keens leteen vernieuwen van uw Plezierige feestdagen, goed en gezond 1997! Kerstbomen worden apart opgehaald Straks veel informatie gemeente op teletekst Rondje Raadhuis PAGINA 3 Nam* Burgemeester J. de Widt: ;5) 6012132 In zomer snoeien bomen bij flat Politie treedt op bij constatering overtredingen Afvalstoffenpark eerder gesloten Mijn vraag.. Nieuwjaars receptie op 2 januari Parkeerplaatsen bij polikliniek Geen snelheidsremniende maatregelen op de Haarwaterweg Sinds 1994 zeven politiemensen erbij Legen containers in buitengebied op zaterdag 28 december m: apparatuur GRATIS kleen). ier u bijvoorbeeld voor De Gouden Snaar. plek in uw huiskamer jue van f25,-tot f175,- 1 bits digitale techniek mogelijk). 'afiet of arctis (wit) ue van f 100,-tot f 175,- 'ideorecorder. tellingen. srdecheque van f25,- tot 035-6 Ju het jaar 1996 ten einde loopt, nl ik graag onze inwoners bedanken gor hun inzet in het algemeen belang au de gemeente Soest. Ik denk dat ic kunnen terugzien op een jaar laarin veel is gebeurd. Als ik bij- gorbeeld alleen terugkijk op de unpak van de infrastructuur - lieuwe fietspaden, nieuwe kabels, lieuwe riolering, nieuwe bedrijfs gebouwen die in gebruik zijn geno- uen- dan mogen we wat dat betreft tevreden zijn. Er waren in 1996 ook historische momenten in de Soester geschiede- lis, zoals het in gebruik nemen van let nieuwe Molenschot en het dag- tiekenhuis Molendael, en de sluiting ran het ziekenhuis Zonnegloren. Helaas is het ook zo dat in het jaar dat bijna achter ons ligt bekende en min der bekende inwoners van Soest ons verlaten hebben door verhuizing of ons ontvallen zijn. Ik wens namens het gemeentebestuur al onze inwoners heel goede feestda gen, een goed en gezond 1997 en ik hoop dat wij gezamenlijk, als het kan in goede harmonie, ons weer mogen inzetten voor de belangen van onze mooie gemeente. U allen plezierige feestdagen toegewenst! J. de Widt, burgemeester. De kerstbomen kunnen vanaf vrijdag 27 december tot en met vrijdag 17 januari tijdens de ophaaldagen van het huisvuil en dergelijke naast de groene en de bruine container gezet worden. Met een aparte wagen wor den de kerstbomen dan door de reinigingsdienst opgehaald. De bomen worden daarna op het gemeenterrein De Werf versnipperd. Het versnipperde groen wordt vervol gens door de gemeente hergebruikt ia het openbaar groen in Soest en Soesterberg. De bewoners van de hoogbouw kun nen tussen 27 december en 17 januari iedere werkdag hun kerstboom naast de (afval)cocons plaatsen. Hier wor den de bomen dagelijks weggehaald. Er vindt, mede uit milieu-oogpunt, geen verbranding van kerstbomen Openingstijden gemeente Soest De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geo pend tot 13.30. Het informatie centrum in de hal van het ge meentehuis en het informatiepunt aan de balie van de afdeling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Pu bliekszaken kunt u onder andere terecht voor: de Gemeentelijke Basis Administratie personen, de burgerlijke stand, rijbewijzen, identiteitskaarten, uittreksels uit geboortenregister, woonruimtever deling, huursubsidie, voorzienin gen voor gehandicapten, vergun ningen voor markt-en standplaat sen, zaken met betrekking tot de winkelsluitingswet Op donderdag avond is het informatiecentrum en de afdeling Publiekszaken geo pend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan echter geen zaken re gelen die de burgerlijke stand be treffen. Aanvragen voor reis- en rijdocumenten kunnen op donder dag wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek ge opend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12 Spreekuren Burgemeester en wethouders hou den spreekuur na telefonische af spraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische af spraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. van Logtenstein kan men regelen via secretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon (035) 60.93.511. Telefoonnummers Belangrijke telefoonnummers zijn: - 06-11 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambu lance). - 60.93,459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beantwoor de brieven, of het niet nakomen