wnm& wËLziMt NU JEUELB ca Jii S i V» - PRMR ïrdient RUUD SMIT Amnesty houdt de fakkels brandend 'Internationaal Vrouwencentrum moet veilige plek voor vrouwen blijven' ijjUÜjgg 1 artfóhocK I nieuws 'Verhalen uit de kerstnacht' NïGERIA Vijfde lustrum NK scrabble ZEKER IS 60311 19 visspecialiteiten PAGINA^jj/OENSDAG 18 DECEMBER 1996 SOESTER COURANT PAGINA 25 jverkomen.... INTEGRATIE GEHANDICAPTEN heaterprogramma oorjaar 1997 Foto-expositie over ïgypte t/m 6 januari Kijken doe mee! VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Eert kerst van culinaire Topklasse begint bij Ruud Smit Visspecialiteiten. Donderdagavond in C-drie Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Volksuniversiteit Soest/Soesterberg IN memoriam Stille wake voor mensenrechten Titel in maart voor 25e keer op het spel Soestér Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Nieuwe coördinator Marietje van Eeghen: INTERNATIONAAL VROUWENCENTRUM Nieuwe sportzaak Van Weedestraat 'De Groote Postweg' Luistert er nog wel eens iemand naar je? Kerstgeschenken en Miss Saigon m sim m iar hoe is dat morgen? 'erlanders wordt "dat" of ed van wonen', aldus n mst 'r |n een middelgrote elaars en vijf admini- in de woningmarkt', melijk op starters, g willen kopen'. eresseerd te zijn in een andere je die klant nu niet over- et aanbod dat je binnen krijgt, 'k voor een klant die net is noet je een paar jaar lekker van oning laten genieten'. naakt het nieuwe aanbod ook vertenties in de regionale en ïn' Van dikhout: 'Maar dat der, nu wij als NVM-makelaar iet zitten. We hebben onze jenen waarvan wij weten dat toekomst in een woning zijn ®en leuke mailing gestuurd Wij hebben daarin verteld wat 4 en ons kantoor op Internet hten en hoe zij van deze NVM- nnen maken. En ik moet zeg- n veel leuke reacties op deze 'gen'. Van Eijkhout verwacht Jwe medium. 'Internet is toch Hie-middel van de toekomst, heel belangrijk om interactief ïn te kunnen communiceren, 'e klanten sneller informeren sten. Bovendien kunnen we 'e media beter inspringen op i onze klant. Iedere klant is edere klant verdient daarom ce benadering', aldus Van DRIE Cultureel Centrum iWiHaertstraat 49, tel. 602 2188 eze week krijgen de inwoners van oest en Soesterberg de nieuwe theater- lder van C-drie in de bus. In het ko- ende voorjaar zijn er weer heel bijzon- ;re dingen te zien in het theater. Muziektheater: pedaal voor de kinderen komt er een eeks met muziektheatervoorstellingen, let zijn voornamelijk opera's voor kin- geren. Een totaal nieuw onderdeel bin ten de jeugdprogrammering en alvast en voorproefje, want volgend jaar zul len muziekconcerten speciaal voor de anderen gegeven worden. De muziek- neater-voorstellingen zijn opgenomen li een serie. Wie voor deze serie kiest rijgt 10% korting op de toegangsprijs. Literaire lezingen: hi de maanden februari en maart zullen [rie zeer populaire en getalenteerde bhrijvers een lezing komen geven in ons heater: Margriet de Moor, Joost Ewagerman en Midas Dekkers. Ook leze schrijvers zijn opgenomen in een prie waarbij men een flinke korting rijgt op de toegangsprijs. Huiskamerproject: en heel bijzondere voorstelling is ge naakt door drie theaterdocenten van C- Irie: een huiskamervoorstelling waarbij drie huiskamers in Soest omgetoverd Worden tot theaterpodium. De bewo ners hebben hun huis in bruikleen gege ten aan de drie acteurs, die in de huis- ner een monoloog spelen. Een uniek projekt dat men niet mag missen. Het theater van C-drie presenteert ver der nog een zeer afwisselend pro gramma met toneel, cabaret, jeugd theater en jeugdfilms. Meer inhoude lijke informatie over al deze nieuwe [Voorstellingen is te lezen in onze folder. Heeft u de theaterfolder niet ontvan gen? Bel dan naar Cultureel Centrum u-drie, tel. 6022188. U krijgt dan zo spoedig mogelijk het programma toege stuurd. 