap voor stap op weg. De prijs per deel bedraagt slechts Cees Mudde zal op deze dag iedereen persoonlijk advies en tips geven tevens kunt u deze boeken laten signeren of laten voorzien van een opdracht. U bent van harte welkom: Wekelijks worden er uit de ingeleverde voordeelcheques van de Winkelkring van Weedestraat tien prijswinnaars getrok- keri. Een portretfoto uit de studio van foto Swager gaat deze keer naar de heer en/of mevrouw M. van den Bedum, E. 4 van Dijk, Westerveld, Verhoeven, K. Boom, La Rose, Henschen, v/d Drift, J.J. Linde en Visser Op de foto de prijs winnaars met Winkelkringvoorzitter E. Wortmann en P. Swager. Foto: Goos van der Wilt. iVeel belangstelling was er afgelo pen zaterdag aan de Koningsweg bij liet Soester bosbouwbedrijf A.P. van Doorn, waar een echte arren- sledenshow werd gehouden. De deelnemers konden meedoen aan een ringsteekwedstrijd. Dat leverde niet alleen veel bekijks, maar ook veel genoegen op, zowel voor de deelnemers zelf als voor de talrijke volgende ronden, met steeds kleinere ringen. Winnaar werd de heer V.d. Eikel uit Rijnsburg, die deelnam met een Hol landse "arretikker" uit 1900. Hij kan als aandenken een grote beker in zijn prijzenkast zetten. Tweede werd dhr. Grimbergen uit Voorhout met een in 1891 gebouwde koetsiersslede. Psion zet met de Siena een nieuwe standaard voor elektronische orga- nisers. De kracht en het organise rend vermogen van de wereldwijd bekende Psion Series 3 palmtop computers worden gecomprimeerd in een krachtige organiser. Niet eer der was in zo'n handzaam formaat zoveel functionaliteit beschikbaar. En dat is goed nieuws voor iedereen die tot nu toe gebruik maakt van agenda, adresboek, notitieblok, rekenmachine en losse papiertjes om het overzicht te houden. Een aardige persoonlijke assis tent die alle afspraken, adressen, pin codes, telefoonnummers en aantekenin gen vastlegt en op een snelle en over zichtelijke manier presenteert. Iedere gebruiker zal zeker enthousiast zijn over de mogelijkheden van de Psion Siena. Het is misschien even wennen, maar vraag aan een van de vele Psion gebruikers in Nederland of ze zich een leven zonder Psion voor kunnen stellen. Tien tegen een dat men een enthousiast verhaal krijgt over de slimme software, het gebruiksgemak en de uitgebreide mogelijkheden om gegevens met uw PC uit te wisselen. Een Psion helpt u de chaos te overwinnen. Behalve de Psion Siena heeft Van de Ven ook de serie 3a die uit het assorti ment verdwijnt, maar tegen een zeer aantrekkelijke prijs te koop is. De opvol ger van de Psion 3a de Psion 3c is in middels in huis. Laat u op zaterdag 21 december vrijblij vend de diverse modellen demonstreren bij kantoorvakhandel Van de Ven aan de Steenhoffstraat, naast de Gouden Snaar. Wie dezer dagen voorzichtig (glas komt immers nog altijd over als een zeer breekbaar materiaal) om de hoek kijkt bij "Glass" zal verbaasd en verrast zijn over de collectie. Er is o.m. een schitterende collectie gekleurd glas en helder kristal te nele manier wil vieren kijkt vervolgens naar de Champagne-glazen bij Glass. Ze zijn zowel per set als los verkrijgbaar en allemaal een lust voor het oog. "Glass" houdt van verrassingen. Daarom is er voor elke klant een origineel ca deautje van glas, om de feestdagen sfeervol te beginnen. Foto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1996 | | pagina 23