van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vra gen over afval zoals klein chemisch afval(KCA) groente-, fruit- en tuinafval enzovoort. Aanmelden van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.25.666 Meldpunt woonomge ving (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.539 Klachtentelefoon mi lieu. Voor al uw vragen en klach ten over milieu. Voor noodgevallen tele foon 54.87411 (politie). Agenda 1997 maandag 6 januari, commissie al- gemene bestuurszaken. dinsdag 7 januari, commissie ruim telijke ordening, verkeer en welzijn woensdag 8 januari, commissie milieu en openbare werken donderdag 9 januari, commissie financiën donderdag 16 januari, raads vergadering De vergaderingen worden gehou den in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur. Algemene informatie over rijbewij zen. Het is precies tien jaar geleden dat de eerste rijbewijzen met een geldig heidsduur van tien jaar zijn afgegeven. In Soest heeft de toenmalige afdeling Burgerzaken in het laatste kwartaal van 1986 ongeveer 1200 aanvragen voor een nieuw rijbewijs te verwerken gekregen. De rijbewijzen die toen zijn uitgegeven zijn dus nu weer aan ver nieuwing toe. De huidige afdeling Pu bliekszaken verwacht in het laatste kwartaal van dit jaar een even groot aantal aanvragen voor verlenging van het rijbewijs als 10 jaar geleden. Werd 10 jaar geleden het rijbewijs, na een week of soms zelfs langer, nog toege zonden, tegenwoordig kan men er, normaal gesproken, op wachten. Het kan zijn dat ook uw rijbewijs bin nenkort vernieuwd moet worden, omdat de vemieuwingstermijn op uw rijbewijs al is verstreken of binnen kort zal verstrijken. Om problemen te voorkomen laten wij u weten dat u voor het besturen van een motor voertuig in het bezit dient te zijn van een rijbewijs waarvan de vernieu wingsdatum nog niet is bereikt. In dien u toch met een "verlopen" rijbe wijs rijdt kunt u er op rekenen dat u bij controle door de politie een be keuring krijgt. Zorg dus dat u uw rij bewijs tijdig vernieuwt. Indien u in verband met verlies/dief stal of uitbreiding van een categorie uw rijbewijs binnen de afgelopen 10 jaar heeft moeten vernieuwen, dan is waarschijnlijk de vernieuwingsdatum nog (lang) niet in zicht. Dit is voor u te controleren op het rijbewijs. Er staan in volgorde drie data op uw rijbewijs vermeld: 1. de afgiftedatum; 2. de einddatum geldigheid en tot slot; 3. de vernieuwingsdatum. Het gaat dus om de vernieuwings datum, niet om de geldigheidsdatum! Is de vernieuwingsdatum al verstre ken of komt de datum in zicht dan komt uw rijbewijs voor vernieuwing in aanmerking en kunt u hieronder lezen hoe te handelen. Wat heeft u nodig voor het vernieu wen van uw rijbewijs? Twee recente kleuren- of zwart/wit pasfoto's. Pasfoto's uit automaten kunnen gezien hun kwaliteit gewei gerd worden. De foto's dienen schuin naar voren te zijn genomen, zodanig dat de afbeel ding voor ongeveer 3/4 gedeelte de ene en voor 1/4 gedeelte de andere Wanneer kunt u terecht bij de afde ling Publiekszaken? De afdeling Publiekszaken is geopend iedere werkdag tussen 8.30 en 13.30 De grootte van de te bevestigen foto is 3 bij 4 cm. De breedte van het hoofd dient ongeveer 2 cm van de afbeelding in beslag te nemen. Het oude rijbewijs moet worden ingeleverd. Indien u het oude rijbewijs niet kunt inleveren, dan wordt in alle gevallen een toeslag van f 48,50 be rekend wegens extra administratieve handelingen. De verschuldigde kosten zijn tot 1 januari 1997 eerste afgifte rijbewijs f 48,50 vernieuwen rijbewijs f 48,50 uitbreiden rijbewijs f 48,50 Vanaf 1 januari 1997 is het tarief 52,-. Het rijbewijs is "klaar terwijl u wacht". Wanneer u echter uw rijbewijs moet vernieuwen in verband met diefstal, inbraak of verlies geldt 'klaar terwijl u wacht' niet en dient u rekening te houden met een vertraging van drie tot vijf werkdagen. De dependance Publiekszaken in Soesterberg is geopend dinsdag en donderdag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Tevens is de afdeling Publieks zaken in Soest op donderdagavond geopend van 19.00 uur tot 20.00 uur, uitgezonderd in de maanden juli en augustus en de laatste 2 weken van december. Belangrijke mededeling De drukste periode aan de balie Publiekszaken ligt tussen 12.00 en 13.30 uur en op de donderdagavond. Wanneer u het risico van lang(er) wachten wilt voorkomen kunt beter op andere tijden dan de genoemde komen. Wanneer moet u medisch gekeurd worden voor het verlengen van uw rij bewijs? Personen die 70 jaar of ouder zijn en hun rijbewijs willen vernieuwen zullen eerst een medische keuring moeten ondergaan. Dat betekent dat de ver nieuwing vertraagd wordt met 1 tot 2 maanden. De geldigheidsduur van deze rijbewijzen is maar 5 jaar. Ook indien u in het bezit bent van een rijbewijs dat niet de normale geldigheidsduur van 10 jaar heeft kunt u ervan uitgaan dat aan de ver nieuwing een medische keuring vooraf zal gaan. Dit kunt u eventueel navragen bij de afdeling Publieksza ken. U dient dus bij het vernieuwen van een rijbewijs met een kortere geldig heidsduur dan 10 jaar rekening te houden met vertraging van 1 tot 2 maanden. In het voorjaar van 1997 krijgt de gemeente een nieuwe mogelijkheid om de burgers te informeren, name lijk door middel van teletekst. Zodra deze nieuwe vorm van dienstverlening van start gaat, kan de geïnteresseerde burger over tal van onderwerpen in formatie krijgen. Het is de bedoeling om direct na de pagina met de in houdsopgave de pagina('s) met het LAATSTE NIEUWS te plaatsen. De inhoud van de teletekstpagina's zal onder meer informatie geven over afval (regeling huisvuilophaaldienst, meldpunt woonomgeving, grofvuil- regeling); belastingen/tarieven (kwijt schelding en aanslagen); bouwen (aanvragen, bestemmingsplannen,ven leende bouwvergunningen); brand weer; gemeenteraad en commissies (samenstelling raad en commissies en agenda's); groen; huwelijk en burger lijke stand (ondertrouw, huwelijk, ge boorte- en overlijdensaangifte); jon geren; klachten (meldpunt woonom geving, ombudsman gemeente, mi lieuklachten en klachtentelefoon); maatschappelijk werk; milieu (activi teiten, vergunningen, klachten); ouderen (seniorenvoorlichting, maal tijden, ouderenbus, alarmering, huis houdelijk- en verpleeghulp, activitei ten); paspoort/rijbewijs; sociale dienstverlening (bijstand, werkgele genheid, reductiefonds); subsidie mogelijkheden (kermispot en inno vatieregeling); vergunningen, Vrijwil ligers Vacature Bank; wegen en ver keer (wegwerkzaamheden) en wonen (nieuwbouwprojecten en woonruim teverdeling). In de zomer van 1997 worden de bomen gesnoeid bij de flats aan de Smitsweg. Burgemeester en wethou ders antwoorden dit op een verzoek van een bewoonster van deze weg. Zij woont tien jaar in een flatwoning en heeft de bomen zien groeien tot een hoogte waardoor in huis maar ook op het balkon veel zon wordt weggenomen. Overigens zeggen b. en w. dat de bomen op voldoende af stand van de flat staan. Het (verkeers)gedrag van sommige fietsers is een doorn in het oog van een bewoonster van de Inspecteur Schreuderlaan. Zij constateert veel overtredingen, zoals links rijden en met drieën naast elkaar. Daarom ver zoekt zij om meer politiecontrole. Burgemeester en wethouders ant woorden haar dat de politie, met het oog op zaken waaraan voorrang wordt gegeven, geen specifieke con troles uitvoert op overtredingen die de briefschrijfster heeft genoemd. Vanzelfsprekend treedt de politie wel op zodra ze een overtreding consta teert; in eerste instantie door de over treder op zijn onjuiste gedrag te wij zen en desnoods -zeker in geval van herhaling- door een bekeuring uit te delen. Het Afvalstoffenpark De Schans is in verband met de komende feestdagen een paar keer eerder gesloten. Dinsdag 24 december en dinsdag 31 december gaat het Afvalstoffenpark om 16.00 uur dicht. Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen voor woensdag 25 december aan Voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). De Nieuwjaarsreceptie van de ge meente wordtgehouden op don derdag 2 januari van 19.30 tot 22.00 uur in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Het college van burgemeester en wethouders nodigt burgers en ver tegenwoordigers van de Soester en Soesterbergse bedrijven, instellin gen en groeperingen hiervoor uit Zoals gebruikelijk heeft de ge meentelijk Nieuwjaarsreceptie een informeel karakter. Evenals voorgaande jaren ligt het accent op de onderlinge contacten. Burgemeester J. de Widt houdt omstreeks 20.15 uur een nieuw jaarstoespraak. Aansluitend, om ongeveer 20.30 uur nemen Thomasvaer en Pieternel we derom het politieke en maat schappelijke gebeuren in de ge meente Soest op de korrel. Een bewoonster van het Boekweit land heeft burgemeester en wethou ders gevraagd om bij de polikliniek bij het dagziekenhuis Molendael aan het Dalplein meer parkeerplaatsen te re serveren voor minder validen. Burge meester en wethouders antwoorden dat de werkzaamheden momenteel nog in volle gang zijn. Daarom zijn lang niet alle parkeerplaatsen klaar en is er op dit moment nog te weinig parkeerruimte. Begin volgend jaar moeten de werkzaamheden zijn afge rond. Op de opmerking dat de invaliden parkeerplaatsen vaak worden bezet door auto's van niet-invaliden ant woorden b. en w. dat zij dit zullen ijoorgeven aan de politie, zodat deze extra kan toezien op een juist ge bruik. Een bewoonster van de Klaar- waterweg heeft burgemeester en wet houders gevraagd om het aanleggen van snelheidsremmende maatregelen. Het college antwoordt haar dat voor dat hiertoe wordt besloten moet wor den bekeken of zo'n maatregel wel noodzakelijk is. Mocht dit inderdaad zo zijn, dan kunnen snelheids- remmende maatregelen op z'n vroegst worden genomen zodra er andere werkzaamheden in de Klaar- waterweg worden uitgevoerd. De ge meente is afgestapt van het willekeu rig aanleggen van verkeersremmende voorzieningen. Hoeveel effectieve politie-agenten zijn er in Soest bijgekomen sinds de laat ste gemeenteraadsverkiezingen. Deze vraag heeft een bewoner van het Scalmeijerpad door het invullen van de vragenbon op de voorpagina van Op 't Hoogt gesteld. Burgemeester en wethouders ant woorden dat op 1 januari 1994 de sterkte van het rayon 40,9 bedroeg, terwijl deze nu 47.9 is; een toename dus met zeven medewerkers. Daar naast zijn er sinds oktober 1995 vijf politie-surveillanten actief. De ge meenteraad heeft inmiddels besloten dit aantal tot zeven uit te breiden. De gemeentelijke reinigingsdienst ledigt op zaterdag 28 december in wijk 2 (dat is het buitengebied) de bruine containers (voor groenten- fruit en tuinafval) die anders op donderdag 26 december (Tweede Kerstdag) aan de weg gezet had den moeten worden. Bewoners van deze wijk -voor de juiste straten zie de Huisvuil- kalender 1996- moeten de bruine containers op zaterdag 28 decem ber vóór half acht 's morgens bui ten zetten. De reinigingsdienst wil het werk vóór 12.00 gereed hebben. Prima natuurlijk, de afbraak tan dat oude bankgebouw aan de Van Wee- destraat. Maar een deel van het win kelend publiek zal de zo snel ge rooide openbare toiletten wel missen! Mogelijk defect aan paspoorten: lami-naatje. Valspoorten. Ossendamweg-Nieuweweg: sub(si- diejwav. Moet op het Van de Veldeplantsoen het afval ook gescheiden worden ge dumpt? Defensie-order voor Van 't Internet Als we niet oppassen met z'n allen is er straks meer mis dan kerst Strijkers: om je vingers bij af te fik ken. Wat zóü de jeugd op oudejaarsavond liever willen: een knalfuif of alleen maar geknal? Als Van Vulpen nu eens z'n naam verandert in Van Balpen...., mis schien gaat bet dan allemaal wèl op rolletjes aan de Dorresteinweg. Lange Brinkweg: 'Si tu vas a Rio-oT. Tijdelijk Lange Stinkweg. Als de kop van de Prins Bernhard- laan niet wordt versmald, krijgt dat voor de aanwonenden nog een staartje. In moderne sprookjes komt de knup pel niet uit de zak maar van de ach terbank. Raadscommissie: Verwende Talmal- Met dat natte weer van de afgelopen herfst is een dicht Soestdijk mis schien toch aangenamer. Sinterklaas als inspreker in commis sievergadering: "De zwarte Piet ligt bij het gemeente bestuur". Draagvlak wordt draaghobbel. Er zijn kennelijk meer burgers met een andere mening dan je op grond van de verkiezingsuitslag zou ver wachten. Jonkheer Beelaerts van Lachland. Ing. H. van Asch tijdens de opening van het bedrijventerrein De Grach ten: "De één laat wel eens een luchtje los, de ander maakt lawaai, de volgende rijdt te hard, maar laten we elkaar de ruimte gunnen".

Soester Courant | 1996 | | pagina 37