4et de titel "Excuse me, my friend" blikt fotograaf Anjo Fasten terug op vier reizen die hij door Egypte maakte. Met zijn 36 foto's geeft hij een beeld van een boeiend land, een land dat inspireert, dat je opzuigt en vaak mooi is van lelijk heid, maar ook een land waar je altijd iveer terug wilt keren. Ma afloop van zijn eerste Egypte-reis [realiseerde hij zich dat hij te veel had gezien in te weinig tijd. Het zou goed zijn om terug te gaan en in een wat rus tiger tempo de piramiden, tempels, gra ven, moskeeën en Koptische kloosters te bekijken. Zo ging Anjo Fasten weer te rug, zag Cairo en Nijlvallei opnieuw en begon een en ander serieuzer op de ge voelige plaat vast te leggen. Het wa ren niet alleen monumenten die hij fo tografeerde maar vooral ook mensen, straatbeelden en landschappen. De expositie is tot 6 januari te bezichti gen gedurende de openingstijden van C- drie: maandag - vrijdag 9.30 - 22.00 uur; zaterdag 14.00 - 22.00 uur; zondag [14.00 - 18.00 uur. Attentie: in verband net de feestdagen is de expositieruimte van C-drie gesloten van 24 december t/ lm 1 januari. Een van de "Egyptische" foto's in de mexpositie van Anjo Fasten. ■-ïiMiy'.,-. Kijk n.uirhel k-iiks|oprnummriiii;»n hei |;i;ir. y.iivuliiü^l ilcivinbei. 2IUHI uur. Kil.-» )iv iikv. I);in uinken we s;mten één enntl "KeKtkiftlit vom die mensen die tint heel Itnrd nntlii! hebben HET NEDERLANDSE RODE KRUIS i^i Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg De (h)eerlijkste voor- en tussengerechten o.a. handgesneden gerookte Schotse en Noorse zalm verse tonijn en zalm, dungesneden voor carpaccio mosselen a la escargots huisgemaakte bouillabaisse en kreeftesoep verse iraanse kaviaar sevruga en oscietra handgesneden smalle en brede palingfilets diverse soorten garnalen voor cocktail en grill verse salades uit eigen keuken o.a. zalm, crab scampi's in looksaus, gerookte zalm met gravad laks, tonijn, garnalen en nog veel meer vismousses en vispate's van topkwaliteit. Voor uw hoofdgerechten o.a. tongrolietjesgevuldmetzalm stoofschotel van verse vis in roomsaus visgourmetschotels verse kreeft, zeeuwse oesters en mosselen zalmtartaar, verse coquilles verse tonijnbiefstuk, tarbotfilets, tong, griet zeewolf, zalm, zeeduivel, zalmforel, roodbaars forel en nog veel meer vissoorten. kortom, met een bezoek aan uw visspecialist wordt uw kerst onvergetelijk. van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 035 - 601 52 88 "Verhalen uit de kerstnacht" is een schit terende vertelvoorstelling tijdens de donkere dagen voor kerst, gespeeld door het vertellerscollectief oRare. De vertellers laten de andere mensen aan het woord, want er zijn net zoveel ver halen als er mensen waren die op hun eigen manier de geboorte van het Kerst kind hebben beleefd. Hoe verging het de vrouw van de her bergier die Jozef en Maria wegstuurde? Had ze er vrede mee dat er geen plaats was voor een hoogzwangere vrouw of zorgde zij ervoor dat ze een plekje kreeg in de stal? Het vertellerscollectief oRare bestaat uit Het vertellerscollectief oRare. Foto: Donald Schalk. Eric Borrias, Loekie Wieringa, Rudi Vink, Gerard Zuijderhoff, Rudi Kuhn, Thieu Hendrich, Magda Sormani en Mia Verbeelen. Aanvang: 20.15. Toegang: f 17,50/15,- (CJP/Pas65/VW-leden). Di Lassostraat 65", tel. 6022195 Passe-partouts beginnerscursus In deze beginnerscursus leert u passe- partouts snijden en inlijsten. Eerst ko men de basisvaardigheden aan bod, daarna lijst u eigen werk of reproducties in. Na het volgen van deze lessen kunt u thuis zelf foto's of andere afbeeldingen op de door u gewenste maat van een passe-partout voorzien en inlijsten. Aanvang: dinsdag 4 februari 1997, 19.30-21.00 uur. Docent: dhr. B. Wichertjes. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal les sen: 6 van 2 uur. Cursusprijs: f 105,- (materiaalkosten f 80,- via docent). Passe-partouts vervolgcursus Als u reeds op de hoogte bent van de basisvaardigheden van passe-partouts maken en inlijsten dan kunt u aan deze vervolgcursus deelnemen. Onderwerpen die aan de orde komen zijn o.a.: twee- en drieluiks inlijstingen, verborgen passe-partouts, inlay-, ronde en ovale passe-partouts. Onderwerpen kunnen ook vanuit de groep naar voren worden gebracht. Aanvang: woensdag 5 februari 1997, 19.30-21.30 uur. Docent: dhr. B. Wichertjes. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal les sen: 6 van 2 uur. Cursusprijs: f 105,- (materiaalkosten f 110,- via docent). Voor kinderen vanaf 10 jaar: Origami Met behulp van de Japanse papier- vouwkunst, Origami, leer je kleurrijke kaarten met theezakjes te maken. Als versiering worden de labeltjes van de theezakjes gebruikt. Als je na afloop van de cursus thuis zelf aan de slag gaat kun je bijv. een jarige met een prachtige en originele kaart verrassen. Wil je zelf di verse soorten theezakjes sparen? Graag de eerste les meebrengen: theezakjes, snijmat, snijmalien (4x4 cm en 5x5 cm), stanleymesje, liniaal en schaar. Aanvang: woensdag 5 februari 1997, van 14.00-15.30 uur. Docent: mevr. M. Lanphen. Cursusadres: gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Aantal les sen: 3 van 1,5 uur. Cursusprijs: f 30,- (materiaalkosten f 6,-). De folder waarin alle voorjaarscursussen staan vermeld, ligt klaar bij de volgende adressen: kantoor Volksuniversiteit, VW, bibliotheken en het gemeente huis. U kunt ook bellen: Volksuniver siteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 6022195; Maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Tijdens de kerstvakantie (23 december t/m 4 januari) is het kantoor gesloten. ti C4 De organisatoren van het Neder lands kampioenschap scrabble, en wellicht ook enkele deelnemers, beleven op zaterdag 8 maart een ju bileum. Dan wordt het letter- en woordenspel voor de 25ste keer ge speeld met de nationale titel als in zet. In De Rank aan de Soesterbergsestraat is tijdens het vijfde lustrum plaats voor ongeveer 160 scrabbelaars, van wie de beste twintig van de laatste editie in een aparte zaal worden ondergebracht. Ge speeld worden drie rondes van ander half uur, te beginnen om 10.00 uur. Behalve het Nederlands kampioenschap staan er prijzen per ronde, voor het langste en het meest originele woord op het spel. Iedereen die bij de beste tien eindigt, valt automatisch in de prijzen. De hoofdjury hanteert in maart de nieuwe spelling, waarbij de laatste uit gave van de Van Dale van doorslagge vende betekenis is. Belangstellenden kunnen zich per brief kaart aanmelden bij: Secretariaat NSK, t.a.v. C.H. van den Berg-Davelaar, Goudvink 41, 3766 WJ Soest, tel. 6021934. De deelnamekosten bedragen 17,50 gulden per persoon. Op de "verjaardag" van de Rechten van de Mens (10 december) hebben vorige week ook in Soest weer enige tientallen inwoners meegedaan aan de jaarlijkse stille wake. Zowel in het winkelcentrum als bij het NS-station in Soest-Zuid werd met brandende fakkels aandacht ge vraagd voor de situatie van veel gewetensgevangenen, gesymboliseerd in de persoon van de Nigeriaanse activist Ken Saro-wiwa, die vorig jaar werd "Ik ben heel erg voor praktische sa menwerking met andere organisa ties, vooral op het gebied van de ad ministratie. Daar zitten we hier echt om te springen, heb ik al gemerkt. Een efficiënte structuur is natuur lijk nooit weg, als dat het werk ten goede komt en als het maar niet ten koste gaat van onze eigen identiteit en van wat ons hier voor ogen staat: een veilige plek in Soest, waar vooral vrouwen van buitenlandse herkomst zich op hun gemak voelen en kennis kunnen maken met de Soester samenleving." Dat zegt Marietje van Eeghen, sinds dit najaar de nieuwe coördinator van het IVC aan de Smitsweg. Dat ze - als land bouwkundig ingenieur - op deze "inter nationale" plek in Soest terecht is geko men wekt wellicht minder verbazing als men bedenkt dat ze hiervoor jarenlang in het ontwikkelingswerk heeft gezeten, laatstelijk nog in Mozambique. Haar internationale ervaring kan ze ook in Soest uitstekend gebruiken. Ze werd ook ver buiten Nederland ge boren, in Tanzania, waar haar ouders ook al in het ontwikkelingswerk actief waren. Haar lagere-schooltijd bracht ze deels in Nederland, deels in de Vere nigde Staten door; de middelbare school deed ze in Ethiopië, maar voor de stu die (tropische landbouwkunde) kwam ze weer terug naar Wageningen. Want dat was haar vooral in Ethiopië wel dui delijk geworden: de oplossing van de problematiek van de ontwikkelingslan den zal voor het grootste deel van de landbouw moeten komen. "De mensen zijn daar voor 80 a 90 procent van af hankelijk." Sinds juni j.1. is ze - met haar man (irrigatiedeskundige) en drie kinderen (resp. 3, 5 en 7 jaar) - terug in Neder land. Dat heeft, zegt ze, ook iets te ma ken met de twijfels die langzamerhand groeiden over het ontwikkelingswerk zoals dat in de praktijk gestalte heeft gekregen. "Mijn man en ik liepen daar steeds meer tegenaan; daarom zijn we uiteindelijk teruggegaan." Veel uitdagends Over de ongewisheid van die stap - er wachtte immers geen vaste baan - heeft ze zich niet echt bekommerd. "In het ontwikkelingswerk ben je dat wel ge wend; je werkt altijd van contract naar contract, maar er is hier ook veel uitdagends aan de gang. Ze zeggen wel eens dat het typisch Nederlands is om, zodra er een probleem is, een club op te richten die zich daarmee gaat bezighou den, maar al die groepjes zetten toch iets in beweging, en dat vind ik de charme van Nederland. Die drang om je te be moeien met allerlei zaken is toch ook heel positief. Kijk bijvoorbeeld maar eens naar België; daar ontstaan allerlei misstanden omdat de mensen zich juist nergens mee bemoeien..." Het Nederlandse en Soester welzijns- wereldje was haar onbekend en wat dat betreft komt ze inderdaad als onbe schreven blad bij het IVC binnen, dat juist verwikkeld is in de roerselen rondom de herstructurering van het welzijnswerk in Soest. Ze volgt de dis cussie uiteraard met grote belangstelling, maar is nog voorzichtig met haar oor deel. Wel heeft ze inmiddels ontdekt dat lel. 23549 b.q.g. Smilsweg 31 "S Sr .A SY>; het'rapport-Ryeken het IVC ten on- Marietje van Eeghen. rechte als een echte vrijwilligers-organi- satie beschrijft. "Dat is maar ten dele waar; de vrijwilligers spelen uiteraard een heel belangrijke rol, maar zonder de beroepskrachten zouden we het toch ook niet redden." Identiteit Met het rapport Rycken, vindt ze, kun je wat het IVC betreft nog alle kanten op. "Het belang van onze eigen identi teit wordt wel onderkend, maar voor hetzelfde geld worden we als IVC straks volledig ingelijfd. Wij bestaan echter bij de gratie van die eigen identiteit, en daarom is een zekere mate van autono mie ook noodzakelijk. De buitenlandse vrouwen die hier komen zijn heel moei lijk te bereiken als ze niet het gevoel hebben dat ze hier op hun eigen, veilige plek zijn. Hun bewegingsvrijheid is meestal toch al niet zo groot..." De eigen identiteit van het IVC betekent volgens Marietje geen clubje-apart-met- een-hek-eromheen, maar juist een soort "tussenstap" die de vrouwen ertoe moet brengen ook andere, volgende stappen te zetten. De "toeleiding" naar de maat schappij is volgens Marietje een proces waarbij samenwerking heel belangrijk is, maar dat moet dan wel gebeuren van uit een positie die kansen biedt. De on dersteuning van het IVC is daarbij voor lopig nog niet te missen en ze gelooft ook dat het centrum in de vijftien jaar van zijn bestaan al duidelijke "succes sen" heeft opgeleverd. Ze wijst bijvoor beeld op het feit dat tegenwoordig aan zienlijk meer ouders van buitenlandse herkomst te vinden zijn in de medezeg- genschaps- en ouderraden van de scho len. "En je kunt constateren dat veel meer T\irkse en Marokkaanse vrouwen tegenwoordig meedoen aan allerlei ac tiviteiten in Soest. Vroeger werd er veel meer vóór de vrouwen gedacht en ge daan, en dat zal op den duur zeker ver anderen, maar dat kost nu eenmaal tijd..." Tijd Tijd is sowieso een probleem bij het IVC, heeft ze gemerkt. Als coördinator staan haar per week slechts 18 uren ter beschikking en ze is er al direct achter gekomen dat dat eigenlijk veel te wei nig is. "Er gaat ongelooflijk veel tijd zit ten in taken die we erbij dóen, maar die er eigenlijk niet bij hóren. Dat is heel jammer, want er zou zo'n boel meer kunnen gebeuren." In dat opzicht is Marietje dan ook een zeer hartelijk voorstandster van de samenwerking met de andere organisaties, waaronder de SWS en de SJS, met name op admini stratief gebied. Voor het werk komt ze met haar drie collega-beroepskrachten (de Turkse vrouwenwerkster Havva Zihni, haar Marokkaanse collega Zoulikha Seddiki en de meidenwerkster Belgin Gökalp) tijd én handen te kort. De vrijwilligers vormen dan ook een uiterst belangrijke schakel in het geheel en het IVC zou op dat punt nog best wat versterking kun nen gebruiken. Zo zijn vrijwilligsters meer dan welkom bij bestaande en goed lopende activiteiten als de leesgroep Nederlands voor Thrkse vrouwen, bij de computergroep en bij de fietscursus. Wie zich aangesproken voelt kan zich van maandag t/m donderdag via tel. 6023549 bij het IVC opgeven. Op de Van Weedestraat komt volgend jaar een nieuwe sportzaak. Het betreft een vestiging van Sport 2000, die nabij de spoorwegovergang op perceel 4-6 komt. Over enkele weken wordt begonnen met de sloop, waarna bouwbedrijf E. A. van den Hengel een nieuw winkelpand met bovenwoning zal realiseren. In sep tember is de opening van de winkel ge pland. Sport 2000 is een internationale winkel keten met meer dan twaalfhonderd ves tigingen in België, Frankrijk, Duitsland, Spanje en Nederland. In ons land is Sport 2000 sinds 1994 op de markt, in middels met honderd winkels. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I Donderdag 19 december "De Groote Postweg" vertelt het verhaal van de schrijver Pramoedya Ananta Toer, een van de belangrijkste Aziatische schrijvers van deze tijd, en van een weg, de Groote Postweg, en daarmee de geschiedenis van Indonesië. De Groote Postweg is een 1000 kilome ter lange weg, dwars door Java, die be gin vorige eeuw door de Nederlanders werd aangelegd. Destijds kostte die aan leg veel slachtoffers onder het "kleine" volk dat gedwongen werd de weg aan te leggen. De schrijver heeft speciaal voor deze film een essay over de Groote Postweg geschreven. Hij is een ex-politieke ge vangene en daardoor nog steeds beperkt in zijn bewegingsvrijheid. De film makers fungeren als zijn ogen en oren tijdens de reis langs de postweg, een reis die hij zelf niet kon maken. Wie zich overgeeft aan het Indonesische tempo van de film, leert in 2,5 uur het land en enkele van zijn bewoners van een onbe kende kant kennen. De film is een, roadmovie die de tegenstrijdigheden' maar ook de overeenkomsten tussen het Indonesië van vroeger en nu aan het licht brengt. Aanvang: 20.30 uur. Entree f 7,50/ CJP/65+ f 6,-. S Telefonische Hulpdienst Telefoonnummer echterop uw telefoongids El Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 De tijd van het cadeautjes geven aan elkaar is nog niet voorbij. In de donkere dagen voor de kerst geeft de kerstman graag weer het een en ander weg. De VW/ANWB Soest kan hem daarbij behulpzaam zijn met leuke suggesties. Evenals bedrijven die een kerstpakket aan het samenstellen zijn. VW-geschenkbonnen (ook in de voor bedrijven fiscaal aantrekkelijke waarde van f 49,-) zijn een heerlijk cadeau om te krijgen en makkelijk om te geven. Een geschenkbon valt dus altijd in de goede aarde. Om het geheel nog wat te accentueren of feestelijker te maken kan men de bon laten verpakken in een leuke sierenvelop. Hiervan zijn er ver schillende verkrijgbaar a f 1,-, bijv. ter gelegenheid van een afscheid, verjaar dag, huwelijksfeest, kerst, Abraham- of Sarahviering, enz. Verder zijn er roman tisch uitgevoerde enveloppen (bijv. een roos) en enveloppen gericht op kinde ren (bijv. met snoepgoed, een poes of poppen/beren). Momenteel is er ook een leuke en ge zellige kerst-cd met alle bekende kerst liedjes, gezongen door een koor. Deze kerst-cd is voor slechts f 5,95 verkrijg baar bij aankoop van een WV-ge- schenkbon. Hoeveel mensen zouden niet naar Miss Saigon willen? De "gewone" plaatsen in het Circustheater zijn voorlopig al uit verkocht tot augustus of september vol gend jaar. Maar men kan al in het voor jaar naar Miss Saigon als men bij de VW reserveert voor een arrangement. Neem bijv. het Bilderberg Europa Ho tel in Scheveningen. Allereerst het Ar rangement Saigon: voor f 299,- p.p. kan men overnachten in een comfortabele kamer (met een heerlijk ontbijtbuffet) met voorafgaand een "East meets West" 4-gangen-dinerbuffet in het speciale Miss Saigon thema-restaurant, en daarna natuurlijk waar het allemaal mee begon: het bijwonen van Miss Saigon in het prachtige Circustheater (2e rangs kaartjes). Na afloop gratis entree in het Holland Casino. Het Arrangement Bangkok behelst de zelfde zaken als hierboven, alleen met eersterangskaartjes. Wie echt eens als een VIP behandeld wil worden, kan het exclusieve Arrangement Dreamland re serveren voor f 385,- p.p. Na aankomst in het Europa hotel begint het bovenge noemde 4-gangen dinerbuffet, daarna wordt men naar en van het Circus theater vervoerd met de exclusieve VIP- taxi, men kijkt naar Miss Saigon vanuit een prima plaats in de VIP-loge, waarna men wordt vergast op een uitgebreid dessertbuffet. Men kan daarna weer gratis naar het Holland Casino, of men blijft in het hotel, waar een luxueuze tweepersoonskamer met whirlpoolbad wacht. Verder is er natuurlijk de vol gende ochtend een aantrekkelijk ontbijt buffet. De hele tijd staat de auto trou wens op een gereserveerde parkeer plaats in de hotelgarage. Als dat geen verwennerij is... Maar ook het Kurhaus Hotel en het Badhotel hebben aantrekkelijke Miss Saigon-arrangementen. Mensen die "ge woon" alleen maar naar Miss Saigon willen zonder diner of overnachting, moeten beslist meegaan met Eemland Reizen. Deze touringcaronderneming heeft speciale Miss Saigonreizen op het programma staan: vertrek aan het eind van de middag per luxe touringcar naar Scheveningen en in het Circustheater vanaf een derderangs plaats (er zijn in totaal 5 rangen). Zo ontloopt men mo gelijke parkeerproblemen en hoeft men zich ook geen zorgen te maken over de openbaar vervoerverbinding terug naar Soest.

Soester Courant | 1996 | | pagina